Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 23.Fajkoš 10389 24.Svoboda 10371 25.Melen 10357 Bouldry: 23.Chejn 9928 24.Klapal 9853 25.Horáček 9828 Hory: 29.Slavíček 2366 30.Uhlík 2276 31.Čermák 2232
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Finale Grande 9-,7A1 19.06.2022 Ahoj mam dotaz, vicedelka střidaní partáku bez odsednutí za použití 2 presek k postupu v nejtěžším místě cesty (styl přelezu?)
Finale Grande 9-,7A1 19.06.2022 Ahoj mam dotaz, vicedelka střidaní partáku bez odsednutí za použití 2 presek k postupu v nejtěžším místě cesty (styl přelezu?)
Vzniká bouldrový knižní průvodce na Kozí hřbety v Praze 19.06.2022 Hele, mě už nebaví si hrát na to, že diskutovat mohou jen registrovaní. Zakládám paralelní větev.
Jen bych rád poznamenal, že lezení na buližníku je znouzecnost. Bydlel jsem tam taky skoro deset let, běhal jsem okolo toho, ale lezl jsem tam
  Re: Vzniká bouldrový knižní průvodce na Kozí hřbety v Praze 19.06.2022 jako na vsem, i na bulizniku se clovek musi naucit lezt. Kvilet nad soucinitelem smykoveho treni je
Naboso 17.06.2022 Muze se lezt na zavodech naboso?
  Re: Naboso 17.06.2022 Ano, může. Akorát musíš lezt, jako poslední.
    Re: Naboso 18.06.2022 Hmm, proto jsou pořád kategorie mužů a žen, aby harajici feny nemusely na konci!
      Re: Naboso 20.06.2022 Pritrouble odpovedi jsem cekal. Ale doopravdy, resi to nejaka pravidla ohledne zavodu?
        Re: Naboso 20.06.2022 1. ano řeší, a nemůže.
2. je to prasárna a lidi co na stěně lezou bez lezeček sou bezohledná
          Re: Naboso 20.06.2022 To co dostaneš na chyty/stupy z bosých nohou, tam dostaneš i z podrážek. A pokud si polovina lidí ne
            Re: Naboso 20.06.2022 Hmm aha.. ptal ses? Ptal! Dostals opověď? Dostal! Co nechápeš? Že sou důvody proč to nedělat? Si ign
            Re: Naboso 21.06.2022 Tvojí ztvrdlou a posléze potem změklou kůži z Tvých nohou opravdu nechci brát na chytech do rukou. P
              Re: Naboso 23.06.2022 obou bych se rád zeptal, proč si myslíte že lezu naboso? (nelezu)
jen tu chci upozorn
                Re: Naboso 23.06.2022 civilizovaný parazitů a nemocí nemytých rukou prostý člověk si myje ruce z hygienických důvodů PŘED
                  Re: Naboso 23.06.2022 Jakože když si utiras zadek, tak pak cítíš potřebu si umýt ruce jen kvůli společenským konvencím? Ou
                    Re: Naboso 24.06.2022 Já nevím jak ty, ale já si zadek utíram toaliťákem. Pokud to dělaš rukou tak ano, je vhodné, si ji p
                      Re: Naboso 24.06.2022 Ty si fakt trouba. Ale ted to zacina davat smysl.
                    Re: Naboso 24.06.2022 Já nevím jak ty, ale já si zadek utíram toaleťákem. Pokud to dělaš rukou tak ano, je vhodné, si ji p
                Re: Naboso 23.06.2022 :-D:-D:-D si to ještě jednou přečti ;-)! Pokud chceš na něco upozornit udělej osvětu! Třeba článkem
                  Re: Naboso 24.06.2022 Pro deti lezeni bez bot je prirozena vec. To ti rekne kazdy ortoped. Deformovat detem chodidlo v lez
                    Re: Naboso 24.06.2022 každý lékař, a nejen ortoped řekne, že dělat jakýkoli jednostranně zatěžující sport (a to lezení po
                    Re: Naboso 24.06.2022 Souhlas - bez bot - ale po stromech, kamo. Nikoli na umelych nebo skalnich chytech.
                    Re: Naboso 24.06.2022 Fakt hledáš skulinku, aby sis tak nějak prosadil svou a měl poslední slovo? Tak milý zlatý, toto pla
                      Re: Naboso 24.06.2022 To je jako chůze v bearfoodech nebo bosky po rovném betonu a asfaltu ve městě. Obecně chůze bosky je
                        Re: Naboso 24.06.2022 ty žereš medvědy?
                          Re: Naboso 24.06.2022 Na nohy zásadně medvědí kůži! Aspoň ve Vogue to psali! Pac a pusu tvuj trenér trenére!
Meletzkigrat 16.06.2022 Má tu někdo prosím zkušenosti s Meletzkigratem na Grossglockner? Rok jsem mimo skialpy nebyla v alpách a ani nelezla a potřebuji něco na rozkoukání a zpětnou aklimatizaci :D
Meletzkigrat 16.06.2022 Má tu někdo prosím zkušenosti s Meletzkigratem na Grossglockner? Rok jsem mimo skialpy nebyla v alpách a ani nelezla a potřebuji něco na rozkoukání a zpětnou aklimatizaci :D
  Re: Meletzkigrat 21.06.2022 co bys potřebovala vědět?
mrlw@centrum.cz
Vysielačka Motorola 12.06.2022 11.6 2022 večer sme našli vysielačku Motorola na Manine, veternej. Nechýba niekomu? Je bielo oranžová zavesená na modrom lanku a ešte sa dá zapnúť tak tam asi nebola dlho.
Hlaste sa na mail 🙂
Tatry - Téryho kuloár 11.06.2022 Přátelé, máte někdo informaci o tom, jak to vypadá v Téryho kuloáru se sněhem? Už to slezlo? Dá se tam pohybovat bez zimní výstroje?
  Re: Tatry - Téryho kuloár 12.06.2022 V pondělí tento týden to bylo komplet pod sněhem. Zdaleka to ještě nevypadalo že to sleze.
    Re: Tatry - Téryho kuloár 13.06.2022 Odhadujem to na koniec mesiaca.
      Re: Tatry - Téryho kuloár 14.06.2022 Byli jsme tam v sobotu 11.6. Sněhu tam bylo hodně, po ránu relativně tvrdý, ale jak do toho zasvítil
Totes Gebirge-snih 10.06.2022 Nebyl nekdo ted v Totes Gebirge? Cyhstam se tam koncem června a zajímalo by me, jaka je sněhová situace. V plánu jenom nějaké feratty, tak jestli to jde bez macek.
Díky
Honza
  Re: Totes Gebirge-snih 10.06.2022 napoví ti webkamery (na bergfex naklikej horní rakousko, hinterstoder a horní stanice panorama), ted
  Re: Totes Gebirge-snih 11.06.2022 Tam byva problem az uplne nahore, lana mohou byt pod snehem/ledem, stena a zebriky jsou vicemene kom
  Re: Totes Gebirge-snih 11.06.2022 Sněhu je v Alpách letos až na výjimky fakt málo, nebál bych se toho, moc není ani v severech. Myslím
  Re: Totes Gebirge-snih 12.06.2022 Aktuální podmínky neznám, ale v dřevní době jsem si zadělal na smrťák a jen se štěstím přežil, kdy j
    Re: Totes Gebirge-snih 12.06.2022 Všem děkuji za rady. Aktuální info z místního hotelu je, že ferrata na Grosser Priel je bez sněhu, t
  Re: Totes Gebirge-snih 16.06.2022 Ahoj,
byli jsme ted o víkendu a sněhu málo. Byli jsme Schermberg + Priel a vše v pohodě, opr
Salzkammergut 09.06.2022 Ahoj, prosim vas, viete poradit nejake dobre odistene viacdlzky v oblasti Salzkammergut 5-7? Dik moc za kazde relevantne info. L
  Re: Salzkammergut 09.06.2022 Plombergstein, je tam toho víceo. Juniperus, Clou, Filou a řada dalších. Viz Google napoví.
  Re: Salzkammergut 09.06.2022 Predigstuhl (1278 m) REISE DURCHS GELOBTE LAND 5− 148 m, 5 LD
    Re: Salzkammergut 09.06.2022 Jo, ta je taky pěkná
  Re: Salzkammergut 10.06.2022 zwerchenwand nad bad goisern. ale bacha, je tam každoročně uzavírka kvůlivá wanderfalkovi, myslím že
    Re: Salzkammergut 10.06.2022 je tam pěkný velký parkoviště, ale zákaz kempování na něm.
      Re: Salzkammergut 10.06.2022 nojo, však tam taky dřív o víkendech bývalo plno českých velkých obytňáků (nutno dodat že i německýc
  Re: Salzkammergut 10.06.2022 Plombergstein nebrat. Leda by byl zájem o přesah do botanické sekce. My tam kdysi něco lezli a dost
1
...
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
63
64
65
66
67
68
...
2263
Vzniká bouldrový knižní průvodce na Kozí hřbety v Praze Hele, mě už nebaví si hrát na to, že diskutovat mohou jen registrovaní. Zakládám paralelní větev.
Jen bych rád poznamenal, že lezení na buližníku je znouzecnost. Bydlel jsem tam taky skoro deset let, běhal jsem okolo toho, ale lezl jsem tam jen v začátcích, protože, buďmě upřímní, buližník sice dělá krásné chyty, ale jeho součinitel smykového tření je úplně napiču. V podstatě se po tom nedá moc lézt, protože nikdy nevíte, kdy Vám to ustřelí. Rádo to akumuluje teplo a jen se vám opotí prstíček, tak už to smekne.
Vážím si toho, že někdo se tam trápil a něco vylezl, ale ta oblast je známá desítky let a zrovna teďka jako přichází "objev". Bulížník je stejně na piču jako dřív, jen holt něčí ego bylo silnější než součinitel smykového tření silicitu, což je výkon, ale pro lidi to rozhodně není. Vápno v porovnání s tím je šmirgl papír.
Nejde o hejt, ale snahu o rozpoutání normální lezcodiskuze na téma lezení na buližníku v Praze a proč zrovna tady ano. (jakože za mě ne) 00:54:39 19.06.2022odpovědět
  Re: Vzniká bouldrový knižní průvodce na Kozí hřbety v Praze jako na vsem, i na bulizniku se clovek musi naucit lezt. Kvilet nad soucinitelem smykoveho treni je myslim dost zpovykanost. Jasne, kdyz muzes sednout do auta a odjet x km nekam kde to min klouze... atd. 16:14:28 19.06.2022odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Záchranka pod Matterhornem
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: