Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Dachstein 07.08.2020 Ahoj.
Nemáte někdo aktuální informace o parkování na parkovišti pod Dachsteinsüdwandbahn a případným přespání? Zakázáno, tolerováno, povoleno?
  Re: Dachstein 08.08.2020 Parkování za peníze, přespání ve spacáku s tím, že v 6 je dobrý mít poklizeno.
Žďár u Rokycan 07.08.2020 Na Žďáru v dolezu Cyklistické cesty visí zapomenutá expreska
Hollental - camp 06.08.2020 Chystám se poprvé do Hollentalu, tak dotaz na znalce kde spát? Kaisebrunn už asi nefuguje, je někde camp s dobrou dostupností k lezeckým sektorům? Preferoval bych sektory s kratšími sportovními cestami 1-4 délky max, aby to bylo vhodné pro juniory jako úv
  Re: Hollental - camp 06.08.2020 Nejlepší rada, co ti můžu při tvých požadavcích dát: vykašli se na Hollental. Jeď třeba na Bořeň.
    Re: Hollental - camp 06.08.2020 jo, bohuzel, 1-4 delky jsou tak na palstain a hohewand (pokud se mam koukat smerem z cz do holentalu
      Re: Hollental - camp 06.08.2020 No z Děčína to asi nevotočíme.
        Re: Hollental - camp 06.08.2020 A Hohe Wand, nebude tam teď vedro?
          Re: Hollental - camp 06.08.2020 Jako třeba teď o víkendu? Ne, nebude :D
  Re: Hollental - camp 06.08.2020 U lanovky na Raxy / zacatek udoli / je novy ofiko camp.
  Re: Hollental - camp 06.08.2020 nejlepší 2-4 délky v rakousku jsou dvacet minut pod stripsenjochhausem, a stripsenjochhaus je moje s
    Re: Hollental - camp 07.08.2020 Díky za tipy, asi vyhraje Hohe Wand, taky jsem se tam chtěl docela dlouho podívat.
Kaiser je
      Re: Hollental - camp 07.08.2020 koukni se na bergsteigen.com na Wildangerwandl. stačí ti sandály na nástup, lezečky, lano, helmička
      Re: Hollental - camp 07.08.2020 Ahoj, já teda nevím, jestli to kolega nemyslel zrovna ironicky. My jsme na Hohe wand jezdili na Veli
        Re: Hollental - camp 07.08.2020 No tak teď nevím. Já jsem měl Hohe Wand zafixovanou, že je jižní orientace a že je tam v létě vedro,
          Re: Hollental - camp 07.08.2020 Ten smajlík na konci věty na mě působí spíše ironicky. Každopdáně dle předpovědi na windy mi to ukaz
          Re: Hollental - camp 07.08.2020 ono jestli bude stejně jako minulej víkend, tak příjemné lezení v tričku na slunci bylo nad třemi ti
          Re: Hollental - camp 08.08.2020 V horách 20 stupňů na slunci je hranice pohodlí a jak psal Lukáš, ty stěnky pod a kolem Stripsenjoch
          Re: Hollental - camp 14.08.2020 V Raxu jsou stěny ve stínu, ale není jich moc. Půl dne je ve stínu Blechmauer, půl dne stane naproti
  Re: Hollental - camp 06.08.2020 booking.com
    Re: Hollental - camp 07.08.2020 kratší vícedélky jsou v sektoru Vordere Stadlwand, 20 min od auta, ale jsou lehčí 4-5, většinou 5 dé
    Re: Hollental - camp 07.08.2020 kratší vícedélky jsou v sektoru Vordere Stadlwand, 20 min od auta, ale jsou lehčí 4-5, většinou 5 dé
      Re: Hollental - camp 07.08.2020 pro lezení na plombergsteinu doporučuji kemp Michlbauer, asi 6 km po silnici směrem na jih, je to na
        Re: Hollental - camp 14.08.2020 Díky za tipy, nakonec jsem na radu lézt od 2000m výše a jeli jsme na Schmidt-Zabierow hutte v Lofere
          Re: Hollental - camp 15.08.2020 jo, schmidt-zabierow je naprostý ráj, jak lezením okolo od sportovec po alpinismus, tak atmosférou
databáze cest 29.07.2020 Ahoj, databáze cest na Lezci má super obsah, ale prezentace je dost hrozná a nepraktická. Na telefonu se blbě prohlíží, appka není, tisknout jde jen velmi omezeně atd.
Plánuje se nějaký vývoj nebo sloučení s oficiální databází ČHS (tam byc
  Re: databáze cest 29.07.2020 Já bych byl ochotný i přispět nějakou tu pětistovku na vývoj nové verze webu. Upřímně, jsem relativn
    Re: databáze cest 29.07.2020 Tak nejak. Taky bych klidne prispel na novy design a hlavne lepsi vyhledavani cest a pod.
      Re: databáze cest 29.07.2020 Taky bych přispěl. Udělejte HitHit.
  Re: databáze cest 29.07.2020 Děláme na tom, na vývoji.
    Re: databáze cest 30.07.2020 nic ve zlym, ale to uz rikate minimalne takovejch 6 let ;) Ten HitHit by nebyl uplne marnej...
      Re: databáze cest 30.07.2020 Vzhledem k tomu, že ta databáze je (podle toho co jsem slyšel a co si myslím) plněná primárně dobrov
        Re: databáze cest 30.07.2020 Něco takového jsem měl na mysli. Není energie / prostředky udělat redesign databáze cest, tak prosím
          Re: databáze cest 30.07.2020 Prej poskytnete data. Ten byl fakt dobrej. To by udelal jen hlupak. Lezec ma mnohonasobne lepsi data
            Re: databáze cest 31.07.2020 Jenže tahle databáze je tvořená více - méně “svobodně”, dobrovolníky a zadarmo - a ještě k tomu jsou
            Re: databáze cest 31.07.2020 No co se týká ČR, už bych ohledně kvality tolik Lezce nechválil a horosvaz tolik nehaněl. Při třech
    Re: databáze cest 31.07.2020 ten se povedl :D...
  Re: databáze cest 03.08.2020 Vyzkoušej thecrag.com, podle mě kombinuje to nejlepší ze všech stránek, akorát se v Čechách ještě to
    Re: databáze cest 06.08.2020 jo, crag je zajimavej. diky
Čierný štít - Puškáš a slanění 29.07.2020 Ahojte, někde jsem se dočetla, že se dá Čierný štít přes Puškáše slanit. Máte s tím někdo zkušenosti. Většina totiž píše o tom, že to obchází dolů pěšky. Díka za info
  Re: Čierný štít - Puškáš a slanění 29.07.2020 je to položené a nahoře je to změť žebírek. asi to slanit jde, ale bude to značně nepraktické, pěší
  Re: Čierný štít - Puškáš a slanění 29.07.2020 Sestup je vyrazne lepsi nez slaneni, ..coz myslim zjistis az dolezes na vrsek. Jak pise vazeny predr
    Re: Čierný štít - Puškáš a slanění 30.07.2020 Díky, takže je lepší sejít.
Projekt na ostaši 27.07.2020 Ahoj vespolek, dneska jsem nalezl do hrany v sektoru KLOZET na OSTAŠI.Byly v tom presky a v prvním kruhu smyčka (kruhu to má 5 myslím) cesta není průvodci ani jsem ji nenašel tady, takže asi není přelezená...krokove se mi to moc líbilo a řekl bych ž
  Re: Projekt na ostaši 27.07.2020 já měl vždycky za to, že jak vidím v prvním smyčku, tak to beru jako rozdělaný projekt a nechávám je
    Re: Projekt na ostaši 28.07.2020 presne tak, pokud je smycka, je to rozdelany projekt a neleze se. Az pokud to tam visi pres rok, je
      Re: Projekt na ostaši 28.07.2020 Po dvou letech
        Re: Projekt na ostaši 28.07.2020 Po sto letech.
  Re: Projekt na ostaši 28.07.2020 Je to cesta od nas z letoska, v ceste se ted rezal starej kruh, penetrovalo a tak, proto tam je ta s
    Re: Projekt na ostaši 28.07.2020 Nevim kolik meris, ale klasu jsi odhadl spravne - klasav ceste roste s klesající výškou lezce :) A j
Parkoviště Rájec 27.07.2020 Tak nám zabili Ferdinanda, teda zavřeli parkoviště v Rájci. Jsem o víkendu koukal jako puk. Ta jistě zase kvůli nějakej dementům co tam najížděli s obytňákama s bandou harantů a psů. A úplně stejná banda dementů jsou ti co si to tam prosadili, místo aby t
  Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Bych čekal, že přesně do takovýhle věcí a jednání se samosprávou se pustí ČHS. Nejen vyjednávání vyj
    Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Když už celkem nesmyslně očekáváš nějakou reakci ze strany svazu, tak by měl tyhle "lezce"
      Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Ne vyjednávat za idioty dělající bordel, ale za lezce co by rádi, třeba i za nějaký bakšiš, rádi civ
        Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Tak ti nevim, Mano.. do Rajce se chodilo pesky z Tisy (do Tisy se dojelo autobusem s Usti a do Usti
          Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Taky se lezlo bosky, navazovalo na konopný lano přes prsa, slaňovalo Dulferem, zuby trhal kovář, o o
            Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Doba jinde je univerzalni rceni ruznejch mlamoju ktery by bez gps netrefili ani na hajzl.
Ale
              Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 A my se známe?
            Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Je fakt, že sportovnější přístup je např. z tábořiště v Ostrově (15´?)
              Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Tábořiště u císaře je pořád plný a Píno chce za parkování před 80Kč. Bohužel i po hostech co jdou na
          Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Dalsi chytrak, ktery se vozi autem jako vsichni, ale protoze pred triceti lety jel jednou do Tise au
            Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Omyl, hochu. Do skal litam vlastni helikopterou, ale protoze beru ohledy na ostatni lezce, pilot mi
              Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 tim jaky nesmysl jsi napsal jsi potvrdil ze mam pravdu
                Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 tak koukam na ten tvuj argumentacni styl a nevim: jsi hodne spatne napsanej robot nebo zivej tvor kt
                  Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 To nebyl argument ale konstatovaní faktu.
                    Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 Takze robot. Ale fakt odflaknutej..
          Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 A benzín kupuješ?
      Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 Já bych počkal až co k tomu řekne největší osobnost českého outdooru.
        Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 urcite myslis KT..! a
          Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 a on tě napadá snad někdo jinej?
    Re: Parkoviště Rájec 31.07.2020 Místní lezci jsou rádi, že se zbavili hovad z Prahy, který serou u parkoviště, dělají bordel a maguj
      Re: Parkoviště Rájec 02.08.2020 Cha chá, to se poseru někomu na práh, zas je to na pražáky a přitom tam tuhlec kempovala naše brněns
        Re: Parkoviště Rájec 03.08.2020 Taky v Brne jsou jeste vetsi kurvy nez v Praze :P
  Parkuje se u Zátiší 27.07.2020 V "centru" teď zákaz vjezdu, tak bacha. Napravo od Zátiší si dává majitel zábranu, ale kli
    Re: Parkuje se u Zátiší 27.07.2020 A jsi si jistý, že se bude moci i po nějakém nájezdu , že to obec nezavře i tam:-). Ale vážně, za to
      Re: Parkuje se u Zátiší 27.07.2020 Jsem pro. Nejen v Rájci, ale i v Krasu a jinde... Dát základy trochu do pořádku. Demokracie není ana
      Re: Parkuje se u Zátiší 28.07.2020 Jinak receno se bud tohle bydlikovani na divoko zakaze vyhlaskou nebo se lidi zmeni a ani je to nena
        Re: Parkuje se u Zátiší 28.07.2020 se lidi zmeni? tak za 4-5 generaci. Mozna.
        Re: Parkuje se u Zátiší 29.07.2020 lidi se už změnili - dřív přijelo jedno auto se čtyřmi lidmi, co večer roztáhli spacák a ráno rychle
          v civilizovaných zemích 02.08.2020 jsem několikrát zažil a mnohokrát od jiných slyšel: spacáky na parkovišti okolo auta, a večer najist
            Re: v civilizovaných zemích 02.08.2020 Nebo na Třech Čimách. Jak někdo zahlídl ráno supět bílou pandu do serpentin, to byl kalup do stěn, j
              Re: v civilizovaných zemích 04.08.2020 Bejvavalo :( - ale byla to prdel :)
      Klid 28.07.2020 Ono to časem utichne, bylo to nejspíš kvůli přetížení na jaře. Ochranáři tam jsou rozumní a zákaz vj
    Re: Parkuje se u Zátiší 03.08.2020 Ano, dává tam zábrany, protože podle katastru nemov. je to jeho pozemek. Má na to právo. Tak zcela u
      Parkování 03.08.2020 Do Rájce nejezdí veřejná doprava. Parkoviště napravo od Zátiší (u lesní cesty) je obecní, i když se
        Re: Parkování 03.08.2020 ano, majitel zátiší je skutečně "divnej". jednání s ním při nájmu chalupy na chlastací vík
      Re: Parkuje se u Zátiší 03.08.2020 ať hledám jak hledám, majiteli zátiší patří pouze oplocený pozemek okolo budovy a trojúhelníkový kou
        Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 No tak ono ještě nedávno měl pan Zátiší opravdu zařetízkovanou jen tu část, která je opravdu jeho po
        Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 Značky nejsnou bezpodmínečně nutné. Jakmile nenecháš při zaparkování auta průjezd min. 3m, je to jas
          Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 normální je především mít trochu soudnost a nenasírat místní. nedělat hlučnou chlastačku místním/cha
            Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 Možná by v tomto případě bylo možno řešit závorou, za pár kaček odpadají poměrně složité dohody s ob
      Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 Ahoj, majitele zátiší je pouze malá část podél baráku, viz KN. Zábrany umisťoval i do cesty, potom j
        Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 Dej blbci do ruky katastr... Tvůj pohled na tuto věc ledasco napovídá o tvém uvažování obecně. Nabád
          Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 pomalu s tou flintou. stejně jako se nedělá řvát a srát někomu pod oknem, tak se nedělá oplocovat ně
          Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 Můj druh jednání = přijedu ráno, zaparkuji na veřejném prostranství (třeba u zátiší), potichu si zal
            Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 drobný detail: komunikace není obecní, komunikace patří LČR, tedy po socialisticku "nám všem&qu
              Re: Parkuje se u Zátiší 04.08.2020 Dodrz parkovani jen na pozemku urcenem jako komunikace a soucasne nech volne 3m (krat dve) a budes v
    Re: Parkuje se u Zátiší 03.08.2020 DÁ = SMÍ, jasan, typický Čecháček se ozval.
  Re: Parkoviště Rájec 27.07.2020 HI:Prozatímně je uzavřena odstavná plocha v Rájci (obec Tisá). Důvodem je opatření stanovené Odborem
    Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 No tak snad to jeste nejak zmeni. Stejne nechapu proc tam nemohli rovnou dat tu znacku zakaz stani 2
      Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Jim to navrhni, nejspíš je tohle vůbec nenapadlo... Nebo se policajtům nechce tam jezdit navečer kon
        Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Timhle obvykle argumentuji ti co si vozi prdele autem uplne stejne jako ti ktere kritizuji, ty cepre
          Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 nerozciluj se, praskne ti zilka..
      Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Obec si nemůže jen tak někam zapichnout značku. Musí správně vypracovat projekt, vyžádat si stanovis
    Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Tak schvalne co tam vybudujou a jak dlouho to potrva.
    Re: Parkoviště Rájec 02.08.2020 K parkování u Belvederu.Podle informace hotelu je parkování na 2 hodiny povolené na jejich parkovišt
      Re: Parkoviště Rájec 02.08.2020 Tak to ti pěkně kecali a chtěli z toho akorát vyrazit kilo, protože "parkoviště" po obou s
        Re: Parkoviště Rájec 03.08.2020 Podle katastru je pozemek vpravo u Belvederu soukromý a patří k Belvederu. Je tedy na nich, zda tě t
          Re: Parkoviště Rájec 04.08.2020 S tím souhlasím, ale nemůžou za parkování v lese chtít prachy. Jo a část tý cedule je bez certifikac
            Re: Parkoviště Rájec 04.08.2020 v případě parkování je zde určitý paradox; parkujeme-li na zákazu parkování na pozemní komunikaci, v
              Re: Parkoviště Rájec 04.08.2020 Tak jak říkáš, uvážlivě. Proto mi přijde nanejvýš uvážlivé parkovat na co nejvhodnějším místě, tzn n
              Re: Parkoviště Rájec 04.08.2020 Tak jak říkáš, uvážlivě. Proto mi přijde nanejvýš uvážlivé parkovat na co nejvhodnějším místě, tzn n
            Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 Taky je potřeba lidem pomoci a obce (stát atp.) by měli nějaká oficiální parkoviště vybudovat nebo p
              Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 pozitivním příkladem byla kozelka. místní už nasíralo, jak byly po vesničce poházená auta, a tak obe
                Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 Jo, tak je to správně. Rád parkuju tak, abych nikomu nevadil, což se někdy na neznámém místě nemusí
              Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 Koukam, ze alternativa, ze na ono misto takovy clovek/rodina nepojede te vubec nenapadla? Tahle neve
                Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 To je snad jasný ty hlavičko, že když se někde nedá zaparkovat a musí se pěšky daleko, tak tam špatn
                  Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 Hmm, bezohlednost to asi neni. Je to proste jen nepochopeni toho, ze problem lezcu, ze si nechteji/n
                    Re: Parkoviště Rájec 06.08.2020 To není je problém lezců, do většiny lezeckých oblastí jezdí i nelezci nebo i lezci pouze na výlet.
                      Re: Parkoviště Rájec 06.08.2020 To není jen...
                      Re: Parkoviště Rájec 06.08.2020 Dvě věci. To, že je existuje překryv turistických a lezeckých oblastí a tím pádem i nějaké společné
  Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Prostě svoboda vole ne????? Mám psa a psa a psa a dítě a jsem úplně nejvíc nejlepší protože lezu na
    Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 A tak se usídlím chatařům za ploten na parkálu s nějakou prorezlou dodávkou, vypustím smečku, rozlož
      Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 A komu se to nelíbí, tak se mu vyseru na práh a prdel si utřu rukou - takovej sem drsňák!!!
        Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Rukou domorodcovou.
    Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Svoboda tady minimálně pět let (ale spíš 10 let) už není.
      Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 nebud tak prisnej - treba tady jeste torchu svobody zbylo
        Re: Parkoviště Rájec 28.07.2020 Samozřejmě v optice Číny, KLDR ano. Ale ve srovnání s devadesátými léty je to kvapný nástup diktatur
          Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 Myslíš tím, že někomu vadí lidi vegetící, řvoucí a seroucí kousek za barákem? Kolikrát zjevy, že to
            Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 Právo vysrat se kde chci a nechat to ležet všem na odiv si brát nedáme. Shits also matters
              Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 Konecne nekdo uderil hrebik na hlavicku. Tohle je ta prava demokracie.. in shit we are all equal!
            Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 Ne, beru to velmi obecně jako odpoveď na pojem svoboda. A je fuk jestli to beru po politické linii,
              Re: Parkoviště Rájec 29.07.2020 Tak prvotním tématem téhle diskuse bylo parkování lezců přes noc a věci s tím spojené (sraní, večírk
                Re: Parkoviště Rájec 30.07.2020 Problém je v tom, že svoboda jednoho dost často bývá na úkor svobody toho druhého
                Re: Parkoviště Rájec 30.07.2020 Problém je v tom, že svoboda jednoho dost často bývá na úkor svobody toho druhého
                Re: Parkoviště Rájec 30.07.2020 Tak si jdi užít svobodu třeba vedle do německa. Třeba se seber a v Rathenu vytáhni maglaz. A máš to
                Re: Parkoviště Rájec 01.08.2020 Ještě bych k tomu přidal velké skupiny lezců a takovéto to “kempovani” pod skalami.
      Re: Parkoviště Rájec 01.08.2020 Pojdme cinkat klicema za navrat komunismu, aby nam trochu te svobody dovezli
        Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 Před 10rokama dobrej vtip, teď pomalu realita
        Re: Parkoviště Rájec 05.08.2020 Nekompetentní opilci nás prodali
Jištění při užití polovičních lan 27.07.2020 Zdravím lezce! Měl bych dotaz ohledně jištění při užití polovičních lan. Jde mi o to, že by se dle metodiky měl zakládat jeden pramen do pravého jištění, druhé zase do levého. Moje otázka směřuje k tomu, jaká by měla být optimální nebo maximální vzdálenos
  Re: Jištění při užití polovičních lan 27.07.2020 porid si pulko-dvojcata - ty muzes cvakat aji do jednoho presa. A poresne pro tento pripad jsou ide
    Re: Jištění při užití polovičních lan 27.07.2020 Já už právě mám čistokrevní půlky, které jsou jenom půlky, tak řeším problémy s nimi spjaté. Vím, že
    Re: Jištění při užití polovičních lan 27.07.2020 obecně střídavé cvakání má smysl tam, kde chceme být jištěni dostatečně hustě, ale nechceme se vyčer
  Re: Jištění při užití polovičních lan 27.07.2020 Ahoj, v pevne skale zakladej o trochu casteji, nez bys v tom terenu jistil s jednoduchym lanem, jen
  Re: Jištění při užití polovičních lan 27.07.2020 Ahoj, v pevne skale zakladej o trochu casteji, nez bys v tom terenu jistil s jednoduchym lanem, jen
    Re: Jištění při užití polovičních lan 28.07.2020 Díky za rady! A po kolika metrech vrtáš šrouby, když lozíš ledopády?
      Re: Jištění při užití polovičních lan 28.07.2020 Šrouby ve slušném ledu vydrží skoro všechno, lano vydrží víc než Tvoje tělo. Takže spíš záleží na to
        Re: Jištění při užití polovičních lan 28.07.2020 si myslim ze pulka musi vydrzet stejne jako jednoduche lano. jinak by bylo nemozne v mnoha mistech d
          Re: Jištění při užití polovičních lan 29.07.2020 Přesně tak.
(A ještě nějak nerozumím, co se tady mluví o zakládání vpravo i vlevo ve
      Re: Jištění při užití polovičních lan 28.07.2020 Podle obtiznosti a moralu. Vetsinou vystacim se 14 srouby na 50-60 m delku (z toho 4 srouby jsou vet
      Re: Jištění při užití polovičních lan 28.07.2020 Podle obtiznosti a moralu. Vetsinou vystacim se 14 srouby na 50-60 m delku (z toho 4 srouby jsou vet
        Re: Jištění při užití polovičních lan 29.07.2020 Děkuji moc za postřehy!
  Re: Jištění při užití polovičních lan 12.06.2026 K tomuto len to, že pri polovičkách sa počíta s tým, že energiu pádu primárne zachytáva len jeden z
  Re: Jištění při užití polovičních lan 12.06.2026 Možná, že dotyčnému šlo i o ono povolování či jištění v Alpinu. Při různých výškách expres to může b
Dotaz 25.07.2020 Mohou veganky kojit své děti?
  Re: Dotaz 25.07.2020 ...a mohou polykat?
  Re: Dotaz 27.07.2020 Kojit děti mohou i muži, když se rozkojí. Takže veganky rozhodně. Téměř všichni lidé mohou i polykat
  Re: Dotaz 27.07.2020 áno, ak diať nie je vegán.
Minule som to počul na Rádio Jerevan.
    Re: Dotaz 27.07.2020 oprava : ak DIEŤA ...
1
...
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
113
114
115
...
2263
Hollental - camp Chystám se poprvé do Hollentalu, tak dotaz na znalce kde spát? Kaisebrunn už asi nefuguje, je někde camp s dobrou dostupností k lezeckým sektorům? Preferoval bych sektory s kratšími sportovními cestami 1-4 délky max, aby to bylo vhodné pro juniory jako úvod do vícedélek (5-7 UIAA). Myk 15:25:16 06.08.2020odpovědět
  Re: Hollental - camp Nejlepší rada, co ti můžu při tvých požadavcích dát: vykašli se na Hollental. Jeď třeba na Bořeň. 15:32:15 06.08.2020odpovědět
    Re: Hollental - camp jo, bohuzel, 1-4 delky jsou tak na palstain a hohewand (pokud se mam koukat smerem z cz do holentalu). hollental 5-7uiaa a 1-4 delky je zbytecny trapeni. Palstain otocite z brna za den a nemusite otravovat rakusaky s ceskou nocni pritomnosti. xp13 15:50:34 06.08.2020odpovědět
      Re: Hollental - camp No z Děčína to asi nevotočíme. Myk 17:11:17 06.08.2020odpovědět
        Re: Hollental - camp A Hohe Wand, nebude tam teď vedro? Myk 17:13:53 06.08.2020odpovědět
          Re: Hollental - camp Jako třeba teď o víkendu? Ne, nebude :D 17:21:53 06.08.2020odpovědět
  Re: Hollental - camp U lanovky na Raxy / zacatek udoli / je novy ofiko camp. 17:15:34 06.08.2020odpovědět
  Re: Hollental - camp nejlepší 2-4 délky v rakousku jsou dvacet minut pod stripsenjochhausem, a stripsenjochhaus je moje srdeční záležitost - pivo tam točí do kameninových půllitrů a servírka zvaná podle filmové postavy fiona je velmi hbitá. a jak tak koukám na mapu, tak je to z děčína přibližně stejně daleko (ne na kilometry, na čas) jako do hölentalu (ale skoro komplet po dálnici) - a budeš to mít bez maďarů, slováků, moraváků a vídeňáků, jenom ti bavoráci v lédrhóznách tam budou. Lukas B. 18:32:00 06.08.2020odpovědět
    Re: Hollental - camp Díky za tipy, asi vyhraje Hohe Wand, taky jsem se tam chtěl docela dlouho podívat.
Kaiser je hezkej, ale co si vzpomínám, úplný sportovky tam moc nebyly, nutnost lezení po vlastním byla v každý dýlce, nevím jestli by si tam junior něco mohl vytáhnout.
Plombergstein je dobrej tip, nechám si ho asi na podzimní víkendový výpad. Myk 08:20:21 07.08.2020odpovědět
      Re: Hollental - camp koukni se na bergsteigen.com na Wildangerwandl. stačí ti sandály na nástup, lezečky, lano, helmička a věrtel expresek. a pevnější igelitka, abys přinesl z rokle (kde se nastupuje kirchl-expres) hromádku sněhu na dochlazení plechovčiček pro zpříjemnění vegetu mezi lezením.
a kdybys preferoval žulu (nebo spíš gnajs), tak zkus třeba okolí kaunergrathütte nebo okolí darmstadterhütte - ale to je samozřejmě o půldruhé hodiny autem dál.
Lukas B. 10:35:19 07.08.2020odpovědět
      Re: Hollental - camp Ahoj, já teda nevím, jestli to kolega nemyslel zrovna ironicky. My jsme na Hohe wand jezdili na Velikonoce, nebo na podzim. Orientace je jihovýchod a zrovna vysoko položené to také není aby tam bylo příjemně jako třeba na Dachsteinu. Můj osobní tip je, že se tam spíše upečete. I na 8a.nu je na crag info vidět výrazný propad návštěvnosti v srpnu, ale možná se mýlím a dá se tam lézt někde ve stínu, nebo od čtvrté hodiny odpolední? Dan 11:14:10 07.08.2020odpovědět
        Re: Hollental - camp No tak teď nevím. Já jsem měl Hohe Wand zafixovanou, že je jižní orientace a že je tam v létě vedro, proto jsem se ptal původně na Hollental, který je v horách. Jenže kolega nahoře mě dost zviklal tím rezolutním prohlášením, že to bude ok. Podle předpovědi má být 22 stupňů, což na sluníčku asi bude dost na hraně. Myk 11:54:59 07.08.2020odpovědět
          Re: Hollental - camp Ten smajlík na konci věty na mě působí spíše ironicky. Každopdáně dle předpovědi na windy mi to ukazuje teploty na víkend kolem 28 stupňů. Meteoblue kolem 26, ale ICON zase 29 stupňů. Já bych řekl, že to bude spíše nelezitelné, ale samozřejmě na 100% to nevím. Já bych asi zvolil něco výše položené, ale kokrétně Ti neporadím. Vypadá to, že tipů je tu dost ;-) Dan 12:13:11 07.08.2020odpovědět
          Re: Hollental - camp ono jestli bude stejně jako minulej víkend, tak příjemné lezení v tričku na slunci bylo nad třemi tisíci, ve dvou tisících na slunci dost vedro, ve stínu tak akorát. Lukas B. 13:33:14 07.08.2020odpovědět
          Re: Hollental - camp V horách 20 stupňů na slunci je hranice pohodlí a jak psal Lukáš, ty stěnky pod a kolem Stripsenjochu v Kaiseru jsou fakt příjemný, aji ta chata. Jen už prý nejde přespávat na parkovišti dole. 10:06:54 08.08.2020odpovědět
          Re: Hollental - camp V Raxu jsou stěny ve stínu, ale není jich moc. Půl dne je ve stínu Blechmauer, půl dne stane naproti. Blechmauer je od 6 výš, naproti je to snad od pětky. Petr Jandík 22:41:30 14.08.2020odpovědět
  Re: Hollental - camp booking.com 23:44:33 06.08.2020odpovědět
    Re: Hollental - camp kratší vícedélky jsou v sektoru Vordere Stadlwand, 20 min od auta, ale jsou lehčí 4-5, většinou 5 délek. jinak na krátké a lehčí vícedélky pro začátečníky je též vhodný Plomberg u Sankt Gilgenu. Ben 06:38:23 07.08.2020odpovědět
    Re: Hollental - camp kratší vícedélky jsou v sektoru Vordere Stadlwand, 20 min od auta, ale jsou lehčí 4-5, většinou 5 délek. jinak na krátké a lehčí vícedélky pro začátečníky je též vhodný Plomberg u Sankt Gilgenu. Ben 06:38:30 07.08.2020odpovědět
      Re: Hollental - camp pro lezení na plombergsteinu doporučuji kemp Michlbauer, asi 6 km po silnici směrem na jih, je to na rozdíl od všech těch narvanejch předraženejch cirkusů plnejch olbřímích karavanů a obytňáků normální pohodový statek s loukou pro auta/stany. ceny jsou nepevné, podle toho, koho z rodiny potkáte a jak slušně pozdravíte, je stanovena cena - řádově něco okolo 5e/osoba/noc. nevýhodou je, že to není přímo na břehu a pro zaplavání v jezeře to chce pár stovek metrů popojít. a nejsou tam rudí břichoušové, ale spíš cyklisti/lezci/turisti. Lukas B. 14:37:11 07.08.2020odpovědět
        Re: Hollental - camp Díky za tipy, nakonec jsem na radu lézt od 2000m výše a jeli jsme na Schmidt-Zabierow hutte v Loferer Steingebirge. Kdo hledá dobře odjištěné vícedélky kousek od chaty, tak tam je jich dost. Akorát výšlap nahoru a sestup je 1200 m, takže se to dá považovat i za úvod do horského lezení. Myk 21:34:48 14.08.2020odpovědět
          Re: Hollental - camp jo, schmidt-zabierow je naprostý ráj, jak lezením okolo od sportovec po alpinismus, tak atmosférou na chatě. akorát cesta od auta na chatu je skutečný očistec Lukas B. 09:06:41 15.08.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: