Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Lezecká stěna Salesko - Brno-Líšeň
Lezecká stěna Kralupy - Kralupy nad Vltavou
Boulder Cave Bar - Opava

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
HUDYsport - Strakonice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Tisá - pěkné cesty pro začátečnici03.05.2021
Zdar! Doporučíte mi nějaké pěkné, dobře odjistitelné cesty v Tisé? Na písku začínám, zatím jsem už neco polezla na druhém, mám docela pro strach uděláno. Na tvrdým vytáhnu tak do šestky (sporotvky i póvl), spár se nebojím.
 Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici04.05.2021
do šestky toho tam odjištěnýho a pěknýho až tak neni. Klasika pro začátečníky je anglický parčík
  Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici04.05.2021
Nepotřebuji odjištěné, stačí mi něco dobře odjistitelné, kde se naučím pořádně zakládat.
   Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici04.05.2021
Konkrétní cesty ti neřeknu. Já dávám vždycky na svůj pohled. Vybírám si cesty, co maji alespoň jeden
   Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici05.05.2021
když se na pískovci mluví o tom, že je cesta dobře jištěná (či odjištěná), má se tím samozřejmě na m
   Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici05.05.2021
Koukni mi do deníčku něco tam najdeš. Když budeš chtít něco poradím. Honza
    Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici07.05.2021
Díky, mrknu na to :)
   Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici05.05.2021
Koukni mi do deníčku něco tam najdeš. Když budeš chtít něco poradím. Honza
 Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici05.05.2021
Darek rekreantum (odjisteno), Zlate pisky (odjistitelne), Zelenej zazrak (k prvnimu lehky), Aksovo c
 Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici05.05.2021
Koukni do knihy Nejkrásnější cesty na písku od Jany Bejčkové.
  Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici05.05.2021
Lezecký pískovcový mor zvaný výběr nej....
   Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici05.05.2021
Přesně. Ideál je průvodec Nejkrásnější cesty na písku, přesto že si o něm lidé mohou myslet cokoliv.
    Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici06.05.2021
Přesně. Všechno pod nos, nejlépe šipky až ke stěně, abych náhodou nezabloudil a aby se mi něco nesta
     Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici06.05.2021
A taky potrebuju nějaký ty fotečky, aby to všichni viděli a musíme jet alespoň třemi auty, přece neb
      Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici07.05.2021
Příkladná demagogie! A nenapadlo tě, že dotyčné také můžeš křivdit? Znáš ji? Jak víš, že se tam bude
      Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici07.05.2021
Buď v klidu, nejsem si úplně jistá, jak ty ve dvou jedeš ke skalám třema autama, já to teda nedokážu
       Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici10.05.2021
Nemůžeš se na něj zlobit, tohle je prostě čím dál častější nešvar. Partička, která rozbordelí celé p
        Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici11.05.2021
Zapomněl jsi ještě ruce bílé až po ramena a ještě načárkují chyty
        Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici11.05.2021
Ja mu to za zly nemam, asi tohle proste nevidam, protoze se snazim jezdit hlavne na mista, kde nikdo
  Re: Tisá - pěkné cesty pro začátečnici07.05.2021
Díky, mrknu na to :)

 Kinderkopf03.05.2021
Vedeli byste poradit jak dlouhou lanovici poridit na kinderkopf?
 Re: Kinderkopf03.05.2021
pokud chceš mít 4 otáčky, tak u 10mm lana zhruba 3,5 metru
 Re: Kinderkopf03.05.2021
Zkus ho uvázat na laně a pak změř, kolik jsi spotřeboval.
  Re: Kinderkopf03.05.2021
:) To je fakt, to me nanapadlo.
  Re: Kinderkopf03.05.2021
:) To je fakt, to me nenapadlo.

 Semafory - skalnioblasti03.05.2021
Nevite, kdy tak "pousteji" semafory pro pisek na sklanioblasti.cz?
 Re: Semafory - skalnioblasti03.05.2021
Až vlastník serveru usoudí, že je to vhodné.
  Re: Semafory - skalnioblasti03.05.2021
Je to tam napsaný....zatím se podmínky mění velmi rychle z důvodu nestálosti počasí (ranní mrazíky a
   Re: Semafory - skalnioblasti03.05.2021
Dikes, myslel jsem, ze to je nejaka "genericka" hlaska a ze se to proste s nejakym datumem
   Re: Semafory - skalnioblasti03.05.2021
Mám na to jiný názor než majitel serveru, písky nejsou jenom měkej Skalák, jsou i další oblasti s tv
    Re: Semafory - skalnioblasti03.05.2021
Jediny opravdu funkcni je pro Hruboskalsko a to diky osobnimu nasazeni mistnich lezcu.
     Re: Semafory - skalnioblasti04.05.2021
ČHMU má na svých stránkách síť srážkoměrů, není špatné se na ně před výjezdem podívat.
    Re: Semafory - skalnioblasti04.05.2021
jó, původní Jizvova verze, kdepak je mu někde v mnichově nebo kýho čerta kde je konec, jestlipak ví,
 Re: Semafory - skalnioblasti04.05.2021
Pro Labské pískovce velmi dobře funguje felsampel.de

 Komentáře01.05.2021
Rozšířil se tu takový nešvar: Komentáře pod články mohou dávat, jen registrovaní.
Takže v prvé řadě gratuluji Luci a Janě k přelezům, ženským to leze parádně!
Taky jsem si našel čas poslechnou rozhovor Adama a Stefana.
Za mě super roz
 Re: Komentáře01.05.2021
Není problém se na Lezce zaregistrovat, je to triviální a může to udělat každý, díky za zájem a hore
  Re: Komentáře01.05.2021
Za mě těch registrací škoda. Přece jenom těch vyloženě nevhodných komentářů zas tolik nebylo, aby to
   Re: Komentáře01.05.2021
Souhlasím s Tebou. Přistoupil jsem k tomu nedávno na zkoušku u svých zpráv po letech tlaku ze strany
    Re: Komentáře01.05.2021
Jo vím, že to není problém, ale už mi to leze trochu krkem... Dneska je třeba se registrovat téměř v
     Re: Komentáře01.05.2021
Když Petr seká létají šutry! Kango na tebe holoto!

 novy clanek29.04.2021
Bezny registovany uzivatel uz nemuze pridavat clanky?
 Re: novy clanek29.04.2021
Ano, tak už je to delší dobu. Objevovaly se tam nepatřičné věci, reklamní texty apod. Případný vhodn
  Re: novy clanek29.04.2021
Sakra chlape... ani to nedalo moc prace... No nesmazte mi to hned...

 Mágo 29.04.2021
Ahoj,
včera jsme byli v Tisé a na Poštolčí a přímo pod Vyhlídkou okolo RUR jsou poštolky. Nahlásil jsem na ČHS tak dávajte pozor. Díky.
A pak ještě jedna věc, nerad bych aby tady vznikla pod tím diskuze o ničem.. Tak díky předem. Jen bych c
 Re: Mágo 29.04.2021
Si aspoň poznal kudy máš lézt, ne?
 Re: Mágo 01.05.2021
Dík za info, dám drátěnej kartáč do vrtačky a očistim to :)

 Kras nocovani28.04.2021
Nemáte prosím nějaký tip, kde by šlo v Krase pobýt na pár noci? Klidně večer přijet, ráno odjet. Možná 3 rodiny jen v autech, nebo plus další ve stanu. Kemp ve Sloupu je hádám zavřený jako všechno :-/ kdyztak klidně do mailu prosím j.kopecka@post.cz
 Re: Kras nocovani28.04.2021
Na Holštejně na louce. Místňáci budou mít radost
  Re: Kras nocovani28.04.2021
Misto těch keců poraď nebo nepiš
   Re: Kras nocovani28.04.2021
co třeba bezkempu.cz?
   Re: Kras nocovani28.04.2021
Na rozdíl od tebe ji minimálně naznačil kam určitě ne. A ten další zároveň naznačil, ze s tím spaním
 Re: Kras nocovani28.04.2021
ano, všichni budou nadšení. Totální demence? Vše obesraný a ochcaný? Tohle hlava nebere. Tak zaparku
 Re: Kras nocovani29.04.2021
Pokud budeš spát s rodinou v jednom autě, určitě nějaké místečko najdeš ale pokud veřejně poptáváš m
 Re: Kras nocovani29.04.2021
Pokud budeš spát s rodinou v jednom autě, určitě nějaké místečko najdeš ale pokud veřejně poptáváš m
 Re: Kras nocovani29.04.2021
Zkus napsat na Kaprálův mlýn (vygůgli si) třeba by vás nechali na louce přes noc a nebo se poptat po
  Re: Kras nocovani29.04.2021
Chlapci, Feu to tam nezna, slusne se zeptala, uvedla realie, proc tedy ty presdrzky a jine vulgarity
   Re: Kras nocovani29.04.2021
i já jsem to pochopil jako dotaz, jestli existuje něco jako neoficiální kemp za cenu kempu, louka s
    Re: Kras nocovani29.04.2021
dodávám - bezkempu.cz je dobrá odpověď. stojí to peníze, ale rozumné. v dosahu mkr asi tři možnosti,
 Re: Kras nocovani29.04.2021
v autech se teoreticky dá spát kdekoliv na parkovišti mimo obec, pokud nebudete dělat hluk atd. ale
  Re: Kras nocovani29.04.2021
zkušenost kamaráda geodeta (jel měřit a zaměřovat), zaparkoval v Holštejně na cestě (silnici) v týdn
   Re: Kras nocovani29.04.2021
A divíš se? Já ne a není to pičus, jen už docela nasraný člověk, kdyby se tobě u baráku dělo to co j
    Re: Kras nocovani29.04.2021
Tam nemaj policajta kterej to obejde a ohodnotí?? Řvát má chodit na služebnu + na starostu, ne na ge
     Re: Kras nocovani29.04.2021
stránky obce obsahují informace, kolik má obyvatel a s jakým objemem peněz hospodaří. tahle obec pro
      Re: Kras nocovani29.04.2021
Když čtu Vlkovo popis, tak by se tam obecní policajt uživil s přehledem:D Taky máme státní policii,
      Re: Kras nocovani29.04.2021
Ono by stačilo dát všude mimo parkoviště zákaz stání a zastavení a na parkovišti vybírat poplatek, t
       Re: Kras nocovani29.04.2021
A jen tak na okraj letos se už na Vaňousech objevilo pár chytů namazaných něčím mastným, takže už ta
       Re: Kras nocovani30.04.2021
A na parkovišti zákaz stání mezi 22-6, to by ten ksindl vytřídilo ještě líp. Policajti by to párkrát
     Re: Kras nocovani29.04.2021
Pro Já - však si taky někteří chodili stěžovat a výsledkem jsou zákazy vjezdu tam, kam se dříve v kl
      Re: Kras nocovani29.04.2021
Takže česká klasika než zvednout prdel a vychytat pár kreténů, tak použít kolektivní vinu a zprudit
       Re: Kras nocovani29.04.2021
Jsem na tebe zvedavej až ti u baráku bude parkovat 3 auta optimistickych individualistů.
       Re: Kras nocovani30.04.2021
To není jenom česká klasika, i když tomu můžeš říkat, jak chceš.
       Re: Kras nocovani30.04.2021
To není jenom česká klasika, i když tomu můžeš říkat, jak chceš.
       Re: Kras nocovani05.05.2021
zažil jsem nájezdy lezců na labskou stráń, dost se divím, že tam místní neudělali občanské hlídky a
    Re: Kras nocovani29.04.2021
Nemáš to tam přejišťovat a dělat průvodce. Davy lidí v Krasu jsou i tvojí zásluhou.
    Re: Pro Vlka30.04.2021
Hele a ted zcela vazne, jak se lisi zaparkovane auto lezce a vyletnicke rodinky na prochazce? Holste
     Re: Pro Vlka30.04.2021
Však to jde už za těch pár let poznat že veškerý to zlo pramení od Vlka. Přejistil celej kras a teď
      Re: Pro Vlka30.04.2021
Ano ano, být oháklý, v autě za mega, spát na parkovišti, srát kolem, nejlíp ani v dané lokalitě nejí
       Re: Pro Vlka30.04.2021
A co tý vesnici přinese to že jdou do soukromý hospody a kopuěj si tam hrancle a pivo? Navíc do hosp
        Re: Pro Vlka01.05.2021
Pěkně ses zařadil
        Re: Pro Vlka01.05.2021
Řekl bych že přínos hospody a bufetu u jeskyní je pro obce srovnatelný, možná na Holštejně vyšší, al
      Re: Pro Vlka30.04.2021
Pro D: Jistě já mohu za to, že se lidé neumí chovat:-). Ale vážně, je mi jedno kolik je lidí v Krase
       A co jsi pro to udělal Vlku ty?01.05.2021
A co jsi pro to udělal Vlku ty? Jakož to správce skal? Krom blbých keců zde na lezci? Já mám dojem,
     Re: Pro Vlka30.04.2021
Však to jde už za těch pár let poznat že veškerý to zlo pramení od Vlka. Přejistil celej kras a teď
      Re: Pro chytrolína Vlka01.05.2021
Jestlipak máte ten charakterní a chápavý přístup k místňákům i v “Labecu” vy cipové ze zatáčky před
       Re: Pro chytrolína Vlka01.05.2021
Jo, aji máš pravdu. Do oblastí typu Tetín jezdí buzne z Prahe a občas i cyp nějaký z daleka :D
       Re: Pro chytrolína Vlka01.05.2021
Pokud sis dosud nevšiml, tak nerozlišuji podle místní příslušnosti, ale podle chování, trošku rozdíl
        Re: Pro chytrolína Vlka01.05.2021
Tak kdyz uz se vsichni internetovi hrdinove navazeji do Vlka tak tady neco pridam:
Na zacatek
 Re: Kras nocovani29.04.2021
Na Holštejně na hřišti, možno i stan postavit. Na velkou se dá jít do branek.
  Re: Kras nocovani29.04.2021
Každej automobilista někdy parkuje tak, že to někoho místního sere. Dost často jenom na základě toho
   Re: Kras nocovani29.04.2021
Asi nejsem každý automobilista, ale někdy si opravdu připadám, že jsem jediný, kdo ví, jak svoje aut
    Re: Kras nocovani29.04.2021
To, že zaparkuješ v souladu s předpisy, vůbec neznamená, že někoho nenasereš. Pokud se ti to nikdy n
     Re: Kras nocovani30.04.2021
nestalo, opravdu, najedu ročně desítky tisíc kilometrů :-)
      Re: Kras nocovani30.04.2021
...půlku z toho při hledání správného místa na zaparkování... :)
  Re: Kras nocovani01.05.2021
Feu, vem s sebou, chci srat v brance!
 Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
Ahoj. Jsem ze Sloupu a taky lezu. Mám brigádu na jeskyních ve Sloupě a musím přiznat, že vedoucí na
  Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
A jak si to představuješ? Kokotovi to je jedno a slušným to říkat nemusíš.. A aby slušňáci dělali do
   Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
Zajisti pro sloup místního policajta.. navíc na zákazu parkování v určitých časech na parkovišti u j
    Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
Ještě bych chtěl dodat: proč najímat obecního policajta? Ten by nebyl potřeba, pokud by se lezci nec
     Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
Kdyby ryby. Kokoti jsou, tak je policajt potřeba. Já jako civil nemám žádnou pravomoc někoho vychová
      Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
k poslední větě: "soukromý pozemek" je poněkud nepřesné označení. a to jak pozitivisticky,
  Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
Ty jsi naivka
   Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
není. dělá tu nejlepší možnou osvětu - s místní znalostí slušnou formou vysvětluje, co místním vadí.
    Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
Děkuju za pozitivní komentář. Jestli si někteří zde myslí, že tento problém je jen malichernost, nem
    Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
Jsem panelákový pičus a myslím si toto: Dopadnem jako na západě. Volný pohyb krajinou silně omezen,
     Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
Je nás mooooc!!! Covid is the future!!!
     Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
ale na rovinu - bylo to fajn jízda, ne? spát si na parkáčích, řvát do rána, posílat domkáře do prdel
      Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
Na partyzána když tě nenajdou to ještě furt jde ;)
Absolutní ordnung je samozřejmost, takže i
       Re: Zpráva tak nějak pro všechny04.05.2021
A to se nebavime o kokotech (a jejich chovani) totalne zasirajicich cele CHKO Beskydy v dobe pandemi

 dětské mačky / nesmeky27.04.2021
Nemáte někdo zkušenosti s nějakou alternativou malých maček pro děti na jednoduchý ledovec (jde mi jen o to, ať na každém druhém kroku napadají). Velikost bot cca 24, 27, 31. Např. jestli nevíte o nesmecích nebo jestli máte nějakou zkušenost s podomácku s
 Re: dětské mačky / nesmeky27.04.2021
My jsme používali pro děti velké nesmeky od Grivelu, pak turistické vázací na popruh a pak už když m
  Re: dětské mačky / nesmeky29.04.2021
Pěkné fotky, pěkná cesta :-)
 Re: dětské mačky / nesmeky28.04.2021
Podomácku sestrojená alternativa není problém, podrobný návod najdeš v Pit Shubert "Bezpečnost
  Re: dětské mačky / nesmeky29.04.2021
Zajímavé. Mohu poprosit třeba jen o zaslání scanu té stránky 249?
 Re: dětské mačky / nesmeky28.04.2021
Od pěti let lezou ledy moje děti v řemínkových mačkách od Raveltik .
 Re: dětské mačky / nesmeky28.04.2021
Mám nesmeky Nortec ALP 20 a jsou docela dobrý. Myslím že by šly koupit ty nejmenší a vzadu je něčím
  Re: dětské mačky / nesmeky30.04.2021
bastlím, bastlíš bastlíme. bastleme! dětské dvounožové brusle model "kačenky" je dobrý zák

 omotávka na trám27.04.2021
Ahoj, chtěl bych pocvičit na trámech v podkroví, ale mají celkem ostré hrany. Máte tip jak je pojednat, aby se daly dobře chytat? Nechtěl bych trámy nijak opracovávat a nejlépe do nich ani nevrtat. Napadá mne něco jako omotávka na řidítka kola.
 Re: omotávka na trám27.04.2021
Konopne lano.

 Bouldery na Panťáku27.04.2021
Ahoj,
po hledání a pátrání a následné návštěvě jsem vytvořil na 27crags popis boulderů na Panťáku.
Rád bych poprosil kohokoliv kdo má  přelezeno nebo ví kde co přesně je aby se podíval a případně mi napsal co mám špatně nebo co kde chyb

1   ...   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   89   90   91   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kras nocovani
Nemáte prosím nějaký tip, kde by šlo v Krase pobýt na pár noci? Klidně večer přijet, ráno odjet. Možná 3 rodiny jen v autech, nebo plus další ve stanu. Kemp ve Sloupu je hádám zavřený jako všechno :-/ kdyztak klidně do mailu prosím j.kopecka@post.cz
Feu12:59:57 28.04.2021
odpovědět 
 Re: Kras nocovani
Na Holštejně na louce. Místňáci budou mít radost
13:43:46 28.04.2021
odpovědět 
  Re: Kras nocovani
Misto těch keců poraď nebo nepiš
13:48:41 28.04.2021
odpovědět 
   Re: Kras nocovani
co třeba bezkempu.cz?
H14:56:52 28.04.2021
odpovědět 
   Re: Kras nocovani
Na rozdíl od tebe ji minimálně naznačil kam určitě ne. A ten další zároveň naznačil, ze s tím spaním v takovém počtu a na parkovišti není zrovna taktické, a to vzhledem k nutnosti různých osobních potřeb versus zavřené provozovny.
19:55:31 28.04.2021
odpovědět 
 Re: Kras nocovani
ano, všichni budou nadšení. Totální demence? Vše obesraný a ochcaný? Tohle hlava nebere. Tak zaparkujte na parkovišti nad Macochou, snad vám to bude stačit...
Daf15:39:39 28.04.2021
odpovědět 
 Re: Kras nocovani
Pokud budeš spát s rodinou v jednom autě, určitě nějaké místečko najdeš ale pokud veřejně poptáváš místo pro takovouto davovou akci, jsi pravděpodobně děsně hloupá, anebo jenom bohapustě provokuješ. Pokud je to ale vážně Tvůj plán ...... já nevím, možná Ti poradí Johanka.
ABL08:31:03 29.04.2021
odpovědět 
 Re: Kras nocovani
Pokud budeš spát s rodinou v jednom autě, určitě nějaké místečko najdeš ale pokud veřejně poptáváš místo pro takovouto davovou akci, jsi pravděpodobně děsně hloupá, anebo jenom bohapustě provokuješ. Pokud je to ale vážně Tvůj plán ...... já nevím, možná Ti poradí Johanka.
ABL09:44:35 29.04.2021
odpovědět 
 Re: Kras nocovani
Zkus napsat na Kaprálův mlýn (vygůgli si) třeba by vás nechali na louce přes noc a nebo se poptat po kempech třeba Jedovnice, Baldovec.. třeba když tam slušně napíšeš zavoláš budou vstřícní. Ale je taky možný že tě pošlou do háje :-). Hlavně pls nekempujte na takových místech jako louka před Holštejnem, ve Sloupu na hřišti nebo nedej bože v Rudicích apod. to je vážně na přes držku.
09:51:54 29.04.2021
odpovědět 
  Re: Kras nocovani
Chlapci, Feu to tam nezna, slusne se zeptala, uvedla realie, proc tedy ty presdrzky a jine vulgarity? Jinak ja tedy neporadim, ale snad jeste nekdo ano...
Martas.10:08:58 29.04.2021
odpovědět 
   Re: Kras nocovani
i já jsem to pochopil jako dotaz, jestli existuje něco jako neoficiální kemp za cenu kempu, louka s individuálním povolením zaparkovat, postavit stan, odvézt si odpadky a přiměřeně zaplatit, ne nutně 100 metrů od skály. kdyby byl otevřený kemp, najali by si štelplac nebo chatičku v kempu.

(mimochodem, koukám, že děti přiměřeně odrůstají a cestování s nimi už není utopie)
Lukas B.12:03:49 29.04.2021
odpovědět 
    Re: Kras nocovani
dodávám - bezkempu.cz je dobrá odpověď. stojí to peníze, ale rozumné. v dosahu mkr asi tři možnosti, jedna z nich velmi exklusivní.
Lukas B.12:12:04 29.04.2021
odpovědět 
 Re: Kras nocovani
v autech se teoreticky dá spát kdekoliv na parkovišti mimo obec, pokud nebudete dělat hluk atd. ale stan už může být zásadní problém, zkusil bych ty kempy obvolat, jestli vás tam nenechají...jedno auto je cajk všude, ale 3? to chce kemp, nebo u někoho...jen né prosím někde na divoko (rozhodně ne v CHKO Moravský kras, viz mapy.cz a hranice chko)
h10:54:33 29.04.2021
odpovědět 
  Re: Kras nocovani
zkušenost kamaráda geodeta (jel měřit a zaměřovat), zaparkoval v Holštejně na cestě (silnici) v týdnu a vylítnul nějakej děsně nasranej pičus se kterým se dohadoval, že mu stojí na jeho pozemku -> nasranost místních je dosti značná
Dav12:08:43 29.04.2021
odpovědět 
   Re: Kras nocovani
A divíš se? Já ne a není to pičus, jen už docela nasraný člověk, kdyby se tobě u baráku dělo to co jim pořád dokola, s výjimkou pořádně hnusného počasí, tak by ti to taky nebylo příjemné. Plné parkoviště i parkování na komunikaci podél hřiště je dnešní realitou, stejně jako lezci v dodávkách přes noc na parkovišti či postavený obytný přívěs přes víkend na louce u hřiště. Kam chodí vykonávat svoji potřebu je jasné. To si fakt přeješ a nic jiného.
Vlk13:34:30 29.04.2021
odpovědět 
    Re: Kras nocovani
Tam nemaj policajta kterej to obejde a ohodnotí?? Řvát má chodit na služebnu + na starostu, ne na geodeta.
13:56:34 29.04.2021
odpovědět 
     Re: Kras nocovani
stránky obce obsahují informace, kolik má obyvatel a s jakým objemem peněz hospodaří. tahle obec prostě obecního policajta neuživí. a netroufám si jim udílet hraběcí rady, jak si toho strážníka mají nasmlouvat na slunečné víkendy z nějakého města z okolí. nicméně v moci rozzuřených místních obyvatel je parkování a lezení a vůbec návštěvu obce řádně znepříjemnit, a tak je docela dobrý nápad místní pokojné obyvatelstvo nedráždit a nedohnat je k nakládání kamenů na sedačky řidičů zaparkovaných aut skrz okno. nebo jak se tuhle diskutovalo, jak se soužitím s lezeckou komunitou spokojení sedláci v Zillertalu omazávají klíčové chyty bouldrů výkaly.
Lukas B.15:07:33 29.04.2021
odpovědět 
      Re: Kras nocovani
Když čtu Vlkovo popis, tak by se tam obecní policajt uživil s přehledem:D Taky máme státní policii, mmch. na počet obyvatel snad nejvíc policajtů na světě. Stačí aby zvedli prdel, neseděli v autě ale chodili po vesnici...
asd115:24:47 29.04.2021
odpovědět 
      Re: Kras nocovani
Ono by stačilo dát všude mimo parkoviště zákaz stání a zastavení a na parkovišti vybírat poplatek, to by docela dost lezeckých a turistických socek odradilo:-). A nebo závoru před obec na komunikaci a vjezd povolit jen domácím, IDOS a IZS:-)). Hned by měli tichou a klidnou vesnici na konci světa.
Vlk15:25:10 29.04.2021
odpovědět 
       Re: Kras nocovani
A jen tak na okraj letos se už na Vaňousech objevilo pár chytů namazaných něčím mastným, takže už tam nejsou tak daleko od rakouských sedláků.
Vlk15:27:37 29.04.2021
odpovědět 
       Re: Kras nocovani
A na parkovišti zákaz stání mezi 22-6, to by ten ksindl vytřídilo ještě líp. Policajti by to párkrát v noci zkasírovali, vyprali a byl by klid :D
12:26:37 30.04.2021
odpovědět 
     Re: Kras nocovani
Pro Já - však si taky někteří chodili stěžovat a výsledkem jsou zákazy vjezdu tam, kam se dříve v klidu dalo zajet, slušně pozdravit místní a zaparkovat.
Vlk15:30:29 29.04.2021
odpovědět 
      Re: Kras nocovani
Takže česká klasika než zvednout prdel a vychytat pár kreténů, tak použít kolektivní vinu a zprudit hlavně ty slušný :/ Jsem zvědavej jestli se tohle někdy změní...
16:46:23 29.04.2021
odpovědět 
       Re: Kras nocovani
Jsem na tebe zvedavej až ti u baráku bude parkovat 3 auta optimistickych individualistů.
16:53:22 29.04.2021
odpovědět 
       Re: Kras nocovani
To není jenom česká klasika, i když tomu můžeš říkat, jak chceš.
Milan Nepovim14:25:59 30.04.2021
odpovědět 
       Re: Kras nocovani
To není jenom česká klasika, i když tomu můžeš říkat, jak chceš.
Milan Nepovim14:26:04 30.04.2021
odpovědět 
       Re: Kras nocovani
zažil jsem nájezdy lezců na labskou stráń, dost se divím, že tam místní neudělali občanské hlídky a nechodili jim rovnou zapalovat auta - to co tam free a svobodomyslní a uvědomělí jedinci předváděli, to bylo fakt na přesdržku
06:09:36 05.05.2021
odpovědět 
    Re: Kras nocovani
Nemáš to tam přejišťovat a dělat průvodce. Davy lidí v Krasu jsou i tvojí zásluhou.
15:04:20 29.04.2021
odpovědět 
    Re: Pro Vlka
Hele a ted zcela vazne, jak se lisi zaparkovane auto lezce a vyletnicke rodinky na prochazce? Holstejn je proste vyletni misto, takze tam turisti budou courat porad. Lezci chodi ke skalam, vyletnicke rodinky taky. Co vidim jako problem, tak je parkovani na trave u parkalu, pokud je plne (to delaj nejen lezci) a pak mozna zkracovani cesty pres louku na Vanousy (ale jestli to nekomu trha zily, tak se tam da dat cedule "Prosim neslapte na louku" a nikdo pricetny tudy uz nepujde). Spani na parkale je sporne. Jestli to misntim vadi, tak at si tam nechaji dat zakaz parkovani od 22-6 nebo zakaz nocovani. Ja bych tam asi nespal, ale treba u me na vesnici by mi bylo dost jedno, jestli se nekdo vyspi v dodavce na parkale nekde u kraje obce. Jestli pri nocovani delaj bordel, tak jim to muzou jit rict nebo zavolat fizle. Srat stejne budou chodit do lesa a nevidim rozdil v tom, jestli se v lese vysere a zahrabe to nocujici lezec, denni lezec nebo mestskej turista s celou rodinkou (kterej v lese srat neumi a nic zahrabavat nebude).

Do krasu jezdim rad, mistni vzdy pozdravim (z jejich odpovedi na pozdrav neslysim zadnou nasranost, ikdyz mam bouldermatku na zadech), snazim se neprudit a rad bych, aby kras byl porad pro vsechny pristupny (a navstevnici se tam chovali ohleduplne a mistni nebyly nasrany, ze jim do jejich turisticke obce jezdi lidi na vylety). Trochu mi to ale pripomina "prejistil jsem si kras, ale zacali mi tam jezdit lidi". Nebo "bydlime v turisticky destinaci, ale jezdi nam sem lidi z mesta".
Pokud je problem konkretne s lezci, tak by se dala otevrit nejaka diskuze a vymezit presne body, ktere mistnim vadi, ne? Samozrejme nemam ted na mysli par debilu, co zajedou autem na louku a pustej si tam magnetak...to jsou extremy a tem to nikdy nevysvetlis. Ale to se snad nedeje porad. Proto ale netreba buzerovat a byt nasrany na zbytek.
T.12:23:08 30.04.2021
odpovědět 
     Re: Pro Vlka
Však to jde už za těch pár let poznat že veškerý to zlo pramení od Vlka. Přejistil celej kras a teď mu vadí že tam jezdí lidi lézt, trochu paradox ne? Nebo sis vlku myslel že si tam postavíš vlastní hřiště a ještě si to necháš zaplatit? Od místních jsem neslyšel nikdy ani půl slova pokud jak už víše píšou jiní neparkuješ na jejich pozemku. Zbytek nováčků je potřeba prostě edukovat aby to nedělali a to už tu nebo jinde na internetu nebo informačními cedulemi.
A navážet se do lezců že to jsou socky co chtěji spát někde zadarmo? Tak zaprvé tam mnohdy spí v autech dražšich než co stojí tvůj bejvák a za druhé se podívej na sebe. Možná socka nejsi, ale do skal chodíš jak bezdomovec a myslím si že čím míň budou lezci vypadat jako ty, tím míň to lidem v danejch lokalitách bude vadit. Nová generace lezců na první dojem působí alespoň civilizovaně a čistě a nechce se ti při pohledu na ně zvracet, když do toho budou dodržovat pravidla a budou milí k domorodcům tak tam problém nebude žádnej.
Teda kecám problém tam nebude žádnej až se do toho přestaneš srát ty.
D.13:59:00 30.04.2021
odpovědět 
      Re: Pro Vlka
Ano ano, být oháklý, v autě za mega, spát na parkovišti, srát kolem, nejlíp ani v dané lokalitě nejít do hospody, aby z tebe někdo měl aspoň něco. Ono i ta rodinka se nejspíš vysere doma, děcka si dají hrancle a na parkovišti zabere místo tak na 2- 3 hodiny. To je ten rozdíl.
15:27:19 30.04.2021
odpovědět 
       Re: Pro Vlka
A co tý vesnici přinese to že jdou do soukromý hospody a kopuěj si tam hrancle a pivo? Navíc do hospody kam chodí jen turisti protože je tam obsluha příjemná jak prdel a každej tam jde jen jednou.
Ve sloupu chodí do stánku na kafe a zmrzku pravidelně spousta lezců, ale s tím co turisti přinášej Holštejnu díky tomu že tam chlemcaj pivo fakt netuším...
21:22:46 30.04.2021
odpovědět 
        Re: Pro Vlka
Pěkně ses zařadil
10:00:23 01.05.2021
odpovědět 
        Re: Pro Vlka
Řekl bych že přínos hospody a bufetu u jeskyní je pro obce srovnatelný, možná na Holštejně vyšší, ale to by chtělo aspoň trochu vědět, co komu patří, kdo to provozuje... a kam z toho tedy plynou nějaké ty prostředky. PS: Já tam chodím víc jak jednou za život a to nejsem hospodský typ, takže o obsluze i něco vím:-).
Vlk10:20:45 01.05.2021
odpovědět 
      Re: Pro Vlka
Pro D: Jistě já mohu za to, že se lidé neumí chovat:-). Ale vážně, je mi jedno kolik je lidí v Krase pokud se chovají slušně a nedělají bordel, vždy si najdu místo, kde si v klidu zalezu. A že to domácí štve, to je jiná a myslet si že jsou všichni happy a mají rádi lezce, tak to je více než naivní, už jsem si párkrát na adresu lezců vyslechl slova, která nelze v televizi před 22 hod ani použít:-). Je zajímavé, že já nikde s těmi domácími problém nemám a to tam jezdím už docela dlouho. Za mě by bohatě stačilo, kdyby se lidé chovali slušně (jak turisti, tak i lezci), přece jsou určitá pravidla, tak proč je porušovat jen z důvodu vlastní lenosti a pohodlnosti. Jen se opakuji, ale za starýho Mouky bychom s dnešním přístupem již na Holštejně nelezli. To stačilo šlápnout na úzkém chodníku k Lidomorně půl metru vedle a hned byl oheň na střeše. S tou dnešní dálnicí a válejícími se lezeckými rodinkami na soukromých loukách u Lidomorny se to nedá vůbec srovnat, ale jak říkám, je to jen o výchově a u té mladší generce se už rodičové tolik neřídili radou: škoda rány, která vedle padne, možná by bylo u více jedinců v hlavách rozsvíceno, takhle je tam jen černočerná tma:-).
Vlk16:47:53 30.04.2021
odpovědět 
       A co jsi pro to udělal Vlku ty?
A co jsi pro to udělal Vlku ty? Jakož to správce skal? Krom blbých keců zde na lezci? Já mám dojem, že místní mají spíš docela plné zuby tebe, jen sliby a houby, houby... kdo to zná ví!
13:21:10 01.05.2021
odpovědět 
     Re: Pro Vlka
Však to jde už za těch pár let poznat že veškerý to zlo pramení od Vlka. Přejistil celej kras a teď mu vadí že tam jezdí lidi lézt, trochu paradox ne? Nebo sis vlku myslel že si tam postavíš vlastní hřiště a ještě si to necháš zaplatit? Od místních jsem neslyšel nikdy ani půl slova pokud jak už víše píšou jiní neparkuješ na jejich pozemku. Zbytek nováčků je potřeba prostě edukovat aby to nedělali a to už tu nebo jinde na internetu nebo informačními cedulemi.
A navážet se do lezců že to jsou socky co chtěji spát někde zadarmo? Tak zaprvé tam mnohdy spí v autech dražšich než co stojí tvůj bejvák a za druhé se podívej na sebe. Možná socka nejsi, ale do skal chodíš jak bezdomovec a myslím si že čím míň budou lezci vypadat jako ty, tím míň to lidem v danejch lokalitách bude vadit. Nová generace lezců na první dojem působí alespoň civilizovaně a čistě a nechce se ti při pohledu na ně zvracet, když do toho budou dodržovat pravidla a budou milí k domorodcům tak tam problém nebude žádnej.
Teda kecám problém tam nebude žádnej až se do toho přestaneš srát ty.
D.15:27:13 30.04.2021
odpovědět 
      Re: Pro chytrolína Vlka
Jestlipak máte ten charakterní a chápavý přístup k místňákům i v “Labecu” vy cipové ze zatáčky před Vídní. Dle nasranosti místních taky asi moc né.Jen co zašpérovali čáru už jste jezdili osrávat celej severozápad a okolí Práglu. Bo u vás už máte všechno co jde vylezený. Tady se jedna cajzlica optá a možete sa posrat. A zase největší vopálenej Vlk. Ty zrovna máš co druhejm vykládat o sockách.Ty plynovej spořínku.
Guma07:50:03 01.05.2021
odpovědět 
       Re: Pro chytrolína Vlka
Jo, aji máš pravdu. Do oblastí typu Tetín jezdí buzne z Prahe a občas i cyp nějaký z daleka :D
10:05:11 01.05.2021
odpovědět 
       Re: Pro chytrolína Vlka
Pokud sis dosud nevšiml, tak nerozlišuji podle místní příslušnosti, ale podle chování, trošku rozdíl, taktéž jsem nereagoval na příspěvek prvotního tazatele(tazatelky), to bych napsal soukromě a ne veřejně. No a pokud se nepletu, tak naposledy jsem do Labáku jezdíval, když ještě žil Bílek a to jsme po dohodě s ním spávali na Děčínce či u auta na parkovišti u ní a vždy za poplatek, co si řekl:-). Od té doby co umřel jsem tam jaksi ani nebyl:-).
Vlk10:14:23 01.05.2021
odpovědět 
        Re: Pro chytrolína Vlka
Tak kdyz uz se vsichni internetovi hrdinove navazeji do Vlka tak tady neco pridam:
Na zacatek priznavam, ze Vlk je svojskej.
1. Paklize rikate ze zlo prameni od nej tak si muzete zacit stezovat na me ja ho totiz do tohoto prejistovani pred 30 lety navezl.
2. Co pro kras udelal za tech 30 let se da tezko odeprit a ti co kdy meli co delat s vyjednavanim vyjimek to vi ze bez jeho prinosu by jste dneska lezli misto v krasu tak akorat na Saska na Moravskym namesti.
3. Odkud Vlk tohle vsechno vi. Od mistnich, kteri ho za tu dobu co tam jezdi znaji a vedi co dela a nemaji problem se s nim pobavit v dobrem i ve zlem.

Skoda , ze doby kdy se dalo jet do Krasu a na slusno spat primo ve skalach jsou uz dlouho pryc bylo to krasny, ale holt par arogantnich chudaku na zacatku to podelalo vsem and narust lezeckych davu rekrutovanych prevazne z preklizkovych decek to jen zakonzervovalo v tehle pro lezce nepriznive podobe.
Takze uz se tesim az se tam zase dostanu, snad jeste neco i vylezu, udelam nejakej ten ucet v hospode, pokecam s nejakejma mistnakama (kteri taky sveho casu lezli anbo se hrabali v jeskynich), naslusno se nekde vyspim a rano po me nezbude ani stopa.
Stepan Ptacek15:53:13 01.05.2021
odpovědět 
 Re: Kras nocovani
Na Holštejně na hřišti, možno i stan postavit. Na velkou se dá jít do branek.
15:03:36 29.04.2021
odpovědět 
  Re: Kras nocovani
Každej automobilista někdy parkuje tak, že to někoho místního sere. Dost často jenom na základě toho, že co má co nějakej cizák parkovat před mým barákem, co na tom, že se jedná o veřejnou komunikaci. Lhostejno, jedná-li se o sedláka ve městě nebo měšťana na vsi.

Pitomci z obou lokalit řvou, volají policajty a prudí starosty. Výsledkem jsou modré zóny, zákazy parkování a ceny za oficiální parkování vyšší než v centru Berlína nebo Říma. Nakonec prohrávají všichni a všude.
retez17:09:21 29.04.2021
odpovědět 
   Re: Kras nocovani
Asi nejsem každý automobilista, ale někdy si opravdu připadám, že jsem jediný, kdo ví, jak svoje auto zaparkovat
18:06:49 29.04.2021
odpovědět 
    Re: Kras nocovani
To, že zaparkuješ v souladu s předpisy, vůbec neznamená, že někoho nenasereš. Pokud se ti to nikdy nestalo, tak buď nemáš řidičák nebo kecáš.
retez18:26:35 29.04.2021
odpovědět 
     Re: Kras nocovani
nestalo, opravdu, najedu ročně desítky tisíc kilometrů :-)
09:51:27 30.04.2021
odpovědět 
      Re: Kras nocovani
...půlku z toho při hledání správného místa na zaparkování... :)
19:35:12 30.04.2021
odpovědět 
  Re: Kras nocovani
Feu, vem s sebou, chci srat v brance!
Prah10:34:40 01.05.2021
odpovědět 
 Zpráva tak nějak pro všechny
Ahoj. Jsem ze Sloupu a taky lezu. Mám brigádu na jeskyních ve Sloupě a musím přiznat, že vedoucí na jeskyních lezci skutečně štvou. Samotné lezení jí nevadí, ale vadí jí, že častokrát musíme s ostatními průvodci chodit budit lezce do aut na parkovišti, protože tam nemají co dělat. Kemp ve Sloupě jede celé léto a místo se tam vždycky najde, tak nevím, proč většina lezců (někdy i turistů) se snaží přespat v autě u kulturáku nebo u jeskyní. Jako místnímu ze Sloupu a jako lezci mi to vadí, protože některá individua dělají svým špatným chováním lezcům špatné jméno.
Vedoucí na jeskyních není jediná, komu lezci vadí - často jsem přes léto od různých lidí slyšel, jak jim vadí, když je kolem kulturáku u hospody hodně aut kde lidi spí, jak tam parkují přes noc karavany a jaký je bordel na parkovišti u jeskyní. Tímto komentářem nechci svalovat vinu na všechny, jen chci, aby se skutečně někteří zamysleli nad svým chováním - děláte nám jako lezcům u místních špatné jméno. V neposlední řadě bych tady chtěl vytknout někomu, kdo osočil Vlka za to, že za tyto problémy může on - kdykoliv když jsem s Vlkem ve skalách, Vlk upozorňuje lezce, aby např. nejistili na TR přes slaňovačku, aby neřvali, také když narazíme na nějakou petku, nebo igeliťák, tak to vyhodíme - ikdyž to není naše. Za tyto problémy Vlk rozhodně nemůže - sám se je snaží řešit, ale bohužel jeho slovy - kde nic není, ani smrt nebere. Mějte se hezky, užívejte lezení, ale myslete na občany lezeckých lokalit a na to, že to u skal nemusí vypadat jako na smetišti.
Vojta12:29:44 04.05.2021
odpovědět 
  Re: Zpráva tak nějak pro všechny
A jak si to představuješ? Kokotovi to je jedno a slušným to říkat nemusíš.. A aby slušňáci dělali domobranu a kokota vypráskali nebo mu vypouštěli kola, to je v dnešní době neprůchodný. Když mu to jen řekneš tak je mu to u p. Musí fungovat místní policajt a kokoty vychytat. Ohledně spaní na parkáči stačí třeba ten zákaz parkování 24-6h a noční hlídka to vychytá naprosto jednoduše..
12:46:32 04.05.2021
odpovědět 
   Re: Zpráva tak nějak pro všechny
Zajisti pro sloup místního policajta.. navíc na zákazu parkování v určitých časech na parkovišti u jeskyní se pracuje. Snažil jsem se jen apelovat na svědomí lidí kteří to porušují. Pokud nějaké svědomí tedy mají
Vojta12:55:26 04.05.2021
odpovědět 
    Re: Zpráva tak nějak pro všechny
Ještě bych chtěl dodat: proč najímat obecního policajta? Ten by nebyl potřeba, pokud by se lezci nechovali jako prasata. Pokud se předejde problému, který je v chování některých lezců, nemusely by teď na úřadě ve Sloupě řešit různé zákazy parkování.
Vojta14:54:17 04.05.2021
odpovědět 
     Re: Zpráva tak nějak pro všechny
Kdyby ryby. Kokoti jsou, tak je policajt potřeba. Já jako civil nemám žádnou pravomoc někoho vychovávat natož trestat. Od toho je policie jak obecní tak státní. Jestli ve Sloupu vládne anarchie tak je věc starosty + zastupitelstva aby zjednali pořádek. Jsme stát snad s největším potem policajtů na obyvatele na světě. Pokud někdo dělá bordel tak ho chyť za ruku a oceň resp. na tohle tam má dohlížet ten policajt. A že by oheň za záchodama byl neviditelnej si nemyslim. Tady brečíš na špatným místě - slušnej to ví a kokotovi to je jedno. Jediný použitelný je info že místním vadí i jakýkoliv spací auto po kterým ani nejde poznat že tam bylo. Ovšem legálně zaparkovat a leálně bivakovat mimo soukromý pozemek jim nemá co vadit, to je totiž dovolené. To už by si taky mohli před vesnici vyvěsit zákaz vstupu.
15:17:16 04.05.2021
odpovědět 
      Re: Zpráva tak nějak pro všechny
k poslední větě: "soukromý pozemek" je poněkud nepřesné označení. a to jak pozitivisticky, tak přirozeně právně. je úplně jedno, jestli je pozemek (třeba) lesy čr (tedy nás všech) nebo sedláka Kalouse, podstatné je, aby to bylo od oken sedláka Kalouse dost daleko, aby jej to neobtěžovalo, aby to nečinilo škodu (neválelo louku, malé stromky nebo osení), a aby to "bivakování" bylo v míře rozumné. a aby to bylo jaksi v duchu volného průchodu krajinou, který máme od tereziánských dob, a tedy bez auta (právo volného průjezdu krajinou fakt nemáme).

v populárních lezeckých oblastech to naráží především na tu rozumnou míru (nikomu by asi zas tak moc nevadil dvakrát do měsíce malý stan na posečené louce u lesa 400 metrů od nejbližšího baráku).
Lukas B.15:42:18 04.05.2021
odpovědět 
  Re: Zpráva tak nějak pro všechny
Ty jsi naivka
12:53:59 04.05.2021
odpovědět 
   Re: Zpráva tak nějak pro všechny
není. dělá tu nejlepší možnou osvětu - s místní znalostí slušnou formou vysvětluje, co místním vadí. ono to některým, s prominutím "panelákovým pičusům" vůbec nedochází, že samotný fakt tichého spaní v autě kousek někomu od baráku může ty místní velmi obtěžovat. o vjíždění na louku, blokování parkovacích míst, blokování průjezdu, obesírání okolí a hlučných chlastačkách nemluvě.
Lukas B.13:33:55 04.05.2021
odpovědět 
    Re: Zpráva tak nějak pro všechny
Děkuju za pozitivní komentář. Jestli si někteří zde myslí, že tento problém je jen malichernost, nemám problém fotit různé přestupky lezců - např. ohniště u hajzlů, co tam bylo loni. Myslíte si, že to udělali turisti? Ti nemají důvod, zato lezci ano. Nemluvím o tom nepořádku co je někdy pod Indií a ve Starejch skalách. Mě jako místnímu to vadí, protože bych si nedovolil např. v Labáku vyhazovat odpadky na zem, bohužel někteří lezci nejspíš nemají svědomí a toto jim vůbec nevadí.
Vojta15:01:10 04.05.2021
odpovědět 
    Re: Zpráva tak nějak pro všechny
Jsem panelákový pičus a myslím si toto: Dopadnem jako na západě. Volný pohyb krajinou silně omezen, přenocování v přírodě prakticky nemožné. Vjezd do měst omezen, zpoplatněn nebo rovnou zakázán. Jen tak dál. Chce v této společnosti vůbec někdo svobodu a zodpovědnost ? Chce někdo přijmout i negativní prvky spojené s civilizací, nebo ty se mají týkat výhradně těch druhých ?
retez18:51:32 04.05.2021
odpovědět 
     Re: Zpráva tak nějak pro všechny
Je nás mooooc!!! Covid is the future!!!
19:12:34 04.05.2021
odpovědět 
     Re: Zpráva tak nějak pro všechny
ale na rovinu - bylo to fajn jízda, ne? spát si na parkáčích, řvát do rána, posílat domkáře do prdele a smát se jim do ksichtu, pálit vohně pod skalama a abych nezapomněl, mágovat a fotit se u toho, a najednou nás to dohnalo. co na tom, že to nedělali všichni, všichni si to vyžereme.
Lukas B.20:27:34 04.05.2021
odpovědět 
      Re: Zpráva tak nějak pro všechny
Na partyzána když tě nenajdou to ještě furt jde ;)
Absolutní ordnung je samozřejmost, takže i když mně našli tak nebyl problém... Ale serou mě kokoti co bordel dělaj a nasíraj místní.. I jeden kokot za rok je neúnosnej :/
22:16:32 04.05.2021
odpovědět 
       Re: Zpráva tak nějak pro všechny
A to se nebavime o kokotech (a jejich chovani) totalne zasirajicich cele CHKO Beskydy v dobe pandemie...
23:12:20 04.05.2021
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop | Re: Podle článku byl B.I.G. původně "Projekt Hard"? |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (58)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (6)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi