Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
43.Výšek 10077
44.Hyžný 10069
45.Winter 10054
Bouldry:
43.Jeliga 9203
44.Zítková 9200
45.Ježek 9200
Hory:
8.Zaoral 5927
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231462 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Spaní ve stanu Alpy28.02.2021
Ahoj,
máte někdo prosím zkušenosti jak je to v Rakousku se spaním ve stanu u horské chaty? Není to o penězích, v Rakousku je ubytování celkem levné.
Jen jsem našel v jednom článku doporučení si některé chaty rezervovat hodně dopředu.
 Re: Spaní ve stanu Alpy28.02.2021
Jak kde a jak kdy.. Se to tu řešilo jak je nastavená legislativa, dost záleží v kterým "okrese&
 Re: Spaní ve stanu Alpy28.02.2021
Není problém se zeptat, chataři bývají normální. A když si k tomu dáte třeba 10 piv, tak budou úplně
 Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Platí nepsané, ale Rakušany i slušnými Čechy dodržované pravidlo, že spát a případně vařit je možné
  Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
tedy bavíme se o době normální, žánop.

záleží, jestli chci komfort chaty neužívat vůb
   Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Za chatu se platí i když spíš venku.
(Sprchy WC kuchyňka)
Tak to je u nás, na Slovensk
    Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
ono je to většinou na rozumné domluvě a platba za stan za chatou je víceméně symbolická a v případě
 Oxiduj si jinde,01.03.2021
když jsi blb nebo trénuješ na Kyrgoš a taháš do Alp stan, a neser laskavě u chat...
  Re: Oxiduj si jinde,08.03.2021
Ale chaty přece nejsou všude.
  Re: Oxiduj si jinde,08.03.2021
věřím, že i v Alpách sú takí tí chatári, co jim rupne v hlavě a nepustěj tě dovnitř. Takže mít stan
   Re: Oxiduj si jinde,08.03.2021
zvlášť v rakousku, kde na nás poslali policajty, i když jsme spali na odpočívadle bez stanů
    Re: Oxiduj si jinde,09.03.2021
v některých spolkových zemích rakouska je zákaz spaní v autech (i osobních) mimo autokempy již zhrub
     Re: Oxiduj si jinde,10.03.2021
Mam pocit že to dost koliduje s mezinárodnim právem a spoustou i jejich zákonů. Když se zaměříme jen
      Re: Oxiduj si jinde,10.03.2021
A ty docela přibývají
      Re: Oxiduj si jinde,10.03.2021
Rakušani a Švýcaři ještě dodávají značku zákaz táboření a kempování a někdy i písemnou tabulku, že s
       Re: Oxiduj si jinde,12.03.2021
Zlaty Verdon
 Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Nechápu potřebu spát ve stanu u chaty- buď taháš stan a spíš ve volné přírodě, nebo spi v chatě. Tak
  Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Dá se jít Alpy bez stanu? Mimo sezónu jsou přece chaty zavřené.
   Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Ano, říká se tomu třeba winteraum, zimna soba... podle toho v jaké části alp.
  Re: Spaní ve stanu Alpy07.03.2021
V alpách (narozdíl třeba od Slovenska), je chatař hlavně správce chaty, neplatí žádný nájem, ale nao
   Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
Co je mi známo, tak chataři jde 100% zisku z jídla a dalšího, co tam prodá, ale veškerý zisk z ubytk
    Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
    Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
    Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
   Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
Tak jednou jsem se bavil s chatarem, cely nestastny. Ze mu AV zveda najem, ale on nechce zvedat ceny
   Re: Spaní ve stanu Alpy09.03.2021
v Tatrách je výberové konanie na nájomcu, tuto je napr.zmluva na Térynku
    Re: Spaní ve stanu Alpy09.03.2021
Tatry jsou dobrym příkladem jak by se to asi dělat nemělo. Hodit veškeré riziko na nájemce, aby do t
     Re: Spaní ve stanu Alpy09.03.2021
naše nemilá zkušenost se ženou pár roků zpět na Hohewandu, dolezli jsme feratu, dojdeme k večeru na
     Tatranské chaty JAMES + KST10.03.2021
otvárajú sa obálky s ponukou, rozhodujúc nie je ponúknutý nájom, ale aj skúsenosti, vízia. Ide to d

 co na sebe27.02.2021
Jaké jsou vaše zkušenosti s oblečením pod lezeckými kalhotami? Nejsem si jistá, zda se na bouldering hodí víc stringy, nebo brazilky?
 Re: co na sebe27.02.2021
NEJLÍP NAOSTRO ! Když prdnou gatě ať je na co koukat! ;-) :-*

 Pytel na mago25.02.2021
Pytel na mago se našel na jihlavsku, za popis pytle a skaly vrátím

 kalhoty Rafiki25.02.2021
Jaké jsou vaše zkušenosti s lezeckými kalhotami Rafiki? Nejsem si jistý, zda mám objednat S nebo M. M se zdá být příliš velký na můj pas a S se zdá docela malý na mou velikost. Dívám se na model Facerock. Dík!
 Re: kalhoty Rafiki25.02.2021
Dobry, akorat nektery barvy maj tendenci dost blednout, ale jinak pohoda. Ja mam Lko.
 Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
Jsem mezi S a L.
 Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
bral bych S pokud vahas, tam kde mam jine znacky M jsem mel rafiki S
 Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
Velikosti dost lítaj, model od modelu. Nedá se jednoznačně poradit.
Jinak, je to "převle
  Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
Dík. Velikost S má specifikace výška 171-176, pas 78-82, boky 92-96 a velikost M má specifikace výšk
  Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
A že je to stejná kvalita jako Hannah je dobře, nebo špatně? Uvažuji, že si od nich koupím bundu.
   Re: kalhotky Rafiki26.02.2021
Hana přemýšlý si koupit kalhotky od Rafniky... Hmm.
   Re: kalhoty Rafiki27.02.2021
Za mě určitě o dost horší kvalita než Mountain Equipment, Rab, Direct Alpin apod.

U k
    Re: kalhoty Rafiki27.02.2021
A máš s tou kvalitou nějakou osobní zkušenost? Jako chci tu bundu hlavně do města, ale prý je v ní p
     Re: kalhoty Rafiki27.02.2021
Ano, s bundou Hannah mám osobní zkušenost.
      Re: kalhoty Rafiki28.02.2021
A dobrou? Nebo špatnou...
       Re: kalhoty Rafiki28.02.2021
Čti pomalu a nad každou větou chvilku přemýšlej:

Pokud chceš nosit bundu do města, t
        Re: kalhoty Rafiki28.02.2021
Nechápu... Jaký je rozdíl, když se ti třeba na bundě po půl roce rozbije zip při VHT a nebo ve městě
         Re: kalhoty Rafiki28.02.2021
Oproti renomovaným značkám se v horách v bundě od Hanahu víc zpotíš, když budeš makat, víc vymrzneš,
          Re: kalhoty Rafiki01.03.2021
Ale narozdíl od zmiňovaných značek je ve slevě.
 Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
Stejně budeš doma sedět v teplákách!!! :-)))))))))
  Re: kalhoty Rafiki27.02.2021
jen musím upozornit že jsou málo elastické takže se v nich špatně sbírají bodíčky do deníčku

 LaSportiva Skwama25.02.2021
Ahoj,

Vcera jsem nechal na panteonu na male skale v prvni lize lezecky LS skwamy. Cislo asi 39.5 nebo tak neco. Kdyby ste je nekdo nasel dejte mi pls vedet. Diky moc, jirmi, tel. 739243739
 Re: LaSportiva Skwama25.02.2021
Nalezeno, vyreseno. Diky vsem za spolupraci, jirmi

 LaSportiva Skwama25.02.2021
Ahoj,

Vcera jsem nechal na panteonu na male skale v prvni lize lezecky LS skwamy. Cislo asi 39.5 nebo tak neco. Kdyby ste je nekdo nasel dejte mi pls vedet. Diky moc, jirmi, tel. 739243739

 honnold sili24.02.2021
https://www.youtube.com/watch?v=UmpnSTz-8VY
 Re: honnold sili24.02.2021
Šílí? Snad ani ne... Prostě si leze, jak je jeho zvykem.
Ve skalním lezení se pohybuje spous
  Re: honnold sili25.02.2021
bacha na diakritiku. Bych to cetl jako Unor Bily, Honnold SILI!
   Re: honnold sili25.02.2021
Šílí i sílí. dat za den tri steny solo, kdy normalne se kazda z nich leze dni nekolik.... navic sol

 Přes přílep, 5 - Alkazár v Srbsku24.02.2021
www.lezec.cz/reference.php?key=10742&print=1&ckat=

To má perspektivu a expozici j
 Re: Přes přílep, 5 - Alkazár v Srbsku25.02.2021
tzechaczek

 Gran Zebru15.02.2021
Nebyli jste někdo na Schaubachhütte pod Gran Zebru v Itálii? Zajímalo by mě, zda je tam winterraum, případně jaký je tam přístup v zimě. Díky

 9A11.02.2021
2hy 9A bouldr hoďte vo tom aspoň zmínku děkuji
 Re: 9A11.02.2021
je to 8C+
  Re: 9A11.02.2021
V Krasovém kontextu tak 7C. Říkal mi to Franta a ten už vylezl i 6B+, takže má přehled.
   Re: 9A11.02.2021
To je toho, tohle se lezlo na písku už dávno.
    Re: 9A11.02.2021
Ale to se ještě mágovalo
     Re: 9A17.02.2021
To se lezlo, ještě když se nemágovalo. Tedy u nás. Nevím jak u vás.
 Re: 9A12.02.2021
s mágem to nemá cenu, to není žádnej výkon
 Re: 9A12.02.2021
2hy. To je fakt nutný psát takovýhle tatarsky patvary?
 Re: 9A12.02.2021
2hy. To je fakt nutný psát takovýhle tatarsky patvary?
  Re: 9A14.02.2021
3.14 oxid uhelnaty s hakem
  Re: 9A17.02.2021
Třeba to je tajný kód k útoku. Co ty víš?
   Re: 9A23.02.2021
tuejčvaj?

1   ...   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   97   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 kalhoty Rafiki
Jaké jsou vaše zkušenosti s lezeckými kalhotami Rafiki? Nejsem si jistý, zda mám objednat S nebo M. M se zdá být příliš velký na můj pas a S se zdá docela malý na mou velikost. Dívám se na model Facerock. Dík!
 Tomaz13:56:29 25.02.2021
odpovědět 
 Re: kalhoty Rafiki
Dobry, akorat nektery barvy maj tendenci dost blednout, ale jinak pohoda. Ja mam Lko.
J20:48:51 25.02.2021
odpovědět 
 Re: kalhoty Rafiki
Jsem mezi S a L.
08:08:11 26.02.2021
odpovědět 
 Re: kalhoty Rafiki
bral bych S pokud vahas, tam kde mam jine znacky M jsem mel rafiki S
09:10:09 26.02.2021
odpovědět 
 Re: kalhoty Rafiki
Velikosti dost lítaj, model od modelu. Nedá se jednoznačně poradit.
Jinak, je to "převlečenej" Hannah, tzn. jedna firma, tzn. jedna kvalita.
11:16:10 26.02.2021
odpovědět 
  Re: kalhoty Rafiki
Dík. Velikost S má specifikace výška 171-176, pas 78-82, boky 92-96 a velikost M má specifikace výška 174-179, pas 83-87, boky 97-101. Já mám 191/80/96. A samozřejmě není možné si kalhoty vyzkoušet :D
 JC16:05:01 26.02.2021
odpovědět 
  Re: kalhoty Rafiki
A že je to stejná kvalita jako Hannah je dobře, nebo špatně? Uvažuji, že si od nich koupím bundu.
Překližkář s multisportkou20:28:31 26.02.2021
odpovědět 
   Re: kalhotky Rafiki
Hana přemýšlý si koupit kalhotky od Rafniky... Hmm.
21:26:52 26.02.2021
odpovědět 
   Re: kalhoty Rafiki
Za mě určitě o dost horší kvalita než Mountain Equipment, Rab, Direct Alpin apod.

U kalhot nic hrozného, záleží jak sedí, ale lezecké většinou nijak neškrtí. To, že budou hůř šité a z horším materiálů asi přežiješ.

Pokud chceš nosit bundu do města, tak Hannah je OK. Pokud do hor na VHT, skialp, ledy, pak bych se Hannahu obloukem vyhnul. Důvody: použitá izolace, prodyšnost, voděodolnost, no name membrány, váha, objem a další a další věci.
08:58:06 27.02.2021
odpovědět 
    Re: kalhoty Rafiki
A máš s tou kvalitou nějakou osobní zkušenost? Jako chci tu bundu hlavně do města, ale prý je v ní primaloft, to mi jako noname materiál nepřipadá. Hlavně se mi líbí barva :-) Ale nerad bych, aby se mi hned rozpadla... Zvažuji mezi touhle a tím, že se na to vys..u, že už stejně nebude zima :-D Ale je ve slevě, že jo.
překližkář s multisportkou11:20:08 27.02.2021
odpovědět 
     Re: kalhoty Rafiki
Ano, s bundou Hannah mám osobní zkušenost.
23:18:45 27.02.2021
odpovědět 
      Re: kalhoty Rafiki
A dobrou? Nebo špatnou...
Překližkář s multisportkou10:13:04 28.02.2021
odpovědět 
       Re: kalhoty Rafiki
Čti pomalu a nad každou větou chvilku přemýšlej:

Pokud chceš nosit bundu do města, tak Hannah je OK. Pokud do hor na VHT, skialp, ledy, pak bych se Hannahu obloukem vyhnul.

Pokud to nepochopíš, tak se znovu zeptej.
12:03:03 28.02.2021
odpovědět 
        Re: kalhoty Rafiki
Nechápu... Jaký je rozdíl, když se ti třeba na bundě po půl roce rozbije zip při VHT a nebo ve městě? Jasně, že v těch horách tě to asi o trochu víc ohrozí, ale jako ukazatel kvality je místo fuk. Spíš ten časový údaj. Protože třeba ten zip je podle mého cestou do práce a cestou pod alpské louce namáhaný asi tak stejně. Proto jsem se ptal na osobní zkušenost a spíš než za zpochybňování mé inteligence bych byl vděčný třeba za informaci typu: "Koupil jsem si bundu Hannah a měla tak blbý švy, že mám po roce pět nových větracích otvorů.." To jsem si teď vymyslel, nic od Hannahu jsem nikdy neměl a proto jsem se zeptal. Každopádně díky :-)
Překližkář s multisportkou13:22:51 28.02.2021
odpovědět 
         Re: kalhoty Rafiki
Oproti renomovaným značkám se v horách v bundě od Hanahu víc zpotíš, když budeš makat, víc vymrzneš, když makat nebudeš, víc, profoukneš, dřív promokneš budeš tahat větší váhu a v báglu ti zabere víc místa.
pavelk17:54:24 28.02.2021
odpovědět 
          Re: kalhoty Rafiki
Ale narozdíl od zmiňovaných značek je ve slevě.
07:38:57 01.03.2021
odpovědět 
 Re: kalhoty Rafiki
Stejně budeš doma sedět v teplákách!!! :-)))))))))
19:42:15 26.02.2021
odpovědět 
  Re: kalhoty Rafiki
jen musím upozornit že jsou málo elastické takže se v nich špatně sbírají bodíčky do deníčku
08:47:40 27.02.2021
odpovědět 
 Foto dne:
Korno
Dnešní vedro ve skalách
 Databáze cest:
Všechny cesty (192453)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ralf Half 7- Frankenjura
Cpt. Gips 8- Frankenjura
AW III Gebiet Der Steine
AW II Pfaffenstein
Pfeilerweg I Pfaffenstein
Nově komentované:
Tahání za nitky 6+ Srbsko
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (41)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové Lezečky Evolv Phantom Pro vel. 44 | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1169 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1290 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1467 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1438 
 Neřeším to – lezu vše 
 1140 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi