Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07) MS juniorů (18.07)
Cesty: 1.Šindel 13081 2.Votoček 12500 3.Štípek 11869 Bouldry: 1.Trojan 11250 2.Novák 11075 3.Pochman 11075 Hory: 1.Sejbal 8251 2.Skopec 7086 3.Groš 6542
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Benchmark 8+ v Krasu 15.01.2024 Ahoj, jaké cesty se dají považovat na etalon 8+ v českém krasu?
Mohly by to být Carpe diam, Spalovač mrtvol?
A na druhém břehu Breakdance, Green trees monkeys, Criollo, Eiger, Pískové oči? Alespoň podle zápisů zde na lezci, se tu v
  Re: Benchmark 8+ v Krasu 15.01.2024 Harlinovy pohrobci, aerodrom, Starobrno
    Re: Benchmark 8+ v Krasu 16.01.2024 Českého!!
    Re: Benchmark 8+ v Krasu 16.01.2024 Aerodrom sedí, ale Harlinovi 8 (s ideálním programem i méně) a Starobrno 8-.jsou tam jiné etalony ja
      Re: Benchmark 8+ v Krasu 16.01.2024 Když už, tak - Wobenzym :D
        Re: Benchmark 8+ v Krasu 16.01.2024 Díky, a teď už bych to přesunul do Čech ;)
  Re: Benchmark 8+ v Krasu 16.01.2024 Green trees monkeys určitě nebudou etalon. Ale spíš ideální vstup do klasifikace.
Mám
    Re: Benchmark 8+ v Krasu 16.01.2024 OSP 88 na Bláže. A potvrdit kombem přes Mufi Muf a Hecíře ;) Nebo Advokátův konec na Matterhorn.
      Re: Benchmark 8+ v Krasu 16.01.2024 poctivy 9- dane za jeste poctivejsich 8+ , etalon nejetalonovatejsi :)
        Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 A co Diretka horní na Pupku?
          Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 Tak to je ten pravy etalon. Po prelezu Fotogenicke, jsem to sel zkusit a ani jsem nezkroknul.
    Re: Benchmark 8+ v Krasu 16.01.2024 Osobně si nemyslím že by nové cesty v krasu (ty které jsem lezl) měly nějak extra měkkou klasu. Ale
      Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 To určitě záleží s čím srovnáváš a i jaké roky srovnáváš.
Pro určitý přehled je fajn si vyzk
        Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 Presne tak staci si prelezt cokoliv na Blaze mezi Varahou a Unorovou a kdyby jakakoliv z tech cest b
          Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 Já bych srovnání nechal stranou, mohl bych soudit že je Korno měkké, ale taky to může být tak, že je
            Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 No to je ten problém. Pokud si řekneme, že Kobyla, Korno, Tetín je měkké a Srbsko tvrdé, kde chceš v
              Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 a čistý vosmy by nestačily? těch mě napadá mnohem víc než 8+. U těch 8+ bych dal ty Green Trees M.,
                Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 Klidně pošli tvůj pohled na čistý, budu rád že jiný úhel pohledu. A třeba se přidají jiní a něčeho s
              Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 Tak myslím že by etalonem měla být cesta s jasnou linii (king line), co nejde nijak zvlášť ojebat an
                Benchmark 8 a 8+ v Krasu 17.01.2024 Co se tyce cistejch (novejsich) osem, tak se podle me nabizi treba Akcelerace (na Kornu, asi lehci 8
                  Re: Benchmark 8 a 8+ v Krasu 17.01.2024 Jakmůže být benchmark 8 Akcelerace, když ji zmiňuješ jako lehkou?
Korsica na Kobyle je určit
                    Re: Benchmark 8 a 8+ v Krasu 18.01.2024 No budiz, mel jsem napsal, ze pro me subjektivne je asi Akcelerace typove nejsnazsi (vytrvalostni le
                Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 V podstatě tu řešíš neřešitelné, pro každého jedince je klasifikace individuální, dle jeho dispozic
                  Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 To s tou hodnotou výstupu je to pravda. Vylézt Green tree m. nebo Korsicu není pro mě nic hodnotného
                  Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 Borci, chtěl bych mít vaše starosti. Pobavil jsem se. Díky :-)
                    Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 A to se ještě nevyjádřil náš nejlepší, Fenomén.
                  Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 Vlku, díky za názor,
Nedělám si iluze že se bude někdy měnit klasifikace ve starých "kl
                    Re: Benchmark 8+ v Krasu 17.01.2024 Základním etalonem pro 8+ v Krasu je 8 velkých a jedna malá Plzeň v Hotelu U Berounky v Srbsku. Snad
                      Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 Tvl 8,5 Plzní v hotelu U Berounky je v dnešní době půl dovolený v Arcu :-)))
                        Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 etalon čistý 8: Korno - Cesta hradlařů, Srbsko Uncle Beans (nahoře neutíkat vlevo), Hlubočepy - Dědu
                          Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 Přesně to tu napsal Vlk. V lezení prostě neexistuje žádný etalon klasifikace. Lezení je tak specific
                          Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 Takže to Karešák těží blbě, když neumí vytěžit etalon. By měl jít na kurz ke Kartáčovi.
                          Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 Uncle Bens bych podepsal a Eiger na Kobyle asi taky, to je navíc pěkný a zajímavý lezení. To platí p
                          Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 Hradlari muzou bejt. Nicmene jsou nahore, kde je to tezky trochu nejasny. Navic je to jen takovej de
                            Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 To je zajímavý, že ti Korsika přijde těžší.
Pro mě je to lehká osmička a pokud se po
                              Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 No diky za feedback. Je to proste subjektivni ... Ja teda tu Korsicu letos zase parkrat zkusim. ;-)
                                Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 Jasně, srovnání s Krakonošem je těžké, je to přeci jen "pouhých" 7+. Ale nepříjemnej bould
                            Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 Za mě je Korsica nejtěžší 8 na Kobyle. Nikdy jsem ji ani nezkrokoval a cesty jako Eiger nebo Pískové
                      Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 LOL! A kdyz si das 10 hospod Novomestskem s dvema povinnejma bonusama navic, tak je z toho razem 9a!
                        Re: Benchmark 8+ v Krasu 18.01.2024 Pardon. 9c samozrejme ...
                          8+ ??? 18.01.2024 Nikdo další? Čekal jsem že se zapojí někdo z místních krasojezdců. V průvodci jsem napočítal asi 30
                            Re: 8+ ??? 18.01.2024 Myslim že subjektivně jsou zde uvaděny cesty na Tetině a Kornu dost měkký, určitě ne etalon osmiček.
                              Re: 8+ ??? 19.01.2024 Spalovac mrtvol, Prastara - lehci, Bile ticho - lehci ale pecka, Pohadka na hrane, V. Praskla guma,
                            Re: 8+ ??? 19.01.2024 A co kdyby jsi už s tím přestal?
                              Re: Klasifikace Kras 19.01.2024 Díky za relevantní názory. Je mi líto že není o diskuzi příliš zájem. Ti, kteří k tomu mají co říct,
                                Re: Klasifikace Kras 20.01.2024 Možná se už nikomu nechce psat znova, co napsal Vlk. A jestli hledáš nějakej etalon něčeho, tak začn
                                  Re: Klasifikace Kras 20.01.2024 Dobrej příklad. Palec hore. Bohužel taková je doba každý dnes chce vše kvantifikovat, unifikovat a s
                                Re: Klasifikace Kras 20.01.2024 Jane Podhorsky...zacatek byl normalni, ale kdyz pak stale vsechny odpovedi shazujes a stale hledas s
                                  Re: Klasifikace Kras 20.01.2024 On když si člověk ty cesty i vyleze, a nejenom zapíše, tak se pak nemusí ptát, jaký jsou :D
                                  Re: Klasifikace Kras 21.01.2024 Děkuju všem za komentáře, mějte se fajn :-)
                                    Re: Klasifikace Kras 21.01.2024 A čeho ses nakonec dobral, mudrlante? :D
Lanzarote 10.01.2024 Ahoj, nevíte jak je to s lezením na ostrově Lanzarote? Nikde jsem toho moc nenašel a ani na thecraig.com nic moc není, jen to, že je spousta oblastí uzavřených. Díkes F.
  Re: Lanzarote 11.01.2024 Taky by mě to zajímalo, vím že na Tenerife a Gran Canaria se lze hodně. O Lanzarote jsem neslyšel.
    Re: Lanzarote 11.01.2024 Projeli jsme před nedávnem celý ostrov a nikde jsem nic k lezení neviděl.
      Re: Lanzarote 14.01.2024 Je tam jedna oblastička na bouldering lokálního charakteru, pěkné zpestření např. od surfování. Obla
Záchranná akce 09.01.2024 V minulých dnech se v rakouském tisku objevila noticka, že záchranáři sundávali v hustém sněžení 3 české horolezce (pár 40 let + muž 57 let) z jižní stěny Grossglockneru. Slaňovali k ním z Kleinglockneru. Neznáte je někdo? Nevíte jakou cestu lezli?
  Re: Záchranná akce 09.01.2024 znám a byl to prvovýstup... už to proběhlo na fb
    Re: Záchranná akce 09.01.2024 fb nemám ale říkal jsem si, že se mohlo jednat o cestu Südwand nebo nějaký prvovýstup jižní stěnou,
  Re: pojisteni na výškařinu 06.01.2024 Byl jsem pracovně výškově ve Střední emerice. Na 6 týdnů to vyšlo 4900Kč, zdravotní 4mil USD, pojist
    Re: pojisteni na výškařinu 07.01.2024 velmi správný postřeh. jedna věc je mít pojištění, druhá věc je dočkat se nějakého podstatnějšího pl
  Re: pojisteni na výškařinu 07.01.2024 Obehni si s poptavkou 2-3 pojistovny a budes mit predstavu.
Praci zdar
Jak velký batoh do hor? 20.12.2023 Ahoj. Jeden skromný dotaz. Jak velký bágl je za Vás ideální na jednodenní, dvoudenní útok na kopec? Chci si kupovat a nevím jestli mi postačí 40l. Díky za názory.
  Re: Jak velký batoh do hor? 20.12.2023 Obecně pokud se umíš zabalit tak úplně v pohodě. Jestli taháš pětikilovej stan a hafo zbytečností ta
    Re: Jak velký batoh do hor? 20.12.2023 když jsi zavilej softmover, tak s čtyřicítkou batohem vylezeš pětku (ne každou). s osmdesátkou budeš
  Re: Jak velký batoh do hor? 20.12.2023 Jo, to je myslím dobrá velikost.
  Re: Jak velký batoh do hor? 20.12.2023 Deuter Guide 35+ (takže reálně 40 litrů) právě po 17 letech zahazuji. Stačil na úplně všechno lezení
  Re: Jak velký batoh do hor? 20.12.2023 Deuter Guide 35+ (takže reálně 40 litrů) právě po 17 letech zahazuji. Stačil na úplně všechno lezení
    Re: Jak velký batoh do hor? 20.12.2023 no nevim, co stačí turku, nemusí stačit člověku. my empirici to řešíme tak, že si cvičně nahážem na
      Re: Jak velký batoh do hor? 20.12.2023 Tohle přesně mě napadlo a čekal jsem kdo se chytí. KT překvapil, Deuter bych u něj nečekal. Pamatova
        Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 k tématu lidl, dekáč, asijská tržnice - něco kupovat v supráčích a podezřelých špeluňkách vlastně vů
          Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 Zrovna žralok na botě je problém i těch nejznačkovějších bot.. Polyuretan a hydrolýza, nic nic a naj
        Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 Pro naprostou většinu lidí na naprosto většinu akcí je Lidl a Dekáč ideální volbou značky. I pro mě.
          Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 Ještě lepší pro většinu lidí a aktivit je Ikea. Tam prodávají tašku, která je nejen levná a lehká, a
            Re: Jak velký batoh do hor? 22.12.2023 Že bych třeba pod skalami přespával? A spacáky přestal vyrábět Eugen Freud asi tak před 30 lety, tak
        Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 Pro naprostou většinu lidí na naprosto většinu akcí je Lidl a Dekáč ideální volbou značky. I pro mě.
          Re: Jak velký batoh na stěnu 21.12.2023 Když jdu na stěnu, tak mi stačí nákupní taška styl Hypernova nebo styl Ikea, dále backory z večerky,
          Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 Tak pádlo nebo lezačky bych si fakt v Lidlu nebo dekatlonu nekoupil. Tak chudej zatím fakt nejsem.
            Re: Jak velký batoh do hor? 22.12.2023 Lezečky mají v Dekáči pro rekreační použití dobrý, což pro 90 % lezců úplně dostačuje. Jak je to s p
              Re: Jak velký batoh do hor? 22.12.2023 Znám dva lezce, kteří si koupili v dekáči lezačky. Oba lezou lezou nic moc. Oba na lezačky sice nadá
                Re: Jak velký batoh do hor? 22.12.2023 příště svým známým poraď, ať zkusí lezečky. Lezačky jsou na lezání a to je úplně jinej sport, to bud
                Re: Jak velký batoh do hor? 22.12.2023 Proč na ně nadávají? Já zase znám pár lidi, kteří jsou spokojení s různými modely od Simondu z Dekáč
                  Re: Jak velký batoh do hor? 22.12.2023 S lezením do šestek bych jim doporučil kopačky s uřezanými špunty.
Jsou ještě o dost levnějš
                  Re: Jak velký batoh do hor? 25.12.2023 Protože jsou horší než jejich předchozí lezačky.
                Re: Jak velký batoh do hor? 23.12.2023 Kdo už něco vylezl ví, že o lezeckach to není. Když seš kopyto, nepomůžou ti ani Sgarby za 4tis. Já
                  Re: Jak velký batoh do hor? 25.12.2023 Tak za mě to v lezačkách je. Sice když jsem kopyto, tak nevylezeš moc těžkou cestu. Ale pokud lízt u
            Re: Jak velký batoh do hor? 27.12.2023 Proc nicit drahe lezecky na stene, lepe koupit v decathlonu levnejsi jsou sice trochu horsi nez dobr
              Re: Jak velký batoh do hor? 04.01.2024 Je to sice značně individuální, nicméně lezení je technicky náročný sport založený především na kval
            Re: Jak velký batoh do hor? 04.01.2024 Tak třeba zrovna Simondy do dekáče šijou normálně v Ocůnu... a takhle to je z vetišnou privatních br
      Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 Stereometrii jsme probírali až na zeměměřické průmyslovce. Ale stejně si myslím, že mi všechny ty př
  Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 Tupilak 37+ mi stačí na všechny horské akce, včetně zimních a vícedenních. Předtím jsem měl Alpine L
    Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 klíčové objemné krámy v batohu jsou spacák a karimatka. karimatka se samozřejmě dává zvenku (není-li
      Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 Víš, jak poznáš Čecha v Alpách? Má velký batoh. Ano, starý vtip, ovšem nadčasový. V létě Guide 35+ a
        Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 Jo, to sedí, velká krysa = češi :D
Millet prolighter 38+10 a naprosto mi vyhovuje.
          Re: Jak velký batoh do hor? 23.12.2023 ProLighter je masakr, když vše povolíš je to spíš regulerní 6+20l :-D, já používám na víkendovky Mil
            Re: Jak velký batoh do hor? 27.12.2023 Cože, 6+20 ???
        Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 ano, to je jedna z nevýhod lezení s děvčaty. nejseš (tolik) tlačenej do výkonu, jseš pochválenej za
          2 jednou ranou 23.12.2023 Odnesla matroš a navíc jsi utnul její kydy = ideál...
        Re: Jak velký batoh do hor? 02.01.2024 Taky mám letitého guida (cca 15let), zatím stále drží, ale morálně je již za zenitem. Koukal jsem po
      Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 Spacák Koteka 290 moc místa nezabere a zkrácenou tenkou karimatku cpu taky radši dovnitř, zvenku pře
      Re: Jak velký batoh do hor? 21.12.2023 Komíny se lezou nejlíp s karimatkou napříč přes batoh. Funguje to jako kinderkopf a nemusíš se pak z
        Re: Jak velký batoh do hor? 22.12.2023 obecně spárokomíny jsou většinou k posrání i bez batohu, a s jakýmkoli batohem představují pravé pek
          Re: Jak velký batoh do hor? 26.12.2023 Ahoj diky vsem za dobre rady. PS uzijte pristi rok ve zdravi jak na kopcích tak i na písečku.
          Re: Jak velký batoh do hor? 26.12.2023 Ahoj diky vsem za dobre rady. PS uzijte pristi rok ve zdravi jak na kopcích tak i na písečku.
Vklíněnce na pískovci 19.12.2023 V podcastu Nadzemí, kde byl hostem T. Pilka zaznělo, že do Moravského Pískovce je ok zakládat vklíněnce... opravdu je ten pískovec tam tak tvrdý, že mu vklíněnce (a pády do nich) neublíží?
  Re: Vklíněnce na pískovci 19.12.2023 Podívej se na horosvaz.cz
  Re: Vklíněnce na pískovci 19.12.2023 Pokud je to Svišťova věta, tak samozřejmě ano. Málokdo to tam zná líp. Třeba na Kozlovi byly normáln
  Re: Vklíněnce na pískovci 19.12.2023 Ne.
Viz průvodce Moravské skály, 1. díl (Východní Morava, aktuálně poslední, vydaný 2018), st
    Re: Vklíněnce na pískovci 19.12.2023 Jak píšu níž, dřív to tak nebylo. Horveti by ti popovídali ;-). Teď už ale vlastně není důvod, ve sm
  Re: Vklíněnce na pískovci 19.12.2023 Nelze takto generalizovat. Jsou skalky, kde je to ok. Jsou skalky, kde to ok neni. A proto je to glo
  Re: Vklíněnce na pískovci 19.12.2023 Ano je, když sem začínal, tak se tak i jistilo (s posvědcením tehdejšího předsedy Vaška Tichavského)
    Re: Vklíněnce na pískovci 19.12.2023 že je někde na písku skoba, to ještě neznamená, že je písek tvrdý. Viděl jsem skoby v Ádru, v Sasku
      Re: Vklíněnce na pískovci 19.12.2023 Čechy sou jiná, třeba Lukov a Džková a Skalný je fest beton, on to totiž není ani moc písek, spíš sl
        Re: Vklíněnce na pískovci 19.12.2023 A nepolemizuju, ale popisuju realitu co tu byla dřiv...
        Re: Vklíněnce na pískovci 19.12.2023 A nepolemizuju, ale popisuju realitu co tu byla dřiv...
    Re: Vklíněnce na pískovci 19.12.2023 Skoby se při lezení na Moravských pískovcích opakovaně netloukly nikdy, byla to jen záležitost jiště
    Re: Vklíněnce na pískovci 20.12.2023 Tak nevím, kde jsme v roce 2002 v průvodci řešili Mg na píscích. Pokud se pamamtuji řešilo se pouze
  Re: Vklíněnce na pískovci 20.12.2023 Třeba pískovec v Annotu je na vklíněnce tvrdý dost.
    Re: Vklíněnce na pískovci 20.12.2023 Když už jsi zmínil Annot, co bouldery tam? Znáš nebo někdo jinej? Případně nějaký tipy, co se tam ho
      Re: Vklíněnce na pískovci 20.12.2023 na bouldrování v Annotu jsou stránky s průvodcem i fotkami od místňáků. Hledej
Co se
trenink/metodika pro alpinismus 19.12.2023 Ahoj.
je tu jeste nekdo (nebo o nekom vite), kdo pro horske sporty trenuje metodicky na zaklade maffetona (tj. uphillathlete ci evoke endurance)? Anebo by rad komplexni pripravu, ale pro nedostatek materialu v CZ nevi jak?
.. ptam se
  Re: trenink/metodika pro alpinismus 19.12.2023 Já teda nepotrebuju.
  Re: trenink/metodika pro alpinismus 19.12.2023 Kdyby bylo víc času, tak ano
Dlaha na poutko A1 18.12.2023 Ahoj, nevíte někdo, kde se dá koupit dlaha na zafixování poutka A1? Popř. vyráběl si ji někdo? Můžete doporučit nějakou termoplastickou desku na výrobu custom-made dlahy? Rád kus desky i odkoupil - našel jsem jen balení 25 kusů...
Skialpy v lyžařském středisku 12.12.2023 Ahoj všem,
můžete mi doporučit nějaké lyžařské středisko v Rakousku, kde se dá i kolem sjezdovek pěkně chodit na skialpech?
Pojedeme s partou část sjezdovky, část by si chtěla zkusit skialpy, ideálka at si sjezdaří jezdí, na skialpech si v
  Re: Skialpy v lyžařském středisku 12.12.2023 Stubai, Sölden, Pitztal, Mallnitz .. s opatrností při okraji sjezdovky asi všude
    Re: Skialpy v lyžařském středisku 12.12.2023 urolbované trasy pro výstup na pásech jsou standardem v téměř každém středisku. takže kamkoli.
  Re: Skialpy v lyžařském středisku 12.12.2023 Je to těsně za rakouskými hranicemi v Julských Alpách v Itálii: Sella Nevea (obvykle nejvíce prašanu
    Re: Skialpy v lyžařském středisku 12.12.2023 nejsem si úplně jistý, jestli byl dotaz na freeride ráj tohoto typu.
      Re: Skialpy v lyžařském středisku 12.12.2023 Obě střediska využívají (jak v článcích píšu) nejen freeridisti, ale také fitnesáci. Prostě ti, kteř
  Re: Skialpy v lyžařském středisku 12.12.2023 jinak k poslední větě: "povolení" ve smyslu krnapu nebo tanapu je v alpských zemích docela
    Re: Skialpy v lyžařském středisku 12.12.2023 Díky moc všem,
já si rád zalyžuju i mimo sjezdovky takže kombinace z udolí po vyrolbované ce
      Re: Skialpy v lyžařském středisku 13.12.2023 jo takhle s tím povolením a legalitou jsi to mslel - s ťapáním nahoru přímo po okraji urolbované sje
  Re: Skialpy v lyžařském středisku 12.12.2023 Treba Alpbach (marketingove Skijuwel) v Kitzbühelkach. Jsou tam jak moznosti vybehnout kolem sjezdov
    Re: Skialpy v lyžařském středisku 12.12.2023 Lenko díky moc tohle přesně vypadá dobře a v tomhle udolí jsem ještě nebyl a uvítm něco mín turistic
    Re: Skialpy v lyžařském středisku 12.12.2023 Když prší, vodák se raduje.
    Re: Skialpy v lyžařském středisku 13.12.2023 skijuwel je fakt dobrej, mnohem lepší než sousední mnohem větší a provařenější brixental, méně lidí,
      Re: Skialpy v lyžařském středisku 14.12.2023 Se odvazim oponovat: vyhodou Alpbachu je take to, ze silnice z udoli neni prilis strma a bez serpent
        Re: Skialpy v lyžařském středisku 15.12.2023 ale možná trošku jo:). ale wildschönau je úžasná vždycky tak do jedenácti ta široká karvovací červen
          Re: Skialpy v lyžařském středisku 15.12.2023 To neznam, ja vzdy carvuju od a zpet k Schönangeralm ;).
Klasa krátkých sportovek vs Bouldery 11.12.2023 Nemáte někdo nějakého průvodce nebo klidně osobní nákres, který líp mapuje bouldery na Stránské skále v Brně? Na javaanes je jich jen pár, v knižních průvodcích jsou tam popsané spíš póvl směry, a ne bouldery. My co tam s kamarády chodíme, tak tam toho má
  Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery 11.12.2023 Víš co, strč si ty svoje bouldry do prdele..
    Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery 11.12.2023 vskutku originální názor.
  Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery 11.12.2023 něco málo je i na goat.cz ale to sou taky spíš starší věci
se buď domluv s lidma z javanees n
  Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery 11.12.2023 něco málo je i na goat.cz ale to sou taky spíš starší věci
se buď domluv s lidma z javanees n
    Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery 11.12.2023 Díky za nápady. To, co je na goat je ještě méně kompletní verze toho, co je v knize Moravské skály
  Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery 11.12.2023 Omlouvám se, titulek vlákna měl být "průvodce pro Stránskou skálu".
  Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery 11.12.2023 něco málo je i na goat.cz ale to sou taky spíš starší věci
se buď domluv s lidma z javanees n
  Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery 11.12.2023 Řekl bych, že většina boulderů byla vymyšlena a přelezena už v osmdesátkách, když jsi měl tehdy třeb
1
...
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
44
...
2263
pojisteni na výškařinu Ahoj,
můžete mi prosím doporučit dobrou pojistku obecné a profesní odpovědnosti. Dělám výškařinu rok a do těď jsem na to tak nějak kašlal, ale na další velkou zakázu v cizině to po mě klient vyžaduje.
Díky moc za rady Roman 19:48:05 05.01.2024odpovědět
  Re: pojisteni na výškařinu Byl jsem pracovně výškově ve Střední emerice. Na 6 týdnů to vyšlo 4900Kč, zdravotní 4mil USD, pojistka zodpovědnosti 600 tisíc USD. Dal jsem si Českou pojištovnu. Územní rozsah: Svět. Typ cesty: Turistika / Práce / Sport. Ale věřím, že pro Evropu to půjde levněji. Např. velmi podobný rozsah pro Gruzii byl myslím cca 1000Kč. I když - přiznám se, že jsem měl lehce stažený zadek, jak by to bylo s plněním. Vím, jak se jiná pojišťovna cukala a jak dlouho to trvalo u kamaráda, když omylem vjel plošinou na nepojízdný chodník ze zámkové dlažby, který bylo nutné znova předláždit. A to se jednalo "jen" o Slovensko. 22:05:44 06.01.2024odpovědět
    Re: pojisteni na výškařinu velmi správný postřeh. jedna věc je mít pojištění, druhá věc je dočkat se nějakého podstatnějšího plnění - a na to je obecně potřeba "vést šanon" a mít, vytvářet a zakládat papíry (a v cizí zemi ještě vědět jaké). punkerovi co má akorát průkazku a tu a tam se podepíše do cizího deníku nikdo nic nedá. Lukas B. 08:53:41 07.01.2024odpovědět
  Re: pojisteni na výškařinu Obehni si s poptavkou 2-3 pojistovny a budes mit predstavu.
Praci zdar K.H. 20:18:06 07.01.2024odpovědět
Reklama:
Foto dne:
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: