Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230753 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Zubří - Zubří
Vertigo lezecké centrum - Bratislava
ZŠ Bolatice - Bolatice

Prodejny
HUDYsport - Karlovy Vary
Robert Janda - Treking sport - Plzeň
Rock Point Olomouc - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Moon Warrior crash pad20.10.2023
Ahojte.
Máte někdo zkušenosti s bouldermatkou Moon Warrior? Tlumení, výdrž,… třeba v porovnání s bouldermatkama značek Ocún nebo Peter bouldering?
Díky za každou recenzi

 Práva Vltavská žula19.10.2023
Jsem se dočetl, že svaz zakoupil autorská práva k průvodci Vltavská žula. Vzhledem k svazové databázi se přímo nabízí otázka, zda-li by nevyšel jeden člověk s dronem a PC levněji. Ale to se asi stejně nikdy nedozvíme. Snad bychom se mohli aspoň dozvědět,
 Re: Práva Vltavská žula20.10.2023
Svaz má určitě své problémy, ale nehledal bych je zase za každou cenu.
On průvodce není jen d
  Re: Práva Vltavská žula20.10.2023
Chybí tam, že se na tom nedá vydělat, jinak by byla pohádka kompletní. Takže dobrovolníci dosypali z
   Re: Práva Vltavská žula20.10.2023
Jestli je to super byznys, tak nebreč a pusť se do vydávání průvodců. Budeš bohatej a nebudeš muset
    Re: Práva Vltavská žula20.10.2023
Jestli nejde spíš o prodání cizí dobročinný práce..
     Re: Práva Vltavská žula20.10.2023
A po vydání knihy by některé věci v sektorech na Vltavě mohly zmizet z databáze, jako se to stalo v
  Re: Práva Vltavská žula20.10.2023
Ano, dobře řečeno. Cesty je potřeba znát a dobře zakreslit. Tj. svaz si koupil soubor chyb :-)
   Re: Práva Vltavská žula20.10.2023
Však on to Jandík všechno přeleze a opraví. A kdyby sebou ještě vzal Marťana s pajcrem, tak budou i
    Re: Práva Vltavská žula20.10.2023
+1:-)))))
   Re: Práva Vltavská žula24.10.2023
V průvodci Jirky Siky, chyby jsou, to je pravda, ale především je v něm obrovská a úctyhodná suma in
    Re: Práva Vltavská žula24.10.2023
Tady by bylo fér napsat, že převážná část té obrovské a úctyhodné sumy informací pochází z lezce, ka
     Re: Práva Vltavská žula25.10.2023
fér by bylo taky napsat, co všechno obnáší ty informace najít, zpracovat a knižně vydat, ale vo tom
      Zaplatilo by se to02.11.2023
Oba mate pravdu! A kdyby se delalo revidovany vydani, urcite by to na sebe videlalo, vzdyt po Vltavs
     Re: Práva Vltavská žula25.10.2023
tys toho průvodce zjevně nečetl a viděl maximálně zvenku. Jirka kreslil veškerá topa a pokud jsou na
     Pravá Vltavská žula...30.10.2023
...byla ta od Algeny v r. 2002 ;)
 Re: Práva Vltavská žula20.10.2023
Jestli by se Svaz neměl starat o jiné věci, než vlastnit nějaká práva k něčemu a vydávat průvodce. <
  Re: Práva Vltavská žula20.10.2023
To můžeš být v klidu, výtěžek z průvodce má jít právě na ty tebou výše zmíněné věci.
   Re: Práva Vltavská žula20.10.2023
Tak to sem blázen, vydělat se na tom nedá, je to dobročinná činnost, ale výtěžek jde na.... Tak neví
   Re: Práva Vltavská žula21.10.2023
Jistě, o něco výše zaznělo, že jde více méně o charitu. Když poplatíte daně, chci zeptat: o jakém zi
 Re: Práva Vltavská žula22.10.2023
Vlakno/tema zalozi "k." ktery si jakoze mysli, ze na pruvodce staci dron a jeden clovek s
  Re: Práva Vltavská žula22.10.2023
Naprostý souhlas. Zajímavá to doba.
  Re: Práva Vltavská žula22.10.2023
Bingo! Vzhledem k tomu, že 1 člověk dokázal udělat průvodce bez dronu a s nákresy udělanými ručně (t
   Re: Práva Vltavská žula22.10.2023
Magorismu u K. jsem si všiml už dřív. Je to úlet. Ne neboj, mně si na žádný oko nešlápl a nevěřím, ž
    Re: Práva Vltavská žula22.10.2023
Nějaký příklad zahraničního svazu, co koupil autorská práva k průvodci, by nebyl?
     Re: Práva Vltavská žula23.10.2023
Tak ono je otazka kolik to stalo, smysl by to mit mohlo a kdyz se chce, vydelat se na tom da - viz z
      Re: Práva Vltavská žula23.10.2023
Problém většiny průvodců a jiných horolezeckých knih je, že se stanoví termín, aby se to vydalo a ta
       Re: Práva Vltavská žula23.10.2023
To nevnimas dokud je tam blbě klasa směrem nahoru.
     Re: Práva Vltavská žula23.10.2023
proč by měl být??? co je toto vole zas za hru krucipísek? jo taaak, už vímodkud vítr fučí. vono i kd
     Re: Práva Vltavská žula25.10.2023
Nevím, jak je to přesně s právy, ale mám dojem, že švýcarský svaz vydává nějaké publikace, i průvodc
      Re: Práva Vltavská žula25.10.2023
Průvodce vydávaj taky Francouzi. Mám doma Drôme Provencale a z toho, co je v něm napsáno je součást
       Práva Vltavská žula27.10.2023
SAC prodává průvodce v ne příliš velkém rozsahu. U jednotlivých průvodců se jedna o různé autory, ne
 Re: Práva Vltavská žula23.10.2023
"ses docet"? Tak se tamtez doptej;))))
 Re: Práva Vltavská žula24.10.2023
Když už je tedy řeč o komerční činnosti, ví někdo o nějaké průvodci na české skály, z kterého by byl
  Re: Práva Vltavská žula24.10.2023
Tak třeba Hejtmoš vydává průvodce už řadu let a zatím nezkrachoval. Samozřejmě je k tomu potřeba vel
   Re: Práva Vltavská žula24.10.2023
Nemá náhodou hlavní příjmy z Afriky?
  Re: Práva Vltavská žula24.10.2023
Tak třeba Hejtmoš vydává průvodce už řadu let a zatím nezkrachoval. Samozřejmě je k tomu potřeba vel
  Re: Práva Vltavská žula25.10.2023
Taky by mě zajímalo jestli někdy někdo na průvodci nějak smyslplně vydělal. Hlavně u toho relativně
   Re: Práva Vltavská žula25.10.2023
Mělo tam být samozřejmě z něj (ne s něj).
   Re: Práva Vltavská žula27.10.2023
Nerad bych se dotknul autorů českých průvodců na Labak a Ostrov, ale potenciál vydělat mají jejich n

 Toczek, Kladsko, Polsko12.10.2023
Ahoj!  Jmenuji se Łukasz Gruszczyński a jsem jedním ze správců nové lezecké oblasti v Kladské zemi zvané Toczek.  Jsme moc rádi, že do této oblasti jezdí lézt čeští horolezci.  Chceme, aby to bylo populární.  Mám však obrovskou prosbu,
 Re: Toczek, Kladsko, Polsko18.10.2023
Přeložil jsi to relativně srozumitelně. V Česku je úplně stejný zvyk. Smyčka = nedokončený projekt.
  Re: Toczek, Kladsko, Polsko20.10.2023
V Německu je to stejné, ve Frankenjuře, je smyčka v nýtu respektována a prvovýstupce si takto zabere
   Re: Toczek, Kladsko, Polsko17.11.2023
S tou neomezenou dobou si to poznamenal dobre. Do nekterych sektoru se vracim vlastne uz roky a koli
    Re: Toczek, Kladsko, Polsko17.11.2023
Ješte beru zabrání směru nejt(bh) dole, ale konkrétně v Polsku to je už hotová cesta a jen je tam sm
     Re: Toczek, Kladsko, Polsko20.11.2023
etika (etiketa?) záboru smyčkou je jednoznačná jen u rozdělané cesty, a tedy u cesty dělané odspodu
      Re: Toczek, Kladsko, Polsko20.11.2023
nicméně v Polsku ať si to dělají po svém. to, jak to cítím já, opravdu není univerzální pravda.

 Poloha České Středohoří - zmizení10.10.2023
Ahoj,
co je důvodem, že z databáze Lezce zmizela oblast České Středohoří? Nyní vše jako Skály u České Lípy... Díky.
 Re: Poloha České Středohoří - zmizení11.10.2023
jo Bořeň u České Lípy je nesmysl
 Re: Poloha České Středohoří - zmizení11.10.2023
No to je kvůli restrukturalizaci. Vedení ČHS si nechalo zpracovat analízu ze které vyplývá ze většin
 Re: Poloha České Středohoří - zmizení12.10.2023
Jo to byl nějaký omyl. Opraveno. Poloha České Středohoří je zpět. Ještě to musíme u některých oblast

 Foto dne Rabenfels03.10.2023
Katalyzátor 8-, Auerbacher je víc vpravo za rohem.
 Re: Foto dne Rabenfels20.10.2023
Díky moc, opravil jsem to.

 Certifikat01.10.2023
Ten certifikát nebude? Nie je to také tažké https://letsencrypt.org/
 Re: Certifikat02.10.2023
Na normálním serveru je to záležitost na 30 sekund. Z Lezce mám ale dojem, že to "neopravuj, co
  Re: Certifikat03.10.2023
Takže - je to úplně v pohodě.
(Osobně nemám s designem Lezce sebemenší problém.)
   Re: Certifikat03.10.2023
V pohodě to není, protože se na server nelze často normálně připojit, protože má "dětský"
  Re: Certifikat11.10.2023
A proto také existují reverzní proxy, kam můžeš ten certifikát posadit a nerozbít to co tam je za tí

 Cesty na smetanove vyhlidce 01.10.2023
Ahoj, neznáte někdo popisy cest pod Smetanovou vyhlídkou? Byli jsme tam lodickou a nebylo to úplně špatný lezení, navíc některý věci vypadají i nově(?) možná je to jen priejisteny. Zajímalo by mě co jsme lezly ze kdy a od koho to bylo. Na chs a skalnich o
 Re: Cesty na smetanove vyhlidce 01.10.2023
A zase ona tajná zakázaná problematická skála :-)
  Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Co je na ni zakazanyho? Jako neda se tam jit shora pac si to tam ten clhapik co tam ma tu chalupu op
   Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
to je velmi zajímavý problém. v katastru jsou ony svahy "neplodná půda" a nad nimi trvalé
    Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Lukinku, ty zas meleš sračky... prej tereziánský volný průchod krajinou :-D žiješ asi v 19. století
     Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
di do prdele vole
     Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
§63 zákona 114/1992 Sb (o ochraně přírody a krajiny)
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
jinak na tu otázku jestli žiji v 19. století - ne, ale žiji v právním státě s kontinuitou práva a le
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Pekne sis ho vychutnal. Davam vysmatej like. Jinak mas samozrejme pravdu, ze ty zakony si z anglosas
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Jen borci zapomínáte taky na vyjímky ...

Lesní zákon umožňuje oplocení lesa na zákla
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
díky, ten odkaz to vysvětluje vyčerpávajícím způsobem, stručně a srozumitelně.
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce 23.10.2023
Ono je to (jako vždy) maličko, resp. daleko složitější. Mimo jiné tedy: Léta zažité pěšiny, cesty ap
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce 23.10.2023
Všechno, co jsi vyjmenoval, je podle zákona volně průchodné pro kohokoliv. Od naší královny Mařenky
    Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Me je prustup krajinou v tomhle pripade celkem fuk, nemas detaily k tem cestam? Od koho to tam je? J
     Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Jardo, po dohodě s chatařema nám "povolili" tam navrtat pár cest z našich koupených nýtů a
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Ony ty skaly jsou na soukromym pozemku tech chataru? Pokud ne tak co maji komu co povolovat?
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Ono je to tam takové nešťastné celkově. Zhruba je situace taková:

Ty chaty nahoře jso
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
dovolím si opravit či upřesnit a glosovat (zdroje: nahlížení do katastru, osobní zkušenosti z více j
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
ještě k tomu co je zastavěné a nezastavěné území: rozhodující je územní plán obce, v tomto případě v
          Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
no, a protože jsem sráč i já a nechci se rozhádat se svými sousedy, sousedy mých blízkých a sousedy
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Díky hlavně za za tu "legalizaci".
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Honzo a mas nejake detaily k tem puvodnim cestam co tam byly?
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Jardo, vše tam je od nás, ta skála se musela hodně očistit, po tom lízt nešlo. Plus než někdo napíše
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Jsem jeden ze spoluvlastníků onoho pozemku, klidně si tam lezte, říkam to i lidem které potkám a pta
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Minimalne jedna stara cesta tam byla, tak jaky pak "vsechno je to od nas"?!
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Bavíme se o cestách nad vodou, tam jsi určitě nevrtal. V jiné části stráně možná jo, ale o tom tu ne
        Vzkaz z Facebooku04.10.2023
Ahoj Kubo, než něco začneš psát na Lezce, ověř si informace, pak vypadáš jak lhář. Od začátku bylo v
         Re: Vzkaz z Facebooku04.10.2023
Tak nejdrvi je tam vsechno od nej, pak je tam teda neco od nekoho a vi od koho to je, pak k tomu ten
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Vrtal jsem tam. Koho jsem se mel ptat? Pošukanejch chatařů, kterých to není? Tebe? Jaký povolení Kar
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce 05.10.2023
chatařů ten pozemek pochopitelně je. ale to pro volný průchod lesem neznamená vůbec nic (viz čl. 11
 A zase vim hovno05.10.2023
Tak jsem se zase dozvedel hovno. No nic, dik.
  Re: A zase vim hovno05.10.2023
Kdyby jsi nebyl anonym.... plus víš, kde nás téměř každou sobotu najdeš;-) To má každý z něčeho stra
   Re: A zase vim hovno05.10.2023
Honzo a co ti pomuze, ze ti reknu, ze se jmenuju Klindera? Zmeni to neco?
Mimochodem my se os
 A co na to oblastní vrcholová komise?05.10.2023
Co kdyby se k tomu vyjádřil někdo z OVK a vnesl do toho trochu světla? Udělal si tam Kareš,, údajně
  Re: A co na to oblastní vrcholová komise?06.10.2023
Pořiď si pravici rybářskou a jed si tam zalizt. Tak jsem to pochopil já, Zasrantrustra 107.
   Re: A co na to oblastní vrcholová komise?06.10.2023
No hlavně ty rybářský pravice nezvedat moc vysoko woe...!
  Re: A co na to oblastní vrcholová komise?06.10.2023
Dobrá otázka. Předseda nedávno prodělal intenzivní výcvik s flexou.
  Re: A co na to oblastní vrcholová komise?06.10.2023
Přesně, to je cíl každého boktera jako jsem já. Udělat si "soukromé hřiště" , to je přesný
   Re: A co na to oblastní vrcholová komise?08.10.2023
Honzo, promiň, ale to je pro jednu cestu takových informací, že je problém hodit to sem do diskuze,
   Re: A co na to oblastní vrcholová komise?08.10.2023
Jsem zvyklý řešit veřejné záležitosti veřejně.
    Re: A co na to oblastní vrcholová komise?09.10.2023
Pro tebe jsou veřejná věc i debaty, které by normální lidi řešili soukromě, třeba v hospodě u piva n
     Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Jestli se ti dělá špatně, obrať se prosím na jakéhosi Jardu. Ten tuto debatu rozpoutal.
      Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
ať čtu jak čtu, tak se Jarda úplně normálně zeptal, jistě netuše o temném pozadí a tajemnosti tvořen
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
A co teprve přísně tajný dodatek smlouvy, pro případ, že by Karešák narazil při vrtání cest na ropu
        Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
navrtání ropy je celkem reálné v té Davli.
         Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Nafta tam přece samovolně teče do Vltavy.
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Kdo chce tajnost uchovati,musí v tajnosti skrýti, že vlastní tajnost k uchování.
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Lukáši B. Tahle diskuze tady už byla jednou, a nejen ty už určitě víš vše, tak nechápu, proč takovýc
        Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
diskuse už jednou byla. je samozřejmě otázkou, jestli na Jardu, který se normálně slušně zeptal nere
         Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
a jinak samozřejmě souhlasím s tím, že "dělat oblast" pajcrováním a nýtováním tam, kde nej
      Kauza11.10.2023
Kdybych věděl, jaká shitstorm z toho bude, tak jsem se snad ani radši neptal, jsem netušil, že je to
     Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Přesně, mě se z Kuby Turka dělá špatně už roky. Jeho způsob vyjadřování, překrucování, manipulace...
      Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
To jsem rád, že zajímám anonyma, jako jsi Ty. Gratulky!
      Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Alespoň se podepíše, na druhy straně jestli je to upřímné nebo z důvodu sledovanosti nehodnotím. Co
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Z důvodu sledovanosti? Jakože si užije svojí minutu slávy, když si někdo přečte ty jeho dvě slavně p

 Ztracené lezečky Ludvíkov 14.09.2023
Ahoj, prosím nenašel někdo v Ludvíkově lezečky Saltic vel 42,5? Díky
 Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 15.09.2023
Jako sice lezu v 42 a salticy nemám rád ale na bouldrovce je ponosím :) dík
  Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 15.09.2023
Ten smrad z nich ti amputuje nohy, ale jak chceš:) ty je máš?
   Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 15.09.2023
Mám je já! Ale nedám, na smrad sem zvyklý mám na ten fetiš mám rád ;-). Mňam :-*
    Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 15.09.2023
Tak mi je to jedno, koho uvidím mít je na nohou, toho prostě zmlátím, násilí je zase můj fetiš :-*
     Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 17.09.2023
Dobře, ale nejezdi na Martinku, tam by sme se mohli srazit, to by zůstal po nás jen pot, krev a smra
 Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 17.09.2023
Minulý týden jsme na parkále jedny lezky našli...teď nevím, co byly za značku, ale dali jsme je na k
  Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 17.09.2023
Díky za info. Byl jsem tam teď v úterý, ale lezky už tam nebyly..

 Cernolice11.09.2023
Vite nekdo o jakou cestu se jedna mezi Kulisou a Kominem, pres tri borhaky? Kdo a kdy delal?
 Re: Cernolice21.09.2023
  Re: Cernolice22.09.2023
Dik, ale tam to neni. Je to cesta mezi cislem 7 a 8
   Re: Cernolice22.09.2023
MOŠNIČKA 4+, Martin Mašát, Adam De Gree, 29.9.2019. Po hraně nalevo od Komínku přes 3 bh n.t.
    Re: Cernolice22.09.2023
osmimetrová cesta v Černolicích přes 3 borháky??
     Re: Cernolice23.09.2023
Bohužel... Jinak se to samozřejmě lezlo už na začátku devadesátek, kdy jsem Černolice oblézal já, a
    Re: Cernolice23.09.2023
Super, to odpovida. Dik
 Re: Cernolice21.09.2023
 Sicilia09.09.2023
Ahojte chystame sa koncom novembra na Siciliu . Viete či je tam dobré pocasie na lezenie  a či nieje vysoka pravdepodobnost dažda.
 Re: Sicilia20.10.2023
Počasí bývá méně stabilní, ale na lezení je tam skvěle. Dokonce hodně lezců přijíždí v období vánoc.
 Re: Sicilia20.10.2023
Už na nějaké koupání to nebude, ale na lezení super.

1   ...   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Cesty na smetanove vyhlidce
Ahoj, neznáte někdo popisy cest pod Smetanovou vyhlídkou? Byli jsme tam lodickou a nebylo to úplně špatný lezení, navíc některý věci vypadají i nově(?) možná je to jen priejisteny. Zajímalo by mě co jsme lezly ze kdy a od koho to bylo. Na chs a skalnich oblastech jsem nic nedohledal (ale možná to neumím).
Jarda11:00:55 01.10.2023
odpovědět 
 Re: Cesty na smetanove vyhlidce
A zase ona tajná zakázaná problematická skála :-)
Kuba Turek12:34:55 01.10.2023
odpovědět 
  Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Co je na ni zakazanyho? Jako neda se tam jit shora pac si to tam ten clhapik co tam ma tu chalupu oplotil, ale to nam bylo jedno.
Jarda11:21:01 03.10.2023
odpovědět 
   Re: Cesty na smetanove vyhlidce
to je velmi zajímavý problém. v katastru jsou ony svahy "neplodná půda" a nad nimi trvalé travní porosty a les, a měl by zde fungovat tereziánský volný průchod krajinou. chatařům patří jen pozemky přímo pod chatami, a plocha okolo chat je ve společném vlastnictví chatařů - ale to z hlediska průchodnosti krajiny neznamená vůbec nic. nemůžete si ze svého lesa jen tak vyhánět houbaře.

mimochodem, oplotit si mýrnyx-týrnyx svůj pozemek není jen tak, tedy v nezastavěném území, potom je nutno vejít ve styk se stavebním úřadem a pravděpodobně získat vyjádření "ochranářů" (příslušného odboru životního prostředí). územní plán obce krňany je na internetech třeba zde: https://www.krnany.cz/ct-m enu1-item 6/ct-menu1-item21 (2 mezery)
Lukas B.14:04:57 03.10.2023
odpovědět 
    Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Lukinku, ty zas meleš sračky... prej tereziánský volný průchod krajinou :-D žiješ asi v 19. století ne? :-D
Inkvizitor14:15:48 03.10.2023
odpovědět 
     Re: Cesty na smetanove vyhlidce
di do prdele vole
14:27:52 03.10.2023
odpovědět 
     Re: Cesty na smetanove vyhlidce
§63 zákona 114/1992 Sb (o ochraně přírody a krajiny)
Lukas B.14:29:45 03.10.2023
odpovědět 
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce
jinak na tu otázku jestli žiji v 19. století - ne, ale žiji v právním státě s kontinuitou práva a lesní zákon je s malými obměnami v principu stejný od tereziánských dob (což bylo století osmnácté). žít v právním státě mi připadá docela fajn.
Lukas B.14:43:18 03.10.2023
odpovědět 
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Pekne sis ho vychutnal. Davam vysmatej like. Jinak mas samozrejme pravdu, ze ty zakony si z anglosaskyho hlediska vlastne vubec nevazi soukromyho vlastnictvi. Ale ono to je asi spravne.
caliman20:18:46 03.10.2023
odpovědět 
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Jen borci zapomínáte taky na vyjímky ...

Lesní zákon umožňuje oplocení lesa na základě výjimky, zejména, jedná-li se o lesní školky, ochranu lesních porostů před zvěří a oplocení obor nebo farmových chovů zvěře.

Je-li zbudováním oplocení sledován jiný, např. soukromý účel, je namístě iniciovat řízení o udělení výjimky z hlediska obhospodařování, případně odnětí pozemku z plnění funkcí lesa.

Např zde https://1url.cz/LuB6B oplocení lesa možné je. Nej tam BTW
Kokos22:24:29 03.10.2023
odpovědět 
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce
díky, ten odkaz to vysvětluje vyčerpávajícím způsobem, stručně a srozumitelně.
Lukas B.08:33:08 04.10.2023
odpovědět 
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Ono je to (jako vždy) maličko, resp. daleko složitější. Mimo jiné tedy: Léta zažité pěšiny, cesty apod. máš pravdu, tyto používat jako nevlastník nárok máš, ale obecný "volný průchod krajinou" přesně tak jak toto slovní spojení zní, to už je jinde. Cestu, pěšinu apod., která vede přes tvůj pozemek, mimo ZÚ uzavřít/omezit mimo ZÚ můžeš pouze se souhlasem ŽP a je tam ještě pár dalších bodů. vše se však týká pouze pohybu skrz v případě již existujících cest, pěšin apod. Pokoušet se tímto institutem vynutit si "volný pohyb" po cizím lese, louce, poli, skále, je mimo.
09:02:45 23.10.2023
odpovědět 
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Všechno, co jsi vyjmenoval, je podle zákona volně průchodné pro kohokoliv. Od naší královny Mařenky do dnešního prezidenta Petříka Pavlíka.
Kuba Turek12:24:34 23.10.2023
odpovědět 
    Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Me je prustup krajinou v tomhle pripade celkem fuk, nemas detaily k tem cestam? Od koho to tam je? Jeste se mi povedlo dohledat neco na horydoly, ze minimalne cast je od Karesaka a jeho gangu. Ale tech smeru je tam vic (lezli jsem asi dve vicedelky), tak by me zajimalo co je to za obtiznosti, ty dalsi veci vypadali tezsi.
Jarda14:42:24 03.10.2023
odpovědět 
     Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Jardo, po dohodě s chatařema nám "povolili" tam navrtat pár cest z našich koupených nýtů a borháků. Podmínka byla, že si tam můžem jít někdy jen my zalizt. Proto tam není žádný pořádný přístup,kromě použití kódu na zámku na pozemku chatařů a slanění. Zkoušeli jsme snad vše, ale neklaplo to. Nadřeli jsme se tam dost a vyndavat to opravdu nechceme, takže na to zapomeň pls. Raději nám pojď pomocí do Davle, ať to do léta po těch letech konečně doděláme. Děkuju, Honza
Karešák20:18:41 03.10.2023
odpovědět 
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Ony ty skaly jsou na soukromym pozemku tech chataru? Pokud ne tak co maji komu co povolovat?
caliman20:22:41 03.10.2023
odpovědět 
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Ono je to tam takové nešťastné celkově. Zhruba je situace taková:

Ty chaty nahoře jsou na státním, tzv. na dožití - teoreticky by se podle zákona mohly opravovat, ale už se nesmí rekonstruovat. Jenže na to každý kašle a v průběhu desetiletí se pokouší to nějak legalizovat s nadějí, že nepřijede státní buldozer a nesrovná mu boudičku se zemí.

Už vůbec nesmějí chataři omezovat nebo dokonce zakázat průchod. Jenže i na to kašlou.

Před kovidem původní uživatelé zhusta pomřeli a vytratil se trampský duch.

Během kovidu našli jakoby akceptovatelnou záminku, jak se zbavit návštěvníků a v budoucnu se pokusit o privatizaci celého prostoru. Pár blbců tam spadlo do svahu a dokonce je museli zachraňovat záchranáři. Navíc velká návštěvnost znamenala odpadky a blbci, kteří si chtěli jenom udělat selfíčko na instáč, se neobtěžovali s odnášením vlastních odpadků v batohu domů.

Klub českých turistů se chvíli s uživateli chat dohadoval o volný přístup, protože tam vedla žlutá turistická značka, ale pak rezignoval. Značka teď vede jinudy, protože v okolí je dost podobných vyhlídek a za hádky to turistům nestojí.

Pod Smetanovou vyhlídkou je skála až k vodě, která je dobře vidět z protilehlé legendární Ztracenky a frekventované turistické cesty Štěchovice - Slapy. Určitě se tady lezlo už za Kuttových dob po 2. světové válce.

Pak přišel Honza Kareš a his boys. Jak je jeho zvykem, nikoho se na nic neptal a navrtal tam vícedélky. Jenže rozumný přístup je tam právě jen seshora přes chataře a dole pomocí feráty. Teď se tváří, že je to jeho a že tam nikdo nemá lézt. Samozřejmě je to veřejné území a může tam lézt kdokoliv a kdykoliv.

Reálně tam tedy jednou za čas někdo připluje na loďce, vyleze a slaní. A musí počítat s prudícími chataři nahoře.
Kuba Turek01:18:27 04.10.2023
odpovědět 
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce
dovolím si opravit či upřesnit a glosovat (zdroje: nahlížení do katastru, osobní zkušenosti z více jiných lokalit):
1. pozemek, na kterém je skalní stěna, má mnoho vlastníků po malých podílech, a jejich jména korelují s jmény vlastníků chat. je to tzv. "neplodná půda"
2. pozemky nad stěnou jsou zemědělské, trvalé travní porosty a les. vlastnická struktura travního porostu není nepodobná pozemku pod skalami.
3. pozemky přímo pod chatama jsou "zastavěná plocha a nádvoří" a patří vlastníkům chat, čili původní historicky černé nebo aspoň dočasné stavby na pronajatém pozemku jsou legalizovány.
4. plot do dvou metrů výšky si na svém pozemku může postavit kdo chce a bez povolení, ale v zastavěném území. v nezastavěném to podléhá řízení na stavebním úřadě a vyjadřuje se minimálně místně příslušný odbor životního prostředí, a většinou též hasiči a případně další dotčené zájmy.
5. o tom, jestli bordel dělali turisté a selfíčkáři, si na základě zkušeností z jiných lokalit s problémy dovoluji pochybovat (jakkoli uznávám, že za covidu se v přírodě objevili exoti z akvaparků a nákupních center, a někdy nad jejich móresy zůstává rozum stát). typická příhoda: krásná obec nebo část obce na konci slepé silnice, nad obcí vyhlídka a na vyhlídce a pod ní je bordel a obcí tu a tam po třímetrové asfaltečce mezi ploty prosviští auto devadesátkou a v příkopu podél silničky jsou igelitky s komunálním odpadem a v potoce jsou staré pneumatiky a pračka. na obecním úřadě (a na schůzích místního okrašlovacího spolku) občané remcají, a protože jsou to trošku zbabělci (nebo minimálně nechtějí otevřeně válčit se sousedy), tak nejmenují místní puberťáky a sousedy bez popelnice, ale mluví o "turistech", výsledkem je zrušení možnosti parkování houbařů na návsi a cedule s třicítkou, ale sousedi furt rozesírají bordel a puberťáci furt létají obcí devadesátkou a chlastají na vyhlídce.

Lukas B.08:27:59 04.10.2023
odpovědět 
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce
ještě k tomu co je zastavěné a nezastavěné území: rozhodující je územní plán obce, v tomto případě volně k nahlédnutí na stránkách obce Krňany.
Lukas B.08:30:34 04.10.2023
odpovědět 
          Re: Cesty na smetanove vyhlidce
no, a protože jsem sráč i já a nechci se rozhádat se svými sousedy, sousedy mých blízkých a sousedy mých kamarádů, tak konkrétní lokality s podobnými problémy sváděnými na "turisty" si v případě diskuse na internetech nechám pro sebe.
Lukas B.08:36:58 04.10.2023
odpovědět 
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Díky hlavně za za tu "legalizaci".
Kuba Turek12:28:21 04.10.2023
odpovědět 
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Honzo a mas nejake detaily k tem puvodnim cestam co tam byly?
Jarda09:24:44 04.10.2023
odpovědět 
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Jardo, vše tam je od nás, ta skála se musela hodně očistit, po tom lízt nešlo. Plus než někdo napíše něco o mě, měl by si zjistit jak to vždy bylo a ne si něco domýšlet ...;-)
Karešák10:09:53 04.10.2023
odpovědět 
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Jsem jeden ze spoluvlastníků onoho pozemku, klidně si tam lezte, říkam to i lidem které potkám a ptají se mě na to, "soused" je dost ptáček.
Tomas11:27:10 04.10.2023
odpovědět 
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Minimalne jedna stara cesta tam byla, tak jaky pak "vsechno je to od nas"?!
14:18:16 04.10.2023
odpovědět 
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Bavíme se o cestách nad vodou, tam jsi určitě nevrtal. V jiné části stráně možná jo, ale o tom tu není řeč;-)
Karešák20:31:26 04.10.2023
odpovědět 
        Vzkaz z Facebooku
Ahoj Kubo, než něco začneš psát na Lezce, ověř si informace, pak vypadáš jak lhář. Od začátku bylo vše komunikováno s chataři ,doufali jsme, že je ukecáme i pak pro verejnost, ale nešlo to. Kdo tam vrtal předtím bez"povolení" ty cesty nahoře vím, ale o tom to není. Takže asi tak. Nechápu tě, vůbec, sorry &#128584;
Honza Kareš ( lepší takhle než zahlcování Lezce, myslím )
Kuba Turek15:15:15 04.10.2023
odpovědět 
         Re: Vzkaz z Facebooku
Tak nejdrvi je tam vsechno od nej, pak je tam teda neco od nekoho a vi od koho to je, pak k tomu ten tamten nemel povoleni a Karesak ho jako mel? Asi ne, co. Ty woe.
18:34:01 04.10.2023
odpovědět 
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Vrtal jsem tam. Koho jsem se mel ptat? Pošukanejch chatařů, kterých to není? Tebe? Jaký povolení Karešáku?
17:39:38 04.10.2023
odpovědět 
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce
chatařů ten pozemek pochopitelně je. ale to pro volný průchod lesem neznamená vůbec nic (viz čl. 11 odst. 1 Listiny základních práv a svobod, podle něhož vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu*). samozřejmě žádné právo vrtat kde se komu zlíbí není nikde ukotveno, a vlastník pozemkuz to může (právem) považovat za poškozování, a může se proti tomu vymezit, požadovat odstranění a ještě nějakou kompenzaci za trvalé zničení navrch.

*) cedule "soukromý majetek, vstup zakázán" objevující se čím dál častěji a hyzdící krajinu je v českém prostředí samozřejmě nonsens. ale na druhou stranu, kdo se má vypisovat s cedulí "nevstupujte nám prosím na dvorek a zahrádku", žánop.
Lukas B.13:21:38 05.10.2023
odpovědět 
 A zase vim hovno
Tak jsem se zase dozvedel hovno. No nic, dik.
Jarda10:22:19 05.10.2023
odpovědět 
  Re: A zase vim hovno
Kdyby jsi nebyl anonym.... plus víš, kde nás téměř každou sobotu najdeš;-) To má každý z něčeho strach tady, že se většina nepodepíše???
Karešák16:49:01 05.10.2023
odpovědět 
   Re: A zase vim hovno
Honzo a co ti pomuze, ze ti reknu, ze se jmenuju Klindera? Zmeni to neco?
Mimochodem my se osobne nezname a zas tak moc se historii te (tedy asi jedne) cesty dozvedet nechci abych putoval o sobote do Davle na pokec. Na ty smetanovce uz stejne nepolezu, byla to takova vlastne nahoda, jeden den jsme to videl ze SUPu, tak jsme si rekli, ze bychom to mohli dalsi den prubnout. Fakt me nenapadlo, ze to tady vyvola takovou pomerne zbesilou diskuzi (kdyz jsem se jen zeptal o co go), takze v denicku sice nebudu mit autora, nazev, ani obtiznost a rok vzniku, ale bude k tomu tahle "vtipna" historka o "oblasti" do ktery se nesmi. Nastesti jsme meli helmu, takze i kdyby chatari hazely kameny, byli jsme celkem v bezpeci - ale podle me to teda bylo vsem jedno, ze se jim par vocasu mrcasi na skale kam asi nikdo z tech chataru nechodi - jak taky.
Jarda18:48:29 05.10.2023
odpovědět 
 A co na to oblastní vrcholová komise?
Co kdyby se k tomu vyjádřil někdo z OVK a vnesl do toho trochu světla? Udělal si tam Kareš,, údajně se svolením chatařů, soukromé hřiště, a nebo se tam prostě lézt může, nebo nemůže? Díky.
marťas21:49:29 05.10.2023
odpovědět 
  Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Pořiď si pravici rybářskou a jed si tam zalizt. Tak jsem to pochopil já, Zasrantrustra 107.
Zasrantrustra 10706:59:23 06.10.2023
odpovědět 
   Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
No hlavně ty rybářský pravice nezvedat moc vysoko woe...!
07:13:45 06.10.2023
odpovědět 
  Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Dobrá otázka. Předseda nedávno prodělal intenzivní výcvik s flexou.
K.11:34:42 06.10.2023
odpovědět 
  Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Přesně, to je cíl každého boktera jako jsem já. Udělat si "soukromé hřiště" , to je přesný opak, co přeci chceš ;-)
Těch jednání bylo hodně a ještě před vrtáním!! Rozdělali jsme i přístup od vody, ale nedodělali, nebylo to nakonec schváleno, ale vypadalo to nadějně jednu chvíli... I kdyby nebyli třeba v právu, důležitější je dobrá nálada, ne válka a to by pak nebylo. Tak jsme to tam opustili. Bylo by tam i více cest. Bohužel to nešlo :-( Na starší horní sektor se už dostat vůbec téměř nedá, plus vršek je téměř u chatek,tak o tom se bavit od začátku nemá cenu, pro info.
Jinak anonym neznamená napsat jméno a příjmení, ale i e-mail vyplnit, ať se případně dá komunikovat i mimo Lezce;-)
Pak máš i možnost tu soukromou zprávu zkopírovat a hodít ji sem, jako jistý "lezec" nedávno z FB;-))
Karešák16:28:57 06.10.2023
odpovědět 
   Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Honzo, promiň, ale to je pro jednu cestu takových informací, že je problém hodit to sem do diskuze, že bys mi to teda napsal mailem?
Jarda13:59:47 08.10.2023
odpovědět 
   Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Jsem zvyklý řešit veřejné záležitosti veřejně.
Kuba Turek22:16:54 08.10.2023
odpovědět 
    Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Pro tebe jsou veřejná věc i debaty, které by normální lidi řešili soukromě, třeba v hospodě u piva nebo mailovou/chatovou debatou dvou lidí. Ovšem jako zapřísáhlý exhibicionista, musíš všechny obtěžovat veřejným obnažováním všeho, co se kolem Tebe mihne. Občas se mi z toho dělá lehce nevolno, ale pokud Tě veřejné obnažování uspokojuje a naplňuje, tak si ho užívej!
Martin21:08:19 09.10.2023
odpovědět 
     Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Jestli se ti dělá špatně, obrať se prosím na jakéhosi Jardu. Ten tuto debatu rozpoutal.
Kuba Turek10:10:56 10.10.2023
odpovědět 
      Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
ať čtu jak čtu, tak se Jarda úplně normálně zeptal, jistě netuše o temném pozadí a tajemnosti tvoření oblastí a o tajnostech domluv s majiteli neplodné půdy toho času porostlé lesem nebo spíš skalní stepí.
Lukas B.10:51:22 10.10.2023
odpovědět 
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
A co teprve přísně tajný dodatek smlouvy, pro případ, že by Karešák narazil při vrtání cest na ropu
Petr12:03:29 10.10.2023
odpovědět 
        Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
navrtání ropy je celkem reálné v té Davli.
Lukas B.12:32:25 10.10.2023
odpovědět 
         Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Nafta tam přece samovolně teče do Vltavy.
Kuba Turek13:37:00 10.10.2023
odpovědět 
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Kdo chce tajnost uchovati,musí v tajnosti skrýti, že vlastní tajnost k uchování.
15:54:17 10.10.2023
odpovědět 
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Lukáši B. Tahle diskuze tady už byla jednou, a nejen ty už určitě víš vše, tak nechápu, proč takových komentářů. Prostě to je i přes maximální úsilí nevhodné tam lízt. V Davli to jednou bude jiné, tam je podpora maximální a cest daleko více.
Karešák16:32:34 10.10.2023
odpovědět 
        Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
diskuse už jednou byla. je samozřejmě otázkou, jestli na Jardu, který se normálně slušně zeptal nereagovat, zamachrovat s tím že už se to řešilo a ať si to vygůgluje, nebo mu normálně odpovědět.

no, Davle...asi bezproblémové, ale hnusný (jak místo, tak skála, občas to monitoruji když jedu okolo na kole).
Lukas B.18:06:34 10.10.2023
odpovědět 
         Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
a jinak samozřejmě souhlasím s tím, že "dělat oblast" pajcrováním a nýtováním tam, kde nejsme vítáni je blbost. lézt tiše nenápadně po in diánsku je něco jiného, ale je otázka, zda by to šlo (jistě ano, ale jestli mejnstrýmově?)
Lukas B.18:18:02 10.10.2023
odpovědět 
      Kauza
Kdybych věděl, jaká shitstorm z toho bude, tak jsem se snad ani radši neptal, jsem netušil, že je to taková kauza.
Jarda14:07:10 11.10.2023
odpovědět 
     Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Přesně, mě se z Kuby Turka dělá špatně už roky. Jeho způsob vyjadřování, překrucování, manipulace... to je fakt hnus.
13:54:18 10.10.2023
odpovědět 
      Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
To jsem rád, že zajímám anonyma, jako jsi Ty. Gratulky!
Kuba Turek20:40:05 10.10.2023
odpovědět 
      Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Alespoň se podepíše, na druhy straně jestli je to upřímné nebo z důvodu sledovanosti nehodnotím. Co se týká skryté identity, tak Já mám na to školení, ale co ostatní?
Pávek Petr20:49:02 10.10.2023
odpovědět 
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Z důvodu sledovanosti? Jakože si užije svojí minutu slávy, když si někdo přečte ty jeho dvě slavně podepsaný větičky?
22:27:20 10.10.2023
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Levoboček VIIIa Věžák
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (55)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1147 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1261 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi