LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
ME boulder (18.07)
MS juniorů (18.07)
MČR v paralezení (15.08)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12600
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
19.Chomová 2992
20.Harašta 2760
21.Novák 2688

Výsledky
SP Chamonix (10.07)
SP Krakov (03.07)
SP Innsbruck (17.06)

Deníčky
5966 lezců
1233705 cest
Nové přelezy:
Una Maravi 7b
Rege Xa
Frigg L1 7b+
Steiny L1 8a
Ego Xa
Picornell 7b+
Amor Y Odi 8a
Lloricas 7c
Buffalo Bi 8b
Fuego 8b

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

 Bylinný čaj v tatranských chalupách
Mám dotaz! V Tatrách mají na chatách vždy výborný bylinkový čaj. Nemyslím ten s alkoholem.. povětšinou je na těch chatách dost podobný. Dá se někde koupit? Nebo nevíte někdo z jakých bylin je?
Díky!
Jan21:05:14 30.11.2020
odpovědět 
 Re: Bylinný čaj v tatranských chalupách
Napr. na Brncale si tie byliny myslim sami zbieraju, susia a skladuju. Podobne aj Horec do toho ich "borca", ktory tam miesaju (akurat mi prekaza ze nan pouzivaju lacnu borovicku od Jelinka, tot skoda ;)
m.21:40:57 30.11.2020
odpovědět 
  Re: Bylinný čaj v tatranských chalupách
O tom, ze na Brncale maji ten caj z vlastne nasbiranych bylin jsem uz taky slysel. Popravde mi zrovna na Brncale asi i nejvic chutna. :)
Jen porad nevim to slozeni. Rad bych si ten caj delal na skialpy, kdyz chodim tady u nas nebo v Alpach. At se na nej nemusim tesit jen do Tater. Kdybych vedel, ze se da koupit, tak si ho klidne nekde objednam..
Jan13:27:06 01.12.2020
odpovědět 
   Re: Bylinný čaj v tatranských chalupách
hele, to těžko koupíš. Tyhle "vůdcovské" čaje jsou tatranskou specialitou. Hodně dělá i med, co do toho dávají. Ale třeba když např. na Chatu pod Rysmi dotáhneš těžkej náklad a nic za to nebudeš chtít, tak ti složení sdělí.
e.19:05:25 01.12.2020
odpovědět 
   Re: Bylinný čaj v tatranských chalupách
Na horách chutná všecko víc, i lidi tam bývají hezčí :D
20:51:59 01.12.2020
odpovědět 
    Re: Bylinný čaj v tatranských chalupách
lidi, zvlaste zensky, sou hezci po sedmym pivu bez ohledu na nadmorskou vysku.
04:11:18 02.12.2020
odpovědět 
     Re: Bylinný čaj v tatranských chalupách
Obávám se, že po sedmým pivu začínají být hezcí i chlapi.
honza09:12:18 02.12.2020
odpovědět 
  Re: Bylinný čaj v tatranských chalupách
O tom, ze na Brncale maji ten caj z vlastne nasbiranych bylin jsem uz taky slysel. Popravde mi zrovna na Brncale asi i nejvic chutna. :)
Jen porad nevim to slozeni. Rad bych si ten caj delal na skialpy, kdyz chodim tady u nas nebo v Alpach. At se na nej nemusim tesit jen do Tater. Kdybych vedel, ze se da koupit, tak si ho klidne nekde objednam..
Jan23:27:31 01.12.2020
odpovědět 
   Re: Bylinný čaj v tatranských chalupách
A prej do toho dávají bobky od kamzíků, proto je tak sladkej... Taky si ho tam rád dám, na složení se radši neptám...
Pták ohnívák07:48:22 02.12.2020
odpovědět 
    Re: Bylinný čaj v tatranských chalupách
I kdyby tam byly bobky, tak mi to neva. :) Je to snad můj nejoblíbenější čaj.
Jan12:27:02 02.12.2020
odpovědět 
     Re: Bylinný čaj
Někdy je lepší nevědět...
Taternik19:17:08 02.12.2020
odpovědět 
      Re: Bylinný čaj
Recept: meduňka, sušené brusinky (drcené) a namleté 10 let prošlé medvídky (na posledy sem tam viděl Mixle pixle) ;-)... ale pst ja nic neřekl, já muzikant!
Jaryn20:33:01 02.12.2020
odpovědět 
       Re: Bylinný čaj
Hmm, na take zlozenie je moc kysly :D Iba zeby tie brusinky?
m.15:59:21 06.12.2020
odpovědět 
     Re: Bylinný čaj v tatranských chalupách
U mna osobne napr. po pardnovom pobyte vyvolava zaludocnu kyselinu, takze si ho dopravam iba obcas, alebo ho vydatne striedam s pivom ci radlerom ;)
Inak suhlas, chutovo je velmi dobry.
m.15:58:29 06.12.2020
odpovědět 
 Foto dne:
Trebenna West
 Databáze cest:
Všechny cesty (192988)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Hvalburger 6A+ Lofoty
Førsteretten 6A+ Lofoty
Jabbsaft 5B Lofoty
Tidevannets vokter 2.0 6A Lofoty
Tidevannets vokter 5B Lofoty
Nově komentované:
Golibroda IXb Narožniak
Panta Rhei Xa Panteon
Pfrille 6a Zillertal
Panta Rhei Xa Panteon
Panta Rhei Xa Panteon

 Nově v diskusi:
Re: Dotaz. | Kavčí lom | Re: červ dobyvatel | Re: červ dobyvatel | Re: červ dobyvatel | Dotaz. | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Lana dvojcata | Re: Labák - Růžové stěny |

 Nové komentáře:
Re: Zabalit | R.I.P. | hmm | Vzpomínka na Žofina | Re: zásadový postoj :-) | Re: Velká bolest | Kašlal bych tam teď na to | Re: Mladej kluk | Uff | Re: Velká bolest |

 Kde to vře:
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (45)
Rychlostní lezkyně Lucie Mrázová má za sebou první Světový pohár (28)
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (25)
Radek Votoček si zapsal desáté 9a: Gritty Shaker v Rakousku (19)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Zemřel horolezec, instruktor a metodik Zdeněk Teplý (13)
Lezení bude součástí olympijské kvalifikační série Q-Series 2028, MS v Brně nabídne první místa na olympiádu už v roce 2027 (11)
Kdo je nejlepší na světě? Magnus Midtbø sestavil žebříček top lezců, na vrcholu je Adam Ondra (10)

 Nově v inzerci:
ČELOVKA PETZL ACTIK 450lm Red | Statická a dynamická lana | BASK Kashgar -60C | Thermarest | Nová horolezecká bunda Terrex Techrock Gore-Tex Pro | koupím lezečky - vel. 36-37 | spolulezec-praha | Blue Ice Choucas Pro 2.0 | Boty SALEWA MS RAPACE GTX Man velikost 45 | TAZ LOV 3 slaňovací brzda černá |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1243 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1358 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1536 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1502 
 Neřeším to – lezu vše 
 1216 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi