LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
6.Stribrny 11506
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
Bouldry:
6.Kopecký 10675
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
Hory:
12.Zvonková 4029
13.Černý 3878
14.Chomová 3836

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230788 cest
Nové přelezy:
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Převeliká feratová legrace16.09.2020
stojí za přečtení: https://www.novinky.cz/cestovani/ clanek/na-slovensku-hrozi-uzavreni-ferrat- lide-na-nich-zbytecne-riskuji-40336491 (2
 Re: Převeliká feratová legrace16.09.2020
Co za přečtení, ale za shlédnutí... Dobrej manták
  Re: Převeliká feratová legrace16.09.2020
Pokus o free solo, vypadly nohy a už nezvlád viset za jednu ruku a cvaknout se (nebo panika a nenapa
   Re: Převeliká feratová legrace16.09.2020
každá ferrata je píííp
 Re: Převeliká feratová legrace16.09.2020
5/2018 smrťák na Skalke
 mailonka15.09.2020
Mailonka toprope O.K. nebo ne?
 Re: mailonka15.09.2020
radšej oválna oceľová karabína, ev. Redblock by SR, ak chceš intezívne rybařit.
Ak mailon
  Re: mailonka15.09.2020
10mm zašroubované mailoně bych se nebál ani z Obi
   Re: mailonka15.09.2020
otázku bych chápal jinak. toprope skrz erární mailonku bez umístění vlastní karabiny. probroušená ma
    Re: mailonka15.09.2020
Bacha na stavební karabiny, nemají zdaleka takovou nosnost jak se tváří, 8mm certifikovaná vydží min
     safety factor of 516.09.2020
presne !
The marking of the working load limit (WLL), based on a safety factor of 5, accounts
   Re: mailonka15.09.2020
Za tuhle větu může lezec zaplatit životem. I lezecké firmy prodávají certikované pro OOP a tkz. mate
    Re: mailonka15.09.2020
Spíš si u převazování neprotáhne tou mailonou lano nebo udělá jinou kokotinu, než by s ním ta 10mm p
     Re: mailonka16.09.2020
Bavíme se tu o majlonách. 10 mm nemá ani omylem.
      Re: mailonka16.09.2020
???
 Re: mailonka15.09.2020
Omlouvám se, položil jsem otázku moc zjednodušeně. Jde o otázku erární mailonky. Jde mi o to mít jas
  Re: mailonka15.09.2020
Mení sa to jednoducho, pílka na železo /flexa, nová mailonka 100 korún
Druhá vec je:
   Re: mailonka15.09.2020
Nejde o to, jestli to dře o skálu. To je jiná věc. To může dřít úplně stejně, když si tam dáš svojí
    Re: mailonka15.09.2020
For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.
H. L.Mencken
    Re: mailonka17.09.2020
Mailona se do slaňáku dává proto, aby se z ní mohlo sjet a nebrousil se slaňák. Jinak by tam nebyla.
  Re: mailonka15.09.2020
Hobluj klidně majlony, vod toho tam jsou.
   Re: mailonka15.09.2020
to tě ovšem neochrání, aby nějakej samozvanej kokot na tebe ječel (a vznášel zmatené teorie o návště
    Re: mailonka15.09.2020
Přesně tohle se mi stalo u Kutné Hory. Byl jsem tam sám s dítětem. Nějakej debil mě tam jebal za to,
     Re: mailonka15.09.2020
Záleží, jestli jsi dítě spouštěl právě přes tu majlonu, kterou lze vyměnit, nebo z pevného bodu ve s
     Re: mailonka15.09.2020
Aspoň nekecej. Takže dítě se samo převázalo, aby jsi ho mohl spustit. Normálně jsi to tam hobloval a
      Re: mailonka15.09.2020
Tak ono u toho hoblování už je to skoro jedno, největší demič je stejně právě z finálního spuštění.
      Re: mailonka15.09.2020
Ne, nepřevázalo. To chtěl aby udělalo ten d***l.
       Re: mailonka17.09.2020
To je jasný, ze neprevazalo, nějak se tam dostat muselo, že ano. Takže komentář o tvé lenosti je stá
       Re: mailonka17.09.2020
To je jasný, ze neprevazalo, nějak se tam dostat muselo, že ano. Takže komentář o tvé lenosti je stá
    Re: mailonka17.09.2020
Tak jistě chlapci, ale nebrousit majlonku a dát si tam svoji karábli a po lezení slanit (pokud to jd
     Re: mailonka17.09.2020
Jistě. Ale to už se blíží tomu úchylnému případu, že si koupíš do obýváku novou sedačku, na ni si ra
      Re: mailonka18.09.2020
Nepřeháněj.. rozumná cesta je ta správná a ty to víš moc dobře. Jsou tady i ostatní, kteří nemají ná
      Re: mailonka21.09.2020
Ale tak když vím, že přijdou sosedovic haranti a a budou dělat bordel, tak si tam ten potah dám. Bab
       Re: mailonka21.09.2020
Jo, já tam taky skoro vždycky dávám svoje karabiny. Ale obecně tam ta majlona je, aby se nebrousil s
 Chlapi lezou OS15.09.2020
...
  Re: Chlapi lezou OS15.09.2020
to že tam mailona je, přeci neznamená, že je na mé rybaření.
Pokud už rybařit, tak to jde vžd
   Re: Chlapi lezou OS15.09.2020
S tímto názorem se ztotožňuji.
Zarostlou, probroušenou mailonu běžný lezec nevymění...
   Re: Chlapi lezou OS15.09.2020
Vláďo, to pořád neřeší dilema. Představ si situaci. Spouštíš jen posledního, jinak mailonku max. šet
    Re: Chlapi lezou OS15.09.2020
Problémem ale je, že 90% lidí hobluje slaňovací zařízení (maillona, kroužek , karabina...) a max. 10
    Re: Chlapi lezou OS15.09.2020
To co hledáš je ohleduplnost, v tom ti žádná metodika nepomůže.
     Re: Chlapi lezou OS15.09.2020
No jo, ale spouštění někoho z karáble za kilo, která vydrží tak jako tak cca 100 let a dá se bez vrt
      Re: Chlapi lezou OS15.09.2020
Přesně tak. A pokud někde v roce 2020 není majlona nebo vyměnitelná karabina je těžko pochopitelný n
       Re: Chlapi lezou OS15.09.2020
Lezení at all je potřeba zakázat i v rouškách, na pár let. Dost se to pročistí a přestane se žvanit
        Re: Chlapi lezou OS17.09.2020
do kamene tesat.. nebo aspon pridat jako dodatek k ustave.!!!
      Re: Chlapi lezou OS15.09.2020
Já myslím ze není od věci zkusit zjistit názor správce příslušné oblasti. To je koneckpncu ten kdo n
       Re: Chlapi lezou OS16.09.2020
Já to nehodlám brousit vůbec. Jde mi o to v tom najít takovou logiku, která by byla obecně platná. N
        Re: Chlapi lezou OS16.09.2020
Záleží na tom jakou máš logiku, nebo respektive jak moc u někoho inteligence nekazí zábavu, vše je o
        Re: Chlapi lezou OS16.09.2020
No já vidím logiku jednoduše - správce oblasti je s tím ok, tak ok. Správce s tím není ok, tak holt
        Re: Chlapi lezou OS17.09.2020
Trochu mne udivuje tvůj styl myšlení, hledat logiku, nebo se jedna o elementární zásady chování a vě
        Re: Chlapi lezou OS17.09.2020
Trochu mne udivuje tvůj styl myšlení, hledat logiku, nebo se jedna o elementární zásady chování a vě
         Re: Chlapi lezou OS17.09.2020
Logiku to musí mít. Filozofování o vztazích v tomhle případě nepomůže, protože, jeden člověk rybaří
          Re: Chlapi lezou OS18.09.2020
Z prdu kuličku. To je fakt těžký pochopit? Vždyť se tady bavíme o lenosti versus ohleduplnost. Proč
           Re: Chlapi lezou OS18.09.2020
On neřeší broušení kruhů. Ptá se na majlonu a diskuze potvrzuje, že je to rozporuplná otázka.
            Re: Chlapi lezou OS20.09.2020
Ne je to stejný. Rozporuplný je ten přístup lenochů, kterým je zatěžko se chovat ohleduplně.
             Re: Chlapi lezou OS21.09.2020
Ale proč je to tak jak říkáš? Nějaký logický zdůvodnění k tomu?
      Re: Chlapi lezou OS16.09.2020
Když tě slušně upozorní, je možno diskutovat. Slušnost se většinou pojí s inteligencí, takže myslím,
 Re: mailonka17.09.2020
Na TR si dej vzdy svuj matros a ještě nechej expresku v posledním jištění. A neřeš kraviny, kdo co n

 petrohradské padání 202014.09.2020
zápas o přežití.

kdo vyleze na vejce a nespadnou mu tepláky, dostane omalovánky..

 Kemp v Hollentalu10.09.2020
Ahoj, chystáme se poprvé do Hollentalu. Máte někdo tip na kemp někde poblíž?
 Re: Kemp v Hollentalu10.09.2020
U stanice lanovky, jinak nic jineho tam nenajdeš. Pohoda včetně zázemí. Hlavně nedělat bordel, ať to
  Re: Kemp v Hollentalu13.09.2020
Včera 7 E za osobu. Za auto nebo stan se navíc nic neplatí.
 Re: Kemp v Hollentalu10.09.2020
booking.com
 Re: Kemp v Hollentalu10.09.2020
Nebo chata Weichtalhaus. Nevím za kolik, ale do hlavních sektorů chodíš pěšky.
  Re: Kemp v Hollentalu10.09.2020
Supr, díky.

 foto dne09.09.2020
Ahoj, prosim kde v adrspachu je focena ta fotka dne? je to moc pekne. Da se tam lezt na ty kopecky?
 Re: foto dne09.09.2020
Dá, ale blbě. Strašně to tam klouže. Kámoš mě to říkal.
  Re: foto dne10.09.2020
Jak v které!
 Re: foto dne09.09.2020
Skoro nejznamejsi scenerie v Adru. Foceno z kolejiste. Je tam nekolik tisic cest. Dokonce se nektere
  Re: foto dne09.09.2020
a je to bezpecne?jsou tam nejake-ty skoby?
   Re: foto dne10.09.2020
Jasně, že je to bezpečné. Bezpečnější oblast ani neznám. Samá skoba a frendy.
    Re: foto dne11.09.2020
No, zas tak bezpečná oblast to není. Ty skoby jsou tam jedna od druhé o kousek dál, než na umělé stě
     Re: foto dne11.09.2020
Aha, a asi tam nějaké lano povesene nebývá ze? Nebo nějaký smonavijak? (To je asi blbost ze? Kvůli p
      Re: foto dne12.09.2020
Těch samonavijáků tam zatím moc není. V celé oblasti dohromady cca 8. Hudáč a další sponzoři do toho
       Re: foto dne14.09.2020
Tak už jich je 13. Teď o víkendu nainstalovali dalších pět. Tak hurá do toho. Ještě by se prý letos
        Re: foto dne14.09.2020
a vedou az uplne nahoru jo? :) super, je to nekde popsane, jak se k nim dostat? hledal jsem to na gu
         Re: foto dne14.09.2020
No jo gůůůgl je hloupej. Podrobné topo a informace najdeš v hospodě u Tošováka. Stačí si o ně jenom
 Re: foto dne09.09.2020
hele dá se všechno, někam se chodí popíjet, někam spíš stahovat kalhotky, na to je oblíbenej třeba k
  Re: foto dne10.09.2020
Což jde vidět hlavně v sezóně, jak si tam na vostro natahali ty kvanta turistů...

 Není mi devatenáct09.09.2020
Tak si říkám, zda-li neexistuje souvislost mezi nárůstem devatenáctky a festivalem na konci léta. Časově to sedí....
 Re: Není mi devatenáct09.09.2020
no, mentálně bych to viděla tak na těch 17. ale spíš měsíců... sotva to mluví.
  Re: Není mi devatenáct10.09.2020
Tvoje odpověď svědci o tvé nejistotě co se týká této otázky a schovává to za urážky a zesměšnění - j

 Gr. Priel Nordwestgrat08.09.2020
čau, máte někdo zkušenosti s lezením Nordwestgrat na Priel? Našel jsem "jen" info na bergsteigen, víte někdo víc? 
Dík
 Re: Gr. Priel Nordwestgrat08.09.2020
Já teda lezl na Priel z druhé strany Stellou a Sudgratem(logicky, když to byla druhá strana), ale ur
 Re: Gr. Priel Nordwestgrat09.09.2020
Tak asi musis byt trochu konkretnejsi co chces vic vedet. na Berg. jsou naprosto vycerpavajici infor

 lezecky spolek - bouldrovka07.09.2020
Ahoj, potrebujeme vytvorit zapsany spolek kvuli provozu nekomercni bouldrovky. Mate nekdo zkusenosti, co by tam tak melo byt a na co si dat pripadne pozor pri sepisovani stanov a podepisovani najemni smlouvy na prostor? Diky lisak

 Jistící pomůcka06.09.2020
Čaute, chtěl bych nadhodit dotaz do pléna. Momentálně jsem potratil kyblik ATC Guide a přemýšlím, zdali koupit stejný inovovaný o dvě díry navíc a cca 10g méně nebo zvolit něco jiného. S ATC jsem byl spokojený a bláto od Petzlu nechci. Padl mi do oka PIVO
 Re: Jistící pomůcka07.09.2020
Ahoj. Pivot se mi líbí ale bohužel ho osobně neznám. Hodně lidí včetně mě si chválí CT BeUp. Má také
  Re: Jistící pomůcka07.09.2020
Tukan 1 s výklopnou pákou není na trhu již delší dobu, Tukan 2 je na spouštění stejná pakárna, jako
   Re: Jistící pomůcka07.09.2020
Ty jo. Koukám na ten giga jull. Vypadá to hodně dobře...
 Re: Jistící pomůcka07.09.2020
Nad DMM Pivot som kedysi uvazoval, nicmene som nedavno pocul o nehode kde vdaka nepriaznivemu poloze
  Re: Jistící pomůcka07.09.2020
Este upresnenie: "otvoreniu" - myslel som povoleniu, prave vdaka tej povolovacej funkcii.
 Re: Jistící pomůcka07.09.2020
Ahoj, DMM Pivot sem koupil cca před 2-3lety. Co se týká práce s lanem super, lano pěkně chodí...i vě
 Re: Jistící pomůcka08.09.2020
Zdar, měl jsem ho v ruce.
Na spouštění druholezce je to super, stačí do očka provázat kousek
 Re: Jistící pomůcka09.09.2020
neser se do PETZLu neznabohu ;-)
 Re: Jistící pomůcka09.09.2020
neser se do PETZLu neznabohu ;-)

 Deuter guide 35+ vyska zad04.09.2020
Ahoj, chtel bych se zeptat majitelu tohoto baglu jestli nejsou zada moc vysoka a nelezou do helmy pri lezeni, chci vymenit stary rozpadajici se guide ale nemuzu uz tento bagl nikde fyzicky vyzkouset. mam cca 180 cm takze normalni vyska. Diky za reakce
 Re: Deuter guide 35+ vyska zad04.09.2020
To že měříš 180 je fajn, ale můžeš mít úplně jiny proporce trup/nohy, délka krku než někdo kdo měří
  Re: Deuter guide 35+ vyska zad04.09.2020
ver ze bych rad....
   Re: Deuter guide 35+ vyska zad05.09.2020
no tak to vyzkoušej přímo na krámě
 Re: Deuter guide 35+ vyska zad04.09.2020
To že měříš 180 je fajn, ale můžeš mít úplně jiny proporce trup/nohy, délka krku než někdo kdo měří
 Re: Deuter guide 35+ vyska zad04.09.2020
Odkud jsi?
 Re: Deuter guide 35+ vyska zad05.09.2020
deuter guide 35+ shodou okolností mám, a shodou okolností jsem ho včera a dneska úporně vláčel při d

1   ...   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   111   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Převeliká feratová legrace
stojí za přečtení: https://www.novinky.cz/cestovani/ clanek/na-slovensku-hrozi-uzavreni-ferrat- lide-na-nich-zbytecne-riskuji-40336491 (2 mezery).
Joudová11:27:46 16.09.2020
odpovědět 
 Re: Převeliká feratová legrace
Co za přečtení, ale za shlédnutí... Dobrej manták
12:52:13 16.09.2020
odpovědět 
  Re: Převeliká feratová legrace
Pokus o free solo, vypadly nohy a už nezvlád viset za jednu ruku a cvaknout se (nebo panika a nenapadlo ho nic než zrát až uzrát).
Mmchl takováhle ferata mi přijde jako úplná pííííp, tam už chybí jen namazat to sádlem aby to ručkování po drátě bylo ještě těžší...
13:45:26 16.09.2020
odpovědět 
   Re: Převeliká feratová legrace
každá ferrata je píííp
20:23:00 16.09.2020
odpovědět 
 Re: Převeliká feratová legrace
5/2018 smrťák na Skalke
https://www.hzs.sk/typy-aktualit/ pad-z-ferraty-na-skalke/
https://tinyurl.com/y6clrbj8

13:17:36 16.09.2020
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192339)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Schön löchelig 8- Frankenjura
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi