Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 26.Janošová 10352 27.M 10350 28.Čech 10331 Bouldry: 26.Jurečka 9775 27.Pail 9750 28.Ďurech 9706 Hory: 13.Černý 3878 14.Chomová 3836 15.Dörfl 3442
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Křížový vrch (Adr) - presa 26.08.2024 Ahoj, v sobotu na Křižáků jsem nechal ležet presky a další cajky.
Byla tam skupinka lidí z Hradce Králové a okolo panoval velký chaoz, děti a psy apod…. Prosím vás, hledám své presky a ufíčka. Za každou informaci vedoucí k nalezení meho cajku budu
  Re: Křížový vrch (Adr) - presa 26.08.2024 Máme je doma, děcka sou nenechavý po mě. I ty psy byli naše
    Re: Křížový vrch (Adr) - presa 27.08.2024 Ahoj, můžeme se prosím spojit? martin.horinek@email.cz ; 721 652 723
      Re: Křížový vrch (Adr) - presa 27.08.2024 bohužel, takhle si v jednom nejmenovaném městě představují "smysl pro humor".
        Re: Křížový vrch (Adr) - presa 28.08.2024 Nestyď se, jen to řekni, že myslíš Brno.
        Re: Křížový vrch (Adr) - presa 29.08.2024 Však ten tvůj žanop taky neni nic pro zasmání..
krácení lana 19.08.2024 Při pročítání metodiky se lze dočíst jak konrolovat lano i jak fyzicky provádět jeho krácení.(! Jakkoliv poškozené lano se musí vyřadit, nebo aspoň poškozenou část odříznout a mít kratší lano....)
Ovšem jak známo. při jeho používání dochází č
  Re: krácení lana 21.08.2024 Krácení je myšleno, pokud je třeba na stěně opadané, tak nejvíc je namáhavé cca první 2-3-4 metry ka
  Re: krácení lana 22.08.2024 Používáním lana dochází ke zvětšení průměru a ke krácení jeho délky. U šedesátimetrových lan o 1 až
    Re: krácení lana 24.08.2024 Tos napsal hezky, až mě z toho bolí achillovky:)
    Re: krácení lana 24.08.2024 Boule jsou spis zalezitost lana.
A metodiku mame dneska z krku :)
  Re: Vrtačka pro prvovýstupy 19.08.2024 tohle určitě není v zásadě špatně.
otázkou je: jaký písek? vrtat budeš pro borhák 10 mm (vrt
    Re: Vrtačka pro prvovýstupy 19.08.2024 Počítám s kruhy do měkkého tzn. díra asi 25mm, vrták na SNS jsem k tomu měl, taky je v čudu ale to s
      Re: Vrtačka pro prvovýstupy 19.08.2024 Teda trouba jsem když jsem si to nechal odnést že... ale zajímalo mě co prostě lidi používají.
        Re: Vrtačka pro prvovýstupy 19.08.2024 když se podíváš na ekvivalent od hilti, tj. TE-4-22, tak je to (bez akumulátoru) těžké podobně, resp
          Re: Vrtačka pro prvovýstupy 19.08.2024 Díky za tipy a komentář!
        Re: Vrtačka pro prvovýstupy 19.08.2024 Přijde mi, že ten tvůj odkaz není nic špatného. Jak tu píše Lukáš, ta malá Parkside bude mít s velko
          Re: Vrtačka pro prvovýstupy 19.08.2024 Díky za tipy a komentář!
            Re: Vrtačka pro prvovýstupy 19.08.2024 HIlti TE6A je klasika, kterou nic nezkazíš a vydrží ti navěky.
              Re: Vrtačka pro prvovýstupy 19.08.2024 Dokud mi ji neukradnou :) ale diky za tip!
              Re: Vrtačka pro prvovýstupy 19.08.2024 To je pravda, je to osvědčenej držák. Ty boschky s tím srovnatelný asi nejsou. Akorát je poměrně dra
                Re: Vrtačka pro prvovýstupy 19.08.2024 Re: LukasB
Nene, i kocourek z Lidlu vrta skvele!!!
                  Re: Vrtačka pro prvovýstupy 19.08.2024 kocourka z lidlu mám a dávám mu co proto. o posledním víkendu třeba 800 vrutů do podlahopvých palube
                    Re: Vrtačka pro prvovýstupy 20.08.2024 Na občasný prváč na písku již 8 let Parkside (of the moon) a spokojenost. Plus levný baterky, který
    Re: Vrtačka pro prvovýstupy 29.08.2024 Oddilove BOSCH uz po 15 letech dosluhuje baterka, takze letos zmena jdu do Hilti, loni jsme testoval
      Re: Vrtačka pro prvovýstupy 03.09.2024 Koukni na tu silnější. S tou se dá i sekat.
        Re: Vrtačka pro prvovýstupy 05.09.2024 Sekat madliska :D
  Re: Vrtačka pro prvovýstupy 04.09.2024 No - pokud se nevrtá ve vejškách, tak se při kopě vrtání musí vyplatit i ona klasika 220V. A kde nen
    Re: Vrtačka pro prvovýstupy 04.09.2024 ono se na skalách většinou vrtá ve vejškách a nejbližší živá zásuvka bývá děsně daleko a vláčet ke s
      Re: Vrtačka pro prvovýstupy 04.09.2024 On se dá i měnic a autobaterie či dobíječ z 12 V a nakonec i pro to dobíjení ACCU v terenu - postačí
        Re: Vrtačka pro prvovýstupy 04.09.2024 nějaký velký aku, měnič a kabel, to má smysl pro stroje co žerou jako prokopnutý, velký bourací klad
          Re: Vrtačka pro prvovýstupy 05.09.2024 Inu souhlas. Já jen uvažoval na onu poznámku - pokud je skála trochu pevnější, může se stát, že mi
            Re: Vrtačka pro prvovýstupy 05.09.2024 Je fakt, že nějaká kompaktní centrála se už do 20kg vejde, což v porovnání s několika baterkama už n
              Re: Vrtačka pro prvovýstupy 05.09.2024 5 baterek 8 AH 5 kg. Cena 9500Kc
1 bat. 40AH cca 10kg Cena 2500Kc
Vždy
              Re: Vrtačka pro prvovýstupy 05.09.2024 Kdysi v davnoveku nekdo (myslim ze italove) udelal prvovystup na ty prosluly patagonsky veze. A aby
                Re: Vrtačka pro prvovýstupy 06.09.2024 to byl takovej dávnověk, že tam Maestri vláčel kompresor a vrtal vzduchem (tenkrát byl elektropneuma
                  Re: Vrtačka pro prvovýstupy 06.09.2024 což by mohlo vést k geniální myšlence mít na zádech tlakovou láhev jak potápěč (či himalájista) a vr
                Re: Vrtačka pro prvovýstupy 06.09.2024 Jmenuje se to Compressor Route. Ten zanechaný kompresor tam visel ještě v době, kdy tamtudy lezl neb
                  Re: Vrtačka pro prvovýstupy 06.09.2024 s těma argentincema to bylo trošku jinak, znamenalo to ne vyřešit nelezitelné místo, ale získat bezp
              Re: Vrtačka pro prvovýstupy 05.09.2024 Pit Schubert nedoporučuje nosit autobaterií v batohu s lanem :-)))
            Re: Vrtačka pro prvovýstupy 05.09.2024 Ale prosím, jak je libo, můžeš nosit do skal elektrocentrálu, kanystr benzínu, autobaterii a 50 metr
    Re: Vrtačka pro prvovýstupy 06.09.2024 Rovnou si kup elektrovehikl s funcí V2L. 70 kWh nebo víc by mohlo stačit i s cestou tam a zpět :-) a
Bernina a Piz Palu 18.08.2024 Ahoj, nevíte někdo jaká podmínka na Bernině a Piz Palu - množství a stav sněhu/ledu, prosím?
  Re: Bernina a Piz Palu 20.08.2024 zdar, kdyby ti stačilo info z půlky července cca, tak Kuffner na Palü bez ledu, vršek stabilní sníh.
  Re: Kneepad od restdaye 19.08.2024 Přímou zkušenost nemám, ale osobně bych ho kvůli absenci stahovacích pásku nepořizoval. Nemám absol
Doporucenie oblasti 15.08.2024 Ahojte lezci, prosim o radu. Chystame sa s kamoskou na trip na Moravu (prip. aj vychodne a stredne Cechy). Mohli by ste nam prosim doporucit nejake pekne oblasti na lezenie? Kriteria: hlavne dobre odistene :) (nemame moc moralu) a prevaha ciest 6-8-. Vopr
Jizerská renesance '86 14.08.2024 Ahoj, z toho co jsem pochopil z nějakých komentářů tady na lezci existuje nějaký film od Standy Šilhána, který nese jméno "Jizerská renesance '86".
Neví někdo, kde by se dal nalézt?
Předem díky a hore zdar
KB
Jizerská renesance '86 14.08.2024 Ahoj, z toho co jsem pochopil z nějakých komentářů tady na lezci existuje nějaký film od Standy Šilhána, který nese jméno "Jizerská renesance '86".
Neví někdo, kde by se dal nalézt?
Předem díky a hore zdar
KB
Slackline nad vodou? 04.08.2024 Neměli byste prosím tip, kde by (ideálně ve východních čechách) šlo napnout krátkou slackline nad vodní hladinou? Tedy aby mezi dvěmi stromy byla dostatečně hluboká koupatelná vodní plocha?
  Re: Slackline nad vodou? 04.08.2024 Poptej se na FB mezi Lajny - kdy a kde
Poděkování 04.08.2024 Nějak se to sešlo.Únava,vedro,dehydratace.Někdy mám nízký tlak a málo hořtíku.A asi i věk.Mám 62 let.Arnošt
  Re: Poděkování 04.08.2024 to je vůl kaviarový tousty
1
...
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
...
2263
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: