Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231189 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
V 16 - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Péřovka02.12.2022
Hele taky se vám ničí zipy u péřovek sirJoseph až podezřele rychle?
 Re: Péřovka04.12.2022
Ani ne
  Re: Péřovka09.12.2022
U hodně starý vesty (ještě staré logo Rakoncaj) ne,
novější slabá péřovka (2018-2019 ?) se zi
 Re: Péřovka07.12.2022
tyvolenestraš
 Re: Péřovka08.12.2022
  Re: Péřovka08.12.2022
Péřovku sice od Mountain Equipment nemám, ale mám od nich membránovku, nějaký fleesky a rukavice a ž
  Re: Péřovka08.12.2022
Co to je doživotní záruka? Jakou má bunda životnost při jak intenzivním používání? Jo, bunda nebo ji
   Re: Péřovka08.12.2022
Myslí se doživotní záruka výrobku. Pokud např. oprava vadného zipu dává vzhledem ke stavu zbytku bun
    Re: Péřovka08.12.2022
To se mi zamlouvá, vzhledem k tomu, že musím vyřadit už třetí úplně v pohodě bundu. U které se pouze
     Re: Péřovka08.12.2022
To sis koupil už třetí bundu od SJ, co se jí zase brzo rozbil zip???
      Re: Péřovka08.12.2022
Jo a bohužel už zřejmě naposled..
Když jde bunda do koše po dvou sezónách.
(a to ne ne
       Re: Péřovka09.12.2022
Tak to mě asi čeká letos :o Co to bylo za modely prosím tě?
        Re: Péřovka09.12.2022
Poslední Ladak. Předchozí nevím.
       Re: Péřovka09.12.2022
tyvoletoměposer po dvanácti letech vyřazuji kvuli zipu warmpisku, a to ještě není uplně po smrti ten
        Re: Péřovka09.12.2022
Možná Tě uklidním, všechny jsem kupoval ve slevě 30-40% tak možná druhá jakost.
         Re: Péřovka09.12.2022
neuklidnil, du to vratit
       Re: Péřovka10.12.2022
To jsi celkem masochista. Zejména pokud vezmu v úvahu, že Sir Joseph není jediný dostupný výrobce v
        Re: Péřovka12.12.2022
Asi půjdu do oblíbené La Sportiva nebo Patagonia ;)
         Re: Péřovka12.12.2022
La sportiva je na mě moc divoká, takhle barevnej bych asi moc rád nechodil. Do hor dobrý, do skal as
          Re: Péřovka12.12.2022
Patagonie je taková městská sportovní móda, která je provoněná novou, ekologickou vlnou. Design potě
          Re: Péřovka12.12.2022
Péřovku La sportiva můžu doporučit, mají ji v Hudy sportu a tam jsou pravidelně 4x za rok masivní vý
     Re: Péřovka10.12.2022
Víš, že se ten zip dá vyměnit, že jo?
      Re: Péřovka12.12.2022
No zrovna u péřovky moc dobře ne.
      Re: Péřovka12.12.2022
No zrovna u péřovky moc dobře ne.
       Re: Péřovka12.12.2022
Nechával sem měnit zip u péřovky od Rabu a úplně v pohodě, otázka pár stovek v jakémkoli krejčovství
     Re: Péřovka12.12.2022
A co si nechat ten zip vypěnit? V jakýmkoliv krejčovství otázka pár stovek.
      Re: Péřovka12.12.2022
oprava** Vyměnit
 Re: Péřovka09.12.2022
Taky ...
 Re: Péřovka10.12.2022
zlata perovka me zacina odchazet zip na membranovym spacaku looping ,jeste jakz takz drzi , cekam kt
 Re: Péřovka11.12.2022
Sere se už od nový,nejspíš proto byla ve slevě:D. Zatím nechcip úplně,tak za ty prachy dobrý. Jako z
 Re: Péřovka11.12.2022
Sere se už od nový,nejspíš proto byla ve slevě:D. Zatím nechcip úplně,tak za ty prachy dobrý. Jako z
 Re: Péřovka11.12.2022
Sere se už od nový,nejspíš proto byla ve slevě:D. Zatím nechcip úplně,tak za ty prachy dobrý. Jako z
 Re: Péřovka11.12.2022
Sere se už od nový,nejspíš proto byla ve slevě:D. Zatím nechcip úplně,tak za ty prachy dobrý. Jako z
 Re: Péřovka12.12.2022
Mám péřovku Sir Joseph Kjerag asi už 10 let a žádný problém se zipem sem nikdy neměl. Pořád drží jak
  Re: Péřovka16.12.2022
Komentuji tu jen ti nepokojeni? Ja mam jednu teplou asi 8 let, pak Apris asi 3 roly a dva spacaky 10
 Re: Péřovka16.12.2022
Potvrzuju stejný problém, když už se podaří zip zasunout, tak se po zapnutí odspod rozjíždí. Nosím j
  Re: Péřovka17.12.2022
Občas stačí vzít kombinačky a jezdce zmáčknout.. u džouzefky vyzkoušeno. Bundu od Hájpojntu jsem pos
 Re: Péřovka18.12.2022
stejná zkušenost- apris 2 roky, zip se nejde normálně zapnout a rozepíná se jak odspod tak někdy i
 Re: Péřovka22.12.2022
Mam SJ bundu a vestu. Na bunde zip drzi, na veste po 3 sezonach zacal blbnout. A to vestu nosim mene

 Životní Pojištění 01.12.2022
Zdravím. Revidujeme životní pojistky a narazil jsem na nevyhovující podmínky plnění s ohledem na horolezectví. Konkrétně u Metlife se mmj nesmí jednat o soutěže a/nebo horolezectví ve stupni V UIAA a vyšším. Máte nějaká doporučení která pojišťovna to má n
 Re: Životní Pojištění 02.12.2022
alpenverain
  Re: Životní Pojištění 06.12.2022
Tedy čekal jsem malinko živější diskuzi. Tak alespoň pro ty kteří budou tento problém řešit v budouc
   Re: Životní Pojištění 06.12.2022
No a máš zkušenosti s plněním? Nejlíp nějaké složité události? To by mě zajímalo víc, než kdo co sli
    Re: Životní Pojištění 06.12.2022
Nemám. Víceméně proto sem píšu.
     Re: Životní Pojištění 06.12.2022
Aha :D Nemáš, ale vybral sis rychle. Zkus si tady zaplatit reklamu, takhle to možná bude mít opačný
      Re: Životní Pojištění 06.12.2022
Tak se omlouvám že jsem se zeptal... Čtyři dny na mou otázku nikdo nereagoval, mezitím jsme dospěli
       Re: Životní Pojištění 06.12.2022
to sis vybral úplně stejně jako já před plusmínus pěti lety; ono tohle pojištění co si pamatuju prim
       Re: Životní Pojištění 07.12.2022
dik za sdileni info. na trolly nehled, sou premnozeny a otravujou vsude.
      Re: Životní Pojištění 08.12.2022
ja mam flexi, padal jsem, operace ruky, plneni bez jakychkoli okolku a trvale nasledky taky zaplatil
      reklama na skoro mrtvým webu jako proč?22.01.2023
až se to tady po desetiletí planých slibů trochu hne, tak se jistě pohnou i příjmy z reklam
       Re: reklama na skoro mrtvým webu jako proč?22.01.2023
lezec neni mrtev, woe.
proste jen neumis prijimat informace jinak nez masa.
   Re: Životní Pojištění 07.12.2022
Já výběr vhodné pojistky nechal na kamarádovi, co se tím zabývá a vybral mi také Flexi (stejně jako
 brzo bude novej web22.01.2023
Přece brzo bude novej web nebo počkat....

 9a a víc23.11.2022
Borec leze parádně, ale cvaknutý 3 jištění? Začalo to prvním, z důvodu toho a toho, tady je to 3, proč ne pátý?
 Re: 9a a víc24.11.2022
A to mi přijde také hodně divné. Zejména pro charakter cesty. Podle toho jak v tom vlaje, je evident
  Re: 9a a víc24.11.2022
jo jo, je to nový styl tzv. kombinované lezení - první část cesty TR a druhá část cesty PP. jen se t
   Re: 9a a víc24.11.2022
Není to nic nového, je to klasický RK, který byl praktikovaný v sedmdesátých letech minulého století
    Re: 9a a víc24.11.2022
no nevim, u RK platilo, že jsi předtim tu první část vylezl RP nebo PP, ale dnešní frajeři to většin
     Re: 9a a víc24.11.2022
To mě nenapadlo, že to bylo našáhlované.
     Re: 9a a víc24.11.2022
a kdyby si navršil hromadu boldrmatek byl by hustější? jasně kdyby to dal solo cele
      Re: 9a a víc24.11.2022
nejde ani tolik o tvou "hustotu", protože ty háky sou tak blízko, že když cvakáš další, má
       Re: 9a a víc26.11.2022
Určitě by bylo vhodné v průvodci u takovýchto cest dobré uvést, že nemají RP přelez stejně jako je t
       Re: 9a a víc30.11.2022
nečum na videa, řiď´ se vlastními zkušenostmi
a lehce si to ujasni,
ten co nestíhá
      Re: 9a a víc25.11.2022
Když je první cvaknutý, protože je danej blbě a ty si můžeš udělat úraz, se skřípěním zubů OK. Ač to
       Re: 9a a víc27.11.2022
Mě se líbí jak místní BURCI, co nevysmolí ani sedmu na stěně, tady vykřikujou, jak je to spatně a s
        Re: 9a a víc27.11.2022
Nikdo nic neshazuje, stačí si přiznat ten rozdíl mezi PP a prvníma několika procvaklýma nýtama a říc
         Re: 9a a víc27.11.2022
Přesně, nikdo nic neshazuje, stačí si nelhat do kapsy, I RK je v těžkých cestách velmi hodnotný styl
          Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?27.11.2022
Srovnáváte lezecḱý styl s genocidou? Jako fakt?
           Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?28.11.2022
Coze? Si trosku prebral, ne? :D
            Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?28.11.2022
Bylo By fajn ty pseudo Lachtane, kdybys v týhle "rozpravě o stylech" začal používat jinej
             Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?29.11.2022
Sorry, jsem nevěděl, že nick Lachtan už na lezci někdo má.
              Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?29.11.2022
Když budeš účasten ve zdejším rankingu (rozumněj deníčku), nebo polezeš aspoň v rámci světa lehce po
               Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?29.11.2022
Nepotřebuju znát kazdyho lezce z horní dolní, sice si zatím lezu jen do 8a, ale i tak vím, že pokud
                Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?30.11.2022
No hlavně asi měj s těch svých 8a radost. To je vždycky lepší ,než starat se o to kdo jak a kde “vla
                 Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?30.11.2022
"R." je kdo?. Na rozpoznání stylů je potřeba lezt od kterýho stupně? To jako nějakou cestu
                  Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?30.11.2022
Tak když se teda ptáš čtyřtečko. Pro tebe a podobný pomlouvače a řešiče a případně urážeče (Čtyřtečk
                  Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?30.11.2022
Tak když se teda ptáš čtyřtečko. Pro tebe a podobný pomlouvače a řešiče a případně urážeče (Čtyřtečk
                   Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?30.11.2022
Nevím, koho jsem urazil. Možná jsi zbytečně chytlavej. Jo, ty styly jsou právě docela jasně definova
                 Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?30.11.2022
Lezu si sám pro sebe (a mám svou partu, se kterou mám prostor se zlepšovat, neznám moc lezecké celeb
                  Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?30.11.2022
To je sice všecko hezký, ale pořád to byl útok na výkon někoho sakra konkrétního pod cizim nickem. A
                   Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?30.11.2022
Dík, ale smiř se s tím, že ten nějakej jinej Lachtan nemá na nick Lachtan žádný výhradní práva. A po
                   Re: Srovnánáváš lezecký styl s genocidou? Jako fakt?30.11.2022
Pardon, jenom úplně okrajově.
Pokud tomu dobře rozumím, Lachtan2 neměl v úmyslu zneužít cizí
 Re: 9a a víc - kterej?26.11.2022
kterej borec? Chápu pointu diskuze, ale zajímá mě k jakému videu se vztahuje.
  Re: 9a a víc - kterej?28.11.2022
Řekl bych, že přelez Wild Publico od Vojty Trojana. Na jeho IG je i video a článek o přelezu je tu v
 Re: 9a a víc29.11.2022
Kecy o bezpečnosti že první je kokotsky a tak to neni TR ale furt P.. Od kdy to přestává ejt PP a za
  Re: 9a a víc29.11.2022
+1
  Re: 9a a víc29.11.2022
Navic z toho popisu cesty "
Boulder přes 5 nýtů rovně - nalézá do pal Publico 8c"
  Re: 9a a víc29.11.2022
Ja si osobne myslim, ze se to da uplne lehce vyresit takhle - kdyz nekdo udela prvovystup a kvuli be
   Re: 9a a víc29.11.2022
Add treba na pisku je uplne nemozne si cvaknout prvni, protoze ho autor daval odspodu a jeste musel
   Re: 9a a víc01.12.2022
Podle mého názoru je to RK i v případě, že to autor udělal s nacvakanými prvními pěti borháky. To, ž
 Wild publico pokračování29.11.2022
Já kritiku nemažu protože bych byl chtěl být nějak korektní. At si každý kritizuje co chce. Mažu to
  Re: Wild publico pokračování29.11.2022
Bys tam měl smáznout i ten PP přelez, protože podle videa to bylo RK (a to ještě jen pokud k tomu tř
   Re: Wild publico pokračování29.11.2022
Ty co tady kritizujou,a asi se ani mílovými kroky nepriblizuji k výkonu Vojty Trojana jsou chudáci
    Re: Wild publico pokračování29.11.2022
Milý gorbi, o chudácích by se dalo mluvit i u těch, co zuby nehty brání někoho "legální sebekla
    Re: Wild publico pokračování29.11.2022
Cestu kde jsem první našáhloval jsem si nikdy nezapsal jako "lezeno odspoda".
Vůbec
     Zvažte tohle29.11.2022
A proč jste tak upnutý na ty borhaky? Představte si to takhle. Cesta by místo třech predcvaknutych b
      Re: Zvažte tohle29.11.2022
Vzhledem k tomu, že všichni zdechnem a pouze některé prvovýstupy mají přesah více generací… a i ty n
      Re: Zvažte tohle29.11.2022
Si to predstavuju a reknu ti to takle, mel bych nacvaklej ten ctvrtej a nebo bych do toho nelezl, pr
      Re: Zvažte tohle29.11.2022
1)Pravidla platí v každém normálním sportu v podstatě beze změn. Mění se jen drobnosti, nejčastěji k
       Re: Zvažte tohle30.11.2022
Věhlasný internetový plátek (8a.nu) se skalním rankingem, kam zapisují svoje přelezy i věhlasné svět
        Re: Zvažte tohle30.11.2022
Přesně tak :)
        Re: Zvažte tohle30.11.2022
Jednoduše ke třetímu nedolezl odspoda ale měl lano hozený svrchu, tak tu cestu PP nevylezl. Stejně t
     Re: Wild publico pokračování30.11.2022
Kazdej vi, kdo je 'gorbi'. To je jak s tim Lachtanem nahore ...
      Re: Wild publico pokračování30.11.2022
Loic Zehani, ktorý Wild Publico vyliezol nedávno mal tiež predcvaknuté tri presky. Dokonca tam mal c
       Re: Wild publico pokračování01.12.2022
Abych řekl co jsem koukal s videí z margalefu,tak skoro všichni co lezou masakry od 9a výš Maj proc
        Re: Wild publico pokračování01.12.2022
To, že se něco (dnes už téměř standardně) dělá, ještě neznamená, že se podle toho mění pravidla, kte
 Re: 9a a víc01.12.2022
Navážet se do Vojty v případě Wild Publico je trochu mimo. Stejně byl udělaný první přelez a co jsem
  Re: 9a a víc01.12.2022
Cest, kde můžes spadnout pod prvním nebo od druhýho (třetího) blbě je až až a každej má maximum někd
   Re: 9a a víc01.12.2022
Já si taky nemyslím, že na lehčích cestách by měli lidi riskovat, když se jedná o sportovní zajištěn
    Re: 9a a víc01.12.2022
To asi ne. Spíš jde o to, že styly jsou jasně daný a pokud se tady bere 3 procvaklá, jako "norm
    Re: 9a a víc03.12.2022
Já bych řekl, že ten, kdo to přeleze tuto cestu od spodu, bez předcvkalých presek by měl bý 1. přele
     Re: 9a a víc05.12.2022
Tak jistěže se časem nějaký výstředník najde. Ale že by o něm vyšel oslavný článek a přepisovalo se
 Re: 9a a víc01.12.2022
Navážet se do Vojty v případě Wild Publico je trochu mimo. Stejně byl udělaný první přelez a co jsem
  Re: 9a a víc01.12.2022
Takze to cistej prelez nema.
   Re: 9a a víc02.12.2022
Přesně tak, nemá to čistej přelez. Pokud to našáhloval tak je to TR, pokud dolezl volně nechal se sp
  Re: 9a a víc03.12.2022
Cesta byla vylezena stylem TR. Jestliže i autor cesty počítal s tím, že první tři expresky mohou být
   Re: 9a a víc03.12.2022
Chyba, pokud by měl x bouldermatek a cvakl až třetí tak není co řešit. Cvaknout musí pouze řetěz. Vy
    Re: 9a a víc03.12.2022
lachtan nezna lachtana a prudi kvuli rk a treti procvakle presce.je to zjevne začátečnik kt.nezna za
     Re: 9a a víc04.12.2022
Ale ma pravdu.

 Edelrid Giga Jul22.11.2022
Máte někdo zkušennosti s jistítkem Giga Jul od Edelridu? Jak se s ním jistí a slaňuje v automatické poloze? Je v manuální poloze znatelnej rozdíl od klasickejch Revers a Guidů?

edelrid.com/de-de/ sport/sicherungs-und-abseilsgeraete/giga-jul

 Gratulace Adamovi21.11.2022
Gratulace! Zvěřinec! Bomba! V sobotu jsem v Rudicich zapytlil cestu o 15 stupnu lehčí. (Ale byla vetsi zima jak v nedělu)
Savana Nedori

 Foto dne19.11.2022
Na fotce neni Tomoa Narasaki ale Yoshiyuki Ogata

 Tragedie na stěně.19.11.2022
Velice smutný příběh se dnes odehrál na jedné z největších lezeckých stěn u nás. Z pietních důvodů pro začátek uvádím anonymně , že se jednalo o lezce A. z města B. Již při nástupu dvojice - křehké dívky jako jističe a váhově dost nevyrovnaného A. jsem mě
 Re: Tragedie na stěně.19.11.2022
A komu tím prospěješ ?
 čest jejich památce19.11.2022
Libový, propečený... Nezapomeneme.
 Re: Tragedie na stěně.20.11.2022
fakt tragicka udalost. a ty ruzovy chyty.. nekdo by si mel promluvit se spravcem steny, trochu lip n
 Re: Tragedie na stěně.20.11.2022
Sežral jsem to i s navijákem.
A jako dezert si dal časopis udice.
  Re: Tragedie na stěně.20.11.2022
Co to je za blábol nechápu,jaký účel to jako mělo mít?že nevyleze 5+.velká tragédie v jarynově podán
   Re: Tragedie na stěně.21.11.2022
gorbi, to je o tobě, takže není divu, že to nechápeš.
 Re: Tragedie na stěně.20.11.2022
Takový příběh otřese i lezcem, který už něco zažil. Doufám, že jistička zachovala dekorum a že se té
  Re: Tragedie na stěně.20.11.2022
Jak "taky" nesmála? Copak se někdo se smál? I když dneska se na internetu pohybují různé s
 Re: Tragedie na stěně.20.11.2022
Bod pro tebe, Jaryne. To si přečte každý, krásný příklad sociálního inženýrství v praxi.
 Re: Tragedie na stěně.20.11.2022
Think Pink, vzpomínáme
 Re: Tragedie na stěně.20.11.2022
Tyzjevůl!!! :=)
  Re: Tragedie na stěně.21.11.2022
Díky! Udělalo mi to po ránu radost a taky jsem rád že se nikom skoro nic nestalo :)
 Re: Tragedie na stěně.21.11.2022
dal sem to jen do mista, kde se pise ze lezec byl z mesta B. Zbytek si necham na jinej den, na ponde
 Re: Tragedie na stěně.21.11.2022
Koukám, že tato Jarynova mediální bomba vyřadila lezce na půl dne 😃
 Re: Tragedie na stěně.22.11.2022
Úvod textu nekoresponduje se závěrem => Sloh sračka, měl bys ho víc procvičit
  Re: Tragedie na stěně.22.11.2022
Hodnocení: 4-
  Re: Tragedie na stěně.22.11.2022
jo, jeste je nutno mu vytknout gramatiku, velky pismena, spatnou interpunkci.
   Re: Tragedie na stěně.22.11.2022
me se to libilo. Jak literarne tak myslenkou. Sem cekal kdy se zabije, a on chudak jen stloustl.
 Re: Tragedie na stěně.24.11.2022
Sračka, ukamenovat autora...
  Re: Tragedie na stěně.24.11.2022
Se nerozbreč…
I takové cesty se lezou.
Nemůžeš všechno házet na route settera :D
 uvědomujte si riziko!26.11.2022
Lezení je prostě riziková činnost, to si musí každý uvědomit, ať už se jedná o to, že utrpíš trvalé

 Tragedie ne stěně.19.11.2022
Velice smutný příběh se dnes odehrál na jedné z největších lezeckých stěn u nás. Z pietních důvodů pro začátek uvádím anonymně , že se jednalo o lezce A. z města B. Již při nástupu dvojice - křehké dívky jako jističe a váhově dost nevyrovnaného A. jsem mě

 Foto dne.09.11.2022
No podle mne tam na vrcholku veze nejaky clovek preci jenom je ((-:
 Re: Foto dne.09.11.2022
Súľov?
 Re: Foto dne.09.11.2022
Popisujte to pořádně pls. Je jasný, že to není - bez lidí, naopak leze tam lezec a má fialovej úvaz.
  Re: Foto dne.10.11.2022
Foto dne s tou holkou,… vydařené

 Jistic na MČR07.11.2022
Vcera jsem na MČR na obtiznost v kategorii do 16 let divky videl totalni selhani jistice :-(. Kdyby ta divenka spadla, zcela jiste by to byla podlaha. Dokonce k jistici musel dobehnout rozhodci, aby mu ukazal jak ma jistit. Tak tohle bych na MČR neocekava
 Re: Jistic na MČR07.11.2022
Spadnout nad třetí expreskou už by to nemuselo dopadnout dobře.

1   ...   40   41   42   43   44   45   46   47   48   49   50   51   52   53   54   55   56   57   58   59   ...   2263    
Strana: z 2263
 
     
...nové příspěvky
 Péřovka
Hele taky se vám ničí zipy u péřovek sirJoseph až podezřele rychle?
14:21:50 02.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
Ani ne
22:01:19 04.12.2022
odpovědět 
  Re: Péřovka
U hodně starý vesty (ještě staré logo Rakoncaj) ne,
novější slabá péřovka (2018-2019 ?) se zip posral za dva roky. YKK už asi není zárukou kvality.
retez11:50:13 09.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
tyvolenestraš
12:20:53 07.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
https://1url.cz/1r4cZ a máš po starostech. Super péřovka s doživotní zárukou na vady materiálu.
07:50:22 08.12.2022
odpovědět 
  Re: Péřovka
Péřovku sice od Mountain Equipment nemám, ale mám od nich membránovku, nějaký fleesky a rukavice a životnost je u všeho výborná. Tohoto výrobce můžu doporučit a věřím, že i péřovky budou dobré.
14:42:37 08.12.2022
odpovědět 
  Re: Péřovka
Co to je doživotní záruka? Jakou má bunda životnost při jak intenzivním používání? Jo, bunda nebo jiný věci od nich můžou být dobrý, ale pojem "doživotní" záruka bych bral s rezervou.
14:54:52 08.12.2022
odpovědět 
   Re: Péřovka
Myslí se doživotní záruka výrobku. Pokud např. oprava vadného zipu dává vzhledem ke stavu zbytku bundy smysl, tak ti ho bez keců zadarmo vymění.
17:10:11 08.12.2022
odpovědět 
    Re: Péřovka
To se mi zamlouvá, vzhledem k tomu, že musím vyřadit už třetí úplně v pohodě bundu. U které se pouze pokazila ta maličká plastem vyztužená část, která se zasouvá do protilehlé části zipu.
(Vybrousí se tam malí důlek a poté už to nepasuje a je docela náročné nastavit to tak aby zip správně zapadl. Nehledě na použití za horších podmínek).
Až na tento detail, který snižuje životnost, jsou Josephky super.
Snad se jedná o minimalizaci váhy a ne o podnikatelský plán.
Ale zřejmě zkusím nějakého jiného výrobce.
19:57:38 08.12.2022
odpovědět 
     Re: Péřovka
To sis koupil už třetí bundu od SJ, co se jí zase brzo rozbil zip???
21:27:58 08.12.2022
odpovědět 
      Re: Péřovka
Jo a bohužel už zřejmě naposled..
Když jde bunda do koše po dvou sezónách.
(a to ne neustálého zimního nošení)
Kdybych ji za sezónu roztrhal tak ani nekváknu.
23:34:15 08.12.2022
odpovědět 
       Re: Péřovka
Tak to mě asi čeká letos :o Co to bylo za modely prosím tě?
08:05:10 09.12.2022
odpovědět 
        Re: Péřovka
Poslední Ladak. Předchozí nevím.
09:26:07 09.12.2022
odpovědět 
       Re: Péřovka
tyvoletoměposer po dvanácti letech vyřazuji kvuli zipu warmpisku, a to ještě není uplně po smrti ten zip se dá ukecat... teď jsem koupil citelně dražší rákosku, jestli vydrží jen dva roky tak dik
nešťastník08:20:10 09.12.2022
odpovědět 
        Re: Péřovka
Možná Tě uklidním, všechny jsem kupoval ve slevě 30-40% tak možná druhá jakost.
09:30:37 09.12.2022
odpovědět 
         Re: Péřovka
neuklidnil, du to vratit
nešťastník11:01:10 09.12.2022
odpovědět 
       Re: Péřovka
To jsi celkem masochista. Zejména pokud vezmu v úvahu, že Sir Joseph není jediný dostupný výrobce v ČR. Z těch parádních výrobců máš Rab, Mountain Equipment, Montane, Montura. V levnější kategorii Ocún, Warmpeace, přiznaný Hannah, nepřiznaný Hannah (Rafiky) a další a další.
17:10:53 10.12.2022
odpovědět 
        Re: Péřovka
Asi půjdu do oblíbené La Sportiva nebo Patagonia ;)
01:25:12 12.12.2022
odpovědět 
         Re: Péřovka
La sportiva je na mě moc divoká, takhle barevnej bych asi moc rád nechodil. Do hor dobrý, do skal asi taky, ale do města? Patagonia neznám.
09:40:45 12.12.2022
odpovědět 
          Re: Péřovka
Patagonie je taková městská sportovní móda, která je provoněná novou, ekologickou vlnou. Design potěší konzervativního, asi staršího uživatele.
12:55:55 12.12.2022
odpovědět 
          Re: Péřovka
Péřovku La sportiva můžu doporučit, mají ji v Hudy sportu a tam jsou pravidelně 4x za rok masivní výprodeje. Když si to pohlídáš, tak ji budeš mít za hodně zajímavou cenu. Já tam už jinak než ve výprodeji nenakupuju.

To se i přes ty barvy přeneseš.
13:05:47 12.12.2022
odpovědět 
     Re: Péřovka
Víš, že se ten zip dá vyměnit, že jo?
20:32:55 10.12.2022
odpovědět 
      Re: Péřovka
No zrovna u péřovky moc dobře ne.
01:05:24 12.12.2022
odpovědět 
      Re: Péřovka
No zrovna u péřovky moc dobře ne.
01:16:49 12.12.2022
odpovědět 
       Re: Péřovka
Nechával sem měnit zip u péřovky od Rabu a úplně v pohodě, otázka pár stovek v jakémkoli krejčovství.
 wolfun15:56:09 12.12.2022
odpovědět 
     Re: Péřovka
A co si nechat ten zip vypěnit? V jakýmkoliv krejčovství otázka pár stovek.
 wolfun15:51:14 12.12.2022
odpovědět 
      Re: Péřovka
oprava** Vyměnit
 wolfun15:52:29 12.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
Taky ...
Kost08:14:30 09.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
zlata perovka me zacina odchazet zip na membranovym spacaku looping ,jeste jakz takz drzi , cekam kterej mrazivej vecer me to vypece ]:
ender08:36:31 10.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
Sere se už od nový,nejspíš proto byla ve slevě:D. Zatím nechcip úplně,tak za ty prachy dobrý. Jako značková perovka kvalita dost na hovno,peří ok zip čínská sračka.
22:01:43 11.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
Sere se už od nový,nejspíš proto byla ve slevě:D. Zatím nechcip úplně,tak za ty prachy dobrý. Jako značková perovka kvalita dost na hovno,peří ok zip čínská sračka.
22:01:45 11.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
Sere se už od nový,nejspíš proto byla ve slevě:D. Zatím nechcip úplně,tak za ty prachy dobrý. Jako značková perovka kvalita dost na hovno,peří ok zip čínská sračka.
22:01:48 11.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
Sere se už od nový,nejspíš proto byla ve slevě:D. Zatím nechcip úplně,tak za ty prachy dobrý. Jako značková perovka kvalita dost na hovno,peří ok zip čínská sračka.
22:01:49 11.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
Mám péřovku Sir Joseph Kjerag asi už 10 let a žádný problém se zipem sem nikdy neměl. Pořád drží jak nová. Takže asi kvalita u nových řad šla dolů.
 wolfun15:47:43 12.12.2022
odpovědět 
  Re: Péřovka
Komentuji tu jen ti nepokojeni? Ja mam jednu teplou asi 8 let, pak Apris asi 3 roly a dva spacaky 10 let Rimo a 2 roky Koteku. Vse je v top stavu. Kamosovi se rozjizdel zip a vymenili mu jezdce a furt ji nosi dal.
honza06:50:32 16.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
Potvrzuju stejný problém, když už se podaří zip zasunout, tak se po zapnutí odspod rozjíždí. Nosím jí tedy většinou rozepnutou, aspoň vypadám jako otužilec...
JF11:21:32 16.12.2022
odpovědět 
  Re: Péřovka
Občas stačí vzít kombinačky a jezdce zmáčknout.. u džouzefky vyzkoušeno. Bundu od Hájpojntu jsem poslal na výměnu celýho zipu, tam byl problém obdobný a kombinačky už nestačily.
Kost12:07:55 17.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
stejná zkušenost- apris 2 roky, zip se nejde normálně zapnout a rozepíná se jak odspod tak někdy i vprostřed. je to shit.
MF12:30:19 18.12.2022
odpovědět 
 Re: Péřovka
Mam SJ bundu a vestu. Na bunde zip drzi, na veste po 3 sezonach zacal blbnout. A to vestu nosim mene casto nez bundu...
Pepa14:43:29 22.12.2022
odpovědět 
 Foto dne:

Záchranka pod Matterhornem
 Databáze cest:
Všechny cesty (192417)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Diabolo 7c+ Oltedal
Sandnæs Damp 7a Oltedal
Auf Schusters Rappen VIIb Oybin
Equinox VIIIb Oybin
Né až do DNA VIIc Klokočské Skály
Nově komentované:
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh
Kočka 7b+ Davle
Elegantní Varianta VIIa Prachov
Kočka 7b+ Davle

 Nově v diskusi:
brýle | zkouška | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | bez cepínu | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: Prosím, | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (19)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (18)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (13)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)

 Nově v inzerci:
Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1160 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1276 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1459 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1426 
 Neřeším to – lezu vše 
 1125 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi