Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Širůčková 11897 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 7951 2.Skopec 7086 3.Groš 6550
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Ahoj, je nějaké psané / nepsané pravidlo, zda se při lezení mohou používat stromy? Abych byl přesnější - lezl jsem cestu kde přímo za mnou byl strom (rostl ze země pod skálou) je možné se o něj opřít, nebo to přelez "znehodnotí" ? Jsem začáteční
  Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 se rikavalo co je na skale patri ke skale.
V srbsku bejvala cesta kde se nastupovalo rozporem
    Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 to se týká cest, kde aktuálně nekráčí historie. sice tě to může stát kotníky, jedno předloktí a pár
      Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Myslíš konkrétně NC na Malušku? Lezl jsem ji podle starého Jedličky a furt čekal, kdy se objeví slib
        Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 a asi stovka dalších cest. vnímám to podobně jako erozi terénu pod nástupem.
nebo typické kok
      Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Šmirgl byl udělaný bez jakéhokoliv použití stromu. Kdo to chce ojebat, ať si to užije :-)
        Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 to už jsme diskutovali jindy a jinde. vynechat strom k jištění je podobné, jako vynechat hodiny nebo
          Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Tak jinak : Šmirgl byl udělaný tak, že až ten buk spadne, nebude důvod pro dojišťování :-)
            Re: Dotaz lezení a stromy 24.03.2021 poté co při bouřce v červenci 2137 švihne do buku blesk, se sejde místní vrcholová komise a prodisku
              Re: Dotaz lezení a stromy 24.03.2021 :-)
    Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Která to je? Zajímalo by mě, zda jsem stihl strom, či ne.
      Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 jo to kdbych vedel.. zkusim se zeptat mistnaku, treba jim to v hlave zustalo.
  Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 ve Verdonu je cesta Zadost a ta se v komine leze pres strom nedelal bych z toho vedu
    Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Presne. Mel by Adamek zasadit do nejake sparky v Perfecto Mundo semeno a za deset let uz to smrkne i
  Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Je to stejny jako se chytat borhaku nebo řetězů
    Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 Ano. Je vhodné zcazecnikovi slušně odpovědět, ze základní pravidlo je ze rostlinstvo se k postupu ne
    Re: Dotaz lezení a stromy 22.03.2021 No tedá není! Je to daleko složitější. ;-)
  Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 V Kamarádoj ze skal Joska Smítka říkal "Chytem není strom ani kořen, vřes a mech v nouzi jen&qu
  Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Třeba ve Schmilce je cesta Holzweg a tam byl vrostlý strom součástí cesty. Normálně se pomocí něj i
    Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Podobně ve Sloupu je cesta Dřevěný přítel ..název napovídá, jak řešit klíčové místo
  Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Kámo, tvoje problémy na moji hlavu. Lezení je svobodný sport, takže si lez po čem chceš. Jde je o to
    Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Myslel jsem sportovní složku a ne vložku :-)
      Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Ale do lezení se bezesporu vkradly i ty sportovní vložky. Je to ve skalách vidět za každým druhým ro
  Re: Dotaz lezení a stromy 23.03.2021 Pokud jde o čistotu přelezu, tak by měla k tomu sloužit jen samotná skála. Na druhou stranu, radši c
  Re: Dotaz lezení a stromy 24.03.2021 Zdravej rozum mi říká, že pro jištění je vše dovoleno (otázka je, jestli to vždy pomůže, někdy to mů
    Re: Dotaz lezení a stromy 24.03.2021 Podobná je i cesta Břízková za VII na Šuškách. Dříve tam byla břízka za kterou se jistilo a buď někd
    Re: Dotaz lezení a stromy 24.03.2021 Podobná je i cesta Břízková za VII na Šuškách. Dříve tam byla břízka za kterou se jistilo a buď někd
  Re: Dotaz lezení a stromy 27.03.2021 Nejsem sportovní lezec, lezu jen pro radost z toho pohybu a z výšek, takže moje odpověď nebude asi s
klub zachování duševního zdraví 21.03.2021 Vedle toho chlívu tady na L. naštěstí zas jeden vážně šťavnatej stejk:
emontana, rozhovor asasua se švistěm.
Díky!
Davle 20.03.2021 Tak kdy už Karda odtajní ten lom v Davli?
  Re: Davle 29.03.2021 To si ted udelal za nej, ne?
  Re: Davle 29.03.2021 No, mohl jsi sem pridat aspon GPS. Ja jsem slysel, ze to bude top lokace pro lezeni s detma. ;-)
    Re: Davle 29.03.2021 Imo WGS84: 49.8894943369, 14.3957914111
Zas tolik Lomu kolem Davle neni
  Re: Davle 29.03.2021 No, mohl jsi sem pridat aspon GPS. Ja jsem slysel, ze to bude top lokace pro lezeni s detma. ;-)
  Re: Davle 30.03.2021 Tahle oblast za odtajnění ani nestojí
  Re: Davle 30.03.2021 zase bude sekat pětky?
  Re: Davle 31.03.2021 Až to bude hotové, tzn. snad podzim-zima. Když se tam bude dát lízt, určitě se to dozvíš :-) Teď můž
  Re: Davle 31.03.2021 Jsou to lámavý špinavý kvaky u rušný smradlavý silnice u benzínky. Dobrý pro pražský deníčkáře co js
    Re: Davle 01.04.2021 A tak proc takovej hejt? Svoje navstevniky si to jiste najde.
      Každý zboží 01.04.2021 má svýho kupce...
Magazín Skály a lidé 20.03.2021 Znáte eMontana, onsajt, Hanibal.cz a další? Tak to vám jistě nesmí uniknout další ze skvělých videií.
Ba ne, berte to jako vtípek, asi jako Sherpa limit.
Toto video vzniklo u kamaráda, když jsem mu pomáhal rozebírat stodolu z pískovcových kv
  Re: Magazín Skály a lidé 20.03.2021 hele dobry, sranda asi byla..kazdymu co jeho jest. Ale Sherpa Limit bych v tyhle souvislosti nezmino
  Re: Magazín Skály a lidé 20.03.2021 Já myslím, že dobrý. Snad vám to nikdo časem neshodí ... tu klasu samozřejmě
    Re: Magazín Skály a lidé 21.03.2021 Ale tak jo, kdyz je cas , tak i tenhle humor potesi, je videt Zdendova inspirace, ale na tohoto mist
  Re: Magazín Skály a lidé 29.03.2021 Du to nabonzovat OVK a oni vám to vytlučou. Kdo to jakživ viděl, lízt na písku na masivy!?
  Re: Magazín Skály a lidé 30.03.2021 Začni hulit brka woe a bude to lepčí!
Lezení v čr 18.03.2021 Zdar, taková malá anketa, budete jezdit lízt i mimo okres po tom co to ty šaškové zas protáhli?
  Re: Lezení v čr 18.03.2021 Od 1. dubna podle lezeckých nařízení začíná pískovcová sezóna a to je nadřazeno nějakému pseudo-vlád
    Re: Lezení v čr 19.03.2021 Vakcíny se distrbujují v rámci EU. Ze začátku se po zemích EU požadovalo, aby se nesnažili nakoupit
      Re: Lezení v čr 19.03.2021 Korona je vlastně něco jako věčná debata o dojišťování. Teoreticky by dojištění vedlo ke snížení poč
      Re: Lezení v čr 20.03.2021 Jasne.. nechodim do prace, na vychazky jdeme tak max do lesa za barak. Lezu na soukromy stence. Dete
        Re: Lezení v čr 20.03.2021 Jojo. Makat a neblábolit.
          Re: Lezení v čr 22.03.2021 No vzhledem k tomu, že někteří tu práci nemají, tak úplně nechápu smysl tvého komentu
            Re: Lezení v čr 22.03.2021 To mířilo k té zvolené politické reprezentaci.
        Re: Lezení v čr 22.03.2021 Jak říkám, to ze jsou taková omezení je důsledkem našeho chování. A jak jsi psal dříve, kovid jsi mě
      Re: Lezení v čr 20.03.2021 Tady se ale nedokázalo ani zdaleka vyočkovat ani to, co tu bylo, a co přicházelo :D :D :D. Všechny z
    Re: Lezení v čr 19.03.2021 Cim vic na to lidi budou srat, tim dyl to potrva.. Nebudte sobecky a zustante doma! Sezona nesezona!
      Re: Lezení v čr 19.03.2021 Ty buď doma, kobliho
      Re: Lezení v čr 20.03.2021 Videl si ty zapisy tady na lezci? Sere se na tom ve velkem...
    Re: Lezení v čr 19.03.2021 Vakcíny se distrbujují v rámci EU. Ze začátku se po zemích EU požadovalo, aby se nesnažili nakoupit
  Re: Lezení v čr 19.03.2021 Proč se takhle ptáš? Jestli chceš něco udělat, tak to udělej. Jinak to Vypadá to na snížené sebevědo
    Re: Lezení v čr 19.03.2021 woe, nepoznas policejniho provokatera?
  Re: Lezení v čr 19.03.2021 Ja na to jebu a lizt jezdit budu. Netrenuju celou zimu, abych pak chodil na prochazky po meste. Koro
    Re: Lezení v čr 20.03.2021 Tak budes hold trenovat dal na tu pristi sezonu, kdyz uz snad bude moznost jit i na skaly... Ted je
      Re: Lezení v čr 21.03.2021 Jaky ilegalni. Od pondeli volnocasove aktivity v okrese povoleny.
        Re: Lezení v čr 22.03.2021 chudaci Prazaci :D
        Re: Lezení v čr 22.03.2021 Brňák taky musí na Kras zapomenout...
    Re: Lezení v čr 20.03.2021 Můžeš povýšit trénování na samostatnou disciplínu ;)
      Re: Lezení v čr 20.03.2021 viz. deset tisích na youtube natočených při každém shyby, kliku, masl apu......
        Re: Lezení v čr 21.03.2021 Tady se zase šulinci a pipiny točí u lezení, kolikrát i s dementní hudbou k tomu. V čem je rozdíl?
Lavinova mapa 18.03.2021 Ahoj....nema nekdo odkaz...obrazek na lavinovou mapu polskych tater...? Pro SVK jsem nasel ale PL memuzu nic dohledat...:/
Zajimaly by me nektere vystupy jak moc jsou v lavinovem katasrtu...:D
Diky Marek
  Re: Lavinova mapa 27.03.2021 V podstatě nemají. Něco je tu naznačené šipkama
  Re: Lavinova mapa 27.03.2021 V podstatě nemají. Něco je tu naznačené šipkama
  Re: mapa minových polích 28.03.2021 Když jsem bydlel na Balkáně, tak jsem používal mapu minových polích
    Re: mapa minových polích 28.03.2021 vrať se z balkánu a nauč se česky - mapa minových polí. genitiv plurálu.
      Re: mapa minových polích 29.03.2021 Genitiv plurálu.. zkráceně řečeno: ty genitálu!
        Re: mapa minových polích 29.03.2021 Hvala ti. збогом
Bouldering Jane 17.03.2021 Chudák holka, tak jí shodili další 8B. A takové slávy to bylo.
  Re: Bouldering Jane 17.03.2021 Nj, ale Marťas je hovado :-). Brácha to bejdo potvrdil.
    Re: Bouldering Jane 17.03.2021 Jj, ze to nazor Martina. Nemusi byt spravny :) :)
  Re: Bouldering Jane 17.03.2021 Nezlob se, třeba ti křivdím, ale neumím si ten tvůj příspěvek vysvětlit moc jinak než jako škodolibo
    Re: Bouldering Jane 17.03.2021 Třeba to je Petra převlečená za kamaráda.
      Re: Bouldering Jane 18.03.2021 Tak zajímavé, že v 8a dach... dal 10+ pokusů a tady kroky +1 ..
Ale znám jednoho kvalitniho l
        Re: Bouldering Jane 19.03.2021 Něco na tom je. Lezce často paralyzuje číslo. Co leze hlava je kličový. Typicky je to vidět u průlom
          Re: Bouldering Jane 19.03.2021 A když k tomu ještě připočtu diskuze o obtížnosti...
Nějakej 15.03.2021 nápad na Velikonoce?
  Re: Nějakej 16.03.2021 sedět doma?
  Re: Nějakej 16.03.2021 Obarvi si vajíčka
  Re: Nějakej 20.03.2021 Mayerlova rampa na Glockner
  Re: Nějakej 25.03.2021 uz vim:
Dron na stromě - Olomouc 15.03.2021 Zdravím místní komunitu, potřeboval bych sundat/shodit, FPV kvadrokoptéru ze stromu. Je ve výšce asi 20m, 2-3 metry od hlavního kmene vzrostlého stromu (Topol bílý, výška asi 35m). Našel by se někdo z Olomouce? Samozřejmě potřebné náklady a něco k tomu pr
  Re: Dron na stromě - Olomouc 15.03.2021 Díky za každej odepsanej dron
  Re: Dron na stromě - Olomouc 16.03.2021 Děkuji za nabídky, kvadrokoptéru se již podařilo sundat.
    Re: Dron na stromě - Olomouc 16.03.2021 Pomohl hajnej s brokovnicí? :D
      Re: Dron na stromě - Olomouc 18.03.2021 Nee, byl sestřelen/shozen lukem se šípem s provázkem.
Stavění Wide Boyz 15.03.2021 koukněte na srandovní pokusy dvou britských spárařů o klasické stavění na vnitřní stěně. už dlouho jsem se tak nenasmál https://www
  Re: Stavění Wide Boyz 15.03.2021 dik za krasny rano :DDD
  Re: Stavění Wide Boyz 15.03.2021 no akorát že se nesnažej o žádný stavění, ale o lezení v tandemu, čili že ten horní leze jen rukama
  Re: Stavění Wide Boyz 15.03.2021 no jo a v druhý půlce je i stavění, pardon.
  Re: Stavění Wide Boyz 15.03.2021 to dyno ze standu do spary za nohu prvolezce drzicoho se jak kliste v chytu je jak odnekud z buster
    Re: Stavění Wide Boyz 15.03.2021 13:42 - CZECH STYLE :)))))
1
...
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
95
...
2263
Lezení v čr Zdar, taková malá anketa, budete jezdit lízt i mimo okres po tom co to ty šaškové zas protáhli? 21:06:46 18.03.2021odpovědět
  Re: Lezení v čr Od 1. dubna podle lezeckých nařízení začíná pískovcová sezóna a to je nadřazeno nějakému pseudo-vládnímu bulshitu.
Pokud nejsou schopný čísla do dubna i přes opakovaný opatření stáhnout a nejsou schopný naočkovat většinu rizikových skupin obyvatel, tak u mě stejně ztratili i poslední špetku kredibility a respektu.
Lezbě zdar, Burešovi zmar! j 21:26:13 18.03.2021odpovědět
    Re: Lezení v čr Vakcíny se distrbujují v rámci EU. Ze začátku se po zemích EU požadovalo, aby se nesnažili nakoupit vakcíny sami za sebe. Dále různé řeči o hybridnich vakcinach a různé komentáře od předních doktoru, zubařů a kardiologů. Neustále zpochybňování opatření. Je to výsledek chování a přístupu nás VŠECH. Takže hledej chyby především v sobě a a až pochopíš tak ti bude fajn. 06:43:41 19.03.2021odpovědět
      Re: Lezení v čr Korona je vlastně něco jako věčná debata o dojišťování. Teoreticky by dojištění vedlo ke snížení počtu nehod. Přesto se většina nehod stane v bezpečných sportovních oblastech, protože s pocitem bezpečí klesá obezřetnost. MKtt 15:45:33 19.03.2021odpovědět
      Re: Lezení v čr Jasne.. nechodim do prace, na vychazky jdeme tak max do lesa za barak. Lezu na soukromy stence. Detem odpadly krouzky, kamaradi.Tim, ze odmitam nosit nakej pseudonesmysl na hube tam kde nejsou lidi, se citim fakt provinile.
Kdyz jses sam na bouldru za okresem, to uz je teprv zlocin.
Dalsi otazka bude, ktery jelita zase zvolej dementy, co tomuhle bordelu sefujou.
Huraaaa zmenime svet. Jen to musime jeste par let vydrzet. A. 07:18:17 20.03.2021odpovědět
        Re: Lezení v čr Jojo. Makat a neblábolit. P. 16:10:23 20.03.2021odpovědět
          Re: Lezení v čr No vzhledem k tomu, že někteří tu práci nemají, tak úplně nechápu smysl tvého komentu 06:03:58 22.03.2021odpovědět
            Re: Lezení v čr To mířilo k té zvolené politické reprezentaci. P. 09:06:36 22.03.2021odpovědět
        Re: Lezení v čr Jak říkám, to ze jsou taková omezení je důsledkem našeho chování. A jak jsi psal dříve, kovid jsi měl taky, tak zhruba znáš schéma nakažení. A jak je známo nejde o jednotlivé osudy, ale o kapacitu systému. A pokud se něco nezmění, tak spousty lidi zapláče až dojdou prachy. Tak si vyber. 06:10:24 22.03.2021odpovědět
      Re: Lezení v čr Tady se ale nedokázalo ani zdaleka vyočkovat ani to, co tu bylo, a co přicházelo :D :D :D. Všechny země EU se srovnatelným počtem obyvatel (a bohužel i hodně těch menších) očkovaly do začátku března tak minimálně o třetinu rychleji než Česko, a nebylo to proto, že by tu dávky nebyly... Na začátku března tu bylo kolem 300.000 nepoužitých dávek ve chvíli, kdy se očkovalo tak průměrně tempem 15.000 za den :D. M 22:33:53 20.03.2021odpovědět
    Re: Lezení v čr Cim vic na to lidi budou srat, tim dyl to potrva.. Nebudte sobecky a zustante doma! Sezona nesezona!! Martin 16:33:58 19.03.2021odpovědět
      Re: Lezení v čr Ty buď doma, kobliho 17:40:46 19.03.2021odpovědět
      Re: Lezení v čr Videl si ty zapisy tady na lezci? Sere se na tom ve velkem... 08:45:43 20.03.2021odpovědět
    Re: Lezení v čr Vakcíny se distrbujují v rámci EU. Ze začátku se po zemích EU požadovalo, aby se nesnažili nakoupit vakcíny sami za sebe. Dále různé řeči o hybridnich vakcinach a různé komentáře od předních doktoru, zubařů a kardiologů. Neustále zpochybňování opatření. Je to výsledek chování a přístupu nás VŠECH. Takže hledej chyby především v sobě a a až pochopíš tak ti bude fajn. 18:55:50 19.03.2021odpovědět
  Re: Lezení v čr Proč se takhle ptáš? Jestli chceš něco udělat, tak to udělej. Jinak to Vypadá to na snížené sebevědomí, skryté za domnělé označení viníka, ale jistota tam není. Neschopnost uvědomit si svoji zodpovědnost, potřeba někoho kdo mi určuje směr. Zkráceně řečeno ovce. 06:16:39 19.03.2021odpovědět
    Re: Lezení v čr woe, nepoznas policejniho provokatera? 07:10:41 19.03.2021odpovědět
  Re: Lezení v čr Ja na to jebu a lizt jezdit budu. Netrenuju celou zimu, abych pak chodil na prochazky po meste. Korona je byznys slabomyslnejch co pro svy zdravi nedokazou udelat nic jinyho nez si nasadit rousku a zavrit se doma. 22:08:05 19.03.2021odpovědět
    Re: Lezení v čr Tak budes hold trenovat dal na tu pristi sezonu, kdyz uz snad bude moznost jit i na skaly... Ted je to ilegalni 08:52:04 20.03.2021odpovědět
      Re: Lezení v čr Jaky ilegalni. Od pondeli volnocasove aktivity v okrese povoleny. M 17:45:14 21.03.2021odpovědět
        Re: Lezení v čr chudaci Prazaci :D 13:22:59 22.03.2021odpovědět
        Re: Lezení v čr Brňák taky musí na Kras zapomenout... 13:27:19 22.03.2021odpovědět
    Re: Lezení v čr Můžeš povýšit trénování na samostatnou disciplínu ;) 16:22:53 20.03.2021odpovědět
      Re: Lezení v čr viz. deset tisích na youtube natočených při každém shyby, kliku, masl apu...... b 17:53:42 20.03.2021odpovědět
        Re: Lezení v čr Tady se zase šulinci a pipiny točí u lezení, kolikrát i s dementní hudbou k tomu. V čem je rozdíl? 07:10:02 21.03.2021odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: