Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 33. 10255 34.Kubíček 10215 35.Chejn 10208 Bouldry: 33.Stadtherrová 9550 34.Stribrny 9534 35.Kollár 9503 Hory: 16. 3376 17.Abt 3287 18.Sukačová 3238
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Jáchymka bouldering 06.01.2021 Ahoj, nevíte náhodou někdo jak to teď vypadá v Jáchymce na bouldry? Jestli je to proteklé apod. Díky
  Re: Jáchymka bouldering 06.01.2021 Zákaz, kdyby tě to zajímalo.
    Re: Jáchymka bouldering 06.01.2021 Fakt? Tak ještě že to vím. A dokdy? A kde se to dá vyhledat, že je to zakázaný?
      Re: Jáchymka bouldering 06.01.2021 Na stránkách Čhs - lezení povoleno celoročně.
        Re: Jáchymka bouldering 06.01.2021 Tak se podívej třeba na Lidomornu a začni tam něco předvádět v "díře".
          Re: Jáchymka bouldering 06.01.2021 Co má Lidomorna co dělat s Jáchymkou? Poslední dobou tady čtu nějaký narážky na zákazy v jeskyních v
            Re: Jáchymka bouldering 07.01.2021 Co chápeš na zákazu v Lidomorně? Čeho se vůbec týká?
              Re: Jáchymka bouldering 07.01.2021 V úterý jsem tam byl bouldrovat. Tak třeba u nástupu bouldru Otesánek spinkal hlavou dolů netopýrek.
              Re: Jáchymka bouldering 07.01.2021 Je zakaz lezeni uvnitr jeskyne Lidomorna, protoze je tam zakaz vstupu (lidi/lezci rusili netopyre).
                Re: Jáchymka bouldering 07.01.2021 Dostal covid popírač jeden, teď skučí v posteli!
                  Re: Jáchymka bouldering 07.01.2021 zdravý jsem jak řípa, když trvím tolik hodin denně venku, ale všichni chtějí na stavbách rychle dofa
                Re: Jáchymka bouldering 07.01.2021 Jáchymka je trošku jiný případ než Lidomorna a trochu jiný než třeba Kostelík. Jáchymkou prochází tu
    Re: Jáchymka bouldering 06.01.2021 Hej prej i přes Psa tam Vlk chodí boulderovat nad koberečkem
      Re: Jáchymka bouldering 06.01.2021 A pak hned na kobereček
      Re: Jáchymka bouldering 07.01.2021 Já a bouldering, to jedině tehdy, když to absolutně nejde s lanem:-)) a to se stane z 99% ve chvíli,
Lezecky 04.01.2021 Musi se na zavodech i mezinarodnich v bouldru pouzivat lezecky nebo se muze lezt i naboso ?
  Re: Lezecky 05.01.2021 Musí se na FIS závodech ve sjezdu používat lyže nebo je možné jet na sněžnicích?
    Re: Lezecky 05.01.2021 Usmevne :-)))
Ale jak je to doopravdy reseno na zavodech? Na vetsine sten je lezeni naboso za
    Re: Lezecky 05.01.2021 Usmevne :-)))
Ale jak je to doopravdy reseno na zavodech? Na vetsine sten je lezeni naboso za
      Re: Lezecky 05.01.2021 zabij mě, ale nikdy jsem na lezeckých závodech nebyl. Ale: V pravidlech většinou bývá, že závodníci
        Re: Lezecky 05.01.2021 Jo a ještě google (IFSC rules 2020) + ctrl F: (shoes) =
3. (General rules) 14. (Clothing and
        Re: Lezecky 05.01.2021 A ty si myslis, ze prsty na ruce cloveka jsou staveny na to aby na nich vysela cela vaha tela?
          Re: Lezecky 05.01.2021 Konecne normalni odpoved. Diky.
          Re: Lezecky 05.01.2021 Konecne normalni odpoved. Diky.
          Re: Lezecky 05.01.2021 Takhle jsem o tom nikdy nepřemýšlel. Odolnost tkání je vyhovující, na zátěž se se dokážou adaptovat,
          Re: Lezecky 05.01.2021 Však právě o tom píšu - původně byly. Člověk se ale přizpůsobil a teď je to (řekněme) napůl. Něco se
          Re: Lezecky 05.01.2021 Jojo, než vyseješ 80kg zrní...
        Re: Lezecky 05.01.2021 Wtf? Zeptal se jestli se smí na boso na závodech a ty mu uděláš přednášku, proč je lezení v lezečkác
První lano 04.01.2021 Zdravím! Od podzimu chodíme lézt ven a tak jsem se rozhodl, že je čas pořídit vlastní lano (a přestat zneužívat vybavení spolulezců). Vyhlédl jsem si dva kandidáty:
1) Tendon Ambition 9.8 CS 70m (3500Kč)
2) Beal Stinger III 9.4 Golden Dry 70
  Re: První lano 04.01.2021 Pokud ti jde o výdrž, tak doporučuji Tenton Master PRO 9.2 , ze začátku trochu drát, ale na nacvičov
    Re: První lano 04.01.2021 Taky jsem na něj koukal, ale tam už mám trochu obavy z větší rázové síly v kombinaci s ohmem. Ale ne
      Re: První lano 04.01.2021 Razová síla není problém( je v normě ) , 10-12m pády celkem běžně do něho dávám, je to spíš o jistič
  Re: První lano 04.01.2021 Pokud sis nevyhlédl Mamuta, tak vše ostatní je v pohodě
    Re: První lano 04.01.2021 ono je to venkoncem úplně jedno. pokud si nevyhlídneš nějakého 11,5mm macka (jestli se taková lana j
      Re: První lano 04.01.2021 Souhlas na 100%. Rozumnou tloušťku, jinak je to jedno. Spíš bych si rozmyslel délku, to je složitějš
      Re: První lano 04.01.2021 súhlasím s tou hrúbkou a "spotrebným materiálom".
Pri lane u začiatočníkov je vä
  Re: První lano 04.01.2021 Když se furt šmrdolí u presky odsedáváním, první 2 metry jdou rychle sr*t, zato zbytek lana je furt
  Re: První lano 04.01.2021 Koupil bych Beal, ale vykašlal se na úpravu Golden Dry.
    Re: První lano 04.01.2021 u lana na športovky od akéhokoľvek výrobcu je imho zbytočná akákoľvak impregnácia úprava. Peniaze
  Re: První lano 04.01.2021 Doporučuji Tendon se SBS opletem, takže třeba Master 9.7. Vydrží hodně, manipulace s ním je příjemná
  Re: První lano 05.01.2021 První lano je jako první sex. Nikdy nevíš, jak se zachová! :-))
    Re: První lano 05.01.2021 vice než jaký výrobce bych se soustředil na dělku podle toho kde lezeš např na Labák je 70 m naprost
      Re: První lano 05.01.2021 Ze všech odpovědí jsem tak nějak došel k závěru, že pokud člověk nekoupí nějakou hrůzu, tak je vlast
        Re: První lano 05.01.2021 těch magických 32 metrů tipuji, že to jsou ty dvě imrvére obležený karešoviny v lomu u cesty na kačá
          Re: První lano 05.01.2021 Lezeme v Rakousku, okolí Vídně :)
Jasný, že ideál by bylo spousta vybavení, ale peníze zatím
            Re: První lano 06.01.2021 Jdi do Bealu Stinger (výkonnostní) nebo Booster (top lano, díky poměru opletu nad 40% vysoká životno
            Re: První lano 06.01.2021 Jdi do Bealu Stinger (výkonnostní) nebo Booster (top lano, díky poměru opletu nad 40% vysoká životno
Bogan Nejedlo 30.12.2020 Hezký den, sestavuji rodokmen rodu Nejedlo z Turnovska a okolí. Proto bych se chtěla zeptat, zda by tu nebyl někdo, kdo by mi sdělil více informací k tragicky zesnulému panu Bohumilu Nejedlo (zvaný Bogan), který zahynul spolu s kolegy lezci při expedici P
  Re: Bogan Nejedlo 31.12.2020 napiš Liboroj Duškoj (scenárista Boys 1970) Libor.Dusek@hudy.cz
    Re: Bogan Nejedlo 31.12.2020 MOC DÍKY ZA TIP! :-)
Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 Dostal jsme pod stromeček nový průvodce na Ostrov. Musím konstatovat, že je to naprosto parádní dílo a takhle nějak si představuji skvělého průvodce. Zdá se, že je tam asi úplně vše, vzhledem ke všem mini kvakům, které jsou tam také a asi 95% cest je v to
  Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 Lehké korekce? Jižní stěna na Starce ze VI (ve vrcholovce) nebo VIIa (Hoblák) na VIIIa je sice extré
    Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 No já jsem zase zastánce normální saské otevřené klásy, takže mě to nadmíru vyhovuje. Nikdo u nás zj
    Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 Přesně. V Ostrově byly úlety v klasifikaci extrémní. O při pískovcovém zajištění mi opravdu nevyhuje
      Re: Nový průvodce Ostrov 02.01.2021 deníčkáři prostě chtěj co nejvyšší čísla za co nejméně práce. k inflaci došlo na sportovkách, ak pro
      Re: Nový průvodce Ostrov 02.01.2021 To použití slova "realita", to je úplně jako když marxisti říkali, že všichni přeci vědí,
        Re: Nový průvodce Ostrov 03.01.2021 Za mě, je v Ostrově enormní množství cest s ustřelenou klasifikací. Přelezu si je a vím, že realita
          Re: Nový průvodce Ostrov 03.01.2021 Byla to nadsázka, vtip. Jasně že je tam, podobně jako jinde, spousta klasifikačních ústřelů, cest kt
            Re: Nový průvodce Ostrov 03.01.2021 A právě Hřbitovní kvítí mi přijde jako ideální příklad posunuté reality. Tak těžké VIIb jsem zatím j
              Re: Nový průvodce Ostrov 03.01.2021 No jo, mně to taky jako VIIb přijde sakra těžké. Ale byla to realita :)
            Re: Nový průvodce Ostrov 03.01.2021 Do diskuse co je realita a co popis reality se raději s jazykovědcem pouštět nechci.
            Re: Nový průvodce Ostrov 03.01.2021 Navíc si myslím, že brát v úvahu názor přespolního je v případě klasifikace prospěšné.
              Re: Nový průvodce Ostrov 03.01.2021 Adršpašský lezec je taky přespolní, stále je názor přespolního v případě klasifikace prospěšný?
              Re: Nový průvodce Ostrov 03.01.2021 Jo, to neříkám nic. Může to být určitě užitečný. Ale s čím to má ten přespolní rovnat? Podle mě je d
                Re: Nový průvodce Ostrov 04.01.2021 ostatně pokud někde hodnotěj vyšším číslem, řekněte mi - za kolik mají Sasíci teď v novém třeba Rule
                  Re: Nový průvodce Ostrov 04.01.2021 Zvednuto z VIIIc na RP IXa
                    Re: Nový průvodce Ostrov 04.01.2021 Kecáš!!! To se zbláznili. I mezi VIIIb by to byla dávačka
                    Re: Nový průvodce Ostrov 04.01.2021 Kecáš!!! To se zbláznili. I mezi VIIIb by to byla dávačka
  Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 to je ten novy nemecky (tedy v nemcine) nebo cesky?
    Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 Skoro všechny cesty jsou v topu, kvalitní fotka. Takže němčina není potřeba… Vydalo ho stejné naklad
      Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 diky. Kde se da objednat?
        Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 Hudy
      Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 Koukal jsem na něj a zaujaly mě fotky. Nemyslím, že bych ocenil rady na fotkách, kam dát smyčku a up
        Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 prej průvodce na jaře vyjde i v česke mutaci.nevíte o tom neco blíže??
          Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 Zrovna jsem s klukama mluvil a Honza věří v únor. Počítejme s březnem.
        Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 Pokud uvádí, kam dát smyčku, je to super.
          Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 Na to bych moc nespoléhal a raději hledal hnízda, hodiny a obhozy celou cestu. Nikdy totiž nevíš, c
            Re: Nový průvodce Ostrov 30.12.2020 Souhlas. Myslím, že průvodce nemá nahrazovat kámoše, co cestu vyradí do detailu, když je potřeba. St
              Re: Nový průvodce Ostrov 01.01.2021 Když čtu komentáře od Kuby86 a Sysla, tak mám pocit, že jsou to snad skrytí prodejci tohoto průvodce
                Re: Nový průvodce Ostrov 01.01.2021 Prodejce průvodce nejsem. Doporučují Pískaři, aby se příště zeptal a nepsal zbytečně nesmysly. Každo
                  Re: Nový průvodce Ostrov 01.01.2021 Pro běžného konzumenta z daleka je pro Labák určitě použitelnější "němec". K čemu Piškotov
                  Re: Nový průvodce Ostrov 03.01.2021 Musím říct že jsem rád, když je k mání průvodce, podle kterého se nezabiju v "ostrovské" š
                    Re: Nový průvodce Ostrov 03.01.2021 Tak tohle podepisuju jako hodně rozumný názor.
                Re: Nový průvodce Ostrov 01.01.2021 Aby nebyla mýlka, německého průvodce mám a budu ho používat. Jen mi nesedí překlasifikovávání cest,
                  Re: Nový průvodce Ostrov 01.01.2021 sláva německé presnosti a srovnávání čéské chaotickožlabácké neklasy. pruvodce je super
                    Re: Nový průvodce Ostrov 03.01.2021 Kdybych se na to koukal jen jako na srovnání dvou průvodců (a vyprdnul se na národnostní kydy, který
  Re: Nový průvodce Ostrov 04.01.2021 To překlasifikování je poměrně kontroverzní. Na jednu stranu v Ostrově klasa lítá hodně, zvlášť u st
    Re: Nový průvodce Ostrov 04.01.2021 Vašku diky za info a prosim te. Ten německy vyjde i v české mutaci nevíš?
      Re: Nový průvodce Ostrov 04.01.2021 To pochybuju. Ten německý, co vyšel, má texty německy a ve stručnější verzi anglicky. Názvy skal jso
Kotníkové lezačky 29.12.2020 Ahoj, rád bych se optal na nějaké tipy na kotníkové lezečky, něco ve stylu LaSportiva TC Pro :) Dík :)
  Re: Kotníkové lezačky 29.12.2020 lezeš nebo lezaš?
    Re: Kotníkové lezačky 29.12.2020 Není to jedno?
    Re: Kotníkové lezačky 29.12.2020 Zas někdo s nutkavou potřebou vyjadřovat se k tomu o čem nic neví
    Re: Kotníkové lezačky 30.12.2020 Není! Když slyším slovo "lezačky", otevírá se mi kudla v kapse.
      Re: Kotníkové lezačky 30.12.2020 Tak čti potichu
        Re: Kotníkové lezačky 31.12.2020 Ona sa asi i tak otvara, akurat potichu...
  Re: Kotníkové lezačky 29.12.2020 Kotníkovky v Evropě: Boreal, LS, Scarpa, 5.10, Evolv, Butora (i ženský model), Tulson Tolf, Andrea B
    Re: Kotníkové lezačky 29.12.2020 Triop ne, rozhodně je nemá v nabídce na webu
      Re: Kotníkové lezačky 29.12.2020 Existujou. Model Triop Kova. Viděl jsem ho na vlastní oči. Jaký jsou, netuším.
        Re: Kotníkové lezačky 29.12.2020 Už se nevyrábí :)
          Re: Kotníkové lezačky 29.12.2020 Beru zpět, na eshopu jsou nicméně v katalogu nejsou uvedený! Moje chyba
          Re: Kotníkové lezačky 30.12.2020 triop.cz Kova - dostupnost: skladem, cena 1535,-
  Re: Kotníkové lezačky 29.12.2020 Já mám už delší dobu La Sportiva TC Pro. Lezu v nich hlavně na horách hodně dlouhé túry do cca 4 UIA
    Re: Kotníkové lezačky 29.12.2020 Kubo to že neumíš lézt na písku není lezečkou :-) za mne naopak na klasický písek (do IXa a žulu 7a+
      Re: Kotníkové lezačky 29.12.2020 Proc urazis, to jsi tak naduty? lezecky nemusi sednout kazdemu na pisku, za me spary ano, ale na pis
        Re: Kotníkové lezačky 30.12.2020 Ach jo, kdybych chtel urazet tak tam nedam smajlika. Do prdele, to uz nikdo neni schopny brat veci s
          Re: Kotníkové lezačky 30.12.2020 OK, tak sorry.
          Re: Kotníkové lezačky 01.01.2021 Vždyť píšu svoje obtížnosti :-) Ale na písek s výjimkou spár tyhle boty fakt nejsou určené.
            Re: Kotníkové lezačky 01.01.2021 Tuhe jsou nove, pak se P3 stelka krasne proslapne a je uplne luxusni. S prvnima jsem udelal tu chybu
              Re: Kotníkové lezačky 01.01.2021 Jinak aktualne utok na spici hitparady v mekkych lezeckach je od LS Theory, uplná pecka na treni a o
  Re: Kotníkové lezačky 30.12.2020 Alternativa ktera stoji za zminku jsou libovolne nekotnikove botky + hadinky. Zminene LS TC Pro mi n
Kotníkové lezačky 29.12.2020 Ahoj, rád bych se optal na nějaké tipy na kotníkové lezečky, něco ve stylu LaSportiva TC Pro :) Dík :)
Sněžník 29.12.2020 Nevíte někdo jestli je na Děčínském sněžníku sníh? Je tam lezitelno?
  Re: Sněžník 29.12.2020 Sníh tam je a docela dost.
    Re: Sněžník 29.12.2020 Díky Sysle
Foto dne 28.12.2020 O jakou cestu se jedná? ;-)
(Chvíli mi trvalo to s jistotou určit, bb.)
  Re: Foto dne 28.12.2020 Myslím si, že je to Krvavá Boule.
    Re: Foto dne 28.12.2020 Ano, je.
      Re: Foto dne 28.12.2020 Cesta jmenem '8' tam taky je a na tu to nevypada ...
lista v p... 26.12.2020 Zdar. dneska se mi povedlo urvat listu na Nocniku v Ziletkach, takze Ziletky, Lopatev a Kdopak pekne papal budou zitra nelezitelny. V pondeli pojedu prilepit. Moc se omlouvam, jsem tezky prase...
1
...
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
98
99
100
...
2263
Lezecky Musi se na zavodech i mezinarodnich v bouldru pouzivat lezecky nebo se muze lezt i naboso ? 12:37:54 04.01.2021odpovědět
  Re: Lezecky Musí se na FIS závodech ve sjezdu používat lyže nebo je možné jet na sněžnicích? 07:55:14 05.01.2021odpovědět
    Re: Lezecky Usmevne :-)))
Ale jak je to doopravdy reseno na zavodech? Na vetsine sten je lezeni naboso zakazano, ale zavody se ridi jinymi pravidly. 09:10:53 05.01.2021odpovědět
    Re: Lezecky Usmevne :-)))
Ale jak je to doopravdy reseno na zavodech? Na vetsine sten je lezeni naboso zakazano, ale zavody se ridi jinymi pravidly. 09:10:57 05.01.2021odpovědět
      Re: Lezecky zabij mě, ale nikdy jsem na lezeckých závodech nebyl. Ale: V pravidlech většinou bývá, že závodníci jsou povinni dodržovat provozní řád sportoviště.
A vážně si myslíš, že jsou lezečky jen nepotřebný kus plastu, který jen zastiňuje všemocnou přírodu a přirozené možnosti lidského těla? Pak věz, že noha je uzpůsobena k chození a to na měkčím, hrbolatém povrchu a ne třeba na asfaltu. Rovněž chodidlo není úplně přilnavé, stejně jako dlaň - stavíš se tak i k používání mágla na závodech?! A Prsty nejsou stavěny k stání na mikrostupech... Jasně, něco se dá naučit, vytvrdit a vybalancovat, ale vážně je ve tvé moci vyhrávat bez bot, nevo je to jen plk, abys pak mohl říkat: "jo byl jsem předposlední, ale jediný tvrďák bez bot" Tedy IMO pokud chceš pořádat závody v lezení bez bot, tak máš spoustu možností (ostatně specifické závody, např. lezení spár jsou velice oblíbené a veřejností považované za hardcore), ale takovéhle plácání je jako bavit se o botách na golfu, v prostředcích MHD, při fotbale atd. Prostě vždycky se najde někdo, kdo po jakémkoliv vysvětlení dodá: "A co kdyby..." Ale mě neposlouchej, já jsem jenom hejtr a neprogresivní bůmr... fl 10:26:41 05.01.2021odpovědět
        Re: Lezecky Jo a ještě google (IFSC rules 2020) + ctrl F: (shoes) =
3. (General rules) 14. (Clothing and equipment) A) must wear climbing shoes and (where relevant) a harness during their attempts;
Takže doufám, že nelezeš stejně, jako hledáš... fl 10:30:57 05.01.2021odpovědět
        Re: Lezecky A ty si myslis, ze prsty na ruce cloveka jsou staveny na to aby na nich vysela cela vaha tela? Ortoped 11:11:24 05.01.2021odpovědět
          Re: Lezecky Konecne normalni odpoved. Diky. 11:19:44 05.01.2021odpovědět
          Re: Lezecky Konecne normalni odpoved. Diky. 11:19:53 05.01.2021odpovědět
          Re: Lezecky Takhle jsem o tom nikdy nepřemýšlel. Odolnost tkání je vyhovující, na zátěž se se dokážou adaptovat, takže ano, jsou tak postavené :) Ortoped 2 11:28:05 05.01.2021odpovědět
          Re: Lezecky Však právě o tom píšu - původně byly. Člověk se ale přizpůsobil a teď je to (řekněme) napůl. Něco se dá natrénovat, ale existuje limit, za který se prostě nedostaneš a basta. Lezení totiž už není člověku přirozený pohyb (byť se z něj něco jako přirozený udělat dá).
Může se to ale vyřešit materiálem. Nejdřív háky a žebříky, teď máglem a botama. Klidně zajdi ještě dál a lez pure, případně nahý atd. Ale stejně, jako by se AO moc nechytal mezi drytoolisty, tak naboso (byť můžeš mít nějaké dílčí úspěchy, třeba Ti půjdou obliny) prostě nepolezeš na špičce v porovnání s těmi, kdo tu "techniologii" nějak používají. fl 11:35:12 05.01.2021odpovědět
          Re: Lezecky Jojo, než vyseješ 80kg zrní... K. 12:38:10 05.01.2021odpovědět
        Re: Lezecky Wtf? Zeptal se jestli se smí na boso na závodech a ty mu uděláš přednášku, proč je lezení v lezečkách lepší? Na to se podle mě neptal. 18:49:24 05.01.2021odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: