Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 43.Výšek 10077 44.Hyžný 10069 45.Winter 10054 Bouldry: 43.Jeliga 9203 44.Zítková 9200 45.Ježek 9200 Hory: 8.Zaoral 5927 9.Nešťák 5095 10.Hess 4095
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Spaní ve stanu Alpy 28.02.2021 Ahoj,
máte někdo prosím zkušenosti jak je to v Rakousku se spaním ve stanu u horské chaty? Není to o penězích, v Rakousku je ubytování celkem levné.
Jen jsem našel v jednom článku doporučení si některé chaty rezervovat hodně dopředu.
  Re: Spaní ve stanu Alpy 28.02.2021 Jak kde a jak kdy.. Se to tu řešilo jak je nastavená legislativa, dost záleží v kterým "okrese&
  Re: Spaní ve stanu Alpy 28.02.2021 Není problém se zeptat, chataři bývají normální. A když si k tomu dáte třeba 10 piv, tak budou úplně
  Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 Platí nepsané, ale Rakušany i slušnými Čechy dodržované pravidlo, že spát a případně vařit je možné
    Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 tedy bavíme se o době normální, žánop.
záleží, jestli chci komfort chaty neužívat vůb
      Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 Za chatu se platí i když spíš venku.
(Sprchy WC kuchyňka)
Tak to je u nás, na Slovensk
        Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 ono je to většinou na rozumné domluvě a platba za stan za chatou je víceméně symbolická a v případě
  Oxiduj si jinde, 01.03.2021 když jsi blb nebo trénuješ na Kyrgoš a taháš do Alp stan, a neser laskavě u chat...
    Re: Oxiduj si jinde, 08.03.2021 Ale chaty přece nejsou všude.
    Re: Oxiduj si jinde, 08.03.2021 věřím, že i v Alpách sú takí tí chatári, co jim rupne v hlavě a nepustěj tě dovnitř. Takže mít stan
      Re: Oxiduj si jinde, 08.03.2021 zvlášť v rakousku, kde na nás poslali policajty, i když jsme spali na odpočívadle bez stanů
        Re: Oxiduj si jinde, 09.03.2021 v některých spolkových zemích rakouska je zákaz spaní v autech (i osobních) mimo autokempy již zhrub
          Re: Oxiduj si jinde, 10.03.2021 Mam pocit že to dost koliduje s mezinárodnim právem a spoustou i jejich zákonů. Když se zaměříme jen
            Re: Oxiduj si jinde, 10.03.2021 A ty docela přibývají
            Re: Oxiduj si jinde, 10.03.2021 Rakušani a Švýcaři ještě dodávají značku zákaz táboření a kempování a někdy i písemnou tabulku, že s
              Re: Oxiduj si jinde, 12.03.2021 Zlaty Verdon
  Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 Nechápu potřebu spát ve stanu u chaty- buď taháš stan a spíš ve volné přírodě, nebo spi v chatě. Tak
    Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 Dá se jít Alpy bez stanu? Mimo sezónu jsou přece chaty zavřené.
      Re: Spaní ve stanu Alpy 01.03.2021 Ano, říká se tomu třeba winteraum, zimna soba... podle toho v jaké části alp.
    Re: Spaní ve stanu Alpy 07.03.2021 V alpách (narozdíl třeba od Slovenska), je chatař hlavně správce chaty, neplatí žádný nájem, ale nao
      Re: Spaní ve stanu Alpy 08.03.2021 Co je mi známo, tak chataři jde 100% zisku z jídla a dalšího, co tam prodá, ale veškerý zisk z ubytk
        Re: Spaní ve stanu Alpy 08.03.2021 resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
        Re: Spaní ve stanu Alpy 08.03.2021 resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
        Re: Spaní ve stanu Alpy 08.03.2021 resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
      Re: Spaní ve stanu Alpy 08.03.2021 Tak jednou jsem se bavil s chatarem, cely nestastny. Ze mu AV zveda najem, ale on nechce zvedat ceny
          Re: Spaní ve stanu Alpy 09.03.2021 naše nemilá zkušenost se ženou pár roků zpět na Hohewandu, dolezli jsme feratu, dojdeme k večeru na
          Tatranské chaty JAMES + KST 10.03.2021 otvárajú sa obálky s ponukou, rozhodujúc nie je ponúknutý nájom, ale aj skúsenosti, vízia. Ide to d
co na sebe 27.02.2021 Jaké jsou vaše zkušenosti s oblečením pod lezeckými kalhotami? Nejsem si jistá, zda se na bouldering hodí víc stringy, nebo brazilky?
  Re: co na sebe 27.02.2021 NEJLÍP NAOSTRO ! Když prdnou gatě ať je na co koukat! ;-) :-*
Pytel na mago 25.02.2021 Pytel na mago se našel na jihlavsku, za popis pytle a skaly vrátím
kalhoty Rafiki 25.02.2021 Jaké jsou vaše zkušenosti s lezeckými kalhotami Rafiki? Nejsem si jistý, zda mám objednat S nebo M. M se zdá být příliš velký na můj pas a S se zdá docela malý na mou velikost. Dívám se na model Facerock. Dík!
  Re: kalhoty Rafiki 25.02.2021 Dobry, akorat nektery barvy maj tendenci dost blednout, ale jinak pohoda. Ja mam Lko.
  Re: kalhoty Rafiki 26.02.2021 Jsem mezi S a L.
  Re: kalhoty Rafiki 26.02.2021 bral bych S pokud vahas, tam kde mam jine znacky M jsem mel rafiki S
  Re: kalhoty Rafiki 26.02.2021 Velikosti dost lítaj, model od modelu. Nedá se jednoznačně poradit.
Jinak, je to "převle
    Re: kalhoty Rafiki 26.02.2021 Dík. Velikost S má specifikace výška 171-176, pas 78-82, boky 92-96 a velikost M má specifikace výšk
    Re: kalhoty Rafiki 26.02.2021 A že je to stejná kvalita jako Hannah je dobře, nebo špatně? Uvažuji, že si od nich koupím bundu.
      Re: kalhotky Rafiki 26.02.2021 Hana přemýšlý si koupit kalhotky od Rafniky... Hmm.
      Re: kalhoty Rafiki 27.02.2021 Za mě určitě o dost horší kvalita než Mountain Equipment, Rab, Direct Alpin apod.
U k
        Re: kalhoty Rafiki 27.02.2021 A máš s tou kvalitou nějakou osobní zkušenost? Jako chci tu bundu hlavně do města, ale prý je v ní p
          Re: kalhoty Rafiki 27.02.2021 Ano, s bundou Hannah mám osobní zkušenost.
            Re: kalhoty Rafiki 28.02.2021 A dobrou? Nebo špatnou...
              Re: kalhoty Rafiki 28.02.2021 Čti pomalu a nad každou větou chvilku přemýšlej:
Pokud chceš nosit bundu do města, t
                Re: kalhoty Rafiki 28.02.2021 Nechápu... Jaký je rozdíl, když se ti třeba na bundě po půl roce rozbije zip při VHT a nebo ve městě
                  Re: kalhoty Rafiki 28.02.2021 Oproti renomovaným značkám se v horách v bundě od Hanahu víc zpotíš, když budeš makat, víc vymrzneš,
                    Re: kalhoty Rafiki 01.03.2021 Ale narozdíl od zmiňovaných značek je ve slevě.
  Re: kalhoty Rafiki 26.02.2021 Stejně budeš doma sedět v teplákách!!! :-)))))))))
    Re: kalhoty Rafiki 27.02.2021 jen musím upozornit že jsou málo elastické takže se v nich špatně sbírají bodíčky do deníčku
LaSportiva Skwama 25.02.2021 Ahoj,
Vcera jsem nechal na panteonu na male skale v prvni lize lezecky LS skwamy. Cislo asi 39.5 nebo tak neco. Kdyby ste je nekdo nasel dejte mi pls vedet. Diky moc, jirmi, tel. 739243739
  Re: LaSportiva Skwama 25.02.2021 Nalezeno, vyreseno. Diky vsem za spolupraci, jirmi
LaSportiva Skwama 25.02.2021 Ahoj,
Vcera jsem nechal na panteonu na male skale v prvni lize lezecky LS skwamy. Cislo asi 39.5 nebo tak neco. Kdyby ste je nekdo nasel dejte mi pls vedet. Diky moc, jirmi, tel. 739243739
  Re: honnold sili 24.02.2021 Šílí? Snad ani ne... Prostě si leze, jak je jeho zvykem.
Ve skalním lezení se pohybuje spous
    Re: honnold sili 25.02.2021 bacha na diakritiku. Bych to cetl jako Unor Bily, Honnold SILI!
      Re: honnold sili 25.02.2021 Šílí i sílí. dat za den tri steny solo, kdy normalne se kazda z nich leze dni nekolik.... navic sol
Gran Zebru 15.02.2021 Nebyli jste někdo na Schaubachhütte pod Gran Zebru v Itálii? Zajímalo by mě, zda je tam winterraum, případně jaký je tam přístup v zimě. Díky
9A 11.02.2021 2hy 9A bouldr hoďte vo tom aspoň zmínku děkuji
  Re: 9A 11.02.2021 je to 8C+
    Re: 9A 11.02.2021 V Krasovém kontextu tak 7C. Říkal mi to Franta a ten už vylezl i 6B+, takže má přehled.
      Re: 9A 11.02.2021 To je toho, tohle se lezlo na písku už dávno.
        Re: 9A 11.02.2021 Ale to se ještě mágovalo
          Re: 9A 17.02.2021 To se lezlo, ještě když se nemágovalo. Tedy u nás. Nevím jak u vás.
  Re: 9A 12.02.2021 s mágem to nemá cenu, to není žádnej výkon
  Re: 9A 12.02.2021 2hy. To je fakt nutný psát takovýhle tatarsky patvary?
  Re: 9A 12.02.2021 2hy. To je fakt nutný psát takovýhle tatarsky patvary?
    Re: 9A 14.02.2021 3.14 oxid uhelnaty s hakem
    Re: 9A 17.02.2021 Třeba to je tajný kód k útoku. Co ty víš?
      Re: 9A 23.02.2021 tuejčvaj?
1
...
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
96
97
...
2263
co na sebe Jaké jsou vaše zkušenosti s oblečením pod lezeckými kalhotami? Nejsem si jistá, zda se na bouldering hodí víc stringy, nebo brazilky? 10:16:05 27.02.2021odpovědět
  Re: co na sebe NEJLÍP NAOSTRO ! Když prdnou gatě ať je na co koukat! ;-) :-* 15:04:23 27.02.2021odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: