Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231214 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Prve lavinove smrtaky sezony14.12.2021
https://www.hzs.sk/ typy-aktualit/ lavina-pod-kriznou-strhla-dvoch-skialpinistov/
(odstran 2 medzery)
 Re: Prve lavinove smrtaky sezony14.12.2021
Dneska našli i druhého.
 Re: Prve lavinove smrtaky sezony15.12.2021
Profil
 Hole skialp14.12.2021
Kdysi jsem někde četl, že na Valašsku jsou vyráběny teleskopické hole pro italskou značku, ale nemůžu si vzpomenout na název a nemůžu to najít. Nepomůžete mě nasměrovat? Díky.
 Re: Hole skialp14.12.2021
Gabel
  Re: Hole skialp14.12.2021
Ne, zdá se mi, že Gabel to neni.
   Re: Hole skialp14.12.2021
no možné že Valašsko tehdá nebylo v ČR. Nepamatuji se
    Re: Hole skialp14.12.2021
Valašské království je v ČR?
 Re: Hole skialp14.12.2021
Jsou to hole firmy ITALBASTONI, bližší na fb
  Re: Hole skialp15.12.2021
A MY SME VALAŠii,
jedna rodinaaaa
  Re: Hole skialp16.12.2021
Bingo, to je ono. Diky

 Diktatura Chs06.12.2021
Tak jsem si precetl, co vsechno krasneho a dobreho prinese zavodni licence Chs. Chs v tom vychalovani zapomelo ale napsat, ze licenci zavadi z pozice sily a nadutosti. Proc? Protoze udeleni licence pominuje clenstvym v Chs.
Pokud chces byt reditel
 Re: Diktatura Chs06.12.2021
Politiku necham stranou. Nerozumim ale naprosto nesmyslnemu a neopodstatnenemu zvysovani vstupni bar
  Re: Diktatura Chs07.12.2021
A co lezci ze zahranici? Budou se smet ucastnit zavodu poradanych Chs?
 Re: Diktatura Chs06.12.2021
No ty vole. Hlavne se prezentovat konfrontacnim videm s Holeckem, kde se ohrazuje vuci AV. Jako chla
  Re: Diktatura Chs07.12.2021
Né že bych se chtěl svazu nějak zastávat, ale našel jsem na jejich webu jen video s Holečkem, kde tv
   Re: Diktatura Chs07.12.2021
Chlapče, no tak. To pojištění je v pohodě a funguje, když dodržuješ podmínky. Jen borci nedodrželi..
    Re: Diktatura Chs07.12.2021
Když už přirovnáváš k autům, tak spíš máš technickou jen prošlou, auto naprosto v pořádku, někdo tě
     Re: Diktatura Chs07.12.2021
Alpenverein to obvykle ve sporných případech dělá tak, že zaplatí, a pak se s tebou třeba soudí nebo
     Re: Diktatura Chs07.12.2021
Pokud by neměli permit a povolení tak celkem pochybuju a ty případy kdy AV neproplatila ani haleř s
      Re: Diktatura Chs07.12.2021
Však v pořádku, kdo chce ČHS trio, ať si ho pořídí. Já jsem chtěl pouze Uniqě zdarma trochu pomoci z
     Re: Diktatura Chs08.12.2021
Ty auta bych sem netahal. Máš-li prošlou technickou, jak dokážeš, že auto bylo v pořádku? Krom toho,
      Re: Diktatura Chs11.12.2021
:-D maš-li prošlí permit jak dokážeš , že tam máš co dělat? BTW porušuješ jejich zákony ;-). Je to s
    Re: Diktatura Chs09.12.2021
permit zpětně dostali, takže to byla fakt jen byrokratická liknavost na straně pákistánských úřadů,
     Re: Diktatura Chs09.12.2021
Neplatila - no a co? V pořádku. Pravidla jsou jasně daný. Pokud se někam nedoporučuje cestovat, nikd
      Re: Diktatura Chs10.12.2021
to jo, je to velmi jednoduchý. ale taky tupý a krátkozraký a vychcaný, možná to je legální, ale není
       Re: Diktatura Chs10.12.2021
Lukynku si mimo jako vždy!
       Re: Diktatura Chs14.12.2021
Mluv za sebe, ty tvoje pražský slinty se nedají číst, zastydlej intouš co leze tužku a zbytečnej jak
     Re: Diktatura Chs09.12.2021
Půlka Evropy?! Kvůli terorismu nebo občanské válce? Kde jsi tohle sebral? Omezení se týkalo politick
      Re: Diktatura Chs10.12.2021
kvůli covidu.
       Re: Diktatura Chs11.12.2021
:D\:D jasně blouzni dál ...
   Re: Diktatura Chs07.12.2021
Jasne, asi jako Jarda Jagr jezdi na elektrokole. Rozumne by mluvil, kdyby se ve zduvodneni proc byt
 Re: Diktatura Chs07.12.2021
klidně mě setřete že tomu nerozumím, já tomu totiž fakt nerozumím, ale:
- matně si vzpomínám
 Re: Diktatura Chs07.12.2021
Ve světle těchto a podobných debat by mě zajímalo, jak dopadla studie, kterou ČHS objednával. Viz po
  Re: Diktatura Chs07.12.2021
Haha, zrovna jsem s koncem roku přemejšlel o nákladech. GDPR analýzu asi nejde dělat každej rok znov
   Re: Diktatura Chs07.12.2021
To asi nebudou až tak přehnané peníze. Ale chtěl bych vidět výsledky. Jestli to opravdu proběhlo, ta
   Re: Diktatura Chs10.12.2021
O jaké GDPR analýze to mluvíš?
    Re: Diktatura Chs10.12.2021
Neboj, nejsem Bloudek a nechystám se zadat gdpr analýzu ČHS na účet členů ani nic podobného;)
 Re: Diktatura Chs07.12.2021
Pominu to přirovnání. Mladší možná neví, že členství v KSČ znamenalo něco jiného než členství ve spo
  Re: Diktatura Chs07.12.2021
může se účastnit open soutěží.
   Re: Diktatura Chs07.12.2021
Slovaci se tedy nebudou moci ucastnit zavodu Chs.
    Re: Diktatura Chs07.12.2021
to záleží. ve spoustě (spíš malých) sportů je zvykem dělat národní mistrovství jako otevřené, a poku
     Re: Diktatura Chs07.12.2021
A co tim to krokem Chs ziska. Monopol? Bravo! Misto uvolnovani restrikci a vsech moznych birokratick
      Re: Diktatura Chs07.12.2021
Proč by se národního poháru měli účastnit cizinci? Neztrácí náhodou to "český pohár" hodno
      ČHS neboj, děláš to dobře07.12.2021
Je to teda hrozná sranda vás tady číst. Přehlídka mudrců a dotazy jak ve školce. Závodní licence jso
       Re: ČHS to dela pro prachy !08.12.2021
Predsedovi 60 000,-mesicne
Plno odmen ostatnim.
Ano, delaji to tak i jine svazy.
        Re: ČHS to dela pro prachy !08.12.2021
Blouzni dál...
 Jo, je to v řiti08.12.2021
Celá tahle debata plasticky ukazuje, kam se ČHS dostal. Od spolku, který kdysi dobrovolně sdružoval
  Re: Jo, je to v řiti08.12.2021
no já si myslím, že volání závodně sportovního lezení po sportovním lezení došlo kýženého naplnění,
   Re: Jo, je to v řiti08.12.2021
A kde je ten svaz pro horolezce? Citim se byt horolezcem. Ale byt v Chs je pro me neprijatelne. Chte
    Re: Jo, je to v řiti08.12.2021
za mě:
v ideálním případě jeden velký "alpský" spolek s turisty a skialpinisty, a m
    Re: Jo, je to v řiti08.12.2021
Co to sakra meleš? Svaz se stará o skály, dotuje jištění, vyjednává povolení a má správce skal. Co ž
     Re: Jo, je to v řiti09.12.2021
Jo? Tohle všechno svaz dělá? O skály se starají konkrétní lidi, kteří u nás ve většině v CHS vůbec n
      ČHS toho dělá dost09.12.2021
Kdo psa chce bít, tak hůl si vždy najde. Svaz dodává dotovaný jištění prvovýstupcům a správcům skal
       Re: ČHS toho dělá dost09.12.2021
Jasně, a díval jsi se někdy kolik ČHS na tu údržbu a vyjímky dává z celkového balíku? Za mě to není
        Re: ČHS toho dělá dost09.12.2021
A koukal jsi i na to, odkud a na co celý ten balík pochází? Pokud ČHS dostane většinu peněz na repre
         Re: ČHS toho dělá dost10.12.2021
odkud ten celý balík pochází?
no ano, samozřejmě, kromě příspěvků členů pochází částečně od p
          Re: ČHS toho dělá dost10.12.2021
Dost zvláštní úvaha. Když ty peníze alespoň z malé části nedostane lezení, rozdělí se mezi jiné spor
           Re: ČHS toho dělá dost13.12.2021
ano, možná, že je to zvláštní úvaha a dost možná, že to patří do jiného století a do jiné země.
       Re: ČHS toho dělá dost09.12.2021
Nemám důvod přidávat ruku k takovýmu dílu, kde se právě platí ten aparát, dojej evropský dotace a ta
        Re: ČHS toho dělá dost10.12.2021
A ty si myslíš, že v AV se neplatí aparát a nedpojej evropský dotace? Členstvím v AV podporuješ Raku
         Re: ČHS toho dělá dost10.12.2021
Jaký vliv máš ty konkrétně na peníze ČHS? Na valných hromadách jsem si všimnul, že nikdo z delegátů
          Re: ČHS toho dělá dost10.12.2021
Za mě je to jednoznačný. Pokud má pojišťova plnit , musí lezec splnit základní podmínky: koupit si p
           Re: ČHS toho dělá dost10.12.2021
1) Člověk se pojišťuje na něco jiného, než popisuješ.

2) Jak to souvisí s tím, co ta
         Re: ČHS toho dělá dost11.12.2021
Hele, tohle je zajimavy tema. Pred necelym rokem jsem si porovnaval pomer poctu clenu a poctu placen
          Re: ČHS toho dělá dost11.12.2021
Jedna paní povídala. Něco tvrdíš a nedokládáš fakty. Lepší mlčet anebo si dát tu práci....velikost č
           Re: ČHS toho dělá dost11.12.2021
Ty fakta si muze najit kazdej, pochybuju, ze by z webu mezitim zmizely. Mne to jednou stacilo. Cokol
            Re: ČHS toho dělá dost11.12.2021
A komu tím prospěješ? Organizace se o něco snažī, dává tomu co může. Tebe to neoslovuje a k
             Re: ČHS toho dělá dost12.12.2021
Když je tu řeč o penězích, a že to někdo dělá za málo, tak suchým faktem je, že měsíční plat předsed
       Re: ČHS toho dělá dost12.12.2021
Svaz dělá leda tak hovno. Majetky, který měly smysl už dávno zprivatizoval. Jištění je vyměňováno sp
       K čemu je ČHS?13.12.2021
Tak zrovna matroš prvovýstupcům by se dotovat neměl, pak se toho dělá zbytečně moc...
Údržbu
        Re: K čemu je ČHS?13.12.2021
Tak zrovna matroš prvovýstupcům by se dotovat neměl, pak se toho dělá zbytečně moc...
SOUHLAS
         Re: K čemu je ČHS?13.12.2021
A NA CO tady ještě kváká vyloučenej škodič horolezecké komunity Turek?!
          Re: K čemu je ČHS?13.12.2021
A ty seš jako kerej?
         Re: K čemu je ČHS?13.12.2021
A NA CO tady ještě kváká vyloučenej škodič horolezecké komunity Turek?!
          Re: K čemu je ČHS?14.12.2021
kurva píča di do prdele kreténe anonymní

třeba to bude impuls tu diskusi promazat. dů

 film Tatry05.12.2021
Ihla v v Ostrve, Ihla v Patrii to zná každý... Co tak Ihla Republiky?

youtube.com/watch?v=HT_bPwc7Q4c

 Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?23.11.2021
Ahoj, umel by mi nekdo, prosim, poradit, kde jsou lehke sportovne odjistene cesty (aby tam bylo i neco pod 6a) na Sardinii, ke kterym neni nejak moc slozity a zdlouhavy pristup?
Zaroven nechceme byt daleko od more, aby to bylo proste na takove to r
 Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?23.11.2021
Na Cala Fuili jsem byl lézt. Cesty cca do 6b nebo 6c v šedivém vápenci. Cesty už slušně oklouzané, p
  Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?23.11.2021
Zřejmě jsi vůbec nešel dál do kaňonu... Do 2 kilometrů od pláže je mraky krásných cest po tuffos. Ku
 Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?23.11.2021
Ulassai!
 Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?23.11.2021
Hele Cala fuili je nejlepší vápno co jsem zažil ale bohužel pěkných cest pod 6c je tam málo a jsou i
  Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?23.11.2021
Jinak sockovali jsme tam (v Cala fuili) přímo na pláži a v jeskyních okolo s rok a půl starou dcerou
  Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?24.11.2021
diky moc za tipy!
ale ty jo, prolezt se na 6c, to je sen :D ale nevim, jestli se nam to nekdy
  Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?24.11.2021
diky moc za tipy!
ale ty jo, prolezt se na 6c, to je sen :D ale nevim, jestli se nam to nekdy
 Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?24.11.2021
Na Cala fuili lodickou, da se i pěšky, je tam turistická trasa a je to tak na hodinku.
  Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?24.11.2021
Pleteš si to s Cala Luna ;-)
 Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?24.11.2021
Okolí Cala Gonome asi 20 oblastí, vše paráda.

Cala Fuili - dá se i s děckama zaparku

 Alpy v zimě - ubytko23.11.2021
Ahoj,
divám se na ubytování v Rakouských Alpách kolem sjezdovek. Docela drahé.
Co horské chaty? Máte někdo prosím zkušenosti? Některé jsou na sjezdovkách a ceny příjemné. Jsou hodně obsazené? Je šance získat rezervaci? Nebo je to jen pro vyv
 Re: Alpy v zimě - ubytko23.11.2021
obecně v rakousku se (zaplaťpánbůh) moc neuchytila ta výstavba paneláků rovnou na sjezdovce. obecně
 Re: Alpy v zimě - ubytko23.11.2021
Moje zkušenost je, že při srovnání s Pecí, Špindlem nebo Rokytnicí je ubytování v Rakousku docela le
 Re: Alpy v zimě - ubytko24.11.2021
Výjimečně existujou AV chaty přímo na sjezdovce, např. Dresdner Hütte ve Štubajkách. Bývají ale drah

 bazos zimni vybaveni23.11.2021
zdarvim panove ,
kdyz shanim ci prodavam  sedak, lano nebo nejakej jinej matrial na lezeni jdu na lezec cz
Ale poradte kdyz potrebuju koupit nebo prodat pasy lyzaky x lyze , podotykam ze ne uplne standartni slalomky/obracky co jsou po
 Re: bazos zimni vybaveni27.11.2021
Preco tiez nie tu?

 Hledá se Raul ze Smichoff21.11.2021
Ahoj, nemate prosim vas  nekdo tel cislo na Raula ze Smichoff. Umrel mi stary telefon ve kterem jsem jeho cislo mel. Hleda ho kdyztak jeho žak Florian. Určitě se nebude zlobit ze mi cislo date. Spis naopak. Kdyby jste nekdo mel zkusenost s montazemi

 Nakoukání do splytboardové kultůry19.11.2021
Zdravím, naše by se někdo, kdo má s touhle odnoží skialpinismu zkušenosti (splitboarding)? Sháním nějaké kvalitní info ohledně vybavení (nejlepší značky cena/výkon, systémy, zda pořídit komplet/po částech) atd., na co si dát pozor u staršího. Zda se to dá
 Re: Nakoukání do splytboardové kultůry21.11.2021
Kámoš: tinyurl.com/ya3unvnh

Je to pro pravověrný prknaře, kteří by lyže neobuli ze zá
 Re: Nakoukání do splytboardové kultůry23.11.2021
Mam za sebou cca 20let na splitboardu. Pred parlety lety sem se musel vratit na lyze, neb na prkne s
  Re: Nakoukání do splytboardové kultůry23.11.2021
vo lyzich vim houno a vo splitboardu jeste vetsi. Nicmene jako laik hodnotim tenhle souhrn jako jede
   Re: Nakoukání do splytboardové kultůry23.11.2021
Přesně tak, o tématu vůbec nic nevím, ale je z toho moc hezký článek na dlouhý večer, pěkně se to čt
  Re: Nakoukání do splytboardové kultůry23.11.2021
přidej dvě-tři fotky prašanu, jednu fotku prvního prkna, mrskni to jako článek, patří do levého slou
   Re: Nakoukání do splytboardové kultůry23.11.2021
vis kolik by me stalo to prepsat bez tajp a nehezkych slov? Ale dam myslenku :)
    Re: Nakoukání do splytboardové kultůry23.11.2021
Jeste detail -to url vyse: tinyurl.com/ya3unvnh
neni spatny. Ma tam typek par postrehu o tvr
     Re: Nakoukání do splytboardové kultůry24.11.2021
"Ale osobne povazuju tvrdy vazani na prkne za ultra pitomost." respektuji, ale neda mi to,
      Re: Nakoukání do splytboardové kultůry24.11.2021
proti gustu zadny disputat a zvyk je navic zelezna kosile. (jak pro me, mekkouse, tak pro zarity tvr
       Re: Nakoukání do splytboardové kultůry24.11.2021
Mas samozdrejme rech v tom, co pises ;)

Jen jedna drobna, aby nedoslo k mylce - vyse
      Re: Nakoukání do splytboardové kultůry24.11.2021
joooo! článek jak postavit prkno v ábíčku v roce 87 (?) mě taky přiměl k výrobě prkna. tři vrstvy 3m
       Re: Nakoukání do splytboardové kultůry24.11.2021
...neda mi to, abych opet nezavzpominal ;)

Prvni prkno, co jsme s kamosema vyrobili j
        Re: Nakoukání do splytboardové kultůry24.11.2021
no vyste byli kluci sikovni!! (uz chapu to tvrdy vazko:). A ja se citil jak bigboss kdyz sem rezal
         Re: Nakoukání do splytboardové kultůry25.11.2021
A ty bobky co jsme meli, kdyz jsme odreli kamosovic Ladinu v garazi. Nastesti autak i majitel uz nej
  Re: Nakoukání do splytboardové kultůry25.11.2021
Ahoj,
kolik máš na těch lyžích šířku pod nohou? Dík.
   Re: Nakoukání do splytboardové kultůry25.11.2021
do nedavna 102 (apache coomba), ted 108. Ziskal sem pocit ze uz mito zase zacina jit :D
  Re: Nakoukání do splytboardové kultůry25.11.2021
Pěkný shrnutí, tak trochu jsem tušil, že to bude nerozhodně :-) Na prkně mě přitahuje právě to, že j
 Re: Nakoukání do splytboardové kultůry25.11.2021
k tomu co tu napsali ostatni neni moc co dodat.

vzdycky jsem byl zaryty snowboardista
  Re: Nakoukání do splytboardové kultůry27.11.2021
Úplně se tu vynechala jedna věc a tou je prohnutí lyže. Se zvětšující se šířkou se dělaly lyže měkčí
 Re: Nakoukání do splytboardové kultůry25.11.2021
No nevím nevím.... Vloni s námi na oddílové akci pro nováčky zkoušela prkno Míša. V Bílém Labi teda
  Re: Nakoukání do splytboardové kultůry26.11.2021
kolik je Misi let?
Asi se klonim k nazoru, ze je lepsi nejdriv se naucit na lyzich a pak si
   Re: Nakoukání do splytboardové kultůry27.11.2021
To se u žen neprozrazuje :-) ...a stejně je už vdaná :-) Je to normální jezdkyně na snowboardu i lyž
    Re: Nakoukání do splytboardové kultůry28.11.2021
pokud umi na obojim dobre, tak by me teda zajimala sonda do jejich pocitu. neb dolu to proste lepsii
     Re: Nakoukání do splytboardové kultůry28.11.2021
Je to Misha. Už v půlce sjezdu tvrdila, že je to na hovno. A u boudy U Bílého Labe definitivně řekla

 Foto dne19.11.2021
v popisku chyba - je to sice Westwand, ale na Meurerturm ve Schrammsteinech. ten pohled se nedá zapomenout.
 Re: Foto dne19.11.2021
Opraveno dík.

1   ...   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   69   70   71   72   73   74   75   76   77   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?
Ahoj, umel by mi nekdo, prosim, poradit, kde jsou lehke sportovne odjistene cesty (aby tam bylo i neco pod 6a) na Sardinii, ke kterym neni nejak moc slozity a zdlouhavy pristup?
Zaroven nechceme byt daleko od more, aby to bylo proste na takove to rodinne lezenicko...

Koukala jsem treba na oblast Cala Fuili, ale neni mi jasne, jestli je tam nejaky rozumny pristup, nebo se musi lodickou.

Diky moc!
 nelvira19:21:53 23.11.2021
odpovědět 
 Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?
Na Cala Fuili jsem byl lézt. Cesty cca do 6b nebo 6c v šedivém vápenci. Cesty už slušně oklouzané, po letech si vzpomínám jen na jednu a to hlavně, že prvovýstupcem je Lynn Hill. Rozhodně nic, kvůli čemu bych jezdil na Sardinii.
A za rohem je lezení neoklouzané, v pěkném oranžovém vápenci. Ale je to jen několik cest okolo 7a.

Ale je tam moc pěkné šnorchlování, jeskyně, útesy. A přímo před pláží je vrak lodi z druhé světové války (potopila ji spojenecká ponorka). A potápí se i podél pobřeží.
20:11:14 23.11.2021
odpovědět 
  Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?
Zřejmě jsi vůbec nešel dál do kaňonu... Do 2 kilometrů od pláže je mraky krásných cest po tuffos. Kulminuje to mezi 7a a 7c. Neoklouzané úžasně krásné cesty.
Kok21:48:35 23.11.2021
odpovědět 
 Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?
Ulassai!
lottca20:57:14 23.11.2021
odpovědět 
 Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?
Hele Cala fuili je nejlepší vápno co jsem zažil ale bohužel pěkných cest pod 6c je tam málo a jsou i docela oklouzané. Přístup je v pohodě, mimo sezónu parkuje mraky dodávek na zákazu přímo nad pláží (sockujou tam i, nebo spíš hlavně, zapadáci, takže asi cajk). Pro tvoje potřeby by asi nejlépe sedělo Ullasai a nebo Baunei ale stejně - než tam pojedete tak trošku ještě mákněte a posuňte to aspoň na ty 6cčka... Užijete si to mnohem víc. Ohledně Baunei doporučuju poptat Karešáka, zná to tam hodně dobře, mám pocit že snad polovina cest je tam od něj.
Kok21:46:04 23.11.2021
odpovědět 
  Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?
Jinak sockovali jsme tam (v Cala fuili) přímo na pláži a v jeskyních okolo s rok a půl starou dcerou v květnu skoro dva týdny. Je tam poměrně dost sektorů, kde se dá být s dětmi, ale nedostanete se a nimi zdaleka všude.
Kok21:57:32 23.11.2021
odpovědět 
  Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?
diky moc za tipy!
ale ty jo, prolezt se na 6c, to je sen :D ale nevim, jestli se nam to nekdy podari... my jsme aktivne lezli cca 2 roky a v nejlepsi dobe jsme trenovali i 4x tydne a stejne to dalo tak ty 6a max a ted uz jsme zas skoro 2 roky nelezli (od myho tehotenstvi) a s malou toho proste moc nenatrenujeme, jeste tedka s covidem, kdyz nechceme malou brat na stenu a hlidani moc nemame.. ale chapu tvuj point a rozhodne to plati i v jinych oblastech, co jsme lezli v Arcu, El Chorru atd., tak jsme vzdy litovali, ze musime lezt jen po tech klouzackach a na hezke cesty jsme jen mlsne koukali..
 nelvira08:25:09 24.11.2021
odpovědět 
  Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?
diky moc za tipy!
ale ty jo, prolezt se na 6c, to je sen :D ale nevim, jestli se nam to nekdy podari... my jsme aktivne lezli cca 2 roky a v nejlepsi dobe jsme trenovali i 4x tydne a stejne to dalo tak ty 6a max a ted uz jsme zas skoro 2 roky nelezli (od myho tehotenstvi) a s malou toho proste moc nenatrenujeme, jeste tedka s covidem, kdyz nechceme malou brat na stenu a hlidani moc nemame.. ale chapu tvuj point a rozhodne to plati i v jinych oblastech, co jsme lezli v Arcu, El Chorru atd., tak jsme vzdy litovali, ze musime lezt jen po tech klouzackach a na hezke cesty jsme jen mlsne koukali..
nelvira10:56:50 24.11.2021
odpovědět 
 Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?
Na Cala fuili lodickou, da se i pěšky, je tam turistická trasa a je to tak na hodinku.
P08:53:21 24.11.2021
odpovědět 
  Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?
Pleteš si to s Cala Luna ;-)
Ztko09:18:42 24.11.2021
odpovědět 
 Re: Sardinie - lehke cesty, dobry pristup - kde?
Okolí Cala Gonome asi 20 oblastí, vše paráda.

Cala Fuili - dá se i s děckama zaparkuješ karu a sejdeš pár schodů, lezení zajímavé, trochu oklouzané.

Cala Luna buď procházka 1,5 hoďky tam a pak zpět a nebo loďka. Lezení pěkné ale trochu oklouzané do cca 6c/7a.

Biddiriscottai - parádní jeskyň, ale brutálně slipy díky podnebí. Ale stojí za to.

Millenium - brutální jeskyň - těžší kusy, strašně blbý přístup.

Buchi Arta - za mě nejlepší lezení, ostré chyty, dírky, neojeté, takové vápno sem nikde jinde nezažil.

La Poltrona - ve směs plotny i pár více délek, pěkné neojeté.

Atd atd. tak ať se líbí ;-).
Z.
Ztko09:17:55 24.11.2021
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192418)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nová droga VIIb Adršpach
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (21)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1427 
 Neřeším to – lezu vše 
 1127 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi