Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Černý 6468
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English La sportiva genius 24.02.2022 Ahoj. Prosím o radu vlastníky lezeček La sportiva genius. Mám nohu 47,lezky jsem koupil 45,ale po dvou lezeních na stěně nevím jestli jsem neměl koupit větší. Prsty v nich bolí jako čert. Tak nevím jestli je ještě jako zánovní neposlat dál ,nebo dál zkouš
  Re: La sportiva genius 25.02.2022 Neroztahnou se ani o piď, mám boty kolem 44 - 44.5 a lezky 43.5 a spokojenost. Jak psal kolega v jin
    Re: La sportiva genius 28.02.2022 Píď je až 20 cm, takové roztažení u lezečky nechce nikdo :-).
      Re: La sportiva genius 28.02.2022 držel bych se anglosaského 9 palců, tedy u mužské ruky mezi palcem a nejvzdálenějším prstem. kontine
  Re: La sportiva genius 25.02.2022 Mám nohu 46 a Geniusy 43 a jsou mi velké. Pro kvalitní stání bych dnes zvolil 42.
    Re: La sportiva genius 28.02.2022 Mám to naprosto stejně, noha 46, Solutiony 42. Mám i jedny 41,5 ale to už je trochu mučení.
  Re: La sportiva genius 28.02.2022 Skoro se neroztáhnou jak jsou úplně celé gumové. Jinak tyhle rady "mám nohu velikosti a lezečku
    Re: La sportiva genius 01.03.2022 Taky jsem přišel na to, že utrpení je zbytečné. I ve větší (aktuální - moderní) lezečce se dají ustá
  Re: La sportiva genius 01.03.2022 Jakékoliv lezečky konceptu no-edge neoplývají pohodlností (letitá Zkušenost s Genius, Venom). Po nás
černý důl 21.02.2022 21.3. vyšla analýza padu laviny v Černém dole.
  Re: černý důl 22.02.2022 Černý důl? Můžeš dát odkaz?
    Re: černý důl 25.02.2022 Možná je myšlený Obří důl, dole pod článkem
výstupy roku 20.02.2022 Ahoj, nemohl by mi někdo říct podrobnosti k cestě Bolted 10-, kterou se Lumír Fajkoš uchází o cenu v kat. tradiční lezení? Především kde je
Veľkosť vs číslovanie lezečiek Scarpa 07.02.2022 Zdravím Vás,
aké máte prosím skúsenosti s lezečkami Scarpa čo sa týka ich číslovania voči reálnej veľkosti? Ja mám napríklad bežnú obuv zvyčajne č. 43 alebo 44, lezečky Triop mám 42,5 (tesné) a 43 (už príliš veľké) a La Sportiva 41 (perfektne sedia
  Re: Veľkosť vs číslovanie lezečiek Scarpa 07.02.2022 Hoj. Nohu mám asi 43.5, spíš širší. Od LS nosím Testarossy 39 a Miury VS 40. Scarpy jsem zkoušel ako
  Re: Veľkosť vs číslovanie lezečiek Scarpa 08.02.2022 noha 45
LS 40,5 / 41
Scarpa 42 / 42.5
Zalezi na co si zvyknuty ale Scarpy isto
  Re: Veľkosť vs číslovanie lezečiek Scarpa 08.02.2022 Klasické boty nosím kolem 41,5 a Scarpy jsem měl myslím 41 a později 40,5
  Re: Veľkosť vs číslovanie lezečiek Scarpa 09.02.2022 Zdar,
mi to vychazi o 1.5 az 2 EU cisla mensi nez normalni boty. Nosim 41 nebo 41.5 a
  Re: Veľkosť vs číslovanie lezečiek Scarpa 09.02.2022 A jeste jedna vec - to zminoval uz kolega vyse. Scarpy se skoro vubec neroztahnou kvuli syntentickem
  Re: Veľkosť vs číslovanie lezečiek Scarpa 10.02.2022 Noha 42 - Scarpy 40,5 (Mago). Mám dost širokou nohu, tj. např. Ozone (od Ocůnu) musím mít rozšířenou
bivak pod Schareckem 06.02.2022 Ahoj, hledám info o bivaku/boudě pod severkou Scharecku. V jedné papírové mapě jsem našla zaznačený bivak, nikde o něm ale nenalézám zmínku a v jiných (online) mapách taky není. Měl by být pod pravou částí stěny. Třeba by mohl někdo, kdo lezl žlaby v seve
  Re: bivak pod Schareckem 06.02.2022 Nebyl to omyla? Kousek odtamtud je Niedersachsenhaus a býval tam otevřený winterraum.
    Re: bivak pod Schareckem 07.02.2022 více kopců téhož jména. který schareck?
  Re: bivak pod Schareckem 07.02.2022 Teda vy ten archiv probíráte opravdu důkladně!
  Re: bivak pod Schareckem 07.02.2022 ..zkus prozkoumat ortofotku v místě, kde je ten bivak kreslenej. Na první pohled se zdá, že pod stěn
    Re: bivak pod Schareckem 08.02.2022 Niedersachsenhaus - S od Schareck
Bockhartseehütte - SV od Schareck
Hagener Hütte - V
  Re: bivak pod Schareckem 09.02.2022 Diky za reakce
Děčínske nábřeží cesta? 05.02.2022 Zdar, nevíte někdo co je zač ten rajbas který vede na děčínský zámek? Nástup je vlevo od toho vysekaneho průchodu, kousek od řeky. Diky
  Re: Děčínske nábřeží cesta? 05.02.2022 IXb od Švihnose
    Re: Děčínske nábřeží cesta? 09.02.2022 No vida, dík za info. A jmenuje se to nějak?
Malaga lezení 01.02.2022 V létě budu na rodinodovolené v oblasti Malacha, spíše pod Sierou Nevadou , u moře. Nemá někdo typ na pohodové lézení snadno dosažitelné? Ideální nějaký klettergarten u vody atd. Resp. Lehká vícedélka? Díky
  Re: Malaga lezení 01.02.2022 V létě tam chcípneš vedrem. V létě se tam neleze.
    Re: Malaga lezení 02.02.2022 Ale leze jen buď brzo ráno nebo pozdě odpoledne ;-).
      Re: Malaga lezení 02.02.2022 Byl jsem kdysi v dubnu v El Chorru a i takhle na jaře bylo na umření. V létě jedině tak v 5 ráno (al
  Re: Malaga lezení 03.02.2022 v lete? to je ale blbina :)
  Re: Malaga lezení 04.02.2022 Z dôvodu spomínaných vysokých teplôt by ma napadla (a trochu aj lákala) jedine severná stena Velety
    Re: adminům: nejde mi přidat komentář k cestě 31.01.2022 tomuhle nerozumím?
napsal jsem do formuláře "Přidání komentáře" text do okn
      Re: adminům: nejde mi přidat komentář k cestě 31.01.2022 Specialita lezce. Blokuje komentáře obsahující URL.
  Re: adminům: nejde mi přidat komentář k cestě 31.01.2022 Sloučeno. Když něco nejde tak můžeš to hodit i do mailu. jirkaszavinaclezeccz Díky.
Ledy u Kozy 28.01.2022 Nevíte někdo, jak je to s ledy v Jizerkách-Štolpichy a Koza? Díky za jakýkoliv info
Lezeni v Norsku 28.01.2022 Prosím o radu na vhodnou destinaci v Norsku na letní lezeni s malými dětmi - 3 až 7 UIAA. Tj. s dobrým přístupem a bezpečným prostorem pod stěnou. Ideálně sportovky a bouldering. Ocením každou radu, web, nabídku prodeje vhodného průvodce. Díky,Petr