LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když má horolezec kam založit, tak jištění nedá a když založit potřebuje, tak nemá kam.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231408 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Klub Dubina - Litoměřice
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod
Venkovní lezecká stěna -Strahov - Praha 6

Prodejny
Lezec-shop.cz - Štěchovice
Green sport - Brno
HUDYsport - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Není mi devatenáct09.09.2020
Tak si říkám, zda-li neexistuje souvislost mezi nárůstem devatenáctky a festivalem na konci léta. Časově to sedí....
 Re: Není mi devatenáct09.09.2020
no, mentálně bych to viděla tak na těch 17. ale spíš měsíců... sotva to mluví.
  Re: Není mi devatenáct10.09.2020
Tvoje odpověď svědci o tvé nejistotě co se týká této otázky a schovává to za urážky a zesměšnění - j

 Gr. Priel Nordwestgrat08.09.2020
čau, máte někdo zkušenosti s lezením Nordwestgrat na Priel? Našel jsem "jen" info na bergsteigen, víte někdo víc? 
Dík
 Re: Gr. Priel Nordwestgrat08.09.2020
Já teda lezl na Priel z druhé strany Stellou a Sudgratem(logicky, když to byla druhá strana), ale ur
 Re: Gr. Priel Nordwestgrat09.09.2020
Tak asi musis byt trochu konkretnejsi co chces vic vedet. na Berg. jsou naprosto vycerpavajici infor

 lezecky spolek - bouldrovka07.09.2020
Ahoj, potrebujeme vytvorit zapsany spolek kvuli provozu nekomercni bouldrovky. Mate nekdo zkusenosti, co by tam tak melo byt a na co si dat pripadne pozor pri sepisovani stanov a podepisovani najemni smlouvy na prostor? Diky lisak

 Jistící pomůcka06.09.2020
Čaute, chtěl bych nadhodit dotaz do pléna. Momentálně jsem potratil kyblik ATC Guide a přemýšlím, zdali koupit stejný inovovaný o dvě díry navíc a cca 10g méně nebo zvolit něco jiného. S ATC jsem byl spokojený a bláto od Petzlu nechci. Padl mi do oka PIVO
 Re: Jistící pomůcka07.09.2020
Ahoj. Pivot se mi líbí ale bohužel ho osobně neznám. Hodně lidí včetně mě si chválí CT BeUp. Má také
  Re: Jistící pomůcka07.09.2020
Tukan 1 s výklopnou pákou není na trhu již delší dobu, Tukan 2 je na spouštění stejná pakárna, jako
   Re: Jistící pomůcka07.09.2020
Ty jo. Koukám na ten giga jull. Vypadá to hodně dobře...
 Re: Jistící pomůcka07.09.2020
Nad DMM Pivot som kedysi uvazoval, nicmene som nedavno pocul o nehode kde vdaka nepriaznivemu poloze
  Re: Jistící pomůcka07.09.2020
Este upresnenie: "otvoreniu" - myslel som povoleniu, prave vdaka tej povolovacej funkcii.
 Re: Jistící pomůcka07.09.2020
Ahoj, DMM Pivot sem koupil cca před 2-3lety. Co se týká práce s lanem super, lano pěkně chodí...i vě
 Re: Jistící pomůcka08.09.2020
Zdar, měl jsem ho v ruce.
Na spouštění druholezce je to super, stačí do očka provázat kousek
 Re: Jistící pomůcka09.09.2020
neser se do PETZLu neznabohu ;-)
 Re: Jistící pomůcka09.09.2020
neser se do PETZLu neznabohu ;-)

 Deuter guide 35+ vyska zad04.09.2020
Ahoj, chtel bych se zeptat majitelu tohoto baglu jestli nejsou zada moc vysoka a nelezou do helmy pri lezeni, chci vymenit stary rozpadajici se guide ale nemuzu uz tento bagl nikde fyzicky vyzkouset. mam cca 180 cm takze normalni vyska. Diky za reakce
 Re: Deuter guide 35+ vyska zad04.09.2020
To že měříš 180 je fajn, ale můžeš mít úplně jiny proporce trup/nohy, délka krku než někdo kdo měří
  Re: Deuter guide 35+ vyska zad04.09.2020
ver ze bych rad....
   Re: Deuter guide 35+ vyska zad05.09.2020
no tak to vyzkoušej přímo na krámě
 Re: Deuter guide 35+ vyska zad04.09.2020
To že měříš 180 je fajn, ale můžeš mít úplně jiny proporce trup/nohy, délka krku než někdo kdo měří
 Re: Deuter guide 35+ vyska zad04.09.2020
Odkud jsi?
 Re: Deuter guide 35+ vyska zad05.09.2020
deuter guide 35+ shodou okolností mám, a shodou okolností jsem ho včera a dneska úporně vláčel při d

 rousky na Smichove02.09.2020
Je jeste nekde v Praze, krom Smichova, stena, kde vyzaduji noseni rousky? Dneska rano me s tim fakt dostali.
 Re: rousky na Smichove02.09.2020
Myslíš roušky u vstupu? Nebo tam za ty dva dny, co jsem tam nebyl, zavedli roušky i při lezení...
 Re: rousky na Smichove02.09.2020
ber to jako sichr z jejich strany. Kdyby ses na to zeptal obsluhy místo tady na lezci, tak by ses do
 Re: rousky na Smichove02.09.2020
Vám ty roušky vážně tak vadí a uráží Vás? Podle mě je to celkem nezatěžující věc, která (asi) snižuj
  Re: rousky na Smichove02.09.2020
ono makat v rouškách fakt nejde. ale pokud si na smichoffku jdeš pokecat jako 80 procent jejich návš
   Re: rousky na Smichove02.09.2020
Mě lidi bez roušek neštvou, ja jen nechapu, že je tolik lidi tak desne zasadne proti a urazenejch že
    Re: rousky na Smichove02.09.2020
tohle chráníš sebe-chráníš mne mě už fakt štve. Kdo měl těžký průběh? Ti už i jinak nemocní a pak li
     Re: rousky na Smichove02.09.2020
Kontrolní otázka, kolik iterací je třeba aby při stavu jeden nosič nakazí jen dva zdravé, se nakazil
      Re: rousky na Smichove03.09.2020
Jenže všichni se v republice nemohou nakazit. To není možné. Takže to jsou kecy v kleci..
       Re: rousky na Smichove03.09.2020
Kolik jich tedy zůstane nenakaženo a připraveno makat ať to tedy nejsou keci v kleci ?
        Re: rousky na Smichove03.09.2020
Hodně, tohle ti nebude fungovat časově, než se ti poslední nakazí, první už budou dávno zdraví. A vz
         Re: rousky na Smichove03.09.2020
Možná, u dvou je to 23 koleček u tří 15. Bezpříznakový nakazí asi víc lidí. To by opravdu se mohli u
          Re: rousky na Smichove03.09.2020
Mě je hadr také fuk. A myslím, že i řadě dalších. Osobně protest proti rouškám bezu jako protest pro
           Re: rousky na Smichove03.09.2020
Zcela v pozadí zájmu je jiná epidemie, která zabíjí stoprocentně - stáří. S tím by se už mělo něco d
            Re: rousky na Smichove03.09.2020
Tak stoprocentně smrtelná praktika je taky sex, že. Pokud by se vyřešil tento problém, není třeba ře
      Re: rousky na Smichove03.09.2020
Tak se prostě na rýmičku vykašlou a budou s ní dělat, jako dělají s jinou rýmičkou. Zruší se nesmysl
      Re: rousky na Smichove03.09.2020
Ptal jsem se, jestli tlustým lidem taky vysvětluješ, že jsou pro ostatní zhoubou?
     Re: rousky na Smichove03.09.2020
Já po tobě ale nic nechci :) Mně jen přijde rozumnější se chránit tam kde to je rizikové a tu chvíli
  Re: rousky na Smichove02.09.2020
Me to jen proste nedava smysl a tak se ptam, jestli je to jeste nekde jinde. Jednoducha otazka, neko
   Re: rousky na Smichove02.09.2020
Já taky nepsal, že mě to štve. Neštve. Jen jsem se zeptal, zda je to jen u vstupu, a nebo i při leze
    Re: rousky na Smichove02.09.2020
pouze u vstupu, v satne uz to nikdo nema a na hale jen personal
     Re: rousky na Smichove02.09.2020
Takže žádná změna. Děkuji velmi pěkně! :-)
      Re: rousky na Smichove02.09.2020
vono vyvěsit na VŘSR a vítěznej únor ruskou vlajku taky nikoho nebolelo, žejo. a jak zelináři pěkně
       techtle mechtle 02.09.2020
!
       Re: rousky na Smichove02.09.2020
??? O žádným běhání v pustým pohraničním lese tady řeč nebyla a není a v kontextu nošení roušek v uz
       Re: rousky na Smichove02.09.2020
Hele, docela jsem to sledoval a rousku pri behani v pustem lese skutecne nikdo nikomu nenutil, takze
        Re: rousky na Smichove02.09.2020
můžeme to třeba zpestřit drobnou sázečkou.
žádná vlna umírání nebude. tedy bude, ale ne na v
         Re: rousky na Smichove02.09.2020
Parkoviste v Jizerkach a jinde v kraji nechal zavrit hejtman Puta. Potreboval se na korone medialne
          Re: rousky na Smichove02.09.2020
nikdo nerozporuje, že všelicí lokální čůráčci se svezli na vlně vyděšení chudáčků blbečků vidláčků a
           Re: rousky na Smichove03.09.2020
A největší čůrak je Lukas B.
           Re: rousky na Smichove03.09.2020
Ale vyvolávali. V jedné nejmenované vesničce na severu Českého Ráje (začíná na V a končí na oděrady)
            Re: rousky na Smichove03.09.2020
odkopání se určité části společnosti v souvislosti s virovou hysterií mi sebralo dost iluzí o spluob
             Re: rousky na Smichove03.09.2020
v nejmenovane obci pod Suchymi Skalami se dobrovolni hasici jmenovali do role ochrancu verejneho por
              Re: rousky na Smichove03.09.2020
nechci, aby to vyznělo, že venkov jsou omezení hlupáci a ve městě je to lepší. je to všude stejný. o
   Re: rousky na Smichove02.09.2020
pak jsem nepochopil, proč si ty stěny neobvoláš.
Bude to rychlejší, bez rizika nedorozumění a
    Re: rousky na Smichove07.09.2020
Kdepak, pitchoviny resitelne jednim pulminutovym telefonatem je ted IN resit tyden po internetu... D
 Re: rousky na Smichove02.09.2020
Nebyl to jen individuální úlet jedný recepčí, co tam lidi často ráda zbytečně buzeruje?
  Re: rousky na Smichove03.09.2020
zjevne ne, maji tam ted plexiskla, rousky nosi vsechen personal vsude
   Re: rousky na Smichove03.09.2020
Problém je v karanténě. Když se nakazí recepční, jsou ti vládní ko*oti schopní dát do karantény všec
    Re: rousky na Smichove04.09.2020
No...nějáká uzavírka stěny.... toho zmetka by to nezrujnovalo.
     Re: rousky na Smichove07.09.2020
hm, a co treba zamestnanci ty luline???
    Re: rousky na Smichove07.09.2020
jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
    Re: rousky na Smichove07.09.2020
jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
    Re: rousky na Smichove07.09.2020
jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
    Re: rousky na Smichove07.09.2020
jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
    Re: rousky na Smichove07.09.2020
jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
 Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu07.09.2020
Roušky byly minulý týden jen u vstupu. Logika...logika je úplně mimo. Přijdeš na 20.30, kdy je to na
  Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu07.09.2020
No a proto je tam hlavni previs jenom jeden, tema soft vecma je zaplacanej zbytek protoru.
   Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu08.09.2020
No, to je právě to. Pokud chci lézt, řekněme 8 až 9- v táhlým převisu...tak ty cesty tam aktuálně ne
    Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu08.09.2020
Shodou okolností a deště jsem se na Offu vyskytl minulou sobotu, a v převislejším sektoru vpravo od
  Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu07.09.2020
stěny samozřejmě žijou z hobíků, těch je drtivá většina. líní hobíci potřebují něco mezi čtyřkou a š
 Re: rousky na Smichove07.09.2020
Pánové, vy jste zoufalci. Který normálně uvažující jedinec jde lézt na stěnu, bez ohledu na roušky a
  Re: rousky na Smichove07.09.2020
No asi prekližkář s multisportkou
   Re: rousky na Smichove07.09.2020
A nebo člověk, co chce zajít jednou týdně s kámošema na pivo, má čas až po práci tak od sedmi a mysl
    Re: rousky na Smichove07.09.2020
Co sa tyka vzdialenosti od vlaku, topka je Řež - vpodstate drive-in - tam sa po praci da stihnut aj
     Re: rousky na Smichove08.09.2020
To je pravda, v tomhle je Řež super :-) Ale když pro tebe po práci fakt znamená v sedm, budeš do tmy
    Re: rousky na Smichove08.09.2020
kuwa to sem se zase zacetl, sem vedel ze na vsechny bolesti sveta clovek najde odpoved v diskusi na
     Re: rousky na Smichove08.09.2020
Lezec je jako Bible. Křesťanská i satanská dohromady.
     Re: rousky na Smichove08.09.2020
Lezec je jako Bible. Křesťanská i satanská dohromady.
  Re: rousky na Smichove08.09.2020
tak ja tam treba chodim rano na sedmou pred rachotou

 Friendy a jejich smyčky31.08.2020
Prosím o radu / názor. Mám téměř nepoužitou sadu friendů cca 20 let starou. V příručkách čtu, že železo nestárne, ale smyce by se měly měnit po cca 10 letech.

Co doporučujete?

Nahradit originální smyce novými sešitými, 

 Friendy a jejich smyčky31.08.2020
Prosím o radu / názor. Mám téměř nepoužitou sadu friendů cca 20 let starou. V příručkách čtu, že železo nestárne, ale smyce by se měly měnit po cca 10 letech.

Co doporučujete?

Nahradit originální smyce novými sešitými, 
 Re: Friendy a jejich smyčky31.08.2020
Zkusit se zeptat někde, kde expresky nebo smyčky do friendů přímo šijou. RE, SR...?
 Re: Friendy a jejich smyčky31.08.2020
Zdar nech přešít smyčky, SRm, ocún, lanex zařídit to není problém,posledně jsem to řešil přes lidi v
 Re: Friendy a jejich smyčky31.08.2020
Nylon dobře skladovaný OK, dyneema vyměnit...
Mmch. železo sice nestárne ale vyvíjí se, tipuj
  Re: Friendy a jejich smyčky31.08.2020
To bude pravděpodobně tazateli jasné, ale je tu ještě faktor trvale udržitelného rozvoje: Když už se
   Re: Friendy a jejich smyčky31.08.2020
To ano (taky nemám rád spotřební zboží), ale to by mohl taky zůstat u matky od traktoru na smyci.. N
    argument proti dvouosákům31.08.2020
existuje zajímavý argument proti dvouosákům, kterým se kdysi oháněl myslím Wildcountry a který už as
     Re: argument proti dvouosákům01.09.2020
C4 je lehčí než jednoosej Kouba ;) Nejde jen o rozsah, ale i o možnost zakládání (C4 má plnou pevnos
      Re: argument proti dvouosákům01.09.2020
O všech tvých protiargumentech vím a většina z nich byla zahrnuta i do mé polemiky. Je třeba ale por
  Re: Friendy a jejich smyčky31.08.2020
nie, vymeniť aj nylon
Kouba to jistí, včítaně repasáže
  Re: Friendy a jejich smyčky31.08.2020
Chapu, ze jestli je ma 20 let, tak uz to neni chudej student. Ale za jeden Camalot poridi tri Kouby
 Petr Kouba31.08.2020
 Petr Kouba31.08.2020
 Re: Friendy a jejich smyčky31.08.2020
nie je to najlepší nápad :
líščí uzol znižuje pevnosť z 22 kN na 18 kN podľa SR
  Re: Friendy a jejich smyčky31.08.2020
Popiš mi pád při kterém by jsi zatížil lano 18ti kn, a já ti pak popíšu jak by vypadali při takovém
   Re: zatížení31.08.2020
Jde ale o to, kolik dostane poslední jištění (ten friend) a tam by to i k těm 18 kN mohlo být...
    Re: zatížení31.08.2020
Jo to máš pravdu. Zase jsem zapomněl. 18kn na jištění znamená 9kn na lezce a 9kn na jističe. Ale ste
     Re: zatížení01.09.2020
v podstate máš pravdu, dať tých 18 / 9 kN sa málokedy zadarí.
Ale treba brať do úvahy aj sta
 Re: Friendy a jejich smyčky31.08.2020
Nech je v původním stavu, ale zakládej jen na morál a nepadej do nich :)
 Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
Popřípadě low end, odstřihnout, a dát tam kevlarku s dvojitým rybářem ;-).
  Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
...v tomto setapu to má též 18kN ;-)
   Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
anebo dutinku uvázanou na hadicák.
hu, teď jsem si vzpomněl, můj nejstarší aktivně používaný
    Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
přesně - řešit nosnost smyce (jestli je nutná šitá 22kN), když samotný frend má max. 15kn (a mikráče
     Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
Na PAD ano, na dyneemě už to tak neplatí ;-), v metráži lze koupit též.
      Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
dyneema se nedělá dutá, což byla pro předchozí příspěvek nutná podmínka
       Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
Ale dělá :P
      Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
dyneema plochá slučka metráž ?
       Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
dyneemu v metrazi. no tak jo.

spojis to jak, uzlem? genialni napad...
        Re: Friendy a jejich smyčky02.09.2020
dyneemu v metráži spomenul kdesi vyššie Zaviš 12:29:33 01.09.2020. Ja neviem o tom, žeby to dakto p
         Re: Friendy a jejich smyčky02.09.2020
Dynema v metraží se dá sehnat, u nás hůř, ve světě dost často v shopech. Uzel v ní klouže jediný dop
          Re: Friendy a jejich smyčky02.09.2020
tak kolik tech kolikatinasobnych rybarskych uzlu se ma uvazat?

protoze se obavam ze b
           DMM : Knotting Dyneema®?02.09.2020
2012 :
            Re: DMM : Knotting Dyneema®?04.09.2020
Na tomhle testu je zajímavý, že 8mm dyneema s dvojitým rybářem vydržela na "statickém" tes
             Re: DMM : Knotting Dyneema®?04.09.2020
Note: These tests are purely indicative and are in no way statistically rigorous. They only relate t
     Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
se blbe zeptam - jak vypada (jak se dela) vnitrni uzel na duty smyci? Esli je to skutecne jeden kone
      Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
Se uváže vedle a potom se přetáhne na tu dvojitou zasunutou část.

      Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
       Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
dik.
        Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
popravdě - je to trochu pakárna na dlouhé zimní večery, zvlášť, koupíme-li si dutinku ouzkou a chcem
 Re: Friendy a jejich smyčky01.09.2020
Já zírám, tolik zajímavých a konstruktivních odpovědí.

Všem Vám děkuji za celou řadu

 lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars31.08.2020
Mám lezečky Rock Pillars Ozone a chci koupit nové, ale nyní jsou pod značkou Ocún a lehce upravené. Nemáte někdo zkušenost, zda zůstala velikost stejná, nebo změnili číslování? Díky
 Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars31.08.2020
Stejná
 Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars31.08.2020
Ahoj. Pořizoval jsem si teď nové Ozony a mam pocit že jsou o půl čísla větší. Navíc nejsou podšitý t
 Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars31.08.2020
číslování stejný, pocitově měkčí.
 Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars31.08.2020
Rock Pillars a Ocún je stejná firma, jen různá obchodní značka. RP komponent vlastnil dvě obchodní z
 Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars31.08.2020
Ten novější typ se více roztáhnul. Asi bych šel taky do o pul čísla menších. A jsou i pocitově měkčí

 Bodenbauer pod Hochschwabem30.08.2020
Ahoj, nevíte, jestli je na parkovišti u Bodenbauer pod Hochschwabem ( https://mapy.cz/s/panejecesa ) nějak omezené parkování přes noc? (pod Ra
 Re: Bodenbauer pod Hochschwabem30.08.2020
Pokud se nic nezměnilo tak bez omezení.
  Re: Bodenbauer pod Hochschwabem31.08.2020
A je tam parkovanie neobmedzené časovo a neobmedzená dĺžka vozidla, resp. súpravy?

1   ...   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   112   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Jistící pomůcka
Čaute, chtěl bych nadhodit dotaz do pléna. Momentálně jsem potratil kyblik ATC Guide a přemýšlím, zdali koupit stejný inovovaný o dvě díry navíc a cca 10g méně nebo zvolit něco jiného. S ATC jsem byl spokojený a bláto od Petzlu nechci. Padl mi do oka PIVOT od DMM, zvláště pak nosné oko při jištění na stanovišti při dobírání druholezce. Máte někdo s jistítkem zkušenosti??? Zajímá mě především povolování přispouštění druholezce, protože to by mělo být díky otočnému čepu lehčí a měla by vystačit jen karabina a ne budování kladky přes stanoviště a povolení s protiváhou.  Díky za odpovědi.
Wormek20:51:35 06.09.2020
odpovědět 
 Re: Jistící pomůcka
Ahoj. Pivot se mi líbí ale bohužel ho osobně neznám. Hodně lidí včetně mě si chválí CT BeUp. Má také příznivý poměr pák při spouštění druholezce, takže to jde docela pohodlně. Rozhodně mnohem líp než při konvenční konstrukci guiderů. Dobrá inovace kyblíku je podle mě taky Simond Toucan, ale taky jsem ho naživo neviděl.
Kok09:24:57 07.09.2020
odpovědět 
  Re: Jistící pomůcka
Tukan 1 s výklopnou pákou není na trhu již delší dobu, Tukan 2 je na spouštění stejná pakárna, jako cokoli jiného. Pivot jsem bohužel zatím nezkoušel, tak nemohu hodnotit. Při těžkém druholezci to ale asi také nebude žádné terno. Osobně mě teď zaujal Edelrid Giga Jul, ale na živo jsem to ještě neviděl.
Co se týče spuštění druholezce, viděl jsem způsob, že se pro povolení nepáčilo jistítko, ale vložila se karabina mezi zatížené a jistící lano. Vypadlo to, že to funguje. Jak se ale technika spouštění nazývá, ani pod čím to najít na youtube nevím...
Honza10:36:51 07.09.2020
odpovědět 
   Re: Jistící pomůcka
Ty jo. Koukám na ten giga jull. Vypadá to hodně dobře...
Kok16:40:26 07.09.2020
odpovědět 
 Re: Jistící pomůcka
Nad DMM Pivot som kedysi uvazoval, nicmene som nedavno pocul o nehode kde vdaka nepriaznivemu polozeniu istitka na skale doslo k jeho samovolnemu otvoreniu a druholezec sa zranil (alebo zabil?)... Zial si nepamatam detaily a na nete som to nikde nedokazal najst.

Inak zaujimava diskusia na podobnu temu je i na mountainproject.com/forum/topic/110372810/dmm-pivot-belay-device
m.11:44:06 07.09.2020
odpovědět 
  Re: Jistící pomůcka
Este upresnenie: "otvoreniu" - myslel som povoleniu, prave vdaka tej povolovacej funkcii.
m.11:45:11 07.09.2020
odpovědět 
 Re: Jistící pomůcka
Ahoj, DMM Pivot sem koupil cca před 2-3lety. Co se týká práce s lanem super, lano pěkně chodí...i větší průměry ojetých lan, podobně jako u ATC Guide. Problém je, že materiál asi není úplně nejtvrdší. Po čase se na spodní straně (uprostřed mezi lany) udělala voštinka, kterou je třeba občas strhnout pilníkem. Jinak funguje parádně. Používám i ATC Guide (black) a s tím max. spokojenost, materiál tvrdší. Vopičák
Vopičák11:54:46 07.09.2020
odpovědět 
 Re: Jistící pomůcka
Zdar, měl jsem ho v ruce.
Na spouštění druholezce je to super, stačí do očka provázat kousek repky a spouštění pak jde i rukou bez velkého úsilí.
Pe.14:32:31 08.09.2020
odpovědět 
 Re: Jistící pomůcka
neser se do PETZLu neznabohu ;-)
AdamFS19:13:46 09.09.2020
odpovědět 
 Re: Jistící pomůcka
neser se do PETZLu neznabohu ;-)
AdamFS19:14:14 09.09.2020
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192435)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dárek pro Honzu VI Ostrov
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1168 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1137 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi