Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230735 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 kurim26.09.2020
hele co se to deje v kurimi se stenou? nevi nekdo vice?
 Re: kurim29.09.2020
Na FB maji totok:
Na počátku to vypadalo snadně. Vyměnit pár desek, přidat nějakou tu struktu
  Re: kurim29.09.2020
aha :D me teda uniklo ze.. co se tam vubec rekonstruuje.

 Zacatecnik26.09.2020
Ahojte lezci a lezkyne. Byla jsem s kamaradkou lezt a dost se mi to zalibilo akorat bohuzel ma to tezke s hlidanim takze moc toho casu na lezeni nema. Neni tu nejaka skupina v ostrave ke ktere bych se mohla ja uplny zacatecnik pridat?
 Re: Zacatecnik26.09.2020
Dej to spíš do inzerce než do diskuze. Tam je na to kolonka
 Re: Zacatecnik29.09.2020
Na FB najdeš skupinu "Climbing, lezení & bouldering - Czech Republic, Severní Moravy a Slez

 Zacatecnik26.09.2020
Ahojte lezci a lezkyne. Byla jsem s kamaradkou lezt a dost se mi to zalibilo akorat bohuzel ma to tezke s hlidanim takze moc toho casu na lezeni nema. Neni tu nejaka skupina v ostrave ke ktere bych se mohla ja uplny zacatecnik pridat?

 Roztáhnutí lezeček23.09.2020
Zdravím, nějaké osvědčené tipy jak roztáhnout špičku lezeček?
 Re: Roztáhnutí lezeček23.09.2020
Mně se osvědčil postup AO: vylézt pár cest s igelitem (třeba ten co je u lezeček) na nohách. Když to
  Re: Roztáhnutí lezeček30.09.2020
Mokrý ponožky a botky nazout a sednout si k filmu k televizi.
 Re: Roztáhnutí lezeček23.09.2020
lezením
  Re: Roztáhnutí lezeček23.09.2020
sledováním televize v mokrejch lezečkách. fuj, to byl očistec, než mi došlo, že mi to v těch mejch š
   Re: Roztáhnutí lezeček23.09.2020
anebo se dává do mokrejch lezeček mokrej plátěnej pytlík s rejží, celé se to omotá nějakým vobinadle
    Re: Roztáhnutí lezeček23.09.2020
A rejzi spapinkat s hraskem a krkobici!
     Re: Roztáhnutí lezeček24.09.2020
kdepak, do rýže je třeba přidat sušené babské ucho, mletý netopýří dráp a špetku noční rosy, všechno
 Re: Roztáhnutí lezeček24.09.2020
taky zdravím, špička je špičatá a proto se příliš neroztahuje.

problém se špičkou se
  Re: Roztáhnutí lezeček24.09.2020
amen :)
 Re: Roztáhnutí lezeček24.09.2020
Jestli máš nějakou tvrdší botu a jsi lehká, tak ten matroš moc neuhne. Kup si hrubý smirkový papír a
  Re: Roztáhnutí lezeček24.09.2020
Tak tos prehnal variante, po nekom kdo ocekava tak instantni reseni ze nestihne ani pls a dik chces
  Re: Roztáhnutí lezeček24.09.2020
Roztáhne se kůže i umělá kůže, ale když je celá špička pogumovaná, tam bych roztažení nečekal.
   Re: Roztáhnutí lezeček25.09.2020
A to bych podepsal. Navíc nechápu to nadšení z nesmyslně malých lezeček.
    Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
tak záleží co leze za čísla
     Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
A to právě zas tak moc nezáleží. Můj strop 7c (lépe řečeno mám v CV jedno lehký 7c a 7b bys spočítal
      Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
na 7b nepotřebuješ malé lezečky, 7b vylezeš i v keckách...
       Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
Vždycky čekám na tohle moudro a vždycky přijde :D
        Re: Roztáhnutí lezeček27.09.2020
Ona je to bohužel pravda. Jde spíš o schopnost nohou a dobrém výběru lezeček než o jejich velikosti.
        Re: Roztáhnutí lezeček27.09.2020
ale je pravdivé...
       Re: Roztáhnutí lezeček28.09.2020
zajímavý je, že tohle moudro sdělujou hlavně ti, který už to 7b maj vylezený, a ne v keckách.
        Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
A to by ho měl sdělovat borec, který v 7b nikdy nebyl?
         Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
Ne, tím bylo myšleno, že aby to moudro mohl člověk napsat, tak se k té úrovni nejdřív musí prolézt a
          Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
nebo ještě jinak - dobrý výběr kvalitního vybavení ti může spolu s jinými věcmi zkrátit čas za který
           Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
To, co ty nazýváš dobrými lezečkami - tvrdé, malé a zahnuté boty, využiješ v 7b jen v kolmicích a v
            Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
Ahoj,dobrym vybavením jsem myslel cokoliv,co je kvalitni ale hlavne dobre vybrane,tj adekvatne tvym
          Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
To, že se k tomu musíš prolézt je jasné.
Jen jsem ti chtěl sdělit, že nemá smysl se mučit ro
           Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
Zrovna sem to resil se znalcem: kolmice - tvrdy lezky, previsy - mekky lezky, abych ses mohl zahakn
           Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
mám to úplně stejně, lezu tužší ozony a když si chci užít měkkej šutr a lízt na citovku zapluju do p
      Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
mmch je dobrý taky napsat, když už 3,4, 1nebo 2 čísla menší, tak hlavně menší než co - číslo nohy?
       Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
Ano číslo nohy, nenapadlo mě že by někdo mohl myslet něco jiného.
   Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
kdy sis naposledy kupoval svoje první lezečky?

problém je v tom, že když si kupuješ s
    Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
ježišmarja, to je takový problém vyzkoušet 50 různých typů a vzít ty, co mi nejlíp sedí? A neříkej,
     Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
první lezečky jsem vybral tak aby mi seděly, po druhým tréninku jsem v nich plaval.

v
      Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
to jseš fakt borec. ale normální začátečník je po měsíci rád, když vyleze svoji první pětku! sorry,
       Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
to máš pravdu, já některý pětky na písku nevylezu dodnes.
     Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
Nechci za každou cenu polemizovat, ale vyzkoušet 50 modelů by pro mě asi trochu problém byl. Tam, co
      Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
prosímtě neskákej každýmu na špek, vybírat z 50 modelů budeš zmatenej jak lesní včela o holce ani ne
       Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
Prodejce? Hahaha. Nevím, jak jinde ale třeba v Hudysportu narazíš na opravdové "specialisty&quo
        Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
Možná než si stěžovat na foru, je lepší se zeptat, jestli je v zácviku a nemůže ti poslat zkušenější
        Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
To je v klidu já mám stejnou zkušenost z Hanibalu
 Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
Na úvod je třeba podotknout že je spousta lidí kteří nepotřebují extra malé lezečky a přitom lezou (
  Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
ano, jenže to popisuješ jak pracuješ s lezečkama, který sis vybral správně a řešíš jen číselnou stup
  Re: Roztáhnutí lezeček27.09.2020
Super názor.

 beal dynaconnexion23.09.2020
Zdravím.
Dnes jsem přítelkyni koupil odsedku beal dynaconnexion která má v místě sešití takovou něco jako fólii. Přítelkyně byla moc aktivní a tuto fólii sundala. Muže to mít vliv na pevnost šitého spoje nebo ne?
Děkuji.
 Re: beal dynaconnexion23.09.2020
Zdar, pevnost to nesníží, je to chránička těch švů!
Doporučuju udělat nějakou náhradu a raz z
  Re: beal dynaconnexion23.09.2020
Díky za info. ;-)
   Re: beal dynaconnexion23.09.2020
originál návlek je standardní elektrikářská transparentní smršťovací bužírka, minimální teplota pro
    Re: beal dynaconnexion23.09.2020
no uf. rek bch ze jednodussi je vymenit pritelkyni.
    Re: beal dynaconnexion24.09.2020
Tak jsem tu odsedku v práci sundal z věšáku a kouknul do návodu. Pokud se ty smršťovací fólie vážně
     Re: beal dynaconnexion24.09.2020
Nitě budou asi PES
    Karel IV.24.09.2020
by tě bral všemi deseti
     Re: Karel IV.24.09.2020
To bych potřeboval vysvětlit :(
      Re: Karel IV.24.09.2020
to bolo na alchymistu :
Lukas B. 13:16:36 23.09.202
       Re: Karel IV.24.09.2020
Jo tak :-D osobně bych volil spíš Rudolfa II., ale proč ne :-)
        Re: Karel IV.24.09.2020
Rudolfinum je ok, ale Karolinum je Karolinum
:-)
    Re: beal dynaconnexion25.09.2020
Fascinuje mě co jsou lidi pro smyčku v ceně několika krabiček cigaret udělat. Bez problémů ji koupou
     Re: beal dynaconnexion25.09.2020
Nestojí. Pošli přítelkyni k nám do Rock pointu ve Stromovce pro novou. Dostane slevu, když se přizná
   Re: beal dynaconnexion23.09.2020
pod "flast" myslíš lepiacu pásku ?
   Re: beal dynaconnexion23.09.2020
lepiaca páska je dobrá iba na konci lana : označenie výrobcu etc. Lepidlo, resp. nejaká farba, fixk
    Re: beal dynaconnexion23.09.2020
Lepidlo z tejpky ti rozežere lano jo? :-D, doporučuju přečíst si šubrta ;-) a nevalit kydy. A ano my
     Re: beal dynaconnexion23.09.2020
jěště mě napadl třeba pružný chranný "rukáv" (dělají se z různých materiálů v podstatě och
      re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)24.09.2020
Asi máš na mysli Pita Schuberta ( nie skladateľa Franza Schuberta). Napodobne, tybrďo. Ale čítani
       Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)24.09.2020
= ak si nalepíš na prilbu nálepku o svojho obľúbeného pivovaru , padá záruka.
        Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)24.09.2020
Podle anonyma zcela určitě :-D
         Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)24.09.2020
ten "anonym" ( =ja, ale zabudol so tam dať PK) linkol výrobcu.
Napr. k prilbám p
       Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)24.09.2020
na východním břehu řeky Moravy se alespoň od Rohatce nadále po proudu nacházejí Horné Uhry, už po st
        Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)24.09.2020
výrazné zlepšenie gramotnosti nastalo po listopadu 1918, kedy sa na Horné Uhry doniesla z Prahy sp
         Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)25.09.2020
Ne to bylo tím, že tam nastoupila kvanta českých učitelů a zvedla gramotnost...
 Re: beal dynaconnexion24.09.2020
není to dotaz spíš na výrobce než na lidi, co je podobná věc nenapadla a tudíž s tím ani nemaj prakt
  Re: beal dynaconnexion24.09.2020
Přesně tak.

Vliv na pevnost švů to má, po sejmutí šprcky za nic neručím, starou odsed
   Re: beal dynaconnexion24.09.2020
To, že výrobce po sejmutí fólie za nic neručí, je krajně pravděpodobně pravda a ani se mu nelze příl
    Re: beal dynaconnexion24.09.2020
dvě věci dohromady:
1. záruka samozřejmě padá, protože do výrobku bylo neautorizovaně zasažen
     separovaný zber24.09.2020
Ti nič nehovorí ?
( kdesi v alpských krajinách som videl aj kontajnery na zber lán)
      Re: separovaný zber24.09.2020
Apeluju na vás, lana jsou polyamidový a vy do toho hážete ty kurvavysokomolekulární polyetylenový ši
       Re: separovaný zber24.09.2020
:-)
v obchode u Milleta v Šamoríne bol nad popelnicí cca 120 lt zavesený plastový vešiak s n
 Najdi si jinou...25.09.2020
milou...

 Zapomenuté lano pod Panťákem22.09.2020
V sobotu 19.9. zapomenuté lano pod Panťákem vrátím za popis. Tel 605297360
 Re: Zapomenuté lano pod Panťákem22.09.2020
Jeden konec, pak lano a na druhym konci zas konec. Sedi? Vyzvednu kdekoliv.
  Re: Zapomenuté lano pod Panťákem23.09.2020
Nazdar Jaryne a co za to?
   Re: Zapomenuté lano pod Panťákem23.09.2020
Basa kozlíků tě nemine!
    Re: Zapomenuté lano pod Panťákem23.09.2020
Jo a basu a sklo vrátit!! Charitu nedělám!

 Zapomenuté lano pod Panťákem22.09.2020
V sobotu 19.9. zapomenuté lano pod Panťákem vrátím za popis. Tel 605297360

 Parťák21.09.2020
Ahoj👋,
nenašel by se tady parťák na lezení?
Já 17 let, středně pokročily lezec (lezu kolem 6),prozatím jen na stěně, ale klidně se i přiučím něčemu novému. Umím jistit. Preferoval bych kolem 17 - 20 let, Ústí a okolí.
V p
 Re: Parťák24.09.2020
Doporučuju hodit inzerát ještě do inzerce, tady v diskusi to zachvíli odjede do propadliště dějin.

 Asi nejakej deb.l20.09.2020
Co je to za debila, který píše ty nesmysly pod cesty?
 Re: Asi nejakej deb.l20.09.2020
Nějaký spam, promazal jsem to.
 Re: Asi nejakej deb.l21.09.2020
Na zastaralé weby, které se nemohou bránit se soustředí spameři - roboti, kteří dají klidně 500-1000
  Re: Asi nejakej deb.l22.09.2020
Proč to dělají?
   Re: Asi nejakej deb.l22.09.2020
Protože to mažu tak jsem z toho pochopil, že je to částečně reklamní slogan, ale o jeho účinnosti i
    Re: Asi nejakej deb.l22.09.2020
Děkuji za odpověď
  Re: Asi nejakej deb.l22.09.2020
Zastaralý web - náhodou - lezec míří k tomu, že díky svým technologiím bude za chvíli nehacknutelný,
   Re: Asi nejakej deb.l23.09.2020
kym to nepouziva CGI...

 Sportovky-Nižné Spišské pleso17.09.2020
Existuje nějaké topo navrtaných ploten u Nižné Spišské plesa/pod Téryho chatou?
 Re: Sportovky-Nižné Spišské pleso17.09.2020
Videl som tam 5 liniek, liezol prostrednu od pohladu najlahsiu a videl by som to tak VIIIbc Labskych
  Re: Sportovky-Nižné Spišské pleso17.09.2020
Pod plesom je šest cest,docela dlouhý cca 45-50m,sice sportovky,ale i odlezy.
Zleva:4,7,8+/9-

1   ...   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 beal dynaconnexion
Zdravím.
Dnes jsem přítelkyni koupil odsedku beal dynaconnexion která má v místě sešití takovou něco jako fólii. Přítelkyně byla moc aktivní a tuto fólii sundala. Muže to mít vliv na pevnost šitého spoje nebo ne?
Děkuji.
Martin00:27:28 23.09.2020
odpovědět 
 Re: beal dynaconnexion
Zdar, pevnost to nesníží, je to chránička těch švů!
Doporučuju udělat nějakou náhradu a raz za čas zkontrolovat. Nahrada může bát normální flast ojet kolem dokola...Před aplikací zkontrolovat jestli ten šev nepoškodila třeba nůžkama ;-)
Ztko08:35:18 23.09.2020
odpovědět 
  Re: beal dynaconnexion
Díky za info. ;-)
08:52:55 23.09.2020
odpovědět 
   Re: beal dynaconnexion
originál návlek je standardní elektrikářská transparentní smršťovací bužírka, minimální teplota pro smrštění je zpravidla 95°C. to znamená, že se to smrští (třeba) při ponoření do vařicí vody. otázkou je, co udělá vařicí voda s lanem - na první dobrou jsem krátkodobou odolnost nenašel a tedy je na místě předběžná opatrnost. ikdyž taková rozpálená osma má stovku jen to hvízdne, a udělá maximálně hadí kůži na povrchu bez vlivu na pevnost.
kutil by zavolal (třeba) do lanexu nebo singingrocku (přestože je to konkurence) a zeptal by se. a pak by třeba namočil lano do ledové vody, nechal nacucat a pak by to s bužírkou přelil z varné konvice a pak šup pod vodovod. nebo by to namočil do vody a fénoval se zakrytím lana okolo nějakým improvizovaným štítem.
Lukas B.13:16:36 23.09.2020
odpovědět 
    Re: beal dynaconnexion
no uf. rek bch ze jednodussi je vymenit pritelkyni.
15:25:19 23.09.2020
odpovědět 
    Re: beal dynaconnexion
Tak jsem tu odsedku v práci sundal z věšáku a kouknul do návodu. Pokud se ty smršťovací fólie vážně většinou utahují při 95ti stupních, dal bych od takového řešení ruce pryč. Výrobce udává, že při používání i skladování nesmí teplota přesáhnout 80 stupňů celsia. I když teplota tání polyamidu je až 215 stupňů, je otázka, z čeho jsou ty nitě. To jsem v návodu nenašel. K záruce: "Všechny opravy a úpravy jsou zakázány"... Ale u všech bodů ohledně kontroly píší jen, že je potřeba kontrolovat šití, o smršťovačce ani slovo. Té by se mohl týkat akorát bod, kde se ve zkratce píše, že máš švy chránit před ostrými hranami a drsnou skálou, k tomu tam ta fólie nejspíš byla... Víc k tomu nemám co říct, snad jen, že mě učili, že jakékoliv horolezecké vybavení, ke kterému z jakéhokoliv důvodu ztratím plnou důvěru, bych měl vyřadit.
Fanoušekbaletu11:25:55 24.09.2020
odpovědět 
     Re: beal dynaconnexion
Nitě budou asi PES
honza15:35:03 24.09.2020
odpovědět 
    Karel IV.
by tě bral všemi deseti
12:33:50 24.09.2020
odpovědět 
     Re: Karel IV.
To bych potřeboval vysvětlit :(
Fanoušekbaletu14:04:17 24.09.2020
odpovědět 
      Re: Karel IV.
to bolo na alchymistu :
Lukas B. 13:16:36 23.09.202
PK14:16:28 24.09.2020
odpovědět 
       Re: Karel IV.
Jo tak :-D osobně bych volil spíš Rudolfa II., ale proč ne :-)
Fanoušekbaletu14:22:44 24.09.2020
odpovědět 
        Re: Karel IV.
Rudolfinum je ok, ale Karolinum je Karolinum
:-)
PK15:29:55 24.09.2020
odpovědět 
    Re: beal dynaconnexion
Fascinuje mě co jsou lidi pro smyčku v ceně několika krabiček cigaret udělat. Bez problémů ji koupou ve vařící vodě, taví letlampou a podobné skopičiny. A ještě si tyhle skopičiny raděj navzájem.

Jestli ono to za ty chvíle strachu na štandu stojí?
07:02:13 25.09.2020
odpovědět 
     Re: beal dynaconnexion
Nestojí. Pošli přítelkyni k nám do Rock pointu ve Stromovce pro novou. Dostane slevu, když se přizná :-)
Víťa09:32:02 25.09.2020
odpovědět 
   Re: beal dynaconnexion
pod "flast" myslíš lepiacu pásku ?
17:09:45 23.09.2020
odpovědět 
   Re: beal dynaconnexion
lepiaca páska je dobrá iba na konci lana : označenie výrobcu etc. Lepidlo, resp. nejaká farba, fixka môžu poškodiť lano, ak to nie je z výroby, od výrobcu lana a pod.
18:00:20 23.09.2020
odpovědět 
    Re: beal dynaconnexion
Lepidlo z tejpky ti rozežere lano jo? :-D, doporučuju přečíst si šubrta ;-) a nevalit kydy. A ano myslel sem flastr (třeba tejpku) nebo nechat tak a kontrolovat po porušení okamžitě vyměnit...
Ztko20:50:20 23.09.2020
odpovědět 
     Re: beal dynaconnexion
jěště mě napadl třeba pružný chranný "rukáv" (dělají se z různých materiálů v podstatě ochranná bužírka a pojistit fofr páskem to by bylo funkční také ;-)
Ztko20:52:49 23.09.2020
odpovědět 
      re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)
Asi máš na mysli Pita Schuberta ( nie skladateľa Franza Schuberta). Napodobne, tybrďo. Ale čítanie s porozumením, čo tuto na východnom brehu rieky Moravy býva problém aj u žiakov ZDŠ.

"Nepoužívejte lano označené neznámou lepicí páskou (kromě výrobcem doporučených)."
in :
https://www.mytendon.cz/ cs/informace-o-lanech/
pece-o-lano/a-727/
Na pobavenie : analogicky pri prilbách.
05:39:20 24.09.2020
odpovědět 
       Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)
= ak si nalepíš na prilbu nálepku o svojho obľúbeného pivovaru , padá záruka.
PK05:41:19 24.09.2020
odpovědět 
        Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)
Podle anonyma zcela určitě :-D
Ztko07:50:44 24.09.2020
odpovědět 
         Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)
ten "anonym" ( =ja, ale zabudol so tam dať PK) linkol výrobcu.
Napr. k prilbám píšu SR " Proto nepoužívejte žádné samolepky s výjimkou těch, které doporučí výrobce."

in :
https://www.singingrock.cz/
data/downloads/pdf1/SINGING_ Kappa_2011_09.pdf

PK08:26:26 24.09.2020
odpovědět 
       Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)
na východním břehu řeky Moravy se alespoň od Rohatce nadále po proudu nacházejí Horné Uhry, už po staletí zápasící s gramotností obyvatelstva. to je fakt.
Joudová09:23:57 24.09.2020
odpovědět 
        Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)
výrazné zlepšenie gramotnosti nastalo po listopadu 1918, kedy sa na Horné Uhry doniesla z Prahy správa o vzniku Československa.
PK10:30:47 24.09.2020
odpovědět 
         Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)
Ne to bylo tím, že tam nastoupila kvanta českých učitelů a zvedla gramotnost...
Horváth15:50:11 25.09.2020
odpovědět 
 Re: beal dynaconnexion
není to dotaz spíš na výrobce než na lidi, co je podobná věc nenapadla a tudíž s tím ani nemaj praktickou zkušenost?
josé01:09:12 24.09.2020
odpovědět 
  Re: beal dynaconnexion
Přesně tak.

Vliv na pevnost švů to má, po sejmutí šprcky za nic neručím, starou odsedku je potřeba ekologicky zlikvidovat a koupit novou.
výrobce09:17:56 24.09.2020
odpovědět 
   Re: beal dynaconnexion
To, že výrobce po sejmutí fólie za nic neručí, je krajně pravděpodobně pravda a ani se mu nelze příliš divit (zejména v dnešním světě ne). Stejně tak (a to zcela jistě) nebude za nic ručit, pokud bude odsedka oplácaná neoriginálním materiálem upevněným nejasným způsobem.
Otázka zní, do jaké míry je to, že se výrobce vyhne odpovědnosti, podstatné – a osobně bych řekl, že podstatné je to jen tehdy, pokud by přítelkyně měla nějakou zajímavou úrazovou či životní pojistku (a došlo k nějakému maléru).
D.09:40:34 24.09.2020
odpovědět 
    Re: beal dynaconnexion
dvě věci dohromady:
1. záruka samozřejmě padá, protože do výrobku bylo neautorizovaně zasaženo. šlus. šup s tím na smetiště/do kontejneru/do kamen.
2. čistě technicky můžeme diskutovat, jestli lze takto zasažený výrobek dále bezpečně používat. odpověď je "ano, ale". stejně jako všichni používáme částečně opotřebovaný materiál dávno po záruce. za předpokladu časté a pečlivé kontroly ano.
Lukas B.10:38:35 24.09.2020
odpovědět 
     separovaný zber
Ti nič nehovorí ?
( kdesi v alpských krajinách som videl aj kontajnery na zber lán)
PK11:53:16 24.09.2020
odpovědět 
      Re: separovaný zber
Apeluju na vás, lana jsou polyamidový a vy do toho hážete ty kurvavysokomolekulární polyetylenový šitý smyce. Vobčas tam najdu i polypropylenovej špagát na tahání auta anebo polyesterovou mikinu.

Takhle tu zelenou planetu, soudruzi, nevybudujeme!
honza12:46:23 24.09.2020
odpovědět 
       Re: separovaný zber
:-)
v obchode u Milleta v Šamoríne bol nad popelnicí cca 120 lt zavesený plastový vešiak s nápisom " predtým som bol lanom"
PK13:48:43 24.09.2020
odpovědět 
 Najdi si jinou...
milou...
M.14:42:19 25.09.2020
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (56)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi