Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 34.Kubíček 10215 35.Chejn 10208 36.Jeřábek 10200 Bouldry: 34.Stribrny 9534 35.Kollár 9503 36.Zímová 9428 Hory: 28.Trkal 2410 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Ahoj, je nějaké psané / nepsané pravidlo, zda se při lezení mohou používat stromy? Abych byl přesnější - lezl jsem cestu kde přímo za mnou byl strom (rostl ze země pod skálou) je možné se o něj opřít, nebo to přelez "znehodnotí" ? Jsem začáteční
  Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 se rikavalo co je na skale patri ke skale.
V srbsku bejvala cesta kde se nastupovalo rozporem
    Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 to se týká cest, kde aktuálně nekráčí historie. sice tě to může stát kotníky, jedno předloktí a pár
      Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Myslíš konkrétně NC na Malušku? Lezl jsem ji podle starého Jedličky a furt čekal, kdy se objeví slib
        Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 a asi stovka dalších cest. vnímám to podobně jako erozi terénu pod nástupem.
nebo typické kok
      Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Šmirgl byl udělaný bez jakéhokoliv použití stromu. Kdo to chce ojebat, ať si to užije :-)
        Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 to už jsme diskutovali jindy a jinde. vynechat strom k jištění je podobné, jako vynechat hodiny nebo
          Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Tak jinak : Šmirgl byl udělaný tak, že až ten buk spadne, nebude důvod pro dojišťování :-)
            Re: Dotaz lezení a stromy 24.03.2021 poté co při bouřce v červenci 2137 švihne do buku blesk, se sejde místní vrcholová komise a prodisku
              Re: Dotaz lezení a stromy 24.03.2021 :-)
    Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Která to je? Zajímalo by mě, zda jsem stihl strom, či ne.
      Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 jo to kdbych vedel.. zkusim se zeptat mistnaku, treba jim to v hlave zustalo.
  Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 ve Verdonu je cesta Zadost a ta se v komine leze pres strom nedelal bych z toho vedu
    Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Presne. Mel by Adamek zasadit do nejake sparky v Perfecto Mundo semeno a za deset let uz to smrkne i
  Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Je to stejny jako se chytat borhaku nebo řetězů
    Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Ano. Je vhodné zcazecnikovi slušně odpovědět, ze základní pravidlo je ze rostlinstvo se k postupu ne
    Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 No tedá není! Je to daleko složitější. ;-)
  Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 V Kamarádoj ze skal Joska Smítka říkal "Chytem není strom ani kořen, vřes a mech v nouzi jen&qu
  Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Třeba ve Schmilce je cesta Holzweg a tam byl vrostlý strom součástí cesty. Normálně se pomocí něj i
    Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Podobně ve Sloupu je cesta Dřevěný přítel ..název napovídá, jak řešit klíčové místo
  Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Kámo, tvoje problémy na moji hlavu. Lezení je svobodný sport, takže si lez po čem chceš. Jde je o to
    Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Myslel jsem sportovní složku a ne vložku :-)
      Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Ale do lezení se bezesporu vkradly i ty sportovní vložky. Je to ve skalách vidět za každým druhým ro
  Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Pokud jde o čistotu přelezu, tak by měla k tomu sloužit jen samotná skála. Na druhou stranu, radši c
  Re: Dotaz lezení a stromy 24.03.2021 Zdravej rozum mi říká, že pro jištění je vše dovoleno (otázka je, jestli to vždy pomůže, někdy to mů
    Re: Dotaz lezení a stromy 24.03.2021 Podobná je i cesta Břízková za VII na Šuškách. Dříve tam byla břízka za kterou se jistilo a buď někd
    Re: Dotaz lezení a stromy 24.03.2021 Podobná je i cesta Břízková za VII na Šuškách. Dříve tam byla břízka za kterou se jistilo a buď někd
  Re: Dotaz lezení a stromy 27.03.2021 Nejsem sportovní lezec, lezu jen pro radost z toho pohybu a z výšek, takže moje odpověď nebude asi s
klub zachování duševního zdraví 21.03.2021 Vedle toho chlívu tady na L. naštěstí zas jeden vážně šťavnatej stejk:
emontana, rozhovor asasua se švistěm.
Díky!
Davle 20.03.2021 Tak kdy už Karda odtajní ten lom v Davli?
  Re: Davle 29.03.2021 To si ted udelal za nej, ne?
  Re: Davle 29.03.2021 No, mohl jsi sem pridat aspon GPS. Ja jsem slysel, ze to bude top lokace pro lezeni s detma. ;-)
    Re: Davle 29.03.2021 Imo WGS84: 49.8894943369, 14.3957914111
Zas tolik Lomu kolem Davle neni
  Re: Davle 29.03.2021 No, mohl jsi sem pridat aspon GPS. Ja jsem slysel, ze to bude top lokace pro lezeni s detma. ;-)
  Re: Davle 30.03.2021 Tahle oblast za odtajnění ani nestojí
  Re: Davle 30.03.2021 zase bude sekat pětky?
  Re: Davle 31.03.2021 Až to bude hotové, tzn. snad podzim-zima. Když se tam bude dát lízt, určitě se to dozvíš :-) Teď můž
  Re: Davle 31.03.2021 Jsou to lámavý špinavý kvaky u rušný smradlavý silnice u benzínky. Dobrý pro pražský deníčkáře co js
    Re: Davle 01.04.2021 A tak proc takovej hejt? Svoje navstevniky si to jiste najde.
      Každý zboží 01.04.2021 má svýho kupce...
Magazín Skály a lidé 20.03.2021 Znáte eMontana, onsajt, Hanibal.cz a další? Tak to vám jistě nesmí uniknout další ze skvělých videií.
Ba ne, berte to jako vtípek, asi jako Sherpa limit.
Toto video vzniklo u kamaráda, když jsem mu pomáhal rozebírat stodolu z pískovcových kv
  Re: Magazín Skály a lidé 20.03.2021 hele dobry, sranda asi byla..kazdymu co jeho jest. Ale Sherpa Limit bych v tyhle souvislosti nezmino
  Re: Magazín Skály a lidé 20.03.2021 Já myslím, že dobrý. Snad vám to nikdo časem neshodí ... tu klasu samozřejmě
    Re: Magazín Skály a lidé 21.03.2021 Ale tak jo, kdyz je cas , tak i tenhle humor potesi, je videt Zdendova inspirace, ale na tohoto mist
  Re: Magazín Skály a lidé 29.03.2021 Du to nabonzovat OVK a oni vám to vytlučou. Kdo to jakživ viděl, lízt na písku na masivy!?
  Re: Magazín Skály a lidé 30.03.2021 Začni hulit brka woe a bude to lepčí!
Lezení v čr 18.03.2021 Zdar, taková malá anketa, budete jezdit lízt i mimo okres po tom co to ty šaškové zas protáhli?
  Re: Lezení v čr 18.03.2021 Od 1. dubna podle lezeckých nařízení začíná pískovcová sezóna a to je nadřazeno nějakému pseudo-vlád
    Re: Lezení v čr 19.03.2021 Vakcíny se distrbujují v rámci EU. Ze začátku se po zemích EU požadovalo, aby se nesnažili nakoupit
      Re: Lezení v čr 19.03.2021 Korona je vlastně něco jako věčná debata o dojišťování. Teoreticky by dojištění vedlo ke snížení poč
      Re: Lezení v čr 20.03.2021 Jasne.. nechodim do prace, na vychazky jdeme tak max do lesa za barak. Lezu na soukromy stence. Dete
        Re: Lezení v čr 20.03.2021 Jojo. Makat a neblábolit.
          Re: Lezení v čr 22.03.2021 No vzhledem k tomu, že někteří tu práci nemají, tak úplně nechápu smysl tvého komentu
            Re: Lezení v čr 22.03.2021 To mířilo k té zvolené politické reprezentaci.
        Re: Lezení v čr 22.03.2021 Jak říkám, to ze jsou taková omezení je důsledkem našeho chování. A jak jsi psal dříve, kovid jsi mě
      Re: Lezení v čr 20.03.2021 Tady se ale nedokázalo ani zdaleka vyočkovat ani to, co tu bylo, a co přicházelo :D :D :D. Všechny z
    Re: Lezení v čr 19.03.2021 Cim vic na to lidi budou srat, tim dyl to potrva.. Nebudte sobecky a zustante doma! Sezona nesezona!
      Re: Lezení v čr 19.03.2021 Ty buď doma, kobliho
      Re: Lezení v čr 20.03.2021 Videl si ty zapisy tady na lezci? Sere se na tom ve velkem...
    Re: Lezení v čr 19.03.2021 Vakcíny se distrbujují v rámci EU. Ze začátku se po zemích EU požadovalo, aby se nesnažili nakoupit
  Re: Lezení v čr 19.03.2021 Proč se takhle ptáš? Jestli chceš něco udělat, tak to udělej. Jinak to Vypadá to na snížené sebevědo
    Re: Lezení v čr 19.03.2021 woe, nepoznas policejniho provokatera?
  Re: Lezení v čr 19.03.2021 Ja na to jebu a lizt jezdit budu. Netrenuju celou zimu, abych pak chodil na prochazky po meste. Koro
    Re: Lezení v čr 20.03.2021 Tak budes hold trenovat dal na tu pristi sezonu, kdyz uz snad bude moznost jit i na skaly... Ted je
      Re: Lezení v čr 21.03.2021 Jaky ilegalni. Od pondeli volnocasove aktivity v okrese povoleny.
        Re: Lezení v čr 22.03.2021 chudaci Prazaci :D
        Re: Lezení v čr 22.03.2021 Brňák taky musí na Kras zapomenout...
    Re: Lezení v čr 20.03.2021 Můžeš povýšit trénování na samostatnou disciplínu ;)
      Re: Lezení v čr 20.03.2021 viz. deset tisích na youtube natočených při každém shyby, kliku, masl apu......
        Re: Lezení v čr 21.03.2021 Tady se zase šulinci a pipiny točí u lezení, kolikrát i s dementní hudbou k tomu. V čem je rozdíl?
Lavinova mapa 18.03.2021 Ahoj....nema nekdo odkaz...obrazek na lavinovou mapu polskych tater...? Pro SVK jsem nasel ale PL memuzu nic dohledat...:/
Zajimaly by me nektere vystupy jak moc jsou v lavinovem katasrtu...:D
Diky Marek
  Re: Lavinova mapa 27.03.2021 V podstatě nemají. Něco je tu naznačené šipkama
  Re: Lavinova mapa 27.03.2021 V podstatě nemají. Něco je tu naznačené šipkama
  Re: mapa minových polích 28.03.2021 Když jsem bydlel na Balkáně, tak jsem používal mapu minových polích
    Re: mapa minových polích 28.03.2021 vrať se z balkánu a nauč se česky - mapa minových polí. genitiv plurálu.
      Re: mapa minových polích 29.03.2021 Genitiv plurálu.. zkráceně řečeno: ty genitálu!
        Re: mapa minových polích 29.03.2021 Hvala ti. збогом
Bouldering Jane 17.03.2021 Chudák holka, tak jí shodili další 8B. A takové slávy to bylo.
  Re: Bouldering Jane 17.03.2021 Nj, ale Marťas je hovado :-). Brácha to bejdo potvrdil.
    Re: Bouldering Jane 17.03.2021 Jj, ze to nazor Martina. Nemusi byt spravny :) :)
  Re: Bouldering Jane 17.03.2021 Nezlob se, třeba ti křivdím, ale neumím si ten tvůj příspěvek vysvětlit moc jinak než jako škodolibo
    Re: Bouldering Jane 17.03.2021 Třeba to je Petra převlečená za kamaráda.
      Re: Bouldering Jane 18.03.2021 Tak zajímavé, že v 8a dach... dal 10+ pokusů a tady kroky +1 ..
Ale znám jednoho kvalitniho l
        Re: Bouldering Jane 19.03.2021 Něco na tom je. Lezce často paralyzuje číslo. Co leze hlava je kličový. Typicky je to vidět u průlom
          Re: Bouldering Jane 19.03.2021 A když k tomu ještě připočtu diskuze o obtížnosti...
Nějakej 15.03.2021 nápad na Velikonoce?
  Re: Nějakej 16.03.2021 sedět doma?
  Re: Nějakej 16.03.2021 Obarvi si vajíčka
  Re: Nějakej 20.03.2021 Mayerlova rampa na Glockner
  Re: Nějakej 25.03.2021 uz vim:
Dron na stromě - Olomouc 15.03.2021 Zdravím místní komunitu, potřeboval bych sundat/shodit, FPV kvadrokoptéru ze stromu. Je ve výšce asi 20m, 2-3 metry od hlavního kmene vzrostlého stromu (Topol bílý, výška asi 35m). Našel by se někdo z Olomouce? Samozřejmě potřebné náklady a něco k tomu pr
  Re: Dron na stromě - Olomouc 15.03.2021 Díky za každej odepsanej dron
  Re: Dron na stromě - Olomouc 16.03.2021 Děkuji za nabídky, kvadrokoptéru se již podařilo sundat.
    Re: Dron na stromě - Olomouc 16.03.2021 Pomohl hajnej s brokovnicí? :D
      Re: Dron na stromě - Olomouc 18.03.2021 Nee, byl sestřelen/shozen lukem se šípem s provázkem.
Stavění Wide Boyz 15.03.2021 koukněte na srandovní pokusy dvou britských spárařů o klasické stavění na vnitřní stěně. už dlouho jsem se tak nenasmál https://www
  Re: Stavění Wide Boyz 15.03.2021 dik za krasny rano :DDD
  Re: Stavění Wide Boyz 15.03.2021 no akorát že se nesnažej o žádný stavění, ale o lezení v tandemu, čili že ten horní leze jen rukama
  Re: Stavění Wide Boyz 15.03.2021 no jo a v druhý půlce je i stavění, pardon.
  Re: Stavění Wide Boyz 15.03.2021 to dyno ze standu do spary za nohu prvolezce drzicoho se jak kliste v chytu je jak odnekud z buster
    Re: Stavění Wide Boyz 15.03.2021 13:42 - CZECH STYLE :)))))
1
...
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: