Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 34.Kubíček 10215 35.Chejn 10208 36.Jeřábek 10200 Bouldry: 34.Stribrny 9534 35.Kollár 9503 36.Zímová 9428 Hory: 5.Bloudek 6420 6.Hlahulek 6350 7.Švihálek 6092
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Fesťák a vstupné do parku 05.09.2022 Co říkáte na vstupné 200 kč na den do parku na teplickém fesťáku? Šli jste za 200 třeba jen zafandit na slacklinu? A co na to firmy, které si tam platí prostor a připravují soutěže pro návštěvníky? Měli jich tam dost, anebo byl kvůli vstupnému počet soutě
  Re: Fesťák a vstupné do parku 05.09.2022 Nastesti to neni povinny, tedy ucast. Takze ..jako jiz spoustu let, do Adru a do Teplic kdykoli ale
    Re: Fesťák a vstupné do parku 05.09.2022 svýho času bejval nějakej fesťák na každé stěně a v každém okresním městě. dávno už to neutáhne nadš
  Re: Fesťák a vstupné do parku 06.09.2022 Lidi bylo dost a stejne kazdej kdo tam jede, tak si tu permici na ty dva dny koupi, takze ...
  Re: Fesťák a vstupné do parku 06.09.2022 Permice pro veřejnost zrušili tak 4 roky zpátky a od tý doby jsem tam asi nebyl. Tohle zpoplatnění p
  Re: Fesťák a vstupné do parku 07.09.2022 Nešli, za 2× 200 Kč (ve dvou) mi dívání na závody nestojí.
    Re: Fesťák a vstupné do parku 07.09.2022 Na oba dva dny to bylo za 3 kila, ne?
  Re: Fesťák a vstupné do parku 07.09.2022 kámo buďto jseš pořadatel a děláš dost podivnej marketingovej průzkum, nebo jseš hodně přízemní člov
    Re: Fesťák a vstupné do parku 07.09.2022 a jinou variantu si predstavit neumis?
      Re: Fesťák a vstupné do parku 07.09.2022 Podle sebe soudím tebe
    Re: Fesťák a vstupné do parku 08.09.2022 Ano, je to regulerní průzkum verejneho mineni. Jsou tam polozeny dve tri otazky a ocekava se, ze kdo
      Re: Fesťák a vstupné do parku 08.09.2022 Pruzkum verejneho mineni? Regulerni? Dal cist nemusim-;)
      Re: Fesťák a vstupné do parku 09.09.2022 Ale kdeže, panáčku. Není to žádnej průzkum, a už vůbec ne regulerní. na první i na druhý pohled jde
  Re: Fesťák a vstupné do parku 08.09.2022 Mně by hlavně nasralo (např) zaplatit si vstupný do parku a pak být sražen v zatáčce nějakým blbcem.
    Re: Fesťák a vstupné do parku 08.09.2022 Tak když se to nedá jinak objet, tak těžko tu silnici zavřou, jestli ty s v Adru někdy vůbec byl.
      Re: Fesťák a vstupné do parku 08.09.2022 To se pleteš, když už píšeš o uzávěrce silnic když je řeč o 48h uzávěrce individuí, určitě víš že dv
  Re: Fesťák a vstupné do parku 09.09.2022 Úplně v klidu, symbolická cena.
Punkevní žleb - lezení 04.09.2022 Čus. V punkevním žlebu v Moravském krasu postavili dlouhou kamennou zeď na které by šlo něco vymyslet. Zkoušel někdo něco? Takový traverz "bez otvorů" by mohl být zajímavý projekt
Vystup roku pro Lucku 30.08.2022 Samozrejme, ze Lucka mela dostat vystup roku. By me zajimalo kteri "znalci" o tom rozhodovali.
  Re: Vystup roku pro Lucku 30.08.2022 No jestli tam sedi porad Petr Resh. Ten ktery vysekava majzlikem chyty a udeluje sobe oceneni, neni
    Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 ... joo a co teprve postup:
přilepit, přelézt, odlepit a pak se pochválit :))))
Čist
    Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 Výbornej point: v zájmu transparentnosti zveřejňovat hlasování! Lucce jsem z nominovaných výstupů pr
      Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 To uz je let, co Martin Cermak napsal:
" trochu jsem v zime potrenoval a vyplatilo se&qu
        Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 No to me pos.r on tam te kamenik s kladivkem v ruce porad sedi. To je jako Foldyna v politice.
        Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 Brrrr, Wall Street je těžká hrůza za prstíčky.
      Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 To uz je let, co Martin Cermak napsal:
" trochu jsem v zime potrenoval a vyplatilo se&qu
        Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 Me by taky zajimalo kdo rozhoduje o udeleni VR. Treba by se mohlo ukazat, ze jsou to lidi, kteri vrc
          Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 transparentnost by tomu jen prospěla a příloha s tabulkou hlasování by utnula dohady. a proč by nemo
            Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 :-))) No to by se Bloudek musel zdrzet hlasovani ve vsech kategorii VR.
Pak by byl v komisi v
              Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 možná. možná ne - nic mu nebrání si mimo komisi najít experta dle svého uvážení ke konzultaci význam
                Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 ostatně, literární kritik nemusí mít za sebou tucet románů (a z toho minimálně tři bestsellery přelo
            Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 To je dost problém u všech porot všemožných soutěží. Většina porotců si nechce dělat nepřátele anebo
              Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 takové hodnocení je samozřejmě naprosto k ničemu. reálně to obvykle sloužívá (nemluvím o tomhle konk
                Re: Vystup roku pro Lucku 01.09.2022 Tak určitěěěěě!
                Re: Vystup roku pro Lucku 02.09.2022 To si asi docela trefil Luky
      Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 Když je řeč o 8A na flash, jak je možné, že Eliška získala výstup roku za 8b os na laně a Lucka za 8
        Re: Vystup roku pro Lucku 31.08.2022 Sleduju to uz spoustu let. Chs kdyz muze, tak Lucce minimalne ten klacek pod nohy hodi. A vlastne ml
        Re: Vystup roku pro Lucku 01.09.2022 .. Esli to nebude tím, že Lucka to 8B vylezla letos a tohle je hodnocení za rok 2021.
          Re: Vystup roku pro Lucku 01.09.2022 VR jsou za obdobi od vyhlaseni k vyhlaseni. Ne za rok, ale za obdobi.
            Re: Vystup roku pro Lucku 01.09.2022 Jestli je to za plovoucí rok, tak tady chybí Kuby Konečného výstup roku za dvě 8C za jeden den, sice
              Re: Vystup roku pro Lucku 01.09.2022 Není to za plovoucí rok, Kuba bude mít šanci příští vyhlášení
          Re: Vystup roku pro Lucku 01.09.2022 Lucka vylezla 8B letos i loni 2021
      Re: Vystup roku pro Lucku 01.09.2022 Říkal jsem to, Petře, už opakovaně. Ztráta kreditu je v rozvinuté demokratické společnosti trvalý je
        Re: Vystup roku pro Lucku 02.09.2022 To o tom kreditu a sekání by si měli vzít k srdci i další: třeba Marťan (taky funkcionář) a hlavně K
          Re: Vystup roku pro Lucku 06.09.2022 Přesně. Kareš je dál. Těží rovnou celé oblasti sbíječkou a ještě mu na to můžete poslat prachy. Spou
            Re: Vystup roku pro Lucku 06.09.2022 Lidi jsou kupodivu radi, ze si zalezou venku na neoklouzanym materialu. Bohuzel v okoli Prahy neni m
            Re: Vystup roku pro Lucku 06.09.2022 Hoši, hoši, každý lom je uměle vytvořený, to platí o Krasu je jedno jestli český nebo moravský, to p
  Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem 01.09.2022 Co je vůbec trikovka? Neznám tento pojem
    Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem 01.09.2022 Smycka kde mas jeden uzel klasicky na dvou pramenech, pak je jeden pramen delsi a na tom je samostat
  Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem 01.09.2022 a opačně: je snad nějaký důvod mít všechny smyčky takto?
já to tak mám jen u pár plocháčů (a
  Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem 01.09.2022 Čím víc polezeš a budeš potřebovat smyčkovat, tím dřív si uděláš nějkej výběr toho, co používáš. Zby
  Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem 01.09.2022 Leda bys mel kratky smyce a nedalo by ti to/simgle uzlik bybyl blizko tomu dvojitymu. Jinak na triko
    Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem 02.09.2022 vocaď pocaď. zkušenost s přišlápnutím si příliš plandající smyčky v úzkém hrdle rozlámaného alpského
      Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem 02.09.2022 Jasně, to že jsi Všeználek, ale v podstatě kokot už tu dokazuješ docela dlouho Lukáši. Trikovky jsou
        Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem 02.09.2022 umíš se jednoznačně identifikovatelně podepsat? takovým útočným siláckým prohlášením totiž sluší pod
          Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem 02.09.2022 Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanov
          Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem 02.09.2022 Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanov
          Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem 02.09.2022 Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanov
Nález 28.08.2022 Ahoj dnes 28.8.2022 som našiel set 6 párov expresiek. Sektor Trojzubec Súľov.Slovensko.
kontakt matindo@gmail.com
Outdoorove hodinky 28.08.2022 Ahojte, uvazuju o koupi nejakych hodinek s kompasem, vyskomerem. Na trhu toho jsou sopousty az mi z toho jde hlava kolem. Proto se ptam... Co pouzivate a s cim mate dobre zkusenostu. Diky. J
  Re: Outdoorove hodinky 28.08.2022 Myslim cokoli od garmin bude fungovat
    Re: Outdoorove hodinky 29.08.2022 ok, diky za odpoved. Mam tam nejake favority. Mas s tim nejakou osobni zkusenost? Maji celkem vysoke
    Re: Outdoorove hodinky 29.08.2022 ok, diky za odpoved. Mam tam nejake favority. Mas s tim nejakou osobni zkusenost? Maji celkem vysoke
  Re: Outdoorove hodinky 29.08.2022 Ahoj, tak pokud ti stačí fakt jen kompas a výškoměr, koukni se na lety osvědčenou klasiku Suunto COR
    Výškomer + kompas 30.08.2022 ak chce dačo na baterku, čo vydrží hodne dlho, Suunto Core je asi posledné, čo sa dá zohnať. Oldscho
      Re: Výškomer + kompas 30.08.2022 Ještě hloupé vybavené hodinky do hor jsou Casio Protrek. Ale nemám, tak ani zkušenosti nemám. Jsou t
        Re: Výškomer + kompas 30.08.2022 :-)
pre pobavenie ku Casio : niekedy dávno ( 25 r.?) ešte pred dovozom Suunta som hľadal vý
          Re: Výškomer + kompas 01.09.2022 Měl jsem kde co, včetně třeba "chytrých" Samsungů, ale vždy jsem se pokorně vrátil k Pro T
            Re: Výškomer + kompas 02.09.2022 Diky za tipy
      Re: Výškomer + kompas 07.09.2022 Core jsou super - pokud nechce chytré funkce, tak asi ted nic lepšího nesežene.
      Re: Výškomer + kompas 07.09.2022 Core jsou super - pokud nechce chytré funkce, tak asi ted nic lepšího nesežene.
  Re: Outdoorove hodinky 05.09.2022 Garmin Instinct, mrkni na ně... ověřenej přístroj s perfektní výdrží, odolností a přesností
  Re: Outdoorove hodinky 05.09.2022 Garmin Instinct, mrkni na ně... ověřenej přístroj s perfektní výdrží, odolností a přesností
  Re: Český pohár Teplice 27.08.2022 zdar, vypada to, ze to bude davat CT online. Klikni na "ct sport plus" vpravo nahore pro p
    Re: Český pohár Teplice 27.08.2022 YT lepsi nez CT ;)
      Re: Český pohár Teplice 28.08.2022 ČT zadarmo drahá organizace, par rodin si z toho udělalo dojdou kravu
Tragédie v Ádru 24.08.2022 V pondělí 22.8. 2022 v podvečerních hodinách sražení řidičem, který od nehody ujel, zemřeli dva lezci a kamarádi Zikmund Schwarzkopf mladší a Matěj Molcar.
Řidiče, který ujel a z odstaveného auta utekl policie vypátrala.
  Re: Tragédie v Ádru 25.08.2022 Řidič v Adršpachu srazil a usmrtil šéfy outdoorové firmy. Nepomohl a ujel
Několik hod
    Re: Tragédie v Ádru 26.08.2022 Neuvěřitelné ! Musím říci, že se jedná o naprosté selhání moci soudní. Vypatlanec se zákazem řízení
      Re: Tragédie v Ádru 26.08.2022 Naprostý souhlas. Selhání soudnictví ve smyslu postihu lumpů je flagrantní. Nebýt toho mohli kluci ž
      Re: Tragédie v Ádru 26.08.2022 Nechci ti kazit iluze, ale v adršpachu a zvláště okolních dědinách nemá pčr šanci pokrýt nějakým doh
        Re: Tragédie v Ádru 26.08.2022 Ale já nemluvim o policajtech. Policajti svoji práci udělali. Chytli, dodadli důkazy. O trestu rozho
          Re: Tragédie v Ádru 26.08.2022 A mimochodem, právě proto, že Ádr je taková díra, místní policajti dobře znají místní desperáty.
            Re: Tragédie v Ádru 28.08.2022 Ale 5 let za mřížemi za 3 mrtvý je sakra malo
              Re: Tragédie v Ádru 28.08.2022 Já bych nepřejimal, existuje něco jako vyjmečný trest. Nebo může dojít k přehodnocení klasifikace tr
                Re: Tragédie v Ádru 28.08.2022 Neposkytnuti pomoci.
          Re: Tragédie v Ádru 28.08.2022 Zavrit za marenku? Ale notaaak...
Vysilacky do vicedelek/hor 22.08.2022 Jaky je vas nazor na pouzivani vysilacek na vicedelkach, v horach pro komunikaci mezi spolulezci. Ano? Ne? Vyhody. Nevyhody. Proc? Pripadne tipy na nakup. Diky.
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor 22.08.2022 Pri LEZENI se mi nikdy neosvedccili. Kdyz se nedalo dorvat, nedalo se ani dovysilackovat. Nez abys t
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor 22.08.2022 No, váží to jako jedna expreska. Ale to neber jako prudu... Tohle téma (a zkušenosti ostatních) mě t
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor 22.08.2022 Už se to tady v mnoha stejných diskusích probíralo. Závěr: je to k ničemu. Stačí použít vpravo nahoř
        Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 diky za "chytrou" reakci. Btw posledni diskuse je z 2015. 7 let muze znamenat v technologi
          Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 Přesně tak, Kuba Turek se zase ukázal... Sežeň si hodinky, co měl Knight rider a máš vyhráno, osle :
            Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 Kuna Turek je vysíračka už dlouho.
          nemáš zač 24.08.2022 2017.
Nic se nezměnilo.
          ad pokrok v technologiích vysílaček 24.08.2022 jeden by se zfleku domníval, že vývoj vysílaček bude stejně překotný, jako vývoj matlacích telefonů
            Re: ad pokrok v technologiích vysílaček 24.08.2022 Kemp Pod Císařem dobrej :D
        Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 diky za "chytrou" reakci. Btw posledni diskuse je z 2015. 7 let muze znamenat v technologi
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 Jak píše Judovana, poserou se, když to nejmíň potřebuješ. Jistější je domluvit si signály tahání lan
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 Před 14 dny jsem se nad vysílačkou zamýšlel v jedné výcedélce v Arcu když jsem musel řvát jak na les
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 ... výcedélce ..
:-))) potešilo na ráno
        Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 No jo je ráno...:-))))
        Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 No jo je ráno...:-))))
      Píštálka je cipovina... 23.08.2022 Píšťalka je blbost, jednak se používá jako emergency když se volá pomoc a druhak, když tam bude dalš
        Re: Píštálka je cipovina... 23.08.2022 Píšťalka je fajn, ale na tento účel sa veľmi nehodí, môže sa miešať s veďľajším píšťalkárom. A MOHL
          Re: Píštálka je cipovina... 23.08.2022 Děkujeme za překlad do slovenštiny :)
            Re: Píšťalka je cipovina... 23.08.2022 Zapomněl jsem, že to tahání za lano je v členitém terénu taky cipovina
              Re: Píšťalka je cipovina... 23.08.2022 Když se dlouho nic neděje po dojití lana, třeba 5 minut, tak začít lezt. Pokud je zároveň dobíraný,
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 Před 14 dny jsem se nad vysílačkou zamýšlel v jedné výcedélce v Arcu když jsem musel řvát jak na les
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 Píšťalka je blbost, jednak se používá jako emergency když se volá pomoc a druhak, když tam bude dalš
        Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 Ve spoustě cest jsem měl na konci délky problém vůbec utáhnout lano jaké mělo tření tak bych chtěl v
          Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 Tak málo prodlužuješ nebo lezeš klikatý kokotiny. Obojí je tvoje chyba.
            Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 Tak určitě když je v cestě traverz tak ty to určitě napálíš direct že... Tvl moc dobře vím jakej sou
              Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 Tvl, omg... co tam máš dál? Víc asi nemusíš :D
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 používame 5.rok aj na komunikáciu medzi družstvami, prichytené repkou na ramennom popruhu. Kto si
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 A já jako věčný softmover na vysílačky nedám dopustit. S ženou lezeme takové ty rozbité dlouhé klasi
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 O cem si pri tom lezeni povidate? Moje zkusenost teda je, ze pri vicedelce je potreba predvsim valit
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor 24.08.2022 Tak my nejsme žádní větry ošlehaní horalové ale naopak docela másla. Lezeme spíš klasické cesty po v
        Re: Vysilacky do vicedelek/hor 24.08.2022 Ale kdepak. Stavaji si nam uplne ty stejne veci. Jen mi prijde, ze je sice sdelovat spolulezci muzu,
          Re: Vysilacky do vicedelek/hor 24.08.2022 Lezeme vícedélky už léta jen s radiostanicemi, protože jsou nám užitečné. Každou chvíli nastane situ
            Re: Vysilacky do vicedelek/hor 25.08.2022 Prvolezec se vrací, nebo chce vědět, kolik má lana a do toho zvládne volat si vysílačkou (radoistani
              Re: Vysilacky do vicedelek/hor 29.08.2022 A v čem vidíš problém? Vysílačku máš přismahnutou na ramenním popruhu a (podle typu) buď rovnou mluv
                Re: Vysilacky do vicedelek/hor 30.08.2022 Taky jsem bohužel v horách nelezl ani nepamatuju :/
Používaly jsme vysílačky s externím mikro
            Re: Vysilacky do vicedelek/hor 26.08.2022 No to se asi nedohodnem, protoze to co ty povazujes za argument pro vysilacky, ja povazuju za argume
          Re: Vysilacky do vicedelek/hor 25.08.2022 Tady orel, tady orel, nevím kudy dál. Tady sokol, tady sokol, tak to jsme orle asi v prdeli.
            Re: Vysilacky do vicedelek/hor 25.08.2022 Šlapej vodu!Šlapej vodu!Šlapej vodu!
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 nám se osvědčily v tatrách. neznali jsme terén. když parťák zalezl roh, fučelo jako prase, dořvat se
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 Nekdy v minulym tisicileti nejakej vyrobce horo-matrose zkousel proroazit s lanem ktery melo v sobe
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 Diky vsem reagujicim. Nevim zda to pomuze v rozhodovani, ale i tak si vasich nazoru cenim ;)
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor 23.08.2022 já mám jedny "lepší" z dekáče a musim je vychválit - bábofka neumí řvát tak nahlas abych j
    Motorola do hor 23.08.2022 lidlovky sú tak na skalky
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor 24.08.2022 Nauč se základnu pohybu na vícedélkách a vysílačky nebudeš potřebovat. Odpadne Ti starost a další kr
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor 25.08.2022 v podstate je to tak. Tez dosti zasadni je 'slezenost' partneru, tj jeden jaksi vi co druhej udela v
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor 29.08.2022 Pouzivam uz hodne roku a na vicedelky typu marenka, palava,....( i kdyz loni v calanques hodne chybe
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor 31.08.2022 Kdyz se neslysite, tak jednoduchy system jak se domluvit je pres lano, ale ne zadne pikacoviny jako:
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor 04.09.2022 Trochu složité ne? Normálně dolezu na štand, založím jištění a dobírám a tahám. Jakmile jističi dole
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor 06.09.2022 Normalne vytahnu 60 (50 atp.) a dolezu na misto, kde jsem si myslel, ze zastanduju. Nezastanduju. Sl
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor 08.09.2022 Tak tohle bych fakt nechtel delat, jednak kdyz ma treba delka 30m tak pak musis jak kkt jeste 30m po
1
...
43
44
45
46
47
48
49
50
51
52
53
54
55
56
57
58
59
60
61
62
...
2263
Punkevní žleb - lezení Čus. V punkevním žlebu v Moravském krasu postavili dlouhou kamennou zeď na které by šlo něco vymyslet. Zkoušel někdo něco? Takový traverz "bez otvorů" by mohl být zajímavý projekt 10:51:26 04.09.2022odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: