Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 22.Adamovska 10390 23.Fajkoš 10389 24.Svoboda 10371 Bouldry: 22.Majdloch 9950 23.Chejn 9928 24.Klapal 9853 Hory: 31.Čermák 2232 32.Kupec 2216 33. 2172
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Poraďte kde najít parťáci 17.12.2020 Ahoj, koncem minulého roku jsem se začal věnovat lezení. Intenzivní kurzy na stěnách, jednou na skále, parkrat jsem si někoho našel přes Facebook na stěnu, ale jen jednorázově, protože vsechni už svého parťáka na lezení mají. Jak se dá najít nějaký
  Re: Poraďte kde najít parťáci 18.12.2020 hledám něco podobnýho, ale do života. kdys o nějaké věděl, dej vědět
Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 15.12.2020 Kdo přemýšlí o návštěvě, tak si to dobře rozmyslete. Místní udávají a ochranáři dávají jednotlivcům 5000Kč+ pokuty s nulovou ochotou k diskuzi.
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 15.12.2020 Pokud nevěříš, tak si tam zajeď a presvědč se osobně. Nepiš taky ale výstřely do tmy k tématu, o kte
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 15.12.2020 Můžu se zeptat, na základě čeho ty pokuty dávají?
        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 15.12.2020 Právně podle paragrafu 87 odst. 3 zákona č. 114/1992 Sb., ve znění p.p. Slovně - zasahování do přiro
          Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 15.12.2020 Od Hřenska po proudu je území národního parku. Ve vyjímce pro lezení v NPČS se smí lézt pouze na obj
            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 15.12.2020 Je nějaká možnost jak zabojovat o rozšíření povolených objektů na ty boulderové? Resp. nevíte proč b
              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Dobře vám tak, porušujete pravidla, tak se nedivte! ;-)
              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Nedávno se pracovalo na nové výjimce a možnost zabojovat o nové objekty byla minimální, moc jich tam
                Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Ahoj Vildo, díky i tak klukům za snahu o vyjednání výjimky. Co by mě zajímalo je, proč před lety lez
                  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Dej sem mail, přepošlu ti vyjádření správy NPČŠ, když jsem se podobně dotazoval. Nebo na mě najdi ko
                  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Dej sem mail, přepošlu ti vyjádření správy NPČŠ, když jsem se podobně dotazoval. Nebo na mě najdi ko
            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Já myslím, že rezervace není mezi Kamenicí v Hřensku a Suchou Kamenicí těsně před Hřenskem, směrem o
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 15.12.2020 na dárky potřebuje Rybář
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 To jsou blaboly ve stylu cerne sanitky. Nikdo tam pokutu nedostal, ale proc si nevymyslet a nesirit
        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Je to pravda, tak nedělej chytrýho, když o tom víš hovno. Viz např v pondělí. Dej sem mail a pošlu t
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Hospody zavřený. Skály zavřený. Už mi nic nezbývá. Co budu dělat?
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Lezeni po kamenech začíná mít nádech společensky nebezpecne ilegální cinnosti. Samizdatove průvodce
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Zátahy (policejní) směřující do bivaků byly i za komoušů.
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Výborně! Souhlasím s tvrdým postihem. Když to nejde po dobrém, tak to musí jít po zlém
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 priste aspon sedmicku!
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Už si domasturboval pane "Tvrdý postih mi dělá dobře"?
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 přesně, protože takové postihy nesou ovoce... pokutovaný si to příště rozmyslí a pojede lézt jinam..
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Moc rád bych tu pokutu viděl. Samozřejmě dost záleží na tom, kde přesně se to stalo- jestli v NP neb
        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 V odkazu nahoře (5. shora) je uveden důvod pokut ... "Slovně - zasahování do přirozeného vývoj
          Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 To se nahoře sice píše, ale takový přestupek neexistuje. Stějnětak neexistuje přestupek, že někdo bo
            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 A co takhle §87 odst.3 písm.n) s odkazem na § 16 odst. 2 písm. n) a návštěvní řád NPČŠ?
              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Jojo, to by určitě šlo, ale nesedí to s tím, co je popisováno výše jako důvod pokuty. Nadto to úplně
                Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Předpokládám interpretace právních kutilů...
                  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Na druhou stranu je svatým právem každého z nás prostě jít do správka a tam se uvidí.
                    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 a není pak vysoce pravděpodobný, že ti to ve správku ještě přisolej a dají pokutu v plný palbě?
                      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 To je vysoce pravděpodobný a k tomu ještě další litr jako správní poplatek - náhrada řízení.
                        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 17.12.2020 ve správním řízení zůstává prvotně navržená výše pokuty, (podaná příkazem, ne na místě) akorát se př
                          Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 17.12.2020 Zmrdy tu nepotřebujeme dík
                            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 17.12.2020 V zásadě souhlas, jen bych v tom odsudku nebyl tak drsnej. Nemyslím že KAŽDEJ, kdo pracuje pro stát,
                              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 17.12.2020 myšleno spíš na ty vyhejbače se postihu,jenom pro to že můžou, když něco udělaj. sebereflexe jen na
                              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 18.12.2020 to s prací pro stát nemá nic společnýho, bránit se je přeci přirozené právo...dobrovolně se odsoudit
                            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 18.12.2020 něco tě bolí ?
                      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 18.12.2020 Jen když to prohraješ.
A pro těch pár blbů, co to berou za nějaké vyhejbání se něčem
                        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 18.12.2020 MM už hsi viděl bordel v tanku, klidně i ruském a že jsem jich hezkých pár v mládí prolezl:-), já te
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 Není potřeba nic rozmýšlet, stačí prostě jen číst ... resp. se na to čtení nevysrat, bo NP.
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 16.12.2020 V podobných případech to vždycky byl bod 3)
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 17.12.2020 Anabáze přespolních chovajících se stylem po mně potopa.
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 18.12.2020 Večer nasvícená stěna nad Pražákem, k tomu muzika a ještě se idioti diví, že je to ze silnice vidět.
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 18.12.2020 Ok, pokuta padla tam kde je NP. Ale hlavni boulderovy sektor v Hrensku je jinde. Mimo NP a i mimo Ka
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 18.12.2020 Kterým lidem se to hodilo...?
Nevím, jak to bylo přesně v těchhle případech, ale podle toho,
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák 18.12.2020 Přístup nad Pražák je po hotelových schodech, tedy přes !soukromý! pozemek, který je určen pouze pro
Drábky - Stařena 14.12.2020 Kdo jste zapomněl na Stařeně na Drábkách nějaký materiál, tak se mi ozvěte. Milano
Průvodce Petrohrad a okolí 12.12.2020 Ahoj,
nevíte, jestli je někde ještě k dostání průvodce na Petrohrad? Našel jsem jen Petrohrad - Žihle, jinak všude vyprodáno
Uz jste meli letos chripku? 12.12.2020 Ze vsech stran na nas utoci covid pomalu se bojim otevrit fkasku rumu aby z ni nevyskocil covid. A ted i na "lezci" anketa na covid :-). Tak si tady zkusim udelat svuj pruzkum. Uz jste letos meli obycejnou sezoni chripku?
  Re: Uz jste meli letos chripku? 12.12.2020 Jsem živnostník - chřipku jsem neměl 10-20 let.
  Re: Uz jste meli letos chripku? 12.12.2020 Ne, omyvam si pleš i přirození studenou vodou.
Zkus to, lepsi než rum ;)
  Re: Uz jste meli letos chripku? 12.12.2020 a kterou chřipku myslíš? normální, španělskou, prasečí, ptačí, čínskou nebo nějakou jinou? já teda ž
    Re: Uz jste meli letos chripku? 12.12.2020 Tu normalni.
      Re: Uz jste meli letos chripku? 13.12.2020 ani letos, ani loni. ňák se mi do toho nechce.
    Re: Uz jste meli letos chripku? 14.12.2020 Taky se daji na netu najit zajimave informace o chripkove epidemii na prelomu let 95/96. 1100 000 ne
      Re: Uz jste meli letos chripku? 14.12.2020 Asi neměla PR, a co má bejt? (Nepamatuju si to, nebylo mi tenkrát moc.) Jako že je na místě si to zo
        Re: Uz jste meli letos chripku? 14.12.2020 já to tehdy pamatuju, měsíc jsem s z toho sbíral. a kdybych věděl, že se na to tak lehce chcípá tak
          Re: Uz jste meli letos chripku? 14.12.2020 Jsou někde ty konkrétní čísla, aby se to dalo srovnat s tím, co je teď?
            Re: Uz jste meli letos chripku? 14.12.2020 Zadej si chripka 95/96.
              Re: Uz jste meli letos chripku? 15.12.2020 tak dufam, ze si aj ty googlil a nenechal si sa len obalamutit extremne pravicovou retorikou:
                Re: Uz jste meli letos chripku? 15.12.2020 Nevím, když i manipulátoři v linkovaným článku potvrzujou, že to byla tehdy fakt velká epidemie, tak
                  Re: Uz jste meli letos chripku? 15.12.2020 No vsak to ani nikto nespochybnuje :) Rovnako ako fakt, ze to bola lokalizovana epidemia choroby, kt
  Re: Uz jste meli letos chripku? 14.12.2020 Obyčejná chřipka vyšla z módy, roky jsem ji neměl. Jdu s dobou, letos jsem si střihl covid. Bylo to
    Re: Uz jste meli letos chripku? 14.12.2020 Jo, cela nase rodina to mela stejne (rymecka, plus ztrata cichu na par dni a pri zatezi jako cviceni
      Re: Uz jste meli letos chripku? 14.12.2020 Klasickou chřipku jsem měl naposledy možná někdy v mladším věku, co si pamatuji tak posledních třice
  Re: Uz jste meli letos chripku? 15.12.2020 Hochu naběhl sis... Neměl. A to je právě ten rozdíl. COVID opravdu není o moc větší zabiják než chři
    Re: Uz jste meli letos chripku? 15.12.2020 A uklidňovat umírajícího člověka mladýho/středního věku s rakovinou ti přijde snazší? Když už se chc
      Re: Uz jste meli letos chripku? 15.12.2020 Sorry ale to jsme si neporozuměli. Mým odhadem z těch co mi prošli rukama opravdu nemělo život nic m
      Re: Uz jste meli letos chripku? 15.12.2020 A mimochodem ano, přijde mi to snazší. Jedna známá umřela na cistickou fibrózu v adolescentním věku.
    Re: Uz jste meli letos chripku? 15.12.2020 Kok řekl bych, že už jsem ve věku, kdy se kácí v našem lese, před sto lety bych už seděl na výminku
Prelezeni PMundo 12.12.2020 Podle španělského lokálního webiku už to Adam vylezl.
Jen zůstává dal na místě a trénuje, aby to slezl dolu. Ještě prej poznamenal, ze ho to baví a nepřipadá si jako cvičená - rozuměj trénováná opice. Spíš jako Zátopek - je to proste frajer.
  Re: Prelezeni PMundo 12.12.2020 dokud nebude video, nevěřím
  Re: Prelezeni PMundo 12.12.2020 Spletl sis datum, dnes není 1.4.:-).
Ledy Alpy 11.12.2020 Čao,
chci na ledy (WI1-2) do Alp, nejlépe Štýrsko, čím blíže ČR tím líp. Nemá někdo typ nebo odkaz na průvodce? Dík
  Re: Ledy Alpy 11.12.2020 použij bergsteigen... tam to vyfiltruješ z databáze
Klasa v Labáku - bouldry 11.12.2020 Čau, to opravdu jsou ty 7C v Labáku tak nastřelené, že to Majkl vše poshazoval na
7B? Nebo má jen formu a neví o tom?
  Re: Klasa v Labáku - bouldry 11.12.2020 Tam se smí bouldrovat? Mg bych ani nerozváděl.
    Re: Klasa v Labáku - bouldry 11.12.2020 záleží jak kde
    Re: Klasa v Labáku - bouldry 11.12.2020 záleží jak kde
      Re: Klasa v Labáku - bouldry 12.12.2020 Narodni park se rozhodne nedoporucuje. Hrozi kontroly a postihy
Jištění s rozdílem váhy 50kg 06.12.2020 Ahoj,
chtěla bych poprosit zkušenější o radu. Ráda bych vytáhla na stěnu přítele, ale problém je, že váží o 50kg víc než já, takže si myslím, že ho neujistím.
Jaké je nejlepší jištění na větší váhový rozdíl? Standartně používám grigri, ale z
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 06.12.2020 Zpravné řešení je Edelrid Ohm eventuálně pytel se závažím přivázaný nakrátko k sedáku. Grigrina ti v
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 06.12.2020 100 kilový chlap bude buď kulturista, nebo tlusťoch, co se nikdy nehýbal. V obou případech si to neu
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 06.12.2020 S tim katastrofickym scenarem tak uplne nesouhlasim, muze se stat ze borce lezeni chytne a polezou o
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 06.12.2020 "...A jistit na stěně o 50 kilo těžšího prvolezce je bez problémů, jen to s tebou víc cukne...&
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 06.12.2020 Jojo. Borec nahoře samozřejmě plácá nesmysly. Jsem oproti své milé těžší o 20 kil a jednou jsem ji n
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 06.12.2020 Ale ono to tak je. Žádný velký problém.
        Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 Ty Kubo kubovatej, tomu rikam jit novinarskymu cernokronikovymu stesticku naproti.
          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 musíš mu veriť, on je inštruktor ( HAL), tú čiernu kroniku má len ako bokovku-
            Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 10.12.2020 Hele my mame doma taky 50kg rozdil. A nejakej velkej problem to neni, ale zrovna na stene je to blby
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 08.12.2020 kecy! S 115kg vylezu Nautilus v Labaku :). Pravda je, ze za mlada, nez jsem se stal muzem, jsem vyle
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 10.12.2020 Presne. Bych ty rachiticky preklizkare nahnal v zime do hor :-) umrznou na prvnim standu
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 06.12.2020 > Nemáte doporučení na stěnu v Praze a okolí, kde by byly u cest štandy, abych se mohla dojistit?
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 09.12.2020 Kde je pádový faktor 2? Tos trochu přepískl ne? Na stěně pádový faktor 2? Jako fakt? Doplň si znalos
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 09.12.2020 Už sem se dlouho takto nezasmál :-D, borec bude teoretik, ale všecko špatně, ukrutnou sílu tak to mě
        Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 10.12.2020 No možná tě to překvapí ;), ale jistá úměrnost mezi hmotností člověka a silou, kterou dokáže vyvinou
          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 10.12.2020 Hmm si mimo ... na zastavení lana jistítkem je potřeba vyvynout síla cca 20-30N (2-3kg) ;-), to že l
          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 12.12.2020 Jasně, že síla (ta absolutní) s váhou souvisí, ale na udržení jistítka fakt nemusíš mít sílu ukrutno
            Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 Kybl ne.
              Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 :-D :-D zajdi si do kurzu a poznej tajemné hlubiny jištění kyblikem! Budeš překvapen!
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 10.12.2020 Pádový faktor 2 tam fakt není, to sis tam leda přimyslel :) Faktor dvě, pokud jde o poměr hmotností
        Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 10.12.2020 Vtip je v tom že to nehraje roli jestli je to 40 vs 90kg nebo 70kg vs 120 a nebo 100 vs 150kg), na z
          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 10.12.2020 Kokosi, zkus kyblem spoustet dvacetikilove ditko a 80kgchlapa a uvidis ze to co pises je uplnemimo .
            Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 11.12.2020 Běžně to dělám i 120kg macky, jestli se ti to nezdá, můůžeš to změřit, no problém, jako pocit je jed
          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 11.12.2020 Napsal jste nebezpečnou hloupost, pane Kokos. První Newtonuv zákon, zákon síly říká toto: F = m. a.,
            Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 11.12.2020 OK zase hrušky a jablka :-D vztlaková síla jak píšete(a není to vztlaková ta je v kapalinách, ale je
              Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 12.12.2020 Kokosi, fakt NE. Pokud vazis 40kg a chytas 90kg, bloknes kybl a letis hore znamena, ze ti stacilo (d
                Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 12.12.2020 Tušíš, proč se jistítku říká lanová brzda, když už rozvíjíš takové teorie?
                  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 12.12.2020 Tak jo, pro tupejsi to vezmu jinak: pokud mas stand, je z pohledu sily, kterou musis drzet lano stop
                    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 12.12.2020 Ale ono je to v klídečku, pokud štand uděláš dobře. To znamená, že ona rachitická puberťačka bude sa
                Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 12.12.2020 Tušíš, proč se jistítku říká lanová brzda, když už rozvíjíš takové teorie?
                  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 12.12.2020 Aneb demonstrace v akci.
Letící pytel cca 60 kg, jistič cca 20 kg neupoutaný: tinyur
                    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 12.12.2020 huh, miminka. to to sakra letí....
                      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 12.12.2020 Ty Tvoje už taky žádný miminka nejsou :-) Už Ti nosí batoh?
              Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 12.12.2020 Ok, tak když podle vás existuje vztlak jen v kapalinách, tak proč lítaj balóny a letadla?
                Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 To je tzv Dynamický vztlak, ale ok, v principu je to podobné...
                  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 Co to? Balón lítá díky dynamickému vztlaku?
                    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 Díky dodané energii ;-), horký vzduch, lehký plyn atd.
                      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 Balon letí dìky aerostatickèmu vztlaku. Vìc v tom opravdu nehledejte.
                        Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 Jako fakt?
Wiki: Základním principem působícím vznik dynamického (aerodynamického) v
                          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 Dodaná energie netřeba, letadla, balony a větroně letají jen tak na dobré slovo, nééé asi!
                          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 Ano vazne. Balon neleti diky dynamickemu vztlaku! Kde by tak mel tu plochu, pod kterou vznikne? Balo
                            Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 14.12.2020 ?? viz výše??
Díky dodané energii ;-), horký vzduch, lehký plyn atd.
19:11:12
                                  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 14.12.2020 Máte tam chybu. Jedná se o gramatický jev "Shoda podmětu s přísudkem", tedy bláboly měly,
                                  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 14.12.2020 Máte tam chybu. Jedná se o gramatický jev "Shoda podmětu s přísudkem", tedy bláboly měly,
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 OHM, a ak je štand, tak istenie o štand.
Ak štand nie je, tak vrece piesku ( na skale sa
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 Moje, o 20 kg lehčí jistička, si OHM nemůže vynachválit. Říká, že chytat pád s ním nebo bez něj je m
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 POZOR:
Edelrid Ohm je dobrej, ale fakticky použitelnej jen na stěny a na sportovky. Při pádu
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 10.12.2020 jo presne, ale ono krome preklizky a sportovek ten problem v rozdilu vahy potom opadava, protoze pri
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 Na Makaku v Jablonci je pytel s pískem na kolečkovým podvozku. Není to teda v Praze. Ze štandu pod,
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 Pokud je zacatecnik, tak top-rope a boulder :)
Pokud chce tahat, tak GriGri ho zablo
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 na stěně docela funguje ohm (a samozřejmě tenčí a neochlupacené lano - chlupaté se kouše a je to k v
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 No, ono te te sice "vystreli nahoru", coz zni v klidu, ale v realu dostanes strasnou bombu
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 a samozřejmě je dobrou zásadou v případě váhového rozdílu nad 15% první expresku necvakat, nebo ji p
        Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 08.12.2020 Lukáši vždycky hltám tvoje rady s úctou (bez ironie) ale tentokrát jsi mimo. Dříve jsem taky praktik
        Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 09.12.2020 Tuhle radu jsem aplikoval na cestu Fotbalové klání v Tisé a nahoře jsem se celkem vybál. Tak už na t
          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 10.12.2020 ano, pro cestu na písku na cestě s klíčovým místem půl metru pod druhým kruhem doporučení cvakat až
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 k moji velke smule mam 95kg a normlane jsem s tou vahou lezl sportovni osmy, a tezky horsky po vlast
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 Na překližce, kde nejsou štandy na nástupu a ani pytle s pískem se nabízí ještě jedno řešení: nosit
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 Nebo lešenářský oko
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 07.12.2020 Já s tím zkušenosti mám. Chodím s dcerou, rozdíl mezi náma je cca 60 kg. Používáme kombinaci OHM + g
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 08.12.2020 Díky za zajímavé postřehy!
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 09.12.2020 Bez grigri by to neudržela... to je blbost, ale ok pokud má 40kg, tak chytne 100kg chlapa s pádem 30
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 10.12.2020 Neudržela, zkoušeli jsme to. Postřeh a zkušenosti na kýbl, ve kterým je lano se mnou, prostě nemá. K
        Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 11.12.2020 OK chápu problém není kýbl jako takový ale jak píšeš "Postřeh a zkušenosti na kýbl, ve kterým j
          Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 11.12.2020 PS: "A znovu opakuju, že OHM je, dle návodu, do rozdílu 40 kg." není úplně pravda, OHM zab
            Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 12.12.2020 V návodu k OHM je napsáno to, co píšu. Váš názor na to ten návod nepřepíše.
            Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 12.12.2020 V návodu výrobce Edelrid je k OHMU napsáno toto: Gewichtsunterschied: Das Gerät ist geeignet für Sei
              Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 "Maximum weight difference according to DAV recommendation" je to doporučení, ne absolutní
                Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 To "DAV recommendation" plati pro tu obdelnikovou cast oblasti hodnot, kde % na ose y jsou
                  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 Tak jinak je to ochrana výrobce, mechanika pořád funguje a fyzika taky. DAV na to dával vyjadřovačku
                    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 Kdyz se podivam vyse do vaseho prispevku, namital jste, ze neni pravda, ze je tam napsano v navodu o
                    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 Prece jenom jeste vstup : proc je tam uvedeno maximalni zatizeni 15 kN? Nemuze to tam byt treba prot
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 11.12.2020 Teoreticky máš pravdu, ale prakticky vůbec. Lehký jistič, když je vymrštěn nahoru jedná reflexně a c
        Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 11.12.2020 Tak to je problém, my v kurzu toto nováčky přesně trénujeme, aby to nedělali a pak problém tohoto ty
  Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 09.12.2020 Máme s manželkou rozdíl 30 kg a lezeme spolu cca 20 let. Sportovky, Vysočina i písek.
Jistí b
    Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 10.12.2020 jo no. ono palati cim vice trecich bodu mezi vami, tim lepe pro hubeneho jistice. Tak 5 pres a trosk
      Re: Jištění s rozdílem váhy 50kg 13.12.2020 A také více energie pohltí delší lano.
Články 05.12.2020 Ahoj!
Tak mě napadlo,jestli by byl v roce 2020 zájem o ,,články,, třeba o tatranských vrcholech, lezení a turistice v Tatrách - spíše z té historické stránky ... Materiálů by bylo dost.
Něco jako jak před mnoha lety vycházeli ty články o Sas
  Re: Články 05.12.2020 Leneni za mna urcite, turistika neviem. VHT asi hej :)
    Re: Články 05.12.2020 *lezeni, samozrejme :)
1
...
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
101
102
...
2263
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Pokud nevěříš, tak si tam zajeď a presvědč se osobně. Nepiš taky ale výstřely do tmy k tématu, o kterém očividně nic nevíš. Já budu rád, když příspěvek odradí třeba jen pár lidí a ti ušetří na dárky. 19:03:02 15.12.2020odpovědět
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Můžu se zeptat, na základě čeho ty pokuty dávají? P. 19:41:16 15.12.2020odpovědět
        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Právně podle paragrafu 87 odst. 3 zákona č. 114/1992 Sb., ve znění p.p. Slovně - zasahování do přirozeného vývoje skalních útvarů na území národního parku. 19:55:54 15.12.2020odpovědět
          Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Od Hřenska po proudu je území národního parku. Ve vyjímce pro lezení v NPČS se smí lézt pouze na objektech vyjmenovaných ve vyhlášce. Takže pokud tam šutr napsanej není, tak smolík. Jedine boulderovat na povolenejch věžích. Mg je vyhláškou pochopitelně zakázané.
Zbytek pravýho břehu je NPR Kaňon Labe, kde je možné provozovat horolezectví včetně boulderingu, ale Mg je tam rovněž zakázané.
Takže kdo chce pokutovat boulderisty na pravým břehu, důvod si najde velmi lehce.
Martin 20:51:03 15.12.2020odpovědět
            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Je nějaká možnost jak zabojovat o rozšíření povolených objektů na ty boulderové? Resp. nevíte proč bylo lezení pro oblast Hřenska zakázáno? Čistě logicky tam z hlediska ochrany přírody často zákaz nedává žádný smysl - leze se na tvrdém kompaktním pískovci do výšky max 3 metrů. Na skále nejsou žádné mechy/lišejníky, pod skálou je akorát hlína/listí a v okolí nic nehnízdí ani není plašena zvěř. Jediný argument, který ochranáři mají je, že se leze na zakázaný objekt v národním parku. Takže by mě zajímalo, proč tomu tak je, když k zákazu vlastně není z hlediska reálné ochrany přírody pádný důvod. 21:18:02 15.12.2020odpovědět
              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Dobře vám tak, porušujete pravidla, tak se nedivte! ;-) Záviš 00:30:00 16.12.2020odpovědět
              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Nedávno se pracovalo na nové výjimce a možnost zabojovat o nové objekty byla minimální, moc jich tam nepřibylo. Ikdyz se zástupci ČHS (J.Pleticha, správci) opravdu snažili.
Nyní je šance povolit další objekty téměř nulová. Vilda 07:49:13 16.12.2020odpovědět
                Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Ahoj Vildo, díky i tak klukům za snahu o vyjednání výjimky. Co by mě zajímalo je, proč před lety lezení v těchto oblastech vůbec zakázali? Resp. chápu nějaké věže, kde je lezení nevhodný nebo vylézání na masivy, kde je bohatá biosféra popř. hnízdění. Co ale nechápu je zákaz lezení na místech/objektech, kde při lezení k žádným přírodním rozvratům nedochází. Zvlášť u boulderingu na pár místech, kde skála je velmi tvrdá, takže její charakter se nemění, na vršky se nedolézá a pod skálou je hlína/listí. To jim jde u boulderingu o používání magnézia? Nebo co bylo hlavním důvodem, že výjimku nepovolili? Honza 09:04:05 16.12.2020odpovědět
                  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Dej sem mail, přepošlu ti vyjádření správy NPČŠ, když jsem se podobně dotazoval. Nebo na mě najdi kontakt na netu, Vilda Patzelt. Vilda 09:16:24 16.12.2020odpovědět
                  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Dej sem mail, přepošlu ti vyjádření správy NPČŠ, když jsem se podobně dotazoval. Nebo na mě najdi kontakt na netu, Vilda Patzelt. Vilda 09:23:31 16.12.2020odpovědět
            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Já myslím, že rezervace není mezi Kamenicí v Hřensku a Suchou Kamenicí těsně před Hřenskem, směrem od Děčína. Tam by to teda snad mělo jít.
(Hranice v Suché Kamenici není ale daná potokem, je myslím kus před potokem, zhruba na hraně údolí Suché K., směrem do Hřenska. P. 08:10:01 16.12.2020odpovědět
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák na dárky potřebuje Rybář 20:47:49 15.12.2020odpovědět
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák To jsou blaboly ve stylu cerne sanitky. Nikdo tam pokutu nedostal, ale proc si nevymyslet a nesirit radoby sezacni novinu, ze? Asi zase nekdo komu lezci parkujou za plotem. Mrdka z krtka 06:32:17 16.12.2020odpovědět
        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Je to pravda, tak nedělej chytrýho, když o tom víš hovno. Viz např v pondělí. Dej sem mail a pošlu ti ten pokutový blok od kluků Vilda 07:40:46 16.12.2020odpovědět
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Hospody zavřený. Skály zavřený. Už mi nic nezbývá. Co budu dělat? 00:09:30 16.12.2020odpovědět
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Lezeni po kamenech začíná mít nádech společensky nebezpecne ilegální cinnosti. Samizdatove průvodce jsou distribuovány značně opatrně přes ověřené komunikační kanaly. I tak občas dojde k prozrazení a zničení cele ilegální buňky. Udavani lezců lezcema se stalo součástí běžného života. Vítejte ve světě spravedlivých hodnot. Za bolševika jsem sice nemel lezecky, ale z lesa mne nikdo nevyháněl, ale udavalo se taky. 07:03:25 16.12.2020odpovědět
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Zátahy (policejní) směřující do bivaků byly i za komoušů. P. 08:12:05 16.12.2020odpovědět
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Výborně! Souhlasím s tvrdým postihem. Když to nejde po dobrém, tak to musí jít po zlém 11:15:23 16.12.2020odpovědět
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák priste aspon sedmicku! spravedlivy 12:09:35 16.12.2020odpovědět
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Už si domasturboval pane "Tvrdý postih mi dělá dobře"? 12:54:24 16.12.2020odpovědět
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák přesně, protože takové postihy nesou ovoce... pokutovaný si to příště rozmyslí a pojede lézt jinam... a nebo vlastně ne ? možná by byla lepší snaha o společný kompromis než tvrdé pokutování, které nikam nevede... a jen situaci vyhrotí... 14:03:38 16.12.2020odpovědět
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Moc rád bych tu pokutu viděl. Samozřejmě dost záleží na tom, kde přesně se to stalo- jestli v NP nebo jiném chráněném území. Stejnětak záleží, za co přesně pokuta byla. Nicméně, pokud šlo o pokutu podle 87 odst. 3 písm. m), tedy za to, že závažně poškodí nebo zničí významný krajinný prvek, tak bych to na místě neplatil a pokusil se to zvrátit v rámci správního řízení, či u soudu. Sysel 17:23:43 16.12.2020odpovědět
        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák V odkazu nahoře (5. shora) je uveden důvod pokut ... "Slovně - zasahování do přirozeného vývoje skalních útvarů na území národního parku.".
Pokud to tak je, tak není moc co řešit, protože NP. Takže ze zákona zákaz všude, lézt jen tam, kde to Správa NP výslovně povolí. MM 18:10:20 16.12.2020odpovědět
          Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák To se nahoře sice píše, ale takový přestupek neexistuje. Stějnětak neexistuje přestupek, že někdo bouldruje, kde se nesmí. Možná dostali pokutu za to, že že nedovoleně mění či ruší dochovaný stav přírody ve zvláště chráněném území podle 87 odst. 1 písm. a). Sysel 19:07:42 16.12.2020odpovědět
            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák A co takhle §87 odst.3 písm.n) s odkazem na § 16 odst. 2 písm. n) a návštěvní řád NPČŠ? JH 19:38:45 16.12.2020odpovědět
              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Jojo, to by určitě šlo, ale nesedí to s tím, co je popisováno výše jako důvod pokuty. Nadto to úplně nesedí s tím, že se píše i o Labáku, kde se bouldrovat smí. Sysel 20:02:55 16.12.2020odpovědět
                Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Předpokládám interpretace právních kutilů... JH 20:21:57 16.12.2020odpovědět
                  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Na druhou stranu je svatým právem každého z nás prostě jít do správka a tam se uvidí.
Přiznávám, že na místě bych nezaplatil taky ... jako nikdy nic. MM 20:52:02 16.12.2020odpovědět
                    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák a není pak vysoce pravděpodobný, že ti to ve správku ještě přisolej a dají pokutu v plný palbě? V 21:37:52 16.12.2020odpovědět
                      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák To je vysoce pravděpodobný a k tomu ještě další litr jako správní poplatek - náhrada řízení. JH 21:48:03 16.12.2020odpovědět
                        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák ve správním řízení zůstává prvotně navržená výše pokuty, (podaná příkazem, ne na místě) akorát se přidá 500 poplatek za vedení. Osolení se nekoná. Na místě nikdy nic neplatit, počkat na příkaz podat odpor a rozhodně bych rozporoval skutkovou podstatu. Předkládal důkazy o opětovném uvedení do původního stavu atd... 13:08:25 17.12.2020odpovědět
                          Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Zmrdy tu nepotřebujeme dík 16:16:22 17.12.2020odpovědět
                            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák V zásadě souhlas, jen bych v tom odsudku nebyl tak drsnej. Nemyslím že KAŽDEJ, kdo pracuje pro stát, by si automaticky zasloužil titul zmrd. honza 20:54:33 17.12.2020odpovědět
                              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák myšleno spíš na ty vyhejbače se postihu,jenom pro to že můžou, když něco udělaj. sebereflexe jen nadávat na OP 22:28:40 17.12.2020odpovědět
                              Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák to s prací pro stát nemá nic společnýho, bránit se je přeci přirozené právo...dobrovolně se odsoudit podepsáním na místě je hloupost 11:46:37 18.12.2020odpovědět
                            Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák něco tě bolí ? 11:47:29 18.12.2020odpovědět
                      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Jen když to prohraješ.
A pro těch pár blbů, co to berou za nějaké vyhejbání se něčemu ... chtělo by to si vzpomenout, že díky podobnému "vyhejbači" už ochranáři neprudí s bivakem (ne kempováním) v CHKO, neb jim to NSS hodil na hlavu. A OP na rozdíl od fin správy není banda blbů, takže jim to stačilo.
Já mám se státní správou velmi bohaté a dlouhodobé zkušenosti a min v polovině případů buď neví která bije, nebo to na ovčana prostě jen zkouší. je fakt, že někdy jsou v tom dokonce relativně nevinně, bo v naší legislativě je bordel jak v ruském tanku, ale to není můj problém. MM 14:48:03 18.12.2020odpovědět
                        Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák MM už hsi viděl bordel v tanku, klidně i ruském a že jsem jich hezkých pár v mládí prolezl:-), já tedy ne, to by se tam nevešli, tam je tedy docela uklizeno:-). Vlk 16:11:58 18.12.2020odpovědět
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Není potřeba nic rozmýšlet, stačí prostě jen číst ... resp. se na to čtení nevysrat, bo NP.
To by ale mělo být vždy, ne jen když se ochranáři zrovna probudí.
Je taky otázkou, proč se probudili zrovna teď, jestli je to prostě jen napadlo, byl tam nějaký podnět od veřejnosti, nebo tam lezci začali dělat už moc velký bordel. Ale to by musel říci nějaký insájdr. MM 18:14:12 16.12.2020odpovědět
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák V podobných případech to vždycky byl bod 3) Kuba Turek 21:40:13 16.12.2020odpovědět
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Anabáze přespolních chovajících se stylem po mně potopa. 19:32:22 17.12.2020odpovědět
      Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Večer nasvícená stěna nad Pražákem, k tomu muzika a ještě se idioti diví, že je to ze silnice vidět...Nad tím. zůstává rozum stát... t 12:31:36 18.12.2020odpovědět
  Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Ok, pokuta padla tam kde je NP. Ale hlavni boulderovy sektor v Hrensku je jinde. Mimo NP a i mimo Kanon Labe (viz vyjimka). Problémem muže byt mago. Můj názor je ze se spousty lidem ta pokuta hodila protože tam nechtějí další lidi... 12:52:21 18.12.2020odpovědět
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Kterým lidem se to hodilo...?
Nevím, jak to bylo přesně v těchhle případech, ale podle toho, co se tu uvádí, se zdá, že pokuty byly za bouldrování někde nad hotelem Praha a tam, přímo nad domy.
Zkušenosti s tím, že se místním Hřenským nelíbí, když se nějací lezci pohybují někde na skalách nad jejich domy a pozemky, už v Hřensku jsou z dřívější doby. Mají asi trochu strach, že jim něco spadne na dům (nějaký uvolněný kámen, blok - je to tam v těch svazích poměrně nestabilní), nebo prostě nemají dobrý pocit z nekontrolovaného ruchu hned nad pozemky, kde je normálně jenom les a klid, a najednou se tam kdosi pohybuje.
Odhaduju, že to by mohl být hlavní důvod: "někdo mi zas leze nad barákem, co tam má co dělat, někoho na něj zavolám..." Podobně jako třeba na Labský Stráni místní volali ochranáře na parkující a přespávající lezce.
A protože to je v NP, i když hned nad baráky, formální důvod pokuty je nasnadě.
Asi se s tím nedá nic moc dělat. Resp. požádal bych všechny, lanaře i bouldraře, o co možná nejméně konfliktní a konfrontační přístup k místním (parkování, přístup, a vůbec pohyb tam, kde jsou na něj alergičtí). Lepší je být ve skupince dvou tří lidí než v osmi deseti a dělat bordel... Byla by škoda, kdyby se to tam podělalo ještě víc, než to je. Aspoň někde a nějak se tam lézt zatím dá. Mohlo by to být i horší.
Díky.
P. 13:48:57 18.12.2020odpovědět
    Re: Pokutování boulderingu Hřensko/Labák Přístup nad Pražák je po hotelových schodech, tedy přes !soukromý! pozemek, který je určen pouze pro hotelové hosty, nikoliv pro lidi s matracemi. 14:12:29 18.12.2020odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: