Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Není mi devatenáct 09.09.2020 Tak si říkám, zda-li neexistuje souvislost mezi nárůstem devatenáctky a festivalem na konci léta. Časově to sedí....
  Re: Není mi devatenáct 09.09.2020 no, mentálně bych to viděla tak na těch 17. ale spíš měsíců... sotva to mluví.
    Re: Není mi devatenáct 10.09.2020 Tvoje odpověď svědci o tvé nejistotě co se týká této otázky a schovává to za urážky a zesměšnění - j
Gr. Priel Nordwestgrat 08.09.2020 čau, máte někdo zkušenosti s lezením Nordwestgrat na Priel? Našel jsem "jen" info na bergsteigen, víte někdo víc?
Dík
  Re: Gr. Priel Nordwestgrat 08.09.2020 Já teda lezl na Priel z druhé strany Stellou a Sudgratem(logicky, když to byla druhá strana), ale ur
  Re: Gr. Priel Nordwestgrat 09.09.2020 Tak asi musis byt trochu konkretnejsi co chces vic vedet. na Berg. jsou naprosto vycerpavajici infor
lezecky spolek - bouldrovka 07.09.2020 Ahoj, potrebujeme vytvorit zapsany spolek kvuli provozu nekomercni bouldrovky. Mate nekdo zkusenosti, co by tam tak melo byt a na co si dat pripadne pozor pri sepisovani stanov a podepisovani najemni smlouvy na prostor? Diky lisak
Jistící pomůcka 06.09.2020 Čaute, chtěl bych nadhodit dotaz do pléna. Momentálně jsem potratil kyblik ATC Guide a přemýšlím, zdali koupit stejný inovovaný o dvě díry navíc a cca 10g méně nebo zvolit něco jiného. S ATC jsem byl spokojený a bláto od Petzlu nechci. Padl mi do oka PIVO
  Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Ahoj. Pivot se mi líbí ale bohužel ho osobně neznám. Hodně lidí včetně mě si chválí CT BeUp. Má také
    Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Tukan 1 s výklopnou pákou není na trhu již delší dobu, Tukan 2 je na spouštění stejná pakárna, jako
      Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Ty jo. Koukám na ten giga jull. Vypadá to hodně dobře...
  Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Nad DMM Pivot som kedysi uvazoval, nicmene som nedavno pocul o nehode kde vdaka nepriaznivemu poloze
    Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Este upresnenie: "otvoreniu" - myslel som povoleniu, prave vdaka tej povolovacej funkcii.
  Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Ahoj, DMM Pivot sem koupil cca před 2-3lety. Co se týká práce s lanem super, lano pěkně chodí...i vě
  Re: Jistící pomůcka 08.09.2020 Zdar, měl jsem ho v ruce.
Na spouštění druholezce je to super, stačí do očka provázat kousek
  Re: Jistící pomůcka 09.09.2020 neser se do PETZLu neznabohu ;-)
  Re: Jistící pomůcka 09.09.2020 neser se do PETZLu neznabohu ;-)
Deuter guide 35+ vyska zad 04.09.2020 Ahoj, chtel bych se zeptat majitelu tohoto baglu jestli nejsou zada moc vysoka a nelezou do helmy pri lezeni, chci vymenit stary rozpadajici se guide ale nemuzu uz tento bagl nikde fyzicky vyzkouset. mam cca 180 cm takze normalni vyska. Diky za reakce
  Re: Deuter guide 35+ vyska zad 04.09.2020 To že měříš 180 je fajn, ale můžeš mít úplně jiny proporce trup/nohy, délka krku než někdo kdo měří
    Re: Deuter guide 35+ vyska zad 04.09.2020 ver ze bych rad....
      Re: Deuter guide 35+ vyska zad 05.09.2020 no tak to vyzkoušej přímo na krámě
  Re: Deuter guide 35+ vyska zad 04.09.2020 To že měříš 180 je fajn, ale můžeš mít úplně jiny proporce trup/nohy, délka krku než někdo kdo měří
  Re: Deuter guide 35+ vyska zad 05.09.2020 deuter guide 35+ shodou okolností mám, a shodou okolností jsem ho včera a dneska úporně vláčel při d
rousky na Smichove 02.09.2020 Je jeste nekde v Praze, krom Smichova, stena, kde vyzaduji noseni rousky? Dneska rano me s tim fakt dostali.
  Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Myslíš roušky u vstupu? Nebo tam za ty dva dny, co jsem tam nebyl, zavedli roušky i při lezení...
  Re: rousky na Smichove 02.09.2020 ber to jako sichr z jejich strany. Kdyby ses na to zeptal obsluhy místo tady na lezci, tak by ses do
  Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Vám ty roušky vážně tak vadí a uráží Vás? Podle mě je to celkem nezatěžující věc, která (asi) snižuj
    Re: rousky na Smichove 02.09.2020 ono makat v rouškách fakt nejde. ale pokud si na smichoffku jdeš pokecat jako 80 procent jejich návš
      Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Mě lidi bez roušek neštvou, ja jen nechapu, že je tolik lidi tak desne zasadne proti a urazenejch že
        Re: rousky na Smichove 02.09.2020 tohle chráníš sebe-chráníš mne mě už fakt štve. Kdo měl těžký průběh? Ti už i jinak nemocní a pak li
          Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Kontrolní otázka, kolik iterací je třeba aby při stavu jeden nosič nakazí jen dva zdravé, se nakazil
            Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Jenže všichni se v republice nemohou nakazit. To není možné. Takže to jsou kecy v kleci..
              Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Kolik jich tedy zůstane nenakaženo a připraveno makat ať to tedy nejsou keci v kleci ?
                Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Hodně, tohle ti nebude fungovat časově, než se ti poslední nakazí, první už budou dávno zdraví. A vz
                  Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Možná, u dvou je to 23 koleček u tří 15. Bezpříznakový nakazí asi víc lidí. To by opravdu se mohli u
                    Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Mě je hadr také fuk. A myslím, že i řadě dalších. Osobně protest proti rouškám bezu jako protest pro
                      Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Zcela v pozadí zájmu je jiná epidemie, která zabíjí stoprocentně - stáří. S tím by se už mělo něco d
                        Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Tak stoprocentně smrtelná praktika je taky sex, že. Pokud by se vyřešil tento problém, není třeba ře
            Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Tak se prostě na rýmičku vykašlou a budou s ní dělat, jako dělají s jinou rýmičkou. Zruší se nesmysl
            Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Ptal jsem se, jestli tlustým lidem taky vysvětluješ, že jsou pro ostatní zhoubou?
          Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Já po tobě ale nic nechci :) Mně jen přijde rozumnější se chránit tam kde to je rizikové a tu chvíli
    Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Me to jen proste nedava smysl a tak se ptam, jestli je to jeste nekde jinde. Jednoducha otazka, neko
      Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Já taky nepsal, že mě to štve. Neštve. Jen jsem se zeptal, zda je to jen u vstupu, a nebo i při leze
        Re: rousky na Smichove 02.09.2020 pouze u vstupu, v satne uz to nikdo nema a na hale jen personal
          Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Takže žádná změna. Děkuji velmi pěkně! :-)
            Re: rousky na Smichove 02.09.2020 vono vyvěsit na VŘSR a vítěznej únor ruskou vlajku taky nikoho nebolelo, žejo. a jak zelináři pěkně
              techtle mechtle 02.09.2020 !
              Re: rousky na Smichove 02.09.2020 ??? O žádným běhání v pustým pohraničním lese tady řeč nebyla a není a v kontextu nošení roušek v uz
              Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Hele, docela jsem to sledoval a rousku pri behani v pustem lese skutecne nikdo nikomu nenutil, takze
                Re: rousky na Smichove 02.09.2020 můžeme to třeba zpestřit drobnou sázečkou.
žádná vlna umírání nebude. tedy bude, ale ne na v
                  Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Parkoviste v Jizerkach a jinde v kraji nechal zavrit hejtman Puta. Potreboval se na korone medialne
                    Re: rousky na Smichove 02.09.2020 nikdo nerozporuje, že všelicí lokální čůráčci se svezli na vlně vyděšení chudáčků blbečků vidláčků a
                      Re: rousky na Smichove 03.09.2020 A největší čůrak je Lukas B.
                      Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Ale vyvolávali. V jedné nejmenované vesničce na severu Českého Ráje (začíná na V a končí na oděrady)
                        Re: rousky na Smichove 03.09.2020 odkopání se určité části společnosti v souvislosti s virovou hysterií mi sebralo dost iluzí o spluob
                          Re: rousky na Smichove 03.09.2020 v nejmenovane obci pod Suchymi Skalami se dobrovolni hasici jmenovali do role ochrancu verejneho por
                            Re: rousky na Smichove 03.09.2020 nechci, aby to vyznělo, že venkov jsou omezení hlupáci a ve městě je to lepší. je to všude stejný. o
      Re: rousky na Smichove 02.09.2020 pak jsem nepochopil, proč si ty stěny neobvoláš.
Bude to rychlejší, bez rizika nedorozumění a
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 Kdepak, pitchoviny resitelne jednim pulminutovym telefonatem je ted IN resit tyden po internetu... D
  Re: rousky na Smichove 02.09.2020 Nebyl to jen individuální úlet jedný recepčí, co tam lidi často ráda zbytečně buzeruje?
    Re: rousky na Smichove 03.09.2020 zjevne ne, maji tam ted plexiskla, rousky nosi vsechen personal vsude
      Re: rousky na Smichove 03.09.2020 Problém je v karanténě. Když se nakazí recepční, jsou ti vládní ko*oti schopní dát do karantény všec
        Re: rousky na Smichove 04.09.2020 No...nějáká uzavírka stěny.... toho zmetka by to nezrujnovalo.
          Re: rousky na Smichove 07.09.2020 hm, a co treba zamestnanci ty luline???
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 jednoduchy reseni BOJKOT.... vysledek stejnen ... srat na ne? na to?
  Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu 07.09.2020 Roušky byly minulý týden jen u vstupu. Logika...logika je úplně mimo. Přijdeš na 20.30, kdy je to na
    Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu 07.09.2020 No a proto je tam hlavni previs jenom jeden, tema soft vecma je zaplacanej zbytek protoru.
      Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu 08.09.2020 No, to je právě to. Pokud chci lézt, řekněme 8 až 9- v táhlým převisu...tak ty cesty tam aktuálně ne
        Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu 08.09.2020 Shodou okolností a deště jsem se na Offu vyskytl minulou sobotu, a v převislejším sektoru vpravo od
    Re: rousky na Smichove a nesmyslně těžký cesty v hlavním převisu 07.09.2020 stěny samozřejmě žijou z hobíků, těch je drtivá většina. líní hobíci potřebují něco mezi čtyřkou a š
  Re: rousky na Smichove 07.09.2020 Pánové, vy jste zoufalci. Který normálně uvažující jedinec jde lézt na stěnu, bez ohledu na roušky a
    Re: rousky na Smichove 07.09.2020 No asi prekližkář s multisportkou
      Re: rousky na Smichove 07.09.2020 A nebo člověk, co chce zajít jednou týdně s kámošema na pivo, má čas až po práci tak od sedmi a mysl
        Re: rousky na Smichove 07.09.2020 Co sa tyka vzdialenosti od vlaku, topka je Řež - vpodstate drive-in - tam sa po praci da stihnut aj
          Re: rousky na Smichove 08.09.2020 To je pravda, v tomhle je Řež super :-) Ale když pro tebe po práci fakt znamená v sedm, budeš do tmy
        Re: rousky na Smichove 08.09.2020 kuwa to sem se zase zacetl, sem vedel ze na vsechny bolesti sveta clovek najde odpoved v diskusi na
          Re: rousky na Smichove 08.09.2020 Lezec je jako Bible. Křesťanská i satanská dohromady.
          Re: rousky na Smichove 08.09.2020 Lezec je jako Bible. Křesťanská i satanská dohromady.
    Re: rousky na Smichove 08.09.2020 tak ja tam treba chodim rano na sedmou pred rachotou
Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Prosím o radu / názor. Mám téměř nepoužitou sadu friendů cca 20 let starou. V příručkách čtu, že železo nestárne, ale smyce by se měly měnit po cca 10 letech.
Co doporučujete?
Nahradit originální smyce novými sešitými,
Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Prosím o radu / názor. Mám téměř nepoužitou sadu friendů cca 20 let starou. V příručkách čtu, že železo nestárne, ale smyce by se měly měnit po cca 10 letech.
Co doporučujete?
Nahradit originální smyce novými sešitými,
  Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Zkusit se zeptat někde, kde expresky nebo smyčky do friendů přímo šijou. RE, SR...?
  Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Zdar nech přešít smyčky, SRm, ocún, lanex zařídit to není problém,posledně jsem to řešil přes lidi v
  Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Nylon dobře skladovaný OK, dyneema vyměnit...
Mmch. železo sice nestárne ale vyvíjí se, tipuj
    Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 To bude pravděpodobně tazateli jasné, ale je tu ještě faktor trvale udržitelného rozvoje: Když už se
      Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 To ano (taky nemám rád spotřební zboží), ale to by mohl taky zůstat u matky od traktoru na smyci.. N
        argument proti dvouosákům 31.08.2020 existuje zajímavý argument proti dvouosákům, kterým se kdysi oháněl myslím Wildcountry a který už as
          Re: argument proti dvouosákům 01.09.2020 C4 je lehčí než jednoosej Kouba ;) Nejde jen o rozsah, ale i o možnost zakládání (C4 má plnou pevnos
            Re: argument proti dvouosákům 01.09.2020 O všech tvých protiargumentech vím a většina z nich byla zahrnuta i do mé polemiky. Je třeba ale por
    Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 nie, vymeniť aj nylon
Kouba to jistí, včítaně repasáže
    Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Chapu, ze jestli je ma 20 let, tak uz to neni chudej student. Ale za jeden Camalot poridi tri Kouby
    Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Popiš mi pád při kterém by jsi zatížil lano 18ti kn, a já ti pak popíšu jak by vypadali při takovém
      Re: zatížení 31.08.2020 Jde ale o to, kolik dostane poslední jištění (ten friend) a tam by to i k těm 18 kN mohlo být...
        Re: zatížení 31.08.2020 Jo to máš pravdu. Zase jsem zapomněl. 18kn na jištění znamená 9kn na lezce a 9kn na jističe. Ale ste
          Re: zatížení 01.09.2020 v podstate máš pravdu, dať tých 18 / 9 kN sa málokedy zadarí.
Ale treba brať do úvahy aj sta
  Re: Friendy a jejich smyčky 31.08.2020 Nech je v původním stavu, ale zakládej jen na morál a nepadej do nich :)
  Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 Popřípadě low end, odstřihnout, a dát tam kevlarku s dvojitým rybářem ;-).
    Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 ...v tomto setapu to má též 18kN ;-)
      Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 anebo dutinku uvázanou na hadicák.
hu, teď jsem si vzpomněl, můj nejstarší aktivně používaný
        Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 přesně - řešit nosnost smyce (jestli je nutná šitá 22kN), když samotný frend má max. 15kn (a mikráče
          Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 Na PAD ano, na dyneemě už to tak neplatí ;-), v metráži lze koupit též.
            Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 dyneema se nedělá dutá, což byla pro předchozí příspěvek nutná podmínka
              Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 Ale dělá :P
            Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 dyneema plochá slučka metráž ?
              Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 dyneemu v metrazi. no tak jo.
spojis to jak, uzlem? genialni napad...
                Re: Friendy a jejich smyčky 02.09.2020 dyneemu v metráži spomenul kdesi vyššie Zaviš 12:29:33 01.09.2020. Ja neviem o tom, žeby to dakto p
                  Re: Friendy a jejich smyčky 02.09.2020 Dynema v metraží se dá sehnat, u nás hůř, ve světě dost často v shopech. Uzel v ní klouže jediný dop
                    Re: Friendy a jejich smyčky 02.09.2020 tak kolik tech kolikatinasobnych rybarskych uzlu se ma uvazat?
protoze se obavam ze b
                          Re: DMM : Knotting Dyneema®? 04.09.2020 Note: These tests are purely indicative and are in no way statistically rigorous. They only relate t
          Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 se blbe zeptam - jak vypada (jak se dela) vnitrni uzel na duty smyci? Esli je to skutecne jeden kone
            Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 Se uváže vedle a potom se přetáhne na tu dvojitou zasunutou část.
            Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020
              Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 dik.
                Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 popravdě - je to trochu pakárna na dlouhé zimní večery, zvlášť, koupíme-li si dutinku ouzkou a chcem
  Re: Friendy a jejich smyčky 01.09.2020 Já zírám, tolik zajímavých a konstruktivních odpovědí.
Všem Vám děkuji za celou řadu
lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars 31.08.2020 Mám lezečky Rock Pillars Ozone a chci koupit nové, ale nyní jsou pod značkou Ocún a lehce upravené. Nemáte někdo zkušenost, zda zůstala velikost stejná, nebo změnili číslování? Díky
  Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars 31.08.2020 Ahoj. Pořizoval jsem si teď nové Ozony a mam pocit že jsou o půl čísla větší. Navíc nejsou podšitý t
  Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars 31.08.2020 číslování stejný, pocitově měkčí.
  Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars 31.08.2020 Rock Pillars a Ocún je stejná firma, jen různá obchodní značka. RP komponent vlastnil dvě obchodní z
  Re: lezečky Ozone Ocun vs Rock Pillars 31.08.2020 Ten novější typ se více roztáhnul. Asi bych šel taky do o pul čísla menších. A jsou i pocitově měkčí
  Re: Bodenbauer pod Hochschwabem 30.08.2020 Pokud se nic nezměnilo tak bez omezení.
    Re: Bodenbauer pod Hochschwabem 31.08.2020 A je tam parkovanie neobmedzené časovo a neobmedzená dĺžka vozidla, resp. súpravy?
1
...
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
112
...
2263
Jistící pomůcka Čaute, chtěl bych nadhodit dotaz do pléna. Momentálně jsem potratil kyblik ATC Guide a přemýšlím, zdali koupit stejný inovovaný o dvě díry navíc a cca 10g méně nebo zvolit něco jiného. S ATC jsem byl spokojený a bláto od Petzlu nechci. Padl mi do oka PIVOT od DMM, zvláště pak nosné oko při jištění na stanovišti při dobírání druholezce. Máte někdo s jistítkem zkušenosti??? Zajímá mě především povolování přispouštění druholezce, protože to by mělo být díky otočnému čepu lehčí a měla by vystačit jen karabina a ne budování kladky přes stanoviště a povolení s protiváhou. Díky za odpovědi. Wormek 20:51:35 06.09.2020odpovědět
  Re: Jistící pomůcka Ahoj. Pivot se mi líbí ale bohužel ho osobně neznám. Hodně lidí včetně mě si chválí CT BeUp. Má také příznivý poměr pák při spouštění druholezce, takže to jde docela pohodlně. Rozhodně mnohem líp než při konvenční konstrukci guiderů. Dobrá inovace kyblíku je podle mě taky Simond Toucan, ale taky jsem ho naživo neviděl. Kok 09:24:57 07.09.2020odpovědět
    Re: Jistící pomůcka Tukan 1 s výklopnou pákou není na trhu již delší dobu, Tukan 2 je na spouštění stejná pakárna, jako cokoli jiného. Pivot jsem bohužel zatím nezkoušel, tak nemohu hodnotit. Při těžkém druholezci to ale asi také nebude žádné terno. Osobně mě teď zaujal Edelrid Giga Jul, ale na živo jsem to ještě neviděl.
Co se týče spuštění druholezce, viděl jsem způsob, že se pro povolení nepáčilo jistítko, ale vložila se karabina mezi zatížené a jistící lano. Vypadlo to, že to funguje. Jak se ale technika spouštění nazývá, ani pod čím to najít na youtube nevím... Honza 10:36:51 07.09.2020odpovědět
      Re: Jistící pomůcka Ty jo. Koukám na ten giga jull. Vypadá to hodně dobře... Kok 16:40:26 07.09.2020odpovědět
  Re: Jistící pomůcka Nad DMM Pivot som kedysi uvazoval, nicmene som nedavno pocul o nehode kde vdaka nepriaznivemu polozeniu istitka na skale doslo k jeho samovolnemu otvoreniu a druholezec sa zranil (alebo zabil?)... Zial si nepamatam detaily a na nete som to nikde nedokazal najst.
Inak zaujimava diskusia na podobnu temu je i na mountainproject.com/forum/topic/110372810/dmm-pivot-belay-device m. 11:44:06 07.09.2020odpovědět
    Re: Jistící pomůcka Este upresnenie: "otvoreniu" - myslel som povoleniu, prave vdaka tej povolovacej funkcii. m. 11:45:11 07.09.2020odpovědět
  Re: Jistící pomůcka Ahoj, DMM Pivot sem koupil cca před 2-3lety. Co se týká práce s lanem super, lano pěkně chodí...i větší průměry ojetých lan, podobně jako u ATC Guide. Problém je, že materiál asi není úplně nejtvrdší. Po čase se na spodní straně (uprostřed mezi lany) udělala voštinka, kterou je třeba občas strhnout pilníkem. Jinak funguje parádně. Používám i ATC Guide (black) a s tím max. spokojenost, materiál tvrdší. Vopičák Vopičák 11:54:46 07.09.2020odpovědět
  Re: Jistící pomůcka Zdar, měl jsem ho v ruce.
Na spouštění druholezce je to super, stačí do očka provázat kousek repky a spouštění pak jde i rukou bez velkého úsilí.
Pe. 14:32:31 08.09.2020odpovědět
  Re: Jistící pomůcka neser se do PETZLu neznabohu ;-) AdamFS 19:13:46 09.09.2020odpovědět
  Re: Jistící pomůcka neser se do PETZLu neznabohu ;-) AdamFS 19:14:14 09.09.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: