Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
14.Novák 10787
15.Lebloch 10697
16.Pail 10603
Bouldry:
14.Vaňous 10103
15.Jungling 10075
16.Šípek 10075
Hory:
14.Chomová 3836
15.Dörfl 3442
16. 3376

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230831 cest
Nové přelezy:
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Orel Břeclav - Břeclav
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poštovní - Ostrava 1
Rock Point Outlet Store - Praha 5 - Radotín
HUDYsport - Strakonice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Vystup roku pro Lucku30.08.2022
Samozrejme, ze Lucka mela dostat vystup roku. By me zajimalo kteri "znalci" o tom rozhodovali.
 Re: Vystup roku pro Lucku30.08.2022
No jestli tam sedi porad Petr Resh. Ten ktery vysekava majzlikem chyty a udeluje sobe oceneni, neni
  Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
... joo a co teprve postup:
přilepit, přelézt, odlepit a pak se pochválit :))))
Čist
  Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Výbornej point: v zájmu transparentnosti zveřejňovat hlasování! Lucce jsem z nominovaných výstupů pr
   Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
To uz je let, co Martin Cermak napsal:
" trochu jsem v zime potrenoval a vyplatilo se&qu
    Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
No to me pos.r on tam te kamenik s kladivkem v ruce porad sedi. To je jako Foldyna v politice.
    Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Brrrr, Wall Street je těžká hrůza za prstíčky.
   Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
To uz je let, co Martin Cermak napsal:
" trochu jsem v zime potrenoval a vyplatilo se&qu
    Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Me by taky zajimalo kdo rozhoduje o udeleni VR. Treba by se mohlo ukazat, ze jsou to lidi, kteri vrc
     Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
transparentnost by tomu jen prospěla a příloha s tabulkou hlasování by utnula dohady. a proč by nemo
      Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
:-))) No to by se Bloudek musel zdrzet hlasovani ve vsech kategorii VR.
Pak by byl v komisi v
       Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
možná. možná ne - nic mu nebrání si mimo komisi najít experta dle svého uvážení ke konzultaci význam
        Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
ostatně, literární kritik nemusí mít za sebou tucet románů (a z toho minimálně tři bestsellery přelo
      Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
To je dost problém u všech porot všemožných soutěží. Většina porotců si nechce dělat nepřátele anebo
       Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
takové hodnocení je samozřejmě naprosto k ničemu. reálně to obvykle sloužívá (nemluvím o tomhle konk
        Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Tak určitěěěěě!
        Re: Vystup roku pro Lucku02.09.2022
To si asi docela trefil Luky
   Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Když je řeč o 8A na flash, jak je možné, že Eliška získala výstup roku za 8b os na laně a Lucka za 8
    Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Sleduju to uz spoustu let. Chs kdyz muze, tak Lucce minimalne ten klacek pod nohy hodi. A vlastne ml
    Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
.. Esli to nebude tím, že Lucka to 8B vylezla letos a tohle je hodnocení za rok 2021.
     Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
VR jsou za obdobi od vyhlaseni k vyhlaseni. Ne za rok, ale za obdobi.
      Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Jestli je to za plovoucí rok, tak tady chybí Kuby Konečného výstup roku za dvě 8C za jeden den, sice
       Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Není to za plovoucí rok, Kuba bude mít šanci příští vyhlášení
     Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Lucka vylezla 8B letos i loni 2021
   Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Říkal jsem to, Petře, už opakovaně. Ztráta kreditu je v rozvinuté demokratické společnosti trvalý je
    Re: Vystup roku pro Lucku02.09.2022
To o tom kreditu a sekání by si měli vzít k srdci i další: třeba Marťan (taky funkcionář) a hlavně K
     Re: Vystup roku pro Lucku06.09.2022
Přesně. Kareš je dál. Těží rovnou celé oblasti sbíječkou a ještě mu na to můžete poslat prachy. Spou
      Re: Vystup roku pro Lucku06.09.2022
Lidi jsou kupodivu radi, ze si zalezou venku na neoklouzanym materialu. Bohuzel v okoli Prahy neni m
      Re: Vystup roku pro Lucku06.09.2022
Hoši, hoši, každý lom je uměle vytvořený, to platí o Krasu je jedno jestli český nebo moravský, to p

 Trikovky vs smycky s jednim uzlem30.08.2022
Je nejaky duvod, proc nemit vsechny smycky jako trikovky a mit je jen s jednim uzlem?
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
Co je vůbec trikovka? Neznám tento pojem
  Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
Smycka kde mas jeden uzel klasicky na dvou pramenech, pak je jeden pramen delsi a na tom je samostat
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
a opačně: je snad nějaký důvod mít všechny smyčky takto?
já to tak mám jen u pár plocháčů (a
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
Čím víc polezeš a budeš potřebovat smyčkovat, tím dřív si uděláš nějkej výběr toho, co používáš. Zby
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
Leda bys mel kratky smyce a nedalo by ti to/simgle uzlik bybyl blizko tomu dvojitymu. Jinak na triko
  Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
vocaď pocaď. zkušenost s přišlápnutím si příliš plandající smyčky v úzkém hrdle rozlámaného alpského
   Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
Jasně, to že jsi Všeználek, ale v podstatě kokot už tu dokazuješ docela dlouho Lukáši. Trikovky jsou
    Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
umíš se jednoznačně identifikovatelně podepsat? takovým útočným siláckým prohlášením totiž sluší pod
     Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanov
     Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanov
     Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanov

 Nález28.08.2022
Ahoj dnes 28.8.2022 som našiel set 6 párov expresiek. Sektor Trojzubec Súľov.Slovensko.
kontakt matindo@gmail.com

 Outdoorove hodinky28.08.2022
Ahojte, uvazuju o koupi nejakych hodinek s kompasem, vyskomerem. Na trhu toho jsou sopousty az mi z toho jde hlava kolem. Proto se ptam... Co pouzivate a s cim mate dobre zkusenostu. Diky. J
 Re: Outdoorove hodinky28.08.2022
Myslim cokoli od garmin bude fungovat
  Re: Outdoorove hodinky29.08.2022
ok, diky za odpoved. Mam tam nejake favority. Mas s tim nejakou osobni zkusenost? Maji celkem vysoke
  Re: Outdoorove hodinky29.08.2022
ok, diky za odpoved. Mam tam nejake favority. Mas s tim nejakou osobni zkusenost? Maji celkem vysoke
 Re: Outdoorove hodinky29.08.2022
Ahoj, tak pokud ti stačí fakt jen kompas a výškoměr, koukni se na lety osvědčenou klasiku Suunto COR
  Výškomer + kompas30.08.2022
ak chce dačo na baterku, čo vydrží hodne dlho, Suunto Core je asi posledné, čo sa dá zohnať. Oldscho
   Re: Výškomer + kompas30.08.2022
Ještě hloupé vybavené hodinky do hor jsou Casio Protrek. Ale nemám, tak ani zkušenosti nemám. Jsou t
    Re: Výškomer + kompas30.08.2022
:-)
pre pobavenie ku Casio : niekedy dávno ( 25 r.?) ešte pred dovozom Suunta som hľadal vý
     Re: Výškomer + kompas01.09.2022
Měl jsem kde co, včetně třeba "chytrých" Samsungů, ale vždy jsem se pokorně vrátil k Pro T
      Re: Výškomer + kompas02.09.2022
Diky za tipy
   Re: Výškomer + kompas07.09.2022
Core jsou super - pokud nechce chytré funkce, tak asi ted nic lepšího nesežene.
   Re: Výškomer + kompas07.09.2022
Core jsou super - pokud nechce chytré funkce, tak asi ted nic lepšího nesežene.
 Re: Outdoorove hodinky05.09.2022
Garmin Instinct, mrkni na ně... ověřenej přístroj s perfektní výdrží, odolností a přesností
 Re: Outdoorove hodinky05.09.2022
Garmin Instinct, mrkni na ně... ověřenej přístroj s perfektní výdrží, odolností a přesností

 Český pohár Teplice27.08.2022
Ahoj nevíte někdo jestli bude nějaký stream z Teplic..
 Re: Český pohár Teplice27.08.2022
zdar, vypada to, ze to bude davat CT online. Klikni na "ct sport plus" vpravo nahore pro p
  Re: Český pohár Teplice27.08.2022
YT lepsi nez CT ;)
   Re: Český pohár Teplice28.08.2022
ČT zadarmo drahá organizace, par rodin si z toho udělalo dojdou kravu

 Tragédie v Ádru24.08.2022
V pondělí 22.8. 2022 v podvečerních hodinách sražení řidičem, který od nehody ujel, zemřeli dva lezci a kamarádi Zikmund Schwarzkopf mladší a Matěj Molcar.
Řidiče, který ujel a z odstaveného auta utekl policie vypátrala.
 Re: Tragédie v Ádru25.08.2022
Řidič v Adršpachu srazil a usmrtil šéfy outdoorové firmy. Nepomohl a ujel

Několik hod
  Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
Neuvěřitelné ! Musím říci, že se jedná o naprosté selhání moci soudní. Vypatlanec se zákazem řízení
   Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
Naprostý souhlas. Selhání soudnictví ve smyslu postihu lumpů je flagrantní. Nebýt toho mohli kluci ž
   Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
Nechci ti kazit iluze, ale v adršpachu a zvláště okolních dědinách nemá pčr šanci pokrýt nějakým doh
    Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
Ale já nemluvim o policajtech. Policajti svoji práci udělali. Chytli, dodadli důkazy. O trestu rozho
     Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
A mimochodem, právě proto, že Ádr je taková díra, místní policajti dobře znají místní desperáty.
      Re: Tragédie v Ádru28.08.2022
Ale 5 let za mřížemi za 3 mrtvý je sakra malo
       Re: Tragédie v Ádru28.08.2022
Já bych nepřejimal, existuje něco jako vyjmečný trest. Nebo může dojít k přehodnocení klasifikace tr
        Re: Tragédie v Ádru28.08.2022
Neposkytnuti pomoci.
     Re: Tragédie v Ádru28.08.2022
Zavrit za marenku? Ale notaaak...

 Holeček v DVTV o K1... kdyby zajímalo24.08.2022
https://video.aktualne.cz/dvtv/ holecek-po-neuspechu-na-k1-kopec-mi-ukazal-jak-titerny-jsem/ r~7d50fd1a22e511ed9ae20cc47ab5f122/

 Vysilacky do vicedelek/hor22.08.2022
Jaky je vas nazor na pouzivani vysilacek na vicedelkach, v horach pro komunikaci mezi spolulezci. Ano? Ne? Vyhody. Nevyhody. Proc? Pripadne tipy na nakup. Diky.
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor22.08.2022
Pri LEZENI se mi nikdy neosvedccili. Kdyz se nedalo dorvat, nedalo se ani dovysilackovat. Nez abys t
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor22.08.2022
No, váží to jako jedna expreska. Ale to neber jako prudu... Tohle téma (a zkušenosti ostatních) mě t
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor22.08.2022
Už se to tady v mnoha stejných diskusích probíralo. Závěr: je to k ničemu. Stačí použít vpravo nahoř
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
diky za "chytrou" reakci. Btw posledni diskuse je z 2015. 7 let muze znamenat v technologi
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Přesně tak, Kuba Turek se zase ukázal... Sežeň si hodinky, co měl Knight rider a máš vyhráno, osle :
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Kuna Turek je vysíračka už dlouho.
     nemáš zač24.08.2022
2017.
Nic se nezměnilo.
     ad pokrok v technologiích vysílaček24.08.2022
jeden by se zfleku domníval, že vývoj vysílaček bude stejně překotný, jako vývoj matlacích telefonů
      Re: ad pokrok v technologiích vysílaček24.08.2022
Kemp Pod Císařem dobrej :D
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
diky za "chytrou" reakci. Btw posledni diskuse je z 2015. 7 let muze znamenat v technologi
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Jak píše Judovana, poserou se, když to nejmíň potřebuješ. Jistější je domluvit si signály tahání lan
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Před 14 dny jsem se nad vysílačkou zamýšlel v jedné výcedélce v Arcu když jsem musel řvát jak na les
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
... výcedélce ..
:-))) potešilo na ráno
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
No jo je ráno...:-))))
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
No jo je ráno...:-))))
   Píštálka je cipovina...23.08.2022
Píšťalka je blbost, jednak se používá jako emergency když se volá pomoc a druhak, když tam bude dalš
    Re: Píštálka je cipovina...23.08.2022
Píšťalka je fajn, ale na tento účel sa veľmi nehodí, môže sa miešať s veďľajším píšťalkárom. A MOHL
     Re: Píštálka je cipovina...23.08.2022
Děkujeme za překlad do slovenštiny :)
      Re: Píšťalka je cipovina...23.08.2022
Zapomněl jsem, že to tahání za lano je v členitém terénu taky cipovina
       Re: Píšťalka je cipovina...23.08.2022
Když se dlouho nic neděje po dojití lana, třeba 5 minut, tak začít lezt. Pokud je zároveň dobíraný,
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Před 14 dny jsem se nad vysílačkou zamýšlel v jedné výcedélce v Arcu když jsem musel řvát jak na les
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Píšťalka je blbost, jednak se používá jako emergency když se volá pomoc a druhak, když tam bude dalš
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Ve spoustě cest jsem měl na konci délky problém vůbec utáhnout lano jaké mělo tření tak bych chtěl v
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Tak málo prodlužuješ nebo lezeš klikatý kokotiny. Obojí je tvoje chyba.
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Tak určitě když je v cestě traverz tak ty to určitě napálíš direct že... Tvl moc dobře vím jakej sou
       Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Tvl, omg... co tam máš dál? Víc asi nemusíš :D
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
je tu ešte aj emergency :
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Lezli jsme s vysílačkami jednou na Burgstallu (kdo zná ví, jaký je tam hluk od silnice). Kromě odpos
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
používame 5.rok aj na komunikáciu medzi družstvami, prichytené repkou na ramennom popruhu. Kto si
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
A já jako věčný softmover na vysílačky nedám dopustit. S ženou lezeme takové ty rozbité dlouhé klasi
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
O cem si pri tom lezeni povidate? Moje zkusenost teda je, ze pri vicedelce je potreba predvsim valit
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor24.08.2022
Tak my nejsme žádní větry ošlehaní horalové ale naopak docela másla. Lezeme spíš klasické cesty po v
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor24.08.2022
Ale kdepak. Stavaji si nam uplne ty stejne veci. Jen mi prijde, ze je sice sdelovat spolulezci muzu,
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor24.08.2022
Lezeme vícedélky už léta jen s radiostanicemi, protože jsou nám užitečné. Každou chvíli nastane situ
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor25.08.2022
Prvolezec se vrací, nebo chce vědět, kolik má lana a do toho zvládne volat si vysílačkou (radoistani
       Re: Vysilacky do vicedelek/hor29.08.2022
A v čem vidíš problém? Vysílačku máš přismahnutou na ramenním popruhu a (podle typu) buď rovnou mluv
        Re: Vysilacky do vicedelek/hor30.08.2022
Taky jsem bohužel v horách nelezl ani nepamatuju :/
Používaly jsme vysílačky s externím mikro
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor26.08.2022
No to se asi nedohodnem, protoze to co ty povazujes za argument pro vysilacky, ja povazuju za argume
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor25.08.2022
Tady orel, tady orel, nevím kudy dál. Tady sokol, tady sokol, tak to jsme orle asi v prdeli.
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor25.08.2022
Šlapej vodu!Šlapej vodu!Šlapej vodu!

 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
nám se osvědčily v tatrách. neznali jsme terén. když parťák zalezl roh, fučelo jako prase, dořvat se
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Nekdy v minulym tisicileti nejakej vyrobce horo-matrose zkousel proroazit s lanem ktery melo v sobe
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Diky vsem reagujicim. Nevim zda to pomuze v rozhodovani, ale i tak si vasich nazoru cenim ;)
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
já mám jedny "lepší" z dekáče a musim je vychválit - bábofka neumí řvát tak nahlas abych j
  Motorola do hor23.08.2022
lidlovky sú tak na skalky
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor24.08.2022
Nauč se základnu pohybu na vícedélkách a vysílačky nebudeš potřebovat. Odpadne Ti starost a další kr
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor25.08.2022
v podstate je to tak. Tez dosti zasadni je 'slezenost' partneru, tj jeden jaksi vi co druhej udela v
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor29.08.2022
Pouzivam uz hodne roku a na vicedelky typu marenka, palava,....( i kdyz loni v calanques hodne chybe
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor31.08.2022
Kdyz se neslysite, tak jednoduchy system jak se domluvit je pres lano, ale ne zadne pikacoviny jako:
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor04.09.2022
Trochu složité ne? Normálně dolezu na štand, založím jištění a dobírám a tahám. Jakmile jističi dole
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor06.09.2022
Normalne vytahnu 60 (50 atp.) a dolezu na misto, kde jsem si myslel, ze zastanduju. Nezastanduju. Sl
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor08.09.2022
Tak tohle bych fakt nechtel delat, jednak kdyz ma treba delka 30m tak pak musis jak kkt jeste 30m po

 Instruktorský kodex20.08.2022
Na základě včerejší zkušenosti (nebo spíš konfrontace?) moji manželky, dcerky a synovce s dvěma instruktory, kteří s sebou měli asi deset Němců v nejmenované pískovcové oblasti, bych rád nadhodil návrh na kodex etického minima na skalách pro účel byznysu:
 Re: Instruktorský kodex20.08.2022
Jenom bych dodal, že instruktoři ČHS nejsou oprávněni pracovat komerčně za peníze pro laickou veřejn
 Re: Instruktorský kodex20.08.2022
Co jména nebo přezdívky? Ať se ví, co za pitomce dělá ostudu...
  Re: Instruktorský kodex21.08.2022
Hele manželka ty borce nezná, a kdyby jsme to dopátrali, stejně by mě připadalo nefér hned na poprvé
   Re: Instruktorský kodex21.08.2022
Kdyz uz tady to slovo "nefer" padlo, zareaguji na tvuj 1. post, ktery je typicke Jedna pan
    Re: Instruktorský kodex21.08.2022
Dobře popíšu tu událost ještě jednou. 2 borci, česky mluvící, kteří se chovají jako autisti, neumí a
     Re: Instruktorský kodex22.08.2022
jojo. a Vysoké Tatry už nemají být zdarma...
     Re: Instruktorský kodex22.08.2022
V které oblasti to bylo?
      Re: Instruktorský kodex22.08.2022
nejmenované.
 Re: Instruktorský kodex20.08.2022
eticke minimum... cehokoli? a v Cesku?
  Re: Instruktorský kodex21.08.2022
Ryba smrdí od hlavy
   Re: Instruktorský kodex21.08.2022
Fialové...
    Re: Instruktorský kodex21.08.2022
copak, zaskocila ti kobliha?
     Re: Instruktorský kodex22.08.2022
Oční můru na tebe
     Re: Instruktorský kodex22.08.2022
:D
 Re: Instruktorský kodex21.08.2022
Komerční kurzy pro nýmandy a nelezce nemají co dělat na pískovci.
Akorát kurví skálu pač neum
  Re: Instruktorský kodex21.08.2022
Souhlasím s tebou, to by bylo optimální. Na druhou stranu se domnívám, že existují i lidi, kteří ten
   Re: Instruktorský kodex21.08.2022
Určitě. Jako ve všem. Jsou zkušení profíci a pak je většina šedej podprůměr a pak tu jsou reálně nek
   Re: Instruktorský kodex21.08.2022
Podívej se na to z druhé strany. Máš 10 Germánů za prdeli, taky bych byl nasranej, dýgo v nedohlednu
  Re: Instruktorský kodex21.08.2022
Ps. Radikální zpřísnění zkoušek na skalní instruktory je také na místě. Zdá se mi, že stačí umět nav
   Re: Instruktorský kodex21.08.2022
Proč si myslíš, že jsou zkoušky snadné? Přihlaš se na kurz čhs a pak mudruj.
    Re: Instruktorský kodex21.08.2022
O instuktorech ČHS ani vůdcích UIAGM se tu nebavíme.
Ale licenci instruktor skalního lezení o
     Re: Instruktorský kodex22.08.2022
Kde a krmivo se dá koupit? Specifikuje ajmenuj konkrétní osoby. Nebo jenom tlachas nesmysly?
  Re: Instruktorský kodex22.08.2022
Ne. Zájezdy nebo pobyty obecně obsahují i nesmyslné nabídky/možnosti, které prostě turisté využívají

 Smrtak v Tatrach18.08.2022
https://hzs.sk/pad- horolezca-s- tragickym-koncom/
<Odstran dve medzery>

1   ...   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Vysilacky do vicedelek/hor
Jaky je vas nazor na pouzivani vysilacek na vicedelkach, v horach pro komunikaci mezi spolulezci. Ano? Ne? Vyhody. Nevyhody. Proc? Pripadne tipy na nakup. Diky.
R. 17:27:41 22.08.2022
odpovědět 
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Pri LEZENI se mi nikdy neosvedccili. Kdyz se nedalo dorvat, nedalo se ani dovysilackovat. Nez abys tahal vysilacku radsi zarves vic. Kdyby se nahodou fakt sikla, mela vybytou baterku. Navic je to netrivialni zatez a potrebujes k ni ruku kterou casto nemas. No a vrtulnik volas telefonem i na vetisne sedmitisicovek. Vys nemam zkusenost. Na turistiku kolem kokorina s detma je to docela dobry, zvlast pokud nemas neomeznej tarif. A nejlepsi je kdyz se decko ztrati ze se dovusilackujete, a zhebne tomu baterka.
judovana20:35:54 22.08.2022
odpovědět 
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor
No, váží to jako jedna expreska. Ale to neber jako prudu... Tohle téma (a zkušenosti ostatních) mě také zajímá.
Pepan21:53:37 22.08.2022
odpovědět 
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Už se to tady v mnoha stejných diskusích probíralo. Závěr: je to k ničemu. Stačí použít vpravo nahoře políčko "Hledání na Lezci".
Kuba Turek22:03:45 22.08.2022
odpovědět 
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor
diky za "chytrou" reakci. Btw posledni diskuse je z 2015. 7 let muze znamenat v technologiich v soucasnosti dost posun. Jak je videt z mene nabubrelych reakci, zaver neni tak jednoznacny.
19:20:03 23.08.2022
odpovědět 
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Přesně tak, Kuba Turek se zase ukázal... Sežeň si hodinky, co měl Knight rider a máš vyhráno, osle :D
19:40:22 23.08.2022
odpovědět 
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Kuna Turek je vysíračka už dlouho.
Morse21:50:38 23.08.2022
odpovědět 
     nemáš zač
2017.
Nic se nezměnilo.
Kuba Turek02:35:20 24.08.2022
odpovědět 
     ad pokrok v technologiích vysílaček
jeden by se zfleku domníval, že vývoj vysílaček bude stejně překotný, jako vývoj matlacích telefonů a za pět let bude svět úplně jinde. ne snad že bych tomu nějak hověl, s vysílačkama se setkávám párkrát do roka, a vždycky mám půjčenou od profíků, co je používají každý den (koordinace jeřábů při montážích). překvapivě je prakticky všichni nemění jak sídlištní white trash mobilní telefony, ale používají nějaké omšelé těžké mrchy vyrobené před dvaceti lety. jsem se na to ptal, a prý hračky za stokoruny až málo tisícovek ze supermarketů jsou naprosté srágory, a staré mrchy je prakticky ve všech parametrech předčí, citlivostí počínaje a nárazuvzdorností konče. asi samozřejmě existují vysílačky profeionální, ale ty budou podobné spíš těm dvacetiletým mrchám.

nepopírám, že jsou specifické situace, kdy se může vysílačka hodit, především při průseru a někde v telefonním stínu, který může být jak někde v zastrčené severní stěně, tak v kempu pod císařem.

ale drtivě většině situací při lezení, kde by začátečník uvítal vysílačky, se dá snadno předejít, a to vhodným štandováním. samozřejmě i to vyžaduje zkušenost a především rutinu při práci s lanem, kdy elementární krok typu zandání lana do jistítka netrvá deset minut a občasné rozdělení délek nevede k dramatickému zdržení..
Lukas B.11:15:26 24.08.2022
odpovědět 
      Re: ad pokrok v technologiích vysílaček
Kemp Pod Císařem dobrej :D
12:02:08 24.08.2022
odpovědět 
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor
diky za "chytrou" reakci. Btw posledni diskuse je z 2015. 7 let muze znamenat v technologiich v soucasnosti dost posun. Jak je videt z mene nabubrelych reakci, zaver neni tak jednoznacny.
19:20:05 23.08.2022
odpovědět 
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Jak píše Judovana, poserou se, když to nejmíň potřebuješ. Jistější je domluvit si signály tahání lanem.
06:20:43 23.08.2022
odpovědět 
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Před 14 dny jsem se nad vysílačkou zamýšlel v jedné výcedélce v Arcu když jsem musel řvát jak na lesy a odspolulezce jsem slyšel prd.Vymyskel jsem píšťalkalu a domluvené signály.Signalizovat taháním za lano,obzvláště ve výcedélce kdy lano vede všude možně a na konci délky je člověk někdy rád že lano vůbec zvládne dobrat jaké má tření, mi nepřijde jako dobrý způsob. Píšťalka nic neváží, je slyšet na kilometry (já koupil 122db) a těch pár signálů které jsou potřeba (podle počtu zapískání) se dá snadno zapamatovat.
Honza 07:57:26 23.08.2022
odpovědět 
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor
... výcedélce ..
:-))) potešilo na ráno
PK07:59:06 23.08.2022
odpovědět 
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor
No jo je ráno...:-))))
Honza 08:04:38 23.08.2022
odpovědět 
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor
No jo je ráno...:-))))
Honza 08:04:40 23.08.2022
odpovědět 
   Píštálka je cipovina...
Píšťalka je blbost, jednak se používá jako emergency když se volá pomoc a druhak, když tam bude dalších pár pablbů podobných tak je to na průser. Tahání za lano je osvědčené a funkční, počet trhů si můžete domluvit.
HUHULAK12:32:09 23.08.2022
odpovědět 
    Re: Píštálka je cipovina...
Píšťalka je fajn, ale na tento účel sa veľmi nehodí, môže sa miešať s veďľajším píšťalkárom. A MOHLA by aj kolidovať so signalizáciou SOS....
PK13:27:27 23.08.2022
odpovědět 
     Re: Píštálka je cipovina...
Děkujeme za překlad do slovenštiny :)
P.14:42:02 23.08.2022
odpovědět 
      Re: Píšťalka je cipovina...
Zapomněl jsem, že to tahání za lano je v členitém terénu taky cipovina
PK19:12:53 23.08.2022
odpovědět 
       Re: Píšťalka je cipovina...
Když se dlouho nic neděje po dojití lana, třeba 5 minut, tak začít lezt. Pokud je zároveň dobíraný, tak to bude nejspíš v pořádku.
19:44:10 23.08.2022
odpovědět 
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Před 14 dny jsem se nad vysílačkou zamýšlel v jedné výcedélce v Arcu když jsem musel řvát jak na lesy a odspolulezce jsem slyšel prd.Vymyskel jsem píšťalkalu a domluvené signály.Signalizovat taháním za lano,obzvláště ve výcedélce kdy lano vede všude možně a na konci délky je člověk někdy rád že lano vůbec zvládne dobrat jaké má tření, mi nepřijde jako dobrý způsob. Píšťalka nic neváží, je slyšet na kilometry (já koupil 122db) a těch pár signálů které jsou potřeba (podle počtu zapískání) se dá snadno zapamatovat.
Honza 08:02:29 23.08.2022
odpovědět 
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Píšťalka je blbost, jednak se používá jako emergency když se volá pomoc a druhak, když tam bude dalších pár pablbů podobných tak je to na průser. Tahání za lano je osvědčené a funkční, počet trhů si můžete domluvit.
HUHULAK12:32:49 23.08.2022
odpovědět 
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Ve spoustě cest jsem měl na konci délky problém vůbec utáhnout lano jaké mělo tření tak bych chtěl vidět jak by jsi tam něco signalizoval škubáním. To je naprostý nesmysl a může to fungovat tak maximálně někde v kolmé přímé cestě.
Honza 16:49:10 23.08.2022
odpovědět 
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Tak málo prodlužuješ nebo lezeš klikatý kokotiny. Obojí je tvoje chyba.
19:48:31 23.08.2022
odpovědět 
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Tak určitě když je v cestě traverz tak ty to určitě napálíš direct že... Tvl moc dobře vím jakej soubor kreténů sem chodí ale vždycky mě tu někdo svojí mírou kreténismu překvapí! :-)
20:02:24 23.08.2022
odpovědět 
       Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Tvl, omg... co tam máš dál? Víc asi nemusíš :D
22:00:46 23.08.2022
odpovědět 
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor
je tu ešte aj emergency :
https://www.pmr11.sk/
shorturl.at/chMQ8

PK08:01:35 23.08.2022
odpovědět 
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Lezli jsme s vysílačkami jednou na Burgstallu (kdo zná ví, jaký je tam hluk od silnice). Kromě odposlechu místních dětí ve vsi, což by se dalo odladit, spolulezci v půlce cesty vypadla a už jsme ji nenašli, takže jsme skončili u osvědčeného hvízdání a řvaní po sobě.. vysílačky nebrat.
Kost08:18:39 23.08.2022
odpovědět 
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor
používame 5.rok aj na komunikáciu medzi družstvami, prichytené repkou na ramennom popruhu. Kto si nepriviaže, kupuje nové.
PK08:44:21 23.08.2022
odpovědět 
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor
A já jako věčný softmover na vysílačky nedám dopustit. S ženou lezeme takové ty rozbité dlouhé klasiky v členitém terénu, takže přímá viditelnost nehrozí a jelikož často spojujeme délky, tak zkoušet na 60m laně signály jestli tahám protože štand a nebo mě jen svinsky táhne lano taky moc nefunguje. A popravdě mě i štve, když přes den ze skal neslyším nic jiného než "Trudi - štand, achtung štain, atd". Mám rád klid. Takže pro nás jsou vysílačky skvělá věc. Ale pozor, vyplatí se zainvestovat do nějakých betelných. Mám ji cvaklou na sedáku a jelikož fakt lezeme sračky, tak se mi v komínech neustále odepíná a půl délky ji omlacuji o skálu a zatím drží a to má za sebou pár let a pár km nalezeno
 JendaZBrna08:35:10 23.08.2022
odpovědět 
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor
O cem si pri tom lezeni povidate? Moje zkusenost teda je, ze pri vicedelce je potreba predvsim valit. Co a kdy ma kazdej v druzstvu delat je dost jasny, at uz je slyset nebo ne.

Jako jo, obcas clovek protahne 20m lana jistikem zbytecne, ale s tim jsem se naucil zit. Narozdil od bazmeku, co bud nekde prekazi, nebo se nekde houpe, a nez ho clovek nasmatra, tak se stejne rychlejc dorve bez nej.
Geo17:40:41 23.08.2022
odpovědět 
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Tak my nejsme žádní větry ošlehaní horalové ale naopak docela másla. Lezeme spíš klasické cesty po vlastním, takže se často stane, že někam já nebo žena dolezeme a dumáme, kam vlastně dál, tak to dám vědět spolulezci, že se mi nic neděje, jen jsem ztracen. Případně mi jistič hlásí posledních X metrů lana, zamotané lano(jo je mi jasné, že jste všichni strašně dobří a nikdy se vám lana na štandu nezamotala do sebe) atd..
 JendaZBrna11:03:25 24.08.2022
odpovědět 
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Ale kdepak. Stavaji si nam uplne ty stejne veci. Jen mi prijde, ze je sice sdelovat spolulezci muzu, ale ze je to informace, ktera je mu stejne tak nejak k nicemu.

Takze po tom co jsem to parkrat zkusil, jsem se k vysilackam uz nevratil.
Geo14:18:11 24.08.2022
odpovědět 
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Lezeme vícedélky už léta jen s radiostanicemi, protože jsou nám užitečné. Každou chvíli nastane situace, kdy chceš sdělit parťákovi i něco složitějšího, než pouhé Zruš a Jistím. Zamotá se lano, hledáš přestup při slanění, prvolezec se vrací o kousek níž a chce chvíli dobírat, chce vědět, kolik lana zbývá... Ječet na skalách nám připadá rušivé, když pominu, že se často nedomluvíš. Ani s rádiem není na spojení 100% spoleh, ale na 90% jo. Stanice vč. dvou AA baterií váží 111 g. Baterie při správném používání vydrží týden.
Tradicionalisti ať se smějí. Když při lezení nedělají zbytečný kravál, nic proti nim nemám.
Anonym22:22:47 24.08.2022
odpovědět 
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Prvolezec se vrací, nebo chce vědět, kolik má lana a do toho zvládne volat si vysílačkou (radoistanicí)? Dobrej oddíl :o Nabízí se snad jen: "Není za p..a z Lokálky? " :D
20:44:52 25.08.2022
odpovědět 
       Re: Vysilacky do vicedelek/hor
A v čem vidíš problém? Vysílačku máš přismahnutou na ramenním popruhu a (podle typu) buď rovnou mluvíš, nebo max. jednou rukou zmáčkneš tlačítko a mluvíš. Jasně, visíš-li za dva prsty a máš problém i dejchat, tak to moc nejde, ale v takovýhle situaci si musíš poradit zejména sám (a na to, že to může přijít, parťáka můžeš upozornit dopředu /aby dával fakt bacha/, obvykle to dá předpovědět ;) )
Pár let už jsme sice na vysílačky nesáhli, protože nějak nejezdíme do hor (jo, je to škoda), ale sloužit můžou dobře. Samozřejmě nejsou samospasitelný a dovednost pohybovat se ve vícedélce nenahradí.
D.10:46:54 29.08.2022
odpovědět 
        Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Taky jsem bohužel v horách nelezl ani nepamatuju :/
Používaly jsme vysílačky s externím mikrofonem. vysílačka byla v batohu a na popruhu byl pouze malý mikrofon. Mělo to i VOX ale to moc nefungovalo, takže volání přes tlačítko.
Občas se stalo, že za nějakou hranou se signál ztratil, ale většinou byla komunikace v pohodě.
Když jsem byly 2 skupiny, každá v jiné cestě. Mohli jsme se průběžně informovat o postupu, kdy se potkáme nahoře nebo dole, atd...

Ne vždy člověk leze se stabilním parťákem, ne vždy je domluvený signál pochopen správně. Nemám rád řvaní v horách i skalách, za mě jsou vysílačky super a občas mě mrzí, že je sebou nemám na českých skalkách...
HonzaC15:12:43 30.08.2022
odpovědět 
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor
No to se asi nedohodnem, protoze to co ty povazujes za argument pro vysilacky, ja povazuju za argument, proc jsou vlastne zbytecne.

Geo14:12:38 26.08.2022
odpovědět 
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Tady orel, tady orel, nevím kudy dál. Tady sokol, tady sokol, tak to jsme orle asi v prdeli.
honza21:22:39 25.08.2022
odpovědět 
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Šlapej vodu!Šlapej vodu!Šlapej vodu!

https://youtu.be/B2xcvEJC37k?t=164

22:26:27 25.08.2022
odpovědět 
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor
nám se osvědčily v tatrách. neznali jsme terén. když parťák zalezl roh, fučelo jako prase, dořvat se nedalo, signály domluvené tahání lanem byly nečitelné. typ nevím, něco jsme si půjčili a bylo to dost dávno.
10:27:54 23.08.2022
odpovědět 
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Nekdy v minulym tisicileti nejakej vyrobce horo-matrose zkousel proroazit s lanem ktery melo v sobe dratek a na konci bananky. Prodavalo se to s prilbama ktery mely vestaveny sluchatka (a snad i mikrofony) a zdirky na ty bananky. Nejak se to neujalo.
Vysilacka jako takova nekdy pomuze, nekdy je k nasrani. Kdyz se clovek spolehne na model z Lidlu za par stovek, vetsinou nastava ta nasravaci varianta. Ostatne jako u vseho.
15:40:38 23.08.2022
odpovědět 
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Diky vsem reagujicim. Nevim zda to pomuze v rozhodovani, ale i tak si vasich nazoru cenim ;)
R. 18:32:36 23.08.2022
odpovědět 
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor
já mám jedny "lepší" z dekáče a musim je vychválit - bábofka neumí řvát tak nahlas abych ji ve vetru slysel. Lezli jsme vícedélky (500m+), mnohdy se nevideli a vklidu jsme je meli privazane na ramenním popruhu batohu a použili to jen na zruš/jistim apod.... za mne ideální řešení.
21:44:01 23.08.2022
odpovědět 
  Motorola do hor
lidlovky sú tak na skalky
PK19:09:50 23.08.2022
odpovědět 
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Nauč se základnu pohybu na vícedélkách a vysílačky nebudeš potřebovat. Odpadne Ti starost a další krám co musíš sebou tahat a vyřešíš spousty trablů jednou provždy. Moje více jak 35 ti letá zkušenost z lezení v horách. Na průsery potom máš mobil.
Aldo21:10:03 24.08.2022
odpovědět 
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor
v podstate je to tak. Tez dosti zasadni je 'slezenost' partneru, tj jeden jaksi vi co druhej udela v ty ktery situaci i kdyz ho nevidi, neslysi. Coz nastane kdyz spolu lidi lezou par sezon. Jedu-li na vicedelku s partnerem kteryho jsem minulej tejden nasel pres inzerat, vysilacka se muze dost hodit....
16:07:32 25.08.2022
odpovědět 
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Pouzivam uz hodne roku a na vicedelky typu marenka, palava,....( i kdyz loni v calanques hodne chybely)naprosta zbytecnost. Pri lezeni v horach super zvlast kdyz se prizene silny vitr nebo natahujes delky a nevidite se. Ve vichrici neocenitelne a taky kdyz lezes s holkou v horach a ta zustane na standu sama a zacne se bat. Je to proste komfort, ktery dost zrychli lezeni. Mobil taha temer kazdy a to nevadi. Za me je lepsi vysilacka nez mobil.
ROKO06:40:03 29.08.2022
odpovědět 
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Kdyz se neslysite, tak jednoduchy system jak se domluvit je pres lano, ale ne zadne pikacoviny jako: "kdyz zatahnu 3x..." to proste nefunguje. Osvedceny system je nasledujici: Prvolezec doleze na stand a cvakne si odsedku, zarve zrus, ale nikdo nic neslysi, takze prijde na signal ala lano. Misto toho aby zacal tahat za obe dvojcata, nabere treba 5m jen jedno (zelene), jistic dava lano a vidi ze nahoru jede jen zelene a zbylo mu tam 5m cerveneho. To je signal, ze muze zrusit, takze zrusi. Prvolezec tedy vi ze je zruseno a zacne tahat za obe lana soucasne (nesmi srovnat ten 5m rozdil!). Az to nejde, znamena ze je zelene na konci. Prvolezec tedy vi, ze musi dat obe lana do kybliku a zacina jistit shora. Zbytek cerveneho lana (5m rozdil) dobere pres kybl. To je signal pro druholezce, ze je uz zajisteny a ten vi ze muze lezt.
R.17:36:40 31.08.2022
odpovědět 
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Trochu složité ne? Normálně dolezu na štand, založím jištění a dobírám a tahám. Jakmile jističi dole dojde lano stejně musí zrušit a vyrazit i kdyby jsi nebyl na štandu. Prostě musí jinak zůstanete oba dva na jednom místě. Ty 5 metrů pod štandem a on na svém štandu a budete tam trčet dokod jeden nepřeřeže lana :)))
Aldo16:15:14 04.09.2022
odpovědět 
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Normalne vytahnu 60 (50 atp.) a dolezu na misto, kde jsem si myslel, ze zastanduju. Nezastanduju. Slezu 3m dolu (odtraverzuju...) na misto, kde stand vytvorim. Nez jsem hotovej, tak me miji spolulezec, kterej me mezitim zrusil, protoze jsem dolezl na konec lana. Na vytvareni standu se vyseru (stejne to nema cenu) a lezu za nim.
Pepan16:52:19 06.09.2022
odpovědět 
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor
Tak tohle bych fakt nechtel delat, jednak kdyz ma treba delka 30m tak pak musis jak kkt jeste 30m podavat pres jistitko. No a to soubezne lezeni proste obcas moc prijemne neni. OK, beru to v delkach do 6 UIAA, ale onehda jsme lezli 8- co vedla nejak za roh a pak tam nebylo slyset. No nechci si ani predstavovat, ze by tam doslo k situaci ze to lezem soubezne :D
R.17:29:19 08.09.2022
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192346)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nedělení dýchánek - varianta VIIIb Tisá - Velké Stěny
Nedělní dýchánek VIIIa Tisá - Velké Stěny
Novodobá VIIIb Tisá - Velké Stěny
Životní radost V Tisá - Velké Stěny
Kopanina VIIb Tisá - Velké Stěny
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Rasista VIIb Tisá - Velké Stěny
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (51)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi