Jako nejsem žádnej velkej geolog, ale jste si jistý, že je to žula? Není to rula s žílou křemene? Nebo něco podobného? Jako žula to fakt nevypadá, ale možná je to vskutku jen moje neznalost.
Hm vod Fénixe mám HP25 a je to pěkná sr. Nekvalitní kabeláž (křehne izolace popraská po 5mm následně se ulomí drát, možný zkrat bez jištění=klidně zahoří v báglu), blbě se to mění - debilně řešený pouzdro. Nekvalitní mikrospínače, i svítivost během pár le
Nedejte se mýlit zamčenými vraty a opravou skateparku. Na nás lezce ve Viktorce mysleli a zavedli pro nás následující režim: zajdete na recepci stadionu, požádáte o klíč, paní si zapíše Váš telefon a vydá instrukce: zamknout za sebou, zalézt si, zase zamk
Ahoj vespolek. Zajímalo by mě, jestli tu někdo pamatuje nebo zná pamětníka doby, kdy se vznikaly lezecké cesty na Štarkově (Vysočina). Mám to tam rád a zajímaly by mě podrobnosti o tom, jak to tenkrát vypadalo.
Ahoj lezci! Nevíte někdo, co je to za novou cestu v pravé části jižní stěny přes 2 stříbrné kruhy? Vypadá to nově, na lezci ani skalních oblastech nenalezeno...
Hm vod Fénixe mám HP25 a je to pěkná sr. Nekvalitní kabeláž (křehne izolace popraská po 5mm následně se ulomí drát, možný zkrat bez jištění=klidně zahoří v báglu), blbě se to mění - debilně řešený pouzdro. Nekvalitní mikrospínače, i svítivost během pár let dost klesla. Kabel chcípl po dvou letech a nikdy jsem za něj nezatáhl silou.
Přešel jsem na laciný čelovky z Alíka a zjistil že udělají stejnou službu za desetinu ceny. Na zásadní akce beztak musíš mít záložní celou čelovku.. Panty mi praskaly i na BD, kabely taky na BD i na Petzlu (dvě MYO XP mi odešel kabel, zase křehká izolace nevhodná pro ohyb)
Vona je to pravda. Nejde o komunisty, ale o ekovývoz vší výroby na západ. Máme na chatě čistírnu odp. vod., jednou se tam něco posralo, přijel chlapík to opravit. Byl neskutečně sympatickej, hoven se nebál a dost ho ta práce bavila, bylo dost zajímavý se ho na tydle zařízení a vývoj ptát, slovo dalo slovo a vypadlo z něj, že ta naše čistírna ze začátku 90. let, je dělaná fest, rozvodová skřín se spínačema, je prej nesmrtelná, to se to ještě vyrábělo v Rakousích, prej je všechno robustnější než dnes, takže to jen tak nevyhoří, ty současný se prej kazej rychle, furt je mění, lepší nejsou. Pokažená věc, byl plovák o něm taky říkal, že ať nepočítám, že ten novej vydrží jako ten starej.
Zase to zaběhlo kamsi. Proč nejdou komentáře pod test? Aaa, přihlásit se. To rovnou dejte přihlašování pro přístup na lezce. To by aji odpovídalo obsahu, kdy největší "hit" poslední doby jsou pojistky...
Já koupil čelovku na Aliexpressu, asi za 8 Euro, s tím, že jsem vzal rovnou dvě, když se jedna podělá, tak ji vyhodím a vezmu druhou, za ty prachy není co řešit. No, po pěti letech ta druhá stále leží v šuplíku, protože ta první pořád funguje bez chyb a závad :-) Parametry několikrát lepší jak všichni Fénixové :-)
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.