zdravím všechny, chtěl bych se optat na gerlachovský štít - klasikou přes Velickou probu. cestu znám, půjdu sám, jen se ptám: co horští vůdci? neprudí někdo, že tam lezeme?
Ahoj,
nemáte tip na oblast pro začátky lezení dětí?
Mám kluka 3-4 roky a jezdíme zatím jenom na Dráteníčky na Vysočinu, kde je pěkná přikloněná plotna a na 15m jednoduchého 2-3 kl. terénu ho utahám.
Neznáte prosím něco podobného v jin
Ahoj,
nemáte tip na oblast pro začátky lezení dětí?
Mám kluka 3-4 roky a jezdíme zatím jenom na Dráteníčky na Vysočinu, kde je pěkná přikloněná plotna a na 15m jednoduchého 2-3 kl. terénu ho utahám.
Neznáte prosím něco podobného v jin
Ahoj, v sobotu jsem na Vysočině na Čtyřech Palicích zapomněla moje oblíbené bílé croksy. Jestli je má někdo u sebe, dejte mi prosím vědět, případně je tam nechte schované, v pátek tam zase budu. Děkuju.
Včera jsem na Sněžníku u boulderu Yosemit našel klíčenku s čipem a otvírákem. Komu chybí ať mě kontaktuje na email. Osobně předám v Praze, nebo pošlu poštou.
Ahoj,
dá se ještě dojet autem pod Glockner k chatě Lucknerhaus a zaparkovat tam auto? Dříve byla silnice placená a autem nahoru se dalo, ale už jsem tam nebyl deset let...
Děkuji za info.
Ivan
Ahoj,
Chtěl bych zajet bouldrovat na Bor, a chtěl jsem se zaptat, jde na některém z parkovišť přespat v dodávce? Koukám na 27Crags a tam mi to ukazuje asi 4 parkoviště.
Díky Jarda.
Ahoj,
Chtěl bych zajet bouldrovat na Bor, a chtěl jsem se zaptat, jde na některém z parkovišť přespat v dodávce? Koukám na 27Crags a tam mi to ukazuje asi 4 parkoviště.
Díky Jarda.
zdravím všechny, chtěl bych se optat na gerlachovský štít - klasikou přes Velickou probu. cestu znám, půjdu sám, jen se ptám: co horští vůdci? neprudí někdo, že tam lezeme?
Prosím ještě o doplňující informaci. Kdy je vhodné vyrazit od Batizovského plesa, aby člověk při výstupu nepotkával vůdce i s ovečkami? Hodně brzo ráno nebo naopak později odpoledne?
vůdci mají sraz s klienty standardně u slizkého domu v čase východu slunce a plánují tak, aby byli nejpozději v poledne na značeném chodníku (nebýt folklorného návštevného poriadku by se totéž dalo rozumně doporučit skupinám bez vůdce). otázkou je, jestli je lepší se nechat buzeráre cestou dolů, nebo cestou nahoru (což se eliminuje volbou jiné než voděné výstupové trasy) při potkávání nebo při souběžném postupu (pozor, někteří klienti vůdců se rekrutují ze sportovců poměrně dosti zdatných, loni si takto dělala radost kolegyně, která běhá maraton pod 3:15), nebo se s vůdci vůbec nepotkat (což je trochu na štíru s obvyklou odpolední bouřkou)
ze se tak blbe ptam-- to nejde najit kopec kde se nemusis starat o procesi horskejch vudcu a vymejslet strategie nepozorovaneho vystupu?
Gerlach normalkou neni zadna extremni estetika, odskrtnout si nejvyssi kopec Tater sice pekne vypada v denicku ale investujes-li potrebne mnozstvi energie jinam... atd.
Jasny, rikas ze se ti tam chce, coz je samo o sobe dobrej duvod, ..ale fakt jsou lepsi tereny.
to je na vkusu a preferencích každého. já bych byl z toho folkloru tam votrávenej až na půdu, ale to neznamená, že se s tím někdo jinej nevyrovná lehčeji.
soudě podle toho, že přes 90% tatranského vodění se odehrává na gerlachu, nějaký smysl tam lézt to pro někoho mít bude.
Velká část se odehrává také na Emeryciho nářku. Tam kde ještě můj táta chodil v kedskách a chlebníkem po značené cestě a potkával tam slovenské pány v polobotkách a v saku. Dneska vypadá vybavení s horským vůdcem na této cestičce takhle: youtu.be/-ZrcUY82Jcs?t=45
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.