LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRůVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Zakládej jenom tutový jištění, neser se s blbejma smyčkama a lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Štípek 11869
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 8251
2.Skopec 7086
3.Groš 6542

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231359 cest
Nové přelezy:
Královna O 7C
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+

Stěny
Gejzír - Karlovy Vary
Stěna Kopřivnice - Kopřivnice
Družba boulder - Ostrava Poruba

Prodejny
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
HUDYsport - Hřensko
bart´s port - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Benchmark 8+ v Krasu15.01.2024
Ahoj, jaké cesty se dají považovat na etalon 8+ v českém krasu?

Mohly by to být Carpe diam, Spalovač mrtvol?
A na druhém břehu Breakdance, Green trees monkeys, Criollo, Eiger, Pískové oči? Alespoň podle zápisů zde na lezci, se tu v
 Re: Benchmark 8+ v Krasu15.01.2024
Harlinovy pohrobci, aerodrom, Starobrno
  Re: Benchmark 8+ v Krasu16.01.2024
Českého!!
  Re: Benchmark 8+ v Krasu16.01.2024
Aerodrom sedí, ale Harlinovi 8 (s ideálním programem i méně) a Starobrno 8-.jsou tam jiné etalony ja
   Re: Benchmark 8+ v Krasu16.01.2024
Když už, tak - Wobenzym :D
    Re: Benchmark 8+ v Krasu16.01.2024
Díky, a teď už bych to přesunul do Čech ;)
 Re: Benchmark 8+ v Krasu16.01.2024
Green trees monkeys určitě nebudou etalon. Ale spíš ideální vstup do klasifikace.

Mám
  Re: Benchmark 8+ v Krasu16.01.2024
OSP 88 na Bláže. A potvrdit kombem přes Mufi Muf a Hecíře ;) Nebo Advokátův konec na Matterhorn.
   Re: Benchmark 8+ v Krasu16.01.2024
poctivy 9- dane za jeste poctivejsich 8+ , etalon nejetalonovatejsi :)
    Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
A co Diretka horní na Pupku?
     Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
Tak to je ten pravy etalon. Po prelezu Fotogenicke, jsem to sel zkusit a ani jsem nezkroknul.
  Re: Benchmark 8+ v Krasu16.01.2024
Osobně si nemyslím že by nové cesty v krasu (ty které jsem lezl) měly nějak extra měkkou klasu. Ale
   Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
To určitě záleží s čím srovnáváš a i jaké roky srovnáváš.
Pro určitý přehled je fajn si vyzk
    Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
Presne tak staci si prelezt cokoliv na Blaze mezi Varahou a Unorovou a kdyby jakakoliv z tech cest b
     Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
Já bych srovnání nechal stranou, mohl bych soudit že je Korno měkké, ale taky to může být tak, že je
      Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
No to je ten problém. Pokud si řekneme, že Kobyla, Korno, Tetín je měkké a Srbsko tvrdé, kde chceš v
       Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
a čistý vosmy by nestačily? těch mě napadá mnohem víc než 8+. U těch 8+ bych dal ty Green Trees M.,
        Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
Klidně pošli tvůj pohled na čistý, budu rád že jiný úhel pohledu. A třeba se přidají jiní a něčeho s
       Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
Tak myslím že by etalonem měla být cesta s jasnou linii (king line), co nejde nijak zvlášť ojebat an
        Benchmark 8 a 8+ v Krasu17.01.2024
Co se tyce cistejch (novejsich) osem, tak se podle me nabizi treba Akcelerace (na Kornu, asi lehci 8
         Re: Benchmark 8 a 8+ v Krasu17.01.2024
Jakmůže být benchmark 8 Akcelerace, když ji zmiňuješ jako lehkou?
Korsica na Kobyle je určit
          Re: Benchmark 8 a 8+ v Krasu18.01.2024
No budiz, mel jsem napsal, ze pro me subjektivne je asi Akcelerace typove nejsnazsi (vytrvalostni le
        Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
V podstatě tu řešíš neřešitelné, pro každého jedince je klasifikace individuální, dle jeho dispozic
         Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
To s tou hodnotou výstupu je to pravda. Vylézt Green tree m. nebo Korsicu není pro mě nic hodnotného
         Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
Borci, chtěl bych mít vaše starosti. Pobavil jsem se. Díky :-)
          Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
A to se ještě nevyjádřil náš nejlepší, Fenomén.
         Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
Vlku, díky za názor,
Nedělám si iluze že se bude někdy měnit klasifikace ve starých "kl
          Re: Benchmark 8+ v Krasu17.01.2024
Základním etalonem pro 8+ v Krasu je 8 velkých a jedna malá Plzeň v Hotelu U Berounky v Srbsku. Snad
           Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
Tvl 8,5 Plzní v hotelu U Berounky je v dnešní době půl dovolený v Arcu :-)))
            Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
etalon čistý 8: Korno - Cesta hradlařů, Srbsko Uncle Beans (nahoře neutíkat vlevo), Hlubočepy - Dědu
             Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
Přesně to tu napsal Vlk. V lezení prostě neexistuje žádný etalon klasifikace. Lezení je tak specific
             Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
Takže to Karešák těží blbě, když neumí vytěžit etalon. By měl jít na kurz ke Kartáčovi.
             Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
Uncle Bens bych podepsal a Eiger na Kobyle asi taky, to je navíc pěkný a zajímavý lezení. To platí p
             Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
Hradlari muzou bejt. Nicmene jsou nahore, kde je to tezky trochu nejasny. Navic je to jen takovej de
              Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
To je zajímavý, že ti Korsika přijde těžší.

Pro mě je to lehká osmička a pokud se po
               Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
No diky za feedback. Je to proste subjektivni ... Ja teda tu Korsicu letos zase parkrat zkusim. ;-)
                Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
Jasně, srovnání s Krakonošem je těžké, je to přeci jen "pouhých" 7+. Ale nepříjemnej bould
              Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
Za mě je Korsica nejtěžší 8 na Kobyle. Nikdy jsem ji ani nezkrokoval a cesty jako Eiger nebo Pískové
           Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
LOL! A kdyz si das 10 hospod Novomestskem s dvema povinnejma bonusama navic, tak je z toho razem 9a!
            Re: Benchmark 8+ v Krasu18.01.2024
Pardon. 9c samozrejme ...
             8+ ???18.01.2024
Nikdo další? Čekal jsem že se zapojí někdo z místních krasojezdců. V průvodci jsem napočítal asi 30
              Re: 8+ ???18.01.2024
Myslim že subjektivně jsou zde uvaděny cesty na Tetině a Kornu dost měkký, určitě ne etalon osmiček.
               Re: 8+ ???19.01.2024
Spalovac mrtvol, Prastara - lehci, Bile ticho - lehci ale pecka, Pohadka na hrane, V. Praskla guma,
              Re: 8+ ???19.01.2024
A co kdyby jsi už s tím přestal?
               Re: Klasifikace Kras19.01.2024
Díky za relevantní názory. Je mi líto že není o diskuzi příliš zájem. Ti, kteří k tomu mají co říct,
                Re: Klasifikace Kras20.01.2024
Možná se už nikomu nechce psat znova, co napsal Vlk. A jestli hledáš nějakej etalon něčeho, tak začn
                 Re: Klasifikace Kras20.01.2024
Dobrej příklad. Palec hore. Bohužel taková je doba každý dnes chce vše kvantifikovat, unifikovat a s
                Re: Klasifikace Kras20.01.2024
Jane Podhorsky...zacatek byl normalni, ale kdyz pak stale vsechny odpovedi shazujes a stale hledas s
                 Re: Klasifikace Kras20.01.2024
On když si člověk ty cesty i vyleze, a nejenom zapíše, tak se pak nemusí ptát, jaký jsou :D
                 Re: Klasifikace Kras21.01.2024
Děkuju všem za komentáře, mějte se fajn :-)
                  Re: Klasifikace Kras21.01.2024
A čeho ses nakonec dobral, mudrlante? :D

 Lanzarote10.01.2024
Ahoj, nevíte jak je to s lezením na ostrově Lanzarote? Nikde jsem toho moc nenašel a ani na thecraig.com nic moc není, jen to, že je spousta oblastí uzavřených. Díkes F.
 Re: Lanzarote11.01.2024
Taky by mě to zajímalo, vím že na Tenerife a Gran Canaria se lze hodně. O Lanzarote jsem neslyšel.
  Re: Lanzarote11.01.2024
Projeli jsme před nedávnem celý ostrov a nikde jsem nic k lezení neviděl.
   Re: Lanzarote14.01.2024
Je tam jedna oblastička na bouldering lokálního charakteru, pěkné zpestření např. od surfování. Obla

 Záchranná akce09.01.2024
V minulých dnech se v rakouském tisku objevila noticka, že záchranáři sundávali v hustém sněžení 3 české horolezce (pár 40 let + muž 57 let) z jižní stěny Grossglockneru. Slaňovali k ním z Kleinglockneru. Neznáte je někdo? Nevíte jakou cestu lezli?
 Re: Záchranná akce09.01.2024
znám a byl to prvovýstup... už to proběhlo na fb
  Re: Záchranná akce09.01.2024
fb nemám ale říkal jsem si, že se mohlo jednat o cestu Südwand nebo nějaký prvovýstup jižní stěnou,
 Re: Záchranná akce09.01.2024
 Re: Záchranná akce10.01.2024
 pojisteni na výškařinu05.01.2024
Ahoj,
můžete mi prosím doporučit dobrou pojistku obecné a profesní odpovědnosti. Dělám výškařinu rok a do těď jsem na to tak nějak kašlal, ale na další velkou zakázu v cizině to po mě klient vyžaduje.
Díky moc za rady
 Re: pojisteni na výškařinu06.01.2024
Byl jsem pracovně výškově ve Střední emerice. Na 6 týdnů to vyšlo 4900Kč, zdravotní 4mil USD, pojist
  Re: pojisteni na výškařinu07.01.2024
velmi správný postřeh. jedna věc je mít pojištění, druhá věc je dočkat se nějakého podstatnějšího pl
 Re: pojisteni na výškařinu07.01.2024
Obehni si s poptavkou 2-3 pojistovny a budes mit predstavu.
Praci zdar

 Jak velký batoh do hor?20.12.2023
Ahoj. Jeden skromný dotaz. Jak velký bágl je za Vás ideální na jednodenní, dvoudenní útok na kopec? Chci si kupovat a nevím jestli mi postačí 40l. Díky za názory.
 Re: Jak velký batoh do hor?20.12.2023
Obecně pokud se umíš zabalit tak úplně v pohodě. Jestli taháš pětikilovej stan a hafo zbytečností ta
  Re: Jak velký batoh do hor?20.12.2023
když jsi zavilej softmover, tak s čtyřicítkou batohem vylezeš pětku (ne každou). s osmdesátkou budeš
 Re: Jak velký batoh do hor?20.12.2023
Jo, to je myslím dobrá velikost.
 Re: Jak velký batoh do hor?20.12.2023
Deuter Guide 35+ (takže reálně 40 litrů) právě po 17 letech zahazuji. Stačil na úplně všechno lezení
 Re: Jak velký batoh do hor?20.12.2023
Deuter Guide 35+ (takže reálně 40 litrů) právě po 17 letech zahazuji. Stačil na úplně všechno lezení
  Re: Jak velký batoh do hor?20.12.2023
no nevim, co stačí turku, nemusí stačit člověku. my empirici to řešíme tak, že si cvičně nahážem na
   Re: Jak velký batoh do hor?20.12.2023
Tohle přesně mě napadlo a čekal jsem kdo se chytí. KT překvapil, Deuter bych u něj nečekal. Pamatova
    Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
k tématu lidl, dekáč, asijská tržnice - něco kupovat v supráčích a podezřelých špeluňkách vlastně vů
     Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
Zrovna žralok na botě je problém i těch nejznačkovějších bot.. Polyuretan a hydrolýza, nic nic a naj
    Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
Pro naprostou většinu lidí na naprosto většinu akcí je Lidl a Dekáč ideální volbou značky. I pro mě.
     Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
Ještě lepší pro většinu lidí a aktivit je Ikea. Tam prodávají tašku, která je nejen levná a lehká, a
      Re: Jak velký batoh do hor?22.12.2023
Že bych třeba pod skalami přespával? A spacáky přestal vyrábět Eugen Freud asi tak před 30 lety, tak
    Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
Pro naprostou většinu lidí na naprosto většinu akcí je Lidl a Dekáč ideální volbou značky. I pro mě.
     Re: Jak velký batoh na stěnu 21.12.2023
Když jdu na stěnu, tak mi stačí nákupní taška styl Hypernova nebo styl Ikea, dále backory z večerky,
     Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
Tak pádlo nebo lezačky bych si fakt v Lidlu nebo dekatlonu nekoupil. Tak chudej zatím fakt nejsem.
      Re: Jak velký batoh do hor?22.12.2023
Lezečky mají v Dekáči pro rekreační použití dobrý, což pro 90 % lezců úplně dostačuje. Jak je to s p
       Re: Jak velký batoh do hor?22.12.2023
Znám dva lezce, kteří si koupili v dekáči lezačky. Oba lezou lezou nic moc. Oba na lezačky sice nadá
        Re: Jak velký batoh do hor?22.12.2023
příště svým známým poraď, ať zkusí lezečky. Lezačky jsou na lezání a to je úplně jinej sport, to bud
        Re: Jak velký batoh do hor?22.12.2023
Proč na ně nadávají? Já zase znám pár lidi, kteří jsou spokojení s různými modely od Simondu z Dekáč
         Re: Jak velký batoh do hor?22.12.2023
S lezením do šestek bych jim doporučil kopačky s uřezanými špunty.
Jsou ještě o dost levnějš
         Re: Jak velký batoh do hor?25.12.2023
Protože jsou horší než jejich předchozí lezačky.
        Re: Jak velký batoh do hor?23.12.2023
Kdo už něco vylezl ví, že o lezeckach to není. Když seš kopyto, nepomůžou ti ani Sgarby za 4tis. Já
         Re: Jak velký batoh do hor?25.12.2023
Tak za mě to v lezačkách je. Sice když jsem kopyto, tak nevylezeš moc těžkou cestu. Ale pokud lízt u
      Re: Jak velký batoh do hor?27.12.2023
Proc nicit drahe lezecky na stene, lepe koupit v decathlonu levnejsi jsou sice trochu horsi nez dobr
       Re: Jak velký batoh do hor?04.01.2024
Je to sice značně individuální, nicméně lezení je technicky náročný sport založený především na kval
      Re: Jak velký batoh do hor?04.01.2024
Tak třeba zrovna Simondy do dekáče šijou normálně v Ocůnu... a takhle to je z vetišnou privatních br
   Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
Stereometrii jsme probírali až na zeměměřické průmyslovce. Ale stejně si myslím, že mi všechny ty př
 Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
Tupilak 37+ mi stačí na všechny horské akce, včetně zimních a vícedenních. Předtím jsem měl Alpine L
  Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
klíčové objemné krámy v batohu jsou spacák a karimatka. karimatka se samozřejmě dává zvenku (není-li
   Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
Víš, jak poznáš Čecha v Alpách? Má velký batoh. Ano, starý vtip, ovšem nadčasový. V létě Guide 35+ a
    Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
Jo, to sedí, velká krysa = češi :D
Millet prolighter 38+10 a naprosto mi vyhovuje.
     Re: Jak velký batoh do hor?23.12.2023
ProLighter je masakr, když vše povolíš je to spíš regulerní 6+20l :-D, já používám na víkendovky Mil
      Re: Jak velký batoh do hor?27.12.2023
Cože, 6+20 ???
    Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
ano, to je jedna z nevýhod lezení s děvčaty. nejseš (tolik) tlačenej do výkonu, jseš pochválenej za
     2 jednou ranou23.12.2023
Odnesla matroš a navíc jsi utnul její kydy = ideál...
    Re: Jak velký batoh do hor?02.01.2024
Taky mám letitého guida (cca 15let), zatím stále drží, ale morálně je již za zenitem. Koukal jsem po
   Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
Spacák Koteka 290 moc místa nezabere a zkrácenou tenkou karimatku cpu taky radši dovnitř, zvenku pře
   Re: Jak velký batoh do hor?21.12.2023
Komíny se lezou nejlíp s karimatkou napříč přes batoh. Funguje to jako kinderkopf a nemusíš se pak z
    Re: Jak velký batoh do hor?22.12.2023
obecně spárokomíny jsou většinou k posrání i bez batohu, a s jakýmkoli batohem představují pravé pek
     Re: Jak velký batoh do hor?26.12.2023
Ahoj diky vsem za dobre rady. PS uzijte pristi rok ve zdravi jak na kopcích tak i na písečku.
     Re: Jak velký batoh do hor?26.12.2023
Ahoj diky vsem za dobre rady. PS uzijte pristi rok ve zdravi jak na kopcích tak i na písečku.

 Vklíněnce na pískovci19.12.2023
V podcastu Nadzemí, kde byl hostem T. Pilka zaznělo, že do Moravského Pískovce je ok zakládat vklíněnce... opravdu je ten pískovec tam tak tvrdý, že mu vklíněnce (a pády do nich) neublíží?
 Re: Vklíněnce na pískovci19.12.2023
Podívej se na horosvaz.cz
 Re: Vklíněnce na pískovci19.12.2023
Pokud je to Svišťova věta, tak samozřejmě ano. Málokdo to tam zná líp. Třeba na Kozlovi byly normáln
 Re: Vklíněnce na pískovci19.12.2023
Ne.
Viz průvodce Moravské skály, 1. díl (Východní Morava, aktuálně poslední, vydaný 2018), st
  Re: Vklíněnce na pískovci19.12.2023
Jak píšu níž, dřív to tak nebylo. Horveti by ti popovídali ;-). Teď už ale vlastně není důvod, ve sm
 Re: Vklíněnce na pískovci19.12.2023
Nelze takto generalizovat. Jsou skalky, kde je to ok. Jsou skalky, kde to ok neni. A proto je to glo
 Re: Vklíněnce na pískovci19.12.2023
Ano je, když sem začínal, tak se tak i jistilo (s posvědcením tehdejšího předsedy Vaška Tichavského)
  Re: Vklíněnce na pískovci19.12.2023
že je někde na písku skoba, to ještě neznamená, že je písek tvrdý. Viděl jsem skoby v Ádru, v Sasku
   Re: Vklíněnce na pískovci19.12.2023
Čechy sou jiná, třeba Lukov a Džková a Skalný je fest beton, on to totiž není ani moc písek, spíš sl
    Re: Vklíněnce na pískovci19.12.2023
A nepolemizuju, ale popisuju realitu co tu byla dřiv...
    Re: Vklíněnce na pískovci19.12.2023
A nepolemizuju, ale popisuju realitu co tu byla dřiv...
  Re: Vklíněnce na pískovci19.12.2023
Skoby se při lezení na Moravských pískovcích opakovaně netloukly nikdy, byla to jen záležitost jiště
  Re: Vklíněnce na pískovci20.12.2023
Tak nevím, kde jsme v roce 2002 v průvodci řešili Mg na píscích. Pokud se pamamtuji řešilo se pouze
 Re: Vklíněnce na pískovci20.12.2023
Třeba pískovec v Annotu je na vklíněnce tvrdý dost.
  Re: Vklíněnce na pískovci20.12.2023
Když už jsi zmínil Annot, co bouldery tam? Znáš nebo někdo jinej? Případně nějaký tipy, co se tam ho
   Re: Vklíněnce na pískovci20.12.2023
na bouldrování v Annotu jsou stránky s průvodcem i fotkami od místňáků. Hledej

Co se

 trenink/metodika pro alpinismus19.12.2023
Ahoj.
je tu jeste nekdo (nebo o nekom vite), kdo pro horske sporty trenuje metodicky na zaklade maffetona (tj. uphillathlete ci evoke endurance)? Anebo by rad komplexni pripravu, ale pro nedostatek materialu v CZ nevi jak?

.. ptam se
 Re: trenink/metodika pro alpinismus19.12.2023
Já teda nepotrebuju.
 Re: trenink/metodika pro alpinismus19.12.2023
Kdyby bylo víc času, tak ano

 Dlaha na poutko A118.12.2023
Ahoj, nevíte někdo, kde se dá koupit dlaha na zafixování poutka A1? Popř. vyráběl si ji někdo? Můžete doporučit nějakou termoplastickou desku na výrobu custom-made dlahy? Rád kus desky i odkoupil - našel jsem jen balení 25 kusů...

 Skialpy v lyžařském středisku12.12.2023
Ahoj všem,
můžete mi doporučit nějaké lyžařské středisko v Rakousku, kde se dá i kolem sjezdovek pěkně chodit na skialpech?
Pojedeme s partou část sjezdovky, část by si chtěla zkusit skialpy, ideálka at si sjezdaří jezdí, na skialpech si v
 Re: Skialpy v lyžařském středisku12.12.2023
Stubai, Sölden, Pitztal, Mallnitz .. s opatrností při okraji sjezdovky asi všude
  Re: Skialpy v lyžařském středisku12.12.2023
urolbované trasy pro výstup na pásech jsou standardem v téměř každém středisku. takže kamkoli.
 Re: Skialpy v lyžařském středisku12.12.2023
Je to těsně za rakouskými hranicemi v Julských Alpách v Itálii: Sella Nevea (obvykle nejvíce prašanu
  Re: Skialpy v lyžařském středisku12.12.2023
nejsem si úplně jistý, jestli byl dotaz na freeride ráj tohoto typu.
   Re: Skialpy v lyžařském středisku12.12.2023
Obě střediska využívají (jak v článcích píšu) nejen freeridisti, ale také fitnesáci. Prostě ti, kteř
 Re: Skialpy v lyžařském středisku12.12.2023
jinak k poslední větě: "povolení" ve smyslu krnapu nebo tanapu je v alpských zemích docela
  Re: Skialpy v lyžařském středisku12.12.2023
Díky moc všem,
já si rád zalyžuju i mimo sjezdovky takže kombinace z udolí po vyrolbované ce
   Re: Skialpy v lyžařském středisku13.12.2023
jo takhle s tím povolením a legalitou jsi to mslel - s ťapáním nahoru přímo po okraji urolbované sje
 Re: Skialpy v lyžařském středisku12.12.2023
Treba Alpbach (marketingove Skijuwel) v Kitzbühelkach. Jsou tam jak moznosti vybehnout kolem sjezdov
  Re: Skialpy v lyžařském středisku12.12.2023
Lenko díky moc tohle přesně vypadá dobře a v tomhle udolí jsem ještě nebyl a uvítm něco mín turistic
  Re: Skialpy v lyžařském středisku12.12.2023
Když prší, vodák se raduje.
  Re: Skialpy v lyžařském středisku13.12.2023
skijuwel je fakt dobrej, mnohem lepší než sousední mnohem větší a provařenější brixental, méně lidí,
   Re: Skialpy v lyžařském středisku14.12.2023
Se odvazim oponovat: vyhodou Alpbachu je take to, ze silnice z udoli neni prilis strma a bez serpent
    Re: Skialpy v lyžařském středisku15.12.2023
ale možná trošku jo:). ale wildschönau je úžasná vždycky tak do jedenácti ta široká karvovací červen
     Re: Skialpy v lyžařském středisku15.12.2023
To neznam, ja vzdy carvuju od a zpet k Schönangeralm ;).
 Re: Skialpy v lyžařském středisku13.12.2023
Planneralm

 Klasa krátkých sportovek vs Bouldery11.12.2023
Nemáte někdo nějakého průvodce nebo klidně osobní nákres, který líp mapuje bouldery na Stránské skále v Brně? Na javaanes je jich jen pár, v knižních průvodcích jsou tam popsané spíš póvl směry, a ne bouldery. My co tam s kamarády chodíme, tak tam toho má
 Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery11.12.2023
Víš co, strč si ty svoje bouldry do prdele..
  Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery11.12.2023
vskutku originální názor.
 Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery11.12.2023
něco málo je i na goat.cz ale to sou taky spíš starší věci
se buď domluv s lidma z javanees n
 Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery11.12.2023
něco málo je i na goat.cz ale to sou taky spíš starší věci
se buď domluv s lidma z javanees n
  Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery11.12.2023
Díky za nápady. To, co je na goat je ještě méně kompletní verze toho, co je v knize Moravské skály
 Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery11.12.2023
Omlouvám se, titulek vlákna měl být "průvodce pro Stránskou skálu".

 Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery11.12.2023
něco málo je i na goat.cz ale to sou taky spíš starší věci
se buď domluv s lidma z javanees n
 Re: Klasa krátkých sportovek vs Bouldery11.12.2023
Řekl bych, že většina boulderů byla vymyšlena a přelezena už v osmdesátkách, když jsi měl tehdy třeb

1   ...   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   41   42   43   44   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Benchmark 8+ v Krasu
Ahoj, jaké cesty se dají považovat na etalon 8+ v českém krasu?

Mohly by to být Carpe diam, Spalovač mrtvol?
A na druhém břehu Breakdance, Green trees monkeys, Criollo, Eiger, Pískové oči? Alespoň podle zápisů zde na lezci, se tu valná většina prelezců shodne.

Díky za názory.
 I.Baltazar17:35:49 15.01.2024
odpovědět 
 Re: Benchmark 8+ v Krasu
Harlinovy pohrobci, aerodrom, Starobrno
...20:20:56 15.01.2024
odpovědět 
  Re: Benchmark 8+ v Krasu
Českého!!
..08:31:41 16.01.2024
odpovědět 
  Re: Benchmark 8+ v Krasu
Aerodrom sedí, ale Harlinovi 8 (s ideálním programem i méně) a Starobrno 8-.jsou tam jiné etalony jako Testament, Varianta Noční spáry či klasika Kontraverze. ALe to jsme v jiném krasu než se dotyčný ptal:-).
Vlk10:15:42 16.01.2024
odpovědět 
   Re: Benchmark 8+ v Krasu
Když už, tak - Wobenzym :D
tah-sha-tunga11:09:25 16.01.2024
odpovědět 
    Re: Benchmark 8+ v Krasu
Díky, a teď už bych to přesunul do Čech ;)
 I.Baltazar11:39:52 16.01.2024
odpovědět 
 Re: Benchmark 8+ v Krasu
Green trees monkeys určitě nebudou etalon. Ale spíš ideální vstup do klasifikace.

Mám pocit ty moderní cesty jsou dělané klasifikačně tak, aby se lezly.
Bohužel nějakou ikonickou 8+ v Českém krasu si neuvědomuju.

Pokud by nevadilo něco o malinko těžší a k tomu Roviště, tak bych ti poradil Čáru života 8+/9-. V Juře bych ti poradil Entsafter 8+ na Weissensteně.
16:31:50 16.01.2024
odpovědět 
  Re: Benchmark 8+ v Krasu
OSP 88 na Bláže. A potvrdit kombem přes Mufi Muf a Hecíře ;) Nebo Advokátův konec na Matterhorn.
K.18:43:19 16.01.2024
odpovědět 
   Re: Benchmark 8+ v Krasu
poctivy 9- dane za jeste poctivejsich 8+ , etalon nejetalonovatejsi :)
l.20:53:22 16.01.2024
odpovědět 
    Re: Benchmark 8+ v Krasu
A co Diretka horní na Pupku?
K.19:37:34 17.01.2024
odpovědět 
     Re: Benchmark 8+ v Krasu
Tak to je ten pravy etalon. Po prelezu Fotogenicke, jsem to sel zkusit a ani jsem nezkroknul.
Cenda07:55:30 18.01.2024
odpovědět 
  Re: Benchmark 8+ v Krasu
Osobně si nemyslím že by nové cesty v krasu (ty které jsem lezl) měly nějak extra měkkou klasu. Ale to musí spíš posoudit někdo kdo má vylezené i starší cesty hlavně na levém břehu.

Díky za doporučení. A upřesním, že mi jde spíš najít etalon 8+ obecně, kras zmiňuji protože tam jezdím často.
 I.Baltazar19:50:12 16.01.2024
odpovědět 
   Re: Benchmark 8+ v Krasu
To určitě záleží s čím srovnáváš a i jaké roky srovnáváš.
Pro určitý přehled je fajn si vyzkoušet nějaká 6a nebo 7a ve starším oblastech ve Francii (např. Buoux nebo Russan) nebo nějaké 7+ ze sedmdesátých let ve Frankenjuře, ale třeba i starší 7a v Arcu (Massone, Nago). A podívat se do klasických oblastí v ČR a srovnat si to s Kalymnosem, San Vitem....

Moderní oblasti v nejednom případě mají přitáhnout lezce tam, kam by jinak turista nezabloudil. A měkká klasifikace je podle mého názoru jedním z taháků.
A tomu se přizpůsobuje i klasifikace nových oblastí u Prahy. O nic nejde, stačí si to jen uvědomit. Často je starší 8- těžší než moderní 8+.
08:35:11 17.01.2024
odpovědět 
    Re: Benchmark 8+ v Krasu
Presne tak staci si prelezt cokoliv na Blaze mezi Varahou a Unorovou a kdyby jakakoliv z tech cest byla na Kornu, tak ma tak o pul az stupen tvrdsi klasifikaci. Napr. takove Kalifornske Rendez-vous je na Blaze zcela odpovidajici 8- a na Kornu by byla za 9- (lehci nez Gradace neni).
Cenda09:45:14 17.01.2024
odpovědět 
     Re: Benchmark 8+ v Krasu
Já bych srovnání nechal stranou, mohl bych soudit že je Korno měkké, ale taky to může být tak, že je Bláža tvrdá. Ale kde jsou ty referenční cesty, po kterých se pídím, to bych chtěl vědět. Nejen v rámci oblasti, ale obecně. A klidně zůstaňme v krasu.
 I.Baltazar11:03:08 17.01.2024
odpovědět 
      Re: Benchmark 8+ v Krasu
No to je ten problém. Pokud si řekneme, že Kobyla, Korno, Tetín je měkké a Srbsko tvrdé, kde chceš v Českém Krase najít to mezi.
11:24:21 17.01.2024
odpovědět 
       Re: Benchmark 8+ v Krasu
a čistý vosmy by nestačily? těch mě napadá mnohem víc než 8+. U těch 8+ bych dal ty Green Trees M., který mi přišly těží než třeba Carpe Diem - ta se mi zdá spíš lehčí 8+; Netopýr v Poříčí...(zdá se, že si někteří pletou etalon s "poctivou" až "tvrdou klasou")
12:45:19 17.01.2024
odpovědět 
        Re: Benchmark 8+ v Krasu
Klidně pošli tvůj pohled na čistý, budu rád že jiný úhel pohledu. A třeba se přidají jiní a něčeho se dobereme
 I.Baltazar13:42:17 17.01.2024
odpovědět 
       Re: Benchmark 8+ v Krasu
Tak myslím že by etalonem měla být cesta s jasnou linii (king line), co nejde nijak zvlášť ojebat ani nemá zakázané chyty. Není přehnaně vytrvalostní, přehnaně mrálová ani morfo, a není o jednom kroku. Najdeme něco? Co ten Advokátův konec, co tu byl zmíněn. Nebo jiné návrhy?
 I.Baltazar13:45:08 17.01.2024
odpovědět 
        Benchmark 8 a 8+ v Krasu
Co se tyce cistejch (novejsich) osem, tak se podle me nabizi treba Akcelerace (na Kornu, asi lehci 8) a treba Korsica (na Kobyle). Splnuje to ty podminky co tu zminujes. Zaznelo tu neco o tvrdsi klase na Blazine stene. To je podle me tak specificky rajbasovy (a ojety) lezeni, ze se to tezko porovnava.
 caliman14:02:16 17.01.2024
odpovědět 
         Re: Benchmark 8 a 8+ v Krasu
Jakmůže být benchmark 8 Akcelerace, když ji zmiňuješ jako lehkou?
Korsica na Kobyle je určitě lehká osma s mnoha přelezy. Proč se to hodně přelézá? Protože je to lehké.
15:09:29 17.01.2024
odpovědět 
          Re: Benchmark 8 a 8+ v Krasu
No budiz, mel jsem napsal, ze pro me subjektivne je asi Akcelerace typove nejsnazsi (vytrvalostni lezeni). Co se tyce Korsicy, mozna je lehka, mozna ne. Pruvodce si mysli neco jineho a lidi, co tam lezou taky. Zaslechnuto na Kobyle: Tohle je tezka osma, je jich tady dost lehcich. Kdyz se podivas na zapisy, tak tam uvidis PPcka u lidi, co cesty v dane klase onsajtujou. Takze proc se leze? No zaprvy protoze se na Kobylu proste hodne jezdi, prototoze to tam je user friendly. Navic 8 UIAA je takova dosazitelna meta i pro relativni slowmovery (jako je autor techto radku). Ale hlavne protoze to je uz vizuelne lajna jako krava!
 caliman09:51:06 18.01.2024
odpovědět 
        Re: Benchmark 8+ v Krasu
V podstatě tu řešíš neřešitelné, pro každého jedince je klasifikace individuální, dle jeho dispozic a schopností. Základním problémem máš klasifikace ve starších tradičních oblastech, ať u nás či ve světě, a v těch nových a nelze říci, kde je pravda, kde jsou špatné a kde dobré, je to otázka vývoje. Dalším je samotný vývoj lezení, trénink apod. Dříve se víc lezlo a málo trénovalo, cesty byly více v kolmém až mírně převislém, kde stačilo méně síly, ale zato bylo potřeba hodně techniky a mnohdy i hlava. Dnes se leze často v hodně převislém, kde je hlavním požadavkem síla a silová vytrvalost, která nahradí část té techniky. Jako staršímu se mi běžně stává, že v technické cestě okolo tohoto etalonu se projdu jako by nic a mladí se tam mnohdy trápí, ale když přijdeme do převislého, je to přesně naopak. Dalším v řadě je druh horniny, na které lezeš, chvíli vždy trvá než si zvykneš na přechod z vápna, slepence na písek či žulu a naopak, o dalších ani nemluvě. Dokud nezdomácníš na daném materiálu, nejsi schopen reálně klasifikaci posoudit a srovnat. To znamená na daném materiálu vylézt vyšší desítky cest a upřímně, kolik je lezců, kteří to za rok dokáží. Většinou se každý specializuje na určitý materiál dle svých možností. Dalším faktorem je i věk, kdy ať chceš nebo nechceš, postupem času ti dá čím dál tím více práce se udržet na nějaké úrovni a může se ti zdát, že je něco těžší než opravdu je. Proto časem zjistíš, že je to jen hra čísel, kterou se nemá cenu zabývat a bereš to tak, že v dané oblasti je to nějak nastaveno, nepolemizuješ jestli je to měkké nebo tvrdé, protože tak to prostě je. Daleko zajímavější, alespoň u nás, je to, jak je přelez dané cesty vnímán obecně, jde-li o opravdu hodnotný výkon či je to běžné. A v každé oblasti máš cesty, jejichž přelez má svou hodnotu, bez ohledu na číslo a jiné naprosto běžné, jejichž přelez nikoho nepřekvapí, že by to byl nějaký super výkon. Takže asi tak.
Vlk14:23:06 17.01.2024
odpovědět 
         Re: Benchmark 8+ v Krasu
To s tou hodnotou výstupu je to pravda. Vylézt Green tree m. nebo Korsicu není pro mě nic hodnotného. Ale podle MÉHO názoru vylézt Highlander 8- na Rovišti má hodnotu (pro mě) o dost vyšší.

Ale klidně přijmu, že to máš opačně.
15:16:42 17.01.2024
odpovědět 
         Re: Benchmark 8+ v Krasu
Borci, chtěl bych mít vaše starosti. Pobavil jsem se. Díky :-)
15:18:12 17.01.2024
odpovědět 
          Re: Benchmark 8+ v Krasu
A to se ještě nevyjádřil náš nejlepší, Fenomén.
19:23:28 17.01.2024
odpovědět 
         Re: Benchmark 8+ v Krasu
Vlku, díky za názor,
Nedělám si iluze že se bude někdy měnit klasifikace ve starých "klasických" oblastech, kde jsou cesty podstřelené i díky vývoji klasy u nás, a nikdo nemá zájem to nějak měnit, prostě to tak je.
Rozumím I tomu že klasifikace je subjektivní a fluidní zejména v nejvyšších číslech (lano 9b+/9c, bouldr 8C+/9A) kde se stupně teprve utvářejí.
Ale asi se shodneme na tom že nikdo nebude shazovat Action Direct, Dreamcatcher, Biographie, La Rambla.. atd, s tím že je to lehké, to samé u nás s již zavedenými stupni v nížších číslech, určitě u vás máte taky takové cesty nebo boudry na kterých se místní shodnou. A když půjdeme ještě níž, najdeme shodu i u čísel, které dnes již leze každý, nějaké to 8 nebo 8+...
Názor, že je zbytečné to řešit, že jde hlavně o cesty ne o čísla, a o hodnotách přelezu těch kterých cest, nikomu neberu a v zásadě souhlasím, ale o to mi v této diskuzi někde.
 I.Baltazar19:23:32 17.01.2024
odpovědět 
          Re: Benchmark 8+ v Krasu
Základním etalonem pro 8+ v Krasu je 8 velkých a jedna malá Plzeň v Hotelu U Berounky v Srbsku. Snad to není přehnaně vytrvalostní. Pokud chybí boulder, lze jedno pivo nahradit panákem o voltáži 40%. Raději na nástupu. Ojebat to jde, ale nejen obsluze se lití piva z oken nelíbí. Video z přelezu netřeba, účtenka stačí. Kolem 3. piva se jistě najde další odborník na klasu. V závěru určitě dojde na hodnocení frantíkovských 9 po celém světě. Ohm!
19:57:11 17.01.2024
odpovědět 
           Re: Benchmark 8+ v Krasu
Tvl 8,5 Plzní v hotelu U Berounky je v dnešní době půl dovolený v Arcu :-)))
Rádio Jerevan 05:40:50 18.01.2024
odpovědět 
            Re: Benchmark 8+ v Krasu
etalon čistý 8: Korno - Cesta hradlařů, Srbsko Uncle Beans (nahoře neutíkat vlevo), Hlubočepy - Dědula Gibon, Poříčí - Prašná 2, Tetín - žádná, Kobyla - 13A, ale ta mi spíš nesedí a Krvavá boule se zase dá vojebat, takže asi taky žádná...beru cesty, kde se leze (nikoliv bouldry) a nedají se moc vojebat.

odpovídající 8+ bych se nebál nazvat Eiger na Kobyle i když vím, že ho někteří shazují
08:00:20 18.01.2024
odpovědět 
             Re: Benchmark 8+ v Krasu
Přesně to tu napsal Vlk. V lezení prostě neexistuje žádný etalon klasifikace. Lezení je tak specifická činnost a těch faktorů které určují která cesta a který krok v ní je pro koho jak těžký je tolik že nejde nastavit něco skálopevného dá se stanovit nějaká heuristická klasifikace ale ani v nejmenším se nedá říct že ta či ta cesta je obecný etalon pro nějakou klasifikaci!
Rádio Jerevan 08:46:15 18.01.2024
odpovědět 
             Re: Benchmark 8+ v Krasu
Takže to Karešák těží blbě, když neumí vytěžit etalon. By měl jít na kurz ke Kartáčovi.
08:57:14 18.01.2024
odpovědět 
             Re: Benchmark 8+ v Krasu
Uncle Bens bych podepsal a Eiger na Kobyle asi taky, to je navíc pěkný a zajímavý lezení. To platí podle mě obecně pro cesty z tohoto sektoru.

Zbývající cesty jsem však nelezl, proto nemohu potvrdit nebo vyvrátit.
09:24:41 18.01.2024
odpovědět 
             Re: Benchmark 8+ v Krasu
Hradlari muzou bejt. Nicmene jsou nahore, kde je to tezky trochu nejasny. Navic je to jen takovej delsi - docela specifickej - boulder, zbytek cesty v podstate omacka. Akcelerace je vyrovnanejsi. 13A je pro me taky spis bouldering na lane a Korsica je za me tezsi. Ale budiz. ;-)
 caliman09:41:24 18.01.2024
odpovědět 
              Re: Benchmark 8+ v Krasu
To je zajímavý, že ti Korsika přijde těžší.

Pro mě je to lehká osmička a pokud se po vylezení za hranu nacpeš se dostatečně doleva, tak je to spíš těžší sedmička (srovnávám např. s cestami Krutý Řím kde mi to nejtěžší přijde ta nástupová spára za 7- nebo El Krakonoš).
15:44:18 18.01.2024
odpovědět 
               Re: Benchmark 8+ v Krasu
No diky za feedback. Je to proste subjektivni ... Ja teda tu Korsicu letos zase parkrat zkusim. ;-) Muzou tam asi bejt ruzny programy, ktery ruznejm lidem budou ruzne sedet. To u 13A asi neni. U ty Korsicy jsem to nejdriv zkousel doleva uz dost dole, pak o kousek vys a vzdycky se mi tam vylihlo nejaky dalsi tezky misto. ;-)

El Krakonos je oproti tomu pro me vyrazne snazsi, staci to pohlidat v tom tezsim miste kousek pod previsem a pak nezmastit dolez. Ale cesta to je famozni, stejne jako dalsi cesty v tom sektoru. Bez ohledu na cislo jsou to linie jako blazen: Ceska, Proti vetru, El Krakonos ... Podobne dlouhy cesty na Hlasku na Velke. To jsou pro me takovy etalony sedmickovyho lezeni.
 caliman17:17:28 18.01.2024
odpovědět 
                Re: Benchmark 8+ v Krasu
Jasně, srovnání s Krakonošem je těžké, je to přeci jen "pouhých" 7+. Ale nepříjemnej bouldřík, pak ten výlez přes boule a ještě se srovnat v koutku dá docela zabrat.

Korsika má boulder relativně nízko, dobře se pokusuje. Jsou tam malý lišty, ale hlavní problém je v nohách, kde bruslíš v tom koutku na polotření. Já jsem relativně slabej, ale zato dost vylezenej, takže se tam rozepřu a přijde mi to lehký.

A co srovnání s Voodoo nebo Local Hero na Rovišti? Mě obě přijdou těžší.
20:34:36 18.01.2024
odpovědět 
              Re: Benchmark 8+ v Krasu
Za mě je Korsica nejtěžší 8 na Kobyle. Nikdy jsem ji ani nezkrokoval a cesty jako Eiger nebo Pískové oči (obě původně psané 8+) mám z druhého třetího pokusu.
Kuba86 17:13:47 18.01.2024
odpovědět 
           Re: Benchmark 8+ v Krasu
LOL! A kdyz si das 10 hospod Novomestskem s dvema povinnejma bonusama navic, tak je z toho razem 9a! ;-)
 caliman10:04:47 18.01.2024
odpovědět 
            Re: Benchmark 8+ v Krasu
Pardon. 9c samozrejme ...
 caliman10:05:15 18.01.2024
odpovědět 
             8+ ???
Nikdo další? Čekal jsem že se zapojí někdo z místních krasojezdců. V průvodci jsem napočítal asi 30 osmplusek (bez Prahy). Některé zmíněné cesty byly nově shozeny na 8/8+ (GTM,Eiger).
Diskuze je otevřená pro všechny, ale prosil bych aspoň podpis nebo přihlášení, ať se v tom dá vyznat :-)
 I.Baltazar15:56:21 18.01.2024
odpovědět 
              Re: 8+ ???
Myslim že subjektivně jsou zde uvaděny cesty na Tetině a Kornu dost měkký, určitě ne etalon osmiček. Jestli si mam vybavit pěkny poctivý osmičky v č.krasu tak bych řekl Carpe diem, hned vedlejší Uncle Bens a na Bláže Blackjack (myslim, je to neco v fom převisu vpravo).
Michal F20:01:50 18.01.2024
odpovědět 
               Re: 8+ ???
Spalovac mrtvol, Prastara - lehci, Bile ticho - lehci ale pecka, Pohadka na hrane, V. Praskla guma, Fotogenicka - klasa za expozici, Osp88, Rub, atd.
Gaga09:43:56 19.01.2024
odpovědět 
              Re: 8+ ???
A co kdyby jsi už s tím přestal?
11:33:38 19.01.2024
odpovědět 
               Re: Klasifikace Kras
Díky za relevantní názory. Je mi líto že není o diskuzi příliš zájem. Ti, kteří k tomu mají co říct, se asi účastnit nechtějí, mají na to samozřejmě právo. Ono vůbec prezentovat dnes svůj názor je takové divné, moc se to nenosí. Budu rád za případné další komenty (k věci), klidně založte nové vlákno.
Rozjíždět další diskuze na témata jako:
-zmena klasifikace cest na Lezci podle nového průvodce na kras(2022)
-zbytecnost bodů na Lezci..

...Tady asi nemá význam.
 I.Baltazar18:14:24 19.01.2024
odpovědět 
                Re: Klasifikace Kras
Možná se už nikomu nechce psat znova, co napsal Vlk. A jestli hledáš nějakej etalon něčeho, tak začni zvedat železo nad hlavu. Tam sou čísla jasný, ať to vezmeš absolutně nebo s koeficientem vzhledem ke své hmotnosti.
08:52:40 20.01.2024
odpovědět 
                 Re: Klasifikace Kras
Dobrej příklad. Palec hore. Bohužel taková je doba každý dnes chce vše kvantifikovat, unifikovat a sjednotit a když narazí na něco co takto srovnat prostě z podstaty nelze tak začnou mít tik v oku, třes v rukou a někteří i vyrážku...
Rádio Jerevan 14:44:31 20.01.2024
odpovědět 
                Re: Klasifikace Kras
Jane Podhorsky...zacatek byl normalni, ale kdyz pak stale vsechny odpovedi shazujes a stale hledas svuj vysneny cil, ktery ovsem neexistuje/pravdepodobne chces tvrdit ze jsi 8+ lezec a nekdo ti to ma potvrdit/ tak uz opravdu otravujes. A vrcholem vseho je dovetek, ze stat za svym nazorem se dnes nenosi, ackoliv prave doba internetu a anonymity toto presne udelala ale naopak...ach jo.
Martas.12:58:01 20.01.2024
odpovědět 
                 Re: Klasifikace Kras
On když si člověk ty cesty i vyleze, a nejenom zapíše, tak se pak nemusí ptát, jaký jsou :D
K.19:20:43 20.01.2024
odpovědět 
                 Re: Klasifikace Kras
Děkuju všem za komentáře, mějte se fajn :-)
I.Baltazar11:30:57 21.01.2024
odpovědět 
                  Re: Klasifikace Kras
A čeho ses nakonec dobral, mudrlante? :D
21:35:45 21.01.2024
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1284 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1464 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1434 
 Neřeším to – lezu vše 
 1136 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi