Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English cesty na Suškách od severu 27.06.2021 Ahoj vespolek, nevěděl by někdo, co jsou zač ty poměrně nové vyborhákované cesty na severní straně Hlavní věže na Suškách? Nedaří se mi je najít. Díky za info.
  Re: cesty na Suškách od severu 27.06.2021 Nový průvodce....
  Synku, 27.06.2021 slyšels už nejspíš o hentěch internetech?
    Re: Synku, 28.06.2021 Kdyby se zadařilo, tak se tu neptám...
Skály přímo u pláže 25.06.2021 Zajímali by me tipy na další místa se sportovním lezením přímo vedle pláže? Jde mi o Evropu.
Ja vím jen o pár místech:
Sardinie:
-Cala Fuili
  Re: Skály přímo u pláže 25.06.2021 Chorvatsko, ostrov Hvar - Cliffbase
    Re: Skály přímo u pláže 28.06.2021 Na Hvaru se nám více líbilo v Pokriveniku a Velké Stinivě - hlavní výhoda sektory nejsou orientovány
  Re: Skály přímo u pláže 25.06.2021 toho je tolik, že bys měl upřesnit region. Řecko pevninské i Kréta a další ostrovy, Itálie i pevnins
    Re: Skály přímo u pláže 28.06.2021 Skály přímo u pláže na Azurovém pobřeží, to má být kde? Mě napadá jenom Esterel a Massif des Calanqu
      Re: Skály přímo u pláže 29.06.2021 přesně ty dvě lokality jsem měl na mysli. A jinak: kde si v létě přímo na pláži a s miminem a babičk
        Re: Skály přímo u pláže 29.06.2021 tedy PĚKNĚ
  Re: Skály přímo u pláže 25.06.2021 Marseille Calanque zatoka en-vau hodne cest kolem plaze more klidne, cesty i ve stinu pekna zatoka p
  Roviště 25.06.2021 apod.?
  Re: Skály přímo u pláže 25.06.2021 Albánie - Gjipe
  Re: Skály přímo u pláže 26.06.2021 Palinuro kousek od Neapole ,když si vybavím ve vzpomínkách Palinuro vidím i film Pláž …. dítě můžeš
  Re: Skály přímo u pláže 26.06.2021 Cala Fuili není žádný zázrak, cesty jen tak okolo 6a-6b, dnes už celkem oklouzané. Těžší jsou jen be
    Re: Skály přímo u pláže 29.06.2021 Dovolím si zásadně nesouhlasit ohledně Cala fuili. Ano musím přiznat, že lezení bezprostředně u moře
      Re: Skály přímo u pláže 29.06.2021 Ještě bych rád dodal že jsme tam byli s rok a půl starou dcerkou bez hlídání a zalezli jsme si docel
  Re: Skály přímo u pláže 27.06.2021 Sperlonga
Výměna smyčky zašité ve frendu 21.06.2021 Ve svých frendech mám zašité smyčky (bez označení) a chci je po letech používání vyměnit. Jedna z možností je nechat si je tam znova zašít. Má někdo zkušenost kdo je schopen a ochoten to dobře udělat a za jakých podmínek? Předem díky za odpovědi tady či n
    Re: Výměna smyčky zašité ve frendu 22.06.2021 Tiež som za Koubu. Netuším, kto mu šije do friendov šlingy, ale neriešilby som tu uzlami. Nehovor
      Re: Výměna smyčky zašité ve frendu 22.06.2021 ztracený/vnitřní uzel na dutém plocháči (není to dyneema, ani aramid) je v pohodě
        Re: Výměna smyčky zašité ve frendu 22.06.2021 Kouba, Lanex, Ocún, RE... posledně mi to zařizovali kluci v Hudy, hold mají konexe ;-)
        Re: Výměna smyčky zašité ve frendu 22.06.2021 Dutá plochá slučka na friende ?
          Re: Výměna smyčky zašité ve frendu 23.06.2021 Ano, např. Camalot C4 má dutej nylon už z výroby.
            Re: Výměna smyčky zašité ve frendu 23.06.2021 jasné, ale šitá (ktosi tu spomínal uzol na hadici)
              Re: Výměna smyčky zašité ve frendu 23.06.2021 ano, stále o hodně převyšuje nosnost frendu
                Re: Výměna smyčky zašité ve frendu 23.06.2021 22 KN jakbysmet
  Re: Výměna smyčky zašité ve frendu 28.06.2021 Napiš Vorlovi (ObrWorks), co šije UFO. Má to docela zmáklé nejen z hlediska norem.
    Re: Výměna smyčky zašité ve frendu 29.06.2021 zaujímavé by bolo dať pred výmenou dať ich na trhačku. Ak teda slučka nie je obtočená o frienda a
      Re: Výměna smyčky zašité ve frendu 29.06.2021 Spojovací oko je zdvojeně ;-), smyčka po pár letech (víc jak 5) rupne někde kolem 8-16kN podle mater
        Re: Výměna smyčky zašité ve frendu 29.06.2021 Ztko,
máš recht ( čítal som to). Čo sa týka toho môjho spojovacieho oka, vyzeralo ošúchane, ž
Hnízdění Kružberk čochtanova 19.06.2021 Na Kružberku na hlavním masivu v cestě čochtanova(centrální část) hnízdí krásný žlutý ptáček. Má dvě slepé mladé. Dneska tam lezl jakýsi dětský oddíl, který všechny slaňáky obsadil už od rána topinkami na kterých nikdo nelezl a které tam zůstaly i přes no
  Re: Hnízdění Kružberk čochtanova 20.06.2021 Ahoj, na jakékoliv hlášení včetně hnízdění můžeš použít odkaz u cesty, nebo skály nazvaný "Hláš
  Re: Hnízdění Kružberk čochtanova 21.06.2021 Tak se na Kruzberku nic nezmenilo. Nechat lana ve slanacich i pres noc je pekna drzost. Ted uz zbyv
    Re: Hnízdění Kružberk čochtanova 21.06.2021 Prasarna, ale lana se dají vzít a udělat z nich rohozky.
      Re: Hnízdění Kružberk čochtanova 21.06.2021 Prostě stáhnou a basta. Znam oblast, kde je v podmínkách že lano na kterým se neleze se stahuje bez
        Re: Hnízdění Kružberk čochtanova 21.06.2021 To zni logicky, toz chlapi konajte. Snad se to borci odnauci.
OCÚN OXI LU 17.06.2021 Ahoj, nemáte někdo zkušenost, jak moc se roztáhnou
Lezečky OCÚN OXI LU? Lezete s nima někdo na písku? Jaký jsou? Díky.
Petr
  Re: OCÚN OXI LU 17.06.2021 Moc ne, na písku s nimi lezu. Tření je u nich lepší než u Ozone, ale životnost kratší (logicky měkčí
    Re: OCÚN OXI LU 17.06.2021 Na pisek se mi od Ocunu osvedcily Jett Lu
      Re: OCÚN OXI LU 19.06.2021 Dík za odpovědi, jen jsem trochu zmatenej jejich číslováním. Nohu mám 8, Saltic Avax mám 7,5 a tyto
        Re: OCÚN OXI LU 19.06.2021 Musíš vyzkoušet, tohle má každý výrobce jinak.
          Re: OCÚN OXI LU 21.06.2021 Ocún jako jeden z mála čísluje tak že si kupuješ zhruba stejnou velikost co máš normální boty. Já ma
Hnízdění - značení na ČHS 17.06.2021 Minulý týden jsme jeli v M Krase z nouze na Jáchymku a před odjezdem jsem se díval na čhs, jestli tam není uzavírka. Nebyla. Když jsme dorazili na místo, tak jsme byli překvapení, že tam jsou zákazové cedulky kvůli hnízdění. Máte s tím nějaké zkušenosti,
  Re: Hnízdění - značení na ČHS 17.06.2021 Když na horosvaz nikdo nenahlásí ptactvo, tak ho tam ani nikdo nezapíše. U Krasu to platí tím spíš,
    Re: Hnízdění - značení na ČHS 17.06.2021 Jasný, napsat samozřejmě umím a až budu mít chvilku tak napíšu. Jenom jsem naivně očekával, že člově
      Re: Hnízdění - značení na ČHS 17.06.2021 Snad bys v dnešní době nechtěl online propojení ČHS a správce skal nebo dokonce s ochranářema? Nene,
      Re: Hnízdění - značení na ČHS 17.06.2021 Tak na Horosvaz by to mohl psát třeba správce oblasti, kterej tam ty cedulky umísťuje (aspoň co vím)
        Re: Hnízdění - značení na ČHS 17.06.2021 Protože nestíhá papírovat a prioritní je pro něj terén, aby byly cedulky na místě, což jsem někde op
    Re: Hnízdění - značení na ČHS 18.06.2021 Ahoj, je celkem jedno, kde správce databáze žije, pokud je na internetu, dělá co je třeba a realizuj
      Re: Hnízdění - značení na ČHS 20.06.2021 Děkuji všem za odpovědi, na Lezec.cz až překvapivě slušná a informativní diskuze. Dobrá, sejde-li se
úprava lezeček 15.06.2021 zdar, nějak se mi po pauze rozjela noha nebo měknu, ale lezu v ocun ozone qc a ten gumovej pás přes nárt (3sys) mě začíná pěkně srát. Přemejšlím že ho říznu aby lezečka povolila. zhruba v půlce?
tlak je tak nějak napříč zhruba stejnej takže říznout
  Re: úprava lezeček 15.06.2021 Řekl bych, že tím říznutím ta lezečka ztratí výraznou část své podpůrné funkce.
Nabíd
    Re: úprava lezeček 16.06.2021 Zrovna napotvoru mám jenom ty ozony;)
      Re: úprava lezeček 16.06.2021 Obchody uz jsou otevreny...
    Re: úprava lezeček 16.06.2021 Zrovna napotvoru mám jenom ty ozony;)
  Re: úprava lezeček 15.06.2021 Řekl bych, že tím říznutím ta lezečka ztratí výraznou část své podpůrné funkce.
Nabíd
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? 15.06.2021 Mazat! Dva dny je dlouhá doba.
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? 15.06.2021 Nemazat. Nikdy nemažu a to hlavně na písku.
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? 15.06.2021 nech je tam, dva dny je ok. Ja si treba uz neutiram prdel, davam pokus kazdy rano a byla by to zbyt
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? 15.06.2021 Mazat, je to asi stejný jako kdybys tam nechal natažený lano na top rope.
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? 15.06.2021 Nejvíc pobaví, načárkovaný chyty, který by neviděl leda tak slepej. Nečárkujte kdyžtak evidentní stu
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? 15.06.2021 Nádherná kokotina tohle čárkování. By mě zajímalo, odkud to přišlo, a který chytrák to vymyslel. Obč
    Re: Čárky mazat nebo nemazat? 15.06.2021 no tak vono mágovat stupy...
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? 15.06.2021 Mě teda čárky nevadí... Pokud se tam vrátíš dřív než za týden a po ukončení projektu jich většinu od
    Umíš se sám vy...t? 15.06.2021 Proboha co je to za otázku?!?! Je ti 7? Chybí ti vychování? Nemáš selský rozum? Nebo jsi prostě opra
      Re: Umíš se sám vy...t? 16.06.2021 Přesně tak, selský rozum a vychováni. Ale otázky jsou soucasti vychováni. Ale pokud to v ty hlavě ne
    Re: Čárky mazat nebo nemazat? 16.06.2021 Me to třeba sere, zvlášť v lehkých cestách. Kurvi mi to OS a celou zábavu s tím spojenou
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? 16.06.2021 Nemazat vubec. Kdyz ty carky pomahaji tobe, urcite budou uzitecne i pro nekoho dalsiho.
    Re: Čárky mazat nebo nemazat? 17.06.2021 Presne.. Tady je zas moralistu jak v kostele.
Pro me je obilena a ocistena cesta mnohem prita
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? 16.06.2021 Čárkování odejde tak jako přišlo . Dnes se ve světě převážně využívá předmágování kartáčkem všech s
    Re: Čárky mazat nebo nemazat? 16.06.2021 Tick lajf volové.mágo je zázrak.kubík mága.koupeme se v tom obden
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? 17.06.2021 ja bych to tam nechal, je to znamení doby. značky mágem jsem potkával už před třiceti lety za celou
    Re: Čárky mazat nebo nemazat? 17.06.2021 Mazat, nemazat, lízat, nelízat
      Re: Čárky mazat nebo nemazat? 17.06.2021 Čárky je nejlepší udělat tam, kde nejsou chyty a poté sledovat marné pokusy přelezců umožmoulat to
  Re: úraz na Ostaši neděle 13.6. po 16té hod 14.06.2021 Z doslechu přes 2 lidi: chyba při slanění, kýblem projel 1 konec lana. Pád asi z 15 metrů, pacient p
  Re: Trocha Čínské metodiky 13.06.2021 Navíc maj jen prsak...
    Re: Trocha Čínské metodiky 13.06.2021 A karabiny bez zámku.
      Re: Trocha Čínské metodiky 13.06.2021 Mozna je lepsi spadnout uplne nez si utrhat organy padem do staticky smycky bez feratovy brzdy jen d
        Re: Trocha Čínské metodiky 14.06.2021 tak vono na tu dynamiku tam maj preci ty pruzinky [[:
1
...
67
68
69
70
71
72
73
74
75
76
77
78
79
80
81
82
83
84
85
86
...
2263
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? Mazat! Dva dny je dlouhá doba. 11:10:13 15.06.2021odpovědět
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? Nemazat. Nikdy nemažu a to hlavně na písku. nene 11:13:23 15.06.2021odpovědět
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? nech je tam, dva dny je ok. Ja si treba uz neutiram prdel, davam pokus kazdy rano a byla by to zbytecna prace. carovej rozhodci 11:59:02 15.06.2021odpovědět
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? Mazat, je to asi stejný jako kdybys tam nechal natažený lano na top rope. 13:31:23 15.06.2021odpovědět
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? Nejvíc pobaví, načárkovaný chyty, který by neviděl leda tak slepej. Nečárkujte kdyžtak evidentní stupy a chyty, díky. 15:37:24 15.06.2021odpovědět
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? Nádherná kokotina tohle čárkování. By mě zajímalo, odkud to přišlo, a který chytrák to vymyslel. Občas si namáguju malé stupy při ostrém pokusu. Chápu, že si někdo načárkuje chyt za hranou, který není vidět, ale takovou čárku si má zase smazat. Čemu už nerozumím, jsou čárky na jasně viditelných chytech. Brzy přijde doba, kdy se to bude barevně sprejovat, aby to více připomnělo umělou stěnu. Mimochodem moja stará mezi nohama čárku taky nemá a zatím jsem se vždycky bez problému trefil. 15:42:45 15.06.2021odpovědět
    Re: Čárky mazat nebo nemazat? no tak vono mágovat stupy... 16:05:12 15.06.2021odpovědět
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? Mě teda čárky nevadí... Pokud se tam vrátíš dřív než za týden a po ukončení projektu jich většinu odmažeš, tak za mě cajk... N 20:44:31 15.06.2021odpovědět
    Umíš se sám vy...t? Proboha co je to za otázku?!?! Je ti 7? Chybí ti vychování? Nemáš selský rozum? Nebo jsi prostě opravdu jenom takový k...t? Jedno z toho je určitě pravda a taky odpověď na tvé případné další životní strasti a problémy. Promiň, ale na tohle fakt nic slušného a rozumného napsat nejde.... Tomáš 23:19:27 15.06.2021odpovědět
      Re: Umíš se sám vy...t? Přesně tak, selský rozum a vychováni. Ale otázky jsou soucasti vychováni. Ale pokud to v ty hlavě nemáš, tak sní otázky ti nepomuzou. 06:01:28 16.06.2021odpovědět
    Re: Čárky mazat nebo nemazat? Me to třeba sere, zvlášť v lehkých cestách. Kurvi mi to OS a celou zábavu s tím spojenou 00:02:23 16.06.2021odpovědět
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? Nemazat vubec. Kdyz ty carky pomahaji tobe, urcite budou uzitecne i pro nekoho dalsiho. 08:39:53 16.06.2021odpovědět
    Re: Čárky mazat nebo nemazat? Presne.. Tady je zas moralistu jak v kostele.
Pro me je obilena a ocistena cesta mnohem pritazlivejsi nez zacernalej zaprasenej hnus,kterymu se kazdy vyhne obloukem.
Tez rozhoduje, kde cesta je. Na pisku po sobe cistim,dlouhy cary na frekventovanych cestach pred frnakem je hnus.
Na druhou stranu nechat si oznacenych par chytu treba v 30m v ceste-proc par znacek na pokusy neudelat-kdyz pomuzou, nikomu nevadi a pak je smaznu.
Kdyz bylo potreba, psal jsem si L leva noha, P- prava ...
U ochrancu prirody hledaj posily,co mago taky nesnasej. Tvrdi, ze rozezira a nici skalu. Radilalove by se mohli jit realizovat - udelat si praxi buzerace na letni brigosce.
Tramp Bernasek 06:06:34 17.06.2021odpovědět
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? Čárkování odejde tak jako přišlo . Dnes se ve světě převážně využívá předmágování kartáčkem všech stupů i chytů , což se využívalo již před čtvrt stoletím na Hardgritu v Anglii , Yosemitech i Fontáči . Čárky pak již nejsou třeba . Já mám čárky rád a v mých očích jsou čárky reklma na cestu , co lákají k přelezu . Když se projdeš po skalách uvidíš stejně tak jako já že se cesty i bouldry lezou převážně ty načárkovaný . S pozdravem Tomajda Tomajda 09:21:18 16.06.2021odpovědět
    Re: Čárky mazat nebo nemazat? Tick lajf volové.mágo je zázrak.kubík mága.koupeme se v tom obden Čáryfuk 14:04:49 16.06.2021odpovědět
  Re: Čárky mazat nebo nemazat? ja bych to tam nechal, je to znamení doby. značky mágem jsem potkával už před třiceti lety za celou dobu jem nikoho neviděl ty značky mazat ,vžycky jen přidávat další. lidi vžycky čmárali po skalách tak chujstym kdysitakylezec 09:12:50 17.06.2021odpovědět
    Re: Čárky mazat nebo nemazat? Mazat, nemazat, lízat, nelízat Ilona Čárková 11:54:22 17.06.2021odpovědět
      Re: Čárky mazat nebo nemazat? Čárky je nejlepší udělat tam, kde nejsou chyty a poté sledovat marné pokusy přelezců umožmoulat to nic, co jim označíme :-). Doporučuji hodně čárkovat, je to prdel. Malíř 15:44:57 17.06.2021odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: