Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8201 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Previsnutá revue 20.07.2020 Zdravím všechny! Neměl by prosím někdo oscanovanou knihu "Previsnutá revue", ideálně oba díly? Případně bych zakoupil v papírové podobě...
Díky!
  Re: Previsnutá revue 22.07.2020 Papírová se bude shánět dost těžko a když už ji někdo bude ochotný pustit, bude stát docela ranec. P
Ztracený friend // Jizerské hory – Frýdlanská věž 20.07.2020 Ahoj, včera se mi povedlo na Frýdlanské věži v Jizerkách ztratit červeného frienda od Black Diamond Camalot (č. 1). Buď v horních partiích Jihovýchodní spáry nebo Cesty díků (položený komín vpravo od vrcholu) a nebo snad někde u nástupů od Májové Cesty po
Vlčí Jáma - Chřiby- Bouldry 17.07.2020 Hele proč je na javanesse zdokumentovaná kde jaká díra? A za mě top area vlčí jáma leží ladem? Kdyby se někomu chtělo rad bych to tam trochu zkultivoval a treba i zpezvodcoval, ja docela seru na to jestli už sou tam ty bouldry popřelízané, jmé
  Re: Vlčí Jáma - Chřiby- Bouldry 17.07.2020 Ser na co chces, ale zrejme to ma svuj duvod voe.
  Re: Vlčí Jáma - Chřiby- Bouldry 18.07.2020 Kde je přesně ta Vlčí Jáma?
    Re: Vlčí Jáma - Chřiby- Bouldry 18.07.2020 na komínkách nejdeš na ten vrchol ..ale doprava po hrebenu dolů ,
      Re: Vlčí Jáma - Chřiby- Bouldry 18.07.2020 Vlčí jáma? Fakt Dolní Komínky? Kultivuj, průvodcuj, ale top area? Dá se spojit i s kamenem na kopci
        Re: Vlčí Jáma - Chřiby- Bouldry 18.07.2020 jako proč ne ?? myslím že je tam cca 12 kamenů , na nich cca 30 bouldrů od 5a-7c ty kameny na pase
          Re: Vlčí Jáma - Chřiby- Bouldry 18.07.2020 Kopej barde, kultivuj, hlavně nic nesikuj, Horní Komínky jako odstrašující příklad už jednou stačí.
            Re: Vlčí Jáma - Chřiby- Bouldry 18.07.2020 jo jo to byla sranda myslel jsem to ironicky i když mě sika neva ...
Jegihorn vícedélky 16.07.2020 Ahoj,
lezl z Vás už někdo některou z vícélkových na Jegihorn v Saas Grundu ve Švýcarsku, případně v okolí Jegihornu? Osobně jseme vícedélky ještě nelezli a tím, že je to všechno kolem 4b (teda alespoň Alpendurst), tak nám to s partnerkou př
  Re: Jegihorn vícedélky 16.07.2020 Nelezl jsem. Nabízím tyto postřehy:
Do googlu napiš "saas grund klettern", klidně p
    Re: Jegihorn vícedélky 17.07.2020 Múdro rečieš.
Ako hovoria chrudimskí paragáni : Pot šetří krev.
Možno by stálo za úva
      Re: Jegihorn vícedélky 17.07.2020 To jsem zvědavej, kde ho začátečník vezme. A jak ho bude umět založit.
      Re: Jegihorn vícedélky 17.07.2020 ... postupně.
  Re: Jegihorn vícedélky 23.07.2020 Richarde, Alpendurst jsme lezli 19.7. Je to 4c, lezl jsem to v pohorkách, lezačky budou lepší na lez
  Re: Jegihorn vícedélky 23.07.2020 Richarde, Alpendurst jsme lezli 19.7. Je to 4c, lezl jsem to v pohorkách, lezačky budou lepší na lez
Lezení Slovensko 16.07.2020 Ahoj,
nelezl někdy někdo z vás na Tomášovském výhledu ve Slovenském ráji ? Jsou na konci cest slaňáky ?
Stojí to za to tam vůbec jezdit ? V srpnu se tam chystáme...
Díky
F.
  Re: Lezení Slovensko 16.07.2020 V niektorých cestách sú zlanaky, v niektorých nie. Väčšinou áno, za posledné roky sa vymenilo veľa i
    Re: Lezení Slovensko 16.07.2020 Díky.
      Re: Lezení Slovensko 16.07.2020 Ešte doplním,ak budete v Slovenskom raji a Tomasak Vám nevyjde, skúste Drevenici,Vernár alebo Tunisk
        Re: Lezení Slovensko 16.07.2020 Super ! Dík ! Jinak neznáš nějakého pdf průvodce na Dreveník ?
          Re: Lezení Slovensko 17.07.2020 PDF sprievodca, resp. elektronicka verzia, pokial viem nie je. Ak potrebujes orientaciu, pozri si ro
  Re: Lezení Slovensko 16.07.2020 hlavně bacha na vlkodlaky (můj oblíbený béčkový horor tam má veleoblíbenou scénu)
Chorvatsko - potvrzení o ubytování 16.07.2020 Jel někdo v poslední době do Chorvatska? Jak řešil vyplnění vstupního dokumentu, kde chtějí znát informace o ubytování, když jste spali v různých kempech/nadivoko?
  Re: Chorvatsko - potvrzení o ubytování 16.07.2020 Ahoj. Musis vyplnit formular. Na strankach ministerstva je odkaz. A my měli ještě voucher na ubytová
Info k bezpecnosti 15.07.2020 Ahoj. Nedavno jsem videl jisticem nezvladnuty pad prvolezce. Bylo to na umelce a dopadlo to dobre, zachyceni po deseti metrech padu jen metr nad podlahou. Je tim dokazano, ze poloblokanty v rukou nezkuseneho a silneho chlapa jsou sice malokdy ale nekdy ta
  Re: Info k bezpecnosti 15.07.2020 v zaciatkoch som mal tendenciu chodit k ludom na umelke a vysvetlovat im ako sa spravne isti, ked so
    Re: Info k bezpecnosti - bohužel i zkušení 16.07.2020 Bohužel špatné jištění je vidět i u lezců dlouholetých, např MÁMA od AO s grigri to je fakt zažitek.
      Re: Info k bezpecnosti - bohužel i zkušení 16.07.2020 Ale nevím o tom, že by se jí prvolezec při pádu někdy zrakvil:-), takže bych řekl, že ví co dělá a h
        Re: Info k bezpecnosti - bohužel i zkušení 16.07.2020 Zatím měla kliku, stačí jeden volný chyt na betonce a vše se může změnit...
To že někdo má kl
          Re: Info k bezpecnosti - bohužel i zkušení 16.07.2020 tu zmiňovanou dámu jsem (asi) jistit neviděl, a tak je moje poznámka možná irelevantní, ale budu rad
            Re: Info k bezpecnosti - bohužel i zkušení 16.07.2020 Souhlas, micnémě jsem tak to viděl 3 pády defakto podlahy, jednou těžké zranění(naštěstí s dobrý kon
              Re: Info k bezpecnosti - bohužel i zkušení 16.07.2020 JJ prostě kdo nedrží lano při jištění poloautomatem, je kokot...bez debaty, že Vlku ;-) :-D
                Re: Info k bezpecnosti - bohužel i zkušení 16.07.2020 Nevím, nemohu posoudit, celý život, s výjimkou začátků, jistím osmou a jediný problém by asi nastal,
              Re: Info k bezpecnosti - bohužel i zkušení 16.07.2020 JJ prostě kdo nedrží lano při jištění poloautomatem, je kokot...bez debaty, že Vlku ;-) :-D
                Re: Info k bezpecnosti - bohužel i zkušení 17.07.2020 No a není?
    Re: Info k bezpecnosti 16.07.2020 Toto řeším jednoduše. Nejsem tam od toho, abych se o někoho staral, od toho je tam adekvátně proškol
      Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 ano, to je rozumný přístup, a taky jsem do něj postupně dozrál. na stěně (v pozici platícího klienta
        Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 Ano, ale i tak je lepší jim poradit, ať si přečtou manuál, nebo jen upozornit, že takto ne, nebo že
          Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 a když jim neporadíš vůbec nic a koukáš jinam, a pozabíjejí se částečně, a zbylí přeživší řeknou, že
            Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 chalan to má dobre vymyslené - aspoň bude mať voľno na stene.
            Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 A to je co říci!
            Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 Tak holá lež mne nenapadla, já měl spíše na mysli situaci, kdy někomu poradíš dobře, ale on to nepoc
              Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 když neuděláš nic nebo málo, tak to taky může být problém. extrémní případ je neposkytnutí první pom
                Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 Moc peknej pribeh. A poucnej. Takovejch lidi totiz pribejva..spolu s tim jak v populaci ubejva soudn
                  Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 Ale to se přeci nevylučuje. To, že jim řekneš, jak to dělat nemají, neznamená, že bereš odpovědnost
                    Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 kdyz nekomu reknes "takhle bys nemel jistit", v nezanedbatelnym procentu pripadu jeho odpo
                      Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 Jasně. "Promiň, já tě jen varoval před průšvihem, který by podle mne mohl nastat, ale nemohu tě
                  Re: Info k bezpecnosti 18.07.2020 poskytnutí pomoci je už i to že zavoláš pomoc. jinak tě nemůže nikdo nutit dělat nic.
Pokud
                  Re: Info k bezpecnosti 20.07.2020 V podstatě stejná historka ale bez pádu (naštěstí). Tatry, zima, Šedá lávky v Soliskovém hřebenu, ja
                Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 Nojo no. Kdyby to zase presli, tak by vecer rikali, ze tam byli nejaci pomali Cesi s piklema, co jim
                  Re: Info k bezpecnosti 20.07.2020 i to by mohlo být. ale o den dříve jsem takhle vedl v závěsu přes strmé traverzy jinou partu, a o mý
                    Re: Info k bezpecnosti 20.07.2020 Jenom slibovali, nebo i koupili ?
                      Re: Info k bezpecnosti 20.07.2020 kdybychom se večer sešli na stejné chatě, tak by asi i koupili - ale nesešli jsme se. a kdyby nekoup
                        Re: Info k bezpecnosti 20.07.2020 presne !
:-)
  Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 Mluvíš mi z duše. Samoblokovací jistítka jsou výbornej sluha, ale jejich nebezpečí spočívá ve falešn
    Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 Presne tohle jsem si o Click-up roky myslel taky...ja jistim vyhradne s nim na jednodelkach.stale je
  Re: Info k bezpecnosti 17.07.2020 Je to problém jednoduché dostupnosti lezení. V katalogu ti napíšou co si máš koupit a už můžeš lízt.
    Re: Info k bezpecnosti 18.07.2020 nojo, ono je to i o penězích. stěny dnes nejsou trénovací terén pro lezce, ale často posilovna pro e
      Re: Info k bezpecnosti 18.07.2020 Ahoj, v cizině bežně funguje, že každý lezec musí projít "belay testem" než může na stěně
        Re: Info k bezpecnosti 18.07.2020 To je ale buzerační nápad. Do bazénu budeš taky pouštět jen ty, kteří předvedou plavání? A co tak zk
          Re: Info k bezpecnosti 18.07.2020 Kluci, je to o zdravém selském rozumu, kým se nechám jistit. A o zodpovědnosti jističe. Od toho je p
    Re: Info k bezpecnosti 21.07.2020 Kde v cizine? V rakousku, nemecku? Asi by se to dosti promitlo i do ceny vstupenky. To by bylo zase
  Re: Info k bezpecnosti 18.07.2020 franto, nemyslím, že problém je snížená inteligence jističe, nebo neznalost na jakých principech pol
    Re: Info k bezpecnosti 20.07.2020 Zaměňujete "nestabilní psychiku" s reflexy.
      Re: Info k bezpecnosti 20.07.2020 To bych neřekl.
Reflex je přirozená reakce, psychika je pozadí, kde se to celé odehrá
        Re: Info k bezpecnosti 20.07.2020 u jedničky - myslel jsem přešvihnout než podcenit
  Re: Info k bezpecnosti 20.07.2020 Pravda. Na jakýchkoli začátečnických lekcích jsem vždy věnoval pro klienty těžko pochopitelný časový
    Re: Info k bezpecnosti 20.07.2020 a to větší překvapení pak člověka čeká, když si odsedne a - kupodivu - začne klesat.
Předsta
      Re: Info k bezpecnosti 20.07.2020 takže ty nikdy nepadáš - nelezeš do pádu ale jen na jistotu?
        Re: Info k bezpecnosti 21.07.2020 Z čeho jsi to vyvodil?
        Re: Info k bezpecnosti 21.07.2020 nebo ať si ušetříme čas - do pádu nelezu pokud -
jistič nvykazuje známky rozstřelenosti, roz
          Re: Info k bezpecnosti 21.07.2020 Nebuď tak negativistickej, člověk se pak v těch záporech snadno utopí;)
            Re: Info k bezpecnosti 21.07.2020 tenhle negativismus jak ty říkáš, mi už párkrát zachránil když ne život tak zdraví, což se o mých &q
              Re: Info k bezpecnosti 21.07.2020 Trochu jsem Tě vytrolil; má poznámka mířila k užití dvou záporů ve Tvé první větě, jejíž smysl je ny
          Re: Info k bezpecnosti 21.07.2020 Tva metoda je temer vedecka, vsechna cest...takze vlastne obcas lezes free solo s lanem a manika pod
            Re: Info k bezpecnosti 21.07.2020 omyl, když lezu free solo, tak bez lana.
a když situaci vyhodnotím tak, že s dotyčným lízt ne
trenér 15.07.2020 Ahoj,
nemáte někdo tip na lezeckého trenéra pro hobby lezce v Praze? Už roky lezu kolem 8, tak bych to rád posunul. Když jsem se pokusil trénovat sám přišlo zranění, takže bych rád sestavení nějakého lezeckého tréningu včetně kompenzačních cvičení
  Re: trenér 15.07.2020 Asi nejlevnejsi a mozna i nejzabavnejsi je Zlagboard...osobni trener on-line, mam ho a spokojeny jse
    Re: trenér 15.07.2020 Zapomnel jsem dodat , ze ten trener se jmenuje Patxi Usobiaga
      Re: trenér 20.07.2020 Dik za tip, ale už doma mám BeastMaker a jednou týdně zavisím podle jejich appky. Tohle bude asi kom
  Re: trenér 20.07.2020 Při číslech, která lezeš, bych mrknul na horosvaz.cz na seznam trenérů - kdo má B, mohl by ti pomoci
Foto dne 14.07.2020 ...je dnes obzvlášť vypečené :-)
Šikovná dívenka.
  Re: Foto dne 14.07.2020 Tu nohu uz nedala zpátky. Ale do sanitky šla docela v pohode.
  Re: Foto dne 15.07.2020 Tak tohle mě v kurzu pro začátečníky učili hned zkraje, prý je to nejlepší prevence aby nešlo lano z
1
...
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
117
...
2263
Ztracený friend // Jizerské hory – Frýdlanská věž Ahoj, včera se mi povedlo na Frýdlanské věži v Jizerkách ztratit červeného frienda od Black Diamond Camalot (č. 1). Buď v horních partiích Jihovýchodní spáry nebo Cesty díků (položený komín vpravo od vrcholu) a nebo snad někde u nástupů od Májové Cesty po Pseudospáru. A nebo někam prostě zapadnul… Minimálně týden se tam nedostanu a tak kdyby nějaký místňák měl chuť pomoc, rád se odměním flaškou dle výběru :-) Díky! Dominik 13:57:32 20.07.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: