Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Projekt na ostaši 27.07.2020 Ahoj vespolek, dneska jsem nalezl do hrany v sektoru KLOZET na OSTAŠI.Byly v tom presky a v prvním kruhu smyčka (kruhu to má 5 myslím) cesta není průvodci ani jsem ji nenašel tady, takže asi není přelezená...krokove se mi to moc líbilo a řekl bych ž
  Re: Projekt na ostaši 27.07.2020 já měl vždycky za to, že jak vidím v prvním smyčku, tak to beru jako rozdělaný projekt a nechávám je
    Re: Projekt na ostaši 28.07.2020 presne tak, pokud je smycka, je to rozdelany projekt a neleze se. Az pokud to tam visi pres rok, je
      Re: Projekt na ostaši 28.07.2020 Po dvou letech
        Re: Projekt na ostaši 28.07.2020 Po sto letech.
  Re: Projekt na ostaši 28.07.2020 Je to cesta od nas z letoska, v ceste se ted rezal starej kruh, penetrovalo a tak, proto tam je ta s
    Re: Projekt na ostaši 28.07.2020 Nevim kolik meris, ale klasu jsi odhadl spravne - klasav ceste roste s klesající výškou lezce :) A j
Parkoviště Rájec 27.07.2020 Tak nám zabili Ferdinanda, teda zavřeli parkoviště v Rájci. Jsem o víkendu koukal jako puk. Ta jistě zase kvůli nějakej dementům co tam najížděli s obytňákama s bandou harantů a psů. A úplně stejná banda dementů jsou ti co si to tam prosadili, místo aby t
  Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Bych čekal, že přesně do takovýhle věcí a jednání se samosprávou se pustí ČHS. Nejen vyjednávání vyj
    Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Když už celkem nesmyslně očekáváš nějakou reakci ze strany svazu, tak by měl tyhle "lezce"
      Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Ne vyjednávat za idioty dělající bordel, ale za lezce co by rádi, třeba i za nějaký bakšiš, rádi civ
        Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Tak ti nevim, Mano.. do Rajce se chodilo pesky z Tisy (do Tisy se dojelo autobusem s Usti a do Usti
          Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Taky se lezlo bosky, navazovalo na konopný lano přes prsa, slaňovalo Dulferem, zuby trhal kovář, o o
            Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Doba jinde je univerzalni rceni ruznejch mlamoju ktery by bez gps netrefili ani na hajzl.
Ale
              Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 A my se známe?
            Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Je fakt, že sportovnější přístup je např. z tábořiště v Ostrově (15´?)
              Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Tábořiště u císaře je pořád plný a Píno chce za parkování před 80Kč. Bohužel i po hostech co jdou na
          Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Dalsi chytrak, ktery se vozi autem jako vsichni, ale protoze pred triceti lety jel jednou do Tise au
            Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Omyl, hochu. Do skal litam vlastni helikopterou, ale protoze beru ohledy na ostatni lezce, pilot mi
              Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 tim jaky nesmysl jsi napsal jsi potvrdil ze mam pravdu
                Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 tak koukam na ten tvuj argumentacni styl a nevim: jsi hodne spatne napsanej robot nebo zivej tvor kt
                  Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 To nebyl argument ale konstatovaní faktu.
                    Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 Takze robot. Ale fakt odflaknutej..
          Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 A benzín kupuješ?
      Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Já bych počkal až co k tomu řekne největší osobnost českého outdooru.
        Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 urcite myslis KT..! a
          Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 a on tě napadá snad někdo jinej?
    Re: Parkoviště Rájec 31.07.2020 Místní lezci jsou rádi, že se zbavili hovad z Prahy, který serou u parkoviště, dělají bordel a maguj
      Re: Parkoviště Rájec 02.08.2020 Cha chá, to se poseru někomu na práh, zas je to na pražáky a přitom tam tuhlec kempovala naše brněns
        Re: Parkoviště Rájec 03.08.2020 Taky v Brne jsou jeste vetsi kurvy nez v Praze :P
  Parkuje se u Zátiší 27.07.2020 V "centru" teď zákaz vjezdu, tak bacha. Napravo od Zátiší si dává majitel zábranu, ale kli
    Re: Parkuje se u Zátiší 27.07.2020 A jsi si jistý, že se bude moci i po nějakém nájezdu , že to obec nezavře i tam:-). Ale vážně, za to
      Re: Parkuje se u Zátiší 27.07.2020 Jsem pro. Nejen v Rájci, ale i v Krasu a jinde... Dát základy trochu do pořádku. Demokracie není ana
      Re: Parkuje se u Zátiší 28.07.2020 Jinak receno se bud tohle bydlikovani na divoko zakaze vyhlaskou nebo se lidi zmeni a ani je to nena
        Re: Parkuje se u Zátiší 28.07.2020 se lidi zmeni? tak za 4-5 generaci. Mozna.
        Re: Parkuje se u Zátiší 29.07.2020 lidi se už změnili - dřív přijelo jedno auto se čtyřmi lidmi, co večer roztáhli spacák a ráno rychle
          v civilizovaných zemích 02.08.2020 jsem několikrát zažil a mnohokrát od jiných slyšel: spacáky na parkovišti okolo auta, a večer najist
            Re: v civilizovaných zemích 02.08.2020 Nebo na Třech Čimách. Jak někdo zahlídl ráno supět bílou pandu do serpentin, to byl kalup do stěn, j
              Re: v civilizovaných zemích 04.08.2020 Bejvavalo :( - ale byla to prdel :)
      Klid 28.07.2020 Ono to časem utichne, bylo to nejspíš kvůli přetížení na jaře. Ochranáři tam jsou rozumní a zákaz vj
    Re: Parkuje se u Zátiší 03.08.2020 Ano, dává tam zábrany, protože podle katastru nemov. je to jeho pozemek. Má na to právo. Tak zcela u
      Parkování 03.08.2020 Do Rájce nejezdí veřejná doprava. Parkoviště napravo od Zátiší (u lesní cesty) je obecní, i když se
        Re: Parkování 03.08.2020 ano, majitel zátiší je skutečně "divnej". jednání s ním při nájmu chalupy na chlastací vík
      Re: Parkuje se u Zátiší 03.08.2020 ať hledám jak hledám, majiteli zátiší patří pouze oplocený pozemek okolo budovy a trojúhelníkový kou
        Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 No tak ono ještě nedávno měl pan Zátiší opravdu zařetízkovanou jen tu část, která je opravdu jeho po
        Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 Značky nejsnou bezpodmínečně nutné. Jakmile nenecháš při zaparkování auta průjezd min. 3m, je to jas
          Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 normální je především mít trochu soudnost a nenasírat místní. nedělat hlučnou chlastačku místním/cha
            Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 Možná by v tomto případě bylo možno řešit závorou, za pár kaček odpadají poměrně složité dohody s ob
      Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 Ahoj, majitele zátiší je pouze malá část podél baráku, viz KN. Zábrany umisťoval i do cesty, potom j
        Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 Dej blbci do ruky katastr... Tvůj pohled na tuto věc ledasco napovídá o tvém uvažování obecně. Nabád
          Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 pomalu s tou flintou. stejně jako se nedělá řvát a srát někomu pod oknem, tak se nedělá oplocovat ně
          Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 Můj druh jednání = přijedu ráno, zaparkuji na veřejném prostranství (třeba u zátiší), potichu si zal
            Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 drobný detail: komunikace není obecní, komunikace patří LČR, tedy po socialisticku "nám všem&qu
              Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 Dodrz parkovani jen na pozemku urcenem jako komunikace a soucasne nech volne 3m (krat dve) a budes v
    Re: Parkuje se u Zátiší 03.08.2020 DÁ = SMÍ, jasan, typický Čecháček se ozval.
  Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 HI:Prozatímně je uzavřena odstavná plocha v Rájci (obec Tisá). Důvodem je opatření stanovené Odborem
    Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 No tak snad to jeste nejak zmeni. Stejne nechapu proc tam nemohli rovnou dat tu znacku zakaz stani 2
      Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Jim to navrhni, nejspíš je tohle vůbec nenapadlo... Nebo se policajtům nechce tam jezdit navečer kon
        Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Timhle obvykle argumentuji ti co si vozi prdele autem uplne stejne jako ti ktere kritizuji, ty cepre
          Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 nerozciluj se, praskne ti zilka..
      Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Obec si nemůže jen tak někam zapichnout značku. Musí správně vypracovat projekt, vyžádat si stanovis
    Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Tak schvalne co tam vybudujou a jak dlouho to potrva.
    Re: Parkoviště Rájec 02.08.2020 K parkování u Belvederu.Podle informace hotelu je parkování na 2 hodiny povolené na jejich parkovišt
      Re: Parkoviště Rájec 02.08.2020 Tak to ti pěkně kecali a chtěli z toho akorát vyrazit kilo, protože "parkoviště" po obou s
        Re: Parkoviště Rájec 03.08.2020 Podle katastru je pozemek vpravo u Belvederu soukromý a patří k Belvederu. Je tedy na nich, zda tě t
          Re: Parkoviště Rájec 04.08.2020 S tím souhlasím, ale nemůžou za parkování v lese chtít prachy. Jo a část tý cedule je bez certifikac
            Re: Parkoviště Rájec 04.08.2020 v případě parkování je zde určitý paradox; parkujeme-li na zákazu parkování na pozemní komunikaci, v
              Re: Parkoviště Rájec 04.08.2020 Tak jak říkáš, uvážlivě. Proto mi přijde nanejvýš uvážlivé parkovat na co nejvhodnějším místě, tzn n
              Re: Parkoviště Rájec 04.08.2020 Tak jak říkáš, uvážlivě. Proto mi přijde nanejvýš uvážlivé parkovat na co nejvhodnějším místě, tzn n
            Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 Taky je potřeba lidem pomoci a obce (stát atp.) by měli nějaká oficiální parkoviště vybudovat nebo p
              Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 pozitivním příkladem byla kozelka. místní už nasíralo, jak byly po vesničce poházená auta, a tak obe
                Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 Jo, tak je to správně. Rád parkuju tak, abych nikomu nevadil, což se někdy na neznámém místě nemusí
              Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 Koukam, ze alternativa, ze na ono misto takovy clovek/rodina nepojede te vubec nenapadla? Tahle neve
                Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 To je snad jasný ty hlavičko, že když se někde nedá zaparkovat a musí se pěšky daleko, tak tam špatn
                  Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 Hmm, bezohlednost to asi neni. Je to proste jen nepochopeni toho, ze problem lezcu, ze si nechteji/n
                    Re: Parkoviště Rájec 06.08.2020 To není je problém lezců, do většiny lezeckých oblastí jezdí i nelezci nebo i lezci pouze na výlet.
                      Re: Parkoviště Rájec 06.08.2020 To není jen...
                      Re: Parkoviště Rájec 06.08.2020 Dvě věci. To, že je existuje překryv turistických a lezeckých oblastí a tím pádem i nějaké společné
  Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Prostě svoboda vole ne????? Mám psa a psa a psa a dítě a jsem úplně nejvíc nejlepší protože lezu na
    Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 A tak se usídlím chatařům za ploten na parkálu s nějakou prorezlou dodávkou, vypustím smečku, rozlož
      Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 A komu se to nelíbí, tak se mu vyseru na práh a prdel si utřu rukou - takovej sem drsňák!!!
        Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Rukou domorodcovou.
    Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Svoboda tady minimálně pět let (ale spíš 10 let) už není.
      Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 nebud tak prisnej - treba tady jeste torchu svobody zbylo
        Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Samozřejmě v optice Číny, KLDR ano. Ale ve srovnání s devadesátými léty je to kvapný nástup diktatur
          Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 Myslíš tím, že někomu vadí lidi vegetící, řvoucí a seroucí kousek za barákem? Kolikrát zjevy, že to
            Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 Právo vysrat se kde chci a nechat to ležet všem na odiv si brát nedáme. Shits also matters
              Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 Konecne nekdo uderil hrebik na hlavicku. Tohle je ta prava demokracie.. in shit we are all equal!
            Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 Ne, beru to velmi obecně jako odpoveď na pojem svoboda. A je fuk jestli to beru po politické linii,
              Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 Tak prvotním tématem téhle diskuse bylo parkování lezců přes noc a věci s tím spojené (sraní, večírk
                Re: Parkoviště Rájec 30.07.2020 Problém je v tom, že svoboda jednoho dost často bývá na úkor svobody toho druhého
                Re: Parkoviště Rájec 30.07.2020 Problém je v tom, že svoboda jednoho dost často bývá na úkor svobody toho druhého
                Re: Parkoviště Rájec 30.07.2020 Tak si jdi užít svobodu třeba vedle do německa. Třeba se seber a v Rathenu vytáhni maglaz. A máš to
                Re: Parkoviště Rájec 01.08.2020 Ještě bych k tomu přidal velké skupiny lezců a takovéto to “kempovani” pod skalami.
      Re: Parkoviště Rájec 01.08.2020 Pojdme cinkat klicema za navrat komunismu, aby nam trochu te svobody dovezli
        Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 Před 10rokama dobrej vtip, teď pomalu realita
        Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 Nekompetentní opilci nás prodali
Jištění při užití polovičních lan 27.07.2020 Zdravím lezce! Měl bych dotaz ohledně jištění při užití polovičních lan. Jde mi o to, že by se dle metodiky měl zakládat jeden pramen do pravého jištění, druhé zase do levého. Moje otázka směřuje k tomu, jaká by měla být optimální nebo maximální vzdálenos
  Re: Jištění při užití polovičních lan 27.07.2020 porid si pulko-dvojcata - ty muzes cvakat aji do jednoho presa. A poresne pro tento pripad jsou ide
    Re: Jištění při užití polovičních lan 27.07.2020 Já už právě mám čistokrevní půlky, které jsou jenom půlky, tak řeším problémy s nimi spjaté. Vím, že
    Re: Jištění při užití polovičních lan 27.07.2020 obecně střídavé cvakání má smysl tam, kde chceme být jištěni dostatečně hustě, ale nechceme se vyčer
  Re: Jištění při užití polovičních lan 27.07.2020 Ahoj, v pevne skale zakladej o trochu casteji, nez bys v tom terenu jistil s jednoduchym lanem, jen
  Re: Jištění při užití polovičních lan 27.07.2020 Ahoj, v pevne skale zakladej o trochu casteji, nez bys v tom terenu jistil s jednoduchym lanem, jen
    Re: Jištění při užití polovičních lan 28.07.2020 Díky za rady! A po kolika metrech vrtáš šrouby, když lozíš ledopády?
      Re: Jištění při užití polovičních lan 28.07.2020 Šrouby ve slušném ledu vydrží skoro všechno, lano vydrží víc než Tvoje tělo. Takže spíš záleží na to
        Re: Jištění při užití polovičních lan 28.07.2020 si myslim ze pulka musi vydrzet stejne jako jednoduche lano. jinak by bylo nemozne v mnoha mistech d
          Re: Jištění při užití polovičních lan 29.07.2020 Přesně tak.
(A ještě nějak nerozumím, co se tady mluví o zakládání vpravo i vlevo ve
      Re: Jištění při užití polovičních lan 28.07.2020 Podle obtiznosti a moralu. Vetsinou vystacim se 14 srouby na 50-60 m delku (z toho 4 srouby jsou vet
      Re: Jištění při užití polovičních lan 28.07.2020 Podle obtiznosti a moralu. Vetsinou vystacim se 14 srouby na 50-60 m delku (z toho 4 srouby jsou vet
        Re: Jištění při užití polovičních lan 29.07.2020 Děkuji moc za postřehy!
  Re: Jištění při užití polovičních lan 12.06.2026 K tomuto len to, že pri polovičkách sa počíta s tým, že energiu pádu primárne zachytáva len jeden z
  Re: Jištění při užití polovičních lan 12.06.2026 Možná, že dotyčnému šlo i o ono povolování či jištění v Alpinu. Při různých výškách expres to může b
Dotaz 25.07.2020 Mohou veganky kojit své děti?
  Re: Dotaz 25.07.2020 ...a mohou polykat?
  Re: Dotaz 27.07.2020 Kojit děti mohou i muži, když se rozkojí. Takže veganky rozhodně. Téměř všichni lidé mohou i polykat
  Re: Dotaz 27.07.2020 áno, ak diať nie je vegán.
Minule som to počul na Rádio Jerevan.
    Re: Dotaz 27.07.2020 oprava : ak DIEŤA ...
Tetín - cesty Malé čepy a Péťa 24.07.2020 Zdar, neví někdo něco o cestách "Malé čepy" a "Péťa" v Tetíně - na Lezci ani na Horosvazu nejsou (autor, obtížnost...). Jsou jakoby v sektoru "Čelo", ale za rohem u trati, přírodní skála, asi.
  Re: Tetín - cesty Malé čepy a Péťa 24.07.2020 Za rohem u trati je zakázáno lézt
Kapucínské skály 23.07.2020 Ahoj. Jak je to na Kapucínských skalách se slaňákama? Tady na Lezci to vypadá, že tam moc nejsou
  Re: Kapucínské skály 23.07.2020 moc jich tam fakt není, ale většinou je na vršku strom nebo kus skály a na dobrání si pomůžeš smyčko
  Re: Kapucínské skály 27.07.2020 Spíš tam nejsou. Ale vždycky je způsob jak to řešit, kde slanit nebo dobrat. Kdo to nevyřeší, neměl
  Re: Kapucínské skály 28.07.2020 Já bych spíš než absenci slaňáků viděl jako problém, že většina fixního jištění je "domácí výro
Ztracena deka 22.07.2020 Ahoj, v pondeli 20.7. jsme nejspis zapomneli v lezecke oblasti Kobyla detskou deku. Nenasel ji tam nekdo? Diky :)
fitness náramek roviště 21.07.2020 Ahoj, včera jsem na rovišti našel fitness náramek, majitel mě může kontaktovat na mail.
HMS ze Skalky 20.07.2020 Ahoj, ze slaneni na Skalce, nad cestou Potmesil, jsem vzal HMS. Zajemci/ztratci predam.
1
...
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
116
...
2263
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: