Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 13081
2.Votoček 12500
3.Širůčková 11897
Bouldry:
1.Trojan 11250
2.Novák 11075
3.Pochman 11075
Hory:
1.Sejbal 7951
2.Skopec 7086
3.Groš 6550

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5948 lezců
1230922 cest
Nové přelezy:
Timba Clim 7b
Side Step 7b
Averno 7b+
Manky Byzn 7c+
Kočka 7b+
Arnold Cla 9+
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+

Stěny
Sokolovna - Lomnice nad Popelkou
Stěna Černožice - Černožice nad Labem
Masacre Room - České Budějovice

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
LANEX eshop - Bolatice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Training protokol 7b -> 8a16.04.2024
Ahoj, začal jsem sezónu natržením šlachy na noze tak mám teď konečně čas viset a rád bych se poradil jak. Mým cílem je zlepšit zejména OS maximum ze stávajího 7b na např. 7c až 8a v dalším roce až dvou. Na 20mm liště udržim ca 150% váhy a spolu s pocitem
 Re: Training protokol 7b -> 8a16.04.2024
Hlavně lézt. Co nejvíc!! Zkoušet co nejvíc na OS. Izolované cviky tjsou k ničemu když nebudeš mít pr
  Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Vždyť píše, že má natrženou šlachu na noze a proto teď neleze, ale visí.
   Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Taky píšu, že hlavně lézt. Tak to má smůlu. Visením si určitě OS neposune.
    Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Když nebude umět lízt, tak se aspoň dlouho udrží a třeba ho napadne něco, nad čím vylezenej ani nepř
     Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Tak tak, je to jasný - když lezeš, tak lezeš, když visíš, tak aspoň visíš. Až dovisíš, deš na pivo.
      Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Kam by chodil?! Může lemtat hned mezi sériemi.
       Re: Training protokol 7b - 8a17.04.2024
Pitny rezim dodrzuji, dekuji.
  Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Ahoj, je mi jasný ze lezt je důležité a visenim samotnym se neposunu. Zaroven teď lezt nemuzu ale i
   Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Tak to budeš muset slevit ze svých nároků. Jako 8a na OS už musíš být hodně vylezený a ještě budeš m
    Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Tak 8a je cil ktery samozreme nemusi byt hned. I cesta samotna je cilem :) Nehlede na sance na dosaz
 Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
ne 6x týdně viset na lištách mi smysl opravdu nedává. Leda bys té jedné natržené šlase chtěl přidat
  Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Ahoj, co ti tedy smysl dava? Je jasne, ze ty sessions nad 3-4/tyden uz nemaji prilis velky impakt ni
   Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Ty voe, tu hazes hrubej treningovej slang. To uz budes asi velkej hrubec!
    Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
diky za kompliment, neco uzitecneho by jsi do diskuze nemel?
    Re: Training protokol 7b - 8a17.04.2024
Houby, měkota. Za týden se dá při správném poskládání zvládnout i 12 fází. Nejvíc by mu určitě porad
 Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Co si napřed přečíst třeba Horsta a 7/3 protokol dělat jen 6 op. za minutu, ale celkem 10-20 sérií?
  Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Myslis "Training for Climbing" ISBN: 9781493017614 ?
   Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Je to na i netu. Stačí zadat Horst deadhangs.
    Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
diky za tip
     Re: Training protokol 7b - 8a17.04.2024
zajímavá knížka o visení je i "Beastmaking: A fingers-first approach." ale nemyslím si, že
      Re: Training protokol 7b - 8a18.04.2024
díky za tipy. určitě necekam ze za dva měsíce viseni vylezu z "jeskyne" a jdu kosit 8acka.
      Re: Training protokol 7b - 8a23.04.2024
Já visel na balkně během celého Covidu. Docela to fungovalo.
       Re: Training protokol 7b - 8a23.04.2024
ahoj, jaky protokol ti fungoval?
        Re: Training protokol 7b - 8a23.04.2024
Intermittent hangs podle Evy Lopez.
Je na to androidí aplikace Complex Timer.
Vždycky
         Re: Training protokol 7b - 8a23.04.2024
diky za tip. k necemu podobnemu konverguji... asi je dobre objem navysovat postupne kdyz jdu z nuly.
          Re: Training protokol 7b - 8a24.04.2024
Vyhledej si Eva Lopez intermittent hangs, má o tom na blogu články.
           Re: Training protokol 7b - 8a25.04.2024
uz to studuji. dekuji.
 Re: Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Cau, tvl tady sou zas rady... Izolacky jsou super, zaradil bych jeste minutový shyby - hodis stopky
  Training protokol 7b -> 8a17.04.2024
Mne treba repeatery moc nepomahaj takze kdyz visim Beastmaker 2000 (dle co potrebuji nebo ruzny appk
   Re: Training protokol 7b -> 8a18.04.2024
díky za tipy!
   Re: Training protokol 7b -> 8a18.04.2024
na 8a PP rozhodně nemusíš uviset 20mm lištu na jedný ruce. To je spíš benchmark na 8b-c. Divil by se
    Re: Training protokol 7b - 8a18.04.2024
Přesně tak. Ja jsem slabej jak prd ale 8a nacvičim. 150% těl hmotnosti rozhodně neuvisim...
Z
  Re: Training protokol 7b -> 8a18.04.2024
díky za tipy. jak pises, někdy je casu víc jindy min ale vzdy jde neco delat.
   Re: Training protokol 7b -> 8a19.04.2024
můžu se zeptat jak radíte někomu o kom víte "nic" výška váha věk ? mohl bych poprosit o tz
    Re: Training protokol 7b -> 8a20.04.2024
32 let, 71kg, 180cm, lezu 12 let (vetsinu casu spis sporadicky), trening historie veskera zadna. asi

 Demencia Senil15.04.2024
Nazdar borci. Prekutal som pol internetu, ale neviem nikde najst video, kde Chris Sharma lezie cestu Demencia Senil, ci to bolo niekde v Reel Rock, Dosage... Mam zafixovane, ze som to video pradavno videl, alebo uz mam diagnozu ako je v nazve cesty?
 Re: Demencia Senil15.04.2024
Je to ve filmu Progression z roku 2009.
  Re: Demencia Senil16.04.2024
Dakujem krasne :-)

 Ztráta klíčů 15.04.2024
Ahoj, minuly týden o víkendu jsem lezli na rovišti a někde se mi tam vytrousl velký svazek klíčů. Nenašel jste ho někdo. Moc prosím o pomoc. Díky a hezky zbytek dne.
 Re: Ztráta klíčů 16.04.2024
Prosim te, pridej adresu, posli ti je postou
  Re: Ztráta klíčů 25.04.2024
Neslo by osobní předání v Praze ?
   Re: Ztráta klíčů 25.04.2024
Nebo dyžtak mi napiš zavolej na číslo 603213082 a domluvíme se potřeboval bych vidět fotku jetli jso
   Re: Ztráta klíčů 25.04.2024
Nebo dyžtak mi napiš zavolej na číslo 603213082 a domluvíme se potřeboval bych vidět fotku jetli jso
 Re: Ztráta klíčů 25.04.2024
A ještě kdy nikdo nebývá doma
  Re: Ztráta klíčů 25.04.2024
Tak díky moc za nic

 Rozštípená skála12.04.2024
Ahoj, nevíte prosím jak to vypadá na Rozštípce u Žďáru nad Sázavou, je to tam suché, lezitelné?? díky
 Re: Rozštípená skála12.04.2024
Nebyl jsem tam, ale naposledy pršelo ve středu, tak by skála mohla být už suchá.

 nalezené lezky11.04.2024
Ahoj. V So 06.04. jsme našli na Kozelce lezecké boty. Za popis rád předám majiteli.

 Zapomenutá helma a lezečky07.04.2024
Ahoj, dnes 7.4. nalezena helma a lezečky na Srbsku u skály Divadýlko. Zanecháno v občerstvení V Kozle (Kozelská 51
https://mapy.cz/s/hehata
 Re: Zapomenutá helma a lezečky07.04.2024
Napis mu - Ahoj, v neděli 7.4.2024 jsem zapomněla v Srbsku v Divadýlku lezečky šedé Ocún s přilbou.

 Zapomenuté lezečky a přilba07.04.2024
Ahoj, v neděli 7.4.2024 jsem zapomněla v Srbsku v Divadýlku lezečky šedé Ocún s přilbou. Kdybyste někdo našel, prosím, ozvěte se mi. Díky. Mob. 725 822 277

 Tisá03.04.2024
Ahoj, nemá někdo německého průvodce na Tisou - Tyssaer Waende(2023)?
Má smysl do něho jít nebo stačí český Tisá,Rájec..(2018)?
Díky
 Re: Tisá03.04.2024
K jakymu datu má cesty?
  Re: Tisá04.04.2024
Na kolik smyček ho plánuješ využívat?
 Re: Tisá04.04.2024
záleží. především obtížnost ve které se pohybuješ a pak kolik toho máš v Tisé nalezeno (on se prosto
  Re: Tisá04.04.2024
vcelku souhlas. Ještě jeden bonus z německých průvodců. Je tam reálnější klasa

 dotaz03.04.2024
Ahoj, nevíte někdo jaké jsou podmínky na lyže v severních stěnách pod Vídní- Schneeberg? Děkuji. S pozdravem Zdeněk.

 Brigáda na údržbě skal Mařenka střední Povltaví02.04.2024
V sobotu 6.4.2024 proběhne plánovaná údržba lezecké oblasti Mařenka střední Povltaví. Žádáme lezce aby navštívili v té době jinou oblast ! Díky za pochopení.
Hore zdar.

1   ...   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   34   35   36   37   38   39   40   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 Training protokol 7b -> 8a
Ahoj, začal jsem sezónu natržením šlachy na noze tak mám teď konečně čas viset a rád bych se poradil jak. Mým cílem je zlepšit zejména OS maximum ze stávajího 7b na např. 7c až 8a v dalším roce až dvou. Na 20mm liště udržim ca 150% váhy a spolu s pocitem při lezení se zdá, že limitujícím faktorem je vytrvalost respektive silová vytrvalost. Typicky mi prostě nateče a je po žížalkách. Docházím tedy k 7-3 repeaters s body weight (=70% max) opakovat do selhání (teď ca 10-14 opakování), alespoň 3 série s 3-5 min. odpočinkem. Samozřejmostí je warm up a jako doplněk nějaké shyby se závažím tak aby to vyšlo na 8 opakování, kampus práce na 1-4-7 na velkých chytech a nějaké "mixed hangs" pro zpestření. to vše 4-6 týdně. Dává to smysl nebo máte tipy na jiný protokol? Díky!
red22:01:18 16.04.2024
odpovědět 
 Re: Training protokol 7b -> 8a
Hlavně lézt. Co nejvíc!! Zkoušet co nejvíc na OS. Izolované cviky tjsou k ničemu když nebudeš mít právě nelezeno mraky metrů. Lez, lez, lez na skále!
Petr23:10:21 16.04.2024
odpovědět 
  Re: Training protokol 7b -> 8a
Vždyť píše, že má natrženou šlachu na noze a proto teď neleze, ale visí.
Jiný Petr00:34:13 17.04.2024
odpovědět 
   Re: Training protokol 7b -> 8a
Taky píšu, že hlavně lézt. Tak to má smůlu. Visením si určitě OS neposune.
Petr07:22:08 17.04.2024
odpovědět 
    Re: Training protokol 7b -> 8a
Když nebude umět lízt, tak se aspoň dlouho udrží a třeba ho napadne něco, nad čím vylezenej ani nepřemýšlí.
09:49:15 17.04.2024
odpovědět 
     Re: Training protokol 7b -> 8a
Tak tak, je to jasný - když lezeš, tak lezeš, když visíš, tak aspoň visíš. Až dovisíš, deš na pivo.
-U-09:58:19 17.04.2024
odpovědět 
      Re: Training protokol 7b -> 8a
Kam by chodil?! Může lemtat hned mezi sériemi.
10:55:35 17.04.2024
odpovědět 
       Re: Training protokol 7b - 8a
Pitny rezim dodrzuji, dekuji.
red20:36:01 17.04.2024
odpovědět 
  Re: Training protokol 7b -> 8a
Ahoj, je mi jasný ze lezt je důležité a visenim samotnym se neposunu. Zaroven teď lezt nemuzu ale i kdybych mohl tak mam pocit ze A] to chce adresovat specificky slabiny (vytrvalost) B] nemám dost casu abych mohl konzistentne stravit celý rok 5x tydne ve skalach... najít si 30-45 minut denne ale problem není tak premyslim jak je využít co nejefektivneji...
red07:52:51 17.04.2024
odpovědět 
   Re: Training protokol 7b -> 8a
Tak to budeš muset slevit ze svých nároků. Jako 8a na OS už musíš být hodně vylezený a ještě budeš muset jet někam do Špáňa. No a samozřejmě mít svuj max někde na 8b.
Petr08:49:39 17.04.2024
odpovědět 
    Re: Training protokol 7b -> 8a
Tak 8a je cil ktery samozreme nemusi byt hned. I cesta samotna je cilem :) Nehlede na sance na dosazeni vsak otazka zustava. Jaka ma byt kompozice treninku (vedle samotneho lezeni samozrejme) aby sance byla co nejvyssi...
red11:08:14 17.04.2024
odpovědět 
 Re: Training protokol 7b -> 8a
ne 6x týdně viset na lištách mi smysl opravdu nedává. Leda bys té jedné natržené šlase chtěl přidat sestřičku
08:29:16 17.04.2024
odpovědět 
  Re: Training protokol 7b -> 8a
Ahoj, co ti tedy smysl dava? Je jasne, ze ty sessions nad 3-4/tyden uz nemaji prilis velky impakt nicmene s dobrou stravou a spankem zatim zda se regeneraci stiham. Zaradit cviky na ostatni svalove skupiny? Za ca mesic samozrejme prijde naradu hlavne lezeni samotne (a min viseni) ale mit k tomu nejaky protokol na doplneni mi prijde dobre.
red11:05:21 17.04.2024
odpovědět 
   Re: Training protokol 7b -> 8a
Ty voe, tu hazes hrubej treningovej slang. To uz budes asi velkej hrubec!
11:47:50 17.04.2024
odpovědět 
    Re: Training protokol 7b -> 8a
diky za kompliment, neco uzitecneho by jsi do diskuze nemel?
red13:29:47 17.04.2024
odpovědět 
    Re: Training protokol 7b - 8a
Houby, měkota. Za týden se dá při správném poskládání zvládnout i 12 fází. Nejvíc by mu určitě poradili na FTVS, tam mají naměřených dat, že neví, co s nimi. Ovšem v jedné knize píší, že je nežádoucí trénovat vytrvalost na lištách. Ovšem jen vytrvalost na posun nestačí, že? Napřed vůbec člověk ty kroky musí udělat. Pohrál bych si s hypertrofií, vnitrosvalovou i mezisvalovou koordinací a zamyslel se, k čemu to 7/3 vlastně je, co a jak držet, jestli střídat úhly v lokti, jestli napřed nezlepšit maximálku. A pak ta technika provedení - hlavně jestli čumpelíkovsky tlačí do malíčku :D Nudit se nebude. Možná i zjistí, že "zakázané" metody nesou největší ovoce.
13:32:05 17.04.2024
odpovědět 
 Re: Training protokol 7b -> 8a
Co si napřed přečíst třeba Horsta a 7/3 protokol dělat jen 6 op. za minutu, ale celkem 10-20 sérií? Šmirgl na mozoly nutný.
11:01:23 17.04.2024
odpovědět 
  Re: Training protokol 7b -> 8a
Myslis "Training for Climbing" ISBN: 9781493017614 ?
red11:14:06 17.04.2024
odpovědět 
   Re: Training protokol 7b -> 8a
Je to na i netu. Stačí zadat Horst deadhangs.
13:15:34 17.04.2024
odpovědět 
    Re: Training protokol 7b -> 8a
diky za tip
red13:28:20 17.04.2024
odpovědět 
     Re: Training protokol 7b - 8a
zajímavá knížka o visení je i "Beastmaking: A fingers-first approach." ale nemyslím si, že cesta k 7c či 8a OS vede přes visení, jak už píše hromada lidí výše. plus z mé zkušenosti s visy za 1-2 měsíce nečekej výrazný progress který by se odrazil i v reálném lezení, maximálně tak zranění pokud na to budeš příliš tlačit. Druhá stránka věci je, že rozdíl mezi 7b a 8a OS je dost markantní, skoro bych řekl na úrovni lehce nadprůměrný hobby lezec vs repre. Píšu z pozice hobby lezce s OS maximem okolo 7b a PP 8a; 8a OS si v mém případě nedokážu představit ani ve snu
21:23:23 17.04.2024
odpovědět 
      Re: Training protokol 7b - 8a
díky za tipy. určitě necekam ze za dva měsíce viseni vylezu z "jeskyne" a jdu kosit 8acka. spíš nechci ztratit to málo formy co mam než vubec obuju lezecky. 7b 7c jde (subjektivne) lezt i na OS bez specifickeho treninku, proste jen lezt. predpokladam proto, ze když pridam rozumny protokol (proto tento dotaz), budu konzistentni, budu lezt objem, spát i jist rozumne tak v horizontu roku ci dvou ten strop ještě pujde posunout.
red11:44:59 18.04.2024
odpovědět 
      Re: Training protokol 7b - 8a
Já visel na balkně během celého Covidu. Docela to fungovalo.
pbla402410:45:15 23.04.2024
odpovědět 
       Re: Training protokol 7b - 8a
ahoj, jaky protokol ti fungoval?
red15:46:02 23.04.2024
odpovědět 
        Re: Training protokol 7b - 8a
Intermittent hangs podle Evy Lopez.
Je na to androidí aplikace Complex Timer.
Vždycky deset sekund vis, pět sekund oraz, čtyřikrát až pětkrát.
Po takové podsérii minuta volno a opakovat třikrát až pětkrát.
Pak patnáct minut volno a zopakovat.
To celé třikrát denně.
pbla402416:36:05 23.04.2024
odpovědět 
         Re: Training protokol 7b - 8a
diky za tip. k necemu podobnemu konverguji... asi je dobre objem navysovat postupne kdyz jdu z nuly...
red22:52:35 23.04.2024
odpovědět 
          Re: Training protokol 7b - 8a
Vyhledej si Eva Lopez intermittent hangs, má o tom na blogu články.
pbla402419:48:31 24.04.2024
odpovědět 
           Re: Training protokol 7b - 8a
uz to studuji. dekuji.
red19:32:17 25.04.2024
odpovědět 
 Re: Training protokol 7b -> 8a
Cau, tvl tady sou zas rady... Izolacky jsou super, zaradil bych jeste minutový shyby - hodis stopky a co minutu 4-8 shybu, se zatezovkou/bez, na liste, na dvou prstovkach, jednoprstovkach - vse dle obdobi - klasicky od objemu k intenzite jeste nikoho nezabilo.. Dal strecink, jogu, klasicky core veci - vahy, sbalovacky, sikmy shyby, stojky - opakovani/intezita zas dle obdobi. Ten strecink je dobrej, dost te ve skalach ulehci zivot. Taky muzes dost laborovat s rege.. na netu je neco jako 100point recovery protocol. A jasne ze budes nevylezenej, ale to dolezes az budes moct. Pocitam, ze te lezeni nezivi a kdyz v lezeni zustanes dyl jak dve tri sezony, tak casem zjistis, ze se ti stridaj obdobi kdy muzes fakt hodne lezt a kosit s kamosema a kdy jsi rad, ze neco odshybujes doma na liste. Ty shybovaci obdobi se ti vratej v tech obdobich co budes moc lizt. Tak howgh
22:49:31 17.04.2024
odpovědět 
  Training protokol 7b -> 8a
Mne treba repeatery moc nepomahaj takze kdyz visim Beastmaker 2000 (dle co potrebuji nebo ruzny appky kde jsou programy i obtiznosti napr. Grips & Grades) jedu spis na maximalku a repeatery spis nasleduji po warmupu. Jestli lezes 7b OS (cca 7c+PP?), zarad one arm hangy myslim ze solidni nespanelsky :-) 8a PP se bez 20mm One armu spise neobejde. Ta knizka Beastmaking nebo od Horsta by ti v tuhle chvili mohla dat par odpovedi.
23:32:01 17.04.2024
odpovědět 
   Re: Training protokol 7b -> 8a
díky za tipy!
red11:32:11 18.04.2024
odpovědět 
   Re: Training protokol 7b -> 8a
na 8a PP rozhodně nemusíš uviset 20mm lištu na jedný ruce. To je spíš benchmark na 8b-c. Divil by ses, jak "slabý" jsou někteří lidi, kteří lezou 7c-8a, ale umějí lízt :)
java12:41:50 18.04.2024
odpovědět 
    Re: Training protokol 7b - 8a
Přesně tak. Ja jsem slabej jak prd ale 8a nacvičim. 150% těl hmotnosti rozhodně neuvisim...
Zapracoval bych na maximalce té není nikdy dost a kapus= výbušná sila
23:34:56 18.04.2024
odpovědět 
  Re: Training protokol 7b -> 8a
díky za tipy. jak pises, někdy je casu víc jindy min ale vzdy jde neco delat.
red11:31:16 18.04.2024
odpovědět 
   Re: Training protokol 7b -> 8a
můžu se zeptat jak radíte někomu o kom víte "nic" výška váha věk ? mohl bych poprosit o tzto údaje ? jinak lajk všem ráááádoby trenérům :D :D vaše odpornost je neuvěřitelná :D dlouho jsem se tak nepobavil ...
niceTry20:00:40 19.04.2024
odpovědět 
    Re: Training protokol 7b -> 8a
32 let, 71kg, 180cm, lezu 12 let (vetsinu casu spis sporadicky), trening historie veskera zadna. asi nejsem mladoch kterej by mohl mit 7 dni v tydnu trening 2x denne na druhou stranu taky nejsem trouba kterej by to hrotil a neposlouchal (unavene) telo. jim a spim rozumne.
red23:00:22 20.04.2024
odpovědět 
 Foto dne:
finále
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192359)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nesquiqquì! 6c+ Bergamo-Brescia
Gruppo Alpini Colere 6a+ Bergamo-Brescia
Il volo di Ursula 6b Bergamo-Brescia
Manaslu 2004 5c Bergamo-Brescia
Pollo ripieno di pus 6a Bergamo-Brescia
Nově komentované:
Lambert 8a Davle
Kočka 7b+ Davle
Harem VIIIb Rathen
Kočka 7b+ Davle
Lambert 8a Davle

 Nově v diskusi:
Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Sil(e)nej borec | Whatsup | Re: Wow | Re: Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Pátej flek ... | Re: Viva Master ! | Wow | Dlouhodobá příprava mimo dohled ADV svědčí vrcholným výkonům | Re: Viva Master ! |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (48)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1149 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1263 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1452 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1418 
 Neřeším to – lezu vše 
 1115 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi