Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 18.Kolomazník 10550 19.Kalvas 10538 20.Sejbal 10400 Bouldry: 18.Chytil 10025 19.Vejsada 10006 20.Šlapák 10000 Hory: 15.Dörfl 3442 16. 3376 17.Abt 3287
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English
  Re: Adámek na mazáka. 18.04.2021 Po tom prvním skoku do kříže, jsem pochyboval, ale pak diktát. To jak dal tu černou přes kola, tlaky
Hudy video 16.04.2021 Viděli jste video na youtube kanálu Hudy o základech lezení na písku? Co na to říkáte?
Odkaz kdyžtak zde: https://www.youtub
  Re: Hudy video 16.04.2021 Co by, za mě zbytečný. Ale pokud to chtěli udělat a natočili to takhle, tak proč ne. Nenadchne ani n
  Re: Hudy video 17.04.2021 Vzhledem k tomu s kým to natočili, když je tolik zkušených pískařů, mám pocit že je to malá reklama
Emontana 15.04.2021 Prvni clanek na emontane , ktery se mi nelibil. Proc je nutne psat o nejakem sportovne piskovcovem mindraku? Vim- kazdy si muze psat co chce, ale unikl mi smysl toho clanku. Jednoducha otazka-proc na ty nudne prejistene sportovky jezdis? Jestli to bylo my
  Re: Emontana 15.04.2021 Takováhle reklama na emontanu je mi sympatická, jen tak dál s propagací!
  Re: Emontana 15.04.2021 Autor (Dan) je typický pískař. Se vším dobrým i špatným co k tomu patří. Ber to jako exkurzi do myšl
    Re: Emontana 15.04.2021 Nene pozor!!!, ja piskarinu mam rad uplne stejne jako sportovni lajny.. Prosim jakapak exkurze?? Zna
      Re: Emontana 15.04.2021 Jsem si to hnedle ze zvědavosti přečetl (díky za tip) a nepřišlo mi to pohoršující. Pokud teda pomin
        Re: Emontana 15.04.2021 chapu rozumim, kazdy to ma jinak a je to fakt asi jen uhel pohledu.. sem se toho chytnul zbytecne..
          Re: Emontana 16.04.2021 Jo, chraň bůh, abych někomu zakazoval nosit šáhlo. Naopak. Ale prý na něm snadno vzniká závislost :)
          Re: Emontana 18.04.2021 Já ti nevim. Mě ten článek nepřipadá urážlivě, možná protože mi to přijde hodně ujetý chodit do skal
      Re: Emontana 15.04.2021 Jsem si to hnedle ze zvědavosti přečetl (díky za tip) a nepřišlo mi to pohoršující. Pokud teda pomin
        Re: Emontana 15.04.2021 Pardon, asi nějakej dvojklik nebo co.
  Re: Emontana 15.04.2021 Ja mam podobnej pocit zakomplexovanosti z dost piskaru.. Vtipny je, ze pak nejsou schopny na jinym m
    Re: Emontana 15.04.2021 V drtivé většině případů to platí i opačně. Sportovní lezec, který vysmahne 8a v převise, si ani neš
      Re: Emontana 15.04.2021 Protoze to VIIIa treba vubec nechce lezt :)
        Re: Emontana 15.04.2021 A proč si myslíš, že někdo jiný chce lézt převisy?
      Re: Emontana 15.04.2021 Protoze to VIIIa treba vubec nechce lezt :)
        Re: Emontana 15.04.2021 Protože na to prostě nemá ani psychicky ani lezecky. Položená a pískově odjištěná cesta a převisla c
          Re: Emontana 15.04.2021 IXa v položeném je pro mě nelezitelné i na druhém, položené 6c+ na vápně vylezu vždy, to není jen v
            Re: Emontana 16.04.2021 To je zase hlavne svihlym prevodem klasifikace :)
              Re: Emontana 16.04.2021 Převod je dobrej, akorát tvrďáci, co dávají schválně nižší klasu, by se měli zamyslet...
                Re: Emontana 18.04.2021 spíš by měli přitvrdit na vápně
                  Re: Emontana 19.04.2021 Na tom něco je, že nové oblasti jsou hodně měkké. 6b v Buoux nebo Russanu jsou úplně jiné lezení než
                    Re: Emontana 19.04.2021 Jj s tou klasou v novych oblastech souhlas.. Ale ono je to vlastne uplne jedno.
  Re: Emontana 16.04.2021 uplně jsem zapoměl že nějaká emontana existuje, dik za připomenutí. se kouknu co tam zas sesmolili z
    Re: Emontana 16.04.2021 Třeba ESvišť je dobrá Eperla
      Re: Emontana 16.04.2021 jo,jo ty jeho kecy, přesně si vzpomínám na situace, kdy mu to šlo a mi ne. hezká vzpomínka na časy
    Re: Emontana 20.04.2021 Kdo v dnešní době popírá negativní vliv člověka na životní prostředí, který byl prokázán mnoha relev
  Re: Emontana 19.04.2021 Ačkoliv lezu jak na písku, tak na sportovkách a i v horách...
Po přečtení toho článku jsem na
    Re: Emontana 19.04.2021 Tak piskarina byla vzdy takova "elitni" odnoz lezeni :D
      Re: Emontana 19.04.2021 Presne, proto cela svetova spicka leze na ceskym pisku.
        Re: Emontana 21.04.2021 světová "elita" neleze v Čechách, protože by tu shořela jak papír. A to platí i o pískovcí
  respekt 20.04.2021 Já nevím, mě třeba ten článek taky úplně neseděl, ale rozhodně bych ho neodsuzoval.
V současn
Istene lezenie na piesku? 13.04.2021 Ahojte, asi vam pride ta otazka smiesna, ale lina huba...Daju sa niekde na pieskoch najst oblasti/cesty kde nejde o zivot/zlomeniny, teda cesty ktore su viacmenej odistene borhakmi? Proste nemam na to aby som liezol s rizikom zemovky z 15 metrov, aj ked n
  Re: Istene lezenie na piesku? 13.04.2021 Asi tak 1% cest v Labáku, možná ještě míň. Dost jich tam působí "přejištěně", než do nich
    Re: Istene lezenie na piesku? 14.04.2021 Přesně, přčteš si 10 borháků a jsi hrdina. Ale pak přijdeš pod cestu a zjistíš, že má 65 metrů a ces
  Re: Istene lezenie na piesku? 13.04.2021 za me spousta cest Krizak, ostas, ostrov, tisa, labak, prachov, pantak. Vyjed si na lezci pocet prel
    Re: Istene lezenie na piesku? 13.04.2021 beru teda ze borhak muze se rovnat kruh = fixni jisteni a ze smycka je podobna vklinenci a clovek ji
  Re: Istene lezenie na piesku? 13.04.2021 Labák, levý břeh kolem Gilotiny jsou velmi dobře jištěný cesty i ve stupni VIIb
  Re: Istene lezenie na piesku? 13.04.2021 Si to dojisti, ne? Do pisku jdou skoby jak po masle.
    Re: Istene lezenie na piesku? 14.04.2021 Hledej oranžové kruhy v černé skále a přibal si i feratový set. Toaleťák netřeba :-)
  Re: Istene lezenie na piesku? 13.04.2021 Co zkusit nějaké moravské písky?
    Re: Istene lezenie na piesku? 13.04.2021 Ahoj, v Labaku toho je dost. Staci se v popisu podivat na pocet jisteni. 7a na vapne OS lezu jen kdy
      Re: Istene lezenie na piesku? 13.04.2021 Asi spis otázka morálu. Co má kdejaký pískař za procházku s prstem v nose, je pro odchovance čímkoli
  Re: Istene lezenie na piesku? 13.04.2021 Celá Morava, pak Vinoř, Doksy (u Kladna), Přílepská skála, Škrovád a novější cesty kdekoli jinde.
    Re: Istene lezenie na piesku? 13.04.2021 Nelezte na písek nebo chcípnete!
  Re: Istene lezenie na piesku? 14.04.2021 písek je charakteristickej tím, že jsou tam někdy odlezy, někdy k prvnímu vysoko, a občas musíš dát
  Re: Istene lezenie na piesku? 14.04.2021 Ahoj, pokud jsi schopen lézt cesty v obtížnosti caa VIIIb a výš tak ve většině oblastí je celkem slu
    Re: Istene lezenie na piesku? 14.04.2021 prdlačku, neproletí se hodně. v krase jsou cesty taky místama vzdušnější a 5m pád není neobvyklý. 5m
      Re: Istene lezenie na piesku? 14.04.2021 Hrdina promluvil... To by mě zajímalo, kolikrát se dle svých kritérií pořádně proletěl.
  Re: Istene lezenie na piesku? 14.04.2021 V Polsku jedna taková oblast existuje. Kopec Szczytnik u města Szczytna v Kladsku. Jsou tam piskovco
    Re: Istene lezenie na piesku? 14.04.2021 Doporučuji všem vzít rozum do hrsti a neposílat nikoho do tzv. dobře odjištěných oblastí.
Obr
      Re: Istene lezenie na piesku? 14.04.2021 Souhlasím s tebou, ale tady to fakt nevadí. Je to zprasená oblast pro tzv. sportovní lezce. Podle mě
    Re: Istene lezenie na piesku? 14.04.2021 Doporučuji všem vzít rozum do hrsti a neposílat nikoho do tzv. dobře odjištěných oblastí.
Obr
  Re: Istene lezenie na piesku? 15.04.2021 Polsko - Szczytnik - borháky po 3 metrech:)
Havraní Skály - Nový Bor 11.04.2021 Ahoj, nevíte někdo, jestli existuje nějaký průvodce po Havraních skalách u Nového Boru? Díky Evka
  Re: Havraní Skály - Nový Bor 11.04.2021 Ahoj, jinak o záznamu na ČHS vím, spíš jestli není třeba nějaké pdf. Díky
    Re: Havraní Skály - Nový Bor 11.04.2021 těžko najdeš něco lepšího, než co je na horosvazu. na pískovcích se holt dělá popis slovně.
          Re: Havraní Skály - Nový Bor 12.04.2021 Případně napiš sem mail a pošlu Ti foto těch pár stránek z průvodce.
    Re: Havraní Skály - Nový Bor 11.04.2021 Průvodce na ně bohužel není, jen ten, který kdysi vydali Němci. Na netu jsem ho ale taky nikde nenaš
        Re: Havraní Skály - Nový Bor 12.04.2021 Na tohohle Havrana je i tištěný průvodce, který vydal klub z Hrádku nad Nisou, ale ten asi nebyl aut
Rockstars 06.04.2021 ahoj, nevíte co bylo za stránku Rockstars? Občas u někoho v deníčku je profil na rockstars, ale to už dlouho nefunguje. Co to bylo? nějaká alternativa k Lezci?
  Re: Rockstars 06.04.2021 Ahoj, byly tam profily lezců s infem o nich, fotkami, videi, pár otazkami atd. Rockstars už ale nefu
    Re: Rockstars 06.04.2021 Jestli te zajima co to bylo, tak si na rockstars vlez a vypni nebo v adblocku zablokuj ten overlay d
    Re: Rockstars 06.04.2021 aha aha, tak diky za info
Cestování do zahraničí v coroně 05.04.2021 Čau, chtěl bych vyrazit v dubnu někam do zahraničí na skály. Neměli byst tip, kam s ohledem na opatření je to schůdné? Prej teď otevřeli Chorvatsko...
Jáchymka 05.04.2021 Když se tam chvílu nepoleze s lanem, poštolky nahoře v dírách budou rády. Díky
  Re: Jáchymka 05.04.2021 A bouldering poštolkám nevadí?
    Re: Jáchymka 05.04.2021 Jelikož se prakticky bouldruje na chodníku modré turistické značky po které denně projde denně stovk
Dotaz Květnice fixni jisteni 04.04.2021 Poprve jsem byl ted lezt na Kvetnici u Tisnova a ackoli v pruvodci (odkaz na strankach horosvazu) jsou cesty s fixnim jistenim, ve skutecnosti je vse odstraneno,takze se musi lezt po vlastnim. Ne,ze by to nejak extra vadilo,dokonce se nam to tak vic libil
  Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 04.04.2021 Pokud si pamatuju tak to tam Vlk vymlátil, se slovy, proč to tam ten kokot (autor nebudem jmenovat)
    Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 04.04.2021 BTW mám dojem, že tam ta vyjímka neště není, pokud má být vůbec ;-)
    Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 04.04.2021 Když už jmenuješ Vlka, měl bys aji Čajdy :D
      Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 04.04.2021 :-) ;-)
        Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 04.04.2021 Na Květnici je lezení zakázáno, stačí si přečíst vyhlášku tohoto chráněného území, ale fakt kde nic
          Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 04.04.2021 Přitom na stránkách horosvazu není o zákazu ani slovo. Hledat znění vyhlášky o režimu přírodní pam
            Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 05.04.2021 No o Květnici se to dost dlouho ví, že tam je zákaz a nikdy mě nenapadlo jít si tam zalézt:-). A jen
              Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 05.04.2021 Vlku tvl, nevymlouvej se a prostě to doplň jako to pan správce.
              Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 05.04.2021 Byl jsem tam poprve, dokonce jsem predtim ani nevedel, ze jsou tam nejake skaly, historii tedy vubec
                Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 05.04.2021 Nemáš se za co omlouvat. Hlavní je že byla snaha si zjistit informace. To že se o tom ví mezi místní
                  Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 05.04.2021 To jako Vlku, nikomu to neřeknu, nikam to nenapíšu a když tam když tam někoho čapnu tak ho zjebu a p
                    Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 05.04.2021 Uz se to jednou vysvetlovalo u toho neboheho boulderisty co se ptal na podminku 100km od jeho bydlis
                      Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 05.04.2021 Květnice není Kras bobe ;-)
                      Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Prý nebohý boulderista. Kdyby uměl pracovat s informacemi a věděl jak příroda funguje, tak by zjisti
                Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Na horosvazu se jak před jménem Květnice, tak před jménem každé cesty, skví červené kolečko, znamena
                  Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Jeste minimalne v nedeli tam nic o zakazu nebylo
                    Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 To máš pravdu. Díval jsem se do logu databáze co se dělo. Sektor a všechny cesty zapsal vloni jeden
              Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 05.04.2021 Vlku Ty vole, za tohle bys zasloužil opravdu průplesk, to už je vrchol. Jestli se nepletu, tak právě
                Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 05.04.2021 ty jseš ale trotl! víš, že je oblast zakázaná a stejně to rozvrtáš? a ještě nadáváš jiným (jestli op
                Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 05.04.2021 jo špatná formulace - řeč byla o tom, že oficiální zákaz nikde nebyl, jen bylo pravděpodobné, že vzh
                  Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 05.04.2021 Neplatí náhodou, že kde to není výslovně povolený, je to automaticky zakázaný?
                    Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 V chráněných oblastech je to opravdu tak že "Co neni povolený je zakázaný". V nechráněných
                      Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Není. Celý náš právní systém je postaven na co není zakázané, je povolené. Pouze orgány veřejné moci
                        Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 07.04.2021 Nepovídej...
                  Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 hele a kde se ten zákaz dá teda najít? na stránkách města Tišnov, kdy bych něco očekával, je pouze z
                    Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 vlk se asi probudil a na stránky horosvazu zákaz čerstvě doplnil. tak to mělo už dávno být.
                      Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 "Na skalách Květnice je dlouhodobě zákaz lezení!! Kdysi nějaký "partyzán" osadil pevn
                        Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Nejlíp na to navazuje poznámka dole:
"Podmínky lezení OVK: při technických přel
                          Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 V sekci "Podmínky lezení" je obecné zpřísnění OVK pro celý region, které se opakuje ve vše
                    Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 tvl, to je jak u blbejch na překližce. Když je útvar v chráněné oblasti, zde "Přírodní památka&
                      Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Otázka: Není to servis co má dělat svaz(správcové oblastí, pověření členové vzazu apod.)?? Zjistit,
                        Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 To máš pravdu a tento servis taky horosvaz dělá, to znamená, že informuje o všech výjimkách, které s
                          Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 V tomto pripade se tak jiz stalo, spravce uz, zjevne na zaklade teto diskuze, chybne informace oprav
                      Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 ano,to je sice obecně pravda,ale ta výjimka by měla být na stránkách horosvazu uvedena,tedy netřeba
                      Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 v pořádku, kde tedy prosím najdu ""Výjimka/povolení k lezení"?
                        Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 A co se podívat na stránky Horosvazu?
Je to strašně smutný, když si uvědomím kdo všechno dnes
                          Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 To chlastání bych prohodil spíš za mr..ní, ale ne normální, spíš kucí s kucíma. Aspoň podle toho, co
                      Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Nemáš pravdu, v PP není lezení explicitně zákonem zakázáno a co není zakázáno, je povoleno. Kdyby zá
                        Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 zapomněl jsem podpis
                          Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Tak omyl, špatěn jsem četl vyhlášku, je tam zakázáno provozovat jakékoliv sportovní aktivity než pěš
                        Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Každá přírodní památka má (většinou) blíže specifikován způsob ochrany. Zákon, který zmiňuješ je &qu
                    Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Chce to sice trochu pohledat, ale každé chráněné území (a Květnice je přírodní památka), má v nějaké
                      Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Většinou. Ale porad u PP z hlediska lezení obecně ze zákona platí, ze co není vyhláškou zakázáno je
                      Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Však jsem se opravil, a mimochodem nalezení teto vyhlášky je fakt lahůdka.
                Re: Dotaz Květnice fixni jisteni - praxe je všude stejná 07.04.2021 Připomíná mi to situaci z Labských pískovců - Pavel Henke dostane povolení dolézt své projekty ... r
                  Re: Dotaz Květnice fixni jisteni - praxe je všude stejná 07.04.2021 Potrefena husa se ozvala. Nebo kdo urizl kruh na Puntovi, presto ze jeho (mozna sporne) dodani pocha
                    Re: Dotaz Květnice fixni jisteni - praxe je všude stejná 07.04.2021 ..ano o skalu jde az na poslednim miste, proto ty dva zbytecny fleky na Puntovi.
                    Re: Dotaz Květnice fixni jisteni - praxe je všude stejná 07.04.2021 Na Puntu jsem lezl jen jednou . Bez flexi . V tomto životě . Děkuji .
  Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Když si to tady tak čtu, tak bych to uzavřel, že chyby byly na obou stranách. Jednak jsem se před le
    Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 06.04.2021 Chyba na obou stranách možná jo, ale u tebe tak 5%. Tak lezení zdar. 95% padá na autora cest, správc
      Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 07.04.2021 Chceme vyjádření
        Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 07.04.2021 Jednoznačný závěr je, že jste si to všichni posrali dohromady!!!! Behuuheeeeheee
          Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 07.04.2021 B U Z E R A N T I :D
            Re: Dotaz Květnice fixni jisteni 08.04.2021 to psal stopro Vilém :D
              Re: Dotaz Květnice fixni jisteni, proč Vlk mlčí? 08.04.2021 Proč Vlk mlčí? Jindy plná huba keců a urážek všech kolem. Teď ticho :-D
                Re: Dotaz Květnice fixni jisteni, proč Vlk mlčí? 08.04.2021 podle této diskuze Vlk napřed schválil vytyčení cest tam, kde to není povoleno, a pak dělá z autorů
                  Re: Dotaz Květnice fixni jisteni, proč Vlk mlčí? 08.04.2021 a navíc vůbec neuváděl zákaz lezení na stránkách horosvazu. opravil to až na základě této diskuze. <
                  Re: Dotaz Květnice fixni jisteni, proč Vlk mlčí? 09.04.2021 borče jestli je Vlk podle tebe nemocnej tak tobě bych mohl diagnostikovat stovky mentálních poruch
                Re: Dotaz Květnice fixni jisteni, proč Vlk mlčí? 08.04.2021 Neb vše řekl výše a dál se k tomu není co vyjadřovat a ani nehodlá. Snad jen poznámka, že dotyčný mě
1
...
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
87
88
89
90
91
92
93
94
...
2263
Istene lezenie na piesku? Ahojte, asi vam pride ta otazka smiesna, ale lina huba...Daju sa niekde na pieskoch najst oblasti/cesty kde nejde o zivot/zlomeniny, teda cesty ktore su viacmenej odistene borhakmi? Proste nemam na to aby som liezol s rizikom zemovky z 15 metrov, aj ked na sportovkach leziem 7a OS. Dakujem za radu aj za blbe komentare pokakany 11:59:27 13.04.2021odpovědět
  Re: Istene lezenie na piesku? Asi tak 1% cest v Labáku, možná ještě míň. Dost jich tam působí "přejištěně", než do nich nalezeš. Jo, dá se vybrat. 12:19:23 13.04.2021odpovědět
    Re: Istene lezenie na piesku? Přesně, přčteš si 10 borháků a jsi hrdina. Ale pak přijdeš pod cestu a zjistíš, že má 65 metrů a cestou se ti podaří založit jednu smyčku. 12:08:19 14.04.2021odpovědět
  Re: Istene lezenie na piesku? za me spousta cest Krizak, ostas, ostrov, tisa, labak, prachov, pantak. Vyjed si na lezci pocet prelezu a cesty od VIIa do cca VIIIa-b (v prepoctu zhruba neco kolem 6-7 UIAA realne) a zkus se podivat na ty hodne lezene a zacit radeji opatrne a pri zemi s obtiznosti. pripadne se zeptat nekoho mistniho na miste co by doporucil kdyby ses necitil. nerikam ze se v nich neda hodit zem ale pokud lezes na vapne 7a fr OS tak bys nemel mit vubec zadny lezecky problem, tezsi to stejne byva okolo kruhu. za me teda idealni zacatek krizak nebo prachov ci labak. cesty po chytech a spis lepsi jisteni a zas tak aby se clovek neplacal v petkach. kdybys chtel konkretne tak sem hod mail a cilovou oblast a zkusim neco vymyslet...
hoj ondra ondra 13:18:29 13.04.2021odpovědět
    Re: Istene lezenie na piesku? beru teda ze borhak muze se rovnat kruh = fixni jisteni a ze smycka je podobna vklinenci a clovek ji tam nejak namota kdyz je potreba v lehcim:) ondra 13:19:41 13.04.2021odpovědět
  Re: Istene lezenie na piesku? Labák, levý břeh kolem Gilotiny jsou velmi dobře jištěný cesty i ve stupni VIIb 13:49:52 13.04.2021odpovědět
  Re: Istene lezenie na piesku? Si to dojisti, ne? Do pisku jdou skoby jak po masle. 13:51:02 13.04.2021odpovědět
    Re: Istene lezenie na piesku? Hledej oranžové kruhy v černé skále a přibal si i feratový set. Toaleťák netřeba :-)
00:44:34 14.04.2021odpovědět
  Re: Istene lezenie na piesku? Co zkusit nějaké moravské písky? bretacr 15:13:50 13.04.2021odpovědět
    Re: Istene lezenie na piesku? Ahoj, v Labaku toho je dost. Staci se v popisu podivat na pocet jisteni. 7a na vapne OS lezu jen kdyz mam dobrej den a v Labaku kdyz to sedne, dam na OS VIIIc. Nenech se zmast klasou. Nejtezsi mista jsou skoro vzdy zajistena dobre a pokud lezes takhle, tak prece nespadnes v odletu v nejakym lehcimterenu (treba do 6b). Technik 16:21:58 13.04.2021odpovědět
      Re: Istene lezenie na piesku? Asi spis otázka morálu. Co má kdejaký pískař za procházku s prstem v nose, je pro odchovance čímkoliv jiným (vápno, žula...) pokus o popření fyzikálních zákonů. A ani to nemusí být kolmý, natož převislý... stačí hladký, ukloněný výlez bez jediné lišty na zalomení... kruh kdesi v řiti a slaňák hypnotizuješ jak děcko plyšáka ve výloze hračkářství. vím, o čem píšu)))) 20:33:56 13.04.2021odpovědět
  Re: Istene lezenie na piesku? Celá Morava, pak Vinoř, Doksy (u Kladna), Přílepská skála, Škrovád a novější cesty kdekoli jinde. Mára 20:53:18 13.04.2021odpovědět
    Re: Istene lezenie na piesku? Nelezte na písek nebo chcípnete!
21:48:54 13.04.2021odpovědět
  Re: Istene lezenie na piesku? písek je charakteristickej tím, že jsou tam někdy odlezy, někdy k prvnímu vysoko, a občas musíš dát smyčku. takže rozhodně nelézt svoje maximum z vápna. pak to taky solí, a drolí se to, musí se lézt obezřetně aby jsme neničili skálu. sportovky na písku jsou v labáku. na morál si zvykneš. chce to lézt 08:43:42 14.04.2021odpovědět
  Re: Istene lezenie na piesku? Ahoj, pokud jsi schopen lézt cesty v obtížnosti caa VIIIb a výš tak ve většině oblastí je celkem slušný výběr cest kde si můžeš dovolit v jakékoliv části cesty bezpečně spadnout, byď se celkem slušně proletíš. Doporučuju pátrat po konkrétních autorech, kteří byli zvyklý občas udělat něco sportovního. V Broumovském výběžku jsou to například Alberto, Prťka, Áda Kadlec, Karel Šimek, Bróňa, Jirka Ponomarev atd. Musíš troochu pátrat a musíš vědět co chceš, ale něco najdeš a není toho málo. Zárověň platí, že se většinou nejedná o sportovky v jižním slovasmyslu, spíš platí že se proletíš hodně, ale bezpečně. kok 08:54:21 14.04.2021odpovědět
    Re: Istene lezenie na piesku? prdlačku, neproletí se hodně. v krase jsou cesty taky místama vzdušnější a 5m pád není neobvyklý. 5m není žádnej velkej polet. hodně je 8m a víc...hlavně nespadnuot pod prvním a pod druhý, pokud by to mělo být na zem... 11:53:37 14.04.2021odpovědět
      Re: Istene lezenie na piesku? Hrdina promluvil... To by mě zajímalo, kolikrát se dle svých kritérií pořádně proletěl. 12:30:55 14.04.2021odpovědět
  Re: Istene lezenie na piesku? V Polsku jedna taková oblast existuje. Kopec Szczytnik u města Szczytna v Kladsku. Jsou tam piskovcovy masivy s dlouhejma udolkama, všechno oborhakovany. Na netu se dá najít fotoprůvodce... M. 13:24:42 14.04.2021odpovědět
    Re: Istene lezenie na piesku? Doporučuji všem vzít rozum do hrsti a neposílat nikoho do tzv. dobře odjištěných oblastí.
Obrátí se to proti vám. Už tak je někde k nehnutí. Kdo se musí ptát a není schopen si to sám najít ,ať nikam neleze! Klid a ticho 16:02:16 14.04.2021odpovědět
      Re: Istene lezenie na piesku? Souhlasím s tebou, ale tady to fakt nevadí. Je to zprasená oblast pro tzv. sportovní lezce. Podle mě je lepší, aby posránci jeli tam a nebrousili věže na TR třeba na Křížáku. Kdo chce klid, ten jede stejně jinam... M. 17:50:01 14.04.2021odpovědět
    Re: Istene lezenie na piesku? Doporučuji všem vzít rozum do hrsti a neposílat nikoho do tzv. dobře odjištěných oblastí.
Obrátí se to proti vám. Už tak je někde k nehnutí. Kdo se musí ptát a není schopen si to sám najít ,ať nikam neleze! Klid a ticho 16:02:16 14.04.2021odpovědět
  Re: Istene lezenie na piesku? Polsko - Szczytnik - borháky po 3 metrech:) 09:52:11 15.04.2021odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: