Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
34.Kubíček 10215
35.Chejn 10208
36.Jeřábek 10200
Bouldry:
34.Stribrny 9534
35.Kollár 9503
36.Zímová 9428
Hory:
5.Bloudek 6420
6.Hlahulek 6350
7.Švihálek 6092

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230977 cest
Nové přelezy:
Cikánskej Xb
Take the L 9-
Take A Wal 9-/9
Troy 9+
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+

Stěny
KH Olomouc - Olomouc
LSD - Lezecká Stěna Dufek - Kuřim
Lezecká stěna Znojmo - Znojmo

Prodejny
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
KIWI - svět map a průvodců - Praha 1
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Fesťák a vstupné do parku05.09.2022
Co říkáte na vstupné 200 kč na den do parku na teplickém fesťáku? Šli jste za 200 třeba jen zafandit na slacklinu? A co na to firmy, které si tam platí prostor a připravují soutěže pro návštěvníky? Měli jich tam dost, anebo byl kvůli vstupnému počet soutě
 Re: Fesťák a vstupné do parku05.09.2022
Nastesti to neni povinny, tedy ucast. Takze ..jako jiz spoustu let, do Adru a do Teplic kdykoli ale
  Re: Fesťák a vstupné do parku05.09.2022
svýho času bejval nějakej fesťák na každé stěně a v každém okresním městě. dávno už to neutáhne nadš
 Re: Fesťák a vstupné do parku06.09.2022
Lidi bylo dost a stejne kazdej kdo tam jede, tak si tu permici na ty dva dny koupi, takze ...
 Re: Fesťák a vstupné do parku06.09.2022
Permice pro veřejnost zrušili tak 4 roky zpátky a od tý doby jsem tam asi nebyl. Tohle zpoplatnění p
 Re: Fesťák a vstupné do parku07.09.2022
Nešli, za 2× 200 Kč (ve dvou) mi dívání na závody nestojí.
  Re: Fesťák a vstupné do parku07.09.2022
Na oba dva dny to bylo za 3 kila, ne?
 Re: Fesťák a vstupné do parku07.09.2022
kámo buďto jseš pořadatel a děláš dost podivnej marketingovej průzkum, nebo jseš hodně přízemní člov
  Re: Fesťák a vstupné do parku07.09.2022
a jinou variantu si predstavit neumis?
   Re: Fesťák a vstupné do parku07.09.2022
Podle sebe soudím tebe
  Re: Fesťák a vstupné do parku08.09.2022
Ano, je to regulerní průzkum verejneho mineni. Jsou tam polozeny dve tri otazky a ocekava se, ze kdo
   Re: Fesťák a vstupné do parku08.09.2022
Pruzkum verejneho mineni? Regulerni? Dal cist nemusim-;)
   Re: Fesťák a vstupné do parku09.09.2022
Ale kdeže, panáčku. Není to žádnej průzkum, a už vůbec ne regulerní. na první i na druhý pohled jde
 Re: Fesťák a vstupné do parku08.09.2022
Mně by hlavně nasralo (např) zaplatit si vstupný do parku a pak být sražen v zatáčce nějakým blbcem.
  Re: Fesťák a vstupné do parku08.09.2022
Tak když se to nedá jinak objet, tak těžko tu silnici zavřou, jestli ty s v Adru někdy vůbec byl.
   Re: Fesťák a vstupné do parku08.09.2022
To se pleteš, když už píšeš o uzávěrce silnic když je řeč o 48h uzávěrce individuí, určitě víš že dv
 Re: Fesťák a vstupné do parku09.09.2022
Úplně v klidu, symbolická cena.

 Punkevní žleb - lezení04.09.2022
Čus. V punkevním žlebu v Moravském krasu postavili dlouhou kamennou zeď na které by šlo něco vymyslet. Zkoušel někdo něco? Takový traverz "bez otvorů" by mohl být zajímavý projekt
 Re: Punkevní žleb - lezení04.09.2022
Otvore...

 Vystup roku pro Lucku30.08.2022
Samozrejme, ze Lucka mela dostat vystup roku. By me zajimalo kteri "znalci" o tom rozhodovali.
 Re: Vystup roku pro Lucku30.08.2022
No jestli tam sedi porad Petr Resh. Ten ktery vysekava majzlikem chyty a udeluje sobe oceneni, neni
  Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
... joo a co teprve postup:
přilepit, přelézt, odlepit a pak se pochválit :))))
Čist
  Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Výbornej point: v zájmu transparentnosti zveřejňovat hlasování! Lucce jsem z nominovaných výstupů pr
   Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
To uz je let, co Martin Cermak napsal:
" trochu jsem v zime potrenoval a vyplatilo se&qu
    Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
No to me pos.r on tam te kamenik s kladivkem v ruce porad sedi. To je jako Foldyna v politice.
    Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Brrrr, Wall Street je těžká hrůza za prstíčky.
   Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
To uz je let, co Martin Cermak napsal:
" trochu jsem v zime potrenoval a vyplatilo se&qu
    Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Me by taky zajimalo kdo rozhoduje o udeleni VR. Treba by se mohlo ukazat, ze jsou to lidi, kteri vrc
     Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
transparentnost by tomu jen prospěla a příloha s tabulkou hlasování by utnula dohady. a proč by nemo
      Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
:-))) No to by se Bloudek musel zdrzet hlasovani ve vsech kategorii VR.
Pak by byl v komisi v
       Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
možná. možná ne - nic mu nebrání si mimo komisi najít experta dle svého uvážení ke konzultaci význam
        Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
ostatně, literární kritik nemusí mít za sebou tucet románů (a z toho minimálně tři bestsellery přelo
      Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
To je dost problém u všech porot všemožných soutěží. Většina porotců si nechce dělat nepřátele anebo
       Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
takové hodnocení je samozřejmě naprosto k ničemu. reálně to obvykle sloužívá (nemluvím o tomhle konk
        Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Tak určitěěěěě!
        Re: Vystup roku pro Lucku02.09.2022
To si asi docela trefil Luky
   Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Když je řeč o 8A na flash, jak je možné, že Eliška získala výstup roku za 8b os na laně a Lucka za 8
    Re: Vystup roku pro Lucku31.08.2022
Sleduju to uz spoustu let. Chs kdyz muze, tak Lucce minimalne ten klacek pod nohy hodi. A vlastne ml
    Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
.. Esli to nebude tím, že Lucka to 8B vylezla letos a tohle je hodnocení za rok 2021.
     Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
VR jsou za obdobi od vyhlaseni k vyhlaseni. Ne za rok, ale za obdobi.
      Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Jestli je to za plovoucí rok, tak tady chybí Kuby Konečného výstup roku za dvě 8C za jeden den, sice
       Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Není to za plovoucí rok, Kuba bude mít šanci příští vyhlášení
     Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Lucka vylezla 8B letos i loni 2021
   Re: Vystup roku pro Lucku01.09.2022
Říkal jsem to, Petře, už opakovaně. Ztráta kreditu je v rozvinuté demokratické společnosti trvalý je
    Re: Vystup roku pro Lucku02.09.2022
To o tom kreditu a sekání by si měli vzít k srdci i další: třeba Marťan (taky funkcionář) a hlavně K
     Re: Vystup roku pro Lucku06.09.2022
Přesně. Kareš je dál. Těží rovnou celé oblasti sbíječkou a ještě mu na to můžete poslat prachy. Spou
      Re: Vystup roku pro Lucku06.09.2022
Lidi jsou kupodivu radi, ze si zalezou venku na neoklouzanym materialu. Bohuzel v okoli Prahy neni m
      Re: Vystup roku pro Lucku06.09.2022
Hoši, hoši, každý lom je uměle vytvořený, to platí o Krasu je jedno jestli český nebo moravský, to p

 Trikovky vs smycky s jednim uzlem30.08.2022
Je nejaky duvod, proc nemit vsechny smycky jako trikovky a mit je jen s jednim uzlem?
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
Co je vůbec trikovka? Neznám tento pojem
  Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
Smycka kde mas jeden uzel klasicky na dvou pramenech, pak je jeden pramen delsi a na tom je samostat
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
a opačně: je snad nějaký důvod mít všechny smyčky takto?
já to tak mám jen u pár plocháčů (a
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
Čím víc polezeš a budeš potřebovat smyčkovat, tím dřív si uděláš nějkej výběr toho, co používáš. Zby
 Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem01.09.2022
Leda bys mel kratky smyce a nedalo by ti to/simgle uzlik bybyl blizko tomu dvojitymu. Jinak na triko
  Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
vocaď pocaď. zkušenost s přišlápnutím si příliš plandající smyčky v úzkém hrdle rozlámaného alpského
   Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
Jasně, to že jsi Všeználek, ale v podstatě kokot už tu dokazuješ docela dlouho Lukáši. Trikovky jsou
    Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
umíš se jednoznačně identifikovatelně podepsat? takovým útočným siláckým prohlášením totiž sluší pod
     Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanov
     Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanov
     Re: Trikovky vs smycky s jednim uzlem02.09.2022
Vim ze znamemu lezci z Besedic v Adru v ceste na Vosu dosly smycky a musel sundat triko,omotat lanov

 Nález28.08.2022
Ahoj dnes 28.8.2022 som našiel set 6 párov expresiek. Sektor Trojzubec Súľov.Slovensko.
kontakt matindo@gmail.com

 Outdoorove hodinky28.08.2022
Ahojte, uvazuju o koupi nejakych hodinek s kompasem, vyskomerem. Na trhu toho jsou sopousty az mi z toho jde hlava kolem. Proto se ptam... Co pouzivate a s cim mate dobre zkusenostu. Diky. J
 Re: Outdoorove hodinky28.08.2022
Myslim cokoli od garmin bude fungovat
  Re: Outdoorove hodinky29.08.2022
ok, diky za odpoved. Mam tam nejake favority. Mas s tim nejakou osobni zkusenost? Maji celkem vysoke
  Re: Outdoorove hodinky29.08.2022
ok, diky za odpoved. Mam tam nejake favority. Mas s tim nejakou osobni zkusenost? Maji celkem vysoke
 Re: Outdoorove hodinky29.08.2022
Ahoj, tak pokud ti stačí fakt jen kompas a výškoměr, koukni se na lety osvědčenou klasiku Suunto COR
  Výškomer + kompas30.08.2022
ak chce dačo na baterku, čo vydrží hodne dlho, Suunto Core je asi posledné, čo sa dá zohnať. Oldscho
   Re: Výškomer + kompas30.08.2022
Ještě hloupé vybavené hodinky do hor jsou Casio Protrek. Ale nemám, tak ani zkušenosti nemám. Jsou t
    Re: Výškomer + kompas30.08.2022
:-)
pre pobavenie ku Casio : niekedy dávno ( 25 r.?) ešte pred dovozom Suunta som hľadal vý
     Re: Výškomer + kompas01.09.2022
Měl jsem kde co, včetně třeba "chytrých" Samsungů, ale vždy jsem se pokorně vrátil k Pro T
      Re: Výškomer + kompas02.09.2022
Diky za tipy
   Re: Výškomer + kompas07.09.2022
Core jsou super - pokud nechce chytré funkce, tak asi ted nic lepšího nesežene.
   Re: Výškomer + kompas07.09.2022
Core jsou super - pokud nechce chytré funkce, tak asi ted nic lepšího nesežene.
 Re: Outdoorove hodinky05.09.2022
Garmin Instinct, mrkni na ně... ověřenej přístroj s perfektní výdrží, odolností a přesností
 Re: Outdoorove hodinky05.09.2022
Garmin Instinct, mrkni na ně... ověřenej přístroj s perfektní výdrží, odolností a přesností

 Český pohár Teplice27.08.2022
Ahoj nevíte někdo jestli bude nějaký stream z Teplic..
 Re: Český pohár Teplice27.08.2022
zdar, vypada to, ze to bude davat CT online. Klikni na "ct sport plus" vpravo nahore pro p
  Re: Český pohár Teplice27.08.2022
YT lepsi nez CT ;)
   Re: Český pohár Teplice28.08.2022
ČT zadarmo drahá organizace, par rodin si z toho udělalo dojdou kravu

 Tragédie v Ádru24.08.2022
V pondělí 22.8. 2022 v podvečerních hodinách sražení řidičem, který od nehody ujel, zemřeli dva lezci a kamarádi Zikmund Schwarzkopf mladší a Matěj Molcar.
Řidiče, který ujel a z odstaveného auta utekl policie vypátrala.
 Re: Tragédie v Ádru25.08.2022
Řidič v Adršpachu srazil a usmrtil šéfy outdoorové firmy. Nepomohl a ujel

Několik hod
  Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
Neuvěřitelné ! Musím říci, že se jedná o naprosté selhání moci soudní. Vypatlanec se zákazem řízení
   Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
Naprostý souhlas. Selhání soudnictví ve smyslu postihu lumpů je flagrantní. Nebýt toho mohli kluci ž
   Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
Nechci ti kazit iluze, ale v adršpachu a zvláště okolních dědinách nemá pčr šanci pokrýt nějakým doh
    Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
Ale já nemluvim o policajtech. Policajti svoji práci udělali. Chytli, dodadli důkazy. O trestu rozho
     Re: Tragédie v Ádru26.08.2022
A mimochodem, právě proto, že Ádr je taková díra, místní policajti dobře znají místní desperáty.
      Re: Tragédie v Ádru28.08.2022
Ale 5 let za mřížemi za 3 mrtvý je sakra malo
       Re: Tragédie v Ádru28.08.2022
Já bych nepřejimal, existuje něco jako vyjmečný trest. Nebo může dojít k přehodnocení klasifikace tr
        Re: Tragédie v Ádru28.08.2022
Neposkytnuti pomoci.
     Re: Tragédie v Ádru28.08.2022
Zavrit za marenku? Ale notaaak...

 Holeček v DVTV o K1... kdyby zajímalo24.08.2022
https://video.aktualne.cz/dvtv/ holecek-po-neuspechu-na-k1-kopec-mi-ukazal-jak-titerny-jsem/ r~7d50fd1a22e511ed9ae20cc47ab5f122/

 Vysilacky do vicedelek/hor22.08.2022
Jaky je vas nazor na pouzivani vysilacek na vicedelkach, v horach pro komunikaci mezi spolulezci. Ano? Ne? Vyhody. Nevyhody. Proc? Pripadne tipy na nakup. Diky.
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor22.08.2022
Pri LEZENI se mi nikdy neosvedccili. Kdyz se nedalo dorvat, nedalo se ani dovysilackovat. Nez abys t
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor22.08.2022
No, váží to jako jedna expreska. Ale to neber jako prudu... Tohle téma (a zkušenosti ostatních) mě t
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor22.08.2022
Už se to tady v mnoha stejných diskusích probíralo. Závěr: je to k ničemu. Stačí použít vpravo nahoř
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
diky za "chytrou" reakci. Btw posledni diskuse je z 2015. 7 let muze znamenat v technologi
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Přesně tak, Kuba Turek se zase ukázal... Sežeň si hodinky, co měl Knight rider a máš vyhráno, osle :
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Kuna Turek je vysíračka už dlouho.
     nemáš zač24.08.2022
2017.
Nic se nezměnilo.
     ad pokrok v technologiích vysílaček24.08.2022
jeden by se zfleku domníval, že vývoj vysílaček bude stejně překotný, jako vývoj matlacích telefonů
      Re: ad pokrok v technologiích vysílaček24.08.2022
Kemp Pod Císařem dobrej :D
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
diky za "chytrou" reakci. Btw posledni diskuse je z 2015. 7 let muze znamenat v technologi
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Jak píše Judovana, poserou se, když to nejmíň potřebuješ. Jistější je domluvit si signály tahání lan
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Před 14 dny jsem se nad vysílačkou zamýšlel v jedné výcedélce v Arcu když jsem musel řvát jak na les
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
... výcedélce ..
:-))) potešilo na ráno
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
No jo je ráno...:-))))
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
No jo je ráno...:-))))
   Píštálka je cipovina...23.08.2022
Píšťalka je blbost, jednak se používá jako emergency když se volá pomoc a druhak, když tam bude dalš
    Re: Píštálka je cipovina...23.08.2022
Píšťalka je fajn, ale na tento účel sa veľmi nehodí, môže sa miešať s veďľajším píšťalkárom. A MOHL
     Re: Píštálka je cipovina...23.08.2022
Děkujeme za překlad do slovenštiny :)
      Re: Píšťalka je cipovina...23.08.2022
Zapomněl jsem, že to tahání za lano je v členitém terénu taky cipovina
       Re: Píšťalka je cipovina...23.08.2022
Když se dlouho nic neděje po dojití lana, třeba 5 minut, tak začít lezt. Pokud je zároveň dobíraný,
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Před 14 dny jsem se nad vysílačkou zamýšlel v jedné výcedélce v Arcu když jsem musel řvát jak na les
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Píšťalka je blbost, jednak se používá jako emergency když se volá pomoc a druhak, když tam bude dalš
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Ve spoustě cest jsem měl na konci délky problém vůbec utáhnout lano jaké mělo tření tak bych chtěl v
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Tak málo prodlužuješ nebo lezeš klikatý kokotiny. Obojí je tvoje chyba.
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Tak určitě když je v cestě traverz tak ty to určitě napálíš direct že... Tvl moc dobře vím jakej sou
       Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Tvl, omg... co tam máš dál? Víc asi nemusíš :D
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
je tu ešte aj emergency :
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Lezli jsme s vysílačkami jednou na Burgstallu (kdo zná ví, jaký je tam hluk od silnice). Kromě odpos
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
používame 5.rok aj na komunikáciu medzi družstvami, prichytené repkou na ramennom popruhu. Kto si
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
A já jako věčný softmover na vysílačky nedám dopustit. S ženou lezeme takové ty rozbité dlouhé klasi
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
O cem si pri tom lezeni povidate? Moje zkusenost teda je, ze pri vicedelce je potreba predvsim valit
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor24.08.2022
Tak my nejsme žádní větry ošlehaní horalové ale naopak docela másla. Lezeme spíš klasické cesty po v
    Re: Vysilacky do vicedelek/hor24.08.2022
Ale kdepak. Stavaji si nam uplne ty stejne veci. Jen mi prijde, ze je sice sdelovat spolulezci muzu,
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor24.08.2022
Lezeme vícedélky už léta jen s radiostanicemi, protože jsou nám užitečné. Každou chvíli nastane situ
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor25.08.2022
Prvolezec se vrací, nebo chce vědět, kolik má lana a do toho zvládne volat si vysílačkou (radoistani
       Re: Vysilacky do vicedelek/hor29.08.2022
A v čem vidíš problém? Vysílačku máš přismahnutou na ramenním popruhu a (podle typu) buď rovnou mluv
        Re: Vysilacky do vicedelek/hor30.08.2022
Taky jsem bohužel v horách nelezl ani nepamatuju :/
Používaly jsme vysílačky s externím mikro
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor26.08.2022
No to se asi nedohodnem, protoze to co ty povazujes za argument pro vysilacky, ja povazuju za argume
     Re: Vysilacky do vicedelek/hor25.08.2022
Tady orel, tady orel, nevím kudy dál. Tady sokol, tady sokol, tak to jsme orle asi v prdeli.
      Re: Vysilacky do vicedelek/hor25.08.2022
Šlapej vodu!Šlapej vodu!Šlapej vodu!

 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
nám se osvědčily v tatrách. neznali jsme terén. když parťák zalezl roh, fučelo jako prase, dořvat se
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Nekdy v minulym tisicileti nejakej vyrobce horo-matrose zkousel proroazit s lanem ktery melo v sobe
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
Diky vsem reagujicim. Nevim zda to pomuze v rozhodovani, ale i tak si vasich nazoru cenim ;)
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor23.08.2022
já mám jedny "lepší" z dekáče a musim je vychválit - bábofka neumí řvát tak nahlas abych j
  Motorola do hor23.08.2022
lidlovky sú tak na skalky
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor24.08.2022
Nauč se základnu pohybu na vícedélkách a vysílačky nebudeš potřebovat. Odpadne Ti starost a další kr
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor25.08.2022
v podstate je to tak. Tez dosti zasadni je 'slezenost' partneru, tj jeden jaksi vi co druhej udela v
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor29.08.2022
Pouzivam uz hodne roku a na vicedelky typu marenka, palava,....( i kdyz loni v calanques hodne chybe
 Re: Vysilacky do vicedelek/hor31.08.2022
Kdyz se neslysite, tak jednoduchy system jak se domluvit je pres lano, ale ne zadne pikacoviny jako:
  Re: Vysilacky do vicedelek/hor04.09.2022
Trochu složité ne? Normálně dolezu na štand, založím jištění a dobírám a tahám. Jakmile jističi dole
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor06.09.2022
Normalne vytahnu 60 (50 atp.) a dolezu na misto, kde jsem si myslel, ze zastanduju. Nezastanduju. Sl
   Re: Vysilacky do vicedelek/hor08.09.2022
Tak tohle bych fakt nechtel delat, jednak kdyz ma treba delka 30m tak pak musis jak kkt jeste 30m po

1   ...   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   62   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Fesťák a vstupné do parku
Co říkáte na vstupné 200 kč na den do parku na teplickém fesťáku? Šli jste za 200 třeba jen zafandit na slacklinu? A co na to firmy, které si tam platí prostor a připravují soutěže pro návštěvníky? Měli jich tam dost, anebo byl kvůli vstupnému počet soutěžících, fanoušků a diváků slabší než čekali?
D.13:44:22 05.09.2022
odpovědět 
 Re: Fesťák a vstupné do parku
Nastesti to neni povinny, tedy ucast. Takze ..jako jiz spoustu let, do Adru a do Teplic kdykoli ale ne behem festaku.
15:00:08 05.09.2022
odpovědět 
  Re: Fesťák a vstupné do parku
svýho času bejval nějakej fesťák na každé stěně a v každém okresním městě. dávno už to neutáhne nadšenectví a reklama výrobců. takže většina těch fesťáků zanikla (ono je to podobné jako hudební festivaly) a do ostatních vnikl byznys se vším všudy. kdo chce, ten se může účastnit, a kdo nechce, ten nemusí.
s fesťáky to mám podobně jako s jizerskou padesátkou - místo moc rád navštívím a užiji si to mimo termín a nejlépe v nějakou hodinu mezi psem a vlkem. ale nikomu nebráním tam jet.
Lukas B.18:15:52 05.09.2022
odpovědět 
 Re: Fesťák a vstupné do parku
Lidi bylo dost a stejne kazdej kdo tam jede, tak si tu permici na ty dva dny koupi, takze ...
11:39:08 06.09.2022
odpovědět 
 Re: Fesťák a vstupné do parku
Permice pro veřejnost zrušili tak 4 roky zpátky a od tý doby jsem tam asi nebyl. Tohle zpoplatnění parku bych nazval spíš vstupenkou. Permice je něco co ti ulehčí pohyb po festivalu, nemusíš řešit vstupenky na filmy, přednášky, koncerty atd.
Ano, pro modré oči to nikdo asi nedělá, ale když už si nechají zaplatit za všechno, tak bych čekal větší organizační připravenost. Program se objevil někdy začátkem Srpna. Popisy filmu asi 14 dní před začátkem. Náročnost webu taky neni z 21. století, všechno se načítá docela dlouho a pořád mě to někam přesměrovává a znovu načítá.
David19:39:52 06.09.2022
odpovědět 
 Re: Fesťák a vstupné do parku
Nešli, za 2× 200 Kč (ve dvou) mi dívání na závody nestojí.
Martin12:13:00 07.09.2022
odpovědět 
  Re: Fesťák a vstupné do parku
Na oba dva dny to bylo za 3 kila, ne?
21:28:26 07.09.2022
odpovědět 
 Re: Fesťák a vstupné do parku
kámo buďto jseš pořadatel a děláš dost podivnej marketingovej průzkum, nebo jseš hodně přízemní človíček...
12:39:40 07.09.2022
odpovědět 
  Re: Fesťák a vstupné do parku
a jinou variantu si predstavit neumis?
14:58:20 07.09.2022
odpovědět 
   Re: Fesťák a vstupné do parku
Podle sebe soudím tebe
20:33:47 07.09.2022
odpovědět 
  Re: Fesťák a vstupné do parku
Ano, je to regulerní průzkum verejneho mineni. Jsou tam polozeny dve tri otazky a ocekava se, ze kdo chce sdilet svuj pohled na dane tema, tak se vyjadri. Ale proc ma nekdo takovou potrebu komentovat osobnost tazatele, ktereho vubec nezna, to nechapu. Dal jsi 200 nebo 300 za vstup anebo ne? Prislo ti tam mene,stejne nebo vic lidi nez jine roky bez vstupneho? Anebo chces jen prudit na ruznych forech, kde se lidi ptaji, na to co ke zajima?
12:40:25 08.09.2022
odpovědět 
   Re: Fesťák a vstupné do parku
Pruzkum verejneho mineni? Regulerni? Dal cist nemusim-;)
20:36:26 08.09.2022
odpovědět 
   Re: Fesťák a vstupné do parku
Ale kdeže, panáčku. Není to žádnej průzkum, a už vůbec ne regulerní. na první i na druhý pohled jde o ex-post útok na myšlenku vstupného, za použití argumentů sice jakože logických, ale dost holoupě naformulovaných. Nějakej chudáček si jde vylejt srdíčko kamsi na internet. Pokud tohle nerozeznáš, pápá.
07:48:16 09.09.2022
odpovědět 
 Re: Fesťák a vstupné do parku
Mně by hlavně nasralo (např) zaplatit si vstupný do parku a pak být sražen v zatáčce nějakým blbcem. Obec sice není pořadatel akce ale stálo by za úvahu před podobnou masovou akcí kde se kumuluje pohyb po komunikacích podobný tlamy preventivně vyřadit ze hry.
Jinak do adršpachu pouze v únoru a po setmění. Je to sice s podsvinčaty za patama ale vložky a hajzláky jsou skryté pod sněhem. Když bůh dá.
Honza16:09:08 08.09.2022
odpovědět 
  Re: Fesťák a vstupné do parku
Tak když se to nedá jinak objet, tak těžko tu silnici zavřou, jestli ty s v Adru někdy vůbec byl.
18:54:19 08.09.2022
odpovědět 
   Re: Fesťák a vstupné do parku
To se pleteš, když už píšeš o uzávěrce silnic když je řeč o 48h uzávěrce individuí, určitě víš že dva roky zpátky byla např silnice mezi adr a teplicema zavřená půl roku a zrovna přes léto.
Honza21:32:01 08.09.2022
odpovědět 
 Re: Fesťák a vstupné do parku
Úplně v klidu, symbolická cena.
DX09:19:02 09.09.2022
odpovědět 
 Foto dne:

Paní Kadrnožková, VIIIb
 Databáze cest:
Všechny cesty (192360)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Charmoz - Grépon traverse 5c Mont Blanc
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
Aktuální dostupnost Obrvégry | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Prosím, | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Prosím, | Re: Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (42)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (9)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1152 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1268 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1455 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1420 
 Neřeším to – lezu vše 
 1118 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi