LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230950 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Chřiby- Miláčka, cesty28.09.2020
Zdravím všechny,

nemá někdo tucha o nějakým průvodci na skálu Miláčka ve Chřibech v Kudlovické dolině?
Borháky vypadají, že tam jsou poměrně čerstvě, max. pár let. Na netu jsem nic nenašel a místní nejsem..

Síle zdar!

 kurim26.09.2020
hele co se to deje v kurimi se stenou? nevi nekdo vice?
 Re: kurim29.09.2020
Na FB maji totok:
Na počátku to vypadalo snadně. Vyměnit pár desek, přidat nějakou tu struktu
  Re: kurim29.09.2020
aha :D me teda uniklo ze.. co se tam vubec rekonstruuje.

 Zacatecnik26.09.2020
Ahojte lezci a lezkyne. Byla jsem s kamaradkou lezt a dost se mi to zalibilo akorat bohuzel ma to tezke s hlidanim takze moc toho casu na lezeni nema. Neni tu nejaka skupina v ostrave ke ktere bych se mohla ja uplny zacatecnik pridat?
 Re: Zacatecnik26.09.2020
Dej to spíš do inzerce než do diskuze. Tam je na to kolonka
 Re: Zacatecnik29.09.2020
Na FB najdeš skupinu "Climbing, lezení & bouldering - Czech Republic, Severní Moravy a Slez

 Zacatecnik26.09.2020
Ahojte lezci a lezkyne. Byla jsem s kamaradkou lezt a dost se mi to zalibilo akorat bohuzel ma to tezke s hlidanim takze moc toho casu na lezeni nema. Neni tu nejaka skupina v ostrave ke ktere bych se mohla ja uplny zacatecnik pridat?

 Roztáhnutí lezeček23.09.2020
Zdravím, nějaké osvědčené tipy jak roztáhnout špičku lezeček?
 Re: Roztáhnutí lezeček23.09.2020
Mně se osvědčil postup AO: vylézt pár cest s igelitem (třeba ten co je u lezeček) na nohách. Když to
  Re: Roztáhnutí lezeček30.09.2020
Mokrý ponožky a botky nazout a sednout si k filmu k televizi.
 Re: Roztáhnutí lezeček23.09.2020
lezením
  Re: Roztáhnutí lezeček23.09.2020
sledováním televize v mokrejch lezečkách. fuj, to byl očistec, než mi došlo, že mi to v těch mejch š
   Re: Roztáhnutí lezeček23.09.2020
anebo se dává do mokrejch lezeček mokrej plátěnej pytlík s rejží, celé se to omotá nějakým vobinadle
    Re: Roztáhnutí lezeček23.09.2020
A rejzi spapinkat s hraskem a krkobici!
     Re: Roztáhnutí lezeček24.09.2020
kdepak, do rýže je třeba přidat sušené babské ucho, mletý netopýří dráp a špetku noční rosy, všechno
 Re: Roztáhnutí lezeček24.09.2020
taky zdravím, špička je špičatá a proto se příliš neroztahuje.

problém se špičkou se
  Re: Roztáhnutí lezeček24.09.2020
amen :)
 Re: Roztáhnutí lezeček24.09.2020
Jestli máš nějakou tvrdší botu a jsi lehká, tak ten matroš moc neuhne. Kup si hrubý smirkový papír a
  Re: Roztáhnutí lezeček24.09.2020
Tak tos prehnal variante, po nekom kdo ocekava tak instantni reseni ze nestihne ani pls a dik chces
  Re: Roztáhnutí lezeček24.09.2020
Roztáhne se kůže i umělá kůže, ale když je celá špička pogumovaná, tam bych roztažení nečekal.
   Re: Roztáhnutí lezeček25.09.2020
A to bych podepsal. Navíc nechápu to nadšení z nesmyslně malých lezeček.
    Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
tak záleží co leze za čísla
     Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
A to právě zas tak moc nezáleží. Můj strop 7c (lépe řečeno mám v CV jedno lehký 7c a 7b bys spočítal
      Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
na 7b nepotřebuješ malé lezečky, 7b vylezeš i v keckách...
       Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
Vždycky čekám na tohle moudro a vždycky přijde :D
        Re: Roztáhnutí lezeček27.09.2020
Ona je to bohužel pravda. Jde spíš o schopnost nohou a dobrém výběru lezeček než o jejich velikosti.
        Re: Roztáhnutí lezeček27.09.2020
ale je pravdivé...
       Re: Roztáhnutí lezeček28.09.2020
zajímavý je, že tohle moudro sdělujou hlavně ti, který už to 7b maj vylezený, a ne v keckách.
        Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
A to by ho měl sdělovat borec, který v 7b nikdy nebyl?
         Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
Ne, tím bylo myšleno, že aby to moudro mohl člověk napsat, tak se k té úrovni nejdřív musí prolézt a
          Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
nebo ještě jinak - dobrý výběr kvalitního vybavení ti může spolu s jinými věcmi zkrátit čas za který
           Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
To, co ty nazýváš dobrými lezečkami - tvrdé, malé a zahnuté boty, využiješ v 7b jen v kolmicích a v
            Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
Ahoj,dobrym vybavením jsem myslel cokoliv,co je kvalitni ale hlavne dobre vybrane,tj adekvatne tvym
          Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
To, že se k tomu musíš prolézt je jasné.
Jen jsem ti chtěl sdělit, že nemá smysl se mučit ro
           Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
Zrovna sem to resil se znalcem: kolmice - tvrdy lezky, previsy - mekky lezky, abych ses mohl zahakn
           Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
mám to úplně stejně, lezu tužší ozony a když si chci užít měkkej šutr a lízt na citovku zapluju do p
      Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
mmch je dobrý taky napsat, když už 3,4, 1nebo 2 čísla menší, tak hlavně menší než co - číslo nohy?
       Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
Ano číslo nohy, nenapadlo mě že by někdo mohl myslet něco jiného.
   Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
kdy sis naposledy kupoval svoje první lezečky?

problém je v tom, že když si kupuješ s
    Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
ježišmarja, to je takový problém vyzkoušet 50 různých typů a vzít ty, co mi nejlíp sedí? A neříkej,
     Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
první lezečky jsem vybral tak aby mi seděly, po druhým tréninku jsem v nich plaval.

v
      Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
to jseš fakt borec. ale normální začátečník je po měsíci rád, když vyleze svoji první pětku! sorry,
       Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
to máš pravdu, já některý pětky na písku nevylezu dodnes.
     Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
Nechci za každou cenu polemizovat, ale vyzkoušet 50 modelů by pro mě asi trochu problém byl. Tam, co
      Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
prosímtě neskákej každýmu na špek, vybírat z 50 modelů budeš zmatenej jak lesní včela o holce ani ne
       Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
Prodejce? Hahaha. Nevím, jak jinde ale třeba v Hudysportu narazíš na opravdové "specialisty&quo
        Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
Možná než si stěžovat na foru, je lepší se zeptat, jestli je v zácviku a nemůže ti poslat zkušenější
        Re: Roztáhnutí lezeček29.09.2020
To je v klidu já mám stejnou zkušenost z Hanibalu
 Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
Na úvod je třeba podotknout že je spousta lidí kteří nepotřebují extra malé lezečky a přitom lezou (
  Re: Roztáhnutí lezeček26.09.2020
ano, jenže to popisuješ jak pracuješ s lezečkama, který sis vybral správně a řešíš jen číselnou stup
  Re: Roztáhnutí lezeček27.09.2020
Super názor.

 beal dynaconnexion23.09.2020
Zdravím.
Dnes jsem přítelkyni koupil odsedku beal dynaconnexion která má v místě sešití takovou něco jako fólii. Přítelkyně byla moc aktivní a tuto fólii sundala. Muže to mít vliv na pevnost šitého spoje nebo ne?
Děkuji.
 Re: beal dynaconnexion23.09.2020
Zdar, pevnost to nesníží, je to chránička těch švů!
Doporučuju udělat nějakou náhradu a raz z
  Re: beal dynaconnexion23.09.2020
Díky za info. ;-)
   Re: beal dynaconnexion23.09.2020
originál návlek je standardní elektrikářská transparentní smršťovací bužírka, minimální teplota pro
    Re: beal dynaconnexion23.09.2020
no uf. rek bch ze jednodussi je vymenit pritelkyni.
    Re: beal dynaconnexion24.09.2020
Tak jsem tu odsedku v práci sundal z věšáku a kouknul do návodu. Pokud se ty smršťovací fólie vážně
     Re: beal dynaconnexion24.09.2020
Nitě budou asi PES
    Karel IV.24.09.2020
by tě bral všemi deseti
     Re: Karel IV.24.09.2020
To bych potřeboval vysvětlit :(
      Re: Karel IV.24.09.2020
to bolo na alchymistu :
Lukas B. 13:16:36 23.09.202
       Re: Karel IV.24.09.2020
Jo tak :-D osobně bych volil spíš Rudolfa II., ale proč ne :-)
        Re: Karel IV.24.09.2020
Rudolfinum je ok, ale Karolinum je Karolinum
:-)
    Re: beal dynaconnexion25.09.2020
Fascinuje mě co jsou lidi pro smyčku v ceně několika krabiček cigaret udělat. Bez problémů ji koupou
     Re: beal dynaconnexion25.09.2020
Nestojí. Pošli přítelkyni k nám do Rock pointu ve Stromovce pro novou. Dostane slevu, když se přizná
   Re: beal dynaconnexion23.09.2020
pod "flast" myslíš lepiacu pásku ?
   Re: beal dynaconnexion23.09.2020
lepiaca páska je dobrá iba na konci lana : označenie výrobcu etc. Lepidlo, resp. nejaká farba, fixk
    Re: beal dynaconnexion23.09.2020
Lepidlo z tejpky ti rozežere lano jo? :-D, doporučuju přečíst si šubrta ;-) a nevalit kydy. A ano my
     Re: beal dynaconnexion23.09.2020
jěště mě napadl třeba pružný chranný "rukáv" (dělají se z různých materiálů v podstatě och
      re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)24.09.2020
Asi máš na mysli Pita Schuberta ( nie skladateľa Franza Schuberta). Napodobne, tybrďo. Ale čítani
       Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)24.09.2020
= ak si nalepíš na prilbu nálepku o svojho obľúbeného pivovaru , padá záruka.
        Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)24.09.2020
Podle anonyma zcela určitě :-D
         Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)24.09.2020
ten "anonym" ( =ja, ale zabudol so tam dať PK) linkol výrobcu.
Napr. k prilbám p
       Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)24.09.2020
na východním břehu řeky Moravy se alespoň od Rohatce nadále po proudu nacházejí Horné Uhry, už po st
        Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)24.09.2020
výrazné zlepšenie gramotnosti nastalo po listopadu 1918, kedy sa na Horné Uhry doniesla z Prahy sp
         Re: re : doporučuju přečíst si šubrta ;-)25.09.2020
Ne to bylo tím, že tam nastoupila kvanta českých učitelů a zvedla gramotnost...
 Re: beal dynaconnexion24.09.2020
není to dotaz spíš na výrobce než na lidi, co je podobná věc nenapadla a tudíž s tím ani nemaj prakt
  Re: beal dynaconnexion24.09.2020
Přesně tak.

Vliv na pevnost švů to má, po sejmutí šprcky za nic neručím, starou odsed
   Re: beal dynaconnexion24.09.2020
To, že výrobce po sejmutí fólie za nic neručí, je krajně pravděpodobně pravda a ani se mu nelze příl
    Re: beal dynaconnexion24.09.2020
dvě věci dohromady:
1. záruka samozřejmě padá, protože do výrobku bylo neautorizovaně zasažen
     separovaný zber24.09.2020
Ti nič nehovorí ?
( kdesi v alpských krajinách som videl aj kontajnery na zber lán)
      Re: separovaný zber24.09.2020
Apeluju na vás, lana jsou polyamidový a vy do toho hážete ty kurvavysokomolekulární polyetylenový ši
       Re: separovaný zber24.09.2020
:-)
v obchode u Milleta v Šamoríne bol nad popelnicí cca 120 lt zavesený plastový vešiak s n
 Najdi si jinou...25.09.2020
milou...

 Zapomenuté lano pod Panťákem22.09.2020
V sobotu 19.9. zapomenuté lano pod Panťákem vrátím za popis. Tel 605297360
 Re: Zapomenuté lano pod Panťákem22.09.2020
Jeden konec, pak lano a na druhym konci zas konec. Sedi? Vyzvednu kdekoliv.
  Re: Zapomenuté lano pod Panťákem23.09.2020
Nazdar Jaryne a co za to?
   Re: Zapomenuté lano pod Panťákem23.09.2020
Basa kozlíků tě nemine!
    Re: Zapomenuté lano pod Panťákem23.09.2020
Jo a basu a sklo vrátit!! Charitu nedělám!

 Zapomenuté lano pod Panťákem22.09.2020
V sobotu 19.9. zapomenuté lano pod Panťákem vrátím za popis. Tel 605297360

 Parťák21.09.2020
Ahoj👋,
nenašel by se tady parťák na lezení?
Já 17 let, středně pokročily lezec (lezu kolem 6),prozatím jen na stěně, ale klidně se i přiučím něčemu novému. Umím jistit. Preferoval bych kolem 17 - 20 let, Ústí a okolí.
V p
 Re: Parťák24.09.2020
Doporučuju hodit inzerát ještě do inzerce, tady v diskusi to zachvíli odjede do propadliště dějin.

 Asi nejakej deb.l20.09.2020
Co je to za debila, který píše ty nesmysly pod cesty?
 Re: Asi nejakej deb.l20.09.2020
Nějaký spam, promazal jsem to.
 Re: Asi nejakej deb.l21.09.2020
Na zastaralé weby, které se nemohou bránit se soustředí spameři - roboti, kteří dají klidně 500-1000
  Re: Asi nejakej deb.l22.09.2020
Proč to dělají?
   Re: Asi nejakej deb.l22.09.2020
Protože to mažu tak jsem z toho pochopil, že je to částečně reklamní slogan, ale o jeho účinnosti i
    Re: Asi nejakej deb.l22.09.2020
Děkuji za odpověď
  Re: Asi nejakej deb.l22.09.2020
Zastaralý web - náhodou - lezec míří k tomu, že díky svým technologiím bude za chvíli nehacknutelný,
   Re: Asi nejakej deb.l23.09.2020
kym to nepouziva CGI...

1   ...   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   102   103   104   105   106   107   108   109   110   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Roztáhnutí lezeček
Zdravím, nějaké osvědčené tipy jak roztáhnout špičku lezeček?
eliskasikorova@gmail.com09:16:01 23.09.2020
odpovědět 
 Re: Roztáhnutí lezeček
Mně se osvědčil postup AO: vylézt pár cest s igelitem (třeba ten co je u lezeček) na nohách. Když to ani potom nejde, tak jsou asi opravdu malé a nemá cenu se v nich trápit.
09:20:24 23.09.2020
odpovědět 
  Re: Roztáhnutí lezeček
Mokrý ponožky a botky nazout a sednout si k filmu k televizi.
Steve22:43:21 30.09.2020
odpovědět 
 Re: Roztáhnutí lezeček
lezením
13:16:51 23.09.2020
odpovědět 
  Re: Roztáhnutí lezeček
sledováním televize v mokrejch lezečkách. fuj, to byl očistec, než mi došlo, že mi to v těch mejch šestkách nepomůže.
Lukas B.14:20:40 23.09.2020
odpovědět 
   Re: Roztáhnutí lezeček
anebo se dává do mokrejch lezeček mokrej plátěnej pytlík s rejží, celé se to omotá nějakým vobinadlem a nechá pracovat minimálně přes noc. a pak se to vybalí a lezečka se nechá uschnout na noze.
Lukas B.14:23:00 23.09.2020
odpovědět 
    Re: Roztáhnutí lezeček
A rejzi spapinkat s hraskem a krkobici!
20:14:23 23.09.2020
odpovědět 
     Re: Roztáhnutí lezeček
kdepak, do rýže je třeba přidat sušené babské ucho, mletý netopýří dráp a špetku noční rosy, všechno tříkrát uřknout a míchat levou rukou o půlnoci. pak to zaručeně funguje na jakékoli botky.
Joudová08:22:31 24.09.2020
odpovědět 
 Re: Roztáhnutí lezeček
taky zdravím, špička je špičatá a proto se příliš neroztahuje.

problém se špičkou se řeší lepším výběrem lezeček
josé01:03:38 24.09.2020
odpovědět 
  Re: Roztáhnutí lezeček
amen :)
08:06:10 24.09.2020
odpovědět 
 Re: Roztáhnutí lezeček
Jestli máš nějakou tvrdší botu a jsi lehká, tak ten matroš moc neuhne. Kup si hrubý smirkový papír a kde to nejvíce tlačí, uber materiálu obsázky obroušením. Bude to pružnější a víc to odpustí. Jinak několikrát pořádně zapotit, nejlépe na bouldrovce na větších stupech. Až se venku ochladí a nohy nebudou nateklé, lezky budou hned větší.
Variant09:56:03 24.09.2020
odpovědět 
  Re: Roztáhnutí lezeček
Tak tos prehnal variante, po nekom kdo ocekava tak instantni reseni ze nestihne ani pls a dik chces praci, pot a jeste mu sdelis,ze ma otekly nohy. Tytyty,cas nastudovat meetoo,,!,,:)
jose18:29:58 24.09.2020
odpovědět 
  Re: Roztáhnutí lezeček
Roztáhne se kůže i umělá kůže, ale když je celá špička pogumovaná, tam bych roztažení nečekal.


Nechápu, proč si, lidi, rovnou nekoupíte něco, co vám sedí? Je asi 50 značek na lezečky s cca 250-300 typy. A i když těch značek v Evropě/u nás bude k dostání tak třicet, z těch skoro dvou set typů si už každý tu svojí botu najde.
19:57:41 24.09.2020
odpovědět 
   Re: Roztáhnutí lezeček
A to bych podepsal. Navíc nechápu to nadšení z nesmyslně malých lezeček.
06:51:32 25.09.2020
odpovědět 
    Re: Roztáhnutí lezeček
tak záleží co leze za čísla
14:09:01 26.09.2020
odpovědět 
     Re: Roztáhnutí lezeček
A to právě zas tak moc nezáleží. Můj strop 7c (lépe řečeno mám v CV jedno lehký 7c a 7b bys spočítal na jedné ruce) a potřebuju hodně malý lezečky - nejvíc mi vyhovují testarossy o 4 čísla menší a miury o 3. Pohybuju se ovšem v kruhu lidí, kteří jsou vesměs lepší než já ale lezečky mají všichni do jednoho tak nějak rozumně menší - většinou o 1,5-2 čísla.
16:36:07 26.09.2020
odpovědět 
      Re: Roztáhnutí lezeček
na 7b nepotřebuješ malé lezečky, 7b vylezeš i v keckách...
18:09:02 26.09.2020
odpovědět 
       Re: Roztáhnutí lezeček
Vždycky čekám na tohle moudro a vždycky přijde :D
22:08:43 26.09.2020
odpovědět 
        Re: Roztáhnutí lezeček
Ona je to bohužel pravda. Jde spíš o schopnost nohou a dobrém výběru lezeček než o jejich velikosti. Dobrá současná lezečka ustojí skutečně malý stup aniž potřebuješ trpět.
Ale mýtus, že od šestek musím trpět jako zvíře stále přetrvává z osmdesátých a devadesátých let.
12:18:37 27.09.2020
odpovědět 
        Re: Roztáhnutí lezeček
ale je pravdivé...
17:36:32 27.09.2020
odpovědět 
       Re: Roztáhnutí lezeček
zajímavý je, že tohle moudro sdělujou hlavně ti, který už to 7b maj vylezený, a ne v keckách.



josé20:26:27 28.09.2020
odpovědět 
        Re: Roztáhnutí lezeček
A to by ho měl sdělovat borec, který v 7b nikdy nebyl?
06:34:27 29.09.2020
odpovědět 
         Re: Roztáhnutí lezeček
Ne, tím bylo myšleno, že aby to moudro mohl člověk napsat, tak se k té úrovni nejdřív musí prolézt a teprve když se k ní proleze - a často ne v těch keckách, ale v lezečkách - tak zjistí, že bez kvalitní techniky a času mu ani špičkový vybavení nepomůže.

A pak teda jde a sdělí moudro, ale to, že jde o nějakej proces růstu už si v tu chvíli neuvědomí.
josé07:14:40 29.09.2020
odpovědět 
          Re: Roztáhnutí lezeček
nebo ještě jinak - dobrý výběr kvalitního vybavení ti může spolu s jinými věcmi zkrátit čas za který se vylezeš ke kvalitnější technice a zjistíš, že už můžeš ta samá čísla lézt i v horším vybavení než nazačátku, kdys tu techniku a zkušenosti ještě neměl.

ale zpětně machrovat nemá cenu.
josé07:19:50 29.09.2020
odpovědět 
           Re: Roztáhnutí lezeček
To, co ty nazýváš dobrými lezečkami - tvrdé, malé a zahnuté boty, využiješ v 7b jen v kolmicích a v dírkách. V rajbasech se osvědčí lépe rozžvejklé bačkory a na krápnících a převisech je to taky úplně jedno.
11:18:48 29.09.2020
odpovědět 
            Re: Roztáhnutí lezeček
Ahoj,dobrym vybavením jsem myslel cokoliv,co je kvalitni ale hlavne dobre vybrane,tj adekvatne tvym potrebam. Coz v rajbaku budou právě treba mekke anassazi,ne tvrde miury. Jinak 7b neni zadna striktni hranice kdy se neco lame. S previsy a krapecy bych to zrovna videl jinak,tuzsi botka pomuze udrzet stabilitu,kor u tezsiho chlapa,takze pak mas mnohem vic casu na praci nohama. Taky tevic podrzi v klenbe chodidla pokud jako zacatecnik mas slabsi svaly kolem prstu a kotniku,ktere maji problem tu vahu podrzet.
jose14:06:02 29.09.2020
odpovědět 
          Re: Roztáhnutí lezeček
To, že se k tomu musíš prolézt je jasné.
Jen jsem ti chtěl sdělit, že nemá smysl se mučit roky v malých lezečkách a mužeš se do vysněných čísel prolézt i pohodlnějších modelech.

Já začal v malých Boreal Laser a nohy mě v nich bolely, že jsem nedokázal pořádně stát. Taky jsem v nich nic pořádný nevylezl.

Přes různé lezečky jsem se po 20 letech dostal k Ocún Ozone, které i s opravdu mírně skrčeným palcem ustojí to, čemu hlava uvěří, že ustojím. Pro mě je alfa-omega aby se netočily na nohou (nerotovaly), krátká délka (malé číslo) mě nijak neomezuje.

Ale lezu současně i v měkčích lezečkách právě pro zlešení techniky.
18:53:37 29.09.2020
odpovědět 
           Re: Roztáhnutí lezeček
Zrovna sem to resil se znalcem: kolmice - tvrdy lezky, previsy - mekky lezky, abych ses mohl zahaknout ohnutym palcem. Velikost nejmensi co pohodlne sneses :D salamounsky, co?
20:49:48 29.09.2020
odpovědět 
           Re: Roztáhnutí lezeček
mám to úplně stejně, lezu tužší ozony a když si chci užít měkkej šutr a lízt na citovku zapluju do pearlů nebo rebelů.
josé20:51:20 29.09.2020
odpovědět 
      Re: Roztáhnutí lezeček
mmch je dobrý taky napsat, když už 3,4, 1nebo 2 čísla menší, tak hlavně menší než co - číslo nohy?

pokud lezeš testy, tak lasportivácký a scarpácký lezečky se běžně pohybujou v číslování jinde, než např fiveten, ocun, mammut, millet, triop etc.

neboli - i začátečník - pokud vybere dobře, tak půjde u italů s velikostí cca o číslo a půl dolů proti velikosti chodidla.

josé20:29:35 26.09.2020
odpovědět 
       Re: Roztáhnutí lezeček
Ano číslo nohy, nenapadlo mě že by někdo mohl myslet něco jiného.
 vakrejci@gmail.com22:38:23 26.09.2020
odpovědět 
   Re: Roztáhnutí lezeček
kdy sis naposledy kupoval svoje první lezečky?

problém je v tom, že když si kupuješ svoje první lezečky, tak prostě nevíš, jak maj správně sedět lezečky. A nemusíš to vědět ani po půl roce, protože priority i pocit ne.komfortu se postupně mění.

u výběru prvních lezeček jde o to neudělat vyloženě botu, nesmysl, ale žádná zaručená rada ve smyslu stoprocentního výběru prostě není.

zkuste na to udělat anketu jak dlouho jste lezli ve svých prvních lezečkách, já asi dva měsíce. dobře jsem vybral až 4 nebo 5tý pár.


jose14:43:06 26.09.2020
odpovědět 
    Re: Roztáhnutí lezeček
ježišmarja, to je takový problém vyzkoušet 50 různých typů a vzít ty, co mi nejlíp sedí? A neříkej, že to nejde - jen Ocun má cca 20 modelů.
17:11:28 26.09.2020
odpovědět 
     Re: Roztáhnutí lezeček
první lezečky jsem vybral tak aby mi seděly, po druhým tréninku jsem v nich plaval.

ve zkratce - tkaničku jsem vyměnil za sucháč, měkkej mokasín za tužší botu co se z ní za chvíli nestane promáčklá papuče, lowcost gumu za vibram.

to byl třeba posun od prvního k druhýmu páru.

dále jsem už ubíral číslo popř experimentoval s jinými typy.

jose17:20:07 26.09.2020
odpovědět 
      Re: Roztáhnutí lezeček
to jseš fakt borec. ale normální začátečník je po měsíci rád, když vyleze svoji první pětku! sorry, ale to vibram XS nevylepší.
19:05:18 26.09.2020
odpovědět 
       Re: Roztáhnutí lezeček
to máš pravdu, já některý pětky na písku nevylezu dodnes.
josé20:31:34 26.09.2020
odpovědět 
     Re: Roztáhnutí lezeček
Nechci za každou cenu polemizovat, ale vyzkoušet 50 modelů by pro mě asi trochu problém byl. Tam, co žiju, sice nějaký lezecký kšefty jsou, ale když je obejdu, 50 modelů aspoň rámcově v mých velikostech v nich myslím nenajdu. A to je tu situace myslím už o dost lepší, v posledních letech se tu dá narazit i na značky dříve nevídané (třeba Scarpa, odhaduju, že bych mohl cca 3-4 modely najít). Moct vybírat z 50 modelů by byl docela sen.
Nejsem z Prahy, ale přece jen z většího města, kde třeba 3 lezecký obchody jsou. Jinde to bude horší. 50 modelů seženeš možná v Praze nebo v Arcu... Tam ale každej začátečník kvůli prvním botám nepojede. Myslím, že reálně bude mít kdekdo na výběr tak 15-20 modelů a bude rád.
P.17:33:09 26.09.2020
odpovědět 
      Re: Roztáhnutí lezeček
prosímtě neskákej každýmu na špek, vybírat z 50 modelů budeš zmatenej jak lesní včela o holce ani nemluvě.

Od toho je tam prodejce, pokud zná a umí měl by tě výběrem provést tak, abys nemusel cpát víc jak pět párů.
Pokud máš a typ chodidlo, můžeš obíhat víc, ale pak se taky stane, že ti pořádně nemusí sednout nic, i to je realita.
jose17:56:53 26.09.2020
odpovědět 
       Re: Roztáhnutí lezeček
Prodejce? Hahaha. Nevím, jak jinde ale třeba v Hudysportu narazíš na opravdové "specialisty". Nejsem ten typ, co hned každému radí, ale když už se pět minut pokoušel zákazníkovi vnutit menší sedák, protože mu byl velký, odhodlal jsem se a pásky na nohavičkách mu dotáhl sám. Nebo když na mě koukal jak tele na nová vrata, když jsem chtěl prsák??
18:59:36 26.09.2020
odpovědět 
        Re: Roztáhnutí lezeček
Možná než si stěžovat na foru, je lepší se zeptat, jestli je v zácviku a nemůže ti poslat zkušenějšího kolegu. pokud ne, už bych tam nešel.
josé20:22:31 26.09.2020
odpovědět 
        Re: Roztáhnutí lezeček
To je v klidu já mám stejnou zkušenost z Hanibalu
16:44:46 29.09.2020
odpovědět 
 Re: Roztáhnutí lezeček
Na úvod je třeba podotknout že je spousta lidí kteří nepotřebují extra malé lezečky a přitom lezou (hodně)dobře. Zamysli se, jestli mezi ně taky nepatříš. Pokud stejně jako já patříš mezi lidi kteří potřebují lezečky o 4 čísla menší tak doporučuji lezečky trochu navlhčit a pak do nich vlézt v igeliťáku. Takhle to udělám třeba třikrát tři minuty a pak už se v tom dá nějak lézt. Dělám to takhle dlouhodobě s Testarossama o 4 čísla menší. je třeba podotknout že lezečky z umělé kůže a ty který mají hodně gumový obsázky se zdaleka tolik neroztahnou. Rózinky jsou v tomhle dost extrémní.
Kok14:35:49 26.09.2020
odpovědět 
  Re: Roztáhnutí lezeček
ano, jenže to popisuješ jak pracuješ s lezečkama, který sis vybral správně a řešíš jen číselnou stupnici nahoru dolu.

jose14:46:55 26.09.2020
odpovědět 
  Re: Roztáhnutí lezeček
Super názor.
12:56:20 27.09.2020
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (45)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (12)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1264 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1453 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi