Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Sportovky-Nižné Spišské pleso 17.09.2020 Videl som tam 5 liniek, liezol prostrednu od pohladu najlahsiu a videl by som to tak VIIIbc Labskych
    Re: Sportovky-Nižné Spišské pleso 17.09.2020 Pod plesom je šest cest,docela dlouhý cca 45-50m,sice sportovky,ale i odlezy.
Zleva:4,7,8+/9-
  Re: Převeliká feratová legrace 16.09.2020 Co za přečtení, ale za shlédnutí... Dobrej manták
    Re: Převeliká feratová legrace 16.09.2020 Pokus o free solo, vypadly nohy a už nezvlád viset za jednu ruku a cvaknout se (nebo panika a nenapa
      Re: Převeliká feratová legrace 16.09.2020 každá ferrata je píííp
  Re: mailonka 15.09.2020 radšej oválna oceľová karabína, ev. Redblock by SR, ak chceš intezívne rybařit.
Ak mailon
    Re: mailonka 15.09.2020 10mm zašroubované mailoně bych se nebál ani z Obi
      Re: mailonka 15.09.2020 otázku bych chápal jinak. toprope skrz erární mailonku bez umístění vlastní karabiny. probroušená ma
        Re: mailonka 15.09.2020 Bacha na stavební karabiny, nemají zdaleka takovou nosnost jak se tváří, 8mm certifikovaná vydží min
          safety factor of 5 16.09.2020 presne !
The marking of the working load limit (WLL), based on a safety factor of 5, accounts
      Re: mailonka 15.09.2020 Za tuhle větu může lezec zaplatit životem. I lezecké firmy prodávají certikované pro OOP a tkz. mate
        Re: mailonka 15.09.2020 Spíš si u převazování neprotáhne tou mailonou lano nebo udělá jinou kokotinu, než by s ním ta 10mm p
          Re: mailonka 16.09.2020 Bavíme se tu o majlonách. 10 mm nemá ani omylem.
            Re: mailonka 16.09.2020 ???
  Re: mailonka 15.09.2020 Omlouvám se, položil jsem otázku moc zjednodušeně. Jde o otázku erární mailonky. Jde mi o to mít jas
    Re: mailonka 15.09.2020 Mení sa to jednoducho, pílka na železo /flexa, nová mailonka 100 korún
Druhá vec je:
      Re: mailonka 15.09.2020 Nejde o to, jestli to dře o skálu. To je jiná věc. To může dřít úplně stejně, když si tam dáš svojí
        Re: mailonka 15.09.2020 For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
H. L.Mencken
        Re: mailonka 17.09.2020 Mailona se do slaňáku dává proto, aby se z ní mohlo sjet a nebrousil se slaňák. Jinak by tam nebyla.
    Re: mailonka 15.09.2020 Hobluj klidně majlony, vod toho tam jsou.
      Re: mailonka 15.09.2020 to tě ovšem neochrání, aby nějakej samozvanej kokot na tebe ječel (a vznášel zmatené teorie o návště
        Re: mailonka 15.09.2020 Přesně tohle se mi stalo u Kutné Hory. Byl jsem tam sám s dítětem. Nějakej debil mě tam jebal za to,
          Re: mailonka 15.09.2020 Záleží, jestli jsi dítě spouštěl právě přes tu majlonu, kterou lze vyměnit, nebo z pevného bodu ve s
          Re: mailonka 15.09.2020 Aspoň nekecej. Takže dítě se samo převázalo, aby jsi ho mohl spustit. Normálně jsi to tam hobloval a
            Re: mailonka 15.09.2020 Tak ono u toho hoblování už je to skoro jedno, největší demič je stejně právě z finálního spuštění.
            Re: mailonka 15.09.2020 Ne, nepřevázalo. To chtěl aby udělalo ten d***l.
              Re: mailonka 17.09.2020 To je jasný, ze neprevazalo, nějak se tam dostat muselo, že ano. Takže komentář o tvé lenosti je stá
              Re: mailonka 17.09.2020 To je jasný, ze neprevazalo, nějak se tam dostat muselo, že ano. Takže komentář o tvé lenosti je stá
        Re: mailonka 17.09.2020 Tak jistě chlapci, ale nebrousit majlonku a dát si tam svoji karábli a po lezení slanit (pokud to jd
          Re: mailonka 17.09.2020 Jistě. Ale to už se blíží tomu úchylnému případu, že si koupíš do obýváku novou sedačku, na ni si ra
            Re: mailonka 18.09.2020 Nepřeháněj.. rozumná cesta je ta správná a ty to víš moc dobře. Jsou tady i ostatní, kteří nemají ná
            Re: mailonka 21.09.2020 Ale tak když vím, že přijdou sosedovic haranti a a budou dělat bordel, tak si tam ten potah dám. Bab
              Re: mailonka 21.09.2020 Jo, já tam taky skoro vždycky dávám svoje karabiny. Ale obecně tam ta majlona je, aby se nebrousil s
  Chlapi lezou OS 15.09.2020 ...
    Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 to že tam mailona je, přeci neznamená, že je na mé rybaření.
Pokud už rybařit, tak to jde vžd
      Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 S tímto názorem se ztotožňuji.
Zarostlou, probroušenou mailonu běžný lezec nevymění...
      Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 Vláďo, to pořád neřeší dilema. Představ si situaci. Spouštíš jen posledního, jinak mailonku max. šet
        Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 Problémem ale je, že 90% lidí hobluje slaňovací zařízení (maillona, kroužek , karabina...) a max. 10
        Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 To co hledáš je ohleduplnost, v tom ti žádná metodika nepomůže.
          Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 No jo, ale spouštění někoho z karáble za kilo, která vydrží tak jako tak cca 100 let a dá se bez vrt
            Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 Přesně tak. A pokud někde v roce 2020 není majlona nebo vyměnitelná karabina je těžko pochopitelný n
              Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 Lezení at all je potřeba zakázat i v rouškách, na pár let. Dost se to pročistí a přestane se žvanit
                Re: Chlapi lezou OS 17.09.2020 do kamene tesat.. nebo aspon pridat jako dodatek k ustave.!!!
            Re: Chlapi lezou OS 15.09.2020 Já myslím ze není od věci zkusit zjistit názor správce příslušné oblasti. To je koneckpncu ten kdo n
              Re: Chlapi lezou OS 16.09.2020 Já to nehodlám brousit vůbec. Jde mi o to v tom najít takovou logiku, která by byla obecně platná. N
                Re: Chlapi lezou OS 16.09.2020 Záleží na tom jakou máš logiku, nebo respektive jak moc u někoho inteligence nekazí zábavu, vše je o
                Re: Chlapi lezou OS 16.09.2020 No já vidím logiku jednoduše - správce oblasti je s tím ok, tak ok. Správce s tím není ok, tak holt
                Re: Chlapi lezou OS 17.09.2020 Trochu mne udivuje tvůj styl myšlení, hledat logiku, nebo se jedna o elementární zásady chování a vě
                Re: Chlapi lezou OS 17.09.2020 Trochu mne udivuje tvůj styl myšlení, hledat logiku, nebo se jedna o elementární zásady chování a vě
                  Re: Chlapi lezou OS 17.09.2020 Logiku to musí mít. Filozofování o vztazích v tomhle případě nepomůže, protože, jeden člověk rybaří
                    Re: Chlapi lezou OS 18.09.2020 Z prdu kuličku. To je fakt těžký pochopit? Vždyť se tady bavíme o lenosti versus ohleduplnost. Proč
                      Re: Chlapi lezou OS 18.09.2020 On neřeší broušení kruhů. Ptá se na majlonu a diskuze potvrzuje, že je to rozporuplná otázka.
                        Re: Chlapi lezou OS 20.09.2020 Ne je to stejný. Rozporuplný je ten přístup lenochů, kterým je zatěžko se chovat ohleduplně.
                          Re: Chlapi lezou OS 21.09.2020 Ale proč je to tak jak říkáš? Nějaký logický zdůvodnění k tomu?
            Re: Chlapi lezou OS 16.09.2020 Když tě slušně upozorní, je možno diskutovat. Slušnost se většinou pojí s inteligencí, takže myslím,
  Re: mailonka 17.09.2020 Na TR si dej vzdy svuj matros a ještě nechej expresku v posledním jištění. A neřeš kraviny, kdo co n
Kemp v Hollentalu 10.09.2020 Ahoj, chystáme se poprvé do Hollentalu. Máte někdo tip na kemp někde poblíž?
  Re: Kemp v Hollentalu 10.09.2020 U stanice lanovky, jinak nic jineho tam nenajdeš. Pohoda včetně zázemí. Hlavně nedělat bordel, ať to
    Re: Kemp v Hollentalu 13.09.2020 Včera 7 E za osobu. Za auto nebo stan se navíc nic neplatí.
  Re: Kemp v Hollentalu 10.09.2020 booking.com
  Re: Kemp v Hollentalu 10.09.2020 Nebo chata Weichtalhaus. Nevím za kolik, ale do hlavních sektorů chodíš pěšky.
    Re: Kemp v Hollentalu 10.09.2020 Supr, díky.
foto dne 09.09.2020 Ahoj, prosim kde v adrspachu je focena ta fotka dne? je to moc pekne. Da se tam lezt na ty kopecky?
  Re: foto dne 09.09.2020 Dá, ale blbě. Strašně to tam klouže. Kámoš mě to říkal.
    Re: foto dne 10.09.2020 Jak v které!
  Re: foto dne 09.09.2020 Skoro nejznamejsi scenerie v Adru. Foceno z kolejiste. Je tam nekolik tisic cest. Dokonce se nektere
    Re: foto dne 09.09.2020 a je to bezpecne?jsou tam nejake-ty skoby?
      Re: foto dne 10.09.2020 Jasně, že je to bezpečné. Bezpečnější oblast ani neznám. Samá skoba a frendy.
        Re: foto dne 11.09.2020 No, zas tak bezpečná oblast to není. Ty skoby jsou tam jedna od druhé o kousek dál, než na umělé stě
          Re: foto dne 11.09.2020 Aha, a asi tam nějaké lano povesene nebývá ze? Nebo nějaký smonavijak? (To je asi blbost ze? Kvůli p
            Re: foto dne 12.09.2020 Těch samonavijáků tam zatím moc není. V celé oblasti dohromady cca 8. Hudáč a další sponzoři do toho
              Re: foto dne 14.09.2020 Tak už jich je 13. Teď o víkendu nainstalovali dalších pět. Tak hurá do toho. Ještě by se prý letos
                Re: foto dne 14.09.2020 a vedou az uplne nahoru jo? :) super, je to nekde popsane, jak se k nim dostat? hledal jsem to na gu
                  Re: foto dne 14.09.2020 No jo gůůůgl je hloupej. Podrobné topo a informace najdeš v hospodě u Tošováka. Stačí si o ně jenom
  Re: foto dne 09.09.2020 hele dá se všechno, někam se chodí popíjet, někam spíš stahovat kalhotky, na to je oblíbenej třeba k
    Re: foto dne 10.09.2020 Což jde vidět hlavně v sezóně, jak si tam na vostro natahali ty kvanta turistů...
Není mi devatenáct 09.09.2020 Tak si říkám, zda-li neexistuje souvislost mezi nárůstem devatenáctky a festivalem na konci léta. Časově to sedí....
  Re: Není mi devatenáct 09.09.2020 no, mentálně bych to viděla tak na těch 17. ale spíš měsíců... sotva to mluví.
    Re: Není mi devatenáct 10.09.2020 Tvoje odpověď svědci o tvé nejistotě co se týká této otázky a schovává to za urážky a zesměšnění - j
Gr. Priel Nordwestgrat 08.09.2020 čau, máte někdo zkušenosti s lezením Nordwestgrat na Priel? Našel jsem "jen" info na bergsteigen, víte někdo víc?
Dík
  Re: Gr. Priel Nordwestgrat 08.09.2020 Já teda lezl na Priel z druhé strany Stellou a Sudgratem(logicky, když to byla druhá strana), ale ur
  Re: Gr. Priel Nordwestgrat 09.09.2020 Tak asi musis byt trochu konkretnejsi co chces vic vedet. na Berg. jsou naprosto vycerpavajici infor
lezecky spolek - bouldrovka 07.09.2020 Ahoj, potrebujeme vytvorit zapsany spolek kvuli provozu nekomercni bouldrovky. Mate nekdo zkusenosti, co by tam tak melo byt a na co si dat pripadne pozor pri sepisovani stanov a podepisovani najemni smlouvy na prostor? Diky lisak
Jistící pomůcka 06.09.2020 Čaute, chtěl bych nadhodit dotaz do pléna. Momentálně jsem potratil kyblik ATC Guide a přemýšlím, zdali koupit stejný inovovaný o dvě díry navíc a cca 10g méně nebo zvolit něco jiného. S ATC jsem byl spokojený a bláto od Petzlu nechci. Padl mi do oka PIVO
  Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Ahoj. Pivot se mi líbí ale bohužel ho osobně neznám. Hodně lidí včetně mě si chválí CT BeUp. Má také
    Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Tukan 1 s výklopnou pákou není na trhu již delší dobu, Tukan 2 je na spouštění stejná pakárna, jako
      Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Ty jo. Koukám na ten giga jull. Vypadá to hodně dobře...
  Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Nad DMM Pivot som kedysi uvazoval, nicmene som nedavno pocul o nehode kde vdaka nepriaznivemu poloze
    Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Este upresnenie: "otvoreniu" - myslel som povoleniu, prave vdaka tej povolovacej funkcii.
  Re: Jistící pomůcka 07.09.2020 Ahoj, DMM Pivot sem koupil cca před 2-3lety. Co se týká práce s lanem super, lano pěkně chodí...i vě
  Re: Jistící pomůcka 08.09.2020 Zdar, měl jsem ho v ruce.
Na spouštění druholezce je to super, stačí do očka provázat kousek
  Re: Jistící pomůcka 09.09.2020 neser se do PETZLu neznabohu ;-)
  Re: Jistící pomůcka 09.09.2020 neser se do PETZLu neznabohu ;-)
1
...
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
103
104
105
106
107
108
109
110
111
...
2263
foto dne Ahoj, prosim kde v adrspachu je focena ta fotka dne? je to moc pekne. Da se tam lezt na ty kopecky? meme 14:11:34 09.09.2020odpovědět
  Re: foto dne Dá, ale blbě. Strašně to tam klouže. Kámoš mě to říkal. Zrzavec 15:22:01 09.09.2020odpovědět
    Re: foto dne Jak v které! K. 15:23:52 10.09.2020odpovědět
  Re: foto dne Skoro nejznamejsi scenerie v Adru. Foceno z kolejiste. Je tam nekolik tisic cest. Dokonce se nektere trojky daji i vylizt.... Martas. 17:46:36 09.09.2020odpovědět
    Re: foto dne a je to bezpecne?jsou tam nejake-ty skoby? meme 19:48:18 09.09.2020odpovědět
      Re: foto dne Jasně, že je to bezpečné. Bezpečnější oblast ani neznám. Samá skoba a frendy. nene 12:19:08 10.09.2020odpovědět
        Re: foto dne No, zas tak bezpečná oblast to není. Ty skoby jsou tam jedna od druhé o kousek dál, než na umělé stěně. Ale naštěstí fakt jen o kousíček. bebe 16:03:30 11.09.2020odpovědět
          Re: foto dne Aha, a asi tam nějaké lano povesene nebývá ze? Nebo nějaký smonavijak? (To je asi blbost ze? Kvůli počasí a tak? Meme 23:22:29 11.09.2020odpovědět
            Re: foto dne Těch samonavijáků tam zatím moc není. V celé oblasti dohromady cca 8. Hudáč a další sponzoři do toho ale postupně investují, tak se to snad do budoucna zlepší. bebe 09:24:54 12.09.2020odpovědět
              Re: foto dne Tak už jich je 13. Teď o víkendu nainstalovali dalších pět. Tak hurá do toho. Ještě by se prý letos měla dělat i farata na Milence. nene 13:28:09 14.09.2020odpovědět
                Re: foto dne a vedou az uplne nahoru jo? :) super, je to nekde popsane, jak se k nim dostat? hledal jsem to na guglu a nic :( meme 13:54:09 14.09.2020odpovědět
                  Re: foto dne No jo gůůůgl je hloupej. Podrobné topo a informace najdeš v hospodě u Tošováka. Stačí si o ně jenom říct. nene 14:15:04 14.09.2020odpovědět
  Re: foto dne hele dá se všechno, někam se chodí popíjet, někam spíš stahovat kalhotky, na to je oblíbenej třeba kopeček milenci, akorát si prosím tě neber gumu, oni je pak straky roznášej po okolí a je z toho dost binec. Obecně je to kraj, kde to všichni dělaj dost naostro. Lojsa 19:49:17 09.09.2020odpovědět
    Re: foto dne Což jde vidět hlavně v sezóně, jak si tam na vostro natahali ty kvanta turistů... 07:31:35 10.09.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: