LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
15.Lebloch 10647
Bouldry:
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
15.Šípek 10075
Hory:
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029
12.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231333 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Jistítko/prokluz/jištění05.06.2021
Ty dve poslední nehody ve mě vyvolávají otazku. Je nějaký důvod jistit kýblem/osmou s možnosti prokluzu a stejně tak selhání jističe? Je někde změřeno o kolik by to snížilo sílu na jistící bod (hodiny, smyčka), aby tento neselhal? Mne přijde, ze s novými
 Re: Jistítko/prokluz/jištění05.06.2021
Ano, mas pravdu. Ono i kdyby perfektni prokluz zpusobil ze se zatizeni smycky dostane tezne pod mez
  Re: Jistítko/prokluz/jištění05.06.2021
Tak ty vetsinou nevis, jak moc ta smycka vydrzi nebo na to mas nejakou specialni metodu jak to zjist
   Re: Jistítko/prokluz/jištění05.06.2021
Ne, proto mi pripada zbytecne spekulovat jestli by to s kyblem vydrzelo a s grigri ne. Pokud je tam
    Re: Jistítko/prokluz/jištění05.06.2021
Jenže to je ono, je to korunka ke no rung, prokluz, víc smyček, lano s nízkou razovou silou a máš to
   Re: Jistítko/prokluz/jištění05.06.2021
Jasne ze nevíš, často spis víš ze vydrží kulový. Kdysi sem četl nějaký laboratorní srovnání vudcaku
    Re: Jistítko/prokluz/jištění06.06.2021
Ahoj, pevnostní rozdíl (podle tipu uzlu) v nosnosti založeného uzlu do spáry nebude nijak velký. Je
 Re: Jistítko/prokluz/jištění06.06.2021
Ano, důvod je. Nevím, jestli to někdo exaktně měřil, možná Němci, ale úplně stačí, když si to vyzkou
  Re: Jistítko/prokluz/jištění06.06.2021
P.S. A ponechání prokluzu k přeletění police (nebo naopak tvrdší zaseknutí) není sci-fi, ale reálná

 Hrubice05.06.2021
ahoj, ví se už podrobnosti?
Vypadlý jištění jako to teď bejvalo v Juře nebo selhání jističe?
Dík
 Re: Hrubice05.06.2021
Cestou dolů vyparala prakticky všechny hodiny a to jí nejspíš zachránilo život. Cesta je teď údajně
  Re: Hrubice05.06.2021
A byla to ta slavná cesta na Dívčí, co ji propaguje ten odvážný a neohrožený horský vůdce v roztomil
  Re: Hrubice05.06.2021
Ona ta cesta byla už celkem nebezpečná i předtím. Resp. Není těžká, není to vražda, ale to jištění
   Re: Hrubice05.06.2021
Mozna prvni velky pad na teto ceste? Me taky prijde ze byla nebezpecna i s tema vsema hodinama. Sice
   Re: Hrubice08.06.2021
jestli tahle cesta byla nebezpecna, tak ostani cesty na Hrubici jsou vrazdy nebo megavrazdy :D. Vzdy
    Re: Hrubice09.06.2021
A podle toho takový cesty vypadaj, když je každej moula leze 10x...
  1. oběť Seriálu?05.06.2021
Doufejme, že jich nebude víc a že to děvče rozchodí...
   Re: 1. oběť Seriálu?05.06.2021
Tak seroš za to nemůže, každý má zodpovědnost sám za sebe a musí si uvědomit, že to není sportovka,
    Re: 1. oběť Seriálu?09.06.2021
No podle mě tam souvislost byla. A Seriál nijak nezdůrazňoval, že jištění a vůbec materiál na písku,
     Re: 1. oběť Seriálu?09.06.2021
To jo souvislost tam mohla byt, ale holka je dospela a kdyz ti nekdo rekne skoc z okna, taky to hned
      Re: 1. oběť Seriálu?10.06.2021
Jo, ale když o skákání z okna natočí Zoban seriál, dá to na youtub, facebook a instagram. Budeš divi
       Re: 1. oběť Seriálu?10.06.2021
A sme u toho, na youtube mas hromadu videii kdy lidi lezou treba na kominy nebo skacou ze strechy do
 Re: Hrubice05.06.2021
Koukám do dtb na čhs to je cesta z 59 od Oldy Kopala za IV, tady jsou autoři pánové Hošek a David, r
  Re: Hrubice05.06.2021
Ve zdejší databázi je zjevně renonc, opravdu to je čtyřka od Kopala a Kuhna, z padesátého devátého.
   Re: Hrubice05.06.2021
Protože všechny ty hodiny stály za hovno, hodinama bych je ani nenazýval, spíše hodinky. Že nevydrže
    Re: Hrubice06.06.2021
Do prčic, vždyť ty hodiny, i když malý, byly po (asi) JEDEN A PŮL METRU! A byla to holka, ty obvykle
     Re: Hrubice06.06.2021
Taky tomu úplně nerozumim,ale cestu jsem nelez tak ji neznám. Bylo by fajn kdyby k tomu napsal něco
     Re: Hrubice08.06.2021
presne, hodiny ani ne po dvou metrech... nechapu
      Re: H08.06.2021
Už se nepamatuju, ale myslím, že ty hodiny nebyly zrovna báby tutovky. Kolik myslíš, že hodin(k)y př
       Re: H08.06.2021
Hlavně provazala jen dvoje
 Re: Hrubice06.06.2021
Z webu hruboskalsko.cz:
Dívčina vypadla z toho vylezoveho bříška Z hrana na Dívčí. Vyrvala vš
  Re: Hrubice06.06.2021
Takže jen dvoje? No, tak snad se z toho dostane
  Re: Hrubice06.06.2021
Ok, dik za info.
  Re: Hrubice06.06.2021
Aha. No takhle už to dává větší smysl. Jen dvoje, ne všechny hodiny. Plus, blbě založenej ufon (ne,
  Re: Hrubice06.06.2021
Jo, taky dík za info, samozřejmě :)
 Re: Hrubice08.06.2021
Nebylo by foto těch hodin, ideálně před/po + použitých smyček? Holčina doufám rozchodí bez následků,
  Re: Hrubice09.06.2021
a nebo sloupek hodinek vyztužit roxorem
   Re: Hrubice09.06.2021
nikdo není povinen lézt a nikdo není povinen lézt ausgerechnet po strouhance. když se to někomu nelí
    Re: Hrubice09.06.2021
Nebuď zbytečně pohnutý, dramatický a nesmírně charakterní.. vytržené, opotřebené či jinak pochybné h
     Re: K09.06.2021
Nějaký jištění tam snad zůstalo, Ty bys vážně chtěl dojišťovat IV?
      Re: K09.06.2021
no Pepis na Zbirohách dává borháky i do trojek. ale zase je fakt, že většina jeho trojek tam je spíš
       Re: K09.06.2021
Kruhy dává prvovýstupce, když to uzná za vhodný. Na Zbirohu je jiná stupnice. Jen ve Skaláku jsou mi
        Re: K09.06.2021
V tomhle stylu se může dát vykřičník i k těm shnilejm kruhům a o dům dál můžou táhnout i desítkáři.
       Re: K09.06.2021
Kruhy dává prvovýstupce, když to uzná za vhodný. Na Zbirohu je jiná stupnice. Jen ve Skaláku jsou mi
      Re: K09.06.2021
Čtyřkovej lezec je ve čtyřce stejně daleko od svojí hranice jako desítkovej lezec v desítce. To maj
       Re: K09.06.2021
Vzdyt tech cest jsou mraky, kdyz proste vidim, ze to za nic nestoji, tak tam nelezu, jenom proto, ze
    Re: Hrubice09.06.2021
Tady by stačil jeden do 2/3 stěny. Když někdo vytrhne v cestě kruh tak cestu taky pak necháš bez něj
     Re: Hrubice09.06.2021
pokud to místní vrcholová komise vyhodnotí, že zanikla původní možnost spolehlivého jištění, tak je
      Re: Hrubice09.06.2021
Souhlas, tohle přece není žádný Labák!
       Re: Hrubice09.06.2021
Jste kokoti :-)
Když si na cestu nevěříš a neumíš to kvalitně odjistit tak do toho nelez…
        Re: Hrubice10.06.2021
příspěvek Lukase B. jsem pochopil tak, že dojišťovat se má výjimečně a jen po zasedání OVK. Ne jako
       Re: Hrubice09.06.2021
Tak to zlatej Labák. I tam je to pod prvním někde o drzku a když se tam někdo rozlame, tak se to pro
        všude je to stejný10.06.2021
aneb z jiné diskuse:
"Ebiky jsou naprosto v rozporu s naší filosofií. My tvrdíme, že tra
         Re: všude je to stejný10.06.2021
Tohle je zajímavý. Když se jedu projet na kole a nechci nikoho potkat, vyberu si takovou cestu, abyc
          Re: všude je to stejný10.06.2021
Koncentrujou se na dobre odjistenych sportovkach a ja jim to preji, proto i oni by měli me prat to c
           Re: všude je to stejný11.06.2021
i těch dobře odjištěných sportovek, kde nikoho nepotkáš jsou mraky
      Re: Hrubice10.06.2021
Děvče je podle info na hruboskalsku v pořádku, a to je nejdůležitější zpráva.

Chybí n
       Re: Hrubice11.06.2021
Obávám se, že (možná, některým) prvovýstupcům podsouváš něco, co je ani nenapadlo. Proč si podle teb
        Re: Hrubice11.06.2021
Mám tady jednu veselou historku z natáčení. Kamarád známý a obávný prvovýstupce dal smyčku do vodoro
         Re: Hrubice11.06.2021
Jasný, takové věci se dějí. Do smyček člověk s jistotou nevidí, na měkkým písku tuplem ne. Nedávno j
        Re: Hrubice11.06.2021
Takovejch, co dělaj nebezpečný cesty na hranicích svého lezeckého maxima je málo. Moje zkušenost je
         Re: Hrubice11.06.2021
Martine, když tady ti staří pánové dělali tu inkriminovanou cestu na Dívčí, určitě nebyla na jejich
          Re: Hrubice23.06.2021
Viz dnešní foto Zápis do knihy legend IXb dle komentářu spíše těžká X. Borhák u kolenou a cvaká se d
           Re: Hrubice24.06.2021
No, já si v Labáku se současnou OVK umím dobře představit, že by podobné jištění mohlo být i u čtyřk
            Re: Hrubice24.06.2021
Podobný jištění ve čtverce na Hrubici by byla rychlá smrt tý cesty. Ale "desítkáři" by zas
             Re: Hrubice24.06.2021
Nevím úplně přesně, co a jak jsi myslel.
Já jsem se snažil nic nehodnotit ani neříkat, jak má
       Re: Hrubice11.06.2021
Ale moc mě těší zpráva, že je lezkyně ok! Díky!
 Re: Hrubice09.06.2021
Hele diskutéři a odborníci s názorem, řešte si to u půllitru. Tohle vlákno mělo bejt informativní, n

 Mega jul04.06.2021
Cau, kdo mate mega jul, jak na jisto funguje ten autoblok?
Nekdo kdo by to srovnal treba s grigri?
 Re: Mega jul04.06.2021
Potíž jsem s tím nikdy nemě, jestli chceš ale požehnat toprope solo nebo nějakou podobnou vylomeninu
  Re: Mega jul04.06.2021
Ne, nic takovyho, jde mi ciste o pripad kdy by me treba treba knockoutoval kamen, tak jestli se na t
   Re: Mega jul05.06.2021
Domnívám se, že za těchto okolností je mega jull velice spolehlivý. Zároveň pokud si najdeš dobrou š

 komentare jen pro registrovane04.06.2021
Tah spravcu omezit komentare jen pro registrovane zcela zabil diskusi, ktere byli specifickym korenim tohohle webu. Kolikrat lepsi, nez clanek. Tak jestli to byl zamer, povedl se. A to je registrace otazkou par sekund...
 Re: komentare jen pro registrovane04.06.2021
Lze se vrátit ke klasice, pokecat a řešit vše u piva v hospodě, jako za starých časů:-).
  Re: komentare jen pro registrovane07.06.2021
Jen pokud jsi očkovaný, testovaný a nebo jsi byl nezodpovědný, nedodržoval pravidla a chytl Covid.
   Re: komentare jen pro registrovane07.06.2021
Nevím jak u vás, ale po mně nikdo po hospodách žádný očkování a testy nechce.
    Re: komentare jen pro registrovane07.06.2021
Je dost omezený počet orgánů, které to tam po tobě mohou chtít ukázat, hospodský to rozhodně není:-)
     Re: komentare jen pro registrovane07.06.2021
Klasický hloupý přístup lidí s nízkou inteligencí. Pravidla a nařízení nemáš dodržovat kvůli vládě,
      Re: komentare jen pro registrovane07.06.2021
Víš o tom, že jsou místa na světě, a nebylo jich málo, kde se kovidhra nehrála a měli podobné počty
       Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
Si pamatuju podobné komentáře, jako je tvůj, kdy obviňovali Babiše, že muže za 30k mrtvých a za to z
        Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
čísel je všude plná prdel hledej šmudlo. a babiše se rozhodně nezastávám, ten je jen chapadlo chobot
         Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
Hele šmudlo, jenom tvy zbožný přání, ale jinak to jsou žvásty, který nemáš podložený, dnes by se řek
          Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
já nepotřebuju mít něco podložený, vidím co vidím, debilové v respirátorech a mrtvoly nikde, víš jak
           Re: komentare jen pro registrovane10.06.2021
Umíš číst? Nebo si potřebuješ vybít svoje komplexy, ty mluvíš úplně o něčem jiném.
          Re: komentare jen pro registrovane10.06.2021
mluvím o tom že se tu šeredně manipuluje s daty a čísly a otázka zní co to kurva je ?????
        Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
tady mezi mrtvé po covidu počítali i oběti automobilových nehod (když jim posmrtně udělali pozitivní
         Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
Tak tomu se říká komentář z jiné reality, absolutně nesouvisejici s komentáři níže.
      Re: komentare jen pro registrovane07.06.2021
Kvuli sobe a spolecnosti... tyve dalsi jantar..
       Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
Hele ty jantare, mezi lidmi se tomu říká ohleduplnost.
        Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
ale prd ohleduplnost, tomu se říká tupost a stádní vylízanost. a taky je tu otázka kdo koho ohrožuje
         Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
Ovce je pro mne člověk, který nedokáže opustit své zvyky, jako je třeba potřeba každý rok cestovat n
          Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
přesně, ovce je člověk, který se nechá opíchat experimentální látkou, které se eufemicky říká vakcín
         Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
Ovce je pro mne člověk, který nedokáže opustit své zvyky, jako je třeba potřeba každý rok cestovat n
          Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
Tady jezdi nekdo na dovolenou k mori??? Ja myslel, ze jsme na lezeckym serveru a na dovolenou se jez
           Re: komentare jen pro registrovane10.06.2021
Pouze jsem ti vysvětli pojem ovce, to ostatní nekomentuji, to je tvůj názor.
   Re: komentare jen pro registrovane07.06.2021
Jenže to by ti lulani, jak ty říkáš, museli používat něco jiného, co jim evidentně chybí a nemyslet
    Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
Kdyby se všichni vykašlali na prevenci a republika to odmarodila už do loňských prázdnin, s tím, že
 Re: komentare jen pro registrovane07.06.2021
Ano, tak na mě naléhali mnozí čtenáři, až jsem podlehl, a omezil na nějakou dobu na zkoušku volné ko
  Re: komentare jen pro registrovane07.06.2021
Jo "diskuze" na Lezci jsou opravdu legendární a byla by jich škoda. Třeba téhle. Stačí pou
  Re: komentare jen pro registrovane07.06.2021
copak copak? najednou málo klikali?
  Re: komentare jen pro registrovane07.06.2021
Chápu, že po bitvě je každý generálem, ale že budou málo kli.. dobře, říkejme tomu kořenit, to přeci
  Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
Nízkoprahovost tomu tady vždycky slušela.
  Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
Nízkoprahovost tomu tady vždycky slušela.
  Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
Nechat prosím jak to je nyní. Konečně jsou články bez těch sraček pod nimi...
  Re: komentare jen pro registrovane08.06.2021
Jak to tu nastavíte je samozřejmě úplně vaše věc. Ale myslím, že ten experiment s omezením komentářů
   Re: komentare jen pro registrovane09.06.2021
Lezec je takřka od počátku koncipován jako komunitní web. Snažíme se, aby sloužil široké horolezecké

 Lezečky Tenaya02.06.2021
Protože je to tu s příspěvkama jak u blbých na dvorku. Tak bych se rád zeptal, zda je někde lezečky Tenaya vyzkoušet v obchodě... Protože objednávat je přes e-shop mi přijde jako hloupost, když člověk vůbec netuší co a jak...
 Re: Lezečky Tenaya02.06.2021
Jo, taky jsem koukal, jestli to někde prodávají, ale všude vyprodáno a asi už nikdy mít nebudou.
  Re: Lezečky Tenaya03.06.2021
Skloubit pohodlí v lezeckých botech při zachování funkcí jako ustát brutálně malý stup a zahákovat d
   Re: Lezečky Tenaya03.06.2021
Tak LS, nebo Scarpa mi nepříjde zase nějak moc levnější...
   Re: Lezečky Tenaya04.06.2021
Kdyby si nelezl nohama jak vocas, tak bys nepotřeboval čtvery..
    Re: Lezečky Tenaya04.06.2021
Di ty Himbajs brepto.
   Re: Lezečky Tenaya05.06.2021
Jo, ten výrok prodejce v diskusi pod článkem o „dojmu vysokých cen“ je vtipnej. Sorry, ale pokud se

 Ford Galaxy27.05.2021
Ahoj, vybírám auto, ve kterém se vyspím při výjezdechm (i s přítelkyní:), ale zároveň bude sloužit k dennímu ježdění do práce cca 80 km denně. Líbí se mi Ford Galaxy. Máte s ním zkušenostti/ doporučili by jste ho? Nebo máte jiný tip? Dodávka by byla super
 Re: Ford Galaxy27.05.2021
Zapomněl jsem zmínit, že rozpočet je 150tis +/-
Díky Dan
  Re: Ford Galaxy28.05.2021
spát se dá ve dvou v každém kombíku, kde se zadní sedadla sklopí do roviny a kde se vejdeš na délku.
   Re: Ford Galaxy28.05.2021
Zdar, záleží, jak moc to chceš využívat na spaní. LukasB má pravdu, že kombík na délku stačí a na se
   Re: Ford Galaxy28.05.2021
Souhlasím. Než jsme měli druhého prcka a museli jsme koupit dodávku, tak jsme fungovali s jedným prc
  Re: Ford Galaxy31.05.2021
80 km každý den + výjezdy do Evropy. To jsme na 30-35 000 ročně. Vůbec bych nevymýšlel a koupil si a
 Re: Ford Galaxy28.05.2021
Galaxy za 150 bude nic noc stav. Za ty prachy Berlingo apod., Zafira, Scenic, Grand C4. Ale spis by
 Re: Ford Galaxy28.05.2021
ty drivejsi vozy kolem roku 2000 byly ze stejne linky GALAXY SHARAN ALHAMBRA byly vetsi spat se tam
 Re: Ford Galaxy28.05.2021
Caddy maxi
  Re: Ford Galaxy28.05.2021
Volvo XC90
   Re: Ford Galaxy28.05.2021
to uz muzes pridat X5 kdyz sklopis zadni radu tak dokonala rovina, ale G S A jsou vhodnejsi a za 150
 Re: Ford Galaxy28.05.2021
Ahoj Dane,
mám už druhý seat alhambra 1,9tdi (typ motoru je důležitej) r. 2007, koupil jsem z
 Re: Ford Galaxy28.05.2021
Nedám dopustit na Ford Mondeo (r.v. 2003, 2tdci). Měsíc ve dvou po Evropě. Sice každý večer a ráno t
  Mondeo30.05.2021
Souhlas. Já měl nejdřív Sierru kombík a pak jejího následníka Mondeo kombík až téměř do jeho fyzické
 Re: Ford Galaxy28.05.2021
Nedám dopustit na Ford Mondeo (r.v. 2003, 2tdci). Měsíc ve dvou po Evropě. Sice každý večer a ráno t
  Re: Ford Galaxy29.05.2021
Galaxy je super ale je drahšie ako Mondeo. Mali sme Galaxy ,model 2009, motor 2.2 TDCI. Vynikajúce a
   Re: Ford Galaxy29.05.2021
Za mě zas už jakékoliv kombi rozhodně ne a to z důvodu výšky. Není nic horšího, než když tě chytne s
    Re: Ford Galaxy29.05.2021
Tam si možná sedneš, ale hrbit se budeš pořád. A jsme u krabic h2, h3... Když tam budeš chtít věci n
     Re: Ford Galaxy29.05.2021
Kde se budu hrbit, v Connectu? Měl jsem ho (1. generace) a sedával jsem tam vzpřímeně a ještě jsem
      Re: Ford Galaxy30.05.2021
Rozpočet 150 tisíc? Tak to je vem,jdi do Dacie a kup si novýho Dokkera v benzínu a těch druhejch 150
       Re: Ford Galaxy30.05.2021
Vw multivan kupoval jsem před 10 lety za 220 000 a 150000km. Dnes má 400 000 jezdí furt stejně, běžn
 Re: Ford Galaxy30.05.2021
Díky všem za užitečné tipy. Nakonec uvažujeme, že bychom pustili 180tis. Mám ještě otázku ke Galaxy.
  Re: Ford Galaxy30.05.2021
Zdar, G II (SAG) rezervu má zavěšenou pod autem, místo nezabírá a je. GIII včetně S-maxe už rezervu
  Re: Ford Galaxy31.05.2021
Kdybys chtěl něco většího, prodám ti za kilo citroena jumpyho s obytnou vestavbou, pěti sedačkama a
   Re: Ford Galaxy31.05.2021
dlouhá verze. chrápali jsme v tom i se dvěma dětma. koule. držák na kola na zadní vrata
    Re: Ford Galaxy31.05.2021
Tomu říkám kvadratura kruhu.

Na občasné přespání v autě stačí cokoliv s rovnou ploch
     Re: Ford Galaxy31.05.2021
Souhlas. Jednoduché a jasné shrnutí.
  Re: Ford Galaxy01.06.2021
Dane, pokud máš ten rozpočet napřesno: Kupuješ-li starší auto v téhle cenové relaci, tak vždycky, vž
   Re: Ford Galaxy01.06.2021
Tak tak, někdy 30 stačí. Auta mají svoje udobí kdy se sere všechno a nebo je klid. I hodně staré a h
  Re: Ford Galaxy01.06.2021
Klicova vec v diskusich je rezervni kolo??? No tak to jsme doma;)
 Honda Accord02.06.2021
Pro inspiraci tady nasdílím svoji Hondu Accord, kombík, atmosférický benzín 2.0 s LPG zástavbou. Jak
  Re: Honda Accord02.06.2021
Pořizovací cena: 140 000 Kč
Servis/opravy/poplatky: 136 000 Kč
Počet ujetých km: 83 00
   Re: Honda Accord02.06.2021
muj fiat má nákladovost 3 kačky na km i s palivem, bez pokut
   Re: Honda Accord04.06.2021
Ahoj. Hezká Kára. Díky, rád se na tyhle věci občas podívám a porovnám. Jinak povinný ruč. určitě něk
   Re: Honda Accord04.06.2021
Ahoj. Hezká Kára. Díky, rád se na tyhle věci občas podívám a porovnám. Jinak povinný ruč. určitě něk
   Re: Honda Accord04.06.2021
Ahoj. Hezká Kára. Díky, rád se na tyhle věci občas podívám a porovnám. Jinak povinný ruč. určitě něk

 Frankenjura PCR test27.05.2021
Ahoj, nevite nekdo jak je to s testem do nemecka? Teoreticky na jednodenni vyjezd, by melo jit bez? Chapu to dobre?
 Re: Frankenjura PCR test27.05.2021
Ano, do Bavorska se na 24 hodin muze bez testu a dalsich sikan.

Na zahradkach je buze
  Re: Frankenjura PCR test28.05.2021
Diky moc!

 Průvodce na Petrohrad27.05.2021
Zdravím všechny. Nemáte někdo prosím v elektronické podobě průvodce na Petrohrad? Předem díky.

 Žďárske vrchy - lezenie27.05.2021
Ahoj. Idem približne na týždeň navštíviť Havlíčkův Brod. Kde si tam najlepšie zaleziem? Ja leziem tak približne 8 priateľka 4-5. Liezť chceme veľa. Existuje nejaký tlačený sprievodca, ktorého by som si mohol niekde kúpiť? Našiel som len PDF. Díky za pomoc
 Re: Žďárske vrchy - lezenie27.05.2021
Kde si zalézt: v podstatě celý Žďárky jsou super, profláklý oblasti, kde bývá dost lezců jsou Drátní
  Re: Žďárske vrchy - lezenie27.05.2021
Díky za info. na Černej som sa dočítal niekde, že je tam celoročný zákaz. Neviem či to ešte platí.
   Re: Žďárske vrchy - lezenie27.05.2021
Černá a Bílá skála - lezení povoleno od 1.7., na Drátníku částečné omezení kvůli ptactvu, Čtyři pali
    Re: Žďárske vrchy - lezenie27.05.2021
Kdyz lezes 8 tak jed na Cernou, ta je super a myslim i nove prejistena. Totiz pres tyden tam neni an
     Re: Žďárske vrchy - lezenie27.05.2021
Vše a často i topa najdeš na webech horosvazu a dost i na webu skalní oblasti. Podhradí vděčné, na Č
  Re: Žďárske vrchy - lezenie27.05.2021
Ještě mě teď napadlo, je to z Havlbrodu "trochu" dál, ale průvodce tištěný je a lezení pro
   Re: Žďárske vrchy - lezenie27.05.2021
😉 = ;)

 Španieli na WC22.05.2021
Prečo je tak malo Španielov na sveťákoch?
 Re: Španieli na WC23.05.2021
a ja si myslel ze se ptas.. proc na hajzlech spavaj ejcasteji cesi, a proc Spaneli tak malo...
 Re: Španieli na WC23.05.2021
Protože ti maňánisti lezou prd. Vyjma těch starých jmen.
  Re: Španieli na WC23.05.2021
Proč bys jezdil na překližku, když máš za barákem takové skály:)
   Re: Španieli na WC24.05.2021
i na skalách jim už parník ujel
    Re: Španieli na WC24.05.2021
Poslední skalolezec byl Šarmič.
     Re: Španieli na WC25.05.2021
"Šarmiče" beru pořád za amíka, i když si teď ve Španělsku otevírá i lezecké stěny. Třebe G
 Re: Španieli na WC25.05.2021
Choděj dělat potřebu ven, tak je nemůžeš na WC potkat...
 Re: Španieli na WC25.05.2021
Patxi, Ramon, Andrada, Edu Marin, bratia Pou, toľko hviezd. Príde mi to ako nevyužitý potenciál. Aj
  Re: Španieli na WC25.05.2021
Marin pretekal ale mal problém s cocainom. Okrem toho THC je dosť rozšírená v lezecké komunite a je
 Re: Španieli na WC26.05.2021
Kdo nezávodí, nemá FB a instáč, je punk!!

1   ...   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   79   80   81   82   83   84   85   86   87   88   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 komentare jen pro registrovane
Tah spravcu omezit komentare jen pro registrovane zcela zabil diskusi, ktere byli specifickym korenim tohohle webu. Kolikrat lepsi, nez clanek. Tak jestli to byl zamer, povedl se. A to je registrace otazkou par sekund...
21:34:25 04.06.2021
odpovědět 
 Re: komentare jen pro registrovane
Lze se vrátit ke klasice, pokecat a řešit vše u piva v hospodě, jako za starých časů:-).
Vlk21:56:58 04.06.2021
odpovědět 
  Re: komentare jen pro registrovane
Jen pokud jsi očkovaný, testovaný a nebo jsi byl nezodpovědný, nedodržoval pravidla a chytl Covid.
Já se choval jako Mirek Dušín, jsem zdravý jak řípa a proto nemůžu na pivo ani do zahraničí... Až příště Ti lulani něco vyhlásí, tak se jim na to vyseru!
Pe.08:02:55 07.06.2021
odpovědět 
   Re: komentare jen pro registrovane
Nevím jak u vás, ale po mně nikdo po hospodách žádný očkování a testy nechce.
honza08:24:51 07.06.2021
odpovědět 
    Re: komentare jen pro registrovane
Je dost omezený počet orgánů, které to tam po tobě mohou chtít ukázat, hospodský to rozhodně není:-). A ani bych se nedivil, že se těm orgánům na kontroly moc nechce, protože lidi už té buzerace mají docela dost. A jen tak na okraj pokud někdo vydává vědomě protizákonná opatření nemůže přece po mě chtít, abych je dodržoval:-).
Vlk09:01:27 07.06.2021
odpovědět 
     Re: komentare jen pro registrovane
Klasický hloupý přístup lidí s nízkou inteligencí. Pravidla a nařízení nemáš dodržovat kvůli vládě, hygienikům nebo epidemiologům, ale kvůli sobě a kvůli společnosti.
11:21:04 07.06.2021
odpovědět 
      Re: komentare jen pro registrovane
Víš o tom, že jsou místa na světě, a nebylo jich málo, kde se kovidhra nehrála a měli podobné počty umrlych jako tam kde zavřeli úplně všechno? Obětí kovidu je všude plus minus stejně, záleží na tom kdo a jak počítá. Např. Němci si ubírali a my přidávali. Nikde to nesplňovalo podmínky vyhlášení pandemie ale pandemie jela . Nasrat na opatření, čím dřív tim lip, jinak se z toho kovodfašizmu nevyhrabem
13:34:42 07.06.2021
odpovědět 
       Re: komentare jen pro registrovane
Si pamatuju podobné komentáře, jako je tvůj, kdy obviňovali Babiše, že muže za 30k mrtvých a za to ze jsme nejhorší na světě. Můžeš tedy přinést relevantni čísla, o které zemi to mluvíš. Ale jelikož jsme byli nejhorší na světě. Tak nevím jestli někoho horšího, než jsme my najdeš. I ta Indie na tom byla 10xlepe.
06:30:04 08.06.2021
odpovědět 
        Re: komentare jen pro registrovane
čísel je všude plná prdel hledej šmudlo. a babiše se rozhodně nezastávám, ten je jen chapadlo chobotnice, ten dělá z části co se po něm chce a z části to na čem se opeří, ve výsledku z toho bude kovidový gulag, už teď se tu rozvíjí aparheid a osoby neočkované ztrácí svá lidská práva. ve střdu to mají kovidfašisti na jednání v parlamentu , jestli to projde máme se na co těšit
08:58:13 08.06.2021
odpovědět 
         Re: komentare jen pro registrovane
Hele šmudlo, jenom tvy zbožný přání, ale jinak to jsou žvásty, který nemáš podložený, dnes by se řeklo, že šíříš dezinformace. Čísla mluví jasně.
18:52:15 08.06.2021
odpovědět 
          Re: komentare jen pro registrovane
já nepotřebuju mít něco podložený, vidím co vidím, debilové v respirátorech a mrtvoly nikde, víš jak vypadá pandemie ty kokote? určitě ne tak jak ta fraška co tu probíhá, nesmíš vystrašeně čumět na dezinformační weby typu seznam cz a srát u toho do vejšky. kvůli takovým bezmozkúm jako jsi ty se tu zachvíli ojebem , z té pakarny co mají pro nás nachystanou, kdybys nebyl kretén tak si informace najdeš blbe, hlavně se nezapomeň nechat opichat nejlepe vším co má bílá mafie v zásobě
21:05:48 08.06.2021
odpovědět 
           Re: komentare jen pro registrovane
Umíš číst? Nebo si potřebuješ vybít svoje komplexy, ty mluvíš úplně o něčem jiném.
07:11:25 10.06.2021
odpovědět 
          Re: komentare jen pro registrovane
mluvím o tom že se tu šeredně manipuluje s daty a čísly a otázka zní co to kurva je ?????
10:35:11 10.06.2021
odpovědět 
        Re: komentare jen pro registrovane
tady mezi mrtvé po covidu počítali i oběti automobilových nehod (když jim posmrtně udělali pozitivní stěr)
13:49:27 08.06.2021
odpovědět 
         Re: komentare jen pro registrovane
Tak tomu se říká komentář z jiné reality, absolutně nesouvisejici s komentáři níže.
18:53:33 08.06.2021
odpovědět 
      Re: komentare jen pro registrovane
Kvuli sobe a spolecnosti... tyve dalsi jantar..
22:26:14 07.06.2021
odpovědět 
       Re: komentare jen pro registrovane
Hele ty jantare, mezi lidmi se tomu říká ohleduplnost.
06:25:53 08.06.2021
odpovědět 
        Re: komentare jen pro registrovane
ale prd ohleduplnost, tomu se říká tupost a stádní vylízanost. a taky je tu otázka kdo koho ohrožuje jestli očkovaní neočkované nebo naopak
09:04:46 08.06.2021
odpovědět 
         Re: komentare jen pro registrovane
Ovce je pro mne člověk, který nedokáže opustit své zvyky, jako je třeba potřeba každý rok cestovat na dovolenou k moři, a ze takových lidi je řádně stádo. Nedokáží změnit své zvyky, pokud si někdo veme roušku, aby ostatní nepoprskal( rýma, covid...) je ohleduplný.
18:56:37 08.06.2021
odpovědět 
          Re: komentare jen pro registrovane
přesně, ovce je člověk, který se nechá opíchat experimentální látkou, které se eufemicky říká vakcína, aby měl klid a mohl nerušeně cestovat k moři, a pak si ještě vezme náhubek. odpovědný a nachcípaný člověk sedí doma aby někoho nenakazil
21:17:19 08.06.2021
odpovědět 
         Re: komentare jen pro registrovane
Ovce je pro mne člověk, který nedokáže opustit své zvyky, jako je třeba potřeba každý rok cestovat na dovolenou k moři, a ze takových lidi je řádně stádo. Nedokáží změnit své zvyky, pokud si někdo veme roušku, aby ostatní nepoprskal( rýma, covid...) je ohleduplný.
18:56:38 08.06.2021
odpovědět 
          Re: komentare jen pro registrovane
Tady jezdi nekdo na dovolenou k mori??? Ja myslel, ze jsme na lezeckym serveru a na dovolenou se jezdi do skal. Ale jinak nechapu, ze i mezi lezcema jsou vylizanci co tyhle covid hysterii veri.
21:06:53 08.06.2021
odpovědět 
           Re: komentare jen pro registrovane
Pouze jsem ti vysvětli pojem ovce, to ostatní nekomentuji, to je tvůj názor.
08:04:34 10.06.2021
odpovědět 
   Re: komentare jen pro registrovane
Jenže to by ti lulani, jak ty říkáš, museli používat něco jiného, co jim evidentně chybí a nemyslet jen na politické body. Lze se zavřením obou očí ospravedlnit snad jen jejich chování na jaře roku 2020, kdy se jim to vymklo z kontroly a za cenu nějakých opatření se to zvládlo, místo toho aby se poučili a udělali jasná opatření proti dalšímu šíření, tak se chovali jako na Titaniku, kdy do podpalubí již tekla voda, avšak na palubách se tančilo, jako by se nic nedělo:-). A tak to odnesla i spousta lidí, kteří byli zodpovědní a rozhodně sem tuto záležinost nepřitáhli, nicméně byli potrestáni též v rámci kolektivní viny, jak už to tak bývá:-).
Vlk09:10:22 07.06.2021
odpovědět 
    Re: komentare jen pro registrovane
Kdyby se všichni vykašlali na prevenci a republika to odmarodila už do loňských prázdnin, s tím, že by se postavilo 10 polních nemocnic pro těžké případy, už bychom měli klid a žádná koronakrize by neexistovala. Stálo by to 10 miliard místo bilionu a nedocházelo by k takovým nesmyslům, jako že přednostně léčíme tlusťochy apod.
13:56:29 08.06.2021
odpovědět 
 Re: komentare jen pro registrovane
Ano, tak na mě naléhali mnozí čtenáři, až jsem podlehl, a omezil na nějakou dobu na zkoušku volné komentáře u svých zpráv. A ano souhlasím s tebou, komentáře jako koření tohohle webu chybí, tak opět nechávám komentáře volné a uvidím, jak dál to nejlépe regulovat, ...
 Standa09:45:56 07.06.2021
odpovědět 
  Re: komentare jen pro registrovane
Jo "diskuze" na Lezci jsou opravdu legendární a byla by jich škoda. Třeba téhle. Stačí pouhé dva příspěvky a už se tu místo registrovaných komentářů rozebírá, jak ty lulani zmastili covid opatření.
Jéňa11:44:17 07.06.2021
odpovědět 
  Re: komentare jen pro registrovane
copak copak? najednou málo klikali?
Lukas B.14:53:12 07.06.2021
odpovědět 
  Re: komentare jen pro registrovane
Chápu, že po bitvě je každý generálem, ale že budou málo kli.. dobře, říkejme tomu kořenit, to přeci bylo jasné.
honza15:35:09 07.06.2021
odpovědět 
  Re: komentare jen pro registrovane
Nízkoprahovost tomu tady vždycky slušela.
Papouš12:15:27 08.06.2021
odpovědět 
  Re: komentare jen pro registrovane
Nízkoprahovost tomu tady vždycky slušela.
Papouš12:15:31 08.06.2021
odpovědět 
  Re: komentare jen pro registrovane
Nechat prosím jak to je nyní. Konečně jsou články bez těch sraček pod nimi...
Vašek16:22:46 08.06.2021
odpovědět 
  Re: komentare jen pro registrovane
Jak to tu nastavíte je samozřejmě úplně vaše věc. Ale myslím, že ten experiment s omezením komentářů byl na to, aby se po dlouhých letech něco zásadního měnilo, jednak legračně krátký, jednak nepříliš důsledný, a řekl bych, že pokud by to mělo vést k nějaké větší a trvalejší proměně, asi by to měl doprovázet i nějaký posun i v redakční práci, která by byla zřetelnější a výraznější a která by třeba působila motivačně.
Ale jestli je taková změna pro lezce.cz ještě vůbec myslitelná, to teda sám nevím.
P.18:57:20 08.06.2021
odpovědět 
   Re: komentare jen pro registrovane
Lezec je takřka od počátku koncipován jako komunitní web. Snažíme se, aby sloužil široké horolezecké komunitě i k publikování různých textů a sdělení. Přispěvatelé mají nejrůznější motivace, a ty se časem mění. Obsah na hlavní straně doplňujeme tak, aby zde každý den přibyla alespoň jedna zpráva či článek. Snažím se psát stručné nekomentované zpravodajství, a to do té míry, co mi čas po práci, případně mezi lezením dovolí. Experiment s omezenými komentáři byla moje sólo akce, týkala se jen mých zpráv, a vyprovokovaná byla ve finále nějakými příspěvky od anonymního uživatele P. (?). Jinak už dlouho platí, že si autor článku může zvolit, jakým způsobem má být pod jeho článkem nastavena možnost komentářů, a někteří si i v uplynulých týdnech vybrali možnost komentářů bez omezení. Tedy tolik asi k tématu. Díky moc za zájem a zpětnou vazbu.
 Standa Holec22:53:41 09.06.2021
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi