Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
19.Kalvas 10538
20.Sejbal 10400
21.Schockherr 10394
Bouldry:
19.Vejsada 10006
20.Šlapák 10000
21.Nespoutaný 9956
Hory:
19.Petr 3142
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231276 cest
Nové přelezy:
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b
Překvapení 9
Cikánskej Xb
Take the L 9-

Stěny
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
Prysk - Prysk
TJ vodní sporty - Loděnice - Litovel

Prodejny
bart´s port - Praha 2
HUDYsport - Praha 7
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Certifikat01.10.2023
Ten certifikát nebude? Nie je to také tažké https://letsencrypt.org/
 Re: Certifikat02.10.2023
Na normálním serveru je to záležitost na 30 sekund. Z Lezce mám ale dojem, že to "neopravuj, co
  Re: Certifikat03.10.2023
Takže - je to úplně v pohodě.
(Osobně nemám s designem Lezce sebemenší problém.)
   Re: Certifikat03.10.2023
V pohodě to není, protože se na server nelze často normálně připojit, protože má "dětský"
  Re: Certifikat11.10.2023
A proto také existují reverzní proxy, kam můžeš ten certifikát posadit a nerozbít to co tam je za tí

 Cesty na smetanove vyhlidce 01.10.2023
Ahoj, neznáte někdo popisy cest pod Smetanovou vyhlídkou? Byli jsme tam lodickou a nebylo to úplně špatný lezení, navíc některý věci vypadají i nově(?) možná je to jen priejisteny. Zajímalo by mě co jsme lezly ze kdy a od koho to bylo. Na chs a skalnich o
 Re: Cesty na smetanove vyhlidce 01.10.2023
A zase ona tajná zakázaná problematická skála :-)
  Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Co je na ni zakazanyho? Jako neda se tam jit shora pac si to tam ten clhapik co tam ma tu chalupu op
   Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
to je velmi zajímavý problém. v katastru jsou ony svahy "neplodná půda" a nad nimi trvalé
    Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Lukinku, ty zas meleš sračky... prej tereziánský volný průchod krajinou :-D žiješ asi v 19. století
     Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
di do prdele vole
     Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
§63 zákona 114/1992 Sb (o ochraně přírody a krajiny)
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
jinak na tu otázku jestli žiji v 19. století - ne, ale žiji v právním státě s kontinuitou práva a le
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Pekne sis ho vychutnal. Davam vysmatej like. Jinak mas samozrejme pravdu, ze ty zakony si z anglosas
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Jen borci zapomínáte taky na vyjímky ...

Lesní zákon umožňuje oplocení lesa na zákla
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
díky, ten odkaz to vysvětluje vyčerpávajícím způsobem, stručně a srozumitelně.
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce 23.10.2023
Ono je to (jako vždy) maličko, resp. daleko složitější. Mimo jiné tedy: Léta zažité pěšiny, cesty ap
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce 23.10.2023
Všechno, co jsi vyjmenoval, je podle zákona volně průchodné pro kohokoliv. Od naší královny Mařenky
    Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Me je prustup krajinou v tomhle pripade celkem fuk, nemas detaily k tem cestam? Od koho to tam je? J
     Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Jardo, po dohodě s chatařema nám "povolili" tam navrtat pár cest z našich koupených nýtů a
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce 03.10.2023
Ony ty skaly jsou na soukromym pozemku tech chataru? Pokud ne tak co maji komu co povolovat?
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Ono je to tam takové nešťastné celkově. Zhruba je situace taková:

Ty chaty nahoře jso
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
dovolím si opravit či upřesnit a glosovat (zdroje: nahlížení do katastru, osobní zkušenosti z více j
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
ještě k tomu co je zastavěné a nezastavěné území: rozhodující je územní plán obce, v tomto případě v
          Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
no, a protože jsem sráč i já a nechci se rozhádat se svými sousedy, sousedy mých blízkých a sousedy
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Díky hlavně za za tu "legalizaci".
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Honzo a mas nejake detaily k tem puvodnim cestam co tam byly?
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Jardo, vše tam je od nás, ta skála se musela hodně očistit, po tom lízt nešlo. Plus než někdo napíše
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Jsem jeden ze spoluvlastníků onoho pozemku, klidně si tam lezte, říkam to i lidem které potkám a pta
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Minimalne jedna stara cesta tam byla, tak jaky pak "vsechno je to od nas"?!
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Bavíme se o cestách nad vodou, tam jsi určitě nevrtal. V jiné části stráně možná jo, ale o tom tu ne
        Vzkaz z Facebooku04.10.2023
Ahoj Kubo, než něco začneš psát na Lezce, ověř si informace, pak vypadáš jak lhář. Od začátku bylo v
         Re: Vzkaz z Facebooku04.10.2023
Tak nejdrvi je tam vsechno od nej, pak je tam teda neco od nekoho a vi od koho to je, pak k tomu ten
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce 04.10.2023
Vrtal jsem tam. Koho jsem se mel ptat? Pošukanejch chatařů, kterých to není? Tebe? Jaký povolení Kar
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce 05.10.2023
chatařů ten pozemek pochopitelně je. ale to pro volný průchod lesem neznamená vůbec nic (viz čl. 11
 A zase vim hovno05.10.2023
Tak jsem se zase dozvedel hovno. No nic, dik.
  Re: A zase vim hovno05.10.2023
Kdyby jsi nebyl anonym.... plus víš, kde nás téměř každou sobotu najdeš;-) To má každý z něčeho stra
   Re: A zase vim hovno05.10.2023
Honzo a co ti pomuze, ze ti reknu, ze se jmenuju Klindera? Zmeni to neco?
Mimochodem my se os
 A co na to oblastní vrcholová komise?05.10.2023
Co kdyby se k tomu vyjádřil někdo z OVK a vnesl do toho trochu světla? Udělal si tam Kareš,, údajně
  Re: A co na to oblastní vrcholová komise?06.10.2023
Pořiď si pravici rybářskou a jed si tam zalizt. Tak jsem to pochopil já, Zasrantrustra 107.
   Re: A co na to oblastní vrcholová komise?06.10.2023
No hlavně ty rybářský pravice nezvedat moc vysoko woe...!
  Re: A co na to oblastní vrcholová komise?06.10.2023
Dobrá otázka. Předseda nedávno prodělal intenzivní výcvik s flexou.
  Re: A co na to oblastní vrcholová komise?06.10.2023
Přesně, to je cíl každého boktera jako jsem já. Udělat si "soukromé hřiště" , to je přesný
   Re: A co na to oblastní vrcholová komise?08.10.2023
Honzo, promiň, ale to je pro jednu cestu takových informací, že je problém hodit to sem do diskuze,
   Re: A co na to oblastní vrcholová komise?08.10.2023
Jsem zvyklý řešit veřejné záležitosti veřejně.
    Re: A co na to oblastní vrcholová komise?09.10.2023
Pro tebe jsou veřejná věc i debaty, které by normální lidi řešili soukromě, třeba v hospodě u piva n
     Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Jestli se ti dělá špatně, obrať se prosím na jakéhosi Jardu. Ten tuto debatu rozpoutal.
      Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
ať čtu jak čtu, tak se Jarda úplně normálně zeptal, jistě netuše o temném pozadí a tajemnosti tvořen
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
A co teprve přísně tajný dodatek smlouvy, pro případ, že by Karešák narazil při vrtání cest na ropu
        Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
navrtání ropy je celkem reálné v té Davli.
         Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Nafta tam přece samovolně teče do Vltavy.
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Kdo chce tajnost uchovati,musí v tajnosti skrýti, že vlastní tajnost k uchování.
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Lukáši B. Tahle diskuze tady už byla jednou, a nejen ty už určitě víš vše, tak nechápu, proč takovýc
        Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
diskuse už jednou byla. je samozřejmě otázkou, jestli na Jardu, který se normálně slušně zeptal nere
         Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
a jinak samozřejmě souhlasím s tím, že "dělat oblast" pajcrováním a nýtováním tam, kde nej
      Kauza11.10.2023
Kdybych věděl, jaká shitstorm z toho bude, tak jsem se snad ani radši neptal, jsem netušil, že je to
     Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Přesně, mě se z Kuby Turka dělá špatně už roky. Jeho způsob vyjadřování, překrucování, manipulace...
      Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
To jsem rád, že zajímám anonyma, jako jsi Ty. Gratulky!
      Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Alespoň se podepíše, na druhy straně jestli je to upřímné nebo z důvodu sledovanosti nehodnotím. Co
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?10.10.2023
Z důvodu sledovanosti? Jakože si užije svojí minutu slávy, když si někdo přečte ty jeho dvě slavně p

 Ztracené lezečky Ludvíkov 14.09.2023
Ahoj, prosím nenašel někdo v Ludvíkově lezečky Saltic vel 42,5? Díky
 Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 15.09.2023
Jako sice lezu v 42 a salticy nemám rád ale na bouldrovce je ponosím :) dík
  Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 15.09.2023
Ten smrad z nich ti amputuje nohy, ale jak chceš:) ty je máš?
   Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 15.09.2023
Mám je já! Ale nedám, na smrad sem zvyklý mám na ten fetiš mám rád ;-). Mňam :-*
    Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 15.09.2023
Tak mi je to jedno, koho uvidím mít je na nohou, toho prostě zmlátím, násilí je zase můj fetiš :-*
     Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 17.09.2023
Dobře, ale nejezdi na Martinku, tam by sme se mohli srazit, to by zůstal po nás jen pot, krev a smra
 Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 17.09.2023
Minulý týden jsme na parkále jedny lezky našli...teď nevím, co byly za značku, ale dali jsme je na k
  Re: Ztracené lezečky Ludvíkov 17.09.2023
Díky za info. Byl jsem tam teď v úterý, ale lezky už tam nebyly..

 Cernolice11.09.2023
Vite nekdo o jakou cestu se jedna mezi Kulisou a Kominem, pres tri borhaky? Kdo a kdy delal?
 Re: Cernolice21.09.2023
  Re: Cernolice22.09.2023
Dik, ale tam to neni. Je to cesta mezi cislem 7 a 8
   Re: Cernolice22.09.2023
MOŠNIČKA 4+, Martin Mašát, Adam De Gree, 29.9.2019. Po hraně nalevo od Komínku přes 3 bh n.t.
    Re: Cernolice22.09.2023
osmimetrová cesta v Černolicích přes 3 borháky??
     Re: Cernolice23.09.2023
Bohužel... Jinak se to samozřejmě lezlo už na začátku devadesátek, kdy jsem Černolice oblézal já, a
    Re: Cernolice23.09.2023
Super, to odpovida. Dik
 Re: Cernolice21.09.2023
 Sicilia09.09.2023
Ahojte chystame sa koncom novembra na Siciliu . Viete či je tam dobré pocasie na lezenie  a či nieje vysoka pravdepodobnost dažda.
 Re: Sicilia20.10.2023
Počasí bývá méně stabilní, ale na lezení je tam skvěle. Dokonce hodně lezců přijíždí v období vánoc.
 Re: Sicilia20.10.2023
Už na nějaké koupání to nebude, ale na lezení super.

 ad Pískaři07.09.2023
chudák Pavel, nějak mu to "i" v příjmení ztvrdlo...
 Re: ad Pískaři07.09.2023
tak nevim, kliknu na odkaz a píšete, že je to vyprodané.
  Bodejť by ne,07.09.2023
dyž to skupujou spekulanti...
  Re: ad Pískaři07.09.2023
mě to normalně funguje
 Re: ad Pískaři07.09.2023
Horší by byl překlep Pískaři - Pejskaři.
  A největší peklo by bylo09.09.2023
rozbalit pod stromečkem klasiky Piskoři nebo Pyskaři...

 Kozinec04.09.2023
Ahoj, neznáte někdo kontakt na majitele pozemku skalních věží a stěn zvaných Kozinec, který se nalézá v jižním svahu nad koupalištěm v Železném Brodě. Díky Jitka
 Re: Kozinec05.09.2023
Mrkni na katastralni mapu. Tam mas jmeno vlastnika pozemku.
 Re: Kozinec05.09.2023
 Koukalky u Chotěboře - zapomenuté expresky02.09.2023
Zapomenutý materiál, nalezený v sobotu 2.9. na Medvědí, vrátím za popis. jcc128 zavinac seznam cz

 České Švýcarsko chybí?01.09.2023
Zdá se mi to, nebo na lezci chybí komplet České Švýcarsko (Kyjov, Hřensko, Jetřichovice, atd.)? Chtěl jsem si zapsat pár cest a nemůžu to najít.
 Re: České Švýcarsko chybí?01.09.2023
Ono tu moc lidí neleze :-) "oblast" je rovnou Jetřichovice / Hřensko / Kyjov a ne České Šv

 nízká lezečka29.08.2023
Ahoj,
máte někdo tip na lezečku, terá by byla šetrná na achilovky? Napadá mě něco nízkého na patě, ale klidně i "anatomicky tvarovaného". Budu kupovat nové a protože mám trochu problémy s achilovkami, chtěl bych pořídit něco, co mi bude t
 Re: nízká lezečka07.09.2023
Obávám se, že neexistuje kompromis - ještě jsem nenašla dostatečně "útočnou" lezečku, kter
  Re: nízká lezečka10.09.2023
Díky, určitě vyzkouším i něco neagresivního...
 Re: nízká lezečka08.09.2023
Na překližku bych se vůbec netrápil a koupil si prostě pohodlné lezačky a tedy klidně relativně velk
  Re: nízká lezečka08.09.2023
Přesně tak, na překližce se dá na rozdíl od skal lézt prakticky v čemkoliv i v těžších cestách. Měkk
   Re: nízká lezečka10.09.2023
hala nebo rači lazačke
  Re: nízká lezečka08.09.2023
Já si koupil jednou místo lezeček (terminus technicus) lezačky a najednou to bylo všechno na hovno.
  Re: nízká lezečka10.09.2023
no, právě že bych řekl, že mini stupů je na překližce dost... Ale trápi se nechci, raději polezu něc
   Re: nízká lezečka11.09.2023
Ty mini stupy na překližce nejsou tak mini jako na skále a hlavně jsou (kromě děr) prakticky všechny
 Re: nízká lezečka08.09.2023
jeden známý se stejným problémem přestal hledat vhodnou obuv a zcela obyčejně vzadu botu rozřízl a u
  Re: nízká lezečka10.09.2023
JJ na bolave achylovky je dobra Triop kotva ;-)
 Re: nízká lezečka12.09.2023
Ahoj, resil jsem to samé neb jsem si utrh achilovku 2* letos...

drive, pred zranenim
  Re: nízká lezečka13.09.2023
La Sportiva Mythos by mohly mít normální patu. Alespoň podle obrázku. Nelepší jsou staré lezečky s p
  Re: nízká lezečka13.09.2023
La Sportiva Mythos by mohly mít normální patu. Alespoň podle obrázku. Nelepší jsou staré lezečky s p
 Re: nízká lezečka14.09.2023
Ocun Nitro maj poměrně maličkou/nízkou patu. A jsou super pohodlný, i když na to na první pohled nev
 Re: nízká lezečka30.09.2023
LS mythos, jsou to pohodlny baletky…

1   ...   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   45   46   47   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Cesty na smetanove vyhlidce
Ahoj, neznáte někdo popisy cest pod Smetanovou vyhlídkou? Byli jsme tam lodickou a nebylo to úplně špatný lezení, navíc některý věci vypadají i nově(?) možná je to jen priejisteny. Zajímalo by mě co jsme lezly ze kdy a od koho to bylo. Na chs a skalnich oblastech jsem nic nedohledal (ale možná to neumím).
Jarda11:00:55 01.10.2023
odpovědět 
 Re: Cesty na smetanove vyhlidce
A zase ona tajná zakázaná problematická skála :-)
Kuba Turek12:34:55 01.10.2023
odpovědět 
  Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Co je na ni zakazanyho? Jako neda se tam jit shora pac si to tam ten clhapik co tam ma tu chalupu oplotil, ale to nam bylo jedno.
Jarda11:21:01 03.10.2023
odpovědět 
   Re: Cesty na smetanove vyhlidce
to je velmi zajímavý problém. v katastru jsou ony svahy "neplodná půda" a nad nimi trvalé travní porosty a les, a měl by zde fungovat tereziánský volný průchod krajinou. chatařům patří jen pozemky přímo pod chatami, a plocha okolo chat je ve společném vlastnictví chatařů - ale to z hlediska průchodnosti krajiny neznamená vůbec nic. nemůžete si ze svého lesa jen tak vyhánět houbaře.

mimochodem, oplotit si mýrnyx-týrnyx svůj pozemek není jen tak, tedy v nezastavěném území, potom je nutno vejít ve styk se stavebním úřadem a pravděpodobně získat vyjádření "ochranářů" (příslušného odboru životního prostředí). územní plán obce krňany je na internetech třeba zde: https://www.krnany.cz/ct-m enu1-item 6/ct-menu1-item21 (2 mezery)
Lukas B.14:04:57 03.10.2023
odpovědět 
    Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Lukinku, ty zas meleš sračky... prej tereziánský volný průchod krajinou :-D žiješ asi v 19. století ne? :-D
Inkvizitor14:15:48 03.10.2023
odpovědět 
     Re: Cesty na smetanove vyhlidce
di do prdele vole
14:27:52 03.10.2023
odpovědět 
     Re: Cesty na smetanove vyhlidce
§63 zákona 114/1992 Sb (o ochraně přírody a krajiny)
Lukas B.14:29:45 03.10.2023
odpovědět 
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce
jinak na tu otázku jestli žiji v 19. století - ne, ale žiji v právním státě s kontinuitou práva a lesní zákon je s malými obměnami v principu stejný od tereziánských dob (což bylo století osmnácté). žít v právním státě mi připadá docela fajn.
Lukas B.14:43:18 03.10.2023
odpovědět 
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Pekne sis ho vychutnal. Davam vysmatej like. Jinak mas samozrejme pravdu, ze ty zakony si z anglosaskyho hlediska vlastne vubec nevazi soukromyho vlastnictvi. Ale ono to je asi spravne.
caliman20:18:46 03.10.2023
odpovědět 
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Jen borci zapomínáte taky na vyjímky ...

Lesní zákon umožňuje oplocení lesa na základě výjimky, zejména, jedná-li se o lesní školky, ochranu lesních porostů před zvěří a oplocení obor nebo farmových chovů zvěře.

Je-li zbudováním oplocení sledován jiný, např. soukromý účel, je namístě iniciovat řízení o udělení výjimky z hlediska obhospodařování, případně odnětí pozemku z plnění funkcí lesa.

Např zde https://1url.cz/LuB6B oplocení lesa možné je. Nej tam BTW
Kokos22:24:29 03.10.2023
odpovědět 
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce
díky, ten odkaz to vysvětluje vyčerpávajícím způsobem, stručně a srozumitelně.
Lukas B.08:33:08 04.10.2023
odpovědět 
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Ono je to (jako vždy) maličko, resp. daleko složitější. Mimo jiné tedy: Léta zažité pěšiny, cesty apod. máš pravdu, tyto používat jako nevlastník nárok máš, ale obecný "volný průchod krajinou" přesně tak jak toto slovní spojení zní, to už je jinde. Cestu, pěšinu apod., která vede přes tvůj pozemek, mimo ZÚ uzavřít/omezit mimo ZÚ můžeš pouze se souhlasem ŽP a je tam ještě pár dalších bodů. vše se však týká pouze pohybu skrz v případě již existujících cest, pěšin apod. Pokoušet se tímto institutem vynutit si "volný pohyb" po cizím lese, louce, poli, skále, je mimo.
09:02:45 23.10.2023
odpovědět 
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Všechno, co jsi vyjmenoval, je podle zákona volně průchodné pro kohokoliv. Od naší královny Mařenky do dnešního prezidenta Petříka Pavlíka.
Kuba Turek12:24:34 23.10.2023
odpovědět 
    Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Me je prustup krajinou v tomhle pripade celkem fuk, nemas detaily k tem cestam? Od koho to tam je? Jeste se mi povedlo dohledat neco na horydoly, ze minimalne cast je od Karesaka a jeho gangu. Ale tech smeru je tam vic (lezli jsem asi dve vicedelky), tak by me zajimalo co je to za obtiznosti, ty dalsi veci vypadali tezsi.
Jarda14:42:24 03.10.2023
odpovědět 
     Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Jardo, po dohodě s chatařema nám "povolili" tam navrtat pár cest z našich koupených nýtů a borháků. Podmínka byla, že si tam můžem jít někdy jen my zalizt. Proto tam není žádný pořádný přístup,kromě použití kódu na zámku na pozemku chatařů a slanění. Zkoušeli jsme snad vše, ale neklaplo to. Nadřeli jsme se tam dost a vyndavat to opravdu nechceme, takže na to zapomeň pls. Raději nám pojď pomocí do Davle, ať to do léta po těch letech konečně doděláme. Děkuju, Honza
Karešák20:18:41 03.10.2023
odpovědět 
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Ony ty skaly jsou na soukromym pozemku tech chataru? Pokud ne tak co maji komu co povolovat?
caliman20:22:41 03.10.2023
odpovědět 
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Ono je to tam takové nešťastné celkově. Zhruba je situace taková:

Ty chaty nahoře jsou na státním, tzv. na dožití - teoreticky by se podle zákona mohly opravovat, ale už se nesmí rekonstruovat. Jenže na to každý kašle a v průběhu desetiletí se pokouší to nějak legalizovat s nadějí, že nepřijede státní buldozer a nesrovná mu boudičku se zemí.

Už vůbec nesmějí chataři omezovat nebo dokonce zakázat průchod. Jenže i na to kašlou.

Před kovidem původní uživatelé zhusta pomřeli a vytratil se trampský duch.

Během kovidu našli jakoby akceptovatelnou záminku, jak se zbavit návštěvníků a v budoucnu se pokusit o privatizaci celého prostoru. Pár blbců tam spadlo do svahu a dokonce je museli zachraňovat záchranáři. Navíc velká návštěvnost znamenala odpadky a blbci, kteří si chtěli jenom udělat selfíčko na instáč, se neobtěžovali s odnášením vlastních odpadků v batohu domů.

Klub českých turistů se chvíli s uživateli chat dohadoval o volný přístup, protože tam vedla žlutá turistická značka, ale pak rezignoval. Značka teď vede jinudy, protože v okolí je dost podobných vyhlídek a za hádky to turistům nestojí.

Pod Smetanovou vyhlídkou je skála až k vodě, která je dobře vidět z protilehlé legendární Ztracenky a frekventované turistické cesty Štěchovice - Slapy. Určitě se tady lezlo už za Kuttových dob po 2. světové válce.

Pak přišel Honza Kareš a his boys. Jak je jeho zvykem, nikoho se na nic neptal a navrtal tam vícedélky. Jenže rozumný přístup je tam právě jen seshora přes chataře a dole pomocí feráty. Teď se tváří, že je to jeho a že tam nikdo nemá lézt. Samozřejmě je to veřejné území a může tam lézt kdokoliv a kdykoliv.

Reálně tam tedy jednou za čas někdo připluje na loďce, vyleze a slaní. A musí počítat s prudícími chataři nahoře.
Kuba Turek01:18:27 04.10.2023
odpovědět 
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce
dovolím si opravit či upřesnit a glosovat (zdroje: nahlížení do katastru, osobní zkušenosti z více jiných lokalit):
1. pozemek, na kterém je skalní stěna, má mnoho vlastníků po malých podílech, a jejich jména korelují s jmény vlastníků chat. je to tzv. "neplodná půda"
2. pozemky nad stěnou jsou zemědělské, trvalé travní porosty a les. vlastnická struktura travního porostu není nepodobná pozemku pod skalami.
3. pozemky přímo pod chatama jsou "zastavěná plocha a nádvoří" a patří vlastníkům chat, čili původní historicky černé nebo aspoň dočasné stavby na pronajatém pozemku jsou legalizovány.
4. plot do dvou metrů výšky si na svém pozemku může postavit kdo chce a bez povolení, ale v zastavěném území. v nezastavěném to podléhá řízení na stavebním úřadě a vyjadřuje se minimálně místně příslušný odbor životního prostředí, a většinou též hasiči a případně další dotčené zájmy.
5. o tom, jestli bordel dělali turisté a selfíčkáři, si na základě zkušeností z jiných lokalit s problémy dovoluji pochybovat (jakkoli uznávám, že za covidu se v přírodě objevili exoti z akvaparků a nákupních center, a někdy nad jejich móresy zůstává rozum stát). typická příhoda: krásná obec nebo část obce na konci slepé silnice, nad obcí vyhlídka a na vyhlídce a pod ní je bordel a obcí tu a tam po třímetrové asfaltečce mezi ploty prosviští auto devadesátkou a v příkopu podél silničky jsou igelitky s komunálním odpadem a v potoce jsou staré pneumatiky a pračka. na obecním úřadě (a na schůzích místního okrašlovacího spolku) občané remcají, a protože jsou to trošku zbabělci (nebo minimálně nechtějí otevřeně válčit se sousedy), tak nejmenují místní puberťáky a sousedy bez popelnice, ale mluví o "turistech", výsledkem je zrušení možnosti parkování houbařů na návsi a cedule s třicítkou, ale sousedi furt rozesírají bordel a puberťáci furt létají obcí devadesátkou a chlastají na vyhlídce.

Lukas B.08:27:59 04.10.2023
odpovědět 
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce
ještě k tomu co je zastavěné a nezastavěné území: rozhodující je územní plán obce, v tomto případě volně k nahlédnutí na stránkách obce Krňany.
Lukas B.08:30:34 04.10.2023
odpovědět 
          Re: Cesty na smetanove vyhlidce
no, a protože jsem sráč i já a nechci se rozhádat se svými sousedy, sousedy mých blízkých a sousedy mých kamarádů, tak konkrétní lokality s podobnými problémy sváděnými na "turisty" si v případě diskuse na internetech nechám pro sebe.
Lukas B.08:36:58 04.10.2023
odpovědět 
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Díky hlavně za za tu "legalizaci".
Kuba Turek12:28:21 04.10.2023
odpovědět 
      Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Honzo a mas nejake detaily k tem puvodnim cestam co tam byly?
Jarda09:24:44 04.10.2023
odpovědět 
       Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Jardo, vše tam je od nás, ta skála se musela hodně očistit, po tom lízt nešlo. Plus než někdo napíše něco o mě, měl by si zjistit jak to vždy bylo a ne si něco domýšlet ...;-)
Karešák10:09:53 04.10.2023
odpovědět 
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Jsem jeden ze spoluvlastníků onoho pozemku, klidně si tam lezte, říkam to i lidem které potkám a ptají se mě na to, "soused" je dost ptáček.
Tomas11:27:10 04.10.2023
odpovědět 
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Minimalne jedna stara cesta tam byla, tak jaky pak "vsechno je to od nas"?!
14:18:16 04.10.2023
odpovědět 
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Bavíme se o cestách nad vodou, tam jsi určitě nevrtal. V jiné části stráně možná jo, ale o tom tu není řeč;-)
Karešák20:31:26 04.10.2023
odpovědět 
        Vzkaz z Facebooku
Ahoj Kubo, než něco začneš psát na Lezce, ověř si informace, pak vypadáš jak lhář. Od začátku bylo vše komunikováno s chataři ,doufali jsme, že je ukecáme i pak pro verejnost, ale nešlo to. Kdo tam vrtal předtím bez"povolení" ty cesty nahoře vím, ale o tom to není. Takže asi tak. Nechápu tě, vůbec, sorry 🙈
Honza Kareš ( lepší takhle než zahlcování Lezce, myslím )
Kuba Turek15:15:15 04.10.2023
odpovědět 
         Re: Vzkaz z Facebooku
Tak nejdrvi je tam vsechno od nej, pak je tam teda neco od nekoho a vi od koho to je, pak k tomu ten tamten nemel povoleni a Karesak ho jako mel? Asi ne, co. Ty woe.
18:34:01 04.10.2023
odpovědět 
        Re: Cesty na smetanove vyhlidce
Vrtal jsem tam. Koho jsem se mel ptat? Pošukanejch chatařů, kterých to není? Tebe? Jaký povolení Karešáku?
17:39:38 04.10.2023
odpovědět 
         Re: Cesty na smetanove vyhlidce
chatařů ten pozemek pochopitelně je. ale to pro volný průchod lesem neznamená vůbec nic (viz čl. 11 odst. 1 Listiny základních práv a svobod, podle něhož vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu*). samozřejmě žádné právo vrtat kde se komu zlíbí není nikde ukotveno, a vlastník pozemkuz to může (právem) považovat za poškozování, a může se proti tomu vymezit, požadovat odstranění a ještě nějakou kompenzaci za trvalé zničení navrch.

*) cedule "soukromý majetek, vstup zakázán" objevující se čím dál častěji a hyzdící krajinu je v českém prostředí samozřejmě nonsens. ale na druhou stranu, kdo se má vypisovat s cedulí "nevstupujte nám prosím na dvorek a zahrádku", žánop.
Lukas B.13:21:38 05.10.2023
odpovědět 
 A zase vim hovno
Tak jsem se zase dozvedel hovno. No nic, dik.
Jarda10:22:19 05.10.2023
odpovědět 
  Re: A zase vim hovno
Kdyby jsi nebyl anonym.... plus víš, kde nás téměř každou sobotu najdeš;-) To má každý z něčeho strach tady, že se většina nepodepíše???
Karešák16:49:01 05.10.2023
odpovědět 
   Re: A zase vim hovno
Honzo a co ti pomuze, ze ti reknu, ze se jmenuju Klindera? Zmeni to neco?
Mimochodem my se osobne nezname a zas tak moc se historii te (tedy asi jedne) cesty dozvedet nechci abych putoval o sobote do Davle na pokec. Na ty smetanovce uz stejne nepolezu, byla to takova vlastne nahoda, jeden den jsme to videl ze SUPu, tak jsme si rekli, ze bychom to mohli dalsi den prubnout. Fakt me nenapadlo, ze to tady vyvola takovou pomerne zbesilou diskuzi (kdyz jsem se jen zeptal o co go), takze v denicku sice nebudu mit autora, nazev, ani obtiznost a rok vzniku, ale bude k tomu tahle "vtipna" historka o "oblasti" do ktery se nesmi. Nastesti jsme meli helmu, takze i kdyby chatari hazely kameny, byli jsme celkem v bezpeci - ale podle me to teda bylo vsem jedno, ze se jim par vocasu mrcasi na skale kam asi nikdo z tech chataru nechodi - jak taky.
Jarda18:48:29 05.10.2023
odpovědět 
 A co na to oblastní vrcholová komise?
Co kdyby se k tomu vyjádřil někdo z OVK a vnesl do toho trochu světla? Udělal si tam Kareš,, údajně se svolením chatařů, soukromé hřiště, a nebo se tam prostě lézt může, nebo nemůže? Díky.
marťas21:49:29 05.10.2023
odpovědět 
  Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Pořiď si pravici rybářskou a jed si tam zalizt. Tak jsem to pochopil já, Zasrantrustra 107.
Zasrantrustra 10706:59:23 06.10.2023
odpovědět 
   Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
No hlavně ty rybářský pravice nezvedat moc vysoko woe...!
07:13:45 06.10.2023
odpovědět 
  Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Dobrá otázka. Předseda nedávno prodělal intenzivní výcvik s flexou.
K.11:34:42 06.10.2023
odpovědět 
  Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Přesně, to je cíl každého boktera jako jsem já. Udělat si "soukromé hřiště" , to je přesný opak, co přeci chceš ;-)
Těch jednání bylo hodně a ještě před vrtáním!! Rozdělali jsme i přístup od vody, ale nedodělali, nebylo to nakonec schváleno, ale vypadalo to nadějně jednu chvíli... I kdyby nebyli třeba v právu, důležitější je dobrá nálada, ne válka a to by pak nebylo. Tak jsme to tam opustili. Bylo by tam i více cest. Bohužel to nešlo :-( Na starší horní sektor se už dostat vůbec téměř nedá, plus vršek je téměř u chatek,tak o tom se bavit od začátku nemá cenu, pro info.
Jinak anonym neznamená napsat jméno a příjmení, ale i e-mail vyplnit, ať se případně dá komunikovat i mimo Lezce;-)
Pak máš i možnost tu soukromou zprávu zkopírovat a hodít ji sem, jako jistý "lezec" nedávno z FB;-))
Karešák16:28:57 06.10.2023
odpovědět 
   Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Honzo, promiň, ale to je pro jednu cestu takových informací, že je problém hodit to sem do diskuze, že bys mi to teda napsal mailem?
Jarda13:59:47 08.10.2023
odpovědět 
   Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Jsem zvyklý řešit veřejné záležitosti veřejně.
Kuba Turek22:16:54 08.10.2023
odpovědět 
    Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Pro tebe jsou veřejná věc i debaty, které by normální lidi řešili soukromě, třeba v hospodě u piva nebo mailovou/chatovou debatou dvou lidí. Ovšem jako zapřísáhlý exhibicionista, musíš všechny obtěžovat veřejným obnažováním všeho, co se kolem Tebe mihne. Občas se mi z toho dělá lehce nevolno, ale pokud Tě veřejné obnažování uspokojuje a naplňuje, tak si ho užívej!
Martin21:08:19 09.10.2023
odpovědět 
     Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Jestli se ti dělá špatně, obrať se prosím na jakéhosi Jardu. Ten tuto debatu rozpoutal.
Kuba Turek10:10:56 10.10.2023
odpovědět 
      Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
ať čtu jak čtu, tak se Jarda úplně normálně zeptal, jistě netuše o temném pozadí a tajemnosti tvoření oblastí a o tajnostech domluv s majiteli neplodné půdy toho času porostlé lesem nebo spíš skalní stepí.
Lukas B.10:51:22 10.10.2023
odpovědět 
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
A co teprve přísně tajný dodatek smlouvy, pro případ, že by Karešák narazil při vrtání cest na ropu
Petr12:03:29 10.10.2023
odpovědět 
        Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
navrtání ropy je celkem reálné v té Davli.
Lukas B.12:32:25 10.10.2023
odpovědět 
         Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Nafta tam přece samovolně teče do Vltavy.
Kuba Turek13:37:00 10.10.2023
odpovědět 
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Kdo chce tajnost uchovati,musí v tajnosti skrýti, že vlastní tajnost k uchování.
15:54:17 10.10.2023
odpovědět 
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Lukáši B. Tahle diskuze tady už byla jednou, a nejen ty už určitě víš vše, tak nechápu, proč takových komentářů. Prostě to je i přes maximální úsilí nevhodné tam lízt. V Davli to jednou bude jiné, tam je podpora maximální a cest daleko více.
Karešák16:32:34 10.10.2023
odpovědět 
        Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
diskuse už jednou byla. je samozřejmě otázkou, jestli na Jardu, který se normálně slušně zeptal nereagovat, zamachrovat s tím že už se to řešilo a ať si to vygůgluje, nebo mu normálně odpovědět.

no, Davle...asi bezproblémové, ale hnusný (jak místo, tak skála, občas to monitoruji když jedu okolo na kole).
Lukas B.18:06:34 10.10.2023
odpovědět 
         Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
a jinak samozřejmě souhlasím s tím, že "dělat oblast" pajcrováním a nýtováním tam, kde nejsme vítáni je blbost. lézt tiše nenápadně po in diánsku je něco jiného, ale je otázka, zda by to šlo (jistě ano, ale jestli mejnstrýmově?)
Lukas B.18:18:02 10.10.2023
odpovědět 
      Kauza
Kdybych věděl, jaká shitstorm z toho bude, tak jsem se snad ani radši neptal, jsem netušil, že je to taková kauza.
Jarda14:07:10 11.10.2023
odpovědět 
     Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Přesně, mě se z Kuby Turka dělá špatně už roky. Jeho způsob vyjadřování, překrucování, manipulace... to je fakt hnus.
13:54:18 10.10.2023
odpovědět 
      Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
To jsem rád, že zajímám anonyma, jako jsi Ty. Gratulky!
Kuba Turek20:40:05 10.10.2023
odpovědět 
      Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Alespoň se podepíše, na druhy straně jestli je to upřímné nebo z důvodu sledovanosti nehodnotím. Co se týká skryté identity, tak Já mám na to školení, ale co ostatní?
Pávek Petr20:49:02 10.10.2023
odpovědět 
       Re: A co na to oblastní vrcholová komise?
Z důvodu sledovanosti? Jakože si užije svojí minutu slávy, když si někdo přečte ty jeho dvě slavně podepsaný větičky?
22:27:20 10.10.2023
odpovědět 
 Foto dne:

Parný den na Kornu
 Databáze cest:
Všechny cesty (192424)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tatra nezná bratra VIIIa Hrubá Skála
W-kante V Bielatal
Blockweg III Bielatal
Nádeník 5 Milovské Perničky
Pivní Cesta VIIa Bělá U Děčína
Nově komentované:
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Hrana Tajuplného Slunce VII Bezděčín
Panu Domácímu Natruc 8+/9- Holštejn
Bakarat VIIIb Labské Údolí - Levý Břeh

 Nově v diskusi:
brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Aktuální dostupnost Obrvégry | Aktuální dostupnost Obrvégry |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: paradocs | Buď v míru kamaráde | Re: paradocs | Ú je | Re: paradocs | Re: Prosím, | Peckoffka | Re: paradocs | Re: Prosím, |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (27)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (8)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)

 Nově v inzerci:
Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1161 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1277 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1460 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1428 
 Neřeším to – lezu vše 
 1130 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi