Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
AM ČR v boulderingu (24.06)
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)

Žebříček
Cesty:
16.Pail 10603
17.Šofránko 10585
18.Kolomazník 10550
Bouldry:
16.Šípek 10075
17.Košťál 10050
18.Chytil 10025
Hory:
19.Petr 3170
20.Nešvera 3129
21.Novák 2688

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5947 lezců
1230729 cest
Nové přelezy:
Bílý Tesák 7b+
Arnold Cla 9+
Lambert 8a
Tabledance 9+
Red Zone 10-
Animální O 9
Old School 9+
Hučení V K 9+
Rote Kante 9+
J. Har 7c

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 visy u prcku11.10.2024
Hola!

Tuhle jsem nekde popolizal na preklizce, a koukam taik, nebo trener, tezko rici, na tvrdo jel s prckem kmapus. Visy na malejch, poskoky na vetsich... Prcek tak 8 let. Jako lezla hocicka moc hezky o tom zadna, ale ty visy/poskoky mi pr
 Re: visy u prcku11.10.2024
jestli je to s vědomím a dokonce s podporou rodičů, potom proč ne (nesdílím dnes rozšířený názor, že
  Re: visy u prcku11.10.2024
ukrutne tezka cesta je ok. Ale jak se k ni dostal? Proste lezl lezl a najendou lezl tu ukrutne tezko
   Re: visy u prcku11.10.2024
Majitelem ditete neni stat, ale afaik ani rodic nema pravo mu svoji nevedomosti znicit zdravi na zby
    Re: visy u prcku11.10.2024
Tak když může svaz nechat viset děcka na lištách v rámci testování a tím je nepřímo nutit to i tréno
     Re: visy u prcku11.10.2024
to je dopad vetsiny testovacek. "trosku natrenujeme ten konkretni test".. no a pak se mist
      Re: visy u prcku13.11.2024
dost mozna v pravopisu :)
  Re: visy u prcku11.10.2024
Dětí, které jejich rodiče dovedli k úspěchům není vůbec málo. Dětí, které jejich rodiče totálně doje
   Re: visy u prcku11.10.2024
jj, pises to hezky a spravne. Zajimave je ze o "treninku sportovniho lezce" je toho k dos
  Re: visy u prcku13.10.2024
Dalsich 999 by se ve dvaceti priborem fakt nenajedlo...
 Re: visy u prcku11.10.2024
Jinak zažil jsem tatínka který nedal svým klukům večeři dokud neměli odshybovano 200 shybů a nemám p
  Re: visy u prcku11.10.2024
No ja pokud 5x tydn neumyju nadobi tak taky nedostanu... No pak se koupila mycka...

A
   Re: visy u prcku11.10.2024
A to byl přitom tělocvikář.
   Re: visy u prcku11.10.2024
Shyby jsou ale přeci to cvičení s vlastní váhou, které je v pohodě, ne? Alespoň pokud byla děcka v n
    Re: visy u prcku11.10.2024
..ale ne 200...:(
  Re: visy u prcku11.10.2024
Ah, Solanští :-) To je už dávno, tak 25 let.
   Re: visy u prcku11.10.2024
20 let. A skončilo to krádežemi u mistra světa. Viz tinyurl.com/ef9kkpt5
    Re: visy u prcku11.10.2024
Ta aféra byla 2003, to je dvacet jedna let. A já ho potkával na závodech pár let předtím,třeba Havíř
    Re: visy u prcku14.10.2024
tyvoe Kubo kubovatej, máš fakt pod čepicí...
     Re: visy u prcku14.10.2024
To víš, to si pamatuju. Byli jsme dva, co jsme byli podmínečně vyloučeni z horosvazu. Solanský za kr
      Re: visy u prcku19.10.2024
App. Nevíš co je se Solanskýma? Vím jen, že jeden chodil do nějake školy v Ol.
       Re: visy u prcku20.10.2024
Pavel funguje na severu Moravy a je to fajn synek, Petr netusim.
        Re: visy u prcku12.11.2024
Můžu říct, že po příchodu Pabla tady na sever se mi zvýšila kvalita života. Nejen, že mi hodně pomoh
     Re: visy u prcku14.10.2024
Jen to řekni na plnou hubu a nebuď slušnej.
  Re: visy u prcku19.10.2024
Cose shybů týče, bylo by třeba se informovat u Honzy Kareše na jeho styl treninku.
   Re: visy u prcku13.11.2024
tak určitě, vzít si příklad z fyzicky/geneticky/typově zcela mimořádného Honzy a aplikovat to na dět
 Re: visy u prcku11.10.2024
Neni to jednoduche a da se tezko pausalizovat. O campusu a dynamech zvlast na malych listach ale uz
  Re: visy u prcku11.10.2024
hezky cteni, diky
   Re: visy u prcku11.10.2024
Skoda, nikde tam nepisou jestli visy pomahaji "to zpevnit" aby se to pak pri velkym zatize
    Re: visy u prcku12.10.2024
Okrajove se venuji detem ( dceri, jejim kamoskam a par dalsim ) Naviseno a nashybovano mam celkem
     Re: visy u prcku12.10.2024
kdo je kurva judovana ? to je nějaký připosrálek z krasu ? přijde mi že jeho debilitou je to skrytá
      Re: visy u prcku12.10.2024
On je aktivni pisalek, da zde otazku aby pak v bourlive diskusi prosazoval jen to sve videni sveta
     Re: visy u prcku18.10.2024
neboj, z visu u takhle malejch deti bys nemel na krku "nejaka bebicka"...
    Re: visy u prcku12.10.2024
při shybování na válci nezalamuješ a tělo pracuje celé
     Re: visy u prcku13.10.2024
protocnej valec sice nelame prsty,ale zatez na zapesti je tam olbrimi.
      Re: visy u prcku13.10.2024
zablokuj točení
      Re: visy u prcku18.10.2024
Taky nemusíš mít válec na ložisku, stačí trubka/kulatina "položená" ve smyčkách a hned je
     Re: visy u prcku13.11.2024
presne, odbornici na uplne vsechno tu jsou. sup decka na valec!
 Re: visy u prcků12.10.2024
Osobně si myslím, že není nic proti ničemu, když se s dětmi začne lézt co nejdříve. Klidně i v předš
  Re: visy u prcků13.10.2024
Ono jde taky o ten věk a míru zátěže. Obecně zjednodušeně lze říci, že svaly se adaptují/rostou dale
 Re: visy u prcku15.10.2024
Vše trochu sporné a bůhsuď kdo správně rozhodne. Podobné řeči i názory se vedly s dětma o fotbale, k
  Re: visy u prcků15.10.2024
Tak zrovna v tom fotbale není zas taková vzácnost operace menisku ještě před pubertou... Teda u těch
  Re: visy u prcku18.10.2024
Kampus v 8 letech je uplná kravina, lhostejno jaké gen. dispozice dítě má. Nesmysl s výhledem do tmy
   Re: visy u prcku19.10.2024
Já měl dosud za to, že tahle centra jsou vyloženě jen pro výkonostní reprezentační sportovce a tedy
    Re: visy u prcku20.10.2024
jaká centra?
 Re: visy u prcku18.10.2024
 Re: visy u prcku18.10.2024
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555
 Re: visy u prcku13.11.2024
555

 Pískovcové kruhy05.10.2024
Ahoj všichni, 

Mohl by mi někdo poradit kde sehnat , koupit klasické pískovcové kruhy??? Ty borhaky mi prostě do písku nějak estetický nesedí.

Dík Pítr
 Re: Pískovcové kruhy05.10.2024
Raveltik nebo přes ČHS ;-)
  Re: Pískovcové kruhy05.10.2024
jediny vyznam ma kruh v klasikach kde se sem tam u kruhu dobira a je v nem pohodlnejsi stand
   Re: Pískovcové kruhy05.10.2024
Ne, nema. Na mekkym potrebujes delsi drik, jinak si v prdeli.
    Re: Pískovcové kruhy06.10.2024
SR vyrabi borhaky dlouhe jako kruhy do mekyho
 Re: Pískovcové kruhy05.10.2024
co ti nesedi? si sadomasochista a mas radeji 12 presek misto sesti? nebo nezdvojujes? jo na pisku se
  Re: Pískovcové kruhy05.10.2024
Při free solo si můžeš začínat, tak si proto.
   Re: Pískovcové kruhy05.10.2024
Zacinkat,pardon
  Re: Pískovcové kruhy05.10.2024
á, promluvil odborník :)
 Re: Pískovcové kruhy05.10.2024
Petře, neřiď se radami místních nýmandů a pořádně si nastuduj, jak se co má a nemá osazovat. Pravidl
  Re: Pískovcové kruhy05.10.2024
Třeba rada "napráskej tam borháky" bez patřičnýho rozvedení souvislostí může vést leda k t
   Re: Pískovcové kruhy06.10.2024
Tady jsi trochu mimo realitu, ty problémový nejtky už tam pár let nejsou.
    Re: Pískovcové kruhy06.10.2024
v tom případě by bylo namístě to i zanést do patřičných análů, neb v těch současných se našinec dočt
   Re: Pískovcové kruhy06.10.2024
co to blabolis? spravne osazovani podle pravidel je snad uplne jine tema. ja jen ukazuju na to, ze b
    Re: Pískovcové kruhy06.10.2024
no vidíš, jak se dokážeš věcně rozpovídat. Z toho už si může i neznalej něco odnést, aniž by vyráběl
  Re: Pískovcové kruhy05.10.2024
a vůbec nejlepší a nejvíc doporučeníhodný je zeptat se správce oblasti, ve který hodláš vrtat, ten b
 Re: Pískovcové kruhy06.10.2024
Kontaktuj správce oblasti a on tě dál navede nebo rovnou prodá.
 "Smysl kruhů...08.10.2024
...mezi tlapama!" Povinně si pustit!
 Re: Pískovcové kruhy15.11.2024
Musíš se řídit pravidly pro danou oblast. Já mám kruhy rád, jsou hezké, když už tam jsou. Ale mají d

 Nehoda ve Žlebu01.10.2024
Tak já tedy odpovím na prvotní otázku, naštěstí jen zlomená dolní končetina. To že nejel vrtulí do nemocnice ale vlakem, mělo jistě důvod. Než začnou komentáře, bylo by vhodné se uklidnit a zamyslet se...třeba vrtule musela k závažnějšímu problému...ach j
 Re: Nehoda ve Žlebu01.10.2024
Tak nezvracej a doufej, že až tu akutní vrtulovou pomoc budeš potřebovat ty, tak už bude v regionu o
 Re: Nehoda ve Žlebu01.10.2024
Pád pod prvním?
  Re: Nehoda ve Žlebu02.10.2024
Spadl z lehké cesty (bez kruhu) na malou věžičku. Předchozí příspěvek nechám bez komentáře.
   Re: Nehoda ve Žlebu02.10.2024
Se mohl doplazit sám domu a hasici sanita i doktoři se mohli věnovat zavaznejsim pripadum..
B
    Re: Nehoda ve Žlebu02.10.2024
Neuvěřitelné kolik máme v ČR odborníků přes leteckou záchranou službu. A těch znalců přes navijáky..
     Re: Nehoda ve Žlebu02.10.2024
Že ty budeš z DSA? Nemáme vrtuli s navijákem, tak vychvalime podves jako výhodnější. Jediná výhoda j
      Re: Nehoda ve Žlebu02.10.2024
OMG... Ty si kok.t :D
       Re: Nehoda ve Žlebu03.10.2024
Zatímco ty jsi letadlo. Už víme.
        Re: Nehoda ve Žlebu04.10.2024
Co víš? :D
         Re: Nehoda ve Žlebu06.10.2024
Vím, že čím více se někdo vzdaluje od pravdy, tím více nenávidí ty, kteří ji říkají. Proto mě tvůj s
        Re: Nehoda ve Žlebu04.10.2024
Armádní Venomy a Mi, pokud vím, tak jsou v Náměšti. O vrtulníkové základně na severu, případně sever
         Re: Nehoda ve Žlebu06.10.2024
Pravdu má předseda. Vše je jen otázkou organizace práce. Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá dů
      Re: Nehoda ve Žlebu02.10.2024
Možná by u každé stěny měly hlídkovat 1-2 záchrannářské vrtulníky každý víkend??
       Re: Nehoda ve Žlebu03.10.2024
    Re: Nehoda ve Žlebu03.10.2024
pri takej fraktúre stehennej kosti sa môže vyliať dovnútra kopa krvi a to sú tiež preteky so zub
     Re: Nehoda ve Žlebu03.10.2024
Nevíte co se stalo za událost ve Žlebu někdo?

 Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?23.09.2024
Tušíte někdo co se stalo?

https://www.novinky.cz/ clanek/krimi-v-odriznute-osade-u-decina-zachranovali- horolezce-zraneneho- museli-
 Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?23.09.2024
Umíš číst? Tak si to přečti v tom článku.

 Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?23.09.2024
Tušíte někdo co se stalo?

https://www.novinky.cz/ clanek/krimi-v-odriznute-osade-u-decina-zachranovali- horolezce-zraneneho- museli-

 Prolezené lezečky?23.09.2024
Necháváte lezečky spravovat nebo kupujete nové? Měl jsem letité Saltic arrow a o víkendu jsem zjistil, že prodření špiček už nestačí ignorovat, tak zvažuju, zda je posílat (podruhé) na opravu nebo spíš už koupit nové?
Případně poradíte o jakých lez

 Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?23.09.2024
Tušíte někdo co se stalo?

https://www.novinky.cz/ clanek/krimi-v-odriznute-osade-u-decina-zachranovali- horolezce-zraneneho- museli-
 Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?23.09.2024
Jaká nehoda se asi mohla stát? Lezec spadl, a odletěl do stratosféry. Neboooo, lezec se přejedl borů
 Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?23.09.2024
Doufám, že v nových tenderech na leteckou záchranku bude v požadavcích stroj s palubním jeřábem. Ury
  Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?23.09.2024
To jsem psal už několikrát a nějakej borec ze záchranky tu podvěs ještě obhajoval. Můj názor šetří s
   Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?23.09.2024
Tuším, že argument, kromě ceny, byla i stabilita a změna těžiště při nakládce, což se může zdát v po
    Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?24.09.2024
Už i v Tatrách běžně zasahují s navijákem (konečně). V Alpách naprosto běžný zažitý standard. Je vša
     Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?25.09.2024
aké "konečne" ?
Roky zachraňovali z Agust 50 m navijakom a MI 171.
Pomáhali
      Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?25.09.2024
Osobně jsem zažil záchranku, kdy vrtulník odletěl sednout na zadek a podvěsit záchranáře, protože te
       Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?26.09.2024
23.4.2006 som pod Zbojníčkou vo Výtoku pomáhal MUDr.Henrykovi Zajacovi z LZZS fixovať zlomeninu
        Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?26.09.2024
A co jako? Mám ti tu popisovat konkrétní záchranku u které jsem asistoval a kde to tak nebylo, proto
         Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?26.09.2024
Má někdo tušení, jaký je rozdíl v ceně vrtulníku bez/s navijákem? To bude asi ten hlavní důvod.
          Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?26.09.2024
Slováci to tenkrát namontovali na mašinu, kterou měli. Ale samozřejmě to musí být stroj, který tu vy
          Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?26.09.2024
a výcvik s navijákom
          Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?28.09.2024
Vrtulník vybavený navijákem musí údajně být větší kvůli páce, kterou působí rameno s navijákem a to
           Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?29.09.2024
Jo, jsou tak výhodné, že se nevlezou ani na fotbalové hřiště ...
V Ostravě a Olomouci ty výko
            Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?30.09.2024
           Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?29.09.2024
Spíš si myslím, že je DSA proti, protože by nemohli podat nabídku se současnými stroji, čímž by ztra
            Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?30.09.2024
DSA jsou škrti a ty jejich prdítka jsou moc malý a slabý. Znám popisy jak probíhají záchrany od člen
   Kryštof 05 a 0924.09.2024
....na mapke sú so žeriavmi
  Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?29.09.2024
Ač máš pravdu, tak jednu technickou si neodpustím, ti piloti už mají z 'to je v rámci výcviku, ne?'
 Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?23.09.2024
Proč už ho tím vrtulníkem rovnou nehodili do nemocnice? Nevejde se na palubu? Předpokládám, že na to
  Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?23.09.2024
Nemohl, udusal by trávu!
  Re: Jaká nehoda se odehrála ve Žlebu?25.09.2024
Na hřišti a v jeho okolí těžko. Podél cyklostezky je čezácká linka VN.

 chi-resoles 23.09.2024
Nevíte někdo co je s chi-resoles? Od jara má na stránkách že je na dovolené...

 Rafiki ambasador22.09.2024
Prosím vám, kdo je to ten ambasador a jak se liší od influencera? Já jsem boomer a tyhle dvě pseudopříživnosti mám ve škatulce "prodejná děvka", co nezná skutečnou práci.
Jako opravdu tyhle lidi k něčemu jsou, nebo je to jen jeden z nástr
 Re: Rafiki ambasador22.09.2024
jsem taky boomer, ale když použiju google, tak to vidim hned a nemusim s tim oxidovat tady.
 Re: Rafiki ambasador23.09.2024
A kdo to teda je?
 Re: Rafiki ambasador23.09.2024
Kdo to je ten boomer? :-)
 Re: Rafiki ambasador29.09.2024
Já v tom tedy rozdíl vidím! Influencer je možná ta prodejná devka, co se snaží ovlivnit jiné, aniž b

 Cesta do Žlebu 20.9.2024?20.09.2024
Nevíte prosím někdo, jestli se dá dojet autem do Žlebu a normálně parkovat.
Dík
 Re: Cesta do Žlebu 20.9.2024?20.09.2024
Podle tisku jede volební komise do žlebu v pátek vlakem a lístky a urny již ráno, jelikož je cesta s
 Re: Cesta do Žlebu 20.9.2024?20.09.2024
Zatím jen do Prostředního žlebu (20.9. poledne).
  Re: Cesta do Žlebu 20.9.2024?20.09.2024
Podle informací má být neprůjezdná silnice do Dolního Žlebu do neděle , takže jedině z Děčína vlakem
   Re: Cesta do Žlebu 20.9.2024?20.09.2024
Ano pouze vlakem silnice je zavřená
    Re: Cesta do Žlebu 20.9.2024?23.09.2024
420 cm v Děčíně rozhoduje.
1   ...   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   33   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 visy u prcku
Hola!

Tuhle jsem nekde popolizal na preklizce, a koukam taik, nebo trener, tezko rici, na tvrdo jel s prckem kmapus. Visy na malejch, poskoky na vetsich... Prcek tak 8 let. Jako lezla hocicka moc hezky o tom zadna, ale ty visy/poskoky mi prisly dost drasticky.

Prirovnal bych to: posilovna s vlasntni vahou == lezeni, posilovna s nesmyslnyma vahama == visy/kampus. A to se rika ze do posilky zvedat zeleza nejdriv v 15ti, spis v 18ti.
Visy u prcku mi prijdou jak vrcholova gymnastika u deti... zkrypleny na zbytek zivota a skutek utek.

Tak jen tak statiscky, mozna i odborne, mel by prcek  pri lezeckym treninku viset? Za me ne.. nejdriv od patnacti... A kdyz uz jo, tedy od kolika?
judovana11:06:38 11.10.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
jestli je to s vědomím a dokonce s podporou rodičů, potom proč ne (nesdílím dnes rozšířený názor, že majitelem dítěte je stát).

a těžko říci, skoro před pětadvaceti lety se objevil takový chlapeček z Brna co lezl ukrutně těžké cesty, a všichni mu prorokovali, že mu odejdou všechny klouby tak, že se ve dvaceti ani nenají příborem. a nestalo se. ale jiným se třeba stalo.
Lukas B.11:48:53 11.10.2024
odpovědět 
  Re: visy u prcku
ukrutne tezka cesta je ok. Ale jak se k ni dostal? Proste lezl lezl a najendou lezl tu ukrutne tezkou, nebo visel a cmapusoval jak magor? Mysli ze to v tomhle pripade bylo to prvni.
judovana12:24:53 11.10.2024
odpovědět 
   Re: visy u prcku
Majitelem ditete neni stat, ale afaik ani rodic nema pravo mu svoji nevedomosti znicit zdravi na zbytek zivota. Ale hranice jou tu velmi velmi osemetne a individualni.
judovana12:25:52 11.10.2024
odpovědět 
    Re: visy u prcku
Tak když může svaz nechat viset děcka na lištách v rámci testování a tím je nepřímo nutit to i trénovat...
12:34:32 11.10.2024
odpovědět 
     Re: visy u prcku
to je dopad vetsiny testovacek. "trosku natrenujeme ten konkretni test".. no a pak se misto trenovnai toho co se ma, trenuje jen na testy. Spatny spatny. neni to tak mysleno, ale soudruzi s NDR nekde udelali chybku.
judovana12:46:40 11.10.2024
odpovědět 
      Re: visy u prcku
dost mozna v pravopisu :)
11:58:11 13.11.2024
odpovědět 
  Re: visy u prcku
Dětí, které jejich rodiče dovedli k úspěchům není vůbec málo. Dětí, které jejich rodiče totálně dojebali ale také ne. Byť to z nich většina myslela dobře.

Takže argument o nějakém souhlasu rodičů je tady úplně mimo, bo to je slovy klasika podmínka nutná, nikoli však postačující.

Jinak ta otázka je velmi racionální, nicméně odpověď na ni je nutno hledat v odborné metodice ... buď u nás, nebo (spíše) v zahraničí ... tady v diskuzi asi těžko.
MM12:33:34 11.10.2024
odpovědět 
   Re: visy u prcku
jj, pises to hezky a spravne. Zajimave je ze o "treninku sportovniho lezce" je toho k dostani/najiti hodne. Ale secko to je takovy 18+ mi to prijde.
Ja zacal lizt nekdy v 16/17 ale vylozene trenovat visy, campusy a nacitat metodiku sem zacal az prestalo stacit samotny lezeni. O nejkaych 4-5 let pozdeji.
Ted si predstavim ze nejaky rodic co sezral secu moudrost sveta protoze lezl asi jak ja, nebo nedej boze pseudo trener bude ty nedovivinuty krupavky veset na kampus.. brrr. Zase ty decka prd vazi, a prej sou prsty jenda z prvnich hotovych veci..prej...

Ona masova statistka je taky informace, a tehle web ma nejvetsi mnozstvi samokvalifikovnaych expertu na svete :)
judovana12:44:51 11.10.2024
odpovědět 
  Re: visy u prcku
Dalsich 999 by se ve dvaceti priborem fakt nenajedlo...
15:13:08 13.10.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
Jinak zažil jsem tatínka který nedal svým klukům večeři dokud neměli odshybovano 200 shybů a nemám pocit, že by z nich byly nějaké lezecké hvězdy.
12:40:55 11.10.2024
odpovědět 
  Re: visy u prcku
No ja pokud 5x tydn neumyju nadobi tak taky nedostanu... No pak se koupila mycka...

Al einac je to darda:( Cest pamatce na jejich ramena a lokty.
judovana12:47:59 11.10.2024
odpovědět 
   Re: visy u prcku
A to byl přitom tělocvikář.
12:58:55 11.10.2024
odpovědět 
   Re: visy u prcku
Shyby jsou ale přeci to cvičení s vlastní váhou, které je v pohodě, ne? Alespoň pokud byla děcka v nějaké formě aspoň na začátku ... protože dneska většinu dětí zabije ne snad jeden shyb, ale i popoběhnutí na autobus
14:01:48 11.10.2024
odpovědět 
    Re: visy u prcku
..ale ne 200...:(
judovana14:46:56 11.10.2024
odpovědět 
  Re: visy u prcku
Ah, Solanští :-) To je už dávno, tak 25 let.
pbla4024 14:04:48 11.10.2024
odpovědět 
   Re: visy u prcku
20 let. A skončilo to krádežemi u mistra světa. Viz tinyurl.com/ef9kkpt5
Kuba Turek15:51:24 11.10.2024
odpovědět 
    Re: visy u prcku
Ta aféra byla 2003, to je dvacet jedna let. A já ho potkával na závodech pár let předtím,třeba Havířov v květnu 2000, to je dvacet čtyři a půl roku. O tréninkových metodách otce se povídalo už tehdy :-)
pbla4024 17:59:38 11.10.2024
odpovědět 
    Re: visy u prcku
tyvoe Kubo kubovatej, máš fakt pod čepicí...
08:41:15 14.10.2024
odpovědět 
     Re: visy u prcku
To víš, to si pamatuju. Byli jsme dva, co jsme byli podmínečně vyloučeni z horosvazu. Solanský za krádeže peněz kamarádovi a Turek za vyzrazení tajemného tajemství.
Kuba Turek21:06:46 14.10.2024
odpovědět 
      Re: visy u prcku
App. Nevíš co je se Solanskýma? Vím jen, že jeden chodil do nějake školy v Ol.
HonzaK18:16:56 19.10.2024
odpovědět 
       Re: visy u prcku
Pavel funguje na severu Moravy a je to fajn synek, Petr netusim.
21:11:49 20.10.2024
odpovědět 
        Re: visy u prcku
Můžu říct, že po příchodu Pabla tady na sever se mi zvýšila kvalita života. Nejen, že mi hodně pomohl s tréninkem (zejména díky jemu jsem se výrazně posunul), ale permanentně mi dělá support i v běžném životě ("global assistance" hadra). Ruku do ohně jako za málo koho.

OP promine OT.
 Variant14:00:02 12.11.2024
odpovědět 
     Re: visy u prcku
Jen to řekni na plnou hubu a nebuď slušnej.
22:46:10 14.10.2024
odpovědět 
  Re: visy u prcku
Cose shybů týče, bylo by třeba se informovat u Honzy Kareše na jeho styl treninku.
HonzaK18:21:45 19.10.2024
odpovědět 
   Re: visy u prcku
tak určitě, vzít si příklad z fyzicky/geneticky/typově zcela mimořádného Honzy a aplikovat to na dětech...kuva nezapomínej, že tu lidi uvěřej i větším blbostem...
08:02:14 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
Neni to jednoduche a da se tezko pausalizovat. O campusu a dynamech zvlast na malych listach ale uz vime, ze se tim pladi lezci muzou dojebat. Viz odporna literatura:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/ pmc/articles/PMC7037851/

https://theclimbingdoctor.com/ growth-plate-injuries-in-youth-climbers/
16:14:15 11.10.2024
odpovědět 
  Re: visy u prcku
hezky cteni, diky
judovana20:34:00 11.10.2024
odpovědět 
   Re: visy u prcku
Skoda, nikde tam nepisou jestli visy pomahaji "to zpevnit" aby se to pak pri velkym zatizeni neznicilo, nebo jestli pomahaji k unavovym ci dokonce primim zranenim ( u maldeze ve vyoji)

Potvrzuji, ze maldi jsou premotivovani, lezou prez bolest, a zalamujou co to jde jen co zjisti k cemu to je. No od toho by tu mel bejt ten trener aby obojimu zabranil. Tezke pretezke :(
judovana20:55:22 11.10.2024
odpovědět 
    Re: visy u prcku
Okrajove se venuji detem ( dceri, jejim kamoskam a par dalsim ) Naviseno a nashybovano mam celkem dost, bez ujmy na zdravi. Logicky me tedy napadlo to same- co viseni u deti. Apriorne bych nechtel mit na triku naky bebicka. Na druhou stranu jako zpestreni, moznost zaviset si na zavedovaci liste kdekoli( v egypte u more, na chate kde nic neni) proc ne.
Takze zacit pomaloucku polehoucku pro zabavu a pak treba pridavat. Oni v 9- 14letech stejne zadny zazraky nepredvedou:)
A.08:20:04 12.10.2024
odpovědět 
     Re: visy u prcku
kdo je kurva judovana ? to je nějaký připosrálek z krasu ? přijde mi že jeho debilitou je to skrytá identita filipa zaosrala ? nebo jsou to vážně dva lidi ?
whoAMi?09:46:01 12.10.2024
odpovědět 
      Re: visy u prcku
On je aktivni pisalek, da zde otazku aby pak v bourlive diskusi prosazoval jen to sve videni sveta. Tak mi to prijde alespon u tohoto tematu. Ale holky rikaly....
Judo a Vana10:10:15 12.10.2024
odpovědět 
     Re: visy u prcku
neboj, z visu u takhle malejch deti bys nemel na krku "nejaka bebicka"...
14:30:36 18.10.2024
odpovědět 
    Re: visy u prcku
při shybování na válci nezalamuješ a tělo pracuje celé
13:03:52 12.10.2024
odpovědět 
     Re: visy u prcku
protocnej valec sice nelame prsty,ale zatez na zapesti je tam olbrimi.
judovana09:26:00 13.10.2024
odpovědět 
      Re: visy u prcku
zablokuj točení
12:42:53 13.10.2024
odpovědět 
      Re: visy u prcku
Taky nemusíš mít válec na ložisku, stačí trubka/kulatina "položená" ve smyčkách a hned je z toho příjemná, lehce ujíždějící oblina.
11:27:50 18.10.2024
odpovědět 
     Re: visy u prcku
presne, odbornici na uplne vsechno tu jsou. sup decka na valec!
08:05:16 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcků
Osobně si myslím, že není nic proti ničemu, když se s dětmi začne lézt co nejdříve. Klidně i v předškolním věku. Ovšem nikoli převisy, ale položené cesty a když mezi jednotlivým lezením jsou dostatečně dlouhé pauzy na regeneraci (ze začátku max jednou za týden a teprve později 2x a ž 3x do týdne) a když samotné lezení je jen část tréninku a značná část jsou jen různé hry. Tak aby to prcka bavilo a neznechutilo jej.
Ono to, že ještě nemá dovyvinutý pohybový aparát je podle mého názoru svým způsobem dobře, protože při jeho vývinu se může přizpůsobit na tento druh zátěže a tito lezci jsou podle mě pak ve výhodě z hlediska prevence zranění oproti lezcům, kteří začnou s lezením až v pubertě. Schválně se podívejte, jak velké "bambule" mají na prstech v místě kloubů ti, kteří začali s lezením v dětství oproti těm, kteří začali s lezením později. Jejich ruce se více podobají rukám orangutanů. Ovšem rizikem je, že při brzkém začátku s lezním hrozí přetěžování pohybového aparátu a jeho poškození. Z tohoto důvodu bych u dětí zůstal jen u lezení bez kampusu a i při tom lezení bych se více soustředil na lezení položených technických cest nežli převislých a silových. Se silovým tréninkem bych si počkal až do vyššího věku (14 a více let). Přičemž si myslím, že není od věci přidat jakousi sportovní všestrannost a s dětmi se věnovat také jiným sportům jako je třeba plavání běh, lyže, snowboard apod.
Jestli je to dobrý recept na výchovu špičkového lezce však nevím, ale na to abych si ze svého prcka neudělal hned v děctví invalidu asi ano.
14:48:08 12.10.2024
odpovědět 
  Re: visy u prcků
Ono jde taky o ten věk a míru zátěže. Obecně zjednodušeně lze říci, že svaly se adaptují/rostou daleko rychleji, nežli vazivový aparát.
Lidské rucen nejsou "dělané", aby nesli váhu celého těla, jako třeba u lidoopů, opic, kteří se pohybují ve větvích.
V dávných dobách jsem chodil do oddílu mládeže a strašně moc kluků, kteří měli tah na bránu - chtěli lézt těžké věci (ale to je nenutili rodiče, to chtěli sami). Bouldrovali (ale ještě v tom starém non-parkurovém stylu), vyseli na lištách a kampusu. Sice rychle lezli bomby... Ale děti regenerují rychleji než dospělí. A tudíž si dokázali za týden dost naložit, jednak měli čas, jednak kůže s svaly měli v pohodě daleko rychleji. Ti rychlíci si dřív nebo později uhnali nějaké záněty šlach, poutek, či i ruptry. Pak se těžce poučili. A zpomalili. Prostě šlachy, vazy jsou metabolicky daleko pomalejší orgány a jejich adaptace je pomalejši. Na to je třeba myslet.
Tihle ambiciozní rodiče by se měly hodit do klidu a spíš si najít psychoterapeuta, kde si ujasní proč chtějí mít z dítka mistra světa amuleta.
Je třeba ty děcka poučit o výše uvedém a vysvětlit jim, že heslo "no pain, no gain" má svoje limity.
00:50:55 13.10.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
Vše trochu sporné a bůhsuď kdo správně rozhodne. Podobné řeči i názory se vedly s dětma o fotbale, kde se poukazovalo na jejich zatížení kolen při kopání. Jinak - i u nás byly případy tvrdého lezeckého treninku. I trenink se zátěží na rukou, nohou, vytrvalostní lezení a t.d. A výsledek? 2 holky v reprezentaci, další vítězka MPM jedna úspěšná v bouldrech, ovšem 2 jiné s poraněním šlach na prstech. Ono totiž asi vždy jde o správný přístup k treninku a hlavně kontaktu s dětmi. Ty mnohdy zamlčují i nějaké ty problémy s namožením a t.d. Ono nejvíc a erudovaně by mohli řící ti, co to dřív absolvovali a mají své zkušenosti.
HonzaK09:55:26 15.10.2024
odpovědět 
  Re: visy u prcků
Tak zrovna v tom fotbale není zas taková vzácnost operace menisku ještě před pubertou... Teda u těch, co se s tím nemažou a jedou na výkon.
Zustaneme-li u lezení, tak se někdy, Honzo, podívej na ty Reprouše, kolik z nich je již mladém věku otejpovaných a kolik ne. Proč asi ty tejpy mají? Co myslíš?
Kolik z toho nakanpusovaly ty vaše děcka, které to přežily bez úhony. Dotaz byl totiž ke kampusu.
Já bych teda své děcko nesvěřil trenérovi, který tahá osmileté děti na kampus a když bych to zjistil, tak bych ho hodně rychle bral pryč. A ujišťuji tě, že neplacám jen tak do větru, ale že s intenzivním tréninkem má své osobní zkušenosti.
12:38:57 15.10.2024
odpovědět 
  Re: visy u prcku
Kampus v 8 letech je uplná kravina, lhostejno jaké gen. dispozice dítě má. Nesmysl s výhledem do tmy, riziko obrovské a potenciální škody celoživotní.
14:24:56 18.10.2024
odpovědět 
   Re: visy u prcku
Já měl dosud za to, že tahle centra jsou vyloženě jen pro výkonostní reprezentační sportovce a tedy pochopitelně s dobrozdáním lékaře. Tak tomu nakonec bylo i za onoho totáče.A jak je tomu např. v oněch posilovnách bůhsud. Tam je asi každej na vlastní riziko bez ohledu na věk. Či je na to nějakej předpis???
HonzaK13:48:39 19.10.2024
odpovědět 
    Re: visy u prcku
jaká centra?
honza19:42:49 20.10.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
https://www.ukclimbing.com/ articles/injuries/ how_to_manage_growth_plate_injuries_in_climbing-15999
09:48:16 18.10.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
https://www.ukclimbing.com/ articles/injuries/ how_to_manage_growth_plate_injuries_in_climbing-15999
09:48:29 18.10.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
118:55:10 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
118:55:14 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
118:56:02 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:11:56 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:12:02 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:12:07 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:12:14 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:12:21 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:12:27 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:12:32 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:12:38 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:12:46 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:12:51 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:12:59 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:13:03 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:13:09 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:13:15 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:13:20 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:13:25 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:14:55 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:15:42 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:15:52 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:15:57 13.11.2024
odpovědět 
 Re: visy u prcku
555
119:16:01 13.11.2024
odpovědět 
 Foto dne:
kvalifikace
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
 Databáze cest:
Všechny cesty (192337)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Start und stop 4 Sankt Lorenz
Přeskok 2 Skály V Údolí Roklice
Zamotaná pouť V Skály V Údolí Roklice
Náhorní hrana II Údolí Loubenského Potoka
Turecký med VIIb Údolí Loubenského Potoka
Nově komentované:
Paní Kadrnožková VIIIb Prachov
Mandragora Hard 8A Rusava
Tancuj, Tancuj, Vykrúcaj VIIIa Adršpach
Záviš 7 Žleby
Přehmat 5+ Černá Skála U Přeštic

 Nově v diskusi:
Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz | Re: lezec.cz |

 Nové komentáře:
Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | 666 555 | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Viva Master ! | Re: Neuznat | Viva Master ! | AI slop |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Na svěťáku na Štvanici závodí i tři ruští lezci (57)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Praha (13)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (11)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (10)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (7)
Lezecký park Davle: Z ošklivého lomu lezecký ráj (5)

 Nově v inzerci:
Lezečky Unparallel TN Pro - 42,5 EU | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou | La Sportiva TC PRO | NÁLEZ lišty v Labáku | Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Edelrid OHM II | La sportiva Theory | Vyřazená lezecká lana - jakékoli délky |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1145 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1260 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1451 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1417 
 Neřeším to – lezu vše 
 1114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz