LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
23.Fajkoš 10389
24.Svoboda 10371
25.Melen 10357
Bouldry:
23.Chejn 9928
24.Klapal 9853
25.Horáček 9828
Hory:
29.Slavíček 2366
30.Uhlík 2276
31.Čermák 2232

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231185 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Bouldrovka - Velké Meziříčí
Lezecká stěna Jičín - Jičín
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová

Prodejny
HUDYsport - Hřensko
HUDYsport - Plzeň
Husky Outdoor Shop - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Finale Grande 9-,7A119.06.2022
Ahoj mam dotaz, vicedelka střidaní partáku bez odsednutí za použití 2 presek k postupu v nejtěžším místě cesty (styl přelezu?)

 Finale Grande 9-,7A119.06.2022
Ahoj mam dotaz, vicedelka střidaní partáku bez odsednutí za použití 2 presek k postupu v nejtěžším místě cesty (styl přelezu?)

 Vzniká bouldrový knižní průvodce na Kozí hřbety v Praze19.06.2022
Hele, mě už nebaví si hrát na to, že diskutovat mohou jen registrovaní. Zakládám paralelní větev.

Jen bych rád poznamenal, že lezení na buližníku je znouzecnost. Bydlel jsem tam taky skoro deset let, běhal jsem okolo toho, ale lezl jsem tam
 Re: Vzniká bouldrový knižní průvodce na Kozí hřbety v Praze19.06.2022
jako na vsem, i na bulizniku se clovek musi naucit lezt. Kvilet nad soucinitelem smykoveho treni je

 Naboso17.06.2022
Muze se lezt na zavodech naboso?
 Re: Naboso17.06.2022
Ano, může. Akorát musíš lezt, jako poslední.
  Re: Naboso18.06.2022
Hmm, proto jsou pořád kategorie mužů a žen, aby harajici feny nemusely na konci!
   Re: Naboso20.06.2022
Pritrouble odpovedi jsem cekal. Ale doopravdy, resi to nejaka pravidla ohledne zavodu?
    Re: Naboso20.06.2022
1. ano řeší, a nemůže.
2. je to prasárna a lidi co na stěně lezou bez lezeček sou bezohledná
     Re: Naboso20.06.2022
To co dostaneš na chyty/stupy z bosých nohou, tam dostaneš i z podrážek. A pokud si polovina lidí ne
      Re: Naboso20.06.2022
Hmm aha.. ptal ses? Ptal! Dostals opověď? Dostal! Co nechápeš? Že sou důvody proč to nedělat? Si ign
      Re: Naboso21.06.2022
Tvojí ztvrdlou a posléze potem změklou kůži z Tvých nohou opravdu nechci brát na chytech do rukou. P
       Re: Naboso23.06.2022
obou bych se rád zeptal, proč si myslíte že lezu naboso? (nelezu)

jen tu chci upozorn
        Re: Naboso23.06.2022
civilizovaný parazitů a nemocí nemytých rukou prostý člověk si myje ruce z hygienických důvodů PŘED
         Re: Naboso23.06.2022
Jakože když si utiras zadek, tak pak cítíš potřebu si umýt ruce jen kvůli společenským konvencím? Ou
          Re: Naboso24.06.2022
Já nevím jak ty, ale já si zadek utíram toaliťákem. Pokud to dělaš rukou tak ano, je vhodné, si ji p
           Re: Naboso24.06.2022
Ty si fakt trouba. Ale ted to zacina davat smysl.
          Re: Naboso24.06.2022
Já nevím jak ty, ale já si zadek utíram toaleťákem. Pokud to dělaš rukou tak ano, je vhodné, si ji p
        Re: Naboso23.06.2022
:-D:-D:-D si to ještě jednou přečti ;-)! Pokud chceš na něco upozornit udělej osvětu! Třeba článkem
         Re: Naboso24.06.2022
Pro deti lezeni bez bot je prirozena vec. To ti rekne kazdy ortoped. Deformovat detem chodidlo v lez
          Re: Naboso24.06.2022
každý lékař, a nejen ortoped řekne, že dělat jakýkoli jednostranně zatěžující sport (a to lezení po
          Re: Naboso24.06.2022
Souhlas - bez bot - ale po stromech, kamo. Nikoli na umelych nebo skalnich chytech.
          Re: Naboso24.06.2022
Fakt hledáš skulinku, aby sis tak nějak prosadil svou a měl poslední slovo? Tak milý zlatý, toto pla
           Re: Naboso24.06.2022
To je jako chůze v bearfoodech nebo bosky po rovném betonu a asfaltu ve městě. Obecně chůze bosky je
            Re: Naboso24.06.2022
ty žereš medvědy?
             Re: Naboso24.06.2022
Na nohy zásadně medvědí kůži! Aspoň ve Vogue to psali! Pac a pusu tvuj trenér trenére!

 Meletzkigrat16.06.2022
Má tu někdo prosím zkušenosti s Meletzkigratem na Grossglockner? Rok jsem mimo skialpy nebyla v alpách a ani nelezla a potřebuji něco na rozkoukání a zpětnou aklimatizaci :D

 Meletzkigrat16.06.2022
Má tu někdo prosím zkušenosti s Meletzkigratem na Grossglockner? Rok jsem mimo skialpy nebyla v alpách a ani nelezla a potřebuji něco na rozkoukání a zpětnou aklimatizaci :D
 Re: Meletzkigrat21.06.2022
co bys potřebovala vědět?
mrlw@centrum.cz

 Vysielačka Motorola12.06.2022
11.6 2022 večer sme našli vysielačku Motorola na Manine, veternej. Nechýba niekomu? Je bielo oranžová zavesená na modrom lanku a ešte sa dá zapnúť tak tam asi nebola dlho.
Hlaste sa na mail 🙂

 Tatry - Téryho kuloár 11.06.2022
Přátelé, máte někdo informaci o tom, jak to vypadá v Téryho kuloáru se sněhem? Už to slezlo? Dá se tam pohybovat bez zimní výstroje?
 Re: Tatry - Téryho kuloár 12.06.2022
V pondělí tento týden to bylo komplet pod sněhem. Zdaleka to ještě nevypadalo že to sleze.
  Re: Tatry - Téryho kuloár 13.06.2022
Odhadujem to na koniec mesiaca.
   Re: Tatry - Téryho kuloár 14.06.2022
Byli jsme tam v sobotu 11.6. Sněhu tam bylo hodně, po ránu relativně tvrdý, ale jak do toho zasvítil

 Totes Gebirge-snih10.06.2022
Nebyl nekdo ted v Totes Gebirge? Cyhstam se tam koncem června a zajímalo by me, jaka je sněhová situace. V plánu jenom nějaké feratty, tak jestli to jde bez macek.

Díky

Honza
 Re: Totes Gebirge-snih10.06.2022
napoví ti webkamery (na bergfex naklikej horní rakousko, hinterstoder a horní stanice panorama), ted
 Re: Totes Gebirge-snih11.06.2022
Tam byva problem az uplne nahore, lana mohou byt pod snehem/ledem, stena a zebriky jsou vicemene kom
 Re: Totes Gebirge-snih11.06.2022
Sněhu je v Alpách letos až na výjimky fakt málo, nebál bych se toho, moc není ani v severech. Myslím
 Re: Totes Gebirge-snih12.06.2022
Aktuální podmínky neznám, ale v dřevní době jsem si zadělal na smrťák a jen se štěstím přežil, kdy j
  Re: Totes Gebirge-snih12.06.2022
Všem děkuji za rady. Aktuální info z místního hotelu je, že ferrata na Grosser Priel je bez sněhu, t
 Re: Totes Gebirge-snih16.06.2022
Ahoj,
byli jsme ted o víkendu a sněhu málo. Byli jsme Schermberg + Priel a vše v pohodě, opr

 Salzkammergut09.06.2022
Ahoj, prosim vas, viete poradit nejake dobre odistene viacdlzky v oblasti Salzkammergut 5-7? Dik moc za kazde relevantne info. L
 Re: Salzkammergut09.06.2022
Plombergstein, je tam toho víceo. Juniperus, Clou, Filou a řada dalších. Viz Google napoví.
 Re: Salzkammergut09.06.2022
Predigstuhl (1278 m) REISE DURCHS GELOBTE LAND 5− 148 m, 5 LD
  Re: Salzkammergut09.06.2022
Jo, ta je taky pěkná
 Re: Salzkammergut10.06.2022
zwerchenwand nad bad goisern. ale bacha, je tam každoročně uzavírka kvůlivá wanderfalkovi, myslím že
  Re: Salzkammergut10.06.2022
je tam pěkný velký parkoviště, ale zákaz kempování na něm.
   Re: Salzkammergut10.06.2022
nojo, však tam taky dřív o víkendech bývalo plno českých velkých obytňáků (nutno dodat že i německýc
 Re: Salzkammergut10.06.2022
Plombergstein nebrat. Leda by byl zájem o přesah do botanické sekce. My tam kdysi něco lezli a dost

1   ...   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   64   65   66   67   68   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Naboso
Muze se lezt na zavodech naboso?
19:40:00 17.06.2022
odpovědět 
 Re: Naboso
Ano, může. Akorát musíš lezt, jako poslední.
19:57:33 17.06.2022
odpovědět 
  Re: Naboso
Hmm, proto jsou pořád kategorie mužů a žen, aby harajici feny nemusely na konci!
17:26:44 18.06.2022
odpovědět 
   Re: Naboso
Pritrouble odpovedi jsem cekal. Ale doopravdy, resi to nejaka pravidla ohledne zavodu?
09:14:52 20.06.2022
odpovědět 
    Re: Naboso
1. ano řeší, a nemůže.
2. je to prasárna a lidi co na stěně lezou bez lezeček sou bezohledná hovada...
Trenér09:38:50 20.06.2022
odpovědět 
     Re: Naboso
To co dostaneš na chyty/stupy z bosých nohou, tam dostaneš i z podrážek. A pokud si polovina lidí nemyje ruce po chcaní, ani po ... Kde si myslíš, že se s tím potkáš?

Až se budou poctivě každou hodinu mýt Savem na stěnách záchody, teprve tehdy ti dám za pravdu s tou prasárnou.
12:23:24 20.06.2022
odpovědět 
      Re: Naboso
Hmm aha.. ptal ses? Ptal! Dostals opověď? Dostal! Co nechápeš? Že sou důvody proč to nedělat? Si ignorant! Chtěl sis ověřit svůj názor, že je jediný správný? Tak se neptej a zkus ho protlačit silou! Tvoje hygienické návyky jsou tvůj problém a podle sebe soudím tebe :-D. Pac a pusu tvůj trenér ;-). BTW: Proč na většině stěn nemůžeš ani chodit na boso?
Trenér12:54:48 20.06.2022
odpovědět 
      Re: Naboso
Tvojí ztvrdlou a posléze potem změklou kůži z Tvých nohou opravdu nechci brát na chytech do rukou. Prober se. A naučte to i děti, které se na stěnách rády rozlezaji bez lezecek.
19:46:04 21.06.2022
odpovědět 
       Re: Naboso
obou bych se rád zeptal, proč si myslíte že lezu naboso? (nelezu)

jen tu chci upozornit na ta prasata, co si po použití záchodu nemyjí ruce (třeba začnou?)

ostatně vzhledem k tomu, že právě tohle ani jednomu nevadí se asi mezi tuto skupinu řadíte?
12:28:59 23.06.2022
odpovědět 
        Re: Naboso
civilizovaný parazitů a nemocí nemytých rukou prostý člověk si myje ruce z hygienických důvodů PŘED použitím záchodu, po použití záchodu je důvod víceméně jen kulturně-společenský. vlastní přirození (je-li přiměřeně udržované v čistotě a používané nikoli rizikovým způsobem) je v porovnání se všemi těmi klikami, kohoutky, prkýnky a bůhvíčím dalším na co šmatlá kdekdo věc hygienicky naprosto bezriziková.
Lukas B.13:02:10 23.06.2022
odpovědět 
         Re: Naboso
Jakože když si utiras zadek, tak pak cítíš potřebu si umýt ruce jen kvůli společenským konvencím? Oukej..
23:32:40 23.06.2022
odpovědět 
          Re: Naboso
Já nevím jak ty, ale já si zadek utíram toaliťákem. Pokud to dělaš rukou tak ano, je vhodné, si ji potom umýt. Možná i s tím zadkem.
08:03:28 24.06.2022
odpovědět 
           Re: Naboso
Ty si fakt trouba. Ale ted to zacina davat smysl.
12:51:28 24.06.2022
odpovědět 
          Re: Naboso
Já nevím jak ty, ale já si zadek utíram toaleťákem. Pokud to dělaš rukou tak ano, je vhodné, si ji potom umýt. Možná i s tím zadkem.
08:03:40 24.06.2022
odpovědět 
        Re: Naboso
:-D:-D:-D si to ještě jednou přečti ;-)! Pokud chceš na něco upozornit udělej osvětu! Třeba článkem a podlož svá tvrzení výzkumem! Hlavně to s těma rukama, chcaním a sraním ;-)!! Podle mě Gaus pořád funguje a bude výsledek tak něco mezi 5-7%...ale chtělo by to tvrdá data, ideálně s fotodokumentací nebo videozáznamem z průběhu! Né dotazník!! Nikde sem nepsal že ty lezeš bez lezeček, jen odpovídal na tvoje "dotazy", hovna tady vytahuješ ty...BTW chytnul ses někdy zábradlí nebo madla v MHD? Zmáčknuls tlačítko ve výtahu? Toho se nebojíš? Když sou lidi takové prasata?
Pac a pusu tvůj trenér!
Trenér13:12:33 23.06.2022
odpovědět 
         Re: Naboso
Pro deti lezeni bez bot je prirozena vec. To ti rekne kazdy ortoped. Deformovat detem chodidlo v lezeckach je blbost.
08:20:32 24.06.2022
odpovědět 
          Re: Naboso
každý lékař, a nejen ortoped řekne, že dělat jakýkoli jednostranně zatěžující sport (a to lezení po překližce jednoznačně je) u útlém věku (kdy je lezení bez bot pro děti ještě přirozené) je velmi nezdravé. pro takové je vhodné lezení po stromech a možná i po skalách venku, kde pohyb naboso nikomu nevadí.
Lukas B.10:31:02 24.06.2022
odpovědět 
          Re: Naboso
Souhlas - bez bot - ale po stromech, kamo. Nikoli na umelych nebo skalnich chytech.
10:44:25 24.06.2022
odpovědět 
          Re: Naboso
Fakt hledáš skulinku, aby sis tak nějak prosadil svou a měl poslední slovo? Tak milý zlatý, toto platí maximálně pro obliny nebo velké né ostré chyty. Fakt né na umělku ani skály...Pac a pusu tvůj trenér
Trenér11:08:02 24.06.2022
odpovědět 
           Re: Naboso
To je jako chůze v bearfoodech nebo bosky po rovném betonu a asfaltu ve městě. Obecně chůze bosky je zdravější a přirozenější, ALE né ve městě a po betonu nebo asfaltu nýbrž v přírodě a terénu! Obecně to platí, provedení když budu kulantní tak "vázne", když kulantní nebudu tak stojí za vyližp*ču. Stejné je to i s lozením! Pac a pusu tvůj trenér!
Trenér11:39:04 24.06.2022
odpovědět 
            Re: Naboso
ty žereš medvědy?
treneruv trener19:42:16 24.06.2022
odpovědět 
             Re: Naboso
Na nohy zásadně medvědí kůži! Aspoň ve Vogue to psali! Pac a pusu tvuj trenér trenére!
Trenér19:50:45 24.06.2022
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192415)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Zapadlá vesnice I Skály u Kamenického šenova
Vesnická zábava V Skály u Kamenického šenova
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1159 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1458 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1124 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi