Minulý týden jsme jeli v M Krase z nouze na Jáchymku a před odjezdem jsem se díval na čhs, jestli tam není uzavírka. Nebyla. Když jsme dorazili na místo, tak jsme byli překvapení, že tam jsou zákazové cedulky kvůli hnízdění. Máte s tím nějaké zkušenosti,
zdar, nějak se mi po pauze rozjela noha nebo měknu, ale lezu v ocun ozone qc a ten gumovej pás přes nárt (3sys) mě začíná pěkně srát. Přemejšlím že ho říznu aby lezečka povolila. zhruba v půlce?
tlak je tak nějak napříč zhruba stejnej takže říznout
Z YouTube na mě vypadalo následující video, skutečně zajímavé. Dle mého názoru návod jak se to nemá dělat. Minimální rozestupy, jištění otřesné. Schválně co všechno mi ještě uniklo.
Ahoj, V Kačáku v Lomu u Cesty jsou z letoška tři nové cesty v luně (nástup z police) mezi cestami Zkratka do Ráje a Eskalátor. Ani po několikátém přelezu si nejsem jistý klasou. Pod převísek je to všechno kolem 7 ale finální krok přes převis mi přijde výd
zdar, nějak se mi po pauze rozjela noha nebo měknu, ale lezu v ocun ozone qc a ten gumovej pás přes nárt (3sys) mě začíná pěkně srát. Přemejšlím že ho říznu aby lezečka povolila. zhruba v půlce?
tlak je tak nějak napříč zhruba stejnej takže říznout gumu z vnitřní nebo vnější strany je taky možnost.
Neřešil jste někdo podobný dilema? Nerozhodilo to tvar lezečky?
Řekl bych, že tím říznutím ta lezečka ztratí výraznou část své podpůrné funkce.
Nabídnu osobní zkušenost z lckdwn. Moje tělo si lezeckému pohybu odvyklo, nohy taky, všechny ty svalíky klenby atd. si daly bene. Skoro bych to viděl tak, že je potřeba se opatrně rozlejzat a tělo postupně znovu zvykat zátěži. Začátečník taky nekupuje hned výkonnostní lezečky. Skoro bych radil lézt chvíli v pohodlnějších botách, a až se trochu za dva tři měsíce naleze objem a pochopí to aji levá noha, tak se vrátit do španělskejch bot.
Řekl bych, že tím říznutím ta lezečka ztratí výraznou část své podpůrné funkce.
Nabídnu osobní zkušenost z lckdwn. Moje tělo si lezeckému pohybu odvyklo, nohy taky, všechny ty svalíky klenby atd. si daly bene. Skoro bych to viděl tak, že je potřeba se opatrně rozlejzat a tělo postupně znovu zvykat zátěži. Začátečník taky nekupuje hned výkonnostní lezečky. Skoro bych radil lézt chvíli v pohodlnějších botách, a až se trochu za dva tři měsíce naleze objem a pochopí to aji levá noha, tak se vrátit do španělskejch bot.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.