Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
12.Kohout 10931
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
Bouldry:
12.Bulička 10184
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
Hory:
25.Moravcová 2460
26.Magič 2438
27.Relovsky 2422

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230838 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Lezecká stěna TJ. Pustiměř - Pustiměř
Flash Boulder Bar - Brno

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
HUDYsport - Jihlava
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Ferrat13.03.2021
Ahoj,
Používáte při lezení na ferrate prsní úvazek nebo jen sedák ? Všechny koho znám tak používají jen sedák, ale všude se píše a i na kurzy říkali, že je potřeba i prsní úvazek. Diky
 Re: Ferrat13.03.2021
i prsák, ale musíš provléct ten drát od feraty i sedákem i prsákem
 Re: Ferrat13.03.2021
A děláš si z nás prdele nebo i motýle? Proč nejsi schopen sestavit jednoduchou větu v českém jazyce?
  Re: Ferrat13.03.2021
překlepnout se může každý, je sobota odpoledne a opatření svádějí přinejmenším k alkoholismu. bych b
   Re: Ferrat13.03.2021
bych byl nikoli příznivější, ale smířlivější. zatracená automatika!
 Re: Ferrat13.03.2021
Používám i prsák. Mám se rád.
Přilbu na kolo jsem začal nosit už tehdy, když ji nenosil nikdo
 Re: Ferrat13.03.2021
Zalezi jak na tom jsi a jak je to tezke, jestli je mokro, mas batoh...
Do zacatku radeji s pr
  Re: Ferrat14.03.2021
Uvidíš co?
Když projdeš hodně cest, během nich nespadneš, budeš se cítit dobře a můžeš tedy p
   Re: Ferrat14.03.2021
V podstatě máš pravdu.
    Re: Ferrat14.03.2021
popravdě netuším, jestli bych radši spadl na ferátě, nebo na některé ze svých oblíbených choďákoleze

 Labák12.03.2021
Zdar,
co by jste doporučili za cesty a věže/masívy v Labáku (je jedno na jakém břehu) někomu, kdo zde ještě nelezl ? Ideálně cca do sedmiček včetně.
Díky
 Re: Labák13.03.2021
Labák už je z dnešního pohledu sportovní oblast. Cest k doporučení jsou tam mraky. Jestli tam nechce
  Re: Labák13.03.2021
No nevím, jestli ještě nebyl v labaku, s tou jeho výkonnosti, to je tak mravenci stěna.
   Re: Labák13.03.2021
Databáze lezce, cesty do VIIb/c, kritérium počet přelezů.

 Adam11.03.2021
https://www.youtube.com/watch?v=8teVW3s3au8
 Re: Adam12.03.2021
roztomily :) diky !
  Re: Adam12.03.2021
Pěkný, ale čekal sem, že Adam bude v úchopech výrazně lepší. Nebo je borec taky dobrej.
   Re: Adam jasne vyhral12.03.2021
Adam byl samozrejme o rad lepsi, ta vaha by se mela posuzovat v pomeru k vaze osoby. Pokud by to hod
    Re: Adam jasne vyhral12.03.2021
Blbost, objektivni a spravedlive je to prave takto.
    Re: Adam jasne vyhral12.03.2021
Blbost, objektivni a spravedlive je to prave takto.
     Re: Adam jasne vyhral12.03.2021
Ano přesně. Objektivní to bylo bez zapojení vlastní váhy. To je absolutní síla. S ní by to byla síla
      Re: Adam jasne vyhral13.03.2021
Kdyby dělali shyby na posledním článku.malíčku tak by si Adam musel na sedák pověsit pytel cemetu ab
    Re: Adam jasne vyhral12.03.2021
Máš pravdu, poměrově je Adam úplně někde jinde, ale jak říkal borec, tak je zvyklej na 27mm. Tam by
 Re: Adam12.03.2021
podobný jako Magnus Mitboe a Juji Mufu...lezec a sypač :))
 Re: Adam13.03.2021
Tam jde hlavně o to, že při většině těchto úchopů vám selže jako první palec. Zkrátka je to jeden pa

 Mikina Polartec 08.03.2021
Ahoj
Nordblanc má slevu na mikinu Polartec® Thermal Pro 2 RIP
Hodila by se mi jako rezervní bunda na zimu místo péřovky pod góre bundu.
Nevíte prosím kolik taková mikina váží? Hledám to hodinu.
Dělá tyhle mikiny ještě někdo jin
 Re: Mikina Polartec 08.03.2021
Tak něco mezi 250 a 700 gramy za kus ;-)

 tacky na hulky do prasanu04.03.2021
Hojte!

Dlouhy leta sem mel na prasanovejch hulkach https://gyazo.co m/58ee00e084358519ce047a39bd8e5f28
[jedna mezera]  dnes se
 Re: tacky na hulky do prasanu05.03.2021
Napiš mi na petr.lastovicka@hudy.cz
 Re: tacky na hulky do prasanu07.03.2021
Původní odkaz samozřejmě nejde otevřít, ale tohle by ti nevyhovovalo?
  Re: tacky na hulky do prasanu07.03.2021
odkaz po naprave mezery samozrejem funguje.. ale co uz.

Ten leki mi heldackem prosel.
   Re: tacky na hulky do prasanu07.03.2021
bastlím, bastlíš, bastlíme. do skutečné bezedné hlubočiny je rozhodně nejlepší kombinace moderního m
    Re: tacky na hulky do prasanu08.03.2021
Natáčení talířku dle potřeby také umějí některé trekové hole TSL
   Re: tacky na hulky do prasanu08.03.2021
ty leki talirky funguji super ... ale otazka jestli je dostanes na jine hulky nez leki a zachovas sp
    Re: tacky na hulky do prasanu08.03.2021
hm Dobra poznamka;( Ja mam jakysy super prastary ocelovy hole. Ty BD vim ze na ne narvat sli, anesp
    Re: tacky na hulky do prasanu08.03.2021
Leki je standard, tzn. schodné s Fizan, TSL, Pinguiun a další a další. Ale stále hovoříme o metrické
     Re: tacky na hulky do prasanu10.03.2021
nene. Bd jsou v cajku. Minimalne ty jejich prasanovy mega tacky mam na pravekych ocelovych hovnoholi
      Re: tacky na hulky do prasanu10.03.2021
počkej počkej, to mi vysvětli. rozumím-li správně, tak na nějaký vypráskaný tunový hůlky v nálezovém
       Re: tacky na hulky do prasanu11.03.2021
Jo, hulky jsi popsal krasne, a ani neprehanis.
Vzniklo to tak ze jsem zlomil BD teleskopy. Ta
        Re: tacky na hulky do prasanu11.03.2021
tedy obecně soudím, že na skitouring a skitouring s frýrajdem jsou teleskopické hůlky zbytečná drahá
         Re: tacky na hulky do prasanu11.03.2021
Rozhodne souhlasim. Ja v ty dobe jezdil na splitbordu, a urco si snadno predstavis, kam jdou hulky n
          Re: tacky na hulky do prasanu11.03.2021
Moznajeste doplnim ze to byl takovej prokeltej vylet thedy. Prvni teleskop sem zlomil pri sjezdu ta
         Re: tacky na hulky do prasanu11.03.2021
Tady proste nekdo zamrz v Tatrach '95.

Od ty doby co je tady flick lock, jsem uz zamr
          Re: tacky na hulky do prasanu11.03.2021
ty my teleskopy byly (po oprave jsou) dbory bd flick locky.

Souhlasim ze na skiaply
           Re: tacky na hulky do prasanu11.03.2021
Ja teda ten flick lock otestoval tim, ze jsem na nej navalil v traverzu 90kg (kdo by taky nosil hars
            Re: tacky na hulky do prasanu11.03.2021
jabka a hrušky. já nemluvím o ozajstném skialpinismu, ale o takovém tuzemském uprděném krkonoškém sk
             Re: tacky na hulky do prasanu11.03.2021
a jo, připouštím, že ta délka sjezdových holí je pro 190+ problém (to já ovšem nejsem). od té doby,
            Re: tacky na hulky do prasanu11.03.2021
Jup. To zlomeni pri chuzi jsem mel moznost pozorovat jak ve zpomalenym filmu. a nez se zlomila tak d
         Re: tacky na hulky do prasanu11.03.2021
To jo no. Nejlepší je jedna asi tak dvoumetrová tyč. Buď se s ní dá jet ve stylu Krakonoš a lyžníci,
          Re: tacky na hulky do prasanu12.03.2021
toz kouknete na hacka v "Video: Zdeněk "Háček" Hák - Extrémní sjezdy Jizerských hor&q

 Divoká Šárka01.03.2021
Ahojte, poradil byste mi prosím někdo, kde přesně v Šárce najdu Dendrit 7C. Nikdy jsem tam nebyl a nikdy jsem zatím ještě nelezl s bildermatrací. Souřadnice by byly TOP. Díky a ahojte

Pavel Párek
 Re: Divoká Šárka02.03.2021
Ahoj, souřadnice mi autor neposlal, ale zhruba takhle.. Když se podíváš na mapce na sektor jedna tak
  Re: Divoká Šárka02.03.2021
Super, díky.
   Re: Divoká Šárka02.03.2021
Resp. Nejsevernější jsou bouldry Hálí, Bélí a Zélí. Tohle je prý někde kousek vlevo vejš kamenným mo
    Re: Divoká Šárka04.03.2021
Danke danke,
bude to výlet...

 Spaní ve stanu Alpy28.02.2021
Ahoj,
máte někdo prosím zkušenosti jak je to v Rakousku se spaním ve stanu u horské chaty? Není to o penězích, v Rakousku je ubytování celkem levné.
Jen jsem našel v jednom článku doporučení si některé chaty rezervovat hodně dopředu.
 Re: Spaní ve stanu Alpy28.02.2021
Jak kde a jak kdy.. Se to tu řešilo jak je nastavená legislativa, dost záleží v kterým "okrese&
 Re: Spaní ve stanu Alpy28.02.2021
Není problém se zeptat, chataři bývají normální. A když si k tomu dáte třeba 10 piv, tak budou úplně
 Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Platí nepsané, ale Rakušany i slušnými Čechy dodržované pravidlo, že spát a případně vařit je možné
  Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
tedy bavíme se o době normální, žánop.

záleží, jestli chci komfort chaty neužívat vůb
   Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Za chatu se platí i když spíš venku.
(Sprchy WC kuchyňka)
Tak to je u nás, na Slovensk
    Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
ono je to většinou na rozumné domluvě a platba za stan za chatou je víceméně symbolická a v případě
 Oxiduj si jinde,01.03.2021
když jsi blb nebo trénuješ na Kyrgoš a taháš do Alp stan, a neser laskavě u chat...
  Re: Oxiduj si jinde,08.03.2021
Ale chaty přece nejsou všude.
  Re: Oxiduj si jinde,08.03.2021
věřím, že i v Alpách sú takí tí chatári, co jim rupne v hlavě a nepustěj tě dovnitř. Takže mít stan
   Re: Oxiduj si jinde,08.03.2021
zvlášť v rakousku, kde na nás poslali policajty, i když jsme spali na odpočívadle bez stanů
    Re: Oxiduj si jinde,09.03.2021
v některých spolkových zemích rakouska je zákaz spaní v autech (i osobních) mimo autokempy již zhrub
     Re: Oxiduj si jinde,10.03.2021
Mam pocit že to dost koliduje s mezinárodnim právem a spoustou i jejich zákonů. Když se zaměříme jen
      Re: Oxiduj si jinde,10.03.2021
A ty docela přibývají
      Re: Oxiduj si jinde,10.03.2021
Rakušani a Švýcaři ještě dodávají značku zákaz táboření a kempování a někdy i písemnou tabulku, že s
       Re: Oxiduj si jinde,12.03.2021
Zlaty Verdon
 Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Nechápu potřebu spát ve stanu u chaty- buď taháš stan a spíš ve volné přírodě, nebo spi v chatě. Tak
  Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Dá se jít Alpy bez stanu? Mimo sezónu jsou přece chaty zavřené.
   Re: Spaní ve stanu Alpy01.03.2021
Ano, říká se tomu třeba winteraum, zimna soba... podle toho v jaké části alp.
  Re: Spaní ve stanu Alpy07.03.2021
V alpách (narozdíl třeba od Slovenska), je chatař hlavně správce chaty, neplatí žádný nájem, ale nao
   Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
Co je mi známo, tak chataři jde 100% zisku z jídla a dalšího, co tam prodá, ale veškerý zisk z ubytk
    Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
    Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
    Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
resp. 100% z ubytka jde spolku nebo se vraci do provozu, oprav a udrzby chaty.
   Re: Spaní ve stanu Alpy08.03.2021
Tak jednou jsem se bavil s chatarem, cely nestastny. Ze mu AV zveda najem, ale on nechce zvedat ceny
   Re: Spaní ve stanu Alpy09.03.2021
v Tatrách je výberové konanie na nájomcu, tuto je napr.zmluva na Térynku
    Re: Spaní ve stanu Alpy09.03.2021
Tatry jsou dobrym příkladem jak by se to asi dělat nemělo. Hodit veškeré riziko na nájemce, aby do t
     Re: Spaní ve stanu Alpy09.03.2021
naše nemilá zkušenost se ženou pár roků zpět na Hohewandu, dolezli jsme feratu, dojdeme k večeru na
     Tatranské chaty JAMES + KST10.03.2021
otvárajú sa obálky s ponukou, rozhodujúc nie je ponúknutý nájom, ale aj skúsenosti, vízia. Ide to d

 co na sebe27.02.2021
Jaké jsou vaše zkušenosti s oblečením pod lezeckými kalhotami? Nejsem si jistá, zda se na bouldering hodí víc stringy, nebo brazilky?
 Re: co na sebe27.02.2021
NEJLÍP NAOSTRO ! Když prdnou gatě ať je na co koukat! ;-) :-*

 Pytel na mago25.02.2021
Pytel na mago se našel na jihlavsku, za popis pytle a skaly vrátím

 kalhoty Rafiki25.02.2021
Jaké jsou vaše zkušenosti s lezeckými kalhotami Rafiki? Nejsem si jistý, zda mám objednat S nebo M. M se zdá být příliš velký na můj pas a S se zdá docela malý na mou velikost. Dívám se na model Facerock. Dík!
 Re: kalhoty Rafiki25.02.2021
Dobry, akorat nektery barvy maj tendenci dost blednout, ale jinak pohoda. Ja mam Lko.
 Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
Jsem mezi S a L.
 Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
bral bych S pokud vahas, tam kde mam jine znacky M jsem mel rafiki S
 Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
Velikosti dost lítaj, model od modelu. Nedá se jednoznačně poradit.
Jinak, je to "převle
  Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
Dík. Velikost S má specifikace výška 171-176, pas 78-82, boky 92-96 a velikost M má specifikace výšk
  Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
A že je to stejná kvalita jako Hannah je dobře, nebo špatně? Uvažuji, že si od nich koupím bundu.
   Re: kalhotky Rafiki26.02.2021
Hana přemýšlý si koupit kalhotky od Rafniky... Hmm.
   Re: kalhoty Rafiki27.02.2021
Za mě určitě o dost horší kvalita než Mountain Equipment, Rab, Direct Alpin apod.

U k
    Re: kalhoty Rafiki27.02.2021
A máš s tou kvalitou nějakou osobní zkušenost? Jako chci tu bundu hlavně do města, ale prý je v ní p
     Re: kalhoty Rafiki27.02.2021
Ano, s bundou Hannah mám osobní zkušenost.
      Re: kalhoty Rafiki28.02.2021
A dobrou? Nebo špatnou...
       Re: kalhoty Rafiki28.02.2021
Čti pomalu a nad každou větou chvilku přemýšlej:

Pokud chceš nosit bundu do města, t
        Re: kalhoty Rafiki28.02.2021
Nechápu... Jaký je rozdíl, když se ti třeba na bundě po půl roce rozbije zip při VHT a nebo ve městě
         Re: kalhoty Rafiki28.02.2021
Oproti renomovaným značkám se v horách v bundě od Hanahu víc zpotíš, když budeš makat, víc vymrzneš,
          Re: kalhoty Rafiki01.03.2021
Ale narozdíl od zmiňovaných značek je ve slevě.
 Re: kalhoty Rafiki26.02.2021
Stejně budeš doma sedět v teplákách!!! :-)))))))))
  Re: kalhoty Rafiki27.02.2021
jen musím upozornit že jsou málo elastické takže se v nich špatně sbírají bodíčky do deníčku

1   ...   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   92   93   94   95   96   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Adam
https://www.youtube.com/watch?v=8teVW3s3au8
Autoři neznámí17:33:31 11.03.2021
odpovědět 
 Re: Adam
roztomily :) diky !
judovana10:57:41 12.03.2021
odpovědět 
  Re: Adam
Pěkný, ale čekal sem, že Adam bude v úchopech výrazně lepší. Nebo je borec taky dobrej.
11:33:33 12.03.2021
odpovědět 
   Re: Adam jasne vyhral
Adam byl samozrejme o rad lepsi, ta vaha by se mela posuzovat v pomeru k vaze osoby. Pokud by to hodnotili jako procento z vlastni vahy tak vyhral a naprosto neuveritelnym prehledem.
Funtomas11:54:34 12.03.2021
odpovědět 
    Re: Adam jasne vyhral
Blbost, objektivni a spravedlive je to prave takto.
12:57:29 12.03.2021
odpovědět 
    Re: Adam jasne vyhral
Blbost, objektivni a spravedlive je to prave takto.
13:29:13 12.03.2021
odpovědět 
     Re: Adam jasne vyhral
Ano přesně. Objektivní to bylo bez zapojení vlastní váhy. To je absolutní síla. S ní by to byla síla relativní. A nebo vždy dopočítat rozdíl vah k zátěži.
P.F.13:45:45 12.03.2021
odpovědět 
      Re: Adam jasne vyhral
Kdyby dělali shyby na posledním článku.malíčku tak by si Adam musel na sedák pověsit pytel cemetu aby se srovnal rozdíl
stpe13:02:15 13.03.2021
odpovědět 
    Re: Adam jasne vyhral
Máš pravdu, poměrově je Adam úplně někde jinde, ale jak říkal borec, tak je zvyklej na 27mm. Tam by to mohlo být zajímavější i poměrově.
15:05:00 12.03.2021
odpovědět 
 Re: Adam
podobný jako Magnus Mitboe a Juji Mufu...lezec a sypač :))
hhec13:48:51 12.03.2021
odpovědět 
 Re: Adam
Tam jde hlavně o to, že při většině těchto úchopů vám selže jako první palec. Zkrátka je to jeden palec vs 4 prsty a tím pádem vás nemusí zachránit ani prsty, kterými se udržíte jednou rukou na malinké liště.
JanZ22:36:52 13.03.2021
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192348)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Západní hrana III Prachov
Stará cesta IV Prachov
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi