Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej Slovenské průvodce
AM ČR v boulderingu (24.06) SP Krakov (03.07) SP Chamonix (10.07)
Cesty: 16.Pail 10603 17.Šofránko 10585 18.Kolomazník 10550 Bouldry: 16.Šípek 10075 17.Košťál 10050 18.Chytil 10025 Hory: 19.Petr 3170 20.Nešvera 3129 21.Novák 2688
SP Innsbruck (17.06) M Rakouska paralezení (07.06) SP Praha (04.06)
Kontakt
🏠 Domů Diskuse Inzerce Fotky Cesty Žebříček Průvodce Mapy Deníčky 👤 Přihlásit 📝 Registrace 🇨🇿 Česky ✓ 🇬🇧 English Treadwall 10.12.2024 Ahoj všem, nemáte někdo zkušenosti, nebo informace o
pohyblivé umělé stěně typu TREADWALL, diky Ondrej
  Re: Treadwall 10.12.2024 To budes pak jako krecek v kolecku :)
  Re: Treadwall 11.12.2024 Zkoušel jsem s duralovými lamelami a i dřevěnými lamelami (obě stěny o výšce standardní boulderovky
Stropy v ČR 04.12.2024 Ahoj, kde v ČR se dají najít oblasti s největší koncentrací stropových boulderů v klase 7A-7C? Díky za tip.
  Re: Stropy v ČR 05.12.2024 Židárna, Lidomorna... Nevím teda, jestli to nazvat největší koncentrací, ale něco tam najdeš.
    Re: Stropy v ČR 05.12.2024 kromě výše zmíněného, v Krasu se dá lézt ve stropu aj v Jáchymce, pak je parádní strop na Kalovech u
    Re: Stropy v ČR 05.12.2024 kromě výše zmíněného, v Krasu se dá lézt ve stropu aj v Jáchymce, pak je parádní strop na Kalovech u
  Re: Stropy v ČR 05.12.2024 Babka v Brdech.
  Re: Stropy v ČR 06.12.2024 v Prosečnici jednu jeskyňku prošněroval místní borec tolika směry, že se do výčtu musí taky zařadit.
  Re: Juraj Durifuk solo Himalaje 06.12.2024 jj, dobry :) diky. Nejlepsi je to domio na konci na redbul X alp... drzim palce at to vyjde!
  Re: foto dne vcera 02.12.2024 Letos! A holky stejne nestarnou...
    Re: foto dne vcera 02.12.2024 Mazec:)
    Re: foto dne vcera 05.12.2024 Zvlášť ty konzervované alkoholem :-D
      Re: foto dne vcera 07.12.2024 kazda baba po 40 je konzervovana alkoholem, inac by uz ani nemohla existovat....natoz vypadat k svet
Bouldering Petrohrad 29.11.2024 Ahoj bouldristi. Jaký sektor v Petrohradu doporučujete pro rozlezení na žule a seznámení s oblastí ? Diky za tipy :)
  Re: Bouldering Petrohrad 29.11.2024 Dostupné a bouldery všech úrovní jsou k nalezení Pod Hradem a Hřbitovní kameny.
    Re: Bouldering Petrohrad 29.11.2024 Díky moc za odpověď.
      Re: Bouldering Petrohrad 03.12.2024 Na druhou stranu nejčistější je skála v okolí Josemitu a horní věžičky na Podzimní věži. Tam je spou
Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 28.11.2024 Ahoj,
neřešil jste někdo půjčení auta v Turecku? Jestli je potřeba mít kreditku (namísto klasické debetní karty) a jestli někdo neřešil i půjčení dětské sedačky. Díky
  Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 29.11.2024 Ahoj, doporučuji ti mít kreditku vždy, pokud si půjčuješ auto předem přes web a následně řešíš na mí
  Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 29.11.2024 V Turecku se u tureckých půjčoven kreditka ani jiná karta neřeší. Vždy jsem si půjčoval auto za cash
    Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 29.11.2024 Bacha, opakovane jsem zazil, ze kreditku v Antalyi resili. Byly to takove no-name levne pujcovny, kd
  Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 29.11.2024 Čau, po zkušenostech s různými půjčovnami v Antályi je nejlepší cena/solidní jednání Cizgi. Vyzkouše
      Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 28.12.2024 Ahoj, dovolená za námi, tak kdyby to někomu pomohlo:
- auto jsme půjčovali u Europcar, na pob
  Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta 02.12.2024 Obecná rada: Kreditku vždy s sebou. Bez ní hrozí oblíbené ojebání ve smyslu "to si musíte koupi
  Re: jistící brýle 26.11.2024 plusy: vyznamne min boli krcni pater, automaticky vic davas pozor na lezce
minusy: hur odhad
    Re: jistící brýle 26.11.2024 Jak pise tady predrecnik.
Je jedno jestli z dekace nebo nejakou fancy znacku, praci to udela
      Re: jistící brýle 26.11.2024 S brýlemi z Dekáče za 599 mám dobrou zkušenost, fungují velmi podobně jako drahé modely za X tis. kt
      Re: jistící brýle 26.11.2024 Tady bych nesouhlasil. U levných modelů se mi při jištění motá hlava a nejsem schopný v nich fungova
        Re: jistící brýle 26.11.2024 Jo, muze to nekdo mit, ale to je stejny jako kdyz nekdo nemuze koukat na 3D protoze to jeho mozek ne
        Re: jistící brýle 26.11.2024 Díky za odpovědi. To s tím odhadem vzdálenosti mě taky napadlo. Měl jsem asi doplnit - myšleno na od
    Re: jistící brýle 26.11.2024 automaticky vic davas pozor na lezce...
Myslím, že tohle je pěkná blbost. To vždy totiž zálež
      Re: jistící brýle 27.11.2024 popisoval jsem svou zkusennost. Bez bryli clovek vic kouka jinam a kdyz se nic nedeje tak se ti nech
  Re: jistící brýle 26.11.2024 Je to fajn pomocník na dlouhé jištění (toprope, delší cesty). Na umělce to spíš otravuje je pořád ně
    Re: jistící brýle 27.11.2024 souhlasim, na stenu kde cesta trva dve tri minuty a stridani je caste mi to taky prijde zbytecne, na
    Re: jistící brýle 27.11.2024 Jsou to úrastě brýle se vším všudy. Ti co je nosí to vědí.(App. jak ti brejlatí? Už se prodávaj diop
  Re: jistící brýle 29.11.2024 Mám drahé, protože je to jenom hranol a žádnej plast okolo, takže se můžeš dívat buď přes brýle nebo
    Re: jistící brýle 29.11.2024 Díky za zkušenosti, možná to bude zajímat víc lidí než jen mě (možná i jako tip na dárek).
Ja
    Re: jistící brýle 03.12.2024 Taky mě ty decatlonovky vůbec nevyhovovaly.
    Re: jistící brýle 05.12.2024 Dobrý jistič, obzvláště pokud jistí známého lezce nepotřebuje brýle žádné, ba mnohdy ani sledovat le
  Re: jistící brýle 03.12.2024 Jo, bryle jsou fajn venku, na stene je nepouzivam, clovek leze chvilku tak se mi nechce furt je nekd
  Re: jistící brýle 04.12.2024 hele.pokud jsi bouldrista tam si je nekupuj.
a pokud nejsi lanař tak taky ne. jinak si je ku
    Re: jistící brýle 04.12.2024 No, radši se nebudu definovat, co jsem - od všeho něco, nevalné výkonnosti. Ale právě na takové ty c
socialní průjem 24.11.2024 Hele tak nějak jsem si zvyknul na tuhle dobu sociálního průjmu. A dokážu pochopit že někdo se šířením sociálních hovínek může třeba živit , ale proč lidi jako high life ( lukáš černý) nebo kdo to šíří tyhle hovínka po youtube a tak? Dpč, vždyť ani neumí m
  Re: socialní průjem 24.11.2024 A co ti na něm vadí?
    Re: socialní průjem 24.11.2024 No vidíš. Já se na to třeba podívám a tiše závidím a ještě o to víc jsem dojebaný, že nemůžu vyjet j
    Re: socialní průjem 26.11.2024 jestli to nebude jen poněkud neohrabané vyjádření zklamání, které může pociťovat divák poté, co kdys
  Re: socialní průjem 25.11.2024 Ať si dělá co chce, né?
  Re: socialní průjem 25.11.2024 Ahoj, mně to příjde super...nikdo Tě nenutí Tě to konzumovat. Ale upřimně, co čekáš od tvého příspěv
  Re: Antisocialní průjem 25.11.2024 A zmysel tohto tvojho antisocialneho prujmu je v cem? Nemas si s kym popovidat, vid?
  Re: socialní průjem 25.11.2024 Lukáš je pro mě nejvíce inspirujícím tvůrcem nejen českých platforem. Kromě jiného se mi libí, že v
    Re: socialní průjem 30.11.2024 Jedinné co Ti Radare z Tvého příspěvků věřím, je že se vyznáš v Arci kokotech. Vždyť jednoho vydáš k
      Re: socialní průjem 30.11.2024 „vYdáš”? :-))) To je tak roztomilý, když se rádoby kritik takhle odkope. Hladíme tě po vláskách: ale
  Re: socialní průjem 30.11.2024 Dobre, uznavam, ze muj dotaz vypovida hlavne o me vlastni nechapavosti a neschopnosti se s touto nec
    Re: socialní průjem 06.12.2024 To je extrém :D
      Re: socialní průjem 06.12.2024 holt projekce je projekce a když průjem, tak pořádnej
  Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Ne, je to top rope. Pokud sis ho tam cvakl při prvním pokusu sám, pak je to RK/AF
    Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Co je to RK/AF (ptám se bez ironie)? myslel jsem, že popisovaný styl by byl regulérní RK..
    Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Co je to RK/AF (ptám se bez ironie)? myslel jsem, že popisovaný styl by byl regulérní RK..
      Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 RK nebo AF, lomitko bylo mysleno jako nebo.
RK by to bylo, pokud sis ten prvni nenasahloval a
        Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 pokud by si jej sám cvakl, bez pádu či odsednutí slezl (na zem, či o pár kroků níž do lehčího terénu
        Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Nepiš o něčem, čemu nerozumíš. Případně před tím koukni do nějaké lezecké encyklopedie.
          Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 milá encyklopedie, RK styl znamená, že po pádu nebo odsednutí se lezec nechá spustit dolu na zem (ne
            Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Velice správně. Psal jsem v reakci na to, že se RK mělo tvářit, jako AF, což je blbost, že jo.
  Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Striktně podle definici platí, že už to není OS a ani RP, ale jedná se o styl RK.
Ale reálně
  Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Tvoje starosti na moji hlavu. Proč řešíte takové kraviny?
    Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Vpodstatě souhlas.Ono těch skutečně čistých přelezů by asi tolik nebylo. Vždy je to závislé na svědo
  Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Je to RK (bez sednutí, bez pádu, pouze 1 cvaknuté jištění). Pokud bys padal, dále seděl, je to jen A
    Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Pokud si ho sám cvakneš a vlastní silou slezeš, tak to není žádné RK, ale úplně regulérni RP, PP, OS
  Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Je to RK (bez sednutí, bez pádu, pouze 1 cvaknuté jištění). Pokud bys padal, dále seděl, je to jen A
  Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Pokud je první bh našáhlován/cvaknut někým jiným, je to nevylezeno nebo toprope. Můžete se utěšovat,
    Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 tyjo ale že se Adam s tím topropováním v silence docela nadřel :)))
      Re: cvaknuté první jištění - přelez 22.11.2024 Nepochybuji o tom, ze se pri nacvicovani dost nadrel, nasahloval a drzel expresek. Ale pak stahnul l
  Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 Tady se zase sešlo vášnivých klasiků, kteří očividně neví co je to sportovka a jak se leze na limitu
    Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 PP je První Procvaklej a kusovka k tomu. Flash = PP na druhou = První Procvaklej První Pokus . OS je
      Re: cvaknuté první jištění - přelez 20.11.2024 pěkný.
volejbalovou analogií, je to spíš jako počítání bez ztrát (bylo před pár desítkami let
        Re: cvaknuté první jištění - přelez 21.11.2024 Ne, ta analogie nesedí. Přešlapovat při podání či si 3x přihrávat by odpovídalo v lezení třeba přidr
          Re: cvaknuté první jištění - přelez 21.11.2024 To by pak volné lezení bylo i cvaklej slaňák...
Jak to vylezu tak si to napíšu, jen někdo to
            Re: cvaknuté první jištění - přelez 21.11.2024 Řeč je o sportovkách. Tam asi slaňák nebude první jištění. Písek a třeba britské lezení po vlastním
              Re: cvaknuté první jištění - přelez 22.11.2024 Spíš salámová metoda, nejdřív to byl vyjímečně šáhlej první když byl odskok fakt na piču, pak skoro
                Re: cvaknuté první jištění - přelez 22.11.2024 V těžkých cestách se zpravidla dodržuje sty prvopřelezce. To smysl dává a hranice taky.
                  Re: cvaknuté první jištění - přelez 23.11.2024 Smysl to nedává, pokud prvoprelezece to dal top rope, vždycky může přijít někdo a dát to os/RP/pp
                    Re: cvaknuté první jištění - přelez 23.11.2024 Jakože pokud to ojebal prvoprelezce, tak můžou ojebat i všichni další a je to v poho?
                      Re: cvaknuté první jištění - přelez 24.11.2024 Právě, že máš pořád šanci na první čistý prelez.
              Re: Soudnost? 23.11.2024 Soudnost? Ale jdi ty brepto, když vidím jak se v cestách lepí jen aby ten ulomenej chyt náhodou něco
  Re: cvaknuté první jištění - přelez 22.11.2024 Jo. Na závodech horosvazu a vůbec to tak mohou uvádět,neboť tam jde o zdraví závodníků a přípané pro
1
...
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
...
2263
jistící brýle Ahoj,
přemýšlím, jestli koupit jistící brýle. Máte někdo zkušenost? Jaká jsou pro a proti plus ev. nějaké doporučení na konkrétní typ?
Dík
Petr petr 10:24:57 26.11.2024odpovědět
  Re: jistící brýle plusy: vyznamne min boli krcni pater, automaticky vic davas pozor na lezce
minusy: hur odhadnes nasledky potencialniho padu (vzdalenost k zemi/polici), je to trochu otrava bryle porad hledat a nekam ukladat
zaver: bryle doporucuju
znacka: myslim si ze drahe za 2k+ se nevyplati, ja mam asi za 20eur a spokojenost 11:08:36 26.11.2024odpovědět
    Re: jistící brýle Jak pise tady predrecnik.
Je jedno jestli z dekace nebo nejakou fancy znacku, praci to udela stejnout. Je to jen plast + hranol. 11:10:41 26.11.2024odpovědět
      Re: jistící brýle S brýlemi z Dekáče za 599 mám dobrou zkušenost, fungují velmi podobně jako drahé modely za X tis. které si občas půjčím od spolulezců. Martin 11:15:51 26.11.2024odpovědět
      Re: jistící brýle Tady bych nesouhlasil. U levných modelů se mi při jištění motá hlava a nejsem schopný v nich fungovat. U dražších to je znatelně lepší. Přesto nepoužívám ani ty. Kuba86 11:17:27 26.11.2024odpovědět
        Re: jistící brýle Jo, muze to nekdo mit, ale to je stejny jako kdyz nekdo nemuze koukat na 3D protoze to jeho mozek nedava a mota se z toho. Ty z dekace nemaji ty bocni krytky takze vidis trosku za roh a nekomu to muze vadit. Resi to izolacka. 11:40:17 26.11.2024odpovědět
        Re: jistící brýle Díky za odpovědi. To s tím odhadem vzdálenosti mě taky napadlo. Měl jsem asi doplnit - myšleno na odjištěné sportovky. Na písek ne, tam v těch horších případech člověk kouká, kam skočit, pokud parťák nevybojuje další jištění/kruh. Pěkný den
Petr Petr 11:46:29 26.11.2024odpovědět
    Re: jistící brýle automaticky vic davas pozor na lezce...
Myslím, že tohle je pěkná blbost. To vždy totiž záleží na jističi a ne brýlích. HonzaK 14:28:04 26.11.2024odpovědět
      Re: jistící brýle popisoval jsem svou zkusennost. Bez bryli clovek vic kouka jinam a kdyz se nic nedeje tak se ti nechce mit porad zvedlou hlavu a koukat do nebe. S brylemi se hur kouka okolo zatimco koukat nahoru je the new default. Uvedomil jsem si aniz bych se na to soustredil ze na lezce koukam casteji. Ano, zalezi to na jistici, urcite jsou taci kteri na lezce nebudou koukat ani ani 16:00:17 27.11.2024odpovědět
  Re: jistící brýle Je to fajn pomocník na dlouhé jištění (toprope, delší cesty). Na umělce to spíš otravuje je pořád někde hledat a dávat na ně pozor.
Někodo z toho bolí hlava. Chce to moc nehejbat hlavou ze strany na stranu.
Suma sumárum spíš doporčuju. patapufa 20:13:53 26.11.2024odpovědět
    Re: jistící brýle souhlasim, na stenu kde cesta trva dve tri minuty a stridani je caste mi to taky prijde zbytecne, na ven bryle povazuju za prinos 16:01:14 27.11.2024odpovědět
    Re: jistící brýle Jsou to úrastě brýle se vším všudy. Ti co je nosí to vědí.(App. jak ti brejlatí? Už se prodávaj dioptrické?) Komu vadí zakloněná hlava, jde dále od stěny, pokud má lezce do 50kg tak to nevadí. Je to vidět poměrně běžně. A to i kvůli podávání... Honza 18:31:18 27.11.2024odpovědět
  Re: jistící brýle Mám drahé, protože je to jenom hranol a žádnej plast okolo, takže se můžeš dívat buď přes brýle nebo normálně. A navíc se dají kombinovat s dioptrickejma, prostě mám oboje najednou a funguje to bezva. Jedním okem koukáš nahoru na lezce a druhým po holkach Kodl 05:13:35 29.11.2024odpovědět
    Re: jistící brýle Díky za zkušenosti, možná to bude zajímat víc lidí než jen mě (možná i jako tip na dárek).
Jako "nebrejlovce" mě právě zajímaly zkušenosti lidí, co je používají.
Pěkný víkend
Petr Petr 18:28:27 29.11.2024odpovědět
    Re: jistící brýle Taky mě ty decatlonovky vůbec nevyhovovaly. 13:06:30 03.12.2024odpovědět
    Re: jistící brýle Dobrý jistič, obzvláště pokud jistí známého lezce nepotřebuje brýle žádné, ba mnohdy ani sledovat lezce. Na skalním lezení totiž mnohdy lezce opravdu nevidí a přesto musí dobře a bezpečně odjistit. Tak na tohle, signály, a t.d. se mnohdy zapomíná, přestože je to důležité. A sledovat cit v laně je totiž také třeba vnímat... HonzaK 06:49:03 05.12.2024odpovědět
  Re: jistící brýle Jo, bryle jsou fajn venku, na stene je nepouzivam, clovek leze chvilku tak se mi nechce furt je nekde lovit. Dekac jsem mel 2x, 2x se rozlomily uprostred, ten plast stoji za starou belu. zkousel jsem slepit ale je to hrozne tenke tak to nevydrzelo. kovove obroucky jsou jistota. ondra 16:20:08 03.12.2024odpovědět
  Re: jistící brýle hele.pokud jsi bouldrista tam si je nekupuj.
a pokud nejsi lanař tak taky ne. jinak si je kup, tvoje krcni pater ti podekuje. zejmena na vicedennich vyjezdech honz 18:25:00 04.12.2024odpovědět
    Re: jistící brýle No, radši se nebudu definovat, co jsem - od všeho něco, nevalné výkonnosti. Ale právě na takové ty cesty řekněme 30m+, tam už chvíli nahoru koukáš a grif, jak koukat nahoru a mít v pohodě krční páteř jsem se nenaučil (viz. 5 díl skryté síly na Hanibalu).
Každopádně díky za reakce.
Petr 20:19:32 04.12.2024odpovědět
Reklama:
Foto dne:
SP Innsbruck 2026 lezení na obtížnost
Databáze cest:
Nově v diskusi:
Nové komentáře:
Kde to vře:
Nově v inzerci:
Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
Návody:
Partneři: