Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 30.Vrzba 10313 31.Klofáč 10272 32.Lachman 10260 Bouldry: 30.Mikulec 9625 31.Urubčík 9575 32.Obal 9553 Hory: 11.Hess 4095 12.Zvonková 4029 13.Černý 3878
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Sportovky-Nižné Spišské pleso 17.09.2020 Videl som tam 5 liniek, liezol prostrednu od pohladu najlahsiu a videl by som to tak VIIIbc Labskych
    Re: Sportovky-Nižné Spišské pleso 17.09.2020 Pod plesom je šest cest,docela dlouhý cca 45-50m,sice sportovky,ale i odlezy.
Zleva:4,7,8+/9-
  Re: Převeliká feratová legrace 16.09.2020 Co za přečtení, ale za shlédnutí... Dobrej manták
    Re: Převeliká feratová legrace 16.09.2020 Pokus o free solo, vypadly nohy a už nezvlád viset za jednu ruku a cvaknout se (nebo panika a nenapa
      Re: Převeliká feratová legrace 16.09.2020 každá ferrata je píííp
  Re: mailonka 15.09.2020 radšej oválna oceľová karabína, ev. Redblock by SR, ak chceš intezívne rybařit.
Ak mailon
    Re: mailonka 15.09.2020 10mm zašroubované mailoně bych se nebál ani z Obi
      Re: mailonka 15.09.2020 otázku bych chápal jinak. toprope skrz erární mailonku bez umístění vlastní karabiny. probroušená ma
        Re: mailonka 15.09.2020 Bacha na stavební karabiny, nemají zdaleka takovou nosnost jak se tváří, 8mm certifikovaná vydží min
          safety factor of 5 16.09.2020 presne !
The marking of the working load limit (WLL), based on a safety factor of 5, accounts
      Re: mailonka 15.09.2020 Za tuhle větu může lezec zaplatit životem. I lezecké firmy prodávají certikované pro OOP a tkz. mate
        Re: mailonka 15.09.2020 Spíš si u převazování neprotáhne tou mailonou lano nebo udělá jinou kokotinu, než by s ním ta 10mm p
          Re: mailonka 16.09.2020 Bavíme se tu o majlonách. 10 mm nemá ani omylem.
            Re: mailonka 16.09.2020 ???
  Re: mailonka 15.09.2020 Omlouvám se, položil jsem otázku moc zjednodušeně. Jde o otázku erární mailonky. Jde mi o to mít jas
    Re: mailonka 15.09.2020 Mení sa to jednoducho, pílka na železo /flexa, nová mailonka 100 korún
Druhá vec je:
      Re: mailonka 15.09.2020 Nejde o to, jestli to dře o skálu. To je jiná věc. To může dřít úplně stejně, když si tam dáš svojí
        Re: mailonka 15.09.2020 For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
H. L.Mencken
        Re: mailonka 17.09.2020 Mailona se do slaňáku dává proto, aby se z ní mohlo sjet a nebrousil se slaňák. Jinak by tam nebyla.
    Re: mailonka 15.09.2020 Hobluj klidně majlony, vod toho tam jsou.
      Re: mailonka 15.09.2020 to tě ovšem neochrání, aby nějakej samozvanej kokot na tebe ječel (a vznášel zmatené teorie o návště
        Re: mailonka 15.09.2020 Přesně tohle se mi stalo u Kutné Hory. Byl jsem tam sám s dítětem. Nějakej debil mě tam jebal za to,
          Re: mailonka 15.09.2020 Záleží, jestli jsi dítě spouštěl právě přes tu majlonu, kterou lze vyměnit, nebo z pevného bodu ve s
          Re: mailonka 15.09.2020 Aspoň nekecej. Takže dítě se samo převázalo, aby jsi ho mohl spustit. Normálně jsi to tam hobloval a
            Re: mailonka 15.09.2020 Tak ono u toho hoblování už je to skoro jedno, největší demič je stejně právě z finálního spuštění.
            Re: mailonka 15.09.2020 Ne, nepřevázalo. To chtěl aby udělalo ten d***l.
              Re: mailonka 17.09.2020 To je jasný, ze neprevazalo, nějak se tam dostat muselo, že ano. Takže komentář o tvé lenosti je stá
              Re: mailonka 17.09.2020 To je jasný, ze neprevazalo, nějak se tam dostat muselo, že ano. Takže komentář o tvé lenosti je stá
        Re: mailonka 17.09.2020 Tak jistě chlapci, ale nebrousit majlonku a dát si tam svoji karábli a po lezení slanit (pokud to jd
          Re: mailonka 17.09.2020 Jistě. Ale to už se blíží tomu úchylnému případu, že si koupíš do obýváku novou sedačku, na ni si ra
            Re: mailonka 18.09.2020 Nepřeháněj.. rozumná cesta je ta správná a ty to víš moc dobře. Jsou tady i ostatní, kteří nemají ná
            Re: mailonka 21.09.2020 Ale tak když vím, že přijdou sosedovic haranti a a budou dělat bordel, tak si tam ten potah dám. Bab
              Re: mailonka 21.09.2020 Jo, já tam taky skoro vždycky dávám svoje karabiny. Ale obecně tam ta majlona je, aby se nebrousil s
  Chlapi lezou OS 15.09.2020 ...
    Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 to že tam mailona je, přeci neznamená, že je na mé rybaření.
Pokud už rybařit, tak to jde vžd
      Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 S tímto názorem se ztotožňuji.
Zarostlou, probroušenou mailonu běžný lezec nevymění...
      Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 Vláďo, to pořád neřeší dilema. Představ si situaci. Spouštíš jen posledního, jinak mailonku max. šet
        Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 Problémem ale je, že 90% lidí hobluje slaňovací zařízení (maillona, kroužek , karabina...) a max. 10
        Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 To co hledáš je ohleduplnost, v tom ti žádná metodika nepomůže.
          Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 No jo, ale spouštění někoho z karáble za kilo, která vydrží tak jako tak cca 100 let a dá se bez vrt
            Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 Přesně tak. A pokud někde v roce 2020 není majlona nebo vyměnitelná karabina je těžko pochopitelný n
              Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 Lezení at all je potřeba zakázat i v rouškách, na pár let. Dost se to pročistí a přestane se žvanit
                Re: Chlapi lezou OS 17.09.2020 do kamene tesat.. nebo aspon pridat jako dodatek k ustave.!!!
            Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 Já myslím ze není od věci zkusit zjistit názor správce příslušné oblasti. To je koneckpncu ten kdo n
              Re: Chlapi lezou OS 16.09.2020 Já to nehodlám brousit vůbec. Jde mi o to v tom najít takovou logiku, která by byla obecně platná. N
                Re: Chlapi lezou OS 16.09.2020 Záleží na tom jakou máš logiku, nebo respektive jak moc u někoho inteligence nekazí zábavu, vše je o
                Re: Chlapi lezou OS 16.09.2020 No já vidím logiku jednoduše - správce oblasti je s tím ok, tak ok. Správce s tím není ok, tak holt
                Re: Chlapi lezou OS 17.09.2020 Trochu mne udivuje tvůj styl myšlení, hledat logiku, nebo se jedna o elementární zásady chování a vě
                Re: Chlapi lezou OS 17.09.2020 Trochu mne udivuje tvůj styl myšlení, hledat logiku, nebo se jedna o elementární zásady chování a vě
                  Re: Chlapi lezou OS 17.09.2020 Logiku to musí mít. Filozofování o vztazích v tomhle případě nepomůže, protože, jeden člověk rybaří
                    Re: Chlapi lezou OS 18.09.2020 Z prdu kuličku. To je fakt těžký pochopit? Vždyť se tady bavíme o lenosti versus ohleduplnost. Proč
                      Re: Chlapi lezou OS 18.09.2020 On neřeší broušení kruhů. Ptá se na majlonu a diskuze potvrzuje, že je to rozporuplná otázka.
                        Re: Chlapi lezou OS 20.09.2020 Ne je to stejný. Rozporuplný je ten přístup lenochů, kterým je zatěžko se chovat ohleduplně.
                          Re: Chlapi lezou OS 21.09.2020 Ale proč je to tak jak říkáš? Nějaký logický zdůvodnění k tomu?
            Re: Chlapi lezou OS 16.09.2020 Když tě slušně upozorní, je možno diskutovat. Slušnost se většinou pojí s inteligencí, takže myslím,
  Re: mailonka 17.09.2020 Na TR si dej vzdy svuj matros a ještě nechej expresku v posledním jištění. A neřeš kraviny, kdo co n
Kemp v Hollentalu 10.09.2020 Ahoj, chystáme se poprvé do Hollentalu. Máte někdo tip na kemp někde poblíž?
  Re: Kemp v Hollentalu 10.09.2020 U stanice lanovky, jinak nic jineho tam nenajdeš. Pohoda včetně zázemí. Hlavně nedělat bordel, ať to
    Re: Kemp v Hollentalu 13.09.2020 Včera 7 E za osobu. Za auto nebo stan se navíc nic neplatí.
  Re: Kemp v Hollentalu 10.09.2020 booking.com
  Re: Kemp v Hollentalu 10.09.2020 Nebo chata Weichtalhaus. Nevím za kolik, ale do hlavních sektorů chodíš pěšky.
    Re: Kemp v Hollentalu 10.09.2020 Supr, díky.
foto dne 09.09.2020 Ahoj, prosim kde v adrspachu je focena ta fotka dne? je to moc pekne. Da se tam lezt na ty kopecky?
  Re: foto dne 09.09.2020 Dá, ale blbě. Strašně to tam klouže. Kámoš mě to říkal.
    Re: foto dne 10.09.2020 Jak v které!
  Re: foto dne 09.09.2020 Skoro nejznamejsi scenerie v Adru. Foceno z kolejiste. Je tam nekolik tisic cest. Dokonce se nektere
    Re: foto dne 09.09.2020 a je to bezpecne?jsou tam nejake-ty skoby?
      Re: foto dne 10.09.2020 Jasně, že je to bezpečné. Bezpečnější oblast ani neznám. Samá skoba a frendy.
        Re: foto dne 11.09.2020 No, zas tak bezpečná oblast to není. Ty skoby jsou tam jedna od druhé o kousek dál, než na umělé stě
          Re: foto dne 11.09.2020 Aha, a asi tam nějaké lano povesene nebývá ze? Nebo nějaký smonavijak? (To je asi blbost ze? Kvůli p
            Re: foto dne 12.09.2020 Těch samonavijáků tam zatím moc není. V celé oblasti dohromady cca 8. Hudáč a další sponzoři do toho
              Re: foto dne 14.09.2020 Tak už jich je 13. Teď o víkendu nainstalovali dalších pět. Tak hurá do toho. Ještě by se prý letos
                Re: foto dne 14.09.2020 a vedou az uplne nahoru jo? :) super, je to nekde popsane, jak se k nim dostat? hledal jsem to na gu
                  Re: foto dne 14.09.2020 No jo gůůůgl je hloupej. Podrobné topo a informace najdeš v hospodě u Tošováka. Stačí si o ně jenom
  Re: foto dne 09.09.2020 hele dá se všechno, někam se chodí popíjet, někam spíš stahovat kalhotky, na to je oblíbenej třeba k
    Re: foto dne 10.09.2020 Což jde vidět hlavně v sezóně, jak si tam na vostro natahali ty kvanta turistů...
Není mi devatenáct 09.09.2020 Tak si říkám, zda-li neexistuje souvislost mezi nárůstem devatenáctky a festivalem na konci léta. Časově to sedí....
  Re: Není mi devatenáct 09.09.2020 no, mentálně bych to viděla tak na těch 17. ale spíš měsíců... sotva to mluví.
    Re: Není mi devatenáct 10.09.2020 Tvoje odpověď svědci o tvé nejistotě co se týká této otázky a schovává to za urážky a zesměšnění - j
Gr. Priel Nordwestgrat 08.09.2020 čau, máte někdo zkušenosti s lezením Nordwestgrat na Priel? Našel jsem "jen" info na bergsteigen, víte někdo víc?
Dík
  Re: Gr. Priel Nordwestgrat 08.09.2020 Já teda lezl na Priel z druhé strany Stellou a Sudgratem(logicky, když to byla druhá strana), ale ur
  Re: Gr. Priel Nordwestgrat 09.09.2020 Tak asi musis byt trochu konkretnejsi co chces vic vedet. na Berg. jsou naprosto vycerpavajici infor
lezecky spolek - bouldrovka 07.09.2020 Ahoj, potrebujeme vytvorit zapsany spolek kvuli provozu nekomercni bouldrovky. Mate nekdo zkusenosti, co by tam tak melo byt a na co si dat pripadne pozor pri sepisovani stanov a podepisovani najemni smlouvy na prostor? Diky lisak
Jistící pomůcka 06.09.2020 Čaute, chtěl bych nadhodit dotaz do pléna. Momentálně jsem potratil kyblik ATC Guide a přemýšlím, zdali koupit stejný inovovaný o dvě díry navíc a cca 10g méně nebo zvolit něco jiného. S ATC jsem byl spokojený a bláto od Petzlu nechci. Padl mi do oka PIVO
  Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Ahoj. Pivot se mi líbí ale bohužel ho osobně neznám. Hodně lidí včetně mě si chválí CT BeUp. Má také
    Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Tukan 1 s výklopnou pákou není na trhu již delší dobu, Tukan 2 je na spouštění stejná pakárna, jako
      Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Ty jo. Koukám na ten giga jull. Vypadá to hodně dobře...
  Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Nad DMM Pivot som kedysi uvazoval, nicmene som nedavno pocul o nehode kde vdaka nepriaznivemu poloze
    Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Este upresnenie: "otvoreniu" - myslel som povoleniu, prave vdaka tej povolovacej funkcii.
  Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Ahoj, DMM Pivot sem koupil cca před 2-3lety. Co se týká práce s lanem super, lano pěkně chodí...i vě
  Re: Jistící pomůcka 08.09.2020 Zdar, měl jsem ho v ruce.
Na spouštění druholezce je to super, stačí do očka provázat kousek
  Re: Jistící pomůcka 09.09.2020 neser se do PETZLu neznabohu ;-)
  Re: Jistící pomůcka 09.09.2020 neser se do PETZLu neznabohu ;-)
1
...
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
...
2263
Gr. Priel Nordwestgrat čau, máte někdo zkušenosti s lezením Nordwestgrat na Priel? Našel jsem "jen" info na bergsteigen, víte někdo víc?
Dík 08:06:53 08.09.2020odpovědět
  Re: Gr. Priel Nordwestgrat Já teda lezl na Priel z druhé strany Stellou a Sudgratem(logicky, když to byla druhá strana), ale určitě to doporučuji. Totesky mají i u klasik příjemnou kvalitu skály, je to perfektně odjištěné, nástup za chatou a hlavně teď jsou totesky v perfektní podmínce(zrovna jsem se z nich vrátil) a Welser huta byla volná i o víkendu. JendaZBrna 16:59:26 08.09.2020odpovědět
  Re: Gr. Priel Nordwestgrat Tak asi musis byt trochu konkretnejsi co chces vic vedet. na Berg. jsou naprosto vycerpavajici informace. 07:11:55 09.09.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: