LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Parádní finta, takovýhle kroky jsem v přírodě ještě nedělal.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
FreeSolo - Lezecká stěna - Praha
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Studénka - Studénka

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor
Rock Point - Chodov - Praha 4

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Dvojité lano18.08.2022
Vadí něčemu u dvojčat různé průměry lan? Třeba jedno 8mm, druhé 9mm? Děkuji:)
 Re: Dvojité lano18.08.2022
ačkoli spousta chytrolínů bude za zuřivého mávání certifikáty a školometskými poučkami tvrdit něco j
  Re: Dvojité lano18.08.2022
Toto je blbost : tak mírný rozdíl průměru lan použitých jako dojče (cvakané zároveň) nevadí... mírný
   Re: Dvojité lano18.08.2022
naprosto podle očekávání :)

lano používáním mění své vlastnosti, chlupatí a tloustne,
    Re: Dvojité lano18.08.2022
Co třeba ta různá maximální rázová síla?
     Re: Dvojité lano18.08.2022
tu s klidným svědomím nech koňovi - má větší hlavu než Ty.
      Re: Dvojité lano19.08.2022
Z tvojí logiky ,dvě jednoduchá jsou jako dvojčata, kombinace jednoduchého a vojčete nedaví, přece se
  Re: Dvojité lano18.08.2022
dojča nie je certifikované na striedané cvakanie
   Re: Dvojité lano18.08.2022
Nebyl bych tak přísný... neznám dvojče co nemá certifikaci jako půlky. Chce to nastudovat v návodu o
    Re: Dvojité lano18.08.2022
Omluva krom 7mm šňurek (Tendon, Beal apod.), které si normální lezec asi nekoupí..
     Re: Dvojité lano18.08.2022
podpis ...
     Re: Dvojité lano18.08.2022
Ale koupí. Pro mé softmoverské popolézání po ledu a také průzkumné výpravy na skalky ztracené kdesi
    Re: Dvojité lano18.08.2022
z návodu copy/paste:
Poloviční lano : PRAMENY LANA NESMÍ PROCHÁZET SPOLEČNÝMI JISTÍCÍMI PRVKY
     Re: Dvojité lano18.08.2022
8 a 9 byl spíš příklad.. mam prostě lano 9.1 s trojitou certifikaci, tak zvazuju jestli přikoupit po
      Re: Dvojité lano18.08.2022
jestli nesmrdíš korunou, tak si kup dvě nová lana stejné značky s dvojí certifikací - komfort použív
      Re: Dvojité lano19.08.2022
Dve dvojčatá, alebo dvojitá certifikácia = napr. Master Pro 7,6. A pokiaľ by si kupoval dvojčatá 7,
   Re: Dvojité lano18.08.2022
ukaž mi zmiňované 9mm lano certifikované jako dvojče
    Re: Dvojité lano18.08.2022
třeba Volta Guide od Petzlu.
     Re: Dvojité lano20.08.2022
Jestli se nepletu, tak Beal Joker 9,1 mm.
 Re: Dvojité lano18.08.2022
U použití jako půlka NEVADÍ, u použití jako dvojče VADÍ!
  Re: Dvojité lano18.08.2022
Teoreticky vadí, prakticky nevadí.
   Re: Dvojité lano18.08.2022
a riekol HAL .....
    Re: Dvojité lano21.08.2022
HAL z garantované horoškoly, nevím jestli by to nemělo ČHS přehodnotit...
  Re: Dvojité lano18.08.2022
a vadí aj to, keď sú dve rôzne dvojičky v jednej karabíne (opotrebovanosť, výrobca)
 Re: Dvojité lano18.08.2022
tohle je prostě diskusní evergreen, který hravě strčí do kapsy i maglajz.

lano je &qu
  Re: Dvojité lano18.08.2022
tohle je prostě diskusní evergreen ... Lukáš B. je všeználek s vlatním názorem , který je lichý a ni
  Re: Dvojité lano18.08.2022
Lukáši tvůj "selský rozum" končí, tam kde začíná věda!
  Re: Dvojité lano18.08.2022
Toto je přesně proč by tě nikdo neměl brát vážně (udělej si kurz v normální horoškole a dozvíš se;-)
   Re: Dvojité lano18.08.2022
děkuji za radu anonymní nýmande :)
    Re: Dvojité lano18.08.2022
Do určité míry a na základě praxe dávám za pravdu Lukasovi B. Pochopitelně v horoškole Vám budou tvr
   Re: Dvojité lano18.08.2022
Ještě jedna připomínka. Přemýšlel jsem kolikrát jsem za životnost mých nejnovějších půlek do nich v
 Re: Dvojité lano18.08.2022
Nevadi, osobne odzkouseno presne toto slozeni vc.padu.akorat je trochu vopruz je rovnomerne protahov
  Re: Dvojité lano19.08.2022
přesně tak. máme bezpečnost při zachycení pádu když už letíme vzduchem. pak ale máme komfort obsluhy

 ME bouldry17.08.2022
Stavěči na ME bouldru jsou dobrý másla, postavět dva 7A bouldry ve finale ME ženy kombinace je trochu trapný...

 Komentáře17.08.2022
Je tu pěkná nuda, prosím o odemknutí možnosti na anonymní komentář pod články...

 Prosečnice - petice proti zničení12.08.2022
https://www.petice.com/ zavezeni_lomu_doubi?uv=44367868

podepíšete, aby Prosečnice nezmizela?

... odsttrante si mezer
 Re: Prosečnice - petice proti zničení12.08.2022
Víš, o kolik posledních pár let vyskočilo skládkování zeminy a stavební suti? Hodně bych se divil, k
  Re: Prosečnice - petice proti zničení13.08.2022
Tak, ono se tam zas tak neleze a to vysekany stejne není ničím zajímavý.
   Re: Prosečnice - petice proti zničení13.08.2022
taky se divim, že proti zničení lomu kamenotesařskou tvorbou páně Kareše se neprotestovalo.
    Re: Prosečnice - petice proti zničení13.08.2022
Proč by se protestovalo? Domluvil se s majitelem. Jištění šlo z jeho kapsy. Sekal tam kde to jinak n
     Re: Prosečnice - petice proti zničení15.08.2022
Kareše obecně moc nemusim, ale Prosečnice je super oblast se super linkama. Bez sekání by tam skoro
      Re: Prosečnice - petice proti zničení16.08.2022
Ja se obavam, ze petice nic nezmuze, ale urcite by se dala udelat sbirka a lom odkoupit.
       Re: Prosečnice - petice proti zničení16.08.2022
Sbírko :D A kolik myslíš, že by bylo asi tak potřeba?
      Re: Prosečnice - petice proti zničení16.08.2022
A neni pravda, ze bez sekani by tam linky nebyly, tenhle bullshit je uz vyvracenej, jen proste nejse
       Prosecnice- expert18.08.2022
Odkud jsi tenhle camc zkopiroval? V prosecnici jsi predpokladam asi ani nebyl..
     Re: Prosečnice - petice proti zničení18.08.2022
Tak za prvé - Kareš sekal i tam, kde šlo lézt i bez majzlíku (úplně bije do očí Kyosek, dále třeba A
 Re: Prosečnice - petice proti zničení16.08.2022
Prosečnice určitě stojí za záchranu. Šance je malá, to víme všichni asi ..:-( I po těch letech si ří
  Re: Prosečnice - petice proti zničení16.08.2022
Může to bejt i ženská
  Re: Prosečnice - petice proti zničení17.08.2022
Pokud včas zachráníš nejty budou určitě užitečné někde na jihu v nové vícedélce. Přirozených směrů j
 Re: Prosečnice - petice proti zničení17.08.2022
Pokud s tím chce někdo něco dělat, ať si to koupí.
Nebo si to Kareš a spol. měli od majitele
  Re: Prosečnice - petice proti zničení17.08.2022
A další a další neznámý pisatel, který si myslí, že o tom něco ví. Pls., než někdo něco píšete, zjis
   Re: Prosečnice - petice proti zničení17.08.2022
Myslím, že je toho tady dost ...
   Re: Prosečnice - petice proti zničení18.08.2022
Podle mě super místo, skvělé a unikátní lezení. Stejně jako spáry, lezení po vysekaném má svoje kouz
    Re: Prosečnice - petice proti zničení20.08.2022
Řada frustátů jen trvá na dodržování stávajících pravidel a konceptu minimálních zásahů do povrchu,
     Re: Prosečnice - petice proti zničení20.08.2022
Jsi mě rozesmál anonyme,to se bojíš
nebo proč se normálně nepodepíšeš ??? A máme nové slovo -

 NP organizace/ struktura12.08.2022
Struktura organizace Národní park ČS Švýcarsko dle zpráv z tisku se skládá z pěti ochránců v terénu a asi z padesáti úředníků. Je to normální? Nebo je to standard. Co tam ty lidi vymýšlejí?
 Re: NP organizace/ struktura12.08.2022
Tak jestli mezi "úředníky" počítáš i botanika, zoologa, lesníka, dva referenty managementu
  Re: NP organizace/ struktura12.08.2022
je to tak. sice se jako prostí lezci setkáváme se správou NP jen když nás vyhmatává a vyhání zlý str
  Re: NP organizace/ struktura12.08.2022
No vidíš tolik chytrých hlav a je z toho obecný ohrožení. Co by se stalo, pokud by NP bylo vyhlášeno
   Re: NP organizace/ struktura12.08.2022
Národní parky jsou rozsáhlá území s typickým reliéfem a geologickou stavbou a převažujícím výskytem
    Re: NP organizace/ struktura12.08.2022
Požár je běžnej přírodní úkaz. Umělej zásah bylo naopak to hašení :D
    Re: NP organizace/ struktura12.08.2022
Ale jo, vejde.
    Re: NP organizace/ struktura12.08.2022
Ale jo, vejde.
    Re: NP organizace/ struktura12.08.2022
zrovna od tebe bych takový laciný populismus nečekal. požár zasáhl něco přes 10 km2, celková plocha
     Re: NP organizace/ struktura12.08.2022
Krom těch 5 profíků je tam jako stráž přírody ještě i několik dobrovolných strážců, ale oproti němec
     Re: NP organizace/ struktura12.08.2022
Naopak, pouze území po požáru má šanci stát se přirozeným biosystémem. Zbytek je obyčejný hospodářsk
      Re: NP organizace/ struktura13.08.2022
Do toho nevidím, ale těm lidem co vyhořely baráky byl fakt ten NP čert dlužnej. A starosta KL byl zc
   Re: NP organizace/ struktura12.08.2022
S těmi pěti komunikátory s veřejností souhlas. Tady by se mělo vyhazovat, každý (z těch "úřední
    Re: NP organizace/ struktura14.08.2022
Mě spíš překvapuje, že národní park, které tady máme jen čtyři, má počet zaměstnanců stejný jako prů
     Re: NP organizace/ struktura17.08.2022
Já to vidím opačně, zcela zbytečná organizace; lidi si tam vymýšlí zbytecne činnosti, aby zduvodnili
   Re: NP organizace/ struktura12.08.2022
NP konečně našel způsob, jak zakázat vstup do lesa. Aby tam měli volnost na svoje zelené experimenty
    Re: NP organizace/ struktura13.08.2022
Tak vo kolik se vsadíš ty rozumbrado?
     Re: NP organizace/ struktura14.08.2022
Moc koukáte na americký filmy a zprávy.
    Re: NP organizace/ struktura13.08.2022
To se pleteš, nejlepší ochranou přírody by bylo, kdyby neexistovali lidé a to zcela jednoznačně a be
     Re: NP organizace/ struktura14.08.2022
no, to všechno závisí na tom, jak si definujeme slovo "příroda". pro volný průběh přírodní

 ME Mnichov - názor neregistrované11.08.2022
nevíte, proč v tom přenosu na ČT ukazujou furt jenom skupinu B? skupina A bude potom ze záznamu, nebo je na jiným kanálu? mi to ňák uniklo.
 Re: ME Mnichov - názor neregistrované11.08.2022
a sakra, tok zrovna teď tam střřihli i skupinu A. takže asi jenom režijní zmatek.
  Re: ME Mnichov - názor neregistrované11.08.2022
Spíš Jouda, než Joudová...
   Re: ME Mnichov - názor neregistrované11.08.2022
jo jo jo jojo jouda i joudová.

 Himmelsleiter/Lufthammer slaňování10.08.2022
Ahoj, dá se z vršku Lufthammeru cesta nějak proslaňovat k nástupu? Kdybychom byli navrchu moc brzo, jestli se dá ušetřit sestup přes Ghackte nebo přesun k abseilpiste a proslaňovat to na 2x60 lanech?
 Re: Himmelsleiter/Lufthammer slaňování11.08.2022
Před lety jsem to lezl, a řekl bych že by to neměl být vůbec problém. Je to ale takový pokud si vzpo

 Zakládání nové cesty, fotky.10.08.2022
Ahoj, když zakládám novou cestu, můžu tam hodit fotku stránky z průvodce? Předpokládám, že asi ne ale přesto se radši zeptám...
 Re: Zakládání nové cesty, fotky.10.08.2022
Dobrej dotaz. To by mohlo zjednodušit orientaci v nově navštívené oblasti…
  Re: Zakládání nové cesty, fotky.10.08.2022
já se ptám proto, že bna toho pruvodce se určitě vztahují autorská práva, tak aby tady z toho nebyl
   Re: Zakládání nové cesty, fotky.10.08.2022
Zeptej se autora průvodce ;-). Kontakty se dají sehnat v komunitě dobře, popř se poptej správce skal
   Re: Zakládání nové cesty, fotky.11.08.2022
Pokud to autor průvodce dovolí, tak foto stránky průvodce je možné k cestě přidat. Já se snažím, dát
 Re: Zakládání nové cesty, fotky.10.08.2022
On celý lezec je v tomto dost zaostalý. Vylepšení celé databáze by nebylo na škodu. Celkově to zadáv
 Re: Zakládání nové cesty, fotky.10.08.2022
založ si radši deníček na thecrag.com

 Seb Bouin09.08.2022
Change 9b+ by Seb Bouin
Na 8a.nu je článek o přelezu.
V diskusi se spekuluje jestli to shodí.
Zatím se ke klase nevyjádřil.
Bylo to první 9b+, nebo možná ne...
 Re: Seb Bouin15.10.2022
Na facebooku v hodnocení lezeckého tripu do Norska píše Seb Buin, že Change je podle něj 9b/b+ (s tí
  Re: Seb Bouin15.10.2022
Chtěl jsem napsat Seb Bouin :).

 Zrušení zákazu vstupu do lesa v Saském Švýcarsku a okolí08.08.2022
Od neděle 7. 8. je zrušen zákaz vstupu do lesních porostů v oblasti Saského Švýcarska a přilehlém okolí (Východní Krušnohoří) a tedy i lezení. Nadále se nesmí do oblastí, kde hořelo. Více:
 Re: Zrušení zákazu vstupu do lesa v Saském Švýcarsku a okolí08.08.2022
Stejně jak u nás, když Ústecký kraj ani MŽP nevyslyšeli volání Národního Parku po úplném plošném zák
  Re: Zrušení zákazu vstupu do lesa v Saském Švýcarsku a okolí09.08.2022
Ona se ale fakt zlepšila. Kdybys tam byl, tak bys to viděl. Pokles teplot, změna větru a obrovská pr
   Re: Zrušení zákazu vstupu do lesa v Saském Švýcarsku a okolí10.08.2022
Nebavíme se o oblastech přímého požáru a nebližšího okolí. Tam byl zákaz logický. Všude jinde je suc

1   ...   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   63   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Prosečnice - petice proti zničení
https://www.petice.com/ zavezeni_lomu_doubi?uv=44367868

podepíšete, aby Prosečnice nezmizela?

... odsttrante si mezeru za lomítkem a link bude fungovat

Mahy
Mahy19:56:29 12.08.2022
odpovědět 
 Re: Prosečnice - petice proti zničení
Víš, o kolik posledních pár let vyskočilo skládkování zeminy a stavební suti? Hodně bych se divil, kdyby se majitel cítil líp, že se tam leze než když se tam budou točit kamiony s bordelem. Navíc se zaveze díra, kterou kdyby někdo kopal teď, tak by kvičeli zase jiní.
21:47:35 12.08.2022
odpovědět 
  Re: Prosečnice - petice proti zničení
Tak, ono se tam zas tak neleze a to vysekany stejne není ničím zajímavý.
15:23:47 13.08.2022
odpovědět 
   Re: Prosečnice - petice proti zničení
taky se divim, že proti zničení lomu kamenotesařskou tvorbou páně Kareše se neprotestovalo.
+=-17:23:31 13.08.2022
odpovědět 
    Re: Prosečnice - petice proti zničení
Proč by se protestovalo? Domluvil se s majitelem. Jištění šlo z jeho kapsy. Sekal tam kde to jinak nešlo. Jinak by se tam skoro vubec nelezlo, tak je tam aspoň pár pěkných cest...
23:47:43 13.08.2022
odpovědět 
     Re: Prosečnice - petice proti zničení
Kareše obecně moc nemusim, ale Prosečnice je super oblast se super linkama. Bez sekání by tam skoro žádný cesty nebyly. Nemluvě o tom že v lomu je mikroklima s četností vzácných zástupců fauny a flory. Petici rozhodně podepíšu.
Požáry žije15:21:44 15.08.2022
odpovědět 
      Re: Prosečnice - petice proti zničení
Ja se obavam, ze petice nic nezmuze, ale urcite by se dala udelat sbirka a lom odkoupit.
12:00:25 16.08.2022
odpovědět 
       Re: Prosečnice - petice proti zničení
Sbírko :D A kolik myslíš, že by bylo asi tak potřeba?
21:40:51 16.08.2022
odpovědět 
      Re: Prosečnice - petice proti zničení
A neni pravda, ze bez sekani by tam linky nebyly, tenhle bullshit je uz vyvracenej, jen proste nejses dost dobrej na to tam v takovym pripade neco vylezt, to ale neznamena, ze nekdo jiny by to nezvladl.
A to co je tam vysekany je teda bruuutalne monotonni.
12:03:00 16.08.2022
odpovědět 
       Prosecnice- expert
Odkud jsi tenhle camc zkopiroval? V prosecnici jsi predpokladam asi ani nebyl..
A.09:09:10 18.08.2022
odpovědět 
     Re: Prosečnice - petice proti zničení
Tak za prvé - Kareš sekal i tam, kde šlo lézt i bez majzlíku (úplně bije do očí Kyosek, dále třeba Aljaška, ...); za druhé sekaných je tu něco přes 20 cest, další asi čtyřnásobek už je přírodních a za třetí kolem Prahy není nikde tolik možností trad lezení jako na dolním Posázaví (včetně tohodle lomu)

viz https://www.horosvaz.cz/skaly-sektor-828/ res. https://www.horosvaz.cz/skaly-oblast-150/
17:02:37 18.08.2022
odpovědět 
 Re: Prosečnice - petice proti zničení
Prosečnice určitě stojí za záchranu. Šance je malá, to víme všichni asi ..:-( I po těch letech si říkám, že ta oblast je opravdu skvělá. Líp bych to asi ani teď s kamarády nenavrtal, nevysekal. Ty cesty jsou takový citlivý krokový mix, co se tam hodilo a co jsem se za dlouhé roky lezení naučil. Bez sekání by to nešlo díky drolivé a nekvalitní skále. Co šlo, tam je;-)
Ti co tady píší na Lezce jakoukoliv kritiku bez podpisu, to je opravdu hodně ubohé. Lezec by měl být přeci chlap a nestydět se za své názory!
Karešák18:02:19 16.08.2022
odpovědět 
  Re: Prosečnice - petice proti zničení
Může to bejt i ženská
18:44:18 16.08.2022
odpovědět 
  Re: Prosečnice - petice proti zničení
Pokud včas zachráníš nejty budou určitě užitečné někde na jihu v nové vícedélce. Přirozených směrů je plnej svět.
Sekání chytů by mělo patřit pouze minulosti.
Tudíž pohřbít tuto pseudooblast dává smysl.
AdamFS08:37:42 17.08.2022
odpovědět 
 Re: Prosečnice - petice proti zničení
Pokud s tím chce někdo něco dělat, ať si to koupí.
Nebo si to Kareš a spol. měli od majitele na x let pronajmout. Obojí je ok, fajn, super, proč ne a s chutí do toho.

Taky se to může zkusit hrát přes ochranu přírody a pokusit se prokázat, že se jedná o oblast která z hlediska ochrany přírody vyžaduje nějaký specifický režim. Ale v takovém případě bych z pohledu majitele přitlačil s tím, že kytičky a broučci a podobně teda ok, zavážet se nic nebude, když OP jinak nedá, ale taky se tam nebude lézt a jištění se zruší. Když OP, tak se vším všudy.

Vše ostatní je haluz, ten lom někomu patří a pokud neexistuj nějaké objektivní důvody proč by neměl být plánovaným způsobem využit ... a těmi fakt není to, že si tam pár (cizích) lidí chce lozit ... tak je čistě na majiteli co bude.

A jen tak na okraj, kdybych náhodou měl nějaký podobný lom/pozemek, a někdo za mnou přišel s tím, jestli by si tam nemohl udělat ve skále pár cest, tak ho na základě tohodle poženu svinským krokem. Kdyby totiž majitel Kareše hned na začátku poslal do hajzlu, což samozřejmě mohl, tak teď nemusel řešit nějakou petici.

Tohle je za mě typické za dobrotu na žebrotu a podej prst a sežerou ti celou ruku.
MM09:51:32 17.08.2022
odpovědět 
  Re: Prosečnice - petice proti zničení
A další a další neznámý pisatel, který si myslí, že o tom něco ví. Pls., než někdo něco píšete, zjistěte si alespoň malinko o tom. Ale je fakt, že ti co vědí, ty by ani nenapadlo sem něco psát a když, tak se alespoň podepíšu. Mám tady bohužel pocit, že lezci okolo nás patří už do jiné generace.
Karešák16:19:49 17.08.2022
odpovědět 
   Re: Prosečnice - petice proti zničení
Myslím, že je toho tady dost ...
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=16012

Vono tu to není poprvé, že.

Takže povzdechy nad tím, jak někdo něco neví jsou úplně stejně mimo, jako ty řeči o generaci, které mi s ohledem zrovna na tvůj věk přijdou tady fakt docela legrační:-))).

Ale klidně to o nějaké zásadní a nové info doplň.
MM17:08:40 17.08.2022
odpovědět 
   Re: Prosečnice - petice proti zničení
Podle mě super místo, skvělé a unikátní lezení. Stejně jako spáry, lezení po vysekaném má svoje kouzlo, specifika a vyžaduje určitý styl lezení. Lom jako takový je také velmi zajímavé místo, jestli ho zavezou, tak kraj obec přijde o pěknej kout, kam se dalo jít na výlet. Řada frustrátů brojila (a dosud) brojí proti Tetínu. Ten se stal oblíbeným a skvěle si to tam sedlo. Moc bych chtěl, aby lezení v Prosečnici bylo zachováno.
 Stýf07:51:29 18.08.2022
odpovědět 
    Re: Prosečnice - petice proti zničení
Řada frustátů jen trvá na dodržování stávajících pravidel a konceptu minimálních zásahů do povrchu, Prosečnice i "nové" oblasti v Českém krasu jsou krásným příkladem jak ne, a jak nejisté ego může vyjebat s letitou tradicí lezení a ochranou přírody, příkladů, co všechno bylo uděláno, např v Krase špatně, zde bylo sneseno dost na to, aby nikdo soudný petici nepodepsal a doufal, že už brzy artroza zabrání vykareshení další oblastní z lůna (rozuměj lokry a hlína) přírody.
19:54:04 20.08.2022
odpovědět 
     Re: Prosečnice - petice proti zničení
Jsi mě rozesmál anonyme,to se bojíš
nebo proč se normálně nepodepíšeš ??? A máme nové slovo - vykareshení ;-)))
A je to přesně naopak, než tady píšeš, vzhledem k ohlasům a popularitě daných oblastí v čase. Plus v Prosečnici se lezou hlavně jaké cesty? V Krase už nic neplánuju, v Davli máme práci s úpravou terénu pod skálou ještě na hodně dlouho..
Karešák22:06:29 20.08.2022
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1416 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi