LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1231087 cest
Nové přelezy:
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b

Stěny
Horolezecká stěna Sobotka - Sobotka
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Fesťák a vstupné do parku05.09.2022
Co říkáte na vstupné 200 kč na den do parku na teplickém fesťáku? Šli jste za 200 třeba jen zafandit na slacklinu? A co na to firmy, které si tam platí prostor a připravují soutěže pro návštěvníky? Měli jich tam dost, anebo byl kvůli vstupnému počet soutě
 Re: Fesťák a vstupné do parku05.09.2022
Nastesti to neni povinny, tedy ucast. Takze ..jako jiz spoustu let, do Adru a do Teplic kdykoli ale
  Re: Fesťák a vstupné do parku05.09.2022
svýho času bejval nějakej fesťák na každé stěně a v každém okresním městě. dávno už to neutáhne nadš
 Re: Fesťák a vstupné do parku06.09.2022
Lidi bylo dost a stejne kazdej kdo tam jede, tak si tu permici na ty dva dny koupi, takze ...
 Re: Fesťák a vstupné do parku06.09.2022
Permice pro veřejnost zrušili tak 4 roky zpátky a od tý doby jsem tam asi nebyl. Tohle zpoplatnění p
 Re: Fesťák a vstupné do parku07.09.2022
Nešli, za 2× 200 Kč (ve dvou) mi dívání na závody nestojí.
  Re: Fesťák a vstupné do parku07.09.2022
Na oba dva dny to bylo za 3 kila, ne?
 Re: Fesťák a vstupné do parku07.09.2022
kámo buďto jseš pořadatel a děláš dost podivnej marketingovej průzkum, nebo jseš hodně přízemní člov
  Re: Fesťák a vstupné do parku07.09.2022
a jinou variantu si predstavit neumis?
   Re: Fesťák a vstupné do parku07.09.2022
Podle sebe soudím tebe
  Re: Fesťák a vstupné do parku08.09.2022
Ano, je to regulerní průzkum verejneho mineni. Jsou tam polozeny dve tri otazky a ocekava se, ze kdo
   Re: Fesťák a vstupné do parku08.09.2022
Pruzkum verejneho mineni? Regulerni? Dal cist nemusim-;)
   Re: Fesťák a vstupné do parku09.09.2022
Ale kdeže, panáčku. Není to žádnej průzkum, a už vůbec ne regulerní. na první i na druhý pohled jde
 Re: Fesťák a vstupné do parku08.09.2022
Mně by hlavně nasralo (např) zaplatit si vstupný do parku a pak být sražen v zatáčce nějakým blbcem.
  Re: Fesťák a vstupné do parku08.09.2022
Tak když se to nedá jinak objet, tak těžko tu silnici zavřou, jestli ty s v Adru někdy vůbec byl.
   Re: Fesťák a vstupné do parku08.09.2022
To se pleteš, když už píšeš o uzávěrce silnic když je řeč o 48h uzávěrce individuí, určitě víš že dv
 Re: Fesťák a vstupné do parku09.09.2022
Úplně v klidu, symbolická cena.

 Punkevní žleb - lezení04.09.2022
Čus. V punkevním žlebu v Moravském krasu postavili dlouhou kamennou zeď na které by šlo něco vymyslet. Zkoušel někdo něco? Takový traverz "bez otvorů" by mohl být zajímavý projekt
 Re: Punkevní žleb - lezení04.09.2022
Otvore...

 Vystup roku pro Lucku30.08.2022
Samozrejme, ze Lucka mela dostat vystup roku. By me zajimalo kteri "znalci" o tom rozhodovali.
 Re: Vystup roku pro Lucku30.08.2022
No jestli tam sedi porad Petr Resh. Ten ktery vysekava majzlikem chyty a udeluje sobe oceneni, neni
  Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
... joo a co teprve postup:
přilepit, přelézt, odlepit a pak se pochválit :))))
Čist
  Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Výbornej point: v zájmu transparentnosti zveřejňovat hlasování! Lucce jsem z nominovaných výstupů pr
   Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
To uz je let, co Martin Cermak napsal:
" trochu jsem v zime potrenoval a vyplatilo se&qu
    Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
No to me pos.r on tam te kamenik s kladivkem v ruce porad sedi. To je jako Foldyna v politice.
    Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Brrrr, Wall Street je těžká hrůza za prstíčky.
   Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
To uz je let, co Martin Cermak napsal:
" trochu jsem v zime potrenoval a vyplatilo se&qu
    Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Me by taky zajimalo kdo rozhoduje o udeleni VR. Treba by se mohlo ukazat, ze jsou to lidi, kteri vrc
     Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
transparentnost by tomu jen prospěla a příloha s tabulkou hlasování by utnula dohady. a proč by nemo
      Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
:-))) No to by se Bloudek musel zdrzet hlasovani ve vsech kategorii VR.
Pak by byl v komisi v
       Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
možná. možná ne - nic mu nebrání si mimo komisi najít experta dle svého uvážení ke konzultaci význam
        Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
ostatně, literární kritik nemusí mít za sebou tucet románů (a z toho minimálně tři bestsellery přelo
      Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
To je dost problém u všech porot všemožných soutěží. Většina porotců si nechce dělat nepřátele anebo
       Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
takové hodnocení je samozřejmě naprosto k ničemu. reálně to obvykle sloužívá (nemluvím o tomhle konk
        Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Tak určitěěěěě!
        Re: Vystup roku pro Lucku02.09.2022
To si asi docela trefil Luky
   Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Když je řeč o 8A na flash, jak je možné, že Eliška získala výstup roku za 8b os na laně a Lucka za 8
    Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Sleduju to uz spoustu let. Chs kdyz muze, tak Lucce minimalne ten klacek pod nohy hodi. A vlastne ml
    Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
.. Esli to nebude tím, že Lucka to 8B vylezla letos a tohle je hodnocení za rok 2021.
     Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
VR jsou za obdobi od vyhlaseni k vyhlaseni. Ne za rok, ale za obdobi.
      Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Jestli je to za plovoucí rok, tak tady chybí Kuby Konečného výstup roku za dvě 8C za jeden den, sice
       Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Není to za plovoucí rok, Kuba bude mít šanci příští vyhlášení
     Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Lucka vylezla 8B letos i loni 2021
   Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Říkal jsem to, Petře, už opakovaně. Ztráta kreditu je v rozvinuté demokratické společnosti trvalý je
    Re: Vystup roku pro Lucku02.09.2022
To o tom kreditu a sekání by si měli vzít k srdci i další: třeba Marťan (taky funkcionář) a hlavně K
     Re: Vystup roku pro Lucku06.09.2022
Přesně. Kareš je dál. Těží rovnou celé oblasti sbíječkou a ještě mu na to můžete poslat prachy. Spou
      Re: Vystup roku pro Lucku06.09.2022
Lidi jsou kupodivu radi, ze si zalezou venku na neoklouzanym materialu. Bohuzel v okoli Prahy neni m
      Re: Vystup roku pro Lucku06.09.2022
Hoši, hoši, každý lom je uměle vytvořený, to platí o Krasu je jedno jestli český nebo moravský, to p

 Trikovky vs smycky s jednim uzlem30.08.2022
Je nejaky duvod, proc nemit vsechny smycky jako trikovky a mit je jen s jednim uzlem?
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
Co je vůbec trikovka? Neznám tento pojem
  Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
Smycka kde mas jeden uzel klasicky na dvou pramenech, pak je jeden pramen delsi a na tom je samostat
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
a opačně: je snad nějaký důvod mít všechny smyčky takto?
já to tak mám jen u pár plocháčů (a
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
Čím víc polezeš a budeš potřebovat smyčkovat, tím dřív si uděláš nějkej výběr toho, co používáš. Zby
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
Leda bys mel kratky smyce a nedalo by ti to/simgle uzlik bybyl blizko tomu dvojitymu. Jinak na triko
  Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
vocaď pocaď. zkušenost s přišlápnutím si příliš plandající smyčky v úzkém hrdle rozlámaného alpského
   Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
Jasně, to že jsi Všeználek, ale v podstatě kokot už tu dokazuješ docela dlouho Lukáši. Trikovky jsou
    Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
umíš se jednoznačně identifikovatelně podepsat? takovým útočným siláckým prohlášením totiž sluší pod
     Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanov
     Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanov
     Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanov

 Nález28.08.2022
Ahoj dnes 28.8.2022 som našiel set 6 párov expresiek. Sektor Trojzubec Súľov.Slovensko.
kontakt matindo@gmail.com

 Outdoorove hodinky28.08.2022
Ahojte, uvazuju o koupi nejakych hodinek s kompasem, vyskomerem. Na trhu toho jsou sopousty az mi z toho jde hlava kolem. Proto se ptam... Co pouzivate a s cim mate dobre zkusenostu. Diky. J
 Re: Outdoorove hodinky28.08.2022
Myslim cokoli od garmin bude fungovat
  Re: Outdoorove hodinky29.08.2022
ok, diky za odpoved. Mam tam nejake favority. Mas s tim nejakou osobni zkusenost? Maji celkem vysoke
  Re: Outdoorove hodinky29.08.2022
ok, diky za odpoved. Mam tam nejake favority. Mas s tim nejakou osobni zkusenost? Maji celkem vysoke
 Re: Outdoorove hodinky29.08.2022
Ahoj, tak pokud ti stačí fakt jen kompas a výškoměr, koukni se na lety osvědčenou klasiku Suunto COR
  Výškomer + kompas30.08.2022
ak chce dačo na baterku, čo vydrží hodne dlho, Suunto Core je asi posledné, čo sa dá zohnať. Oldscho
   Re: Výškomer + kompas30.08.2022
Ještě hloupé vybavené hodinky do hor jsou Casio Protrek. Ale nemám, tak ani zkušenosti nemám. Jsou t
    Re: Výškomer + kompas30.08.2022
:-)
pre pobavenie ku Casio : niekedy dávno ( 25 r.?) ešte pred dovozom Suunta som hľadal vý
     Re: Výškomer + kompas01.09.2022
Měl jsem kde co, včetně třeba "chytrých" Samsungů, ale vždy jsem se pokorně vrátil k Pro T
      Re: Výškomer + kompas02.09.2022
Diky za tipy
   Re: Výškomer + kompas07.09.2022
Core jsou super - pokud nechce chytré funkce, tak asi ted nic lepšího nesežene.
   Re: Výškomer + kompas07.09.2022
Core jsou super - pokud nechce chytré funkce, tak asi ted nic lepšího nesežene.
 Re: Outdoorove hodinky05.09.2022
Garmin Instinct, mrkni na ně... ověřenej přístroj s perfektní výdrží, odolností a přesností
 Re: Outdoorove hodinky05.09.2022
Garmin Instinct, mrkni na ně... ověřenej přístroj s perfektní výdrží, odolností a přesností

 Český pohár Teplice27.08.2022
Ahoj nevíte někdo jestli bude nějaký stream z Teplic..
 Re: Český pohár Teplice27.08.2022
zdar, vypada to, ze to bude davat CT online. Klikni na "ct sport plus" vpravo nahore pro p
  Re: Český pohár Teplice27.08.2022
YT lepsi nez CT ;)
   Re: Český pohár Teplice28.08.2022
ČT zadarmo drahá organizace, par rodin si z toho udělalo dojdou kravu

 Tragédie v Ádru24.08.2022
V pondělí 22.8. 2022 v podvečerních hodinách sražení řidičem, který od nehody ujel, zemřeli dva lezci a kamarádi Zikmund Schwarzkopf mladší a Matěj Molcar.
Řidiče, který ujel a z odstaveného auta utekl policie vypátrala.
 Re: Tragédie v Ádru25.08.2022
Řidič v Adršpachu srazil a usmrtil šéfy outdoorové firmy. Nepomohl a ujel

Několik hod
  Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
Neuvěřitelné ! Musím říci, že se jedná o naprosté selhání moci soudní. Vypatlanec se zákazem řízení
   Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
Naprostý souhlas. Selhání soudnictví ve smyslu postihu lumpů je flagrantní. Nebýt toho mohli kluci ž
   Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
Nechci ti kazit iluze, ale v adršpachu a zvláště okolních dědinách nemá pčr šanci pokrýt nějakým doh
    Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
Ale já nemluvim o policajtech. Policajti svoji práci udělali. Chytli, dodadli důkazy. O trestu rozho
     Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
A mimochodem, právě proto, že Ádr je taková díra, místní policajti dobře znají místní desperáty.
      Re: Tragédie v Ádru28.08.2022
Ale 5 let za mřížemi za 3 mrtvý je sakra malo
       Re: Tragédie v Ádru28.08.2022
Já bych nepřejimal, existuje něco jako vyjmečný trest. Nebo může dojít k přehodnocení klasifikace tr
        Re: Tragédie v Ádru28.08.2022
Neposkytnuti pomoci.
     Re: Tragédie v Ádru28.08.2022
Zavrit za marenku? Ale notaaak...

 Holeček v DVTV o K1... kdyby zajímalo24.08.2022
https://video.aktualne.cz/dvtv/ holecek-po-neuspechu-na-k1-kopec-mi-ukazal-jak-titerny-jsem/ r~7d50fd1a22e511ed9ae20cc47ab5f122/

 Vysilacky do vicedelek/hor22.08.2022
Jaky je vas nazor na pouzivani vysilacek na vicedelkach, v horach pro komunikaci mezi spolulezci. Ano? Ne? Vyhody. Nevyhody. Proc? Pripadne tipy na nakup. Diky.
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor22.08.2022
Pri LEZENI se mi nikdy neosvedccili. Kdyz se nedalo dorvat, nedalo se ani dovysilackovat. Nez abys t
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor22.08.2022
No, váží to jako jedna expreska. Ale to neber jako prudu... Tohle téma (a zkušenosti ostatních) mě t
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor22.08.2022
Už se to tady v mnoha stejných diskusích probíralo. Závěr: je to k ničemu. Stačí použít vpravo nahoř
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
diky za "chytrou" reakci. Btw posledni diskuse je z 2015. 7 let muze znamenat v technologi
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Přesně tak, Kuba Turek se zase ukázal... Sežeň si hodinky, co měl Knight rider a máš vyhráno, osle :
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Kuna Turek je vysíračka už dlouho.
     nemáš zač24.08.2022
2017.
Nic se nezměnilo.
     ad pokrok v technologiích vysílaček24.08.2022
jeden by se zfleku domníval, že vývoj vysílaček bude stejně překotný, jako vývoj matlacích telefonů
      Re: ad pokrok v technologiích vysílaček24.08.2022
Kemp Pod Císařem dobrej :D
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
diky za "chytrou" reakci. Btw posledni diskuse je z 2015. 7 let muze znamenat v technologi
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Jak píše Judovana, poserou se, když to nejmíň potřebuješ. Jistější je domluvit si signály tahání lan
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Před 14 dny jsem se nad vysílačkou zamýšlel v jedné výcedélce v Arcu když jsem musel řvát jak na les
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
... výcedélce ..
:-))) potešilo na ráno
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
No jo je ráno...:-))))
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
No jo je ráno...:-))))
   Píštálka je cipovina...23.08.2022
Píšťalka je blbost, jednak se používá jako emergency když se volá pomoc a druhak, když tam bude dalš
    Re: Píštálka je cipovina...23.08.2022
Píšťalka je fajn, ale na tento účel sa veľmi nehodí, môže sa miešať s veďľajším píšťalkárom. A MOHL
     Re: Píštálka je cipovina...23.08.2022
Děkujeme za překlad do slovenštiny :)
      Re: Píšťalka je cipovina...23.08.2022
Zapomněl jsem, že to tahání za lano je v členitém terénu taky cipovina
       Re: Píšťalka je cipovina...23.08.2022
Když se dlouho nic neděje po dojití lana, třeba 5 minut, tak začít lezt. Pokud je zároveň dobíraný,
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Před 14 dny jsem se nad vysílačkou zamýšlel v jedné výcedélce v Arcu když jsem musel řvát jak na les
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Píšťalka je blbost, jednak se používá jako emergency když se volá pomoc a druhak, když tam bude dalš
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Ve spoustě cest jsem měl na konci délky problém vůbec utáhnout lano jaké mělo tření tak bych chtěl v
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Tak málo prodlužuješ nebo lezeš klikatý kokotiny. Obojí je tvoje chyba.
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Tak určitě když je v cestě traverz tak ty to určitě napálíš direct že... Tvl moc dobře vím jakej sou
       Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Tvl, omg... co tam máš dál? Víc asi nemusíš :D
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
je tu ešte aj emergency :
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Lezli jsme s vysílačkami jednou na Burgstallu (kdo zná ví, jaký je tam hluk od silnice). Kromě odpos
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
používame 5.rok aj na komunikáciu medzi družstvami, prichytené repkou na ramennom popruhu. Kto si
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
A já jako věčný softmover na vysílačky nedám dopustit. S ženou lezeme takové ty rozbité dlouhé klasi
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
O cem si pri tom lezeni povidate? Moje zkusenost teda je, ze pri vicedelce je potreba predvsim valit
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor24.08.2022
Tak my nejsme žádní větry ošlehaní horalové ale naopak docela másla. Lezeme spíš klasické cesty po v
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor24.08.2022
Ale kdepak. Stavaji si nam uplne ty stejne veci. Jen mi prijde, ze je sice sdelovat spolulezci muzu,
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor24.08.2022
Lezeme vícedélky už léta jen s radiostanicemi, protože jsou nám užitečné. Každou chvíli nastane situ
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor25.08.2022
Prvolezec se vrací, nebo chce vědět, kolik má lana a do toho zvládne volat si vysílačkou (radoistani
       Re: Vysilacky do vicedelek/hor29.08.2022
A v čem vidíš problém? Vysílačku máš přismahnutou na ramenním popruhu a (podle typu) buď rovnou mluv
        Re: Vysilacky do vicedelek/hor30.08.2022
Taky jsem bohužel v horách nelezl ani nepamatuju :/
Používaly jsme vysílačky s externím mikro
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor26.08.2022
No to se asi nedohodnem, protoze to co ty povazujes za argument pro vysilacky, ja povazuju za argume
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor25.08.2022
Tady orel, tady orel, nevím kudy dál. Tady sokol, tady sokol, tak to jsme orle asi v prdeli.
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor25.08.2022
Šlapej vodu!Šlapej vodu!Šlapej vodu!

 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
nám se osvědčily v tatrách. neznali jsme terén. když parťák zalezl roh, fučelo jako prase, dořvat se
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Nekdy v minulym tisicileti nejakej vyrobce horo-matrose zkousel proroazit s lanem ktery melo v sobe
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Diky vsem reagujicim. Nevim zda to pomuze v rozhodovani, ale i tak si vasich nazoru cenim ;)
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
já mám jedny "lepší" z dekáče a musim je vychválit - bábofka neumí řvát tak nahlas abych j
  Motorola do hor23.08.2022
lidlovky sú tak na skalky
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor24.08.2022
Nauč se základnu pohybu na vícedélkách a vysílačky nebudeš potřebovat. Odpadne Ti starost a další kr
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor25.08.2022
v podstate je to tak. Tez dosti zasadni je 'slezenost' partneru, tj jeden jaksi vi co druhej udela v
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor29.08.2022
Pouzivam uz hodne roku a na vicedelky typu marenka, palava,....( i kdyz loni v calanques hodne chybe
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor31.08.2022
Kdyz se neslysite, tak jednoduchy system jak se domluvit je pres lano, ale ne zadne pikacoviny jako:
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor04.09.2022
Trochu složité ne? Normálně dolezu na štand, založím jištění a dobírám a tahám. Jakmile jističi dole
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor06.09.2022
Normalne vytahnu 60 (50 atp.) a dolezu na misto, kde jsem si myslel, ze zastanduju. Nezastanduju. Sl
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor08.09.2022
Tak tohle bych fakt nechtel delat, jednak kdyz ma treba delka 30m tak pak musis jak kkt jeste 30m po

1   ...   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Trikovky vs smycky s jednim uzlem
Je nejaky duvod, proc nemit vsechny smycky jako trikovky a mit je jen s jednim uzlem?
Johny10:28:25 30.08.2022
odpovědět 
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem
Co je vůbec trikovka? Neznám tento pojem
Honza12:51:05 01.09.2022
odpovědět 
  Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem
Smycka kde mas jeden uzel klasicky na dvou pramenech, pak je jeden pramen delsi a na tom je samostatnej uzlik a ten je tim padem mensi.
13:19:38 01.09.2022
odpovědět 
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem
a opačně: je snad nějaký důvod mít všechny smyčky takto?
já to tak mám jen u pár plocháčů (a zejména ultratenkých plocháčů), protože tam se blbě váže a hlavně rovná uzlík jednou rukou a zuby. třeba u lanovice žádný bonus neshledávám, ale někdo jiný to může mít úplně jinak.
Lukas B.14:16:14 01.09.2022
odpovědět 
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem
Čím víc polezeš a budeš potřebovat smyčkovat, tím dřív si uděláš nějkej výběr toho, co používáš. Zbytek múžeš tahat třeba pro štěstí .
19:52:59 01.09.2022
odpovědět 
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem
Leda bys mel kratky smyce a nedalo by ti to/simgle uzlik bybyl blizko tomu dvojitymu. Jinak na trikovky to ma snad kazdy vsechno ne? Je to nejzakladnejsi smyce...
Mr. Knot20:05:55 01.09.2022
odpovědět 
  Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem
vocaď pocaď. zkušenost s přišlápnutím si příliš plandající smyčky v úzkém hrdle rozlámaného alpského spárokomínu vysoko nad jištěním byla skvostným požitkem a zážitkem k nezaplacení.
Lukas B.08:55:47 02.09.2022
odpovědět 
   Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem
Jasně, to že jsi Všeználek, ale v podstatě kokot už tu dokazuješ docela dlouho Lukáši. Trikovky jsou supr. Leckde nic jinýho nedáš.
Jirka.P.12:06:23 02.09.2022
odpovědět 
    Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem
umíš se jednoznačně identifikovatelně podepsat? takovým útočným siláckým prohlášením totiž sluší podpis.
Lukas B.12:36:49 02.09.2022
odpovědět 
     Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem
Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanovici aby mel vetsi uzel a pak to dolezl. Tomu říkam trikovka. Jinak celou diskuzi považuju za celkem zbytečnou. Peace. Nedori
Liban21:38:38 02.09.2022
odpovědět 
     Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem
Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanovici aby mel vetsi uzel a pak to dolezl. Tomu říkam trikovka. Jinak celou diskuzi považuju za celkem zbytečnou. Peace. Nedori
Liban21:38:40 02.09.2022
odpovědět 
     Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem
Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanovici aby mel vetsi uzel a pak to dolezl. Tomu říkam trikovka. Jinak celou diskuzi považuju za celkem zbytečnou. Peace. Nedori
Liban21:38:43 02.09.2022
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192399)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Westrinne VIIIa Oybin
Burgriss VIIb Oybin
Variante zum Bergreibung VIIa Oybin
Schartenweg VI Oybin
Linke Nordwand IV Oybin
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Nekomplexni reseni problemu | Re: kde co | Re: Prosím, | Re: Taky zapláče | Taky zapláče | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (36)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (14)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1154 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1271 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1421 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi