Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Prilbu do letadla?24.12.2020
Hoj,  mate nekdo zkusenost s prilbou v prirucnim zavazadle? (tedy: s pripadnou negativni reakci bezpecaku.)
Dik
Jirka
 Re: Prilbu do letadla?24.12.2020
lepší je mít jí na hlavě, ušetříš místo v zavazadle
 Re: Prilbu do letadla?24.12.2020
Bez problému. Ale měl jsem 2x problem s lanem.
  Re: Prilbu do letadla?25.12.2020
Co jim vadilo?
   Re: Prilbu do letadla?25.12.2020
To lano
    Re: Prilbu do letadla?25.12.2020
Co jim vadilo na tom lanu?
     Re: Prilbu do letadla?25.12.2020
prumer a delka.
      Re: Prilbu do letadla?26.12.2020
A co jim vadilo na prumeru a delce? :-)
       Re: Prilbu do letadla?27.12.2020
taky sme měli problém s lanem, pry může být napuštěný v horlavině či co, a nebo mužeš zajmot a sváza
     Re: Prilbu do letadla?25.12.2020
Taky špatná zkušenost. Mohl by jsi uškrtit pilota i celou posádku....
     Re: Prilbu do letadla?25.12.2020
Taky špatná zkušenost. Mohl by jsi uškrtit pilota i celou posádku....
   Re: Prilbu do letadla?27.12.2020
To už nám neřekli, ale museli jsme ho a) odbavit b) vyhodit
Letiště Acaba a to druhý už nevim
 Re: Prilbu do letadla?27.12.2020
Ušetři místo v zavazadle a dej si ji na hlavu. S tím nebyl nikde problém - - je to Tvá svobodná volb

 Požehnané Svátky .24.12.2020
Ahoj holky a kluci!
Mám tenhle web moc rád a proto odtuď nyní s radostí přeji Vám všem, co to taky tak máte, a také všem ostatním lidem dobré vůle, šťastné a radostné požehnané Vánoce a třeba i ať se tady setkáváme zase celý další rok!
 Re: Požehnané Svátky .24.12.2020
Díky moc za krásné přání.
 Re: Požehnané Svátky .24.12.2020
Přesně. Názory různý, úroveň webu řekněme nemoderní, ale stejně. Ať to vydrží.
  Re: Požehnané Svátky .25.12.2020
uroven webu tragicka, komuita jeste tragictejsi :D Ale bez obojiho byl svet fakt o hodne smutnejsi m
   Re: Požehnané Svátky .25.12.2020
Tak Judovano, zrovna Ty jsi v kazde diskusi...ale nakonec jsi to nerekl tak hrozne, ja opravdu se na
    Re: Požehnané Svátky .26.12.2020
diky za pochvalu mistre Martasi. Jak uz psal anonym vyse. Halvne at to vydrzi :) pokud bude jednou

 Průvodce Hrubá skála20.12.2020
Ahoj,
nevíte náhodou někdo, jestli se nechystá nový průvodce na Hrubici? Chtěl bych ho koupit, ale přece jen už je přes 20 let starý...
Díky. M.
 Re: Průvodce Hrubá skála20.12.2020
Počkej, příští rok by měl vyjít nový.
 Re: Průvodce Hrubá skála20.12.2020
To co se běžně leze je v tom aktuálním průvodci.
 Průvodce Jizerky20.12.2020
mě by zas zajímal průvodce na Jizerky, nebude něco nového?

 Foto dne Vejce19.12.2020
Krásný přírodní útvar obohacený o hnusný úkaz lidské debility.
 Re: Foto dne Vejce19.12.2020
a dál?
 Re: Foto dne Vejce19.12.2020
O Č I P
 Re: Foto dne Vejce20.12.2020
Souhlasím. Boulderisty nakopat do řiti!!!
  Re: Foto dne Vejce20.12.2020
Dle toho jak je oblečen, tak se nejedna o boulderistu. Je to jednoznačně vyznavač lezení bez umělých
   Re: Foto dne Vejce20.12.2020
A co jako? Bílá vajíčku sluší. Určo tam bude stát když tu my už nebudeme.
 Re: Foto dne Vejce21.12.2020
Mg je zázrak volové

 Rusko vylucene z OH18.12.2020
> Mezinárodní sportovní arbitráž vyřadila ve čtvrtek kvůli dopingu Rusko z několika budoucích významných sportovních událostí, mimo jiné i z olympijských her v Tokiu a Pekingu. Důvodem je porušení antidopingových pravidel.

To asi bude zn
 Re: Rusko vylucene z OH18.12.2020
Okej, mal som ten clanok najprv docitat :)

> Ruští sportovci, kteří neměli nikdy d

 Poraďte kde najít parťáci 17.12.2020
Ahoj, koncem minulého roku jsem se začal věnovat lezení. Intenzivní kurzy na stěnách,  jednou na skále, parkrat jsem si někoho našel přes Facebook na stěnu, ale jen jednorázově, protože vsechni už svého parťáka na lezení mají. Jak se dá najít nějaký
 Re: Poraďte kde najít parťáci 17.12.2020
Místní oddíly, nejlepší zdroj kamarádů a parťáků ;-). Seznam najdeš na
  Re: Poraďte kde najít parťáci 18.12.2020
Nebo primo tady. Budes-li mit stesti, polezes s nekterym z typickych "lezec" diskuteru...
 Re: Poraďte kde najít parťáci 18.12.2020
hledám něco podobnýho, ale do života. kdys o nějaké věděl, dej vědět

 Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Kdo přemýšlí o návštěvě, tak si to dobře rozmyslete. Místní udávají a ochranáři dávají jednotlivcům 5000Kč+ pokuty s nulovou ochotou k diskuzi.
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Blábol
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Pokud nevěříš, tak si tam zajeď a presvědč se osobně. Nepiš taky ale výstřely do tmy k tématu, o kte
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Můžu se zeptat, na základě čeho ty pokuty dávají?
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Právně podle paragrafu 87 odst. 3 zákona č. 114/1992 Sb., ve znění p.p. Slovně - zasahování do přiro
     Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Od Hřenska po proudu je území národního parku. Ve vyjímce pro lezení v NPČS se smí lézt pouze na obj
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
Je nějaká možnost jak zabojovat o rozšíření povolených objektů na ty boulderové? Resp. nevíte proč b
       Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Dobře vám tak, porušujete pravidla, tak se nedivte! ;-)
       Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Nedávno se pracovalo na nové výjimce a možnost zabojovat o nové objekty byla minimální, moc jich tam
        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Ahoj Vildo, díky i tak klukům za snahu o vyjednání výjimky. Co by mě zajímalo je, proč před lety lez
         Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Dej sem mail, přepošlu ti vyjádření správy NPČŠ, když jsem se podobně dotazoval. Nebo na mě najdi ko
         Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Dej sem mail, přepošlu ti vyjádření správy NPČŠ, když jsem se podobně dotazoval. Nebo na mě najdi ko
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Já myslím, že rezervace není mezi Kamenicí v Hřensku a Suchou Kamenicí těsně před Hřenskem, směrem o
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák15.12.2020
na dárky potřebuje Rybář
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
To jsou blaboly ve stylu cerne sanitky. Nikdo tam pokutu nedostal, ale proc si nevymyslet a nesirit
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Je to pravda, tak nedělej chytrýho, když o tom víš hovno. Viz např v pondělí. Dej sem mail a pošlu t
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Hospody zavřený. Skály zavřený. Už mi nic nezbývá. Co budu dělat?
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Lezeni po kamenech začíná mít nádech společensky nebezpecne ilegální cinnosti. Samizdatove průvodce
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Zátahy (policejní) směřující do bivaků byly i za komoušů.
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Výborně! Souhlasím s tvrdým postihem. Když to nejde po dobrém, tak to musí jít po zlém
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
priste aspon sedmicku!
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Už si domasturboval pane "Tvrdý postih mi dělá dobře"?
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
přesně, protože takové postihy nesou ovoce... pokutovaný si to příště rozmyslí a pojede lézt jinam..
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Moc rád bych tu pokutu viděl. Samozřejmě dost záleží na tom, kde přesně se to stalo- jestli v NP neb
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
V odkazu nahoře (5. shora) je uveden důvod pokut ... "Slovně - zasahování do přirozeného vývoj
     Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
To se nahoře sice píše, ale takový přestupek neexistuje. Stějnětak neexistuje přestupek, že někdo bo
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
A co takhle §87 odst.3 písm.n) s odkazem na § 16 odst. 2 písm. n) a návštěvní řád NPČŠ?
       Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Jojo, to by určitě šlo, ale nesedí to s tím, co je popisováno výše jako důvod pokuty. Nadto to úplně
        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Předpokládám interpretace právních kutilů...
         Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Na druhou stranu je svatým právem každého z nás prostě jít do správka a tam se uvidí.

          Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
a není pak vysoce pravděpodobný, že ti to ve správku ještě přisolej a dají pokutu v plný palbě?
           Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
To je vysoce pravděpodobný a k tomu ještě další litr jako správní poplatek - náhrada řízení.
            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák17.12.2020
ve správním řízení zůstává prvotně navržená výše pokuty, (podaná příkazem, ne na místě) akorát se př
             Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák17.12.2020
Zmrdy tu nepotřebujeme dík
              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák17.12.2020
V zásadě souhlas, jen bych v tom odsudku nebyl tak drsnej. Nemyslím že KAŽDEJ, kdo pracuje pro stát,
               Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák17.12.2020
myšleno spíš na ty vyhejbače se postihu,jenom pro to že můžou, když něco udělaj. sebereflexe jen na
               Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
to s prací pro stát nemá nic společnýho, bránit se je přeci přirozené právo...dobrovolně se odsoudit
              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
něco tě bolí ?
           Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
Jen když to prohraješ.

A pro těch pár blbů, co to berou za nějaké vyhejbání se něčem
            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
MM už hsi viděl bordel v tanku, klidně i ruském a že jsem jich hezkých pár v mládí prolezl:-), já te
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
Není potřeba nic rozmýšlet, stačí prostě jen číst ... resp. se na to čtení nevysrat, bo NP.
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák16.12.2020
V podobných případech to vždycky byl bod 3)
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák17.12.2020
Anabáze přespolních chovajících se stylem po mně potopa.
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
Večer nasvícená stěna nad Pražákem, k tomu muzika a ještě se idioti diví, že je to ze silnice vidět.
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
Ok, pokuta padla tam kde je NP. Ale hlavni boulderovy sektor v Hrensku je jinde. Mimo NP a i mimo Ka
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
Kterým lidem se to hodilo...?
Nevím, jak to bylo přesně v těchhle případech, ale podle toho,
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák18.12.2020
Přístup nad Pražák je po hotelových schodech, tedy přes !soukromý! pozemek, který je určen pouze pro

 Drábky - Stařena14.12.2020
Kdo jste zapomněl na Stařeně na Drábkách nějaký materiál, tak se mi ozvěte. Milano

 Průvodce Petrohrad a okolí12.12.2020
Ahoj,
nevíte, jestli je někde ještě k dostání průvodce na Petrohrad? Našel jsem jen Petrohrad - Žihle, jinak všude vyprodáno

 Uz jste meli letos chripku?12.12.2020
Ze vsech stran na nas utoci covid pomalu se bojim otevrit fkasku rumu aby z ni nevyskocil covid. A ted i na "lezci" anketa na covid :-). Tak si tady zkusim udelat svuj pruzkum. Uz jste letos meli obycejnou sezoni chripku? 
 Re: Uz jste meli letos chripku?12.12.2020
Jsem živnostník - chřipku jsem neměl 10-20 let.
  Re: Uz jste meli letos chripku?12.12.2020
Taky tak:D
 Re: Uz jste meli letos chripku?12.12.2020
Ne, omyvam si pleš i přirození studenou vodou.
Zkus to, lepsi než rum ;)
 Re: Uz jste meli letos chripku?12.12.2020
a kterou chřipku myslíš? normální, španělskou, prasečí, ptačí, čínskou nebo nějakou jinou? já teda ž
  Re: Uz jste meli letos chripku?12.12.2020
Tu normalni.
   Re: Uz jste meli letos chripku?13.12.2020
ani letos, ani loni. ňák se mi do toho nechce.
 Re: Uz jste meli letos chripku?13.12.2020
Jo. Měl. Proč se ptáš?
A pokud jde o COVID, koukni se sem
  Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
účtovat se smrtí není žádná sranda s jakýmkoli neduhem, encefalitidou počínaje, přes tetanus, onkolo
  Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Taky se daji na netu najit zajimave informace o chripkove epidemii na prelomu let 95/96. 1100 000 ne
   Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Asi neměla PR, a co má bejt? (Nepamatuju si to, nebylo mi tenkrát moc.) Jako že je na místě si to zo
    Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
já to tehdy pamatuju, měsíc jsem s z toho sbíral. a kdybych věděl, že se na to tak lehce chcípá tak
     Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Jsou někde ty konkrétní čísla, aby se to dalo srovnat s tím, co je teď?
      Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Zadej si chripka 95/96.
       Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
tak dufam, ze si aj ty googlil a nenechal si sa len obalamutit extremne pravicovou retorikou:
        Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
Nevím, když i manipulátoři v linkovaným článku potvrzujou, že to byla tehdy fakt velká epidemie, tak
         Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
No vsak to ani nikto nespochybnuje :) Rovnako ako fakt, ze to bola lokalizovana epidemia choroby, kt
 Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Obyčejná chřipka vyšla z módy, roky jsem ji neměl. Jdu s dobou, letos jsem si střihl covid. Bylo to
  Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Jo, cela nase rodina to mela stejne (rymecka, plus ztrata cichu na par dni a pri zatezi jako cviceni
   Re: Uz jste meli letos chripku?14.12.2020
Klasickou chřipku jsem měl naposledy možná někdy v mladším věku, co si pamatuji tak posledních třice
 Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
Hochu naběhl sis... Neměl. A to je právě ten rozdíl. COVID opravdu není o moc větší zabiják než chři
  Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
A uklidňovat umírajícího člověka mladýho/středního věku s rakovinou ti přijde snazší? Když už se chc
   Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
Sorry ale to jsme si neporozuměli. Mým odhadem z těch co mi prošli rukama opravdu nemělo život nic m
   Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
A mimochodem ano, přijde mi to snazší. Jedna známá umřela na cistickou fibrózu v adolescentním věku.
  Re: Uz jste meli letos chripku?15.12.2020
Kok řekl bych, že už jsem ve věku, kdy se kácí v našem lese, před sto lety bych už seděl na výminku

1   ...   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   98   99   100   101   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Kdo přemýšlí o návštěvě, tak si to dobře rozmyslete. Místní udávají a ochranáři dávají jednotlivcům 5000Kč+ pokuty s nulovou ochotou k diskuzi.
17:59:33 15.12.2020
odpovědět 
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Blábol
Mrdka z krtka18:52:12 15.12.2020
odpovědět 
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Pokud nevěříš, tak si tam zajeď a presvědč se osobně. Nepiš taky ale výstřely do tmy k tématu, o kterém očividně nic nevíš. Já budu rád, když příspěvek odradí třeba jen pár lidí a ti ušetří na dárky.
19:03:02 15.12.2020
odpovědět 
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Můžu se zeptat, na základě čeho ty pokuty dávají?
P.19:41:16 15.12.2020
odpovědět 
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Právně podle paragrafu 87 odst. 3 zákona č. 114/1992 Sb., ve znění p.p. Slovně - zasahování do přirozeného vývoje skalních útvarů na území národního parku.
19:55:54 15.12.2020
odpovědět 
     Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Od Hřenska po proudu je území národního parku. Ve vyjímce pro lezení v NPČS se smí lézt pouze na objektech vyjmenovaných ve vyhlášce. Takže pokud tam šutr napsanej není, tak smolík. Jedine boulderovat na povolenejch věžích. Mg je vyhláškou pochopitelně zakázané.

Zbytek pravýho břehu je NPR Kaňon Labe, kde je možné provozovat horolezectví včetně boulderingu, ale Mg je tam rovněž zakázané.

Takže kdo chce pokutovat boulderisty na pravým břehu, důvod si najde velmi lehce.

Martin20:51:03 15.12.2020
odpovědět 
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Je nějaká možnost jak zabojovat o rozšíření povolených objektů na ty boulderové? Resp. nevíte proč bylo lezení pro oblast Hřenska zakázáno? Čistě logicky tam z hlediska ochrany přírody často zákaz nedává žádný smysl - leze se na tvrdém kompaktním pískovci do výšky max 3 metrů. Na skále nejsou žádné mechy/lišejníky, pod skálou je akorát hlína/listí a v okolí nic nehnízdí ani není plašena zvěř. Jediný argument, který ochranáři mají je, že se leze na zakázaný objekt v národním parku. Takže by mě zajímalo, proč tomu tak je, když k zákazu vlastně není z hlediska reálné ochrany přírody pádný důvod.
21:18:02 15.12.2020
odpovědět 
       Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Dobře vám tak, porušujete pravidla, tak se nedivte! ;-)
Záviš00:30:00 16.12.2020
odpovědět 
       Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Nedávno se pracovalo na nové výjimce a možnost zabojovat o nové objekty byla minimální, moc jich tam nepřibylo. Ikdyz se zástupci ČHS (J.Pleticha, správci) opravdu snažili.

Nyní je šance povolit další objekty téměř nulová.
Vilda07:49:13 16.12.2020
odpovědět 
        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Ahoj Vildo, díky i tak klukům za snahu o vyjednání výjimky. Co by mě zajímalo je, proč před lety lezení v těchto oblastech vůbec zakázali? Resp. chápu nějaké věže, kde je lezení nevhodný nebo vylézání na masivy, kde je bohatá biosféra popř. hnízdění. Co ale nechápu je zákaz lezení na místech/objektech, kde při lezení k žádným přírodním rozvratům nedochází. Zvlášť u boulderingu na pár místech, kde skála je velmi tvrdá, takže její charakter se nemění, na vršky se nedolézá a pod skálou je hlína/listí. To jim jde u boulderingu o používání magnézia? Nebo co bylo hlavním důvodem, že výjimku nepovolili?
Honza09:04:05 16.12.2020
odpovědět 
         Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Dej sem mail, přepošlu ti vyjádření správy NPČŠ, když jsem se podobně dotazoval. Nebo na mě najdi kontakt na netu, Vilda Patzelt.
Vilda09:16:24 16.12.2020
odpovědět 
         Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Dej sem mail, přepošlu ti vyjádření správy NPČŠ, když jsem se podobně dotazoval. Nebo na mě najdi kontakt na netu, Vilda Patzelt.
Vilda09:23:31 16.12.2020
odpovědět 
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Já myslím, že rezervace není mezi Kamenicí v Hřensku a Suchou Kamenicí těsně před Hřenskem, směrem od Děčína. Tam by to teda snad mělo jít.
(Hranice v Suché Kamenici není ale daná potokem, je myslím kus před potokem, zhruba na hraně údolí Suché K., směrem do Hřenska.
P.08:10:01 16.12.2020
odpovědět 
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
na dárky potřebuje Rybář
20:47:49 15.12.2020
odpovědět 
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
To jsou blaboly ve stylu cerne sanitky. Nikdo tam pokutu nedostal, ale proc si nevymyslet a nesirit radoby sezacni novinu, ze? Asi zase nekdo komu lezci parkujou za plotem.
Mrdka z krtka06:32:17 16.12.2020
odpovědět 
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Je to pravda, tak nedělej chytrýho, když o tom víš hovno. Viz např v pondělí. Dej sem mail a pošlu ti ten pokutový blok od kluků
Vilda07:40:46 16.12.2020
odpovědět 
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Hospody zavřený. Skály zavřený. Už mi nic nezbývá. Co budu dělat?
00:09:30 16.12.2020
odpovědět 
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Lezeni po kamenech začíná mít nádech společensky nebezpecne ilegální cinnosti. Samizdatove průvodce jsou distribuovány značně opatrně přes ověřené komunikační kanaly. I tak občas dojde k prozrazení a zničení cele ilegální buňky. Udavani lezců lezcema se stalo součástí běžného života. Vítejte ve světě spravedlivých hodnot. Za bolševika jsem sice nemel lezecky, ale z lesa mne nikdo nevyháněl, ale udavalo se taky.
07:03:25 16.12.2020
odpovědět 
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Zátahy (policejní) směřující do bivaků byly i za komoušů.
P.08:12:05 16.12.2020
odpovědět 
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Výborně! Souhlasím s tvrdým postihem. Když to nejde po dobrém, tak to musí jít po zlém
11:15:23 16.12.2020
odpovědět 
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
priste aspon sedmicku!
spravedlivy12:09:35 16.12.2020
odpovědět 
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Už si domasturboval pane "Tvrdý postih mi dělá dobře"?
12:54:24 16.12.2020
odpovědět 
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
přesně, protože takové postihy nesou ovoce... pokutovaný si to příště rozmyslí a pojede lézt jinam... a nebo vlastně ne ? možná by byla lepší snaha o společný kompromis než tvrdé pokutování, které nikam nevede... a jen situaci vyhrotí...
14:03:38 16.12.2020
odpovědět 
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Moc rád bych tu pokutu viděl. Samozřejmě dost záleží na tom, kde přesně se to stalo- jestli v NP nebo jiném chráněném území. Stejnětak záleží, za co přesně pokuta byla. Nicméně, pokud šlo o pokutu podle 87 odst. 3 písm. m), tedy za to, že závažně poškodí nebo zničí významný krajinný prvek, tak bych to na místě neplatil a pokusil se to zvrátit v rámci správního řízení, či u soudu.
Sysel17:23:43 16.12.2020
odpovědět 
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
V odkazu nahoře (5. shora) je uveden důvod pokut ... "Slovně - zasahování do přirozeného vývoje skalních útvarů na území národního parku.".

Pokud to tak je, tak není moc co řešit, protože NP. Takže ze zákona zákaz všude, lézt jen tam, kde to Správa NP výslovně povolí.
MM18:10:20 16.12.2020
odpovědět 
     Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
To se nahoře sice píše, ale takový přestupek neexistuje. Stějnětak neexistuje přestupek, že někdo bouldruje, kde se nesmí. Možná dostali pokutu za to, že že nedovoleně mění či ruší dochovaný stav přírody ve zvláště chráněném území podle 87 odst. 1 písm. a).
Sysel19:07:42 16.12.2020
odpovědět 
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
A co takhle §87 odst.3 písm.n) s odkazem na § 16 odst. 2 písm. n) a návštěvní řád NPČŠ?
JH19:38:45 16.12.2020
odpovědět 
       Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Jojo, to by určitě šlo, ale nesedí to s tím, co je popisováno výše jako důvod pokuty. Nadto to úplně nesedí s tím, že se píše i o Labáku, kde se bouldrovat smí.
Sysel20:02:55 16.12.2020
odpovědět 
        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Předpokládám interpretace právních kutilů...
JH20:21:57 16.12.2020
odpovědět 
         Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Na druhou stranu je svatým právem každého z nás prostě jít do správka a tam se uvidí.

Přiznávám, že na místě bych nezaplatil taky ... jako nikdy nic.
MM20:52:02 16.12.2020
odpovědět 
          Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
a není pak vysoce pravděpodobný, že ti to ve správku ještě přisolej a dají pokutu v plný palbě?
V21:37:52 16.12.2020
odpovědět 
           Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
To je vysoce pravděpodobný a k tomu ještě další litr jako správní poplatek - náhrada řízení.
JH21:48:03 16.12.2020
odpovědět 
            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
ve správním řízení zůstává prvotně navržená výše pokuty, (podaná příkazem, ne na místě) akorát se přidá 500 poplatek za vedení. Osolení se nekoná. Na místě nikdy nic neplatit, počkat na příkaz podat odpor a rozhodně bych rozporoval skutkovou podstatu. Předkládal důkazy o opětovném uvedení do původního stavu atd...
13:08:25 17.12.2020
odpovědět 
             Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Zmrdy tu nepotřebujeme dík
16:16:22 17.12.2020
odpovědět 
              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
V zásadě souhlas, jen bych v tom odsudku nebyl tak drsnej. Nemyslím že KAŽDEJ, kdo pracuje pro stát, by si automaticky zasloužil titul zmrd.
honza20:54:33 17.12.2020
odpovědět 
               Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
myšleno spíš na ty vyhejbače se postihu,jenom pro to že můžou, když něco udělaj. sebereflexe jen nadávat na OP
22:28:40 17.12.2020
odpovědět 
               Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
to s prací pro stát nemá nic společnýho, bránit se je přeci přirozené právo...dobrovolně se odsoudit podepsáním na místě je hloupost
11:46:37 18.12.2020
odpovědět 
              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
něco tě bolí ?
11:47:29 18.12.2020
odpovědět 
           Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Jen když to prohraješ.

A pro těch pár blbů, co to berou za nějaké vyhejbání se něčemu ... chtělo by to si vzpomenout, že díky podobnému "vyhejbači" už ochranáři neprudí s bivakem (ne kempováním) v CHKO, neb jim to NSS hodil na hlavu. A OP na rozdíl od fin správy není banda blbů, takže jim to stačilo.

Já mám se státní správou velmi bohaté a dlouhodobé zkušenosti a min v polovině případů buď neví která bije, nebo to na ovčana prostě jen zkouší. je fakt, že někdy jsou v tom dokonce relativně nevinně, bo v naší legislativě je bordel jak v ruském tanku, ale to není můj problém.
MM14:48:03 18.12.2020
odpovědět 
            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
MM už hsi viděl bordel v tanku, klidně i ruském a že jsem jich hezkých pár v mládí prolezl:-), já tedy ne, to by se tam nevešli, tam je tedy docela uklizeno:-).
Vlk16:11:58 18.12.2020
odpovědět 
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Není potřeba nic rozmýšlet, stačí prostě jen číst ... resp. se na to čtení nevysrat, bo NP.

To by ale mělo být vždy, ne jen když se ochranáři zrovna probudí.

Je taky otázkou, proč se probudili zrovna teď, jestli je to prostě jen napadlo, byl tam nějaký podnět od veřejnosti, nebo tam lezci začali dělat už moc velký bordel. Ale to by musel říci nějaký insájdr.
MM18:14:12 16.12.2020
odpovědět 
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
V podobných případech to vždycky byl bod 3)
Kuba Turek21:40:13 16.12.2020
odpovědět 
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Anabáze přespolních chovajících se stylem po mně potopa.
19:32:22 17.12.2020
odpovědět 
   Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Večer nasvícená stěna nad Pražákem, k tomu muzika a ještě se idioti diví, že je to ze silnice vidět...Nad tím. zůstává rozum stát...
t12:31:36 18.12.2020
odpovědět 
 Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Ok, pokuta padla tam kde je NP. Ale hlavni boulderovy sektor v Hrensku je jinde. Mimo NP a i mimo Kanon Labe (viz vyjimka). Problémem muže byt mago. Můj názor je ze se spousty lidem ta pokuta hodila protože tam nechtějí další lidi...
12:52:21 18.12.2020
odpovědět 
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Kterým lidem se to hodilo...?
Nevím, jak to bylo přesně v těchhle případech, ale podle toho, co se tu uvádí, se zdá, že pokuty byly za bouldrování někde nad hotelem Praha a tam, přímo nad domy.
Zkušenosti s tím, že se místním Hřenským nelíbí, když se nějací lezci pohybují někde na skalách nad jejich domy a pozemky, už v Hřensku jsou z dřívější doby. Mají asi trochu strach, že jim něco spadne na dům (nějaký uvolněný kámen, blok - je to tam v těch svazích poměrně nestabilní), nebo prostě nemají dobrý pocit z nekontrolovaného ruchu hned nad pozemky, kde je normálně jenom les a klid, a najednou se tam kdosi pohybuje.
Odhaduju, že to by mohl být hlavní důvod: "někdo mi zas leze nad barákem, co tam má co dělat, někoho na něj zavolám..." Podobně jako třeba na Labský Stráni místní volali ochranáře na parkující a přespávající lezce.
A protože to je v NP, i když hned nad baráky, formální důvod pokuty je nasnadě.
Asi se s tím nedá nic moc dělat. Resp. požádal bych všechny, lanaře i bouldraře, o co možná nejméně konfliktní a konfrontační přístup k místním (parkování, přístup, a vůbec pohyb tam, kde jsou na něj alergičtí). Lepší je být ve skupince dvou tří lidí než v osmi deseti a dělat bordel... Byla by škoda, kdyby se to tam podělalo ještě víc, než to je. Aspoň někde a nějak se tam lézt zatím dá. Mohlo by to být i horší.
Díky.
P.13:48:57 18.12.2020
odpovědět 
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák
Přístup nad Pražák je po hotelových schodech, tedy přes !soukromý! pozemek, který je určen pouze pro hotelové hosty, nikoliv pro lidi s matracemi.
14:12:29 18.12.2020
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi