Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Deuter guide 35+ vyska zad 04.09.2020 Ahoj, chtel bych se zeptat majitelu tohoto baglu jestli nejsou zada moc vysoka a nelezou do helmy pri lezeni, chci vymenit stary rozpadajici se guide ale nemuzu uz tento bagl nikde fyzicky vyzkouset. mam cca 180 cm takze normalni vyska. Diky za reakce
  Re: Deuter guide 35+ vyska zad 04.09.2020 To že měříš 180 je fajn, ale můžeš mít úplně jiny proporce trup/nohy, délka krku než někdo kdo měří
    Re: Deuter guide 35+ vyska zad 04.09.2020 ver ze bych rad....
      Re: Deuter guide 35+ vyska zad 05.09.2020 no tak to vyzkoušej přímo na krámě
  Re: Deuter guide 35+ vyska zad 04.09.2020 To že měříš 180 je fajn, ale můžeš mít úplně jiny proporce trup/nohy, délka krku než někdo kdo měří
  Re: Deuter guide 35+ vyska zad 05.09.2020 deuter guide 35+ shodou okolností mám, a shodou okolností jsem ho včera a dneska úporně vláčel při d
rousky na Smichove 02.09.2020 Je jeste nekde v Praze, krom Smichova, stena, kde vyzaduji noseni rousky? Dneska rano me s tim fakt dostali.
  Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Myslíš roušky u vstupu? Nebo tam za ty dva dny, co jsem tam nebyl, zavedli roušky i při lezení...
  Re: rousky na Smichove 02.09.2020 ber to jako sichr z jejich strany. Kdyby ses na to zeptal obsluhy místo tady na lezci, tak by ses do
  Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Vám ty roušky vážně tak vadí a uráží Vás? Podle mě je to celkem nezatěžující věc, která (asi) snižuj
    Re: rousky na Smichove 02.09.2020 ono makat v rouškách fakt nejde. ale pokud si na smichoffku jdeš pokecat jako 80 procent jejich návš
      Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Mě lidi bez roušek neštvou, ja jen nechapu, že je tolik lidi tak desne zasadne proti a urazenejch že
        Re: rousky na Smichove 02.09.2020 tohle chráníš sebe-chráníš mne mě už fakt štve. Kdo měl těžký průběh? Ti už i jinak nemocní a pak li
          Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Kontrolní otázka, kolik iterací je třeba aby při stavu jeden nosič nakazí jen dva zdravé, se nakazil
            Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Jenže všichni se v republice nemohou nakazit. To není možné. Takže to jsou kecy v kleci..
              Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Kolik jich tedy zůstane nenakaženo a připraveno makat ať to tedy nejsou keci v kleci ?
                Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Hodně, tohle ti nebude fungovat časově, než se ti poslední nakazí, první už budou dávno zdraví. A vz
                  Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Možná, u dvou je to 23 koleček u tří 15. Bezpříznakový nakazí asi víc lidí. To by opravdu se mohli u
                    Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Mě je hadr také fuk. A myslím, že i řadě dalších. Osobně protest proti rouškám bezu jako protest pro
                      Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Zcela v pozadí zájmu je jiná epidemie, která zabíjí stoprocentně - stáří. S tím by se už mělo něco d
                        Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Tak stoprocentně smrtelná praktika je taky sex, že. Pokud by se vyřešil tento problém, není třeba ře
            Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Tak se prostě na rýmičku vykašlou a budou s ní dělat, jako dělají s jinou rýmičkou. Zruší se nesmysl
            Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Ptal jsem se, jestli tlustým lidem taky vysvětluješ, že jsou pro ostatní zhoubou?
          Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Já po tobě ale nic nechci :) Mně jen přijde rozumnější se chránit tam kde to je rizikové a tu chvíli
    Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Me to jen proste nedava smysl a tak se ptam, jestli je to jeste nekde jinde. Jednoducha otazka, neko
      Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Já taky nepsal, že mě to štve. Neštve. Jen jsem se zeptal, zda je to jen u vstupu, a nebo i při leze
        Re: rousky na Smichove 02.09.2020 pouze u vstupu, v satne uz to nikdo nema a na hale jen personal
          Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Takže žádná změna. Děkuji velmi pěkně! :-)
            Re: rousky na Smichove 02.09.2020 vono vyvěsit na VŘSR a vítěznej únor ruskou vlajku taky nikoho nebolelo, žejo. a jak zelináři pěkně
              techtle mechtle 02.09.2020 !
              Re: rousky na Smichove 02.09.2020 ??? O žádným běhání v pustým pohraničním lese tady řeč nebyla a není a v kontextu nošení roušek v uz
              Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Hele, docela jsem to sledoval a rousku pri behani v pustem lese skutecne nikdo nikomu nenutil, takze
                Re: rousky na Smichove 02.09.2020 můžeme to třeba zpestřit drobnou sázečkou.
žádná vlna umírání nebude. tedy bude, ale ne na v
                  Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Parkoviste v Jizerkach a jinde v kraji nechal zavrit hejtman Puta. Potreboval se na korone medialne
                    Re: rousky na Smichove 02.09.2020 nikdo nerozporuje, že všelicí lokální čůráčci se svezli na vlně vyděšení chudáčků blbečků vidláčků a
                      Re: rousky na Smichove 03.09.2020 A největší čůrak je Lukas B.
                      Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Ale vyvolávali. V jedné nejmenované vesničce na severu Českého Ráje (začíná na V a končí na oděrady)
                        Re: rousky na Smichove 03.09.2020 odkopání se určité části společnosti v souvislosti s virovou hysterií mi sebralo dost iluzí o spluob
                          Re: rousky na Smichove 03.09.2020 v nejmenovane obci pod Suchymi Skalami se dobrovolni hasici jmenovali do role ochrancu verejneho por
                            Re: rousky na Smichove 03.09.2020 nechci, aby to vyznělo, že venkov jsou omezení hlupáci a ve městě je to lepší. je to všude stejný. o
      Re: rousky na Smichove 02.09.2020 pak jsem nepochopil, proč si ty stěny neobvoláš.
Bude to rychlejší, bez rizika nedorozumění a
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 Kdepak, pitchoviny resitelne jednim pulminutovym telefonatem je ted IN resit tyden po internetu... D
  Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Nebyl to jen individuální úlet jedný recepčí, co tam lidi často ráda zbytečně buzeruje?
    Re: rousky na Smichove 03.09.2020 zjevne ne, maji tam ted plexiskla, rousky nosi vsechen personal vsude
      Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Problém je v karanténě. Když se nakazí recepční, jsou ti vládní ko*oti schopní dát do karantény všec
        Re: rousky na Smichove 04.09.2020 No...nějáká uzavírka stěny.... toho zmetka by to nezrujnovalo.
          Re: rousky na Smichove 07.09.2020 hm, a co treba zamestnanci ty luline???
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
  Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu 07.09.2020 Roušky byly minulý týden jen u vstupu. Logika...logika je úplně mimo. Přijdeš na 20.30, kdy je to na
    Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu 07.09.2020 No a proto je tam hlavni previs jenom jeden, tema soft vecma je zaplacanej zbytek protoru.
      Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu 08.09.2020 No, to je právě to. Pokud chci lézt, řekněme 8 až 9- v táhlým převisu...tak ty cesty tam aktuálně ne
        Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu 08.09.2020 Shodou okolností a deště jsem se na Offu vyskytl minulou sobotu, a v převislejším sektoru vpravo od
    Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu 07.09.2020 stěny samozřejmě žijou z hobíků, těch je drtivá většina. líní hobíci potřebují něco mezi čtyřkou a š
  Re: rousky na Smichove 07.09.2020 Pánové, vy jste zoufalci. Který normálně uvažující jedinec jde lézt na stěnu, bez ohledu na roušky a
    Re: rousky na Smichove 07.09.2020 No asi prekližkář s multisportkou
      Re: rousky na Smichove 07.09.2020 A nebo člověk, co chce zajít jednou týdně s kámošema na pivo, má čas až po práci tak od sedmi a mysl
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 Co sa tyka vzdialenosti od vlaku, topka je Řež - vpodstate drive-in - tam sa po praci da stihnut aj
          Re: rousky na Smichove 08.09.2020 To je pravda, v tomhle je Řež super :-) Ale když pro tebe po práci fakt znamená v sedm, budeš do tmy
        Re: rousky na Smichove 08.09.2020 kuwa to sem se zase zacetl, sem vedel ze na vsechny bolesti sveta clovek najde odpoved v diskusi na
          Re: rousky na Smichove 08.09.2020 Lezec je jako Bible. Křesťanská i satanská dohromady.
          Re: rousky na Smichove 08.09.2020 Lezec je jako Bible. Křesťanská i satanská dohromady.
    Re: rousky na Smichove 08.09.2020 tak ja tam treba chodim rano na sedmou pred rachotou
Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Prosím o radu / názor. Mám téměř nepoužitou sadu friendů cca 20 let starou. V příručkách čtu, že železo nestárne, ale smyce by se měly měnit po cca 10 letech.
Co doporučujete?
Nahradit originální smyce novými sešitými,
Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Prosím o radu / názor. Mám téměř nepoužitou sadu friendů cca 20 let starou. V příručkách čtu, že železo nestárne, ale smyce by se měly měnit po cca 10 letech.
Co doporučujete?
Nahradit originální smyce novými sešitými,
  Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Zkusit se zeptat někde, kde expresky nebo smyčky do friendů přímo šijou. RE, SR...?
  Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Zdar nech přešít smyčky, SRm, ocún, lanex zařídit to není problém,posledně jsem to řešil přes lidi v
  Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Nylon dobře skladovaný OK, dyneema vyměnit...
Mmch. železo sice nestárne ale vyvíjí se, tipuj
    Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 To bude pravděpodobně tazateli jasné, ale je tu ještě faktor trvale udržitelného rozvoje: Když už se
      Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 To ano (taky nemám rád spotřební zboží), ale to by mohl taky zůstat u matky od traktoru na smyci.. N
        argument proti dvouosákům 31.08.2020 existuje zajímavý argument proti dvouosákům, kterým se kdysi oháněl myslím Wildcountry a který už as
          Re: argument proti dvouosákům 01.09.2020 C4 je lehčí než jednoosej Kouba ;) Nejde jen o rozsah, ale i o možnost zakládání (C4 má plnou pevnos
            Re: argument proti dvouosákům 01.09.2020 O všech tvých protiargumentech vím a většina z nich byla zahrnuta i do mé polemiky. Je třeba ale por
    Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 nie, vymeniť aj nylon
Kouba to jistí, včítaně repasáže
    Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Chapu, ze jestli je ma 20 let, tak uz to neni chudej student. Ale za jeden Camalot poridi tri Kouby
    Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Popiš mi pád při kterém by jsi zatížil lano 18ti kn, a já ti pak popíšu jak by vypadali při takovém
      Re: zatížení 31.08.2020 Jde ale o to, kolik dostane poslední jištění (ten friend) a tam by to i k těm 18 kN mohlo být...
        Re: zatížení 31.08.2020 Jo to máš pravdu. Zase jsem zapomněl. 18kn na jištění znamená 9kn na lezce a 9kn na jističe. Ale ste
          Re: zatížení 01.09.2020 v podstate máš pravdu, dať tých 18 / 9 kN sa málokedy zadarí.
Ale treba brať do úvahy aj sta
  Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Nech je v původním stavu, ale zakládej jen na morál a nepadej do nich :)
  Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 Popřípadě low end, odstřihnout, a dát tam kevlarku s dvojitým rybářem ;-).
    Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 ...v tomto setapu to má též 18kN ;-)
      Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 anebo dutinku uvázanou na hadicák.
hu, teď jsem si vzpomněl, můj nejstarší aktivně používaný
        Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 přesně - řešit nosnost smyce (jestli je nutná šitá 22kN), když samotný frend má max. 15kn (a mikráče
          Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 Na PAD ano, na dyneemě už to tak neplatí ;-), v metráži lze koupit též.
            Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 dyneema se nedělá dutá, což byla pro předchozí příspěvek nutná podmínka
              Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 Ale dělá :P
            Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 dyneema plochá slučka metráž ?
              Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 dyneemu v metrazi. no tak jo.
spojis to jak, uzlem? genialni napad...
                Re: Friendy a jejich smyčky 02.09.2020 dyneemu v metráži spomenul kdesi vyššie Zaviš 12:29:33 01.09.2020. Ja neviem o tom, žeby to dakto p
                  Re: Friendy a jejich smyčky 02.09.2020 Dynema v metraží se dá sehnat, u nás hůř, ve světě dost často v shopech. Uzel v ní klouže jediný dop
                    Re: Friendy a jejich smyčky 02.09.2020 tak kolik tech kolikatinasobnych rybarskych uzlu se ma uvazat?
protoze se obavam ze b
                          Re: DMM : Knotting Dyneema®? 04.09.2020 Note: These tests are purely indicative and are in no way statistically rigorous. They only relate t
          Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 se blbe zeptam - jak vypada (jak se dela) vnitrni uzel na duty smyci? Esli je to skutecne jeden kone
            Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 Se uváže vedle a potom se přetáhne na tu dvojitou zasunutou část.
            Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020
              Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 dik.
                Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 popravdě - je to trochu pakárna na dlouhé zimní večery, zvlášť, koupíme-li si dutinku ouzkou a chcem
  Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 Já zírám, tolik zajímavých a konstruktivních odpovědí.
Všem Vám děkuji za celou řadu
lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars 31.08.2020 Mám lezečky Rock Pillars Ozone a chci koupit nové, ale nyní jsou pod značkou Ocún a lehce upravené. Nemáte někdo zkušenost, zda zůstala velikost stejná, nebo změnili číslování? Díky
  Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars 31.08.2020 Ahoj. Pořizoval jsem si teď nové Ozony a mam pocit že jsou o půl čísla větší. Navíc nejsou podšitý t
  Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars 31.08.2020 číslování stejný, pocitově měkčí.
  Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars 31.08.2020 Rock Pillars a Ocún je stejná firma, jen různá obchodní značka. RP komponent vlastnil dvě obchodní z
  Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars 31.08.2020 Ten novější typ se více roztáhnul. Asi bych šel taky do o pul čísla menších. A jsou i pocitově měkčí
  Re: Bodenbauer pod Hochschwabem 30.08.2020 Pokud se nic nezměnilo tak bez omezení.
    Re: Bodenbauer pod Hochschwabem 31.08.2020 A je tam parkovanie neobmedzené časovo a neobmedzená dĺžka vozidla, resp. súpravy?
Lezečky Scarpa 29.08.2020 Ahoj,
prosím o radu, máte někdo zkušenost s velikostí lezeček Scarpa, je to podobný jak u L S?
Díky za odpověď.
  Re: Lezečky Scarpa 29.08.2020 ty dvě firmy mají hlavně úplně jiná kopyta - Scarpy mi vždy seděly, v LS jsem vždycky trpěl.
  Re: Lezečky Scarpa 30.08.2020 ano, je to stejné
    Re: Lezečky Scarpa 30.08.2020 Já mám zkušenost jinou, Scarpy kupuji vždy větší... Doporučuji rozhodně vyzkoušet, ten rozdíl je tam
  Re: Lezečky Scarpa 31.08.2020 Záleží na střihu lezečky a tvaru nohy, ale LS je potřeba mít tak o číslo menší, než podobně střižené
zell am see 28.08.2020 Ahoj. Jsou nějaké sportovní oblasti v okolí zell am see na lezení?
  Re: zell am see 28.08.2020 ano
  Re: zell am see 28.08.2020 Např. v Loferu je velká oblast výška stěn 100-150m. Na Bergsteigen.com si dej touren/klettergarten a
    Re: zell am see 28.08.2020 Prada Axelväskor : Spyder Jacket, pradabag.co US Dollar Euro GB Pound Canadian Dollar Australian D<
      Re: zell am see 28.08.2020 kuci uz s tim neco udelejte.
  Re: Silence 9c - jiná beta? 26.08.2020 Tak ať to kucí fuknou celý, betaři...
    Re: Silence 9c - jiná beta? 26.08.2020 Tak prelezou aspoň kousek. Adam nasadil laťku.
Cenzura? 24.08.2020 Ahoj,
proč pod diskuzí k novým pravidlům prvovýstupů zmizela diskuze??? Bývají tu diskuze horší a nemizí.
Tohle mi smrdí.
Nic hrozného tam zas tak nebylo a já se třeba slušně zeptal, proč je podmínkou nutnou doplnit žádost o fotodokum
  ale ne 24.08.2020 Pokud článek je koncipován jako oznámení (typicky oznámení o vyhlášených pravidlech) a autor článku
    Re: ale ne 25.08.2020 ta diskuze tam nejdřív byla, pak zmizela. Přišlo by mi slušné, do článku vložit aspoň oznámení, že d
  Re: Cenzura? 24.08.2020 Souhlasím. Lepší by bylo nová pravidla vysvětlit a veřejně zodpovědět dotazy. S tímhle přístupem se
  Re: Cenzura? 24.08.2020 "...zeptal, proč je podmínkou nutnou doplnit žádost o fotodokumentaci u nových směrů na již exi
    Re: Cenzura? 24.08.2020 Tak nějak
    Re: Cenzura? 25.08.2020 proč u stávajících objektů nestačí nákres/popis dělalo se to tak leta.
Jak vyfotíš 40-80m st
      Re: Cenzura? 25.08.2020 To je přesně ono, proč to bylo zrušeno, K čemu jsou tyhle řeči dobré, když už je to hotové? Měl jsi
        Re: Cenzura? 25.08.2020 Bohužel jsem se nedozvěděl, že se něco takového chystá. I když to platí, tak má smysl to vysvětlovat
          Re: Cenzura? 25.08.2020 Ano, mrzí mě, že diskuse je pryč. Nejdříve jsem dostal text mailem od někoho z komunity a v dobré ví
            Re: Cenzura? 25.08.2020 Takže fakt cenzura :( už vidím někoho v Labáku, jak to s tímhle přístupem dodržuje.
          Re: Cenzura? 26.08.2020 Kamo, toto nevzniklo ze dne na den ani behem mesice. Kdyby ses zajimal, sledoval schuze, programy, h
          Re: Cenzura? 27.08.2020 Nebylo to on line, tak jsi to nevěděl, asi proto, že tam nejezdiš.
            Re: Cenzura? 27.08.2020 Znám víc lidí, co tam jezdí a taky to nevěděli.
        Re: Cenzura? 25.08.2020 Předtím se člověk ptát nemohl, protože skoro nikdo nevěděl, že se něco chystá. Potom se ptát nemá, p
          Re: Cenzura? 25.08.2020 Stejně k tomu přistoupí ochrana přírody. Předem se nic nebude vědět a pak už bude pozdě :)
            Re: Cenzura? 25.08.2020 Ano, tak nějak vypadalo třeba vyhlášení rezervace na pravém břehu. Podle mě to v pořádku nebylo.
              Re: Cenzura? 26.08.2020 Jako že tam rezervace vznikla protizákonně?
              Re: Cenzura? 26.08.2020 Tak vyhlášení přírodní rezervace je správní akt a existují v naší legislativě možnosti, jak se jej p
          Re: Cenzura? 26.08.2020 "Všechny plány a příkazy k demolici jsou už padesát pozemských let vyvěšeny na vašem mísním plá
            Re: Cenzura? 26.08.2020 Máme si lehnout na zem a dát si papírové pytlíky na hlavu?
1
...
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
...
2263
Cenzura? Ahoj,
proč pod diskuzí k novým pravidlům prvovýstupů zmizela diskuze??? Bývají tu diskuze horší a nemizí.
Tohle mi smrdí.
Nic hrozného tam zas tak nebylo a já se třeba slušně zeptal, proč je podmínkou nutnou doplnit žádost o fotodokumentaci u nových směrů na již existujících objektech, u nových skal to chápu.
Pokud tam byl nevhodný koment, měl být smazán a uveden důvod proč byl smazán. Tohle mi přijde totalitní... Díky za odpověď od někoho odpovědného. k. 12:49:01 24.08.2020odpovědět
  ale ne Pokud článek je koncipován jako oznámení (typicky oznámení o vyhlášených pravidlech) a autor článku diskuzi pod článkem nechce, tak je přirozený, že se diskuze pod článkem omezí. Buď se omezí na jen pro registrované, nebo úplně. jirkas 15:07:19 24.08.2020odpovědět
    Re: ale ne ta diskuze tam nejdřív byla, pak zmizela. Přišlo by mi slušné, do článku vložit aspoň oznámení, že diskuze byla zrušena a proč. To současné řešení je opravdu podivné. k. 09:24:48 25.08.2020odpovědět
  Re: Cenzura? Souhlasím. Lepší by bylo nová pravidla vysvětlit a veřejně zodpovědět dotazy. S tímhle přístupem se na to půlka lidí vy... V. 15:50:29 24.08.2020odpovědět
  Re: Cenzura? "...zeptal, proč je podmínkou nutnou doplnit žádost o fotodokumentaci u nových směrů na již existujících objektech, u nových skal to chápu."
Mno, myslím, že pokud by měli odpovídat na dotazy tohoto typu, asi by je to stálo opravdu HODNĚ času. Nerozumím, proč chceš (resp. chcete - viz. další níže a asi by se to hooodně rozběhlo, lidi si prostě rádi v online diskusích "popovídají") vysvětlovat, osvětlovat, co a proč, nad rámec již napsaného. Pokud aspoň trošku znáš stav a vývoj situace, musíš porozumět. Pokud ne, asi ti mohou být pravidla pro prvovýstupy fuk;) 16:07:51 24.08.2020odpovědět
    Re: Cenzura? Tak nějak 18:14:09 24.08.2020odpovědět
    Re: Cenzura? proč u stávajících objektů nestačí nákres/popis dělalo se to tak leta.
Jak vyfotíš 40-80m stěnu? k. 09:27:50 25.08.2020odpovědět
      Re: Cenzura? To je přesně ono, proč to bylo zrušeno, K čemu jsou tyhle řeči dobré, když už je to hotové? Měl jsi se ptát před tím. K pouhé informaci tom, že to platí, fakt diskuze není potřeba. 12:23:25 25.08.2020odpovědět
        Re: Cenzura? Bohužel jsem se nedozvěděl, že se něco takového chystá. I když to platí, tak má smysl to vysvětlovat. a hlavně si myslím, že smrtelník má právo se zeptat. Něco bylo nařízeno a nikdo to v podstatě nezdůvodnil. Pokud něco takového zavádím, pak mám být ochoten a schopen přijít s vysvětlením typu máme tu tolik a tolik problémových výstupů, jakých a v čem jsou problémové.
Připomínám, že ČHS se demokratická organizace.
Hlavně jde o to, že diskuze byla nejdříve povolená a pak v tichosti zmizelá. To jsou opravdu totalitní manýry. k. 14:41:39 25.08.2020odpovědět
          Re: Cenzura? Ano, mrzí mě, že diskuse je pryč. Nejdříve jsem dostal text mailem od někoho z komunity a v dobré víře jsem to dal a samozřejmě s možností diskuse, jak to obvykle dělávám. Pak na mě opakovaně naléhali v tom dokumentu podepsaní správci, abych diskusi zrušil, ... až jsem nakonec jejich naléhání podlehl. Pardon. Standa 17:56:44 25.08.2020odpovědět
            Re: Cenzura? Takže fakt cenzura :( už vidím někoho v Labáku, jak to s tímhle přístupem dodržuje. 20:10:35 25.08.2020odpovědět
          Re: Cenzura? Kamo, toto nevzniklo ze dne na den ani behem mesice. Kdyby ses zajimal, sledoval schuze, programy, hlasovani atd., vedel bys a mozna mohl ovlivnit. Jinak samosebou plati "moje hra, moje pravidla". Placas nesmysly a vypada to jak brekot 20-ti leteho decka. Nebo tricetileteho, v tyhle dobe uz clovek nevi. 09:07:27 26.08.2020odpovědět
          Re: Cenzura? Nebylo to on line, tak jsi to nevěděl, asi proto, že tam nejezdiš. 12:49:19 27.08.2020odpovědět
            Re: Cenzura? Znám víc lidí, co tam jezdí a taky to nevěděli.
P. 14:47:12 27.08.2020odpovědět
        Re: Cenzura? Předtím se člověk ptát nemohl, protože skoro nikdo nevěděl, že se něco chystá. Potom se ptát nemá, protože je to už zbytečné... Takže se aspoň nemusíme ničím trápit. A pokud se to někomu nelíbí, může jet jinam. P. 17:30:50 25.08.2020odpovědět
          Re: Cenzura? Stejně k tomu přistoupí ochrana přírody. Předem se nic nebude vědět a pak už bude pozdě :) V. 20:24:45 25.08.2020odpovědět
            Re: Cenzura? Ano, tak nějak vypadalo třeba vyhlášení rezervace na pravém břehu. Podle mě to v pořádku nebylo.
Jenže OP je trochu něco jiného než lezecká samospráva. P. 20:43:11 25.08.2020odpovědět
              Re: Cenzura? Jako že tam rezervace vznikla protizákonně? 09:54:23 26.08.2020odpovědět
              Re: Cenzura? Tak vyhlášení přírodní rezervace je správní akt a existují v naší legislativě možnosti, jak se jej pokusit změnit či zrušit. Ta pravidla žádný správní akt ale nejsou. Což je na jednu stranu blbé, protože možnosti jejich objektivního přezkoumání jsou mizivé. Na druhou stranu ale ... pravidla nějakého spolku ... who cares:-)))? 12:15:51 26.08.2020odpovědět
          Re: Cenzura? "Všechny plány a příkazy k demolici jsou už padesát pozemských let vyvěšeny na vašem mísním plánovacím odboru na Alfě Centauri, takže jste měli spoustu času vznášet formální protesty. Teď už je pozdě dělat kvůli tomu rozruch." honza 10:46:36 26.08.2020odpovědět
            Re: Cenzura? Máme si lehnout na zem a dát si papírové pytlíky na hlavu? Bída 11:27:10 26.08.2020odpovědět
              Stačí alobal http://jdem.cz/fgq699 K. 14:18:53 28.08.2020odpovědět
              Stačí alobal http://jdem.cz/fgq699 K. 14:19:01 28.08.2020odpovědět
              Re: Cenzura? Ručník, hlavně nezapomenout ručník. Petr 10:59:53 29.08.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: