zdravím všechny, chtěl bych se optat na gerlachovský štít - klasikou přes Velickou probu. cestu znám, půjdu sám, jen se ptám: co horští vůdci? neprudí někdo, že tam lezeme?
Ahoj,
nemáte tip na oblast pro začátky lezení dětí?
Mám kluka 3-4 roky a jezdíme zatím jenom na Dráteníčky na Vysočinu, kde je pěkná přikloněná plotna a na 15m jednoduchého 2-3 kl. terénu ho utahám.
Neznáte prosím něco podobného v jin
Ahoj,
nemáte tip na oblast pro začátky lezení dětí?
Mám kluka 3-4 roky a jezdíme zatím jenom na Dráteníčky na Vysočinu, kde je pěkná přikloněná plotna a na 15m jednoduchého 2-3 kl. terénu ho utahám.
Neznáte prosím něco podobného v jin
Ahoj, v sobotu jsem na Vysočině na Čtyřech Palicích zapomněla moje oblíbené bílé croksy. Jestli je má někdo u sebe, dejte mi prosím vědět, případně je tam nechte schované, v pátek tam zase budu. Děkuju.
Včera jsem na Sněžníku u boulderu Yosemit našel klíčenku s čipem a otvírákem. Komu chybí ať mě kontaktuje na email. Osobně předám v Praze, nebo pošlu poštou.
Ahoj,
dá se ještě dojet autem pod Glockner k chatě Lucknerhaus a zaparkovat tam auto? Dříve byla silnice placená a autem nahoru se dalo, ale už jsem tam nebyl deset let...
Děkuji za info.
Ivan
Ahoj,
Chtěl bych zajet bouldrovat na Bor, a chtěl jsem se zaptat, jde na některém z parkovišť přespat v dodávce? Koukám na 27Crags a tam mi to ukazuje asi 4 parkoviště.
Díky Jarda.
Ahoj,
Chtěl bych zajet bouldrovat na Bor, a chtěl jsem se zaptat, jde na některém z parkovišť přespat v dodávce? Koukám na 27Crags a tam mi to ukazuje asi 4 parkoviště.
Díky Jarda.
Ahoj,
nemáte tip na oblast pro začátky lezení dětí?
Mám kluka 3-4 roky a jezdíme zatím jenom na Dráteníčky na Vysočinu, kde je pěkná přikloněná plotna a na 15m jednoduchého 2-3 kl. terénu ho utahám.
Neznáte prosím něco podobného v jiných oblastech? Nějaký tip?
Děkuji
Víťa
Ostrov je moje milovaná oblast, jezdím tam často, ale pro děti moc k doručení není. Mám vybráno pár vhodných cest, ale je jich málo a jsou daleko od sebe. Obecně je písek nevhodný pro dětské tábory (brousit jednu cestu celý den s horním je kurvení skály), ale ani pro rodinu to není ideální - i trojky, čtyřky mají často vysoký krok, převis nebo tak něco.
ostrov vůbec není špatnej - děti si sice moc nezalezou, ale pohrajou si pěkně ve stínu na rovině pod komáří věží na indiány, prolezou nějakým tím průlezem a to si užijou víc než lezení. tedy děti 3-4 leté - pro ně je jedna věž denně až až (ale děti jsou různé, taková steffi graf prý už ve věku 20 měsíců vydržela pinkat tenisákem o zeď šest hodin denně)
v každém regionu je něco. a 300 km kvůli tomu asi nepojedete.
obecně klasický pískovec (třeba skalák, drábky, ádr) a jizerky nebrat - chyty jsou pro dítě moc daleko od sebe a občas spára. docela jsou dobré vápencové plotny a hlavně vápencové lomovky. a samozřejmě buližník/křemenec ostrohranný.
v praze (a okolí) pro děti vede braník následovaný prokopákem a pak šárka a černolice a alkazar. pak ostrov/tisá/rájec a anglický parčík. radoňovice už byly zmíněny. něco se rozumně najde na kozinci (železný brod). v sasku bielatal a místy oybin (okolo töpferu)
ostatně - už jsem to sem psal několikrát - nejlepší způsob je otevřít si Databázi skal na horosvazu. Na úvodní stránce máš ČR se všemi oblastmi a můžeš se přebírat od nejbližších podle statistik obtížnosti. V poslední době tam přibylo mraky nových lehkých oblastí v Českém středohoří
zapátral jsem v paměti a v tom Středohoří si rovnou na horosvazu otevři Ptačí stěny - to jsou doslova desítky jedniček až trojek a má to vlastního průvodčíka ke stažení
Nevím, jak to vypadá na Ptačích, ale kamenný déšť jsem zažil na bránických plotnách, v Prosečnici, na Rovišti i na spoustě dalších míst, kde vede nad stěnou pěšina pro turisty. Proti tomu musí být položené dvojky ve Středohoří, kde jsi sám, bezpečná oblast
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.