Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
7.Nespoutaný 11494
8.Suchan 11187
9.H2 11019
Bouldry:
7.Popovský 10475
8.Danda 10403
9.Stráník 10400
Hory:
9.Nešťák 5095
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231384 cest
Nové přelezy:
Der Pickni 8+/9-
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A

Stěny
BASE CAMP BAR - Přerov
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
LSJ - Javorník

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
HUDYsport - Olomouc
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 skialp09.11.2021
Ahoj, nevíte zda už se někde dá skialp v Rakousku/Itálii? Případně zdroj informací, tipy, nápady ... nějaký sníh už napadl.
Díky
 Re: skialp09.11.2021
jo
 Re: skialp09.11.2021
koukal bych na nejvyšší polohy

 Stěna Bigwall07.11.2021
Možná se to zdá jen mně, ale přijde mi, že úroveň cest na BigWallu nějak upadá. Cesty se mi tam zdají oklouzané a klasa někde ustřeluje víc než je obvyklé. Některé cesty mají datum výroby i třeba únor 2020.Dřív jsem si pochvaloval, jak tam jsou cesty pěkn
 Re: Stěna Bigwall08.11.2021
Ja tam byl po delsi dobe pred 2 tydny a klasa se mi zdala nejaka prisnejsi, ale je pravda, ze se roz
  Re: Stěna Bigwall08.11.2021
Tak zimu na péřovku teda hoši úplně nepotřebuju. A z toho co jsem tam nedávno viděl je celkem znatel
   Re: Stěna Bigwall20.11.2021
Že tam chodí málo lidí může být i důsledek toho, jak se zdražilo a že dlouho nenabízeli žádné zvýhod
    Re: Stěna Bigwall20.11.2021
Jasně, ze je to tím, ze nemají permice na vstupy (měsíční permice je prostě blbá) a neberou multinu,
     Re: Stěna Bigwall21.11.2021
Za mě je jinak měsíční permice ok...
 Re: Stěna Bigwall11.11.2021
Me tam hlavne tocej ty protivny krouzky a jine klubovy akce s furou harantu. Ale co se delat, stena

 Lezecký batoh 30L pro holku -160cm05.11.2021
Ahoj, hlavne holky, už dlhšiu dobu hľadám lezecký batoh na vícedélky s možnosťou pripnutia cepínu, ktorý by mal okolo 30 max 40 litrov a vážne mi sedel, som veľmi nízka- 160 cm. Skúšala som a nesedeli: black diamond speed, deuter guide - sl aj lite, mammu
 Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm05.11.2021
Millet Prolighter 30+10 LD?
  Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm05.11.2021
Strašný taháček :-D, ten nemá 30l ani omylem :-D spíš tak 50... :-D
  Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm08.11.2021
Moc pěkný je Mountain Equipment Tupilak 30,ale nevím jestli má kratší záda. Já mám 180 cm a je mi id
 Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm05.11.2021
Mamut Trion Nordwand Women ;-)
 Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm05.11.2021
Pokud to má být hlavně na lezení, tak potřebuješ batoh bez vyztužených zad.
Mám výbornou zkuš
 Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm05.11.2021
Ahoj, PEUTEREY INTEGRALE 35+10 W spokojenost.
 Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm05.11.2021
Hazel je byľku nižšia, ale lezie 25 rokov, čo tak okukať od nej ?
 Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm05.11.2021
Ahoj, prosím, trochu upřesni využití.
Bude to batoh hlavně do stěny na vícedélky?
Sk
  Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm05.12.2021
Myslím, že som využitie upresnila dostatočne už hore. Viacdĺžky, lezecký batoh, cepiny- čo znamená,
  Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm05.12.2021
Myslím, že som využitie upresnila dostatočne už hore. Viacdĺžky, lezecký batoh, cepiny- čo znamená,
 Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm08.11.2021
Ortovox Peak Light 30 S (S znamená short).
 Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm11.11.2021
Taká mám výbornou zkušenost s batohem z Dekáče. Jednoduchý, lehký, odolný. Jde poskládat do malinkýh
 Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm05.12.2021
Ahoj tak nakoniec som sa rozhodla pre už vyššie spomínaný Ortovox Peak Light 30 S. Na moju výšku sed
  Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm06.12.2021
práve zašívam diery na obstarožnom Deuter Guide 35 + , 1250 - 1500 g aj s bederným pásom. Napadlo
   Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm15.12.2021
Nie sme tak bohatí aby sme si kupovali lacné veci. A potvrdilo sa mi to uz milionkrát.
    Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm15.12.2021
i tak še da
   Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm15.12.2021
Mám ten sprint 33 za 990,- (byl ve slevě). Je to dělaný jako lehký a jednoduchý. Ideální do stěny. D
  Re: Lezecký batoh 30L pro holku -160cm06.12.2021
Jo, Ortovox batohy jsou super, na skialp nebo freeride možná úplně nejlepší.

 Pavlův kopec u Jimramova04.11.2021
Nevíte někdo, co je za cesty na skále na Pavlově kopci u Jimramova? Takový kvak... teď tam svítí pár nových borháků. Na horosvazu jsem to nenašel.
 Re: Pavlův kopec u Jimramova16.11.2021
Ahoj, přidávám se k tvé otázce! Pod tím kopcem bydlím, na lezení to tam mám nejblíž a často mi vrtá

 Krkavka u Semil04.11.2021
Myslíte, že bude o víkendu suchá Krkavka u Semil? Nejsem místní,  tak nevím,  jak to zatéká... Teplotu neřeším.
 Re: Krkavka u Semil04.11.2021
To hlavní asi suché bude. Max výlez bude trochu mokrý.
 Re: Krkavka u Semil04.11.2021
Řekl bych, že to bude proteklý, napršelo dost. Vyhlídka půjde. A nebo si pro všechny případy vezmi c
  Re: Krkavka u Semil05.11.2021
Nebo holinky...

 Adršpach kempování zdarma31.10.2021
Čau, když mně Pif jako majitel kempu ted o prodlouženém víkendu požádal obejít na Zámecké kempaře ohledně zaplacení, netušil jsem že všichni po ujištění že zaplatí, několik nocí vegetí a pak zmizí po anglicku bez zaplacení. Tak si říkám jestli vám to není
 Re: Adršpach kempování zdarma31.10.2021
tenhle ceskej evergreen :D trapas, ale aspon je na skopek!
  Re: Adršpach kempování zdarma31.10.2021
Smutne.holt si ty vychcany bude muset pif hlidat..jsou i mezi nami.
 Re: Adršpach kempování zdarma31.10.2021
Je to trapny, bez jakejchkoli pochybnosti a polehcujicich okolnosti.
O to smutnejsi ze to zre
  Re: Adršpach kempování zdarma02.11.2021
Máš pravdu, v zemi kde si musíš upravit zákony a lhát, aby jsi vyhrál ve volbách, nemůžeš očekávat z
   Re: Adršpach kempování zdarma02.11.2021
Všichni se tu rozčilujete, ale nedodržujete (včetně Čaje) ani vlastní pravidla v lezení. Je zákaz le
    Re: Adršpach kempování zdarma02.11.2021
tvl už to nehul.
     Re: Adršpach kempování zdarma02.11.2021
já bych to považoval za trefnou glosu. obecně se konsensuálně kálí na mnohá pravidla (která nejsou n
      Re: Adršpach kempování zdarma03.11.2021
Ty vl, mluvíš jak Fiala. Dlouho. Nic neřekne. A hraje to na všechny strany.
       Re: Adršpach kempování zdarma14.11.2021
Jenže má pravdu.
        Re: Adršpach kempování zdarma15.11.2021
Přestaň vysedávat u počítače a hybaj domů.
   Re: Adršpach kempování zdarma30.11.2021
a kdo si co upravil ?
  Re: Adršpach kempování zdarma15.11.2021
" ...se zalohou za pripadne poskozeni zarizeni kempu."

Tohle už jsi někde
 Re: Adršpach kempování zdarma01.11.2021
Nebuďte píchusové a nekažte tu možnost ostatním, jsou to poslední místa, kde ty zelený gumy nemají p
  Re: Adršpach kempování zdarma01.11.2021
Zelený gumy jo? Komu patří Hlavní parkoviště? Obci a jenom kobylkaření a obsírání okolí lezci způsob
   Re: Adršpach kempování zdarma01.11.2021
Spíše přemýšlím nad parazitama typu rodinka v obytňáku. Styďte se.
   Re: Adršpach kempování zdarma30.11.2021
Tak obsírání okolí parkoviště se zdá jako pičovina, když je tam otevřenej nonstop hajzl. spíš jde o
    Re: Adršpach kempování zdarma30.11.2021
Zdar. Situace je taková, že non-stop záchody jsou pořád od zadní části parkáče, kde většina (nejen)
     Re: Adršpach kempování zdarma30.11.2021
S tím vyměšováním jsem to bral podle sebe, protože mi přijde furt pohodlnější dojít si těch 150m, kd
      Re: Adršpach kempování zdarma01.12.2021
Jak říká Jaroslav V. Mareš ze serveru badatele.net - Úřad pro rovnoměrnou distribuci blbců funguje s
 Pif k zamysleni01.11.2021
Pokud kempař, lezec nezná čaje(od vidění<>znát), tak ten jen těžko může čekat, že mu zaplatí.
  Re: Pif k zamysleni01.11.2021
No jde o osobni nastaveni. Pokud hledas argument proc kempare ojebat, tak si vzdycky duvod najdes. J
   Re: Pif k zamysleni01.11.2021
Potom chápu to naštvání
   Re: Pif k zamysleni02.11.2021
Jsou to příživníci a vychcani. Jejich děti budou stejný sobci.
  Re: Pif k zamysleni02.11.2021
Nebyl jsem tam, neznám přesnou situaci.

Ale kempař přeci nemusí znát Čaje, je to o s
 Re: Adršpach kempování zdarma02.11.2021
Je to opravdu o osobním nastavení. Ale je to v Ádru a lokalit na přespání tam moc není, může si kemp
 Re: Adršpach kempování zdarma02.11.2021
Že se platit má a kdo to ojebává je hovado, o tom žádná. Ale, bo to tam neznám, by mne zajímalo jak
  Re: Adršpach kempování zdarma02.11.2021
a to je legalni oficielni kemp?
   Re: Adršpach kempování zdarma03.11.2021
Píšu, že to tam neznám ... mne zajímala ta forma komunikace, bo jak to bylo popsané to mohlo být pro
 Re: Adršpach kempování zdarma02.11.2021
Nic moc mi do toho není, ale tipuju že kempíci si to vyložili po svým a pokud na ně majitel nezaklek
 Re: Adršpach kempování zdarma03.11.2021
Čaji, jako to placení bylo domluvený? V určitou hodinu? Nebo bylo možný zaplatit kdykoliv? Kdysi (př
  Re: Adršpach kempování zdarma04.11.2021
A nebo taky mu ty prachy nechám na stole a jdu. Ať ten člověk byl lempl, nebo ne, tak ty jsi ho okr
   Re: Adršpach kempování zdarma04.11.2021
Souhlas. To, ze nepřijde obsluha nijak neospravedlňuje fakt, že si zlodějíček a podnik si okradl Kar
    Re: Adršpach kempování zdarma05.11.2021
Hele, to jsou dva přístupy a oba jsou ok. Já si objednám a zkonzumuji službu a jsem tedy povinen za
     Re: Adršpach kempování zdarma17.11.2021
Byl jsem v lezeckém kempu bez obsluhy. Parkáč se platil bankovka do obálky s číslem spz do schránky.
 Re: Adršpach kempování zdarma13.11.2021
Ahoj. Do těhle končin se lezecky moc nedostanu, ale můžu se zeptat co to spaní na louce (nebo kde vl
  Re: Adršpach kempování zdarma14.11.2021
tohle je regulérní kemp jen bez papírů - záchody, kohouty s vodou ... Akorát bacha, abys tam nejel z
   Re: Adršpach kempování zdarma15.11.2021
Takže černota :-D ok díky za info...
    Re: Adršpach kempování zdarma15.11.2021
:D

 Foto dne31.10.2021
Cesta se nejmenuje Odyseus, ale Odysea.
 Re: Foto dne01.11.2021
Dík opraveno.

 Foto dne:26.10.2021
V popisku je Súlov, ale řekl bych, že je to foceno na Prečíně...
 Re: Foto dne:26.10.2021
Vypadá to tak.
 Re: Foto dne:26.10.2021
Jo, je to Prečín, cesta Zmrtvychvstanie:
  Re: Foto dne:27.10.2021
Správně to je "Zmŕtvychvstanie".
   Re: Foto dne:27.10.2021
Dík opraveno.
    Re: Foto dne:01.11.2021
     Re: Foto dne:01.11.2021
sory, spletl jsem si diskuzi, to melo byt k tomu prispevku odysea

 Nepál Annapurna circuit trek 202123.10.2021
Jsem právě v Nepálu na Annapurna circuit (23.10.2021). Vše je v provozu, žádné omezení díky covidu není. Na letišti nikdo nedělal problémy (stačí mít očkování, pcr test a on-line vyplněný formulář o covidu). Karanténa po splnění těchto podmínek žádná.
 Re: Nepál Annapurna circuit trek 202124.10.2021
Už to propojili silnicí?
 Re: Nepál Annapurna circuit trek 202126.10.2021
Očkování a test nejsou omezení? Tvl...
  Re: Nepál Annapurna circuit trek 202101.11.2021
Ne nejsou...;-)

 Dratnik18.10.2021
Ahoj. Nevi nekdo co se stalo v sobotu na Dratniku?
 Re: Dratnik18.10.2021
Zdroj: webohled.hasici-vysocina.cz
"Pomoc ZZS s transportem osoby, z výšky, 16.10. 15:47
  Re: Dratnik18.10.2021
...rozuměj s "transportem osoby" ;)
 Re: Dratnik21.10.2021
Holka spadla pri cvakani pres 10 metru skoro na zem, bo velky pruves lana. Nemela helmu a prastila s

1   ...   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   78   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Stěna Bigwall
Možná se to zdá jen mně, ale přijde mi, že úroveň cest na BigWallu nějak upadá. Cesty se mi tam zdají oklouzané a klasa někde ustřeluje víc než je obvyklé. Některé cesty mají datum výroby i třeba únor 2020.Dřív jsem si pochvaloval, jak tam jsou cesty pěkně postavené a v rozumných intervalech obměňované.Teď už ten pocit nemám.
Škoda.
O zimě, která tam poslední dobou panuje, se kriticky vyjadřovat nechci, někomu může třeba vyhovovat.
wallda17:49:17 07.11.2021
odpovědět 
 Re: Stěna Bigwall
Ja tam byl po delsi dobe pred 2 tydny a klasa se mi zdala nejaka prisnejsi, ale je pravda, ze se rozlezam po zraneni. Mistnaci rikali, ze prej ty cesty jsou ted technictejci. ;-) Zima je za me super, nejhorsi je, kdyz ti zacne to xichtu (a na ruce) vat horkej vzduch v cruxu jako driv. Perovku teda kazdopadne s sebou. A po osmy uz celkem volno, coz je super.
 caliman12:03:21 08.11.2021
odpovědět 
  Re: Stěna Bigwall
Tak zimu na péřovku teda hoši úplně nepotřebuju. A z toho co jsem tam nedávno viděl je celkem znatelné, proč se netopí a moc nestaví. Řekl bych, že společný jmenovatel jsou peníze. Přesněji tržby. Třeba se to s vyšší zimní návštěvností zlepší(osobně v to nevěřím). Co se týče cest. Klasa je v mnoha cestách ustřelená směrem nahoru celkem značně. Hlavně v cestách stavěčů ze severních částí Moravy a to hlavně na pilířích. Mají to prostě hozený jinak. Asi proto tam lezou to, co lezou. Co by bylo ovšem hodně fajn, je stavba nových cest na obou pilířích. Lézt rok a půl pořád stejné cesty je trochu blbý. Hlavně, když tahle stěna má ten bonus, že je to lezení jak ve skalách. Majitel by si toho potenciálu po těch letech už mohl všimnout.
Bigwaller14:44:48 08.11.2021
odpovědět 
   Re: Stěna Bigwall
Že tam chodí málo lidí může být i důsledek toho, jak se zdražilo a že dlouho nenabízeli žádné zvýhodněné ceny a permice. Ty už sice zase (nevím jestli ne jen částečně) fungují, ale když máš původní 30denní permici za 1.100,- a najednou je za 1.500,- (to je víc jak o třetinu původní ceny...), tak to díky, nechci. Svoje peníze radši nechávám jinde. Kdyby byly ceny únosnější chodil bych tam dál. Milan
Milan14:09:34 20.11.2021
odpovědět 
    Re: Stěna Bigwall
Jasně, ze je to tím, ze nemají permice na vstupy (měsíční permice je prostě blbá) a neberou multinu, jako mě to zas tak nevadí, je tam narozdil od offu nebo mamuta vždycky volno, ale aby jim to nespadlo uplne.
19:24:15 20.11.2021
odpovědět 
     Re: Stěna Bigwall
Za mě je jinak měsíční permice ok...
Milan15:51:36 21.11.2021
odpovědět 
 Re: Stěna Bigwall
Me tam hlavne tocej ty protivny krouzky a jine klubovy akce s furou harantu. Ale co se delat, stena na tomhle vydelava asi vic nez na par pitomcich co si tam chodi zalezt po praci.
Funtomas13:59:54 11.11.2021
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192434)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Úžeh 5A Zvůle
Výcviková 5 Choustník
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1285 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1465 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1436 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi