Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 43.Výšek 10077 44.Hyžný 10069 45.Winter 10054 Bouldry: 43.Jeliga 9203 44.Zítková 9200 45.Ježek 9200 Hory: 8.Zaoral 5927 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Spaní ve stanu Alpy 28.02.2021 Ahoj,
máte někdo prosím zkušenosti jak je to v Rakousku se spaním ve stanu u horské chaty? Není to o penězích, v Rakousku je ubytování celkem levné.
Jen jsem našel v jednom článku doporučení si některé chaty rezervovat hodně dopředu.
  Re: Spaní ve stanu Alpy 28.02.2021 Jak kde a jak kdy.. Se to tu řešilo jak je nastavená legislativa, dost záleží v kterým "okrese&
  Re: Spaní ve stanu Alpy 28.02.2021 Není problém se zeptat, chataři bývají normální. A když si k tomu dáte třeba 10 piv, tak budou úplně
  Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 Platí nepsané, ale Rakušany i slušnými Čechy dodržované pravidlo, že spát a případně vařit je možné
    Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 tedy bavíme se o době normální, žánop.
záleží, jestli chci komfort chaty neužívat vůb
      Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 Za chatu se platí i když spíš venku.
(Sprchy WC kuchyňka)
Tak to je u nás, na Slovensk
        Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 ono je to většinou na rozumné domluvě a platba za stan za chatou je víceméně symbolická a v případě
  Oxiduj si jinde, 01.03.2021 když jsi blb nebo trénuješ na Kyrgoš a taháš do Alp stan, a neser laskavě u chat...
    Re: Oxiduj si jinde, 08.03.2021 Ale chaty přece nejsou všude.
    Re: Oxiduj si jinde, 08.03.2021 věřím, že i v Alpách sú takí tí chatári, co jim rupne v hlavě a nepustěj tě dovnitř. Takže mít stan
      Re: Oxiduj si jinde, 08.03.2021 zvlášť v rakousku, kde na nás poslali policajty, i když jsme spali na odpočívadle bez stanů
        Re: Oxiduj si jinde, 09.03.2021 v některých spolkových zemích rakouska je zákaz spaní v autech (i osobních) mimo autokempy již zhrub
          Re: Oxiduj si jinde, 10.03.2021 Mam pocit že to dost koliduje s mezinárodnim právem a spoustou i jejich zákonů. Když se zaměříme jen
            Re: Oxiduj si jinde, 10.03.2021 A ty docela přibývají
            Re: Oxiduj si jinde, 10.03.2021 Rakušani a Švýcaři ještě dodávají značku zákaz táboření a kempování a někdy i písemnou tabulku, že s
              Re: Oxiduj si jinde, 12.03.2021 Zlaty Verdon
  Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 Nechápu potřebu spát ve stanu u chaty- buď taháš stan a spíš ve volné přírodě, nebo spi v chatě. Tak
    Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 Dá se jít Alpy bez stanu? Mimo sezónu jsou přece chaty zavřené.
      Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 Ano, říká se tomu třeba winteraum, zimna soba... podle toho v jaké části alp.
    Re: Spaní ve stanu Alpy 07.03.2021 V alpách (narozdíl třeba od Slovenska), je chatař hlavně správce chaty, neplatí žádný nájem, ale nao
      Re: Spaní ve stanu Alpy 08.03.2021 Co je mi známo, tak chataři jde 100% zisku z jídla a dalšího, co tam prodá, ale veškerý zisk z ubytk
        Re: Spaní ve stanu Alpy 08.03.2021 resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
        Re: Spaní ve stanu Alpy 08.03.2021 resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
        Re: Spaní ve stanu Alpy 08.03.2021 resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
      Re: Spaní ve stanu Alpy 08.03.2021 Tak jednou jsem se bavil s chatarem, cely nestastny. Ze mu AV zveda najem, ale on nechce zvedat ceny
          Re: Spaní ve stanu Alpy 09.03.2021 naše nemilá zkušenost se ženou pár roků zpět na Hohewandu, dolezli jsme feratu, dojdeme k večeru na
          Tatranské chaty JAMES + KST 10.03.2021 otvárajú sa obálky s ponukou, rozhodujúc nie je ponúknutý nájom, ale aj skúsenosti, vízia. Ide to d
co na sebe 27.02.2021 Jaké jsou vaše zkušenosti s oblečením pod lezeckými kalhotami? Nejsem si jistá, zda se na bouldering hodí víc stringy, nebo brazilky?
  Re: co na sebe 27.02.2021 NEJLÍP NAOSTRO ! Když prdnou gatě ať je na co koukat! ;-) :-*
Pytel na mago 25.02.2021 Pytel na mago se našel na jihlavsku, za popis pytle a skaly vrátím
kalhoty Rafiki 25.02.2021 Jaké jsou vaše zkušenosti s lezeckými kalhotami Rafiki? Nejsem si jistý, zda mám objednat S nebo M. M se zdá být příliš velký na můj pas a S se zdá docela malý na mou velikost. Dívám se na model Facerock. Dík!
  Re: kalhoty Rafiki 25.02.2021 Dobry, akorat nektery barvy maj tendenci dost blednout, ale jinak pohoda. Ja mam Lko.
  Re: kalhoty Rafiki 26.02.2021 Jsem mezi S a L.
  Re: kalhoty Rafiki 26.02.2021 bral bych S pokud vahas, tam kde mam jine znacky M jsem mel rafiki S
  Re: kalhoty Rafiki 26.02.2021 Velikosti dost lítaj, model od modelu. Nedá se jednoznačně poradit.
Jinak, je to "převle
    Re: kalhoty Rafiki 26.02.2021 Dík. Velikost S má specifikace výška 171-176, pas 78-82, boky 92-96 a velikost M má specifikace výšk
    Re: kalhoty Rafiki 26.02.2021 A že je to stejná kvalita jako Hannah je dobře, nebo špatně? Uvažuji, že si od nich koupím bundu.
      Re: kalhotky Rafiki 26.02.2021 Hana přemýšlý si koupit kalhotky od Rafniky... Hmm.
      Re: kalhoty Rafiki 27.02.2021 Za mě určitě o dost horší kvalita než Mountain Equipment, Rab, Direct Alpin apod.
U k
        Re: kalhoty Rafiki 27.02.2021 A máš s tou kvalitou nějakou osobní zkušenost? Jako chci tu bundu hlavně do města, ale prý je v ní p
          Re: kalhoty Rafiki 27.02.2021 Ano, s bundou Hannah mám osobní zkušenost.
            Re: kalhoty Rafiki 28.02.2021 A dobrou? Nebo špatnou...
              Re: kalhoty Rafiki 28.02.2021 Čti pomalu a nad každou větou chvilku přemýšlej:
Pokud chceš nosit bundu do města, t
                Re: kalhoty Rafiki 28.02.2021 Nechápu... Jaký je rozdíl, když se ti třeba na bundě po půl roce rozbije zip při VHT a nebo ve městě
                  Re: kalhoty Rafiki 28.02.2021 Oproti renomovaným značkám se v horách v bundě od Hanahu víc zpotíš, když budeš makat, víc vymrzneš,
                    Re: kalhoty Rafiki 01.03.2021 Ale narozdíl od zmiňovaných značek je ve slevě.
  Re: kalhoty Rafiki 26.02.2021 Stejně budeš doma sedět v teplákách!!! :-)))))))))
    Re: kalhoty Rafiki 27.02.2021 jen musím upozornit že jsou málo elastické takže se v nich špatně sbírají bodíčky do deníčku
LaSportiva Skwama 25.02.2021 Ahoj,
Vcera jsem nechal na panteonu na male skale v prvni lize lezecky LS skwamy. Cislo asi 39.5 nebo tak neco. Kdyby ste je nekdo nasel dejte mi pls vedet. Diky moc, jirmi, tel. 739243739
  Re: LaSportiva Skwama 25.02.2021 Nalezeno, vyreseno. Diky vsem za spolupraci, jirmi
LaSportiva Skwama 25.02.2021 Ahoj,
Vcera jsem nechal na panteonu na male skale v prvni lize lezecky LS skwamy. Cislo asi 39.5 nebo tak neco. Kdyby ste je nekdo nasel dejte mi pls vedet. Diky moc, jirmi, tel. 739243739
  Re: honnold sili 24.02.2021 Šílí? Snad ani ne... Prostě si leze, jak je jeho zvykem.
Ve skalním lezení se pohybuje spous
    Re: honnold sili 25.02.2021 bacha na diakritiku. Bych to cetl jako Unor Bily, Honnold SILI!
      Re: honnold sili 25.02.2021 Šílí i sílí. dat za den tri steny solo, kdy normalne se kazda z nich leze dni nekolik.... navic sol
Gran Zebru 15.02.2021 Nebyli jste někdo na Schaubachhütte pod Gran Zebru v Itálii? Zajímalo by mě, zda je tam winterraum, případně jaký je tam přístup v zimě. Díky
9A 11.02.2021 2hy 9A bouldr hoďte vo tom aspoň zmínku děkuji
  Re: 9A 11.02.2021 je to 8C+
    Re: 9A 11.02.2021 V Krasovém kontextu tak 7C. Říkal mi to Franta a ten už vylezl i 6B+, takže má přehled.
      Re: 9A 11.02.2021 To je toho, tohle se lezlo na písku už dávno.
        Re: 9A 11.02.2021 Ale to se ještě mágovalo
          Re: 9A 17.02.2021 To se lezlo, ještě když se nemágovalo. Tedy u nás. Nevím jak u vás.
  Re: 9A 12.02.2021 s mágem to nemá cenu, to není žádnej výkon
  Re: 9A 12.02.2021 2hy. To je fakt nutný psát takovýhle tatarsky patvary?
  Re: 9A 12.02.2021 2hy. To je fakt nutný psát takovýhle tatarsky patvary?
    Re: 9A 14.02.2021 3.14 oxid uhelnaty s hakem
    Re: 9A 17.02.2021 Třeba to je tajný kód k útoku. Co ty víš?
      Re: 9A 23.02.2021 tuejčvaj?
1
...
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
...
2263
kalhoty Rafiki Jaké jsou vaše zkušenosti s lezeckými kalhotami Rafiki? Nejsem si jistý, zda mám objednat S nebo M. M se zdá být příliš velký na můj pas a S se zdá docela malý na mou velikost. Dívám se na model Facerock. Dík! Tomaz13:56:29 25.02.2021odpovědět
  Re: kalhoty Rafiki Dobry, akorat nektery barvy maj tendenci dost blednout, ale jinak pohoda. Ja mam Lko. J 20:48:51 25.02.2021odpovědět
  Re: kalhoty Rafiki Jsem mezi S a L. 08:08:11 26.02.2021odpovědět
  Re: kalhoty Rafiki bral bych S pokud vahas, tam kde mam jine znacky M jsem mel rafiki S 09:10:09 26.02.2021odpovědět
  Re: kalhoty Rafiki Velikosti dost lítaj, model od modelu. Nedá se jednoznačně poradit.
Jinak, je to "převlečenej" Hannah, tzn. jedna firma, tzn. jedna kvalita.
11:16:10 26.02.2021odpovědět
    Re: kalhoty Rafiki Dík. Velikost S má specifikace výška 171-176, pas 78-82, boky 92-96 a velikost M má specifikace výška 174-179, pas 83-87, boky 97-101. Já mám 191/80/96. A samozřejmě není možné si kalhoty vyzkoušet :D JC16:05:01 26.02.2021odpovědět
    Re: kalhoty Rafiki A že je to stejná kvalita jako Hannah je dobře, nebo špatně? Uvažuji, že si od nich koupím bundu. Překližkář s multisportkou 20:28:31 26.02.2021odpovědět
      Re: kalhotky Rafiki Hana přemýšlý si koupit kalhotky od Rafniky... Hmm. 21:26:52 26.02.2021odpovědět
      Re: kalhoty Rafiki Za mě určitě o dost horší kvalita než Mountain Equipment, Rab, Direct Alpin apod.
U kalhot nic hrozného, záleží jak sedí, ale lezecké většinou nijak neškrtí. To, že budou hůř šité a z horším materiálů asi přežiješ.
Pokud chceš nosit bundu do města, tak Hannah je OK. Pokud do hor na VHT, skialp, ledy, pak bych se Hannahu obloukem vyhnul. Důvody: použitá izolace, prodyšnost, voděodolnost, no name membrány, váha, objem a další a další věci. 08:58:06 27.02.2021odpovědět
        Re: kalhoty Rafiki A máš s tou kvalitou nějakou osobní zkušenost? Jako chci tu bundu hlavně do města, ale prý je v ní primaloft, to mi jako noname materiál nepřipadá. Hlavně se mi líbí barva :-) Ale nerad bych, aby se mi hned rozpadla... Zvažuji mezi touhle a tím, že se na to vys..u, že už stejně nebude zima :-D Ale je ve slevě, že jo. překližkář s multisportkou 11:20:08 27.02.2021odpovědět
          Re: kalhoty Rafiki Ano, s bundou Hannah mám osobní zkušenost. 23:18:45 27.02.2021odpovědět
            Re: kalhoty Rafiki A dobrou? Nebo špatnou... Překližkář s multisportkou 10:13:04 28.02.2021odpovědět
              Re: kalhoty Rafiki Čti pomalu a nad každou větou chvilku přemýšlej:
Pokud chceš nosit bundu do města, tak Hannah je OK. Pokud do hor na VHT, skialp, ledy, pak bych se Hannahu obloukem vyhnul.
Pokud to nepochopíš, tak se znovu zeptej. 12:03:03 28.02.2021odpovědět
                Re: kalhoty Rafiki Nechápu... Jaký je rozdíl, když se ti třeba na bundě po půl roce rozbije zip při VHT a nebo ve městě? Jasně, že v těch horách tě to asi o trochu víc ohrozí, ale jako ukazatel kvality je místo fuk. Spíš ten časový údaj. Protože třeba ten zip je podle mého cestou do práce a cestou pod alpské louce namáhaný asi tak stejně. Proto jsem se ptal na osobní zkušenost a spíš než za zpochybňování mé inteligence bych byl vděčný třeba za informaci typu: "Koupil jsem si bundu Hannah a měla tak blbý švy, že mám po roce pět nových větracích otvorů.." To jsem si teď vymyslel, nic od Hannahu jsem nikdy neměl a proto jsem se zeptal. Každopádně díky :-) Překližkář s multisportkou 13:22:51 28.02.2021odpovědět
                  Re: kalhoty Rafiki Oproti renomovaným značkám se v horách v bundě od Hanahu víc zpotíš, když budeš makat, víc vymrzneš, když makat nebudeš, víc, profoukneš, dřív promokneš budeš tahat větší váhu a v báglu ti zabere víc místa. pavelk 17:54:24 28.02.2021odpovědět
                    Re: kalhoty Rafiki Ale narozdíl od zmiňovaných značek je ve slevě. 07:38:57 01.03.2021odpovědět
  Re: kalhoty Rafiki Stejně budeš doma sedět v teplákách!!! :-))))))))) 19:42:15 26.02.2021odpovědět
    Re: kalhoty Rafiki jen musím upozornit že jsou málo elastické takže se v nich špatně sbírají bodíčky do deníčku 08:47:40 27.02.2021odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: