LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dachstein 07.08.2020
Ahoj.
Nemáte někdo aktuální informace o parkování na parkovišti pod Dachsteinsüdwandbahn a případným přespání? Zakázáno, tolerováno, povoleno?
 Re: Dachstein 08.08.2020
Parkování za peníze, přespání ve spacáku s tím, že v 6 je dobrý mít poklizeno.

 Žďár u Rokycan07.08.2020
Na Žďáru v dolezu Cyklistické cesty visí zapomenutá expreska

 Hollental - camp06.08.2020
Chystám se poprvé do Hollentalu, tak dotaz na znalce kde spát? Kaisebrunn už asi nefuguje, je někde camp s dobrou dostupností k lezeckým sektorům? Preferoval bych sektory s kratšími sportovními cestami 1-4 délky max, aby to bylo vhodné pro juniory jako úv
 Re: Hollental - camp06.08.2020
Nejlepší rada, co ti můžu při tvých požadavcích dát: vykašli se na Hollental. Jeď třeba na Bořeň.
  Re: Hollental - camp06.08.2020
jo, bohuzel, 1-4 delky jsou tak na palstain a hohewand (pokud se mam koukat smerem z cz do holentalu
   Re: Hollental - camp06.08.2020
No z Děčína to asi nevotočíme.
    Re: Hollental - camp06.08.2020
A Hohe Wand, nebude tam teď vedro?
     Re: Hollental - camp06.08.2020
Jako třeba teď o víkendu? Ne, nebude :D
 Re: Hollental - camp06.08.2020
U lanovky na Raxy / zacatek udoli / je novy ofiko camp.
 Re: Hollental - camp06.08.2020
nejlepší 2-4 délky v rakousku jsou dvacet minut pod stripsenjochhausem, a stripsenjochhaus je moje s
  Re: Hollental - camp07.08.2020
Díky za tipy, asi vyhraje Hohe Wand, taky jsem se tam chtěl docela dlouho podívat.
Kaiser je
   Re: Hollental - camp07.08.2020
koukni se na bergsteigen.com na Wildangerwandl. stačí ti sandály na nástup, lezečky, lano, helmička
   Re: Hollental - camp07.08.2020
Ahoj, já teda nevím, jestli to kolega nemyslel zrovna ironicky. My jsme na Hohe wand jezdili na Veli
    Re: Hollental - camp07.08.2020
No tak teď nevím. Já jsem měl Hohe Wand zafixovanou, že je jižní orientace a že je tam v létě vedro,
     Re: Hollental - camp07.08.2020
Ten smajlík na konci věty na mě působí spíše ironicky. Každopdáně dle předpovědi na windy mi to ukaz
     Re: Hollental - camp07.08.2020
ono jestli bude stejně jako minulej víkend, tak příjemné lezení v tričku na slunci bylo nad třemi ti
     Re: Hollental - camp08.08.2020
V horách 20 stupňů na slunci je hranice pohodlí a jak psal Lukáš, ty stěnky pod a kolem Stripsenjoch
     Re: Hollental - camp14.08.2020
V Raxu jsou stěny ve stínu, ale není jich moc. Půl dne je ve stínu Blechmauer, půl dne stane naproti
 Re: Hollental - camp06.08.2020
booking.com
  Re: Hollental - camp07.08.2020
kratší vícedélky jsou v sektoru Vordere Stadlwand, 20 min od auta, ale jsou lehčí 4-5, většinou 5 dé
  Re: Hollental - camp07.08.2020
kratší vícedélky jsou v sektoru Vordere Stadlwand, 20 min od auta, ale jsou lehčí 4-5, většinou 5 dé
   Re: Hollental - camp07.08.2020
pro lezení na plombergsteinu doporučuji kemp Michlbauer, asi 6 km po silnici směrem na jih, je to na
    Re: Hollental - camp14.08.2020
Díky za tipy, nakonec jsem na radu lézt od 2000m výše a jeli jsme na Schmidt-Zabierow hutte v Lofere
     Re: Hollental - camp15.08.2020
jo, schmidt-zabierow je naprostý ráj, jak lezením okolo od sportovec po alpinismus, tak atmosférou

 databáze cest29.07.2020
Ahoj, databáze cest na Lezci má super obsah, ale prezentace je dost hrozná a nepraktická. Na telefonu se blbě prohlíží, appka není, tisknout jde jen velmi omezeně atd.

Plánuje se nějaký vývoj nebo sloučení s oficiální databází ČHS (tam byc
 Re: databáze cest29.07.2020
Já bych byl ochotný i přispět nějakou tu pětistovku na vývoj nové verze webu. Upřímně, jsem relativn
  Re: databáze cest29.07.2020
Tak nejak. Taky bych klidne prispel na novy design a hlavne lepsi vyhledavani cest a pod.
   Re: databáze cest29.07.2020
Taky bych přispěl. Udělejte HitHit.
 Re: databáze cest29.07.2020
Děláme na tom, na vývoji.
  Re: databáze cest30.07.2020
nic ve zlym, ale to uz rikate minimalne takovejch 6 let ;) Ten HitHit by nebyl uplne marnej...
   Re: databáze cest30.07.2020
Vzhledem k tomu, že ta databáze je (podle toho co jsem slyšel a co si myslím) plněná primárně dobrov
    Re: databáze cest30.07.2020
Něco takového jsem měl na mysli. Není energie / prostředky udělat redesign databáze cest, tak prosím
     Re: databáze cest30.07.2020
Prej poskytnete data. Ten byl fakt dobrej. To by udelal jen hlupak. Lezec ma mnohonasobne lepsi data
      Re: databáze cest31.07.2020
Jenže tahle databáze je tvořená více - méně “svobodně”, dobrovolníky a zadarmo - a ještě k tomu jsou
      Re: databáze cest31.07.2020
No co se týká ČR, už bych ohledně kvality tolik Lezce nechválil a horosvaz tolik nehaněl. Při třech
  Re: databáze cest31.07.2020
ten se povedl :D...
 Re: databáze cest03.08.2020
Vyzkoušej thecrag.com, podle mě kombinuje to nejlepší ze všech stránek, akorát se v Čechách ještě to
  Re: databáze cest06.08.2020
jo, crag je zajimavej. diky

 Čierný štít - Puškáš a slanění29.07.2020
Ahojte, někde jsem se dočetla, že se dá Čierný štít přes Puškáše slanit. Máte s tím někdo zkušenosti. Většina totiž píše o tom, že to obchází dolů pěšky. Díka za info
 Re: Čierný štít - Puškáš a slanění29.07.2020
je to položené a nahoře je to změť žebírek. asi to slanit jde, ale bude to značně nepraktické, pěší
 Re: Čierný štít - Puškáš a slanění29.07.2020
Sestup je vyrazne lepsi nez slaneni, ..coz myslim zjistis az dolezes na vrsek. Jak pise vazeny predr
  Re: Čierný štít - Puškáš a slanění30.07.2020
Díky, takže je lepší sejít.

 Projekt na ostaši 27.07.2020
Ahoj vespolek, dneska jsem nalezl do hrany v sektoru KLOZET na OSTAŠI.Byly v tom presky a v prvním kruhu smyčka (kruhu to má 5 myslím) cesta není  průvodci ani jsem ji nenašel tady, takže asi není přelezená...krokove se mi to moc líbilo a řekl bych ž
 Re: Projekt na ostaši 27.07.2020
já měl vždycky za to, že jak vidím v prvním smyčku, tak to beru jako rozdělaný projekt a nechávám je
  Re: Projekt na ostaši 28.07.2020
presne tak, pokud je smycka, je to rozdelany projekt a neleze se. Az pokud to tam visi pres rok, je
   Re: Projekt na ostaši 28.07.2020
Po dvou letech
    Re: Projekt na ostaši 28.07.2020
Po sto letech.
 Re: Projekt na ostaši 28.07.2020
Je to cesta od nas z letoska, v ceste se ted rezal starej kruh, penetrovalo a tak, proto tam je ta s
  Re: Projekt na ostaši 28.07.2020
Nevim kolik meris, ale klasu jsi odhadl spravne - klasav ceste roste s klesající výškou lezce :) A j

 Parkoviště Rájec27.07.2020
Tak nám zabili Ferdinanda, teda zavřeli parkoviště v Rájci. Jsem o víkendu koukal jako puk. Ta jistě zase kvůli nějakej dementům co tam najížděli s obytňákama s bandou harantů a psů. A úplně stejná banda dementů jsou ti co si to tam prosadili, místo aby t
 Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Bych čekal, že přesně do takovýhle věcí a jednání se samosprávou se pustí ČHS. Nejen vyjednávání vyj
  Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Když už celkem nesmyslně očekáváš nějakou reakci ze strany svazu, tak by měl tyhle "lezce"
   Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Ne vyjednávat za idioty dělající bordel, ale za lezce co by rádi, třeba i za nějaký bakšiš, rádi civ
    Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Tak ti nevim, Mano.. do Rajce se chodilo pesky z Tisy (do Tisy se dojelo autobusem s Usti a do Usti
     Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Taky se lezlo bosky, navazovalo na konopný lano přes prsa, slaňovalo Dulferem, zuby trhal kovář, o o
      Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Doba jinde je univerzalni rceni ruznejch mlamoju ktery by bez gps netrefili ani na hajzl.
Ale
       Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
A my se známe?
      Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Je fakt, že sportovnější přístup je např. z tábořiště v Ostrově (15´?)
       Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Tábořiště u císaře je pořád plný a Píno chce za parkování před 80Kč. Bohužel i po hostech co jdou na
     Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Dalsi chytrak, ktery se vozi autem jako vsichni, ale protoze pred triceti lety jel jednou do Tise au
      Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Omyl, hochu. Do skal litam vlastni helikopterou, ale protoze beru ohledy na ostatni lezce, pilot mi
       Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
tim jaky nesmysl jsi napsal jsi potvrdil ze mam pravdu
        Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
tak koukam na ten tvuj argumentacni styl a nevim: jsi hodne spatne napsanej robot nebo zivej tvor kt
         Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
To nebyl argument ale konstatovaní faktu.
          Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
Takze robot. Ale fakt odflaknutej..
     Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
A benzín kupuješ?
   Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
Já bych počkal až co k tomu řekne největší osobnost českého outdooru.
    Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
urcite myslis KT..! a
     Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
a on tě napadá snad někdo jinej?
  Re: Parkoviště Rájec31.07.2020
Místní lezci jsou rádi, že se zbavili hovad z Prahy, který serou u parkoviště, dělají bordel a maguj
   Re: Parkoviště Rájec02.08.2020
Cha chá, to se poseru někomu na práh, zas je to na pražáky a přitom tam tuhlec kempovala naše brněns
    Re: Parkoviště Rájec03.08.2020
Taky v Brne jsou jeste vetsi kurvy nez v Praze :P
 Parkuje se u Zátiší27.07.2020
V "centru" teď zákaz vjezdu, tak bacha. Napravo od Zátiší si dává majitel zábranu, ale kli
  Re: Parkuje se u Zátiší27.07.2020
A jsi si jistý, že se bude moci i po nějakém nájezdu , že to obec nezavře i tam:-). Ale vážně, za to
   Re: Parkuje se u Zátiší27.07.2020
Jsem pro. Nejen v Rájci, ale i v Krasu a jinde... Dát základy trochu do pořádku. Demokracie není ana
   Re: Parkuje se u Zátiší28.07.2020
Jinak receno se bud tohle bydlikovani na divoko zakaze vyhlaskou nebo se lidi zmeni a ani je to nena
    Re: Parkuje se u Zátiší28.07.2020
se lidi zmeni? tak za 4-5 generaci. Mozna.
    Re: Parkuje se u Zátiší29.07.2020
lidi se už změnili - dřív přijelo jedno auto se čtyřmi lidmi, co večer roztáhli spacák a ráno rychle
     v civilizovaných zemích02.08.2020
jsem několikrát zažil a mnohokrát od jiných slyšel: spacáky na parkovišti okolo auta, a večer najist
      Re: v civilizovaných zemích02.08.2020
Nebo na Třech Čimách. Jak někdo zahlídl ráno supět bílou pandu do serpentin, to byl kalup do stěn, j
       Re: v civilizovaných zemích04.08.2020
Bejvavalo :( - ale byla to prdel :)
   Klid28.07.2020
Ono to časem utichne, bylo to nejspíš kvůli přetížení na jaře. Ochranáři tam jsou rozumní a zákaz vj
  Re: Parkuje se u Zátiší03.08.2020
Ano, dává tam zábrany, protože podle katastru nemov. je to jeho pozemek. Má na to právo. Tak zcela u
   Parkování03.08.2020
Do Rájce nejezdí veřejná doprava. Parkoviště napravo od Zátiší (u lesní cesty) je obecní, i když se
    Re: Parkování03.08.2020
ano, majitel zátiší je skutečně "divnej". jednání s ním při nájmu chalupy na chlastací vík
   Re: Parkuje se u Zátiší03.08.2020
ať hledám jak hledám, majiteli zátiší patří pouze oplocený pozemek okolo budovy a trojúhelníkový kou
    Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
No tak ono ještě nedávno měl pan Zátiší opravdu zařetízkovanou jen tu část, která je opravdu jeho po
    Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
Značky nejsnou bezpodmínečně nutné. Jakmile nenecháš při zaparkování auta průjezd min. 3m, je to jas
     Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
normální je především mít trochu soudnost a nenasírat místní. nedělat hlučnou chlastačku místním/cha
      Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
Možná by v tomto případě bylo možno řešit závorou, za pár kaček odpadají poměrně složité dohody s ob
   Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
Ahoj, majitele zátiší je pouze malá část podél baráku, viz KN. Zábrany umisťoval i do cesty, potom j
    Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
Dej blbci do ruky katastr... Tvůj pohled na tuto věc ledasco napovídá o tvém uvažování obecně. Nabád
     Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
pomalu s tou flintou. stejně jako se nedělá řvát a srát někomu pod oknem, tak se nedělá oplocovat ně
     Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
Můj druh jednání = přijedu ráno, zaparkuji na veřejném prostranství (třeba u zátiší), potichu si zal
      Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
drobný detail: komunikace není obecní, komunikace patří LČR, tedy po socialisticku "nám všem&qu
       Re: Parkuje se u Zátiší04.08.2020
Dodrz parkovani jen na pozemku urcenem jako komunikace a soucasne nech volne 3m (krat dve) a budes v
  Re: Parkuje se u Zátiší03.08.2020
DÁ = SMÍ, jasan, typický Čecháček se ozval.
 Re: Parkoviště Rájec27.07.2020
HI:Prozatímně je uzavřena odstavná plocha v Rájci (obec Tisá). Důvodem je opatření stanovené Odborem
  Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
No tak snad to jeste nejak zmeni. Stejne nechapu proc tam nemohli rovnou dat tu znacku zakaz stani 2
   Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Jim to navrhni, nejspíš je tohle vůbec nenapadlo... Nebo se policajtům nechce tam jezdit navečer kon
    Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Timhle obvykle argumentuji ti co si vozi prdele autem uplne stejne jako ti ktere kritizuji, ty cepre
     Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
nerozciluj se, praskne ti zilka..
   Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Obec si nemůže jen tak někam zapichnout značku. Musí správně vypracovat projekt, vyžádat si stanovis
  Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Tak schvalne co tam vybudujou a jak dlouho to potrva.
  Re: Parkoviště Rájec02.08.2020
K parkování u Belvederu.Podle informace hotelu je parkování na 2 hodiny povolené na jejich parkovišt
   Re: Parkoviště Rájec02.08.2020
Tak to ti pěkně kecali a chtěli z toho akorát vyrazit kilo, protože "parkoviště" po obou s
    Re: Parkoviště Rájec03.08.2020
Podle katastru je pozemek vpravo u Belvederu soukromý a patří k Belvederu. Je tedy na nich, zda tě t
     Re: Parkoviště Rájec04.08.2020
S tím souhlasím, ale nemůžou za parkování v lese chtít prachy. Jo a část tý cedule je bez certifikac
      Re: Parkoviště Rájec04.08.2020
v případě parkování je zde určitý paradox; parkujeme-li na zákazu parkování na pozemní komunikaci, v
       Re: Parkoviště Rájec04.08.2020
Tak jak říkáš, uvážlivě. Proto mi přijde nanejvýš uvážlivé parkovat na co nejvhodnějším místě, tzn n
       Re: Parkoviště Rájec04.08.2020
Tak jak říkáš, uvážlivě. Proto mi přijde nanejvýš uvážlivé parkovat na co nejvhodnějším místě, tzn n
      Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
Taky je potřeba lidem pomoci a obce (stát atp.) by měli nějaká oficiální parkoviště vybudovat nebo p
       Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
pozitivním příkladem byla kozelka. místní už nasíralo, jak byly po vesničce poházená auta, a tak obe
        Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
Jo, tak je to správně. Rád parkuju tak, abych nikomu nevadil, což se někdy na neznámém místě nemusí
       Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
Koukam, ze alternativa, ze na ono misto takovy clovek/rodina nepojede te vubec nenapadla? Tahle neve
        Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
To je snad jasný ty hlavičko, že když se někde nedá zaparkovat a musí se pěšky daleko, tak tam špatn
         Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
Hmm, bezohlednost to asi neni. Je to proste jen nepochopeni toho, ze problem lezcu, ze si nechteji/n
          Re: Parkoviště Rájec06.08.2020
To není je problém lezců, do většiny lezeckých oblastí jezdí i nelezci nebo i lezci pouze na výlet.
           Re: Parkoviště Rájec06.08.2020
To není jen...
           Re: Parkoviště Rájec06.08.2020
Dvě věci. To, že je existuje překryv turistických a lezeckých oblastí a tím pádem i nějaké společné
 Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Prostě svoboda vole ne????? Mám psa a psa a psa a dítě a jsem úplně nejvíc nejlepší protože lezu na
  Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
A tak se usídlím chatařům za ploten na parkálu s nějakou prorezlou dodávkou, vypustím smečku, rozlož
   Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
A komu se to nelíbí, tak se mu vyseru na práh a prdel si utřu rukou - takovej sem drsňák!!!
    Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Rukou domorodcovou.
  Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Svoboda tady minimálně pět let (ale spíš 10 let) už není.
   Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
nebud tak prisnej - treba tady jeste torchu svobody zbylo
    Re: Parkoviště Rájec28.07.2020
Samozřejmě v optice Číny, KLDR ano. Ale ve srovnání s devadesátými léty je to kvapný nástup diktatur
     Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
Myslíš tím, že někomu vadí lidi vegetící, řvoucí a seroucí kousek za barákem? Kolikrát zjevy, že to
      Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
Právo vysrat se kde chci a nechat to ležet všem na odiv si brát nedáme. Shits also matters
       Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
Konecne nekdo uderil hrebik na hlavicku. Tohle je ta prava demokracie.. in shit we are all equal!
      Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
Ne, beru to velmi obecně jako odpoveď na pojem svoboda. A je fuk jestli to beru po politické linii,
       Re: Parkoviště Rájec29.07.2020
Tak prvotním tématem téhle diskuse bylo parkování lezců přes noc a věci s tím spojené (sraní, večírk
        Re: Parkoviště Rájec30.07.2020
Problém je v tom, že svoboda jednoho dost často bývá na úkor svobody toho druhého
        Re: Parkoviště Rájec30.07.2020
Problém je v tom, že svoboda jednoho dost často bývá na úkor svobody toho druhého
        Re: Parkoviště Rájec30.07.2020
Tak si jdi užít svobodu třeba vedle do německa. Třeba se seber a v Rathenu vytáhni maglaz. A máš to
        Re: Parkoviště Rájec01.08.2020
Ještě bych k tomu přidal velké skupiny lezců a takovéto to “kempovani” pod skalami.
   Re: Parkoviště Rájec01.08.2020
Pojdme cinkat klicema za navrat komunismu, aby nam trochu te svobody dovezli
    Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
Před 10rokama dobrej vtip, teď pomalu realita
    Re: Parkoviště Rájec05.08.2020
Nekompetentní opilci nás prodali

 Jištění při užití polovičních lan27.07.2020
Zdravím lezce! Měl bych dotaz ohledně jištění při užití polovičních lan. Jde mi o to, že by se dle metodiky měl zakládat jeden pramen do pravého jištění, druhé zase do levého. Moje otázka směřuje k tomu, jaká by měla být optimální nebo maximální vzdálenos
 Re: Jištění při užití polovičních lan27.07.2020
porid si pulko-dvojcata - ty muzes cvakat aji do jednoho presa. A poresne pro tento pripad jsou ide
  Re: Jištění při užití polovičních lan27.07.2020
Já už právě mám čistokrevní půlky, které jsou jenom půlky, tak řeším problémy s nimi spjaté. Vím, že
  Re: Jištění při užití polovičních lan27.07.2020
obecně střídavé cvakání má smysl tam, kde chceme být jištěni dostatečně hustě, ale nechceme se vyčer
 Re: Jištění při užití polovičních lan27.07.2020
Ahoj, v pevne skale zakladej o trochu casteji, nez bys v tom terenu jistil s jednoduchym lanem, jen
 Re: Jištění při užití polovičních lan27.07.2020
Ahoj, v pevne skale zakladej o trochu casteji, nez bys v tom terenu jistil s jednoduchym lanem, jen
  Re: Jištění při užití polovičních lan28.07.2020
Díky za rady! A po kolika metrech vrtáš šrouby, když lozíš ledopády?
   Re: Jištění při užití polovičních lan28.07.2020
Šrouby ve slušném ledu vydrží skoro všechno, lano vydrží víc než Tvoje tělo. Takže spíš záleží na to
    Re: Jištění při užití polovičních lan28.07.2020
si myslim ze pulka musi vydrzet stejne jako jednoduche lano. jinak by bylo nemozne v mnoha mistech d
     Re: Jištění při užití polovičních lan29.07.2020
Přesně tak.

(A ještě nějak nerozumím, co se tady mluví o zakládání vpravo i vlevo ve
   Re: Jištění při užití polovičních lan28.07.2020
Podle obtiznosti a moralu. Vetsinou vystacim se 14 srouby na 50-60 m delku (z toho 4 srouby jsou vet
   Re: Jištění při užití polovičních lan28.07.2020
Podle obtiznosti a moralu. Vetsinou vystacim se 14 srouby na 50-60 m delku (z toho 4 srouby jsou vet
    Re: Jištění při užití polovičních lan29.07.2020
Děkuji moc za postřehy!
 Re: Jištění při užití polovičních lan12.06.2026
K tomuto len to, že pri polovičkách sa počíta s tým, že energiu pádu primárne zachytáva len jeden z
 Re: Jištění při užití polovičních lan12.06.2026
Možná, že dotyčnému šlo i o ono povolování či jištění v Alpinu. Při různých výškách expres to může b

 Bigo25.07.2020
https://tinyurl.com/y2ueqv45

 Dotaz25.07.2020
Mohou veganky kojit své děti?
 Re: Dotaz25.07.2020
...a mohou polykat?
 Re: Dotaz27.07.2020
Kojit děti mohou i muži, když se rozkojí. Takže veganky rozhodně. Téměř všichni lidé mohou i polykat
 Re: Dotaz27.07.2020
áno, ak diať nie je vegán.
Minule som to počul na Rádio Jerevan.
  Re: Dotaz27.07.2020
oprava : ak DIEŤA ...

1   ...   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   114   115   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Hollental - camp
Chystám se poprvé do Hollentalu, tak dotaz na znalce kde spát? Kaisebrunn už asi nefuguje, je někde camp s dobrou dostupností k lezeckým sektorům? Preferoval bych sektory s kratšími sportovními cestami 1-4 délky max, aby to bylo vhodné pro juniory jako úvod do vícedélek (5-7 UIAA).
Myk15:25:16 06.08.2020
odpovědět 
 Re: Hollental - camp
Nejlepší rada, co ti můžu při tvých požadavcích dát: vykašli se na Hollental. Jeď třeba na Bořeň.
15:32:15 06.08.2020
odpovědět 
  Re: Hollental - camp
jo, bohuzel, 1-4 delky jsou tak na palstain a hohewand (pokud se mam koukat smerem z cz do holentalu). hollental 5-7uiaa a 1-4 delky je zbytecny trapeni. Palstain otocite z brna za den a nemusite otravovat rakusaky s ceskou nocni pritomnosti.
xp1315:50:34 06.08.2020
odpovědět 
   Re: Hollental - camp
No z Děčína to asi nevotočíme.
Myk17:11:17 06.08.2020
odpovědět 
    Re: Hollental - camp
A Hohe Wand, nebude tam teď vedro?
Myk17:13:53 06.08.2020
odpovědět 
     Re: Hollental - camp
Jako třeba teď o víkendu? Ne, nebude :D
17:21:53 06.08.2020
odpovědět 
 Re: Hollental - camp
U lanovky na Raxy / zacatek udoli / je novy ofiko camp.
17:15:34 06.08.2020
odpovědět 
 Re: Hollental - camp
nejlepší 2-4 délky v rakousku jsou dvacet minut pod stripsenjochhausem, a stripsenjochhaus je moje srdeční záležitost - pivo tam točí do kameninových půllitrů a servírka zvaná podle filmové postavy fiona je velmi hbitá. a jak tak koukám na mapu, tak je to z děčína přibližně stejně daleko (ne na kilometry, na čas) jako do hölentalu (ale skoro komplet po dálnici) - a budeš to mít bez maďarů, slováků, moraváků a vídeňáků, jenom ti bavoráci v lédrhóznách tam budou.
Lukas B.18:32:00 06.08.2020
odpovědět 
  Re: Hollental - camp
Díky za tipy, asi vyhraje Hohe Wand, taky jsem se tam chtěl docela dlouho podívat.
Kaiser je hezkej, ale co si vzpomínám, úplný sportovky tam moc nebyly, nutnost lezení po vlastním byla v každý dýlce, nevím jestli by si tam junior něco mohl vytáhnout.
Plombergstein je dobrej tip, nechám si ho asi na podzimní víkendový výpad.
Myk08:20:21 07.08.2020
odpovědět 
   Re: Hollental - camp
koukni se na bergsteigen.com na Wildangerwandl. stačí ti sandály na nástup, lezečky, lano, helmička a věrtel expresek. a pevnější igelitka, abys přinesl z rokle (kde se nastupuje kirchl-expres) hromádku sněhu na dochlazení plechovčiček pro zpříjemnění vegetu mezi lezením.

a kdybys preferoval žulu (nebo spíš gnajs), tak zkus třeba okolí kaunergrathütte nebo okolí darmstadterhütte - ale to je samozřejmě o půldruhé hodiny autem dál.
Lukas B.10:35:19 07.08.2020
odpovědět 
   Re: Hollental - camp
Ahoj, já teda nevím, jestli to kolega nemyslel zrovna ironicky. My jsme na Hohe wand jezdili na Velikonoce, nebo na podzim. Orientace je jihovýchod a zrovna vysoko položené to také není aby tam bylo příjemně jako třeba na Dachsteinu. Můj osobní tip je, že se tam spíše upečete. I na 8a.nu je na crag info vidět výrazný propad návštěvnosti v srpnu, ale možná se mýlím a dá se tam lézt někde ve stínu, nebo od čtvrté hodiny odpolední?
Dan11:14:10 07.08.2020
odpovědět 
    Re: Hollental - camp
No tak teď nevím. Já jsem měl Hohe Wand zafixovanou, že je jižní orientace a že je tam v létě vedro, proto jsem se ptal původně na Hollental, který je v horách. Jenže kolega nahoře mě dost zviklal tím rezolutním prohlášením, že to bude ok. Podle předpovědi má být 22 stupňů, což na sluníčku asi bude dost na hraně.
Myk11:54:59 07.08.2020
odpovědět 
     Re: Hollental - camp
Ten smajlík na konci věty na mě působí spíše ironicky. Každopdáně dle předpovědi na windy mi to ukazuje teploty na víkend kolem 28 stupňů. Meteoblue kolem 26, ale ICON zase 29 stupňů. Já bych řekl, že to bude spíše nelezitelné, ale samozřejmě na 100% to nevím. Já bych asi zvolil něco výše položené, ale kokrétně Ti neporadím. Vypadá to, že tipů je tu dost ;-)
Dan12:13:11 07.08.2020
odpovědět 
     Re: Hollental - camp
ono jestli bude stejně jako minulej víkend, tak příjemné lezení v tričku na slunci bylo nad třemi tisíci, ve dvou tisících na slunci dost vedro, ve stínu tak akorát.
Lukas B.13:33:14 07.08.2020
odpovědět 
     Re: Hollental - camp
V horách 20 stupňů na slunci je hranice pohodlí a jak psal Lukáš, ty stěnky pod a kolem Stripsenjochu v Kaiseru jsou fakt příjemný, aji ta chata. Jen už prý nejde přespávat na parkovišti dole.
10:06:54 08.08.2020
odpovědět 
     Re: Hollental - camp
V Raxu jsou stěny ve stínu, ale není jich moc. Půl dne je ve stínu Blechmauer, půl dne stane naproti. Blechmauer je od 6 výš, naproti je to snad od pětky.
Petr Jandík22:41:30 14.08.2020
odpovědět 
 Re: Hollental - camp
booking.com
23:44:33 06.08.2020
odpovědět 
  Re: Hollental - camp
kratší vícedélky jsou v sektoru Vordere Stadlwand, 20 min od auta, ale jsou lehčí 4-5, většinou 5 délek. jinak na krátké a lehčí vícedélky pro začátečníky je též vhodný Plomberg u Sankt Gilgenu.
Ben06:38:23 07.08.2020
odpovědět 
  Re: Hollental - camp
kratší vícedélky jsou v sektoru Vordere Stadlwand, 20 min od auta, ale jsou lehčí 4-5, většinou 5 délek. jinak na krátké a lehčí vícedélky pro začátečníky je též vhodný Plomberg u Sankt Gilgenu.
Ben06:38:30 07.08.2020
odpovědět 
   Re: Hollental - camp
pro lezení na plombergsteinu doporučuji kemp Michlbauer, asi 6 km po silnici směrem na jih, je to na rozdíl od všech těch narvanejch předraženejch cirkusů plnejch olbřímích karavanů a obytňáků normální pohodový statek s loukou pro auta/stany. ceny jsou nepevné, podle toho, koho z rodiny potkáte a jak slušně pozdravíte, je stanovena cena - řádově něco okolo 5e/osoba/noc. nevýhodou je, že to není přímo na břehu a pro zaplavání v jezeře to chce pár stovek metrů popojít. a nejsou tam rudí břichoušové, ale spíš cyklisti/lezci/turisti.
Lukas B.14:37:11 07.08.2020
odpovědět 
    Re: Hollental - camp
Díky za tipy, nakonec jsem na radu lézt od 2000m výše a jeli jsme na Schmidt-Zabierow hutte v Loferer Steingebirge. Kdo hledá dobře odjištěné vícedélky kousek od chaty, tak tam je jich dost. Akorát výšlap nahoru a sestup je 1200 m, takže se to dá považovat i za úvod do horského lezení.
Myk21:34:48 14.08.2020
odpovědět 
     Re: Hollental - camp
jo, schmidt-zabierow je naprostý ráj, jak lezením okolo od sportovec po alpinismus, tak atmosférou na chatě. akorát cesta od auta na chatu je skutečný očistec
Lukas B.09:06:41 15.08.2020
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi