Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230814 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6
Škoda Sport Park - Plzeň
Tendon Blok - lezecké centrum - Ostrava

Prodejny
HUDYsport - Plzeň
Lezecké centrum Vertigo - Bratislava
HUDYsport - Ústí nad Labem

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Adminum22.08.2020
ahoj admini,
v dnesni poste:


From: rianna conner <rinaconer@gmail.com>
Subject: Ahoj

To: undisclosed-recipients:;

Ahoj

Jmenují se rianna, viděl jsem tvůj profil na
 Re: Adminum23.08.2020
so ?

 Průvodce Labák21.08.2020
Průvodce pěkný ale osobně si myslím , že tam u cest mělo být hodnoceno AF nebo RP . Asi se dost lezců napálí . Jestli je cesta 8a nebo 8a+ nevnímám jako zásadní ale že je potenciální 8b+ hodnoceno jako 7c už problém být může . Je to kousek německé přesnos
 Re: Průvodce Labák21.08.2020
Autoři německého průvodce tvrdí, že v průvodci uvádějí jenom RP klasifikaci. Akorát u pár cest je ta
  Re: Průvodce Labák21.08.2020
Chlapi, nebojte se, teď Vám v tom Šerif se svými břehovými asistenty v rámci nových podmínek pro prv
   Re: Průvodce Labák21.08.2020
No, napadá mě pár odpovědí, ale radši si je nechám pro sebe. Dobrou noc.
    Re: Průvodce Labák21.08.2020
Tak napadá nebo nenapadá? Sem s nima :D
  Re: Průvodce Labák21.08.2020
To, že vždy budou nějaké chyby chápu a neodsuzuju. Mě vadí ten programový chaos v klasifikaci, ktero
   Re: Průvodce Labák22.08.2020
On to málokdy dělá někdo úplně naschvál, ze škodolibosti a tak.
Nechci to obhajovat, ale klas
   Re: Průvodce Labák22.08.2020
A nebo autor průvodce musí na sebe vzít tu odpovědnost a začít klasifikaci měnit, ideální je si uděl
    Re: Průvodce Labák22.08.2020
K čemu ankety, když hlavní slovo má nakonec autor?
     Re: Průvodce Labák22.08.2020
Asi jak kde:-). Chápu když má cesta jeden přelez od autora, že jde o jakýsi nástřel, ale pokud má x
      Re: Průvodce Labák23.08.2020
pisek je specificky v tom že klasu tady na lezci nikdo neupravuje a drtiva vetsina ponechá navrženou
       Re: Průvodce Labák24.08.2020
Musíš víc trénovat
       Re: Průvodce Labák30.09.2020
Jak o víkendu pršelo tak jsem porovnával klasu v průvodcích od Piškota a v tom novým německým. To js

 Německý průvodce na Labák21.08.2020
Máte někdo zkušenosti s německým průvodcem na Labák s nákresy skal, cest, atd.? Funguje to? Jako mám rád českou pískovcovou tradici se slovními popisy, taky moc nemusím nemčinu, ale na druhou stranu už mě zas pokaždý nebaví hledat kudy to asi vede.. dík
 Re: Německý průvodce na Labák21.08.2020
Převážně to funguje, občas se vyskytne chyba.
 Re: Německý průvodce na Labák21.08.2020
Je to naprostá pecka!
 Re: Německý průvodce na Labák21.08.2020
Hlavně tam je lépe posazená klasa.

Ale zase ten průvodce od Piškota (když odhlédnu o
  Re: Německý průvodce na Labák21.08.2020
ano v německém se klasa aspoň trochu přibližuje realitě,menší část je správně navýšená, ale je vidět
   Re: Německý průvodce na Labák21.08.2020
Oprava Xa = 9 až 8a, Xa, které by odpovídalo 9-, v labáku neexistuje:)
 Re: Německý průvodce na Labák21.08.2020
Hlavně je potřeba počítat s tím, že ten německý průvodce je výběr a není tam všechno.
 Re: Německý průvodce na Labák21.08.2020
Německý průvodce je jen výběr, vedle celkových nákresů cest (podobně jako je to v průvodcích na Juru
  Re: Německý průvodce na Labák21.08.2020
Najít cestu, která není sportovně přijištěná je dost snadné.

Buď se podívám ve skalá
 Re: Německý průvodce na Labák31.03.2025
Nevíte, zda se nechystá nějaká aktualizovaná verze tohoto průvodce? Díky
  Re: Německý průvodce na Labák31.03.2025
Chystá, koncem dubna by měl vyjít Pravý břeh. Levý je ve výrobě. Nově autoři průvodce rozdělili na d
  Re: Německý průvodce na Labák31.03.2025
U Kosti je erární, tam se dopisují nové cesty.
A v databázi ČHS je všechno.
 Re: Německý průvodce na Labák31.03.2025
Popravdě většinou bereme do skal oba. Na něco je lepší český (nákresy shora a nevynechává skály, čes

 foto dne, 20.8.202020.08.2020
Kouril by rozhodne nemle fotit Kulenhaima v nejvetsi ... mokre dire co v CR je.... To je .. neeticke a ted musim lezce zabanovat pro deti.

Ale inac secka cest panu Kullenhaimovy, dstat se do teto casti te...diry neni zadarmo... a vylezt z t
 Re: foto dne, 20.8.202020.08.2020
taky závidím,ale pičoviny psat nebudu :D
  Re: foto dne, 20.8.202020.08.2020
Jooo :D
 Re: foto dne, 20.8.202020.08.2020
Říká se v Brně: "leze jak veverka", anebo "leze jak muňka"?
  Re: foto dne, 20.8.202020.08.2020
Tak říkávalo se "leze jako kuna", ale to už je dávno.
   Re: foto dne, 20.8.202020.08.2020
Nechybí tam písmenko?
    Re: foto dne, 20.8.202020.08.2020
Jooo :D
 Re: foto dne, 20.8.202020.08.2020
No to je žvást
 Re: foto dne, 20.8.202021.08.2020
až budeš mít starou po třech porodech, tak ti to zas tak nepřijde. Tohle ještě v normě a v tvaru ;-)

 Jaké rukavice.19.08.2020
Ahoj. Chci se zeptat,jaké používáte rukavice,když vám,třeba v Tatrách,mrznou prsty a lezete něco,kde potřebujete udržet menší chyty,takže to není na nějaké gore-texove palcaky.
 Re: Jaké rukavice.19.08.2020
Prstové zateplené pracovní rukavice s pogumovanou dlaní a noname membránou za pětikilo z Brudry.
  Re: Jaké rukavice.19.08.2020
Koukám že to dost přeplácím, dají se koupit za 366 Kč:
   Re: Jaké rukavice.21.08.2020
Super tip, díky!
   Re: Jaké rukavice.21.08.2020
A k tomu montérkovou soupravu Ardon Klasic, výhoda je nulová obava z poškození.
Pokud se chy

 Foto dne19.08.2020
Jirko,
dávat na foto dne takovou klasiku, jako je kalamárka se štukem..fakt blbost...
 Re: Foto dne19.08.2020
Přijde ti to naštukovaný? Beztak tam má jabko nebo tabák. Ale fotka moc pěkná.
  Re: Foto dne19.08.2020
Tak hlavně ve chvíli, kdy bylo vyfoceno ještě do Kalamárky nešáhnul, leze direkt SŽZ, a neřešte koko
   Re: Foto dne19.08.2020
lezecký kominterně? to zní dobře.
  Re: Foto dne19.08.2020
hele - co někoho vede k tomu, že na písku maglajzuje tam, kde se to fakt nesmí a kde o to, že se to
   Re: Foto dne19.08.2020
v teplicích se může
    Re: Foto dne20.08.2020
teplice = NPR AT skály - tedy stejně jako Ádr zákaz!
     Re: Foto dne20.08.2020
ti polámu ruky, jestli tě uvidím bez MG potit skálu špíno
   Re: Foto dne20.08.2020
Co asi? Pohonit si ego. Bez mg je to větší dřina a nevylezou takové číslo.
 Re: Foto dne20.08.2020
Na tý Kalamárce je super to, že je to sice klasika, ale od člověka, kterej neni starej senilní dědek
  Re: Foto dne20.08.2020
tonoucí se stébla chytá. co si všechno nevymyslíte, abyste si to zdůvodnili. hele, kdo kdy a jak tu
  Re: Foto dne20.08.2020
Nebo taky úplně jednoduše patří do skupiny ignorantů popř. skupiny lezců, kteří ctí ojeb, tedy vlast
  Re: Foto dne20.08.2020
Igor vylezl Kalamárku po 40 letech bez mága, ale ne, že by ho odmítal, ale že ho zapomněl. V Onsajtu
 Re: Foto dne20.08.2020
Problém je v tom že to teď začnou vsichni brát jako vzor lezení na písku!
Sundejte ho Sem to
 Hrana Kalamarky co na to Igor20.08.2020
 Sulov, slnecne skaly17.08.2020
Ahoj, bydlim v Trinci a hledam partu lidi nebo cloveka, co by se mnou jel na skaly na slovensko.. Lezu 6-8,lano a presa mam, auto nemam..

 Teplice - spaní v dodávce 17.08.2020
Ahoj,
chystám se letos prvně na festak do Teplic a chci se zeptat, je někde v Teplicích či okolí moznost zaparkovat s dodávkou a v ní i spát? Dle mapy mi to přijde možné na louce nad koupakem, je to tam, či případně jinde akceptovane? Diky
 Re: Teplice - spaní v dodávce 17.08.2020
Každoročně se dělá parkoviště na louce ke které se dostaneš uličkou nahoru u školy. Normálně se tam

 Teplice - spaní v dodávce 17.08.2020
Ahoj,
chystám se letos prvně na festak do Teplic a chci se zeptat, je někde v Teplicích či okolí moznost zaparkovat s dodávkou a v ní i spát? Dle mapy mi to přijde možné na louce nad koupakem, je to tam, či případně jinde akceptovane? Diky
 Re: Teplice - spaní v dodávce 17.08.2020
Pri festaku prakticky vsude :)

 Adr rezervace17.08.2020
Che che che, to bude sranda prej se chysta rezervacni system pro vstup do Adru.
 Re: Adr rezervace17.08.2020
Pro turisty
  Re: Adr rezervace17.08.2020
cha cha jenom jestli něco se šušká ;-), prej lezci tam jen serou a vyhazují vložky za skálu tak prej
   Re: Adr rezervace17.08.2020
Lezci nejvetsi svoloc, ty vypraskat prvni.

1   ...   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   113   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Průvodce Labák
Průvodce pěkný ale osobně si myslím , že tam u cest mělo být hodnoceno AF nebo RP . Asi se dost lezců napálí . Jestli je cesta 8a nebo 8a+ nevnímám jako zásadní ale že je potenciální 8b+ hodnoceno jako 7c už problém být může . Je to kousek německé přesnosti co důkladně podpoří náš český chaos.
Tomajda18:01:37 21.08.2020
odpovědět 
 Re: Průvodce Labák
Autoři německého průvodce tvrdí, že v průvodci uvádějí jenom RP klasifikaci. Akorát u pár cest je tam poznámka, že cesta zatím nemá RP. Ale jsou v tom právě nějaké ty chyby... Taky jsem tam někde narazil na to, že ta poznámka o tom, že cesta je jen AF, je u vedlejší cesty než u té, kam patří. Stejně jako třeba výstražná poznámka o špatném zajištění je omylem u vedlejší cesty než má být.
Takovým chybám je hodně těžké se úplně ubránit, možná to skoro nejde, ale je fakt, že v tom německém by jich mohlo být trochu míň. (To by ale bylo dobré i v tom českém :)
P.18:54:05 21.08.2020
odpovědět 
  Re: Průvodce Labák
Chlapi, nebojte se, teď Vám v tom Šerif se svými břehovými asistenty v rámci nových podmínek pro prváče udělají pořádek ;-) Ordnung muss sein, ja? Ty jo a kdyby bylo, že smíš mít rozděláno jen 5 cest a cesta by se považovala za hotovou až s kusovkou, to by teprve bylo :-D
Bída19:21:15 21.08.2020
odpovědět 
   Re: Průvodce Labák
No, napadá mě pár odpovědí, ale radši si je nechám pro sebe. Dobrou noc.
P.20:05:15 21.08.2020
odpovědět 
    Re: Průvodce Labák
Tak napadá nebo nenapadá? Sem s nima :D
22:31:13 21.08.2020
odpovědět 
  Re: Průvodce Labák
To, že vždy budou nějaké chyby chápu a neodsuzuju. Mě vadí ten programový chaos v klasifikaci, kterou samozřejmě autor průvodce pouze přejímá, netvoří.

Můj názor je, že klasifikace je od toho aby lezec dopředu věděl co ho zhraba čeká. Proto by měla být v souladu se zvyklostmi. Na co je v průvodci uvedená klasifikace VIIa, když všichni místní ví, že je to za VIIIa?

A protože na písek podle mě patří klasa písková, tak bych si přál aby Tisá, Prachov, Bielatal i Labák klasifikačně seděla.
A aby honimíři, který lezou běžně Xa, udělají cestu za VIIIb a oklasifikují ji jako VIIb byli v průvodci uvedeni v reálné klase (která je vždy diskutabilní) bez ohledu na to co zapíšou do protokolu o výstupu.

Já vím, utopie. Ale krásná.
22:27:07 21.08.2020
odpovědět 
   Re: Průvodce Labák
On to málokdy dělá někdo úplně naschvál, ze škodolibosti a tak.
Nechci to obhajovat, ale klasifikace lítala asi odjakživa a ve všech možných oblastech, nejenom pískovcových. No a k tomu jednotlivé oblasti mají svoje klasifikační specifika. To taky není jenom na písku. Pamatuju třeba když jsme objížděli před lety nějaké lezení ve Švýcarsku, tak tam jezdíš z jedné malé oblastičky do jiné, a občas ty přechody bylo docela těžké rozdýchat. Někde šlo lézt 7b+ na OS, 7c třeba druhým pokusem (to tam teda zas tak časté u mě nebylo, ale našlo se), a další den jsi jinde zoufale nacvičoval už 7a+ a 7b bylo na hranici možností. A nějaké vzpomínky na Španělsko tam nikoho nezajímaly.
Vlastně je to díky tomu možná trochu větší zábava. Klasifikace je jenom orientační vodítko, dokud nelítá o dva stupně, je všechno víceméně ok, a vzájemně sedět by měly hlavně cesty, co jsou vedle sebe.
Když půjdeš v Labáku lézt nějaké staré klasiky, co se moc nelezou, můžeš tam narazit občas na hodně klasifikačně utažené cesty. Lezli jsme letos na jaře šestku od Šlégla z roku 77, a měl jsem dojem, že o moc těžší kroky už bych ve výlezu do hlíny na vršku neudělal, a to bylo mimořádný sucho. Kdyby to bylo klasifikované VIIc, nezdálo by se mi to divné. Nemluvě o jedovatém kroku pod kruhem. Vylezeš si pár takových cest, a trochu znejistíš, co je teda to VIIb... Klasická VIIb Námořní pěchota nebo Hrana bouří taky nejsou zadarmo.
P.10:22:11 22.08.2020
odpovědět 
   Re: Průvodce Labák
A nebo autor průvodce musí na sebe vzít tu odpovědnost a začít klasifikaci měnit, ideální je si udělat anketu mezi lezci, co jak cítí a srovnat klasu. Něco málo o tom vím. U nás se míchaly jednu dobu dvě klasifikace dohromady a nikdo, kromě domácích, pořádně nevěděl, ve které se zrovna pohybuje. A ono jít třeba do 7-, která je ve skutečnosti 8- je trošku rozdíl, nehledě, že si pak mohl člověk po nepříjemném pádu zbytečně ublížit, jen kvůli tomu, že to bylo reálně nad jeho možnosti, i když papír hovořil jinak. Tak se to časem srovnalo a až na pár drobností je to v pohodě.
Vlk10:56:56 22.08.2020
odpovědět 
    Re: Průvodce Labák
K čemu ankety, když hlavní slovo má nakonec autor?
15:09:54 22.08.2020
odpovědět 
     Re: Průvodce Labák
Asi jak kde:-). Chápu když má cesta jeden přelez od autora, že jde o jakýsi nástřel, ale pokud má x přelezů a většina se shodne, že je to klasifikačně jinak, tak by měl autor průvodce tu klasu upravit. Průvodce by měl dávat co nejrelevantnější info bez ohledu na názory jednoho autora, co si honí ego:-).
Vlk22:53:58 22.08.2020
odpovědět 
      Re: Průvodce Labák
pisek je specificky v tom že klasu tady na lezci nikdo neupravuje a drtiva vetsina ponechá navrženou.nedejbože aby to zvedl a hned dostane od nejchytrejsich facku v komentu.
suchý21:36:23 23.08.2020
odpovědět 
       Re: Průvodce Labák
Musíš víc trénovat
12:51:50 24.08.2020
odpovědět 
       Re: Průvodce Labák
Jak o víkendu pršelo tak jsem porovnával klasu v průvodcích od Piškota a v tom novým německým. To jsou fakt velký rozdíly. Dva stupně nejsou vyjímkou. Jsem z toho trochu zmetěný.
Karel23:07:17 30.09.2020
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1262 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi