Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231353 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí
Sokolovna TJ Sokol - Ledeč nad Sázavou

Prodejny
HUDYsport - Jičín
Rock Point - OC Nisa - Liberec
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Karbunkulový hřeben teď05.10.2022
Je Karbunkulový hřeben v téhle podmínce (resp. jestli bude víkend 15.-16.10. pěkně) oukej, nebo je to blbost, sníh bude moc volný a tak?
 Re: Karbunkulový hřeben teď05.10.2022
Lézt to určitě půjde. Ale jestli to v těchto podmínkách dáš bys měl vědět spíš Ty :o)
  Re: Karbunkulový hřeben teď07.10.2022
No já bych nečekal žádné extrémní technické obtíže, spíše to trochu srovnávám s jedním prosincovým v
  Re: Karbunkulový hřeben teď09.10.2022
tá glazúra asi bude
 Re: Karbunkulový hřeben teď05.10.2022
Šel jsem to v dešti, sluníčku, po glazuře v říjnu, i v zimních podmínkách. Jde to vždycky, jen musíš
 Re: Karbunkulový hřeben teď09.10.2022
Jestli ti to pomůže, tak včera na Vysoké byla podmínka ideální, sníh přes noc krásně promrzlý, větši
  Re: Karbunkulový hřeben teď11.10.2022
Díky, zítra asi zvážíme počasí, ať akortá dole nepromokneme a nahoře neblbneme v mraku...
   Re: Karbunkulový hřeben teď11.10.2022
No, ještě že to víme. Každopádně hodně štěstí, s těma dotazama tady...
    Re: Karbunkulový hřeben teď18.10.2022
Prej dost podražil i žeh...

 Kam se chodí diskutovat? 26.09.2022
Ahoj. Na jakém webu si ted člověk může přečíst články o lezení a zároven se tam živě disktuje? Chodil jsem na lezce jak kvůli článkům, tak kvůli živé diskusi. i se člověk dozvěděl něco zákulisního, někdy i zajímavé názory. Jasně občas s eprojevilo pár idi
 Re: Kam se chodí diskutovat? 26.09.2022
Podle mě je pravda vždy pouze jedna.
Byť může být nahlížena z různých úhlů.
  Re: Kam se chodí diskutovat? 26.09.2022
Dobře a víš na jakém webu se ted dá na tu pravdu z ruzných uhlu nahlížet a pak nad ní diskutovat?
  Re: Kam se chodí diskutovat? 26.09.2022
Dobře a víš na jakém webu se ted dá na tu pravdu z ruzných uhlu nahlížet a pak nad ní diskutovat?
   Re: Kam se chodí diskutovat? 26.09.2022
8a.nu
   Re: Kam se chodí diskutovat? 26.09.2022
kdyby Vás nebolelo se podepisovat (ono to obecně vede k jisté samoregulaci), mohlo to být třeba tady
    Re: Kam se chodí diskutovat? 26.09.2022
Internet byl vždycky anonymní, až sociální sítě začali vyžadovat jakousi formu podpisu, ale proč? Vž
     Re: Kam se chodí diskutovat? 26.09.2022
já mám radši diskuse jako hospodu s konkrétníma a jasnejma ksichtama, a ne kvičení v podchodu bez os
      Re: Kam se chodí diskutovat? 26.09.2022
a upřesňuji - pokud se jedná o nekonfliktní diskusi, informace a tak, potom je asi anonymita nic pro
       Re: Kam se chodí diskutovat? 26.09.2022
No, hospoda je hospoda, diskuze je diskuze já bych to nemichal.
       Re: Kam se chodí diskutovat? 28.09.2022
Podle sebe, soudím tebe
        Re: Kam se chodí diskutovat? 29.09.2022
děkuji za názornou demonstraci poštěkávání bez podpisu.

         Re: Kam se chodí diskutovat? 30.09.2022
Potrefená husa se vždycky ozve
    Re: Kam se chodí diskutovat? 28.09.2022
Jen magor v současné době, zanechával dobrovolně digitální stopu pro všechny boty, AI a databáze, a
     Re: Kam se chodí diskutovat? 30.09.2022
+1
Jo, to si pamatuju, nekdo tu neunesl kritiku na reklamu.
 Re: Kam se chodí diskutovat? 26.09.2022
Jméno mám, ale to nutně nemusí být zárukou kvalitní diskuse. A upřímně to jestlise podepíšu nebo ne
  Re: Kam se chodí diskutovat? 26.09.2022
No, hele, třeba měsíc zpátky bylo u článku a průvodci v českým krase 99 příspěvků, ale někdo to zcen
   Re: Kam se chodí diskutovat? 27.09.2022
Ne, těch 57 komentářů je jen počet z poslední doby, což se zobrazuje ve výpisu Kde to vře. Jinak u d
    Re: Kam se chodí diskutovat? 27.09.2022
proste zase povolte diskuzi pod clankem i neregistrovnaym. Taky je mi tu po tech shitstormech smutno
     Re: Kam se chodí diskutovat? 27.09.2022
Taky jsem pro. Občas to sice ulítlo trochu zbytečně, ale pořád je lepší něco promazat než zrušit.
     Re: Kam se chodí diskutovat? 27.09.2022
Přijde mi to teď lepší. Teď je to nula, předtím to ke konci mělo zápornou hodnotu.
    Re: Kam se chodí diskutovat? 27.09.2022
jeden z deseti clanku by mohl byt pro neregistrovany jako ventil pro preplneny nepodepsany diskuter
     Re: Kam se chodí diskutovat? 27.09.2022
Jo GACR? To by vam slo, vam akademickym saolinum... Jen sosat prachy danovych poplatniku a pak skute
      komentáře (0)27.09.2022
co se to deje kde jsou?
     Re: Kam se chodí diskutovat? 27.09.2022
a dalsi pacient... to terapeuticke okenko s moznosti psat anonymni komentare tu proste nekterym chy
 Re: Kam se chodí diskutovat? 27.09.2022
lezení kdy a kde :D
  Re: Kam se chodí diskutovat? 27.09.2022
Jo, tam kdyz posles neco jineho nez ze hledas spolulezce, tak ti to ten bouchac co tomu sefuje hned
   Re: Kam se chodí diskutovat? 27.09.2022
A nediskutujte kurvajs a radsi poradte co to lano Fixe?!
    Re: Kam se chodí diskutovat? 28.09.2022
Je to spotřební materiál. Moc to neřeš. Kup to a odepiš DPH! :-))
     Re: Kam se chodí diskutovat? 28.09.2022
Tak dik, beztak je to za prachy danovych poplatniku... :D
   Re: Kam se chodí diskutovat? 09.10.2022
smázne s dovětkem, že taky šéfuje skupině Lezení - diskuze a ať to hodíš tam
 témata a odborná vs laická diskuse28.09.2022
Záleží o čem chceš diskutovat. Ale tady lezec.cz je zabitej cca od roku 2005.
Univerzální dis
  Re: témata a odborná vs laická diskuse28.09.2022
chceš srovnávat dosah fb a lezec?. Jak jsou na tom ostatní, james? A další regionální? Jak jsou akti
 Re: Kam se chodí diskutovat? 28.09.2022
Facebook a Instagram. Není to tam tak anonymní, je to jednoduché, jsou tam fotky a videa, automaty m
  Re: Kam se chodí diskutovat? 29.09.2022
Takže ještě víc na prd než tady, díky, nechci.
   Re: Kam se chodí diskutovat? 29.09.2022
Chápu, chceš anonymně nadávat a urážet. Většina lidí o to však evidentně nestojí a diskutuje právě n
    Re: Kam se chodí diskutovat? 30.09.2022
A proč ho obviňuješ z toho, že chce urážet a pomlouvat? Z toho příspěvku to ale vůbec nevyplývá.
     Re: Kam se chodí diskutovat? 30.09.2022
posty (povětšinou otázky) typu "jaks přišel na to, že to myslí tak nebo onak?" jsou oběcně
      Re: Kam se chodí diskutovat? 30.09.2022
Když myslíš a věříš svým představám, tak je mi to jedno. Pokud je vnucuješ ostatním a urážíš u toho,
    Re: Kam se chodí diskutovat? 30.09.2022
Z ceho usuzujes, ze chci nekoho urazet nebo mu nadavat? Podle sebe soudim tebe nebo z ceho si to det
  Re: Kam se chodí diskutovat? 30.09.2022
Jojo, ono v online diskusích, resp. v jejich prapůvodní podobě a účelu, nejde o konkrétní identitu.
   Re: Kam se chodí diskutovat? 30.09.2022
Doba se změnila. Teda hlavně internet se změnil. V době, o které píšeš, sice na předchůdcích dnešníc
    Re: Kam se chodí diskutovat? 30.09.2022
ono úplně zaříznout anonymitu diskusí je takové šmahem odezdikezdi, hlavně aby to bylo bez námahy. n
     Re: Kam se chodí diskutovat? 30.09.2022
...a málokdo je s prací živého cenzora spokojen... Idnes takových lidí má několik v každé směně. Pře
      Re: Kam se chodí diskutovat? 30.09.2022
To už se nedá: co se v mladí naučíš, ve staří jak najdeš.
       Re: Kam se chodí diskutovat? 01.10.2022
Bez ohledu na to, co si myslíš právě Ty, je to povinnost každého vydavatele ze zákona.
        Re: Kam se chodí diskutovat? 01.10.2022
Píšete hodně, to jo. Ale co to má společného s lezením......... Buď jste už všechno vylezli a nebo V
         Re: Kam se chodí diskutovat? 01.10.2022
Možná my píšeme hodně, ale Ty evidentně málo čteš. Jinak by se neptal.
          Re: Kam se chodí diskutovat? 04.10.2022
Hodně neznamená kvalitně a k věci. Tvoje touha vše komentovat je směšná.
           Re: Kam se chodí diskutovat? 04.10.2022
já bych tedy ocenil znovu zapnutí možnosti anonymních komentářú (pod články, nejen v diskusi) a dle
            Re: Kam se chodí diskutovat? 07.10.2022
Na hrubý pytel, hrubá záplata.
            Re: Kam se chodí diskutovat? 07.10.2022
Na hrubý pytel, hrubá záplata.
      Re: Kam se chodí diskutovat? 02.10.2022
lezec se opravdu nedá srovnávat s idnesem nebo novinkami. ale třeba fandovské weby autíčkářů nebo tř
       Re: Kam se chodí diskutovat? 03.10.2022
Ano, velmi často jsou za tím jednak skalní příznivci oboru, kteří vlákna/témata adminují, a druhak s
        Re: Kam se chodí diskutovat? 03.10.2022
A tak pokud budeš mít zajímavý a podstatný obsah, nejlépe unikátní, pro širší masu, tak proč ne. Pak
         Re: Kam se chodí diskutovat? 04.10.2022
Prostě zablokujes to blokování a obsah uvidíš, stačí mít dobrý filtry na adblocku.
          Re: Kam se chodí diskutovat? 04.10.2022
to je tak, kdy počet černejch pasažérů přesáhne nějakou kritickou. to je podobně jako to stanování v
    Re: Kam se chodí diskutovat? 03.10.2022
A zase Turkova univerzální pravda :-) Že s někým kecám v hospodě neznamená, že že ho znám, nebo že o
     Re: Kam se chodí diskutovat? 04.10.2022
Pod články v médiích se "několik dní odpovídá", protože je to jen vobyčejná z...vená inter
      Re: Kam se chodí diskutovat? 04.10.2022
Pravda, ale to v té hospodě musíš být v daný okamžik během těch 30 minut. Kdežto tady si to přečteš
       Re: Kam se chodí diskutovat? 04.10.2022
Být pro debatku o čemkoli s kýmkoli v danej čas na danym místě je ovšem zcela normální a donedávna t
        Re: Kam se chodí diskutovat? 06.10.2022
Tak donedávna byl zubařem místní kovář :-) Ale také zřejmě již chodíš do stomatologické ordinace a n
         Re: Kam se chodí diskutovat? 06.10.2022
hm, tvé vnímaní času je velmi ohebné...
     Re: Kam se chodí diskutovat? 04.10.2022
Sociální komunikace se řídí v podstatě stále stejnými pravidly už tisíce let. Stejně tak pravidla di
      Re: Kam se chodí diskutovat? 04.10.2022
Pěkně jsi se popsal, ty sociopate
      Re: Kam se chodí diskutovat? 06.10.2022
Pravidla diskuze jsou formulována? Aha... A kdo je formuloval? Kde se to najde? A jak je to závazné
       Re: Kam se chodí diskutovat? 06.10.2022
Základní škola? Tam Tě to nenaučili? V tom případě doporučuji obecní knihovnu. Ptej se po moderní so
        Re: Kam se chodí diskutovat? 06.10.2022
A to je právě jeden z tvých mnoha omylů. Neexistuje jeden jediný důvod, proč jet v nějakých vyjetých
         Re: Kam se chodí diskutovat? 06.10.2022
hustý - i na Lezce;)))
         Re: Kam se chodí diskutovat? 06.10.2022
Pak ovšem nebreč, že Tě admini nepustí plácat anonymní blbosti na Lezce. To je jednoduché. Lidé, kte
          Re: Kam se chodí diskutovat? 06.10.2022
Já nebrečím, kde jsi přišel na to, že ano? Mě je to úplně jedno. Když to omezili, přestal jsem sem c
           Re: Kam se chodí diskutovat? 06.10.2022
Házíš perly sviním, ten to stejně nepochopí.
            Re: Kam se chodí diskutovat? 07.10.2022
jojo, tos trefil, je to fakt "co slovo to perla...";)))
 Re: Kam se chodí diskutovat? 02.10.2022
Jsem rád že to osekali.
To že se podepíšu je podle mě jen bonus co se týče přehlednosti přísp
  Re: Kam se chodí diskutovat? 02.10.2022
Lezci jsou "free lidicky" (hahaha), organizovane forum s deditkou/ami adminu by nemelo zad
  Re: Kam se chodí diskutovat? 03.10.2022
Ale to bys musel mít nějaký zajímavý obsah. V současné době tu na Lezci nic zajímavého nebo originál
   Re: Kam se chodí diskutovat? 03.10.2022
Zábavy je všude kolem dost a jak se ukázalo hranice mezi informací, zábavou a pytlovinama je někdy t
 Pravda03.10.2022
Pravda. Chodil jsem sem prakticky každý den, co se tu zavedlo omezení diskuze, tak sem kouknu cca je
  Hádanka04.10.2022
Začíná to na L a je to mrtvý?
 Re: Kam se chodí diskutovat? 04.10.2022
Subjektivni nazor a mozna tak trochu shrnuti pro uvedomeni si par detailu - a vim, ze anonymum tu je
  Re: Kam se chodí diskutovat? 06.10.2022
1. nikdy jsem nepoužil, lézt jezdím do zahraničí
2. mnohdy to ovšem kvalitní není a nebo to z
  Re: Kam se chodí diskutovat? 09.10.2022
hehe, lezu 15 let a minimálně 10 let slýchám a čtu, i od zdejších adminů, jak se chystají zdejší web
 Re: Kam se chodí diskutovat? 09.10.2022
úroveň diskuzí upadla všeobecně s tím, jak se společnost polarizuje. V případě lezců a zdejší úpravy

 Singing Rock Gemini 7.9 dry26.09.2022
Ahoj!
Máte zkušenost s lanem Singing Rock Gemini 7.9 Dry? Zajímáme mě především jestli se lano kroutí a jak funguje impregnace. Děkuji

 Beal Zenith 9.526.09.2022
Nějaké zkušenosti s lanem Beal Zenith 9.5? Vydrží, nekroutí se atd?
 Re: Beal Zenith 9.526.09.2022
test
  Re: Beal Zenith 9.526.09.2022
Dík, dám do vyhledávače na Lezci "test lana Beal", nebo celý název a nic to nevyhodí
   Re: Beal Zenith 9.526.09.2022
Za ty prachy dobry... pred 5ti lety jsem ho koupil v 80m verzi. Nejake vady na opletu se objevily po
 Re: Beal Zenith 9.526.09.2022
Je to zakladní lano, bez nějakých teflonů a podobných serepetiček.
Vydrželo celkem dost hrubé
  Re: Beal Zenith 9.526.09.2022
Super chlapi. Díky moc za smysluplné hodnocení!!

 Fixe Siurana22.09.2022
Cau, ma nekdo zkusenosti s timto lanem? Jaka je zivotnost a manipulace? Treba ve srovnani s Petzl Volta 9.2. Voltu mam v 80m verzi ale chci si ho posetrit jen na delsi cesty a RP pokusy. Fixe bych mel na krokovani tezsich kvaku ve Pfalzu a Jure, takze dos

 Posun opletu17.09.2022
Cau,
stalo se taky nekomu u Bealu, ze i pres cely slavny unicore se mu posunul oplet a lano se diky tomu zacalo fakt extremne kroutit?
 Re: Posun opletu17.09.2022
Ne
 Re: Posun opletu18.09.2022
Ahoj, mě se posunul oplet na Stinger. Už jsem ho jednou měl a vydrželo toho strašně moc. Tak jsem ho
  Re: Posun opletu18.09.2022
Buť kíbl prohlásilyl na prácy.
  Re: Posun opletu18.09.2022
Me se to prave taky ted stalo u Stingeru co jsem kupoval na zacatku roku a jistiko mam porad stejny,
   Re: Posun opletu08.11.2022
Udělal jsem male porovnání starého a nového Stingra. Uřízl jsem 20cm, podélně rozřízl oplet a porovn

 Patagonia15.09.2022
Nejvíc, co mohl udělat, tak měl sedět doma, případně chodit pěšky max do práce. Ježdění po světě, tak má vypadat boj proti změnám klimatu...
 Re: Patagonia16.09.2022
No ty jsi idiot.
Dojdi si na sociálku pro dávky a drž hubu.

Frajer udělal obro
  Re: Patagonia16.09.2022
Pro dobro světa :D Takže ty dřepíš doma a nikam za lezením nejezdíš? Pak bych chápal to cos napsal.
   Re: Patagonia16.09.2022
 Re: Patagonia16.09.2022
NEKRMIT!!!
 Re: Patagonia17.09.2022
Tak je lepší to přeprat přes charitu a jiné neziskovou, za ty roky jistě ví jak to v byznysu chodí..
 Re: Patagonia23.09.2022
Píšeš moc pěkně, hezky bez chyb, nicméně jestli potřebuješ poradit, jak na to, abys mohl svoje malom

 podlaha v Prachovkach15.09.2022
na iDes pisou o 25m padu v Prachovkach ve stredu. Pominu, ze prselo a nemel by tam nikdo lozit, ale nevite nekdo podrobnosti?

 Meteora průvodce15.09.2022
Ahoj. Měl by někdo prosím typ na kultivovaného současného průvodce (jakákoliv forma) na věže v Meteoře? Sport climbing guide už máme, ale ten je opravdu jen na sportovky. Díky za informace
 Re: Meteora průvodce15.09.2022
dva díly má v knihovně horosvaz
 Re: Meteora průvodce15.09.2022
 Co znamena 6, 6+ obl.14.09.2022
Co na bergsteigen.com znamena napriklad "6, 6+ obl."?
 Re: Co znamena 6, 6+ obl.14.09.2022
Chápal bych to naopak, 6+ (čistě), 6 obl. (chytnu se a pomohu si expreskou) právě v tom místě, kde b
  Re: Co znamena 6, 6+ obl.14.09.2022
Jo, ono je to vlastne opacne ':) Dik!
   Re: Co znamena 6, 6+ obl.14.09.2022
6+ čistě, 6 obl. (obligátně) = povinně
   Re: Co znamena 6, 6+ obl.14.09.2022
6+ čistě, 6 obl. (obligátně) = povinně
    Re: Co znamena 6, 6+ obl.14.09.2022
to znamená že šestkový kroky mužou být i dál od jištění a lezec by je měl být skopný udělat jinak to
     Re: Co znamena 6, 6+ obl.14.09.2022
znamená to, že nejtěžší místo cesty je ohodnoceno 6+. kdo se však touhle cestou probít na vršek, ten
      Re: Co znamena 6, 6+ obl.14.09.2022
Před tvojí moudrostí se svět v hlubinu řítí. Opravdu...
     Re: Co znamena 6, 6+ obl.15.09.2022
Díky, to dává smysl.
  Re: Co znamena 6, 6+ obl.15.09.2022
No tak to pozor. Ono to taky muze znamenat, ze to 6+ misto je nejaky slizky previs, ktery v pohode p
 Re: Co znamena 6, 6+ obl.29.09.2022
Jednoduše řečeno: 6+ obl.6 znamená, že 6+ je to čisté lezení, ale můžeš to ojebat a chytnout se v kl
  Re: Co znamena 6, 6+ obl.29.09.2022
Už to tady je 5x, ale děkujeme i za tvoje vyjádření.
  Re: Co znamena 6, 6+ obl.30.09.2022
No, to bylo lehké. Ale co může znamenat "Poznámka: V.C.c. - 15"?.
   Re: Co znamena 6, 6+ obl.30.09.2022
Napadá mě jenom Very Cool climb. Jenže patnáctka je sakra dost...
To bude na slušný omrzliny
   Re: Co znamena 6, 6+ obl.30.09.2022
Podle mě to znamená, že bys s sebou měl mít Camalot velikosti 6, to 15" budou palce... Jedno &q
    Re: Co znamena 6, 6+ obl.30.09.2022
No, jo, 15" by byly palce, jenže to jsou uvozovky. Napsal jsem to maličko typograficky nezřetel

1   ...   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   60   61   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Kam se chodí diskutovat?
Ahoj. Na jakém webu si ted člověk může přečíst články o lezení a zároven se tam živě disktuje? Chodil jsem na lezce jak kvůli článkům, tak kvůli živé diskusi. i se člověk dozvěděl něco zákulisního, někdy i zajímavé názory. Jasně občas s eprojevilo pár idiotů, ale pro běžnýho uživatele internetu není problém je ignorovat a odfiltrovat a zároveň opačný názor, at už byl pro někoho jakkoliv nepochopitelný, tak diskusi vždy obohatil, protože pravda je málokdy jedna. Můžete my nějaký "nemrtvý" web doporučit?

Díky
diskutér18:39:40 26.09.2022
odpovědět 
 Re: Kam se chodí diskutovat?
Podle mě je pravda vždy pouze jedna.
Byť může být nahlížena z různých úhlů.
A.19:20:12 26.09.2022
odpovědět 
  Re: Kam se chodí diskutovat?
Dobře a víš na jakém webu se ted dá na tu pravdu z ruzných uhlu nahlížet a pak nad ní diskutovat?
diskuter19:30:16 26.09.2022
odpovědět 
  Re: Kam se chodí diskutovat?
Dobře a víš na jakém webu se ted dá na tu pravdu z ruzných uhlu nahlížet a pak nad ní diskutovat?
diskuter19:53:36 26.09.2022
odpovědět 
   Re: Kam se chodí diskutovat?
8a.nu
A.20:36:14 26.09.2022
odpovědět 
   Re: Kam se chodí diskutovat?
kdyby Vás nebolelo se podepisovat (ono to obecně vede k jisté samoregulaci), mohlo to být třeba tady. ergo jistě máš jméno diskutére. proč ho na takovou nevinnou otázku nepoužiješ?
Lukas B.20:38:31 26.09.2022
odpovědět 
    Re: Kam se chodí diskutovat?
Internet byl vždycky anonymní, až sociální sítě začali vyžadovat jakousi formu podpisu, ale proč? Vždyť je to zbytečný, já bych často rád přispěl, ale neudělám to, protože prostě nechci psát jako přihlášený a nechci se podepisovat, mám k tomu své důvody a ty něm a potřebu nikomu sdělovat, už takle mám zbytečně velkou digitální stopu.
20:57:20 26.09.2022
odpovědět 
     Re: Kam se chodí diskutovat?
já mám radši diskuse jako hospodu s konkrétníma a jasnejma ksichtama, a ne kvičení v podchodu bez osvětlení. ale možná jsem v menšině.
Lukas B.21:12:22 26.09.2022
odpovědět 
      Re: Kam se chodí diskutovat?
a upřesňuji - pokud se jedná o nekonfliktní diskusi, informace a tak, potom je asi anonymita nic proti ničemu. bohužel to spousta diskutérů chápe jako dávání deky a pochybnou svobodu jako poštěkávání ze tmy bez odpovědnosti.
Lukas B.21:14:54 26.09.2022
odpovědět 
       Re: Kam se chodí diskutovat?
No, hospoda je hospoda, diskuze je diskuze já bych to nemichal.
22:49:30 26.09.2022
odpovědět 
       Re: Kam se chodí diskutovat?
Podle sebe, soudím tebe
14:47:52 28.09.2022
odpovědět 
        Re: Kam se chodí diskutovat?
děkuji za názornou demonstraci poštěkávání bez podpisu.

Lukas B.08:33:28 29.09.2022
odpovědět 
         Re: Kam se chodí diskutovat?
Potrefená husa se vždycky ozve
07:42:03 30.09.2022
odpovědět 
    Re: Kam se chodí diskutovat?
Jen magor v současné době, zanechával dobrovolně digitální stopu pro všechny boty, AI a databáze, a diskuze na lezci byla zábavná, ale za dekonspiraci nestojí.
Autoři si web zabili sami.
Vtipné je, že to skončilo kvůli velmi pochybné skryté reklamě na kterou se snesla oprávněná kritika a autor to neustál.
10:14:51 28.09.2022
odpovědět 
     Re: Kam se chodí diskutovat?
+1
Jo, to si pamatuju, nekdo tu neunesl kritiku na reklamu.
11:34:06 30.09.2022
odpovědět 
 Re: Kam se chodí diskutovat?
Jméno mám, ale to nutně nemusí být zárukou kvalitní diskuse. A upřímně to jestlise podepíšu nebo ne nebylo předmětem otázky. Ptal jsem se jestli je nějaký lezecky web kde to "žije" at už s podpisama, nebo anonynama, nebo zombíkama, to je mi buřt.
+ jsem konstatoval, že časy kdy pod článkem bylo 100+ komentářů mi prostě chybí.
Nicméně evidentně něco takového už není, takže za přínosné komenáře děkuji a identity security se omlouvám za "nepodpis"
diskutér22:18:32 26.09.2022
odpovědět 
  Re: Kam se chodí diskutovat?
No, hele, třeba měsíc zpátky bylo u článku a průvodci v českým krase 99 příspěvků, ale někdo to zcenzuroval a je tam 58, takže ono to tu žije, ale někoho to tu sere.
22:50:52 26.09.2022
odpovědět 
   Re: Kam se chodí diskutovat?
Ne, těch 57 komentářů je jen počet z poslední doby, což se zobrazuje ve výpisu Kde to vře. Jinak u daného článku je momentálně přes 100 komentářů. Stačí si na homepage kliknout o stránku dál tedy stránku č. 2.
 Standa09:55:02 27.09.2022
odpovědět 
    Re: Kam se chodí diskutovat?
proste zase povolte diskuzi pod clankem i neregistrovnaym. Taky je mi tu po tech shitstormech smutno:(
judovana12:10:41 27.09.2022
odpovědět 
     Re: Kam se chodí diskutovat?
Taky jsem pro. Občas to sice ulítlo trochu zbytečně, ale pořád je lepší něco promazat než zrušit.
12:25:47 27.09.2022
odpovědět 
     Re: Kam se chodí diskutovat?
Přijde mi to teď lepší. Teď je to nula, předtím to ke konci mělo zápornou hodnotu.
honza17:15:36 27.09.2022
odpovědět 
    Re: Kam se chodí diskutovat?
jeden z deseti clanku by mohl byt pro neregistrovany jako ventil pro preplneny nepodepsany diskutery. Po case by se to smazalo. Zazadame na to o grant od GACR jako vyzkum pro Ceskou psychiatrickou komoru :). Muzu byt placeny jako pritapec a podnecovac, podepsanej tedy, anonymove me se...
laco12:58:20 27.09.2022
odpovědět 
     Re: Kam se chodí diskutovat?
Jo GACR? To by vam slo, vam akademickym saolinum... Jen sosat prachy danovych poplatniku a pak skutek utek a 0 prinos pro spolecnost.
X.14:19:11 27.09.2022
odpovědět 
      komentáře (0)
co se to deje kde jsou?
gh14:30:36 27.09.2022
odpovědět 
     Re: Kam se chodí diskutovat?
a dalsi pacient... to terapeuticke okenko s moznosti psat anonymni komentare tu proste nekterym chybi
l.14:36:47 27.09.2022
odpovědět 
 Re: Kam se chodí diskutovat?
lezení kdy a kde :D
18:38:31 27.09.2022
odpovědět 
  Re: Kam se chodí diskutovat?
Jo, tam kdyz posles neco jineho nez ze hledas spolulezce, tak ti to ten bouchac co tomu sefuje hned smazne :D
Radek21:06:09 27.09.2022
odpovědět 
   Re: Kam se chodí diskutovat?
A nediskutujte kurvajs a radsi poradte co to lano Fixe?!
Radek21:07:05 27.09.2022
odpovědět 
    Re: Kam se chodí diskutovat?
Je to spotřební materiál. Moc to neřeš. Kup to a odepiš DPH! :-))
09:34:30 28.09.2022
odpovědět 
     Re: Kam se chodí diskutovat?
Tak dik, beztak je to za prachy danovych poplatniku... :D
Radek13:50:25 28.09.2022
odpovědět 
   Re: Kam se chodí diskutovat?
smázne s dovětkem, že taky šéfuje skupině Lezení - diskuze a ať to hodíš tam
12:33:20 09.10.2022
odpovědět 
 témata a odborná vs laická diskuse
Záleží o čem chceš diskutovat. Ale tady lezec.cz je zabitej cca od roku 2005.
Univerzální diskusi k horám, skalám, metodice, novým oblastem, hodnocení přelezů jsem nenašel. Vše je roztroušeno po FB, netu, blogách ... taky mě to sere. Bohužel lezec.cz se pohřbil sám.
13:12:11 28.09.2022
odpovědět 
  Re: témata a odborná vs laická diskuse
chceš srovnávat dosah fb a lezec?. Jak jsou na tom ostatní, james? A další regionální? Jak jsou aktivní blogy, čaj, džc…? Ale nevadí, vše vyřeší čas.
14:53:37 28.09.2022
odpovědět 
 Re: Kam se chodí diskutovat?
Facebook a Instagram. Není to tam tak anonymní, je to jednoduché, jsou tam fotky a videa, automaty mažou sprosťárny a urážky.
Kuba Turek16:30:14 28.09.2022
odpovědět 
  Re: Kam se chodí diskutovat?
Takže ještě víc na prd než tady, díky, nechci.
13:29:55 29.09.2022
odpovědět 
   Re: Kam se chodí diskutovat?
Chápu, chceš anonymně nadávat a urážet. Většina lidí o to však evidentně nestojí a diskutuje právě na Fejsu a Instáči.
Kuba Turek18:34:13 29.09.2022
odpovědět 
    Re: Kam se chodí diskutovat?
A proč ho obviňuješ z toho, že chce urážet a pomlouvat? Z toho příspěvku to ale vůbec nevyplývá.
07:44:40 30.09.2022
odpovědět 
     Re: Kam se chodí diskutovat?
posty (povětšinou otázky) typu "jaks přišel na to, že to myslí tak nebo onak?" jsou oběcně megaplevelem všech diskusí na internetu. Takto položená otázka většinou nebere ohled na kontext a pak vypadá, že tazateli je mentálně něco mezi 6-10 lety.
DX08:34:18 30.09.2022
odpovědět 
      Re: Kam se chodí diskutovat?
Když myslíš a věříš svým představám, tak je mi to jedno. Pokud je vnucuješ ostatním a urážíš u toho, tak mi to vadí. Tvoje úroveň je nízká a a jediný co umíš je bezdůvodně urazit a ani nejsi schopen odpovědět na jednoduchou otázku. Každopádně obrázek si udělá každý sám. Sbohem
X D20:22:33 30.09.2022
odpovědět 
    Re: Kam se chodí diskutovat?
Z ceho usuzujes, ze chci nekoho urazet nebo mu nadavat? Podle sebe soudim tebe nebo z ceho si to detekoval?
Mimochodem na instagram fakt neni diskuzni platforma a jako takova je naprosto nepouzitelna. A fejsbucek s jeho slidenim proste ne, diky, ne.
Ja proste nemam zajem mit tisice registraci abych mohl jenom diskutovat, casto bych i nekam prispel, ale protoze se tam musim registrovat a prochazet si hloupym koleckem s registraci a potvrzovanim emailu, tak to nikdy neudela a tazatel ma smulu i presto ze znam treba reseni jeho problemu, on se ho nedozvi.
11:33:35 30.09.2022
odpovědět 
  Re: Kam se chodí diskutovat?
Jojo, ono v online diskusích, resp. v jejich prapůvodní podobě a účelu, nejde o konkrétní identitu. Resp. aspoň v počátcích o ni nešlo. Pamatuji CZ Xchat etc. před více než čtvrtstoletím - všechno fungovalo jen na přezdívky, všichni věděli žeje to anonymní a bylo to v naprostý pohodě. Reálná jména se začala objevovat až 1. s příchodem FB a 2. když nejmenovaný "zpravodajský" cz portál vytušil brutální potenciál x-násobné návštěvnosti a peněz z reklamy a spustil pod články diskuse, no a lidi jak jsou pitomí a " zprávám se věří", se začali v těch komentářích masově podepisovat reálnými jmény, někteří (věřte nevěřte a že jich bylo) doplňovali i své kamenné adresy, holt taková tehdy byla doba. Ale věci jsou holt jinde a onlajn slouží jako poměřovač kdo ho/ji má větší/ho - no a když připočteme obecnou nesoudnost lidí ve smyslu ochrany jakéhokoli soukromí, potřeby hádat se do krve o jakoukoli pi*ovinu a neschopnost pochopit, že jiný to má jinak, stává se "vyžadovaným normálem" se podepisovat pravým jménem...bohužel.
semtam08:49:30 30.09.2022
odpovědět 
   Re: Kam se chodí diskutovat?
Doba se změnila. Teda hlavně internet se změnil. V době, o které píšeš, sice na předchůdcích dnešních diskusí existovaly přezdívky místo jmen, ale o většině důležitých identit se vědělo, kdo to ve skutečnosti je.

Zároveň internet byl tehdy jen pro technickou elitu. Nikdo jiný k němu neměl pořádně přístup, nikdo jiný ho neuměl ani uživatelsky ovládat, nikomu jinému nepřišel k ničemu dobrý a byl pro uživatele drahý. Proto se diskutovalo víceméně k věci.

Jenže jak se stal Internet všeobecně dostupný, mj. včetně Lezce (který tehdy převzal databázi komentovaných cest od Bohouše Hůlky, který po pádu zůstal na vozíku), tak na něj naskočila kompletní veřejnost. A mezi lidmi jsou prostě různí hňupové, anonymové, dezoláti, sprosťáci, umělé inteligence s různými záměry atd... A zároveň proti tomu sílil tlak na konec anonymních účtů a profilů. Přirozené totiž v lidské komunikaci je, že mluvíš či píšeš s někým konkrétním a nikoliv s automatem nebo anonymem.

Přesně jak píše Lukáš - v hospodě také víš, s kým mluvíš. Když píšu někomu mail nebo dopis, tak se podepíšu.
Kuba Turek10:02:05 30.09.2022
odpovědět 
    Re: Kam se chodí diskutovat?
ono úplně zaříznout anonymitu diskusí je takové šmahem odezdikezdi, hlavně aby to bylo bez námahy. některé věcné nebo nekonfliktně vtipné anonymní komentáře chybí. ideální stav by byl cenzor (skoro) každý den mazající prasárny, osobní útoky a tapetáře (a to i některé podepsané), ale chápu, že to by znamenalo sehnat člověka na půl úvazku (platit? bláznivý altruista důchodce?), a to asi lezec nedává - ale překvapivě tohle dávají spousty nekomerčních fandovských webů s návštěvností srovnatelnou s lezcem.
Lukas B.11:52:25 30.09.2022
odpovědět 
     Re: Kam se chodí diskutovat?
...a málokdo je s prací živého cenzora spokojen... Idnes takových lidí má několik v každé směně. Předpokládám že i novinky. Já to také občas dělám společně s jednou kolegyní. Ale určitě to není ideální řešení.
Kuba Turek17:42:32 30.09.2022
odpovědět 
      Re: Kam se chodí diskutovat?
To už se nedá: co se v mladí naučíš, ve staří jak najdeš.
česká přísloví20:25:01 30.09.2022
odpovědět 
       Re: Kam se chodí diskutovat?
Bez ohledu na to, co si myslíš právě Ty, je to povinnost každého vydavatele ze zákona.
Kuba Turek02:42:46 01.10.2022
odpovědět 
        Re: Kam se chodí diskutovat?
Píšete hodně, to jo. Ale co to má společného s lezením......... Buď jste už všechno vylezli a nebo Vás už doma nechtějí poslouchat. :-)))
Pavel09:23:28 01.10.2022
odpovědět 
         Re: Kam se chodí diskutovat?
Možná my píšeme hodně, ale Ty evidentně málo čteš. Jinak by se neptal.
Kuba Turek11:51:36 01.10.2022
odpovědět 
          Re: Kam se chodí diskutovat?
Hodně neznamená kvalitně a k věci. Tvoje touha vše komentovat je směšná.
19:28:27 04.10.2022
odpovědět 
           Re: Kam se chodí diskutovat?
já bych tedy ocenil znovu zapnutí možnosti anonymních komentářú (pod články, nejen v diskusi) a dle možností čas od času promazávání podobných anonymních poštěkávacích prasáren.
Lukas B.19:59:42 04.10.2022
odpovědět 
            Re: Kam se chodí diskutovat?
Na hrubý pytel, hrubá záplata.
česká přísloví 09:40:18 07.10.2022
odpovědět 
            Re: Kam se chodí diskutovat?
Na hrubý pytel, hrubá záplata.
česká přísloví 10:04:19 07.10.2022
odpovědět 
      Re: Kam se chodí diskutovat?
lezec se opravdu nedá srovnávat s idnesem nebo novinkami. ale třeba fandovské weby autíčkářů nebo třeba rybářské weby by mohly být vzorem. tedy teoreticky - ono se tam možná točí víc peněz a možná ty weby mají nějaké skryté sponzory
Lukas B.15:15:13 02.10.2022
odpovědět 
       Re: Kam se chodí diskutovat?
Ano, velmi často jsou za tím jednak skalní příznivci oboru, kteří vlákna/témata adminují, a druhak sponzoring ze strany dodavatelů zboží/služeb etc., které s oborem sovisí - to je ovšem opět aktivita ze strany provozovatelů. Také proto začínají odborná fóra přecházet na model "bypni si adblock než vstoupíš". Far play řekl bych.
DX15:47:42 03.10.2022
odpovědět 
        Re: Kam se chodí diskutovat?
A tak pokud budeš mít zajímavý a podstatný obsah, nejlépe unikátní, pro širší masu, tak proč ne. Pak si klidně i zaplatím nějaké předplatné nebo členství. Ale pokud chce bulvár vypnutí addblocku, tak tam prostě nejdu, nestojí to za to. Takže v prohlížeči zapnout ochrany, zapnout addblock a blokovat trackery je základ. Ne že by mi nebylo jedno, zda mne někdo sleduje, nebo ne, ale beru to jako odměnu pro server.
22:45:04 03.10.2022
odpovědět 
         Re: Kam se chodí diskutovat?
Prostě zablokujes to blokování a obsah uvidíš, stačí mít dobrý filtry na adblocku.
12:21:31 04.10.2022
odpovědět 
          Re: Kam se chodí diskutovat?
to je tak, kdy počet černejch pasažérů přesáhne nějakou kritickou. to je podobně jako to stanování vedle chaty zadarmo s využíváním záchodů na chatě.
Lukas B.12:54:29 04.10.2022
odpovědět 
    Re: Kam se chodí diskutovat?
A zase Turkova univerzální pravda :-) Že s někým kecám v hospodě neznamená, že že ho znám, nebo že on zná mě. Stačí někde zastavit na kole na pití, pozdravit, pokecat a zase se jede dá. A netuším, kdo to byl, a on zase neví, kdo jsem byl já. Ale stejně ti přirovnání kulhá, protože v hospodě se debata řídí jinými pravidly, těžko si tam přečteš na nástěnce článek a začneš něco mluvit do pléna, když tam stejně skoro nikdo není (v porovnáním s počtem čtenářů nějakého článku zde). A těžko ti tam někdo bude odpovídat a několik dní diskutovat.
21:04:24 03.10.2022
odpovědět 
     Re: Kam se chodí diskutovat?
Pod články v médiích se "několik dní odpovídá", protože je to jen vobyčejná z...vená internetová debata. Kdyby tohle bylo jak ty říkáš v hospodě, je vše oddebatováno za 30minut a můžem jít na jiný téma. Ať se to týká politiky, osobních názhorů nebo odborných rad typu "kluci jakej foťák/vysavač/vařič/pračku nejlíp na skály, čím přilepit fasádní polystyren, jak řešíte únik oleje u motorový pily" nebo cokoli jinýho.
DX08:06:05 04.10.2022
odpovědět 
      Re: Kam se chodí diskutovat?
Pravda, ale to v té hospodě musíš být v daný okamžik během těch 30 minut. Kdežto tady si to přečteš a odpovíš dle svých časových možností.
09:35:08 04.10.2022
odpovědět 
       Re: Kam se chodí diskutovat?
Být pro debatku o čemkoli s kýmkoli v danej čas na danym místě je ovšem zcela normální a donedávna to platilo pro téměř veškerou mezilidskou komunikaci, i telefonickou.
15:06:33 04.10.2022
odpovědět 
        Re: Kam se chodí diskutovat?
Tak donedávna byl zubařem místní kovář :-) Ale také zřejmě již chodíš do stomatologické ordinace a ne do kovárny...
09:30:12 06.10.2022
odpovědět 
         Re: Kam se chodí diskutovat?
hm, tvé vnímaní času je velmi ohebné...
11:51:55 06.10.2022
odpovědět 
     Re: Kam se chodí diskutovat?
Sociální komunikace se řídí v podstatě stále stejnými pravidly už tisíce let. Stejně tak pravidla diskuse jsou formulována už od starého Egypta. A je úplně jedno, zda se jedná o osobní setkání, písemnou komunikaci, video nebo audio.

Chápu, že sociopati takové věci nechápou, ale že mají neustále potřebu to ukazovat na veřejnosti, je mi poněkud záhadné.
Kuba Turek11:27:14 04.10.2022
odpovědět 
      Re: Kam se chodí diskutovat?
Pěkně jsi se popsal, ty sociopate
11:56:29 04.10.2022
odpovědět 
      Re: Kam se chodí diskutovat?
Pravidla diskuze jsou formulována? Aha... A kdo je formuloval? Kde se to najde? A jak je to závazné a vymahatelné? Turku, nic takového neexistuje, pravidla jsou taková, jaké si si je uděláš, a okolí je buď akceptuje, nebo ne.
09:34:06 06.10.2022
odpovědět 
       Re: Kam se chodí diskutovat?
Základní škola? Tam Tě to nenaučili? V tom případě doporučuji obecní knihovnu. Ptej se po moderní sociální komunikaci a po antické diskusi. Paní knihovnice Ti jistě něco doporučí.
Kuba Turek10:43:47 06.10.2022
odpovědět 
        Re: Kam se chodí diskutovat?
A to je právě jeden z tvých mnoha omylů. Neexistuje jeden jediný důvod, proč jet v nějakých vyjetých kolejích. Jako jo, můžeš se řídit pravidly, jakými chceš. Ale ostatní se žádnými pravidly řídit nemusí, není to potřeba. Ostatně to potvrzuješ ty sám svými slovy, protože komunikace musí být přirozená a musí vycházet z podstaty. Jakmile někdo musel napsat nějaká pravidla a popis, už to samo o sobě ukazuje, že jde o umělý konstrukt, který může být platný pouze pro omezený okruh lidí a pro vybrané situace, a to ještě za předpokladu, že se s tím ostatní chtějí patlat. Takže ne, nikam si pravidla komunikace zjišťovat nepůjdu, budu i nadále komunikovat tak, jak to vyhovuje mě. A pokud se to někomu nelíbí, je to jeho problém, ne můj.
11:24:10 06.10.2022
odpovědět 
         Re: Kam se chodí diskutovat?
hustý - i na Lezce;)))
11:53:21 06.10.2022
odpovědět 
         Re: Kam se chodí diskutovat?
Pak ovšem nebreč, že Tě admini nepustí plácat anonymní blbosti na Lezce. To je jednoduché. Lidé, kteří nerespektují užitečná pravidla, jsou vždy vytlačeni na okraj společnosti.
Kuba Turek15:02:21 06.10.2022
odpovědět 
          Re: Kam se chodí diskutovat?
Já nebrečím, kde jsi přišel na to, že ano? Mě je to úplně jedno. Když to omezili, přestal jsem sem chodit. O nic jsem nepřišel, na to, co mě zajímá, je webů celá řada, třeba 8a to jistí. Jestli tady někdo o něco přišel, tak Lezec o člověka, co jim generoval návštěvnost. A jsem si jist, že podobných lidí celá řada, počet shlédnutých stránek se musel propadnout opravdu hodně. Je ale možné, že web má monetizaci postavenou jinak, takže je mu to jedno. A že bych byl vytlačen na okraj společnosti? Ale no tak :-) Mé firmy generují dostatek zdrojů na to, abych se mohl chovat tak, jak chci, a pokud o něco jde, aby se museli přizpůsobovat ostatní. Anonymita nemusí mít nic společného s nevhodnými příspěvky, stačí třeba i jen to, že ne každý se chce veřejně vystavovat a nechat pak lidi tvého typu je zbytečně prudit. Co umí zapšklý závistivec jsi nám předvedl už mnohokrát. Takže jo, na Lezce jsem mnohokrát přispěl plným jménem, pod články dostal pochvaly i anonymní urážky, stejně tak jsem mnohokrát něco komentoval pod mým jménem, ale v řadě případů bylo vhodnější zůstat anonymní, je to menší zlo, než mít několik fake profilů.
15:46:27 06.10.2022
odpovědět 
           Re: Kam se chodí diskutovat?
Házíš perly sviním, ten to stejně nepochopí.
18:30:36 06.10.2022
odpovědět 
            Re: Kam se chodí diskutovat?
jojo, tos trefil, je to fakt "co slovo to perla...";)))
10:27:14 07.10.2022
odpovědět 
 Re: Kam se chodí diskutovat?
Jsem rád že to osekali.
To že se podepíšu je podle mě jen bonus co se týče přehlednosti příspěvků a diskutérů. Srovnávat diskuzi s konkrétníma x.tama v hospodě a na zájmovým webu nebo f.booku nemá cenu, co zazní v hospodě je validnější, co na webu to si dvakrát ověřím.
Omezení přispivatelů je dobře protože odfiltruje část emocionálních a jiných píčovin a zůstane víc emocí a píčovin za který se jejich tvůrci budou ochotný postavit.
Ideální podoba by byl jen technicky informační web a další věci si řešit přes vzkazníky nebo něco podobnýho.
Honza17:26:13 02.10.2022
odpovědět 
  Re: Kam se chodí diskutovat?
Lezci jsou "free lidicky" (hahaha), organizovane forum s deditkou/ami adminu by nemelo zadny smysl. Tu se bohuzel jede diskuse pod clanky, komenty, flejmy podobne jako na zpravodajskejch portalech.
17:45:15 02.10.2022
odpovědět 
  Re: Kam se chodí diskutovat?
Ale to bys musel mít nějaký zajímavý obsah. V současné době tu na Lezci nic zajímavého nebo originálního/unikátního není, nemá smysl sem chodit kvůli obsahu. U diskuze se člověk alespoň pobavil, zejména když se zapojil Turek, ale to zmizelo a s tím i důvod k pravidelným návštěvám.
21:07:28 03.10.2022
odpovědět 
   Re: Kam se chodí diskutovat?
Zábavy je všude kolem dost a jak se ukázalo hranice mezi informací, zábavou a pytlovinama je někdy tenká a ne každej má potřebu si ji uhlídat.
Honza21:58:06 03.10.2022
odpovědět 
 Pravda
Pravda. Chodil jsem sem prakticky každý den, co se tu zavedlo omezení diskuze, tak sem kouknu cca jednou za měsíc a zase jdu, články více méně o ničem a diskuze už také :-(
20:56:52 03.10.2022
odpovědět 
  Hádanka
Začíná to na L a je to mrtvý?
K.08:33:49 04.10.2022
odpovědět 
 Re: Kam se chodí diskutovat?
Subjektivni nazor a mozna tak trochu shrnuti pro uvedomeni si par detailu - a vim, ze anonymum tu jen pripravim pudu pro dalsi (a urcite zbytecne) nazory, ktere zajiste nepovedou ke konstruktivni diskuzi...(pro cestinare – hacky a carky nemam na klavesnici, protoze jiz neziju v CR)
Pro pouziti v nasi zemicce byl (a dosud snad je) web lezec:
1. slusnou databazi cest, kde jsou mnohdy i doplnujici informace/diskuze k prvovystupum, jednotlivym cestam atd. O prvotnim puvodu databaze by se mohlo spekulovat - ale to vedi pouze lidi, co web spustili.
2. sbirkou mnohdy dobrych clanku, jejichz autori meli co rict a vlastni zkusenosti predavali v textu dal a pomoci fotek a pekneho povidani nam dokazali poutave priblizit lezecke oblasti, kam by se mnozi z nas treba nedostali.
3. aktualni inzerci - pro prodej materialu a pro seznameni z lezeckeho prostredi asi neni/ nebylo nic lepsiho.
Pocatecni nadseni a zamer pri spusteni webu byl taky veliky a vydrzelo to dlouho a mozna prave i diky diskuzim. Ale jen tak ze zajmu jsem procital starsi clanky a diskuze k nim a nebylo to jako posledni dobou - tolik "hejtovani a flejmu" jste tam malokdy nasli (i kdyz nektere perly by se taky nasly)...Pod anonymem je mozne napadat (slovne) ostatni, ale podle me je to jen ukazka toho, jaky ten dotycny anonymne diskutujici ma vlastne charakter a ze mu cosi chybi (treba psychicka vyrovnanost sama se sebou nebo mozna jen spetka slusneho chovani)
Nekde jsem taky cetl, ze format webu je uz zastaraly a tak pro mladsi generace je to dost nezajimave a neco dohledat je taky nadlidsky vykon - neumim posoudit - jsem starsiho data a nemel jsem problem.
Zpet k prvotni otazce – na netu je toho strasne moc, ale v porovnani s lezcem se toho moc najit neda. V Cechach urcite ne a uceleny prehled se da snad ziskat z databaze cest CHS nebo webu Skalni oblasti. Pak jsou samozrejme stranky lokalnich oblasti (Hruboskalsko apod.) ale ty slouzi primarne k informacim z danych lokalit.
Pro svetovou databazi/ diskuzi je mozne vyzkouset treba thecrag.com (vetsina informaci ale vetsinou v anglictine) Aplikace vertical-life taky neni spatna a v databazi na 8a.nu to taky docela “zije”.
A tak preci jen otazka na vlastniky webu - je mozne takhle dale pokracovat? Nestalo by za to zmenit/ nebo zaktualizovat web tak, aby se to posunulo na nejakou jinou uroven?

Frap13:16:36 04.10.2022
odpovědět 
  Re: Kam se chodí diskutovat?
1. nikdy jsem nepoužil, lézt jezdím do zahraničí
2. mnohdy to ovšem kvalitní není a nebo to zajímá jen určitou skupinu
3. tady jsem neprodal nikdy nic, tato forma je nepřehledná a zdlouhavá, sorry, ale na prodej je facebook, skupina Lezecký bazar, tam jsem prodal zatím vždy vše.

Pokud bych si vzal důvody, které jsi vypsal, tak se týkají tak malé skupiny, že web jen pro ně bude velmi problematický. Pro články z lezecké tématiky jsem vždy chodil na 8a, na Lezce se vždy chodilo pokecat do diskuzí. Pravda, mohl bych si založit anonymní profil a být stále přihlášen, ale to už ztratilo svoji zábavnost a kouzlo.
09:43:09 06.10.2022
odpovědět 
  Re: Kam se chodí diskutovat?
hehe, lezu 15 let a minimálně 10 let slýchám a čtu, i od zdejších adminů, jak se chystají zdejší web vytáhnout z doby kamenné...ale skutek utek. Aspoň je klid.
T.12:40:35 09.10.2022
odpovědět 
 Re: Kam se chodí diskutovat?
úroveň diskuzí upadla všeobecně s tím, jak se společnost polarizuje. V případě lezců a zdejší úpravy o možnost komentování pouze pro registrované (asi jediná markantní změna za posledních 10 let) to samozřejmě vede k tomu, že se radši věnují lezení nebo jiným smysluplnějším věcem, než vytváření shitstormů, jakých tu bývalo požehnaně. Klídek, pohoda.
Ale k tvé otázce: fb, zahraniční weby, jinde je to mrtvý všeobecně stejně jak tady.
T.12:45:30 09.10.2022
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1283 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi