Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230750 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Flash Wall - Olomouc
Pajkland - Olomouc
Stěnka na VŠE v Praze (stará budova) - Praha 3 - Žižkov

Prodejny
HUDYsport - Teplice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point - NC Šestka - Praha 6 - Ruzyně

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dachstein 07.08.2020
Ahoj.
Nemáte někdo aktuální informace o parkování na parkovišti pod Dachsteinsüdwandbahn a případným přespání? Zakázáno, tolerováno, povoleno?
 Re: Dachstein 08.08.2020
Parkování za peníze, přespání ve spacáku s tím, že v 6 je dobrý mít poklizeno.

 Žďár u Rokycan07.08.2020
Na Žďáru v dolezu Cyklistické cesty visí zapomenutá expreska

 Hollental - camp06.08.2020
Chystám se poprvé do Hollentalu, tak dotaz na znalce kde spát? Kaisebrunn už asi nefuguje, je někde camp s dobrou dostupností k lezeckým sektorům? Preferoval bych sektory s kratšími sportovními cestami 1-4 délky max, aby to bylo vhodné pro juniory jako úv
 Re: Hollental - camp06.08.2020
Nejlepší rada, co ti můžu při tvých požadavcích dát: vykašli se na Hollental. Jeď třeba na Bořeň.
  Re: Hollental - camp06.08.2020
jo, bohuzel, 1-4 delky jsou tak na palstain a hohewand (pokud se mam koukat smerem z cz do holentalu
   Re: Hollental - camp06.08.2020
No z Děčína to asi nevotočíme.
    Re: Hollental - camp06.08.2020
A Hohe Wand, nebude tam teď vedro?
     Re: Hollental - camp06.08.2020
Jako třeba teď o víkendu? Ne, nebude :D
 Re: Hollental - camp06.08.2020
U lanovky na Raxy / zacatek udoli / je novy ofiko camp.
 Re: Hollental - camp06.08.2020
nejlepší 2-4 délky v rakousku jsou dvacet minut pod stripsenjochhausem, a stripsenjochhaus je moje s
  Re: Hollental - camp07.08.2020
Díky za tipy, asi vyhraje Hohe Wand, taky jsem se tam chtěl docela dlouho podívat.
Kaiser je
   Re: Hollental - camp07.08.2020
koukni se na bergsteigen.com na Wildangerwandl. stačí ti sandály na nástup, lezečky, lano, helmička
   Re: Hollental - camp07.08.2020
Ahoj, já teda nevím, jestli to kolega nemyslel zrovna ironicky. My jsme na Hohe wand jezdili na Veli
    Re: Hollental - camp07.08.2020
No tak teď nevím. Já jsem měl Hohe Wand zafixovanou, že je jižní orientace a že je tam v létě vedro,
     Re: Hollental - camp07.08.2020
Ten smajlík na konci věty na mě působí spíše ironicky. Každopdáně dle předpovědi na windy mi to ukaz
     Re: Hollental - camp07.08.2020
ono jestli bude stejně jako minulej víkend, tak příjemné lezení v tričku na slunci bylo nad třemi ti
     Re: Hollental - camp08.08.2020
V horách 20 stupňů na slunci je hranice pohodlí a jak psal Lukáš, ty stěnky pod a kolem Stripsenjoch
     Re: Hollental - camp14.08.2020
V Raxu jsou stěny ve stínu, ale není jich moc. Půl dne je ve stínu Blechmauer, půl dne stane naproti
 Re: Hollental - camp06.08.2020
booking.com
  Re: Hollental - camp07.08.2020
kratší vícedélky jsou v sektoru Vordere Stadlwand, 20 min od auta, ale jsou lehčí 4-5, většinou 5 dé
  Re: Hollental - camp07.08.2020
kratší vícedélky jsou v sektoru Vordere Stadlwand, 20 min od auta, ale jsou lehčí 4-5, většinou 5 dé
   Re: Hollental - camp07.08.2020
pro lezení na plombergsteinu doporučuji kemp Michlbauer, asi 6 km po silnici směrem na jih, je to na
    Re: Hollental - camp14.08.2020
Díky za tipy, nakonec jsem na radu lézt od 2000m výše a jeli jsme na Schmidt-Zabierow hutte v Lofere
     Re: Hollental - camp15.08.2020
jo, schmidt-zabierow je naprostý ráj, jak lezením okolo od sportovec po alpinismus, tak atmosférou

 databáze cest29.07.2020
Ahoj, databáze cest na Lezci má super obsah, ale prezentace je dost hrozná a nepraktická. Na telefonu se blbě prohlíží, appka není, tisknout jde jen velmi omezeně atd.

Plánuje se nějaký vývoj nebo sloučení s oficiální databází ČHS (tam byc
 Re: databáze cest29.07.2020
Já bych byl ochotný i přispět nějakou tu pětistovku na vývoj nové verze webu. Upřímně, jsem relativn
  Re: databáze cest29.07.2020
Tak nejak. Taky bych klidne prispel na novy design a hlavne lepsi vyhledavani cest a pod.
   Re: databáze cest29.07.2020
Taky bych přispěl. Udělejte HitHit.
 Re: databáze cest29.07.2020
Děláme na tom, na vývoji.
  Re: databáze cest30.07.2020
nic ve zlym, ale to uz rikate minimalne takovejch 6 let ;) Ten HitHit by nebyl uplne marnej...
   Re: databáze cest30.07.2020
Vzhledem k tomu, že ta databáze je (podle toho co jsem slyšel a co si myslím) plněná primárně dobrov
    Re: databáze cest30.07.2020
Něco takového jsem měl na mysli. Není energie / prostředky udělat redesign databáze cest, tak prosím
     Re: databáze cest30.07.2020
Prej poskytnete data. Ten byl fakt dobrej. To by udelal jen hlupak. Lezec ma mnohonasobne lepsi data
      Re: databáze cest31.07.2020
Jenže tahle databáze je tvořená více - méně “svobodně”, dobrovolníky a zadarmo - a ještě k tomu jsou
      Re: databáze cest31.07.2020
No co se týká ČR, už bych ohledně kvality tolik Lezce nechválil a horosvaz tolik nehaněl. Při třech
  Re: databáze cest31.07.2020
ten se povedl :D...
 Re: databáze cest03.08.2020
Vyzkoušej thecrag.com, podle mě kombinuje to nejlepší ze všech stránek, akorát se v Čechách ještě to
  Re: databáze cest06.08.2020
jo, crag je zajimavej. diky

 Čierný štít - Puškáš a slanění29.07.2020
Ahojte, někde jsem se dočetla, že se dá Čierný štít přes Puškáše slanit. Máte s tím někdo zkušenosti. Většina totiž píše o tom, že to obchází dolů pěšky. Díka za info
 Re: Čierný štít - Puškáš a slanění29.07.2020
je to položené a nahoře je to změť žebírek. asi to slanit jde, ale bude to značně nepraktické, pěší
 Re: Čierný štít - Puškáš a slanění29.07.2020
Sestup je vyrazne lepsi nez slaneni, ..coz myslim zjistis az dolezes na vrsek. Jak pise vazeny predr
  Re: Čierný štít - Puškáš a slanění30.07.2020
Díky, takže je lepší sejít.

 Projekt na ostaši 27.07.2020
Ahoj vespolek, dneska jsem nalezl do hrany v sektoru KLOZET na OSTAŠI.Byly v tom presky a v prvním kruhu smyčka (kruhu to má 5 myslím) cesta není  průvodci ani jsem ji nenašel tady, takže asi není přelezená...krokove se mi to moc líbilo a řekl bych ž
 Re: Projekt na ostaši 27.07.2020
já měl vždycky za to, že jak vidím v prvním smyčku, tak to beru jako rozdělaný projekt a nechávám je
  Re: Projekt na ostaši 28.07.2020
presne tak, pokud je smycka, je to rozdelany projekt a neleze se. Az pokud to tam visi pres rok, je
   Re: Projekt na ostaši 28.07.2020
Po dvou letech
    Re: Projekt na ostaši 28.07.2020
Po sto letech.
 Re: Projekt na ostaši 28.07.2020
Je to cesta od nas z letoska, v ceste se ted rezal starej kruh, penetrovalo a tak, proto tam je ta s
  Re: Projekt na ostaši 28.07.2020
Nevim kolik meris, ale klasu jsi odhadl spravne - klasav ceste roste s klesající výškou lezce :) A j

 Parkoviště Rájec27.07.2020
Tak nám zabili Ferdinanda, teda zavřeli parkoviště v Rájci. Jsem o víkendu koukal jako puk. Ta jistě zase kvůli nějakej dementům co tam najížděli s obytňákama s bandou harantů a psů. A úplně stejná banda dementů jsou ti co si to tam prosadili, místo aby t
 Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Bych čekal, že přesně do takovýhle věcí a jednání se samosprávou se pustí ČHS. Nejen vyjednávání vyj
  Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Když už celkem nesmyslně očekáváš nějakou reakci ze strany svazu, tak by měl tyhle "lezce"
   Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Ne vyjednávat za idioty dělající bordel, ale za lezce co by rádi, třeba i za nějaký bakšiš, rádi civ
    Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Tak ti nevim, Mano.. do Rajce se chodilo pesky z Tisy (do Tisy se dojelo autobusem s Usti a do Usti
     Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Taky se lezlo bosky, navazovalo na konopný lano přes prsa, slaňovalo Dulferem, zuby trhal kovář, o o
      Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Doba jinde je univerzalni rceni ruznejch mlamoju ktery by bez gps netrefili ani na hajzl.
Ale
       Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
A my se známe?
      Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Je fakt, že sportovnější přístup je např. z tábořiště v Ostrově (15´?)
       Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Tábořiště u císaře je pořád plný a Píno chce za parkování před 80Kč. Bohužel i po hostech co jdou na
     Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Dalsi chytrak, ktery se vozi autem jako vsichni, ale protoze pred triceti lety jel jednou do Tise au
      Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Omyl, hochu. Do skal litam vlastni helikopterou, ale protoze beru ohledy na ostatni lezce, pilot mi
       Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
tim jaky nesmysl jsi napsal jsi potvrdil ze mam pravdu
        Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
tak koukam na ten tvuj argumentacni styl a nevim: jsi hodne spatne napsanej robot nebo zivej tvor kt
         Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
To nebyl argument ale konstatovaní faktu.
          Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
Takze robot. Ale fakt odflaknutej..
     Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
A benzín kupuješ?
   Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Já bych počkal až co k tomu řekne největší osobnost českého outdooru.
    Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
urcite myslis KT..! a
     Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
a on tě napadá snad někdo jinej?
  Re: Parkoviště Rájec31.07.2020
Místní lezci jsou rádi, že se zbavili hovad z Prahy, který serou u parkoviště, dělají bordel a maguj
   Re: Parkoviště Rájec02.08.2020
Cha chá, to se poseru někomu na práh, zas je to na pražáky a přitom tam tuhlec kempovala naše brněns
    Re: Parkoviště Rájec03.08.2020
Taky v Brne jsou jeste vetsi kurvy nez v Praze :P
 Parkuje se u Zátiší27.07.2020
V "centru" teď zákaz vjezdu, tak bacha. Napravo od Zátiší si dává majitel zábranu, ale kli
  Re: Parkuje se u Zátiší27.07.2020
A jsi si jistý, že se bude moci i po nějakém nájezdu , že to obec nezavře i tam:-). Ale vážně, za to
   Re: Parkuje se u Zátiší27.07.2020
Jsem pro. Nejen v Rájci, ale i v Krasu a jinde... Dát základy trochu do pořádku. Demokracie není ana
   Re: Parkuje se u Zátiší28.07.2020
Jinak receno se bud tohle bydlikovani na divoko zakaze vyhlaskou nebo se lidi zmeni a ani je to nena
    Re: Parkuje se u Zátiší28.07.2020
se lidi zmeni? tak za 4-5 generaci. Mozna.
    Re: Parkuje se u Zátiší29.07.2020
lidi se už změnili - dřív přijelo jedno auto se čtyřmi lidmi, co večer roztáhli spacák a ráno rychle
     v civilizovaných zemích02.08.2020
jsem několikrát zažil a mnohokrát od jiných slyšel: spacáky na parkovišti okolo auta, a večer najist
      Re: v civilizovaných zemích02.08.2020
Nebo na Třech Čimách. Jak někdo zahlídl ráno supět bílou pandu do serpentin, to byl kalup do stěn, j
       Re: v civilizovaných zemích04.08.2020
Bejvavalo :( - ale byla to prdel :)
   Klid28.07.2020
Ono to časem utichne, bylo to nejspíš kvůli přetížení na jaře. Ochranáři tam jsou rozumní a zákaz vj
  Re: Parkuje se u Zátiší03.08.2020
Ano, dává tam zábrany, protože podle katastru nemov. je to jeho pozemek. Má na to právo. Tak zcela u
   Parkování03.08.2020
Do Rájce nejezdí veřejná doprava. Parkoviště napravo od Zátiší (u lesní cesty) je obecní, i když se
    Re: Parkování03.08.2020
ano, majitel zátiší je skutečně "divnej". jednání s ním při nájmu chalupy na chlastací vík
   Re: Parkuje se u Zátiší03.08.2020
ať hledám jak hledám, majiteli zátiší patří pouze oplocený pozemek okolo budovy a trojúhelníkový kou
    Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
No tak ono ještě nedávno měl pan Zátiší opravdu zařetízkovanou jen tu část, která je opravdu jeho po
    Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
Značky nejsnou bezpodmínečně nutné. Jakmile nenecháš při zaparkování auta průjezd min. 3m, je to jas
     Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
normální je především mít trochu soudnost a nenasírat místní. nedělat hlučnou chlastačku místním/cha
      Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
Možná by v tomto případě bylo možno řešit závorou, za pár kaček odpadají poměrně složité dohody s ob
   Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
Ahoj, majitele zátiší je pouze malá část podél baráku, viz KN. Zábrany umisťoval i do cesty, potom j
    Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
Dej blbci do ruky katastr... Tvůj pohled na tuto věc ledasco napovídá o tvém uvažování obecně. Nabád
     Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
pomalu s tou flintou. stejně jako se nedělá řvát a srát někomu pod oknem, tak se nedělá oplocovat ně
     Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
Můj druh jednání = přijedu ráno, zaparkuji na veřejném prostranství (třeba u zátiší), potichu si zal
      Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
drobný detail: komunikace není obecní, komunikace patří LČR, tedy po socialisticku "nám všem&qu
       Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
Dodrz parkovani jen na pozemku urcenem jako komunikace a soucasne nech volne 3m (krat dve) a budes v
  Re: Parkuje se u Zátiší03.08.2020
DÁ = SMÍ, jasan, typický Čecháček se ozval.
 Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
HI:Prozatímně je uzavřena odstavná plocha v Rájci (obec Tisá). Důvodem je opatření stanovené Odborem
  Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
No tak snad to jeste nejak zmeni. Stejne nechapu proc tam nemohli rovnou dat tu znacku zakaz stani 2
   Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Jim to navrhni, nejspíš je tohle vůbec nenapadlo... Nebo se policajtům nechce tam jezdit navečer kon
    Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Timhle obvykle argumentuji ti co si vozi prdele autem uplne stejne jako ti ktere kritizuji, ty cepre
     Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
nerozciluj se, praskne ti zilka..
   Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Obec si nemůže jen tak někam zapichnout značku. Musí správně vypracovat projekt, vyžádat si stanovis
  Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Tak schvalne co tam vybudujou a jak dlouho to potrva.
  Re: Parkoviště Rájec02.08.2020
K parkování u Belvederu.Podle informace hotelu je parkování na 2 hodiny povolené na jejich parkovišt
   Re: Parkoviště Rájec02.08.2020
Tak to ti pěkně kecali a chtěli z toho akorát vyrazit kilo, protože "parkoviště" po obou s
    Re: Parkoviště Rájec03.08.2020
Podle katastru je pozemek vpravo u Belvederu soukromý a patří k Belvederu. Je tedy na nich, zda tě t
     Re: Parkoviště Rájec04.08.2020
S tím souhlasím, ale nemůžou za parkování v lese chtít prachy. Jo a část tý cedule je bez certifikac
      Re: Parkoviště Rájec04.08.2020
v případě parkování je zde určitý paradox; parkujeme-li na zákazu parkování na pozemní komunikaci, v
       Re: Parkoviště Rájec04.08.2020
Tak jak říkáš, uvážlivě. Proto mi přijde nanejvýš uvážlivé parkovat na co nejvhodnějším místě, tzn n
       Re: Parkoviště Rájec04.08.2020
Tak jak říkáš, uvážlivě. Proto mi přijde nanejvýš uvážlivé parkovat na co nejvhodnějším místě, tzn n
      Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
Taky je potřeba lidem pomoci a obce (stát atp.) by měli nějaká oficiální parkoviště vybudovat nebo p
       Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
pozitivním příkladem byla kozelka. místní už nasíralo, jak byly po vesničce poházená auta, a tak obe
        Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
Jo, tak je to správně. Rád parkuju tak, abych nikomu nevadil, což se někdy na neznámém místě nemusí
       Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
Koukam, ze alternativa, ze na ono misto takovy clovek/rodina nepojede te vubec nenapadla? Tahle neve
        Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
To je snad jasný ty hlavičko, že když se někde nedá zaparkovat a musí se pěšky daleko, tak tam špatn
         Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
Hmm, bezohlednost to asi neni. Je to proste jen nepochopeni toho, ze problem lezcu, ze si nechteji/n
          Re: Parkoviště Rájec06.08.2020
To není je problém lezců, do většiny lezeckých oblastí jezdí i nelezci nebo i lezci pouze na výlet.
           Re: Parkoviště Rájec06.08.2020
To není jen...
           Re: Parkoviště Rájec06.08.2020
Dvě věci. To, že je existuje překryv turistických a lezeckých oblastí a tím pádem i nějaké společné
 Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Prostě svoboda vole ne????? Mám psa a psa a psa a dítě a jsem úplně nejvíc nejlepší protože lezu na
  Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
A tak se usídlím chatařům za ploten na parkálu s nějakou prorezlou dodávkou, vypustím smečku, rozlož
   Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
A komu se to nelíbí, tak se mu vyseru na práh a prdel si utřu rukou - takovej sem drsňák!!!
    Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Rukou domorodcovou.
  Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Svoboda tady minimálně pět let (ale spíš 10 let) už není.
   Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
nebud tak prisnej - treba tady jeste torchu svobody zbylo
    Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Samozřejmě v optice Číny, KLDR ano. Ale ve srovnání s devadesátými léty je to kvapný nástup diktatur
     Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
Myslíš tím, že někomu vadí lidi vegetící, řvoucí a seroucí kousek za barákem? Kolikrát zjevy, že to
      Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
Právo vysrat se kde chci a nechat to ležet všem na odiv si brát nedáme. Shits also matters
       Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
Konecne nekdo uderil hrebik na hlavicku. Tohle je ta prava demokracie.. in shit we are all equal!
      Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
Ne, beru to velmi obecně jako odpoveď na pojem svoboda. A je fuk jestli to beru po politické linii,
       Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
Tak prvotním tématem téhle diskuse bylo parkování lezců přes noc a věci s tím spojené (sraní, večírk
        Re: Parkoviště Rájec30.07.2020
Problém je v tom, že svoboda jednoho dost často bývá na úkor svobody toho druhého
        Re: Parkoviště Rájec30.07.2020
Problém je v tom, že svoboda jednoho dost často bývá na úkor svobody toho druhého
        Re: Parkoviště Rájec30.07.2020
Tak si jdi užít svobodu třeba vedle do německa. Třeba se seber a v Rathenu vytáhni maglaz. A máš to
        Re: Parkoviště Rájec01.08.2020
Ještě bych k tomu přidal velké skupiny lezců a takovéto to “kempovani” pod skalami.
   Re: Parkoviště Rájec01.08.2020
Pojdme cinkat klicema za navrat komunismu, aby nam trochu te svobody dovezli
    Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
Před 10rokama dobrej vtip, teď pomalu realita
    Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
Nekompetentní opilci nás prodali

 Jištění při užití polovičních lan27.07.2020
Zdravím lezce! Měl bych dotaz ohledně jištění při užití polovičních lan. Jde mi o to, že by se dle metodiky měl zakládat jeden pramen do pravého jištění, druhé zase do levého. Moje otázka směřuje k tomu, jaká by měla být optimální nebo maximální vzdálenos
 Re: Jištění při užití polovičních lan27.07.2020
porid si pulko-dvojcata - ty muzes cvakat aji do jednoho presa. A poresne pro tento pripad jsou ide
  Re: Jištění při užití polovičních lan27.07.2020
Já už právě mám čistokrevní půlky, které jsou jenom půlky, tak řeším problémy s nimi spjaté. Vím, že
  Re: Jištění při užití polovičních lan27.07.2020
obecně střídavé cvakání má smysl tam, kde chceme být jištěni dostatečně hustě, ale nechceme se vyčer
 Re: Jištění při užití polovičních lan27.07.2020
Ahoj, v pevne skale zakladej o trochu casteji, nez bys v tom terenu jistil s jednoduchym lanem, jen
 Re: Jištění při užití polovičních lan27.07.2020
Ahoj, v pevne skale zakladej o trochu casteji, nez bys v tom terenu jistil s jednoduchym lanem, jen
  Re: Jištění při užití polovičních lan28.07.2020
Díky za rady! A po kolika metrech vrtáš šrouby, když lozíš ledopády?
   Re: Jištění při užití polovičních lan28.07.2020
Šrouby ve slušném ledu vydrží skoro všechno, lano vydrží víc než Tvoje tělo. Takže spíš záleží na to
    Re: Jištění při užití polovičních lan28.07.2020
si myslim ze pulka musi vydrzet stejne jako jednoduche lano. jinak by bylo nemozne v mnoha mistech d
     Re: Jištění při užití polovičních lan29.07.2020
Přesně tak.

(A ještě nějak nerozumím, co se tady mluví o zakládání vpravo i vlevo ve
   Re: Jištění při užití polovičních lan28.07.2020
Podle obtiznosti a moralu. Vetsinou vystacim se 14 srouby na 50-60 m delku (z toho 4 srouby jsou vet
   Re: Jištění při užití polovičních lan28.07.2020
Podle obtiznosti a moralu. Vetsinou vystacim se 14 srouby na 50-60 m delku (z toho 4 srouby jsou vet
    Re: Jištění při užití polovičních lan29.07.2020
Děkuji moc za postřehy!
 Re: Jištění při užití polovičních lan12.06.2026
K tomuto len to, že pri polovičkách sa počíta s tým, že energiu pádu primárne zachytáva len jeden z
 Re: Jištění při užití polovičních lan12.06.2026
Možná, že dotyčnému šlo i o ono povolování či jištění v Alpinu. Při různých výškách expres to může b

 Bigo25.07.2020
https://tinyurl.com/y2ueqv45

 Dotaz25.07.2020
Mohou veganky kojit své děti?
 Re: Dotaz25.07.2020
...a mohou polykat?
 Re: Dotaz27.07.2020
Kojit děti mohou i muži, když se rozkojí. Takže veganky rozhodně. Téměř všichni lidé mohou i polykat
 Re: Dotaz27.07.2020
áno, ak diať nie je vegán.
Minule som to počul na Rádio Jerevan.
  Re: Dotaz27.07.2020
oprava : ak DIEŤA ...

1   ...   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Parkoviště Rájec
Tak nám zabili Ferdinanda, teda zavřeli parkoviště v Rájci. Jsem o víkendu koukal jako puk. Ta jistě zase kvůli nějakej dementům co tam najížděli s obytňákama s bandou harantů a psů. A úplně stejná banda dementů jsou ti co si to tam prosadili, místo aby tam dali zákaz stání s dodatkovou tabulkou 22-8h tak je tam zákaz vjezdu mimo dopravní obsluhu. Takže jak už je v téhle banánové republice zvykem vylilo se s vaničkou dítě. Místo na parkovišti, teď budou stát auta různě po příkopech a krajnicích což vyvolá asi další potřebu to řešit nějakým zákazem.
Mrdka z krtka17:33:33 27.07.2020
odpovědět 
 Re: Parkoviště Rájec
Bych čekal, že přesně do takovýhle věcí a jednání se samosprávou se pustí ČHS. Nejen vyjednávání vyjimek s OP, ale i podobné věci by měli řešit, když už jakože zastupují lezce. A co na to místní lezci? Děčín, Ústí a tak.
Luky17:56:25 27.07.2020
odpovědět 
  Re: Parkoviště Rájec
Když už celkem nesmyslně očekáváš nějakou reakci ze strany svazu, tak by měl tyhle "lezce" silně zjebat a ne za ně vyjednávat...
18:28:18 27.07.2020
odpovědět 
   Re: Parkoviště Rájec
Ne vyjednávat za idioty dělající bordel, ale za lezce co by rádi, třeba i za nějaký bakšiš, rádi civilizovaně zaparkovali a šli lézt.
Luky18:34:54 27.07.2020
odpovědět 
    Re: Parkoviště Rájec
Tak ti nevim, Mano.. do Rajce se chodilo pesky z Tisy (do Tisy se dojelo autobusem s Usti a do Usti se dojelo vlakem..odkneud). Jo, cas je drahej, batohy tezky, a u parkoviste v Tisy je pivo drahy.
Mate to tezky, hosi.
Mozna by se mela vybudovat lanovka z prahy do rajce, tim by problem parkovani u skal odpadl.
19:19:52 27.07.2020
odpovědět 
     Re: Parkoviště Rájec
Taky se lezlo bosky, navazovalo na konopný lano přes prsa, slaňovalo Dulferem, zuby trhal kovář, o onanii se veřilo, že po ní měkne mozek. Měli jste to kdysi težký to máš pravdu. Dnes je doba jinde.
Luky19:26:19 27.07.2020
odpovědět 
      Re: Parkoviště Rájec
Doba jinde je univerzalni rceni ruznejch mlamoju ktery by bez gps netrefili ani na hajzl.
Ale coz, vona si s vama evoluce poradi.
20:03:54 27.07.2020
odpovědět 
       Re: Parkoviště Rájec
A my se známe?
Luky20:06:37 27.07.2020
odpovědět 
      Re: Parkoviště Rájec
Je fakt, že sportovnější přístup je např. z tábořiště v Ostrově (15´?)
M.20:38:55 27.07.2020
odpovědět 
       Re: Parkoviště Rájec
Tábořiště u císaře je pořád plný a Píno chce za parkování před 80Kč. Bohužel i po hostech co jdou na večeři :) Ale zprovoznil koupák. Naštěstí v Ostrově vyrostlo druhý tábořiště za velice lidoví peníz.
David15:31:03 28.07.2020
odpovědět 
     Re: Parkoviště Rájec
Dalsi chytrak, ktery se vozi autem jako vsichni, ale protoze pred triceti lety jel jednou do Tise autobusem tak ze sebe dela klasika. Jsi k smichu.
Funtomas12:12:02 28.07.2020
odpovědět 
      Re: Parkoviště Rájec
Omyl, hochu. Do skal litam vlastni helikopterou, ale protoze beru ohledy na ostatni lezce, pilot mi ji parkuje mimo dohled. A benzin kupuju, leteckej, Jet B, jinej helikoptera nezere.
15:31:27 28.07.2020
odpovědět 
       Re: Parkoviště Rájec
tim jaky nesmysl jsi napsal jsi potvrdil ze mam pravdu
Funtomas07:38:46 29.07.2020
odpovědět 
        Re: Parkoviště Rájec
tak koukam na ten tvuj argumentacni styl a nevim: jsi hodne spatne napsanej robot nebo zivej tvor kterej se naucil jedinou odpoved a pouziva ji ad nauseam protoze jeho mentalni kapacita vice nezvladne?
15:14:20 29.07.2020
odpovědět 
         Re: Parkoviště Rájec
To nebyl argument ale konstatovaní faktu.
Funtomas19:45:12 29.07.2020
odpovědět 
          Re: Parkoviště Rájec
Takze robot. Ale fakt odflaknutej..
21:49:23 29.07.2020
odpovědět 
     Re: Parkoviště Rájec
A benzín kupuješ?
13:42:05 28.07.2020
odpovědět 
   Re: Parkoviště Rájec
Já bych počkal až co k tomu řekne největší osobnost českého outdooru.
Meloun19:35:40 27.07.2020
odpovědět 
    Re: Parkoviště Rájec
urcite myslis KT..! a
20:04:35 27.07.2020
odpovědět 
     Re: Parkoviště Rájec
a on tě napadá snad někdo jinej?
Meloun20:14:04 27.07.2020
odpovědět 
  Re: Parkoviště Rájec
Místní lezci jsou rádi, že se zbavili hovad z Prahy, který serou u parkoviště, dělají bordel a magujou. S cestu do skal si najdou.
06:59:38 31.07.2020
odpovědět 
   Re: Parkoviště Rájec
Cha chá, to se poseru někomu na práh, zas je to na pražáky a přitom tam tuhlec kempovala naše brněnská partička z Lokomotivy.
18:58:44 02.08.2020
odpovědět 
    Re: Parkoviště Rájec
Taky v Brne jsou jeste vetsi kurvy nez v Praze :P
09:09:41 03.08.2020
odpovědět 
 Parkuje se u Zátiší
V "centru" teď zákaz vjezdu, tak bacha. Napravo od Zátiší si dává majitel zábranu, ale klidně ji zahoďte, je to obecní pozemek a parkovat se tam dá.
Mára20:35:31 27.07.2020
odpovědět 
  Re: Parkuje se u Zátiší
A jsi si jistý, že se bude moci i po nějakém nájezdu , že to obec nezavře i tam:-). Ale vážně, za tohle si mohou lidi -lezci zcela sami, je to znakem dnešní doby a odrazem stavu společnosti. Až se lidi zde naučí ctít soukromé vlastnictví, myslet na to, že všude někdo žije a je domácí a nemusí mu vyhovovat lidé , kteří se neumí chovat. Až se lidi naučí chovat tak, aby především neomezovali své okolí, ale sami sebe, pak bude možná trochu líp. Do té doby budou jen a pouze přibývat zákazy a restrikce.
Vlk21:45:37 27.07.2020
odpovědět 
   Re: Parkuje se u Zátiší
Jsem pro. Nejen v Rájci, ale i v Krasu a jinde... Dát základy trochu do pořádku. Demokracie není anarchie a kreténských ignorantů je mnoho v jakékoliv aktivitě včetně politiky.
To, že si dvakrát pohoníš na umělce a potom vyrazíš do skal po nákupu nejen u Hudy neznamená, že problematice nejen lezení rozumíš...
Pokutovat, prudit, stírat, fotit, zveřejňovat i SPZ, jinak to menšině skončí a začne hrát max šachy...
Anonym sebejistý, nikoliv troll23:37:13 27.07.2020
odpovědět 
   Re: Parkuje se u Zátiší
Jinak receno se bud tohle bydlikovani na divoko zakaze vyhlaskou nebo se lidi zmeni a ani je to nenapadne provozovat.

At tak ci onak, je treba si zacit zvykat, ze v turistikcy frekventovanych oblastech se parkuje/nocuje na vyhrazenych mistech. Nekdy bezplatne, nekdy za penize.
Geo16:49:04 28.07.2020
odpovědět 
    Re: Parkuje se u Zátiší
se lidi zmeni? tak za 4-5 generaci. Mozna.
17:07:01 28.07.2020
odpovědět 
    Re: Parkuje se u Zátiší
lidi se už změnili - dřív přijelo jedno auto se čtyřmi lidmi, co večer roztáhli spacák a ráno rychle sbalili a valili do skal. Dnes přijedou se čtyřmi lidmi čtyři dodávky a každý vytáhne židličku a stoleček a ráno vegetěj do deseti.


Vlastně ani nechci vědět, kam až se to změní za 4-5 generací
10:37:07 29.07.2020
odpovědět 
     v civilizovaných zemích
jsem několikrát zažil a mnohokrát od jiných slyšel: spacáky na parkovišti okolo auta, a večer najisto hajnej/ranger/policajt: co vy tady? ráno jdeme na Nordgrat. tak oukej, přijedu vás zkontrolovat v půl sedmé ráno, a běda, jestli vás tady ještě najdu, to bude pokuta, na nordgrat se vstává v pět.
Lukas B.19:29:49 02.08.2020
odpovědět 
      Re: v civilizovaných zemích
Nebo na Třech Čimách. Jak někdo zahlídl ráno supět bílou pandu do serpentin, to byl kalup do stěn, jako když střelí do vrabců :D
19:54:10 02.08.2020
odpovědět 
       Re: v civilizovaných zemích
Bejvavalo :( - ale byla to prdel :)
05:53:52 04.08.2020
odpovědět 
   Klid
Ono to časem utichne, bylo to nejspíš kvůli přetížení na jaře. Ochranáři tam jsou rozumní a zákaz vjezdu je vlastně OK - když Tě nepřistihnou při jízdě, můžeš říct, že to auto tam třeba přivezl vrtulník. A bivakování většinou zakázané není, stačí to nepřehánět...
 Mára22:23:37 28.07.2020
odpovědět 
  Re: Parkuje se u Zátiší
Ano, dává tam zábrany, protože podle katastru nemov. je to jeho pozemek. Má na to právo. Tak zcela určitě nezahazovat zábrany. Pravda je, že poslední dobou je tam o sobotě neděli zvláště o prázdninách pěkný bordel. Tak co se kdo diví. Choďte tam pěšky nebo mimo sezónu. A hlavně, noste si svůj bordel (posrané pleny obaly a pod.) zpátky domů.

Zdraví Hoblák.
Hoblák16:33:14 03.08.2020
odpovědět 
   Parkování
Do Rájce nejezdí veřejná doprava. Parkoviště napravo od Zátiší (u lesní cesty) je obecní, i když se to nezdá (viz KN). Zábrany zahodil a fotil strážce OP a pak je zahodil do lesa. Chudák to ode mě schytal, protože při tom nechal bežet motor (byl jsem naštvanej, že zas ráno pršelo). Takže tam klidně parkujte a nenechte se hlavně ukecat, některý majitelé realit tvrdívají, že jim patří něco navíc. Navíc ten majitel Zátiší je divnej...
Mára19:50:23 03.08.2020
odpovědět 
    Re: Parkování
ano, majitel zátiší je skutečně "divnej". jednání s ním při nájmu chalupy na chlastací víkend je něco jako návštěva pavilonu kuriozit - a čekal bych od něj tedy v principu cokoli.
Lukas B.20:41:07 03.08.2020
odpovědět 
   Re: Parkuje se u Zátiší
ať hledám jak hledám, majiteli zátiší patří pouze oplocený pozemek okolo budovy a trojúhelníkový kousek přímo pod okny (zhruba jak tam má na panoramě na mapách.cz stojany na řetěz), doprava odbočující komunikace a trojúhelník vedle ní patří lesům české republiky, trojúhelník je "les" (tam by se asi parkovat nemělo, jakkoli je to holá uježděná plocha) a cesta je "ostatní komunikace", kde by si mohly lesy čr dát klidně zákaz vjezdu/zákaz stání/zastavení, ale zatím nedaly.
Lukas B.20:54:50 03.08.2020
odpovědět 
    Re: Parkuje se u Zátiší
No tak ono ještě nedávno měl pan Zátiší opravdu zařetízkovanou jen tu část, která je opravdu jeho pozemkem. Jakkoli je to zvláštní týpek, hádám že k dalšímu zahrazení jej sotva vedlo něco jiného než zde již mnohokráte popsané chování návštěvníků. Ale co my můžem vědět, jakou má/nemá dohodu s LČR.
09:29:05 04.08.2020
odpovědět 
    Re: Parkuje se u Zátiší
Značky nejsnou bezpodmínečně nutné. Jakmile nenecháš při zaparkování auta průjezd min. 3m, je to jasné. Resp. necháš-li 3m, ale stojíš přitom mimo plochu komunikace (v tomto případě je to lesní pozemek), úplně to stačí - někde tomu říkají Neoprávněný zábor veřejné zeleně, jinde jinak, ale výsledek je stejný. Poježděná tráva, případně stromky a nasraní místňáci. Fakt kuva nerozumím lidem, kteří musejí takto parkovat, jakoby nebylo možno pár set metrů / pár kilometrů dojít. Vyhodím haranty, ženy, psy, kořárky, pikniky atd. a sjedu s autem někam kde je parkování v pohodě a nebudu překážet. Dělám to tak celej život a přijde mi to úplně normální.
09:40:15 04.08.2020
odpovědět 
     Re: Parkuje se u Zátiší
normální je především mít trochu soudnost a nenasírat místní. nedělat hlučnou chlastačku místním/chalupářům přímo pod oknem. no a když se mítní naserou, tak nezbejvá, než se nedivit a nějak se přizpůsobit. třeba nechat auto za pár desetikorun v tisé u kostela a dojít pěšky/dojet na kole/koloběžce.

a co bych očekával od horosvazu: třeba jednání s LČR o umístění značky zákaz parkování 22-06 hod. a třeba dotaci pro obecní úřad tisá, aby se tam tu a tam v pátek a v sobotu pozdě večer objevil místní strážník a byl fakt nepříjemnej.
Lukas B.10:04:14 04.08.2020
odpovědět 
      Re: Parkuje se u Zátiší
Možná by v tomto případě bylo možno řešit závorou, za pár kaček odpadají poměrně složité dohody s obcemi ohledně vymáhání (strážníci atd.). Otázkou je ne/pohodlí pro denní pracovní uživatele této cesty. Jinak souhlas, je to o lidech, znám velmi dobře situaci, kdy jezdím na chalupu desítky let a pak velmi blízko vznikne turistická atrakce. Může to být klidně 10km, jenže zrovna kolem chalupy pak proudí auta a pěšáci ve sto (všední dny) až tisíci (víkendy) násobcích toho, na co jsem byl zvyklý. Jsou v pohodě, parkují legálně, v noci je ticho, ale já chci ten svůj klid i přes den. Tohle si lidé nedokáží ani představit, natož pochopit. Hele, víš co: Prodali jsme chalupu, noví majitelé jsou šťastní, neb dřívější ráj nepoznali, a my se přestehovali jinam, kam civilizace zatím nedosáhla. Jen mě občas sere že kvůli jinému jsem musel měnit místo, které bylo pro mne srdcovka. Starousedlíci tohle udělat nemůžou...
10:21:54 04.08.2020
odpovědět 
   Re: Parkuje se u Zátiší
Ahoj, majitele zátiší je pouze malá část podél baráku, viz KN. Zábrany umisťoval i do cesty, potom je naprosto v pořádku je zahodit. Akorát bych to dělal do zahrady a ne směrem do lesa, tam smetí nepatří.

Majitele trochu chápu, pokud mu někdo dělá bordel od oknem. Tak snad na to nebude reagovat šroubovákem do laku :)
Vilda13:02:15 04.08.2020
odpovědět 
    Re: Parkuje se u Zátiší
Dej blbci do ruky katastr... Tvůj pohled na tuto věc ledasco napovídá o tvém uvažování obecně. Nabádáš zde k přesně tomu druhu jednání, kvůli kterému (jako důsledek!!!) vznikají omezení. A ještě doufáš, že po tvém dalším útoku nebude následovat protiakce... Kristepane, toto mi jezdit kolem baráku, byl bych první, kdo vyjedná s LČR festovní závoru.
13:48:10 04.08.2020
odpovědět 
     Re: Parkuje se u Zátiší
pomalu s tou flintou. stejně jako se nedělá řvát a srát někomu pod oknem, tak se nedělá oplocovat něco, co mi nepatří. není nutno hned zábrany házet někam přes plot, ale zjistit si faktický stav věcí a chovat se podle toho je v civilizované společnosti docela fajn přístup.
Lukas B.14:20:02 04.08.2020
odpovědět 
     Re: Parkuje se u Zátiší
Můj druh jednání = přijedu ráno, zaparkuji na veřejném prostranství (třeba u zátiší), potichu si zalezu, bordel si odnesu a zase večer odjedu. Soukromý majetek a klid pro majitele respektuji plně. A pokud mě někdo vysírá s parkováním na obecní komunikaci, nelíbí se mi to.
Vilda17:58:46 04.08.2020
odpovědět 
      Re: Parkuje se u Zátiší
drobný detail: komunikace není obecní, komunikace patří LČR, tedy po socialisticku "nám všem". není-li tam značka upravující vjezd a parkování, není omezeno.
Lukas B.19:18:47 04.08.2020
odpovědět 
       Re: Parkuje se u Zátiší
Dodrz parkovani jen na pozemku urcenem jako komunikace a soucasne nech volne 3m (krat dve) a budes v klidu. To ovsem v tomto pripade neni mozne, takze znacka neznacka vlastnictvi nevlastnictvi, parkovani zde je illegal.
19:50:33 04.08.2020
odpovědět 
  Re: Parkuje se u Zátiší
DÁ = SMÍ, jasan, typický Čecháček se ozval.
16:55:17 03.08.2020
odpovědět 
 Re: Parkoviště Rájec
HI:Prozatímně je uzavřena odstavná plocha v Rájci (obec Tisá). Důvodem je opatření stanovené Odborem stavebního a životního prostředí obce Libouchec, který reagoval na stížnosti občanů na rušení nočního klidu, živelné kempování a vznik nepořádku. Obec Tisá situaci řeší, je potřeba uvést parkovací plochu do souladu s legislativou. Snaha je zajistit v lokalitě možnost denního parkování.
Takže denní parkování snad bude.
Co je horší, tak na Belvederu se smí stát max 2 hodiny. Parkování u přívozu bylo už teď plný, teď to bude maso.
Myk23:48:42 27.07.2020
odpovědět 
  Re: Parkoviště Rájec
No tak snad to jeste nejak zmeni. Stejne nechapu proc tam nemohli rovnou dat tu znacku zakaz stani 22-8h. Hrisniky parkrat pokutovat. Byl by klid a problem vyresen.
Mrdka z krtka10:33:01 28.07.2020
odpovědět 
   Re: Parkoviště Rájec
Jim to navrhni, nejspíš je tohle vůbec nenapadlo... Nebo se policajtům nechce tam jezdit navečer kontrolovat, tak daj zákaz vjezdu do celý vesnice a vyřešeno. Holt se zase začne jezdit vlakem a pěšky, aspoň ubyde ceprů :D
11:53:51 28.07.2020
odpovědět 
    Re: Parkoviště Rájec
Timhle obvykle argumentuji ti co si vozi prdele autem uplne stejne jako ti ktere kritizuji, ty cepre.
Funtomas12:06:35 28.07.2020
odpovědět 
     Re: Parkoviště Rájec
nerozciluj se, praskne ti zilka..
19:08:59 28.07.2020
odpovědět 
   Re: Parkoviště Rájec
Obec si nemůže jen tak někam zapichnout značku. Musí správně vypracovat projekt, vyžádat si stanovisko policajtů a pak jít pro povolení na úřad obce s rozšířenou působnosti. Takže i kdyby se teď rozhodli tak to proste chvíli potrvá. M
20:31:57 28.07.2020
odpovědět 
  Re: Parkoviště Rájec
Tak schvalne co tam vybudujou a jak dlouho to potrva.
Mrdka z krtka10:35:21 28.07.2020
odpovědět 
  Re: Parkoviště Rájec
K parkování u Belvederu.Podle informace hotelu je parkování na 2 hodiny povolené na jejich parkovišti (vpravo při příjezdu).Pokud tam někdo chce parkovat celý den, zaplatí v kiosku u hotelu 100,- ale otevírají až v 9 hod. Parkování na "parkovišti" vlevo prý není povolené vůbec-není to parkoviště.Docela by mne zajímalo, jak to legálně řeší místní, protože na parkoviště hotelu se při šikovném parkování vejde odhadem tak 10 aut. Na Labské stráni se asi nedá parkovat vůbec.
Zdeněk20:28:03 02.08.2020
odpovědět 
   Re: Parkoviště Rájec
Tak to ti pěkně kecali a chtěli z toho akorát vyrazit kilo, protože "parkoviště" po obou stranách cesty je podle katastru les. Možná ten les má Belveder fakt v pronájmu, to nevím, ale účtenku k tomu nedostaneš.
21:25:55 02.08.2020
odpovědět 
    Re: Parkoviště Rájec
Podle katastru je pozemek vpravo u Belvederu soukromý a patří k Belvederu. Je tedy na nich, zda tě tam nechají stát.
Kudrnáč12:40:03 03.08.2020
odpovědět 
     Re: Parkoviště Rájec
S tím souhlasím, ale nemůžou za parkování v lese chtít prachy. Jo a část tý cedule je bez certifikace a čímsi přelepená, takže bych jí nepřikládal moc významu.

Pokud dojde na pokutu, tak za parkování na "vegetaci", parkování v CHKO mimo vyhrazená místa anebo za zábor veřejného prostranství. Ne za cokoliv z té cedule.
13:10:04 04.08.2020
odpovědět 
      Re: Parkoviště Rájec
v případě parkování je zde určitý paradox; parkujeme-li na zákazu parkování na pozemní komunikaci, vztahuje se na nás tzv. SPRDEL (správní delikt), a jsme pokutováni jako provozovatelé vozidla bez ohledu na to, byl-li pachatel přestupku zjištěn. parkujeme-li někde jinde, třeba na poli, v lese, pod houpačkou na hřišti nebo na záhonu macešek uprostřed kruháče, jedná se o neoprávněný zábor a pro postih je nutno identifikovat pachatele přestupku. tolik právní stát. zoufalý chalupář obtěžovaný noc co noc řevem kempujících opilců (nebo provozovatel hospody kterému jsou lezeckou cháskou zablokována parkovací místa určená pro hosty) má pak k dispozici navíc kleště (utrhání ventilků), kameny (naložení do auta oknem), pacholka (smradlavá složka pachového ohradníku aplikovaná skrz odhrnuté těsnění okna), ostatní chalupáře (odskákání auta a jeho znehybněné umístění mezi staleté stromy) a spoustu dalších vynálezů. takže s tou voražeností to chce zacházet uvážlivě.
Lukas B.13:49:43 04.08.2020
odpovědět 
       Re: Parkoviště Rájec
Tak jak říkáš, uvážlivě. Proto mi přijde nanejvýš uvážlivé parkovat na co nejvhodnějším místě, tzn na návsi nebo u Belvederu, ne někde ve škarpě.
18:04:44 04.08.2020
odpovědět 
       Re: Parkoviště Rájec
Tak jak říkáš, uvážlivě. Proto mi přijde nanejvýš uvážlivé parkovat na co nejvhodnějším místě, tzn na návsi nebo u Belvederu, ne někde ve škarpě.
18:17:22 04.08.2020
odpovědět 
      Re: Parkoviště Rájec
Taky je potřeba lidem pomoci a obce (stát atp.) by měli nějaká oficiální parkoviště vybudovat nebo parkování umožnit. Klasický příklad všeho špatného byl s parkováním pod Suchýma skálama. Zákazové značky, pokutování policií... Dnes je tam plocha na parkování a všechno je úplně v klidu. Když budu chtít jít do Rájce lézt, tak tam asi těžko půjdu s dětmi od parkoviště z Tisý, 2,5 km tam a pak 2,5 km zpět. Řeším to taky tak, jak tady už někdo psal, rodinu dovezu na místo, vyložíme všechno a já auto přeparkuju a přiběhnu zpět, jenže toho nejsou všichni schopní, jsou lidi co sice lezou a špatně chodí...
Pitomce co dělají binec u parkoviště by měla pokutovat policie a ne zakázat parkování všem.
K.08:23:21 05.08.2020
odpovědět 
       Re: Parkoviště Rájec
pozitivním příkladem byla kozelka. místní už nasíralo, jak byly po vesničce poházená auta, a tak obec udělala před vesnicí štěrkovou parkovací plochu. do skal je to dál jen o málo stovek metrů a auta ve vesnici nepřekáží.
Lukas B.09:55:31 05.08.2020
odpovědět 
        Re: Parkoviště Rájec
Jo, tak je to správně. Rád parkuju tak, abych nikomu nevadil, což se někdy na neznámém místě nemusí vydařit... Když je to i s cedulí parkoviště jako u Doubravice, je to fajn.
K.12:21:09 05.08.2020
odpovědět 
       Re: Parkoviště Rájec
Koukam, ze alternativa, ze na ono misto takovy clovek/rodina nepojede te vubec nenapadla? Tahle nevedoma bezohlednost je dneska snad vsudypritomna. Ja tady chci parkovat, nechci nikam chodit, tak se vsichni poserte, a neco s tim udelejte.

Jenze ne kazdej chce mit ve vesnici parkoviste, tak to holt bez chozeni nepujde. Ostatne, proc ten kdo spatne chodi by treba taky mel mit moznost jezdit pod nastupy na ctyrkolce.
Geo13:17:41 05.08.2020
odpovědět 
        Re: Parkoviště Rájec
To je snad jasný ty hlavičko, že když se někde nedá zaparkovat a musí se pěšky daleko, tak tam špatně chodící nepůjde a nepojede..
Podívej se např. na parkoviště v Německu v NP Saské Švýcarsko. Jsou tam parkovací místa jak mimo obce, tak i v obcích a srovnej to např. s Labskou Strání. Odkud tam chceš jít pěšky, když se tam nedá slušně zaparkovat? V lese u Belvedéru? Mluvit o bezohlednosti ve spojitosti s tím, co jsem napsal v minulém příspěvku je hloupost.
K.14:21:09 05.08.2020
odpovědět 
         Re: Parkoviště Rájec
Hmm, bezohlednost to asi neni. Je to proste jen nepochopeni toho, ze problem lezcu, ze si nechteji/nemohou osoupavat nozicky (nebo, ze nemuzou nekam prijet autem) je predevsim problem lezcu. Samo o sobe je to jako argument pro to, aby obec vybudovala parkoviste imho dost slabe.
Geo19:20:25 05.08.2020
odpovědět 
          Re: Parkoviště Rájec
To není je problém lezců, do většiny lezeckých oblastí jezdí i nelezci nebo i lezci pouze na výlet. Pokud např. restaurace a obchody na vesnicích budou chtít přežít, parkoviště jsou nutná. Na tom Sasku je to vidět dobře, když chce nějaká oblast z turistiky žít, tak pro to musí něco udělat. Lidi rádi poznávají krajinu a chodí rádi pěšky, ale většinou se někam musí dojet a zaparkovat.
K.07:24:58 06.08.2020
odpovědět 
           Re: Parkoviště Rájec
To není jen...
K.07:25:45 06.08.2020
odpovědět 
           Re: Parkoviště Rájec
Dvě věci. To, že je existuje překryv turistických a lezeckých oblastí a tím pádem i nějaké společné zájmy, to nepopírám. Ale zase bych byl opatrný v tom, jak velký ten překryv je. Rozuměj, turista nepotřebuje nutně dojet až pod skálu. Nicméně podstatnější je druhá věc.

Totiž, ten zbytek je klišé, se kterým by jsi uspěl před 20 roky. Dnes, kdy existují v extrému pojmy jako overturism, už ne. Místní nejsou úplně blbí a ví, že primárně z turismu těží poskytovatelé služeb (a ti si umí parkování pro hosty případně zařídit), nikoliv místní. Oni jako místní ponesou primárně ty negativní důsledky.

Je legitmní očekávat nějaký přimeřený počet parkovacích míst (tak nějak u nás ještě není obecně zázaz stání všude mimo parkoviště), ale očekávat parkoviště pro "davy" je něco jiného. Pokud tedy chceš parkovat na LS/ v Rájci, kam už dávno nejezdí pár osamělých lezců, tak tam místním budeš muset nabídnout nějakou kompenzaci za případnej parkáč.

Takže v Rájci bych než parkoviště očekával zákaz vjezdu už v Tisé. No a LS? Co tam lezci můžou nabídnout? A turisti? Ti na LS i do Rájce v klidu dojdou.
Geo23:24:17 06.08.2020
odpovědět 
 Re: Parkoviště Rájec
Prostě svoboda vole ne????? Mám psa a psa a psa a dítě a jsem úplně nejvíc nejlepší protože lezu na písku!!!!
Haf12:21:02 28.07.2020
odpovědět 
  Re: Parkoviště Rájec
A tak se usídlím chatařům za ploten na parkálu s nějakou prorezlou dodávkou, vypustím smečku, rozložím křesílka a pohoda. Prostě punk voe a seru na vfšechny.
Mrdka z krtka12:49:35 28.07.2020
odpovědět 
   Re: Parkoviště Rájec
A komu se to nelíbí, tak se mu vyseru na práh a prdel si utřu rukou - takovej sem drsňák!!!
Haf12:59:30 28.07.2020
odpovědět 
    Re: Parkoviště Rájec
Rukou domorodcovou.
15:08:21 28.07.2020
odpovědět 
  Re: Parkoviště Rájec
Svoboda tady minimálně pět let (ale spíš 10 let) už není.
13:49:53 28.07.2020
odpovědět 
   Re: Parkoviště Rájec
nebud tak prisnej - treba tady jeste torchu svobody zbylo
trochu16:26:06 28.07.2020
odpovědět 
    Re: Parkoviště Rájec
Samozřejmě v optice Číny, KLDR ano. Ale ve srovnání s devadesátými léty je to kvapný nástup diktatury.
20:53:14 28.07.2020
odpovědět 
     Re: Parkoviště Rájec
Myslíš tím, že někomu vadí lidi vegetící, řvoucí a seroucí kousek za barákem? Kolikrát zjevy, že to raději nebudu komentovat. Co s tím mají dělat místní, aby tam měli klid? Aha, omezit tě na demokracii :D
06:36:08 29.07.2020
odpovědět 
      Re: Parkoviště Rájec
Právo vysrat se kde chci a nechat to ležet všem na odiv si brát nedáme. Shits also matters
06:48:42 29.07.2020
odpovědět 
       Re: Parkoviště Rájec
Konecne nekdo uderil hrebik na hlavicku. Tohle je ta prava demokracie.. in shit we are all equal!
15:17:39 29.07.2020
odpovědět 
      Re: Parkoviště Rájec
Ne, beru to velmi obecně jako odpoveď na pojem svoboda. A je fuk jestli to beru po politické linii, televizních pořadů, zbraně, vyjadřování vlastních názorů veřejně a pomalu i soukromě, jízda autem atd.

Je to vidět i na zdejší diskuzi. Napíšu, že svobody ubývá a okamžitě dvě pejorativní odpovědi, že mu chci srát za barákem.
07:19:09 29.07.2020
odpovědět 
       Re: Parkoviště Rájec
Tak prvotním tématem téhle diskuse bylo parkování lezců přes noc a věci s tím spojené (sraní, večírky a podobně), následkem čehož se místní rozhodli k nějakýmu opatření, aby se tak nedělo.
08:49:43 29.07.2020
odpovědět 
        Re: Parkoviště Rájec
Problém je v tom, že svoboda jednoho dost často bývá na úkor svobody toho druhého
08:45:32 30.07.2020
odpovědět 
        Re: Parkoviště Rájec
Problém je v tom, že svoboda jednoho dost často bývá na úkor svobody toho druhého
08:58:11 30.07.2020
odpovědět 
        Re: Parkoviště Rájec
Tak si jdi užít svobodu třeba vedle do německa. Třeba se seber a v Rathenu vytáhni maglaz. A máš to za litr, ale éček. Taky můžeš zamachrovat na ty jejich strážce a z překvapení nevyjdeš. Jo a pro informaci Z Tisé až do Rájce je zákaz stání.
Luboš21:31:39 30.07.2020
odpovědět 
        Re: Parkoviště Rájec
Ještě bych k tomu přidal velké skupiny lezců a takovéto to “kempovani” pod skalami.
07:08:10 01.08.2020
odpovědět 
   Re: Parkoviště Rájec
Pojdme cinkat klicema za navrat komunismu, aby nam trochu te svobody dovezli
hurvinek09:08:32 01.08.2020
odpovědět 
    Re: Parkoviště Rájec
Před 10rokama dobrej vtip, teď pomalu realita
07:09:30 05.08.2020
odpovědět 
    Re: Parkoviště Rájec
Nekompetentní opilci nás prodali
07:14:12 05.08.2020
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi