Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Igor Koller chystá autobiografii Lezecká vášeň
Ostaš Bouldertopo 2026: nové vydání + spuštěný předprodej
Slovenské průvodce

Závody
SP Krakov (03.07)
SP Chamonix (10.07)
MS juniorů (18.07)

Žebříček
Cesty:
13.Smetanová 10887
14.Novák 10787
15.Lebloch 10647
Bouldry:
13.Břicháček 10175
14.Vaňous 10103
15.Šípek 10075
Hory:
10.Hess 4095
11.Zvonková 4029
12.Černý 3878

Výsledky
SP Innsbruck (17.06)
M Rakouska paralezení (07.06)
SP Praha (04.06)

Deníčky
5949 lezců
1231333 cest
Nové přelezy:
La piada d 7C
Pozdrav z Xc/XIa
Kontraband Xa
Kontrollfr 9-
Svetská Sl 9+
Vymetání P 8A
Zvlhčovač 9
Dýka 8A
Disent 8A/8A+
Jan Křtite 7b

Stěny
TJ Jiskra - Nový Bor
Spolkový dům - Vlašim
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Horolezecké vybavení - VK-SHOP.CZ - Plzeň
HUDYsport - Teplice
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
standalezec.cz
hoplezec.cz

Diskuse

Vložení přispěvku 
 Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta28.11.2024
Ahoj,
neřešil jste někdo půjčení auta v Turecku? Jestli je potřeba mít kreditku (namísto klasické debetní karty) a jestli někdo neřešil i půjčení dětské sedačky. Díky
 Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta29.11.2024
Ahoj, doporučuji ti mít kreditku vždy, pokud si půjčuješ auto předem přes web a následně řešíš na mí
 Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta29.11.2024
V Turecku se u tureckých půjčoven kreditka ani jiná karta neřeší. Vždy jsem si půjčoval auto za cash
  Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta29.11.2024
Bacha, opakovane jsem zazil, ze kreditku v Antalyi resili. Byly to takove no-name levne pujcovny, kd
 Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta29.11.2024
Čau, po zkušenostech s různými půjčovnami v Antályi je nejlepší cena/solidní jednání Cizgi. Vyzkouše
  Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta30.11.2024
Díky všem za rady!
   Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta28.12.2024
Ahoj, dovolená za námi, tak kdyby to někomu pomohlo:
- auto jsme půjčovali u Europcar, na pob
 Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta02.12.2024
Obecná rada: Kreditku vždy s sebou. Bez ní hrozí oblíbené ojebání ve smyslu "to si musíte koupi
  Re: Turecko (Geyikbayiri) a půjčení auta20.12.2024
 jistící brýle26.11.2024
Ahoj,
přemýšlím, jestli koupit jistící brýle. Máte někdo zkušenost? Jaká jsou pro a proti plus ev. nějaké doporučení na konkrétní typ?
Dík
Petr
 Re: jistící brýle26.11.2024
plusy: vyznamne min boli krcni pater, automaticky vic davas pozor na lezce
minusy: hur odhad
  Re: jistící brýle26.11.2024
Jak pise tady predrecnik.
Je jedno jestli z dekace nebo nejakou fancy znacku, praci to udela
   Re: jistící brýle26.11.2024
S brýlemi z Dekáče za 599 mám dobrou zkušenost, fungují velmi podobně jako drahé modely za X tis. kt
   Re: jistící brýle26.11.2024
Tady bych nesouhlasil. U levných modelů se mi při jištění motá hlava a nejsem schopný v nich fungova
    Re: jistící brýle26.11.2024
Jo, muze to nekdo mit, ale to je stejny jako kdyz nekdo nemuze koukat na 3D protoze to jeho mozek ne
    Re: jistící brýle26.11.2024
Díky za odpovědi. To s tím odhadem vzdálenosti mě taky napadlo. Měl jsem asi doplnit - myšleno na od
  Re: jistící brýle26.11.2024
automaticky vic davas pozor na lezce...
Myslím, že tohle je pěkná blbost. To vždy totiž zálež
   Re: jistící brýle27.11.2024
popisoval jsem svou zkusennost. Bez bryli clovek vic kouka jinam a kdyz se nic nedeje tak se ti nech
 Re: jistící brýle26.11.2024
Je to fajn pomocník na dlouhé jištění (toprope, delší cesty). Na umělce to spíš otravuje je pořád ně
  Re: jistící brýle27.11.2024
souhlasim, na stenu kde cesta trva dve tri minuty a stridani je caste mi to taky prijde zbytecne, na
  Re: jistící brýle27.11.2024
Jsou to úrastě brýle se vším všudy. Ti co je nosí to vědí.(App. jak ti brejlatí? Už se prodávaj diop
 Re: jistící brýle29.11.2024
Mám drahé, protože je to jenom hranol a žádnej plast okolo, takže se můžeš dívat buď přes brýle nebo
  Re: jistící brýle29.11.2024
Díky za zkušenosti, možná to bude zajímat víc lidí než jen mě (možná i jako tip na dárek).
Ja
  Re: jistící brýle03.12.2024
Taky mě ty decatlonovky vůbec nevyhovovaly.
  Re: jistící brýle05.12.2024
Dobrý jistič, obzvláště pokud jistí známého lezce nepotřebuje brýle žádné, ba mnohdy ani sledovat le
 Re: jistící brýle03.12.2024
Jo, bryle jsou fajn venku, na stene je nepouzivam, clovek leze chvilku tak se mi nechce furt je nekd
 Re: jistící brýle04.12.2024
hele.pokud jsi bouldrista tam si je nekupuj.
a pokud nejsi lanař tak taky ne. jinak si je ku
  Re: jistící brýle04.12.2024
No, radši se nebudu definovat, co jsem - od všeho něco, nevalné výkonnosti. Ale právě na takové ty c

 socialní průjem24.11.2024
Hele tak nějak jsem si zvyknul na tuhle dobu sociálního průjmu. A dokážu pochopit že někdo se šířením sociálních hovínek může třeba živit , ale proč lidi jako high life ( lukáš černý) nebo kdo to šíří tyhle hovínka po youtube a tak? Dpč, vždyť ani neumí m
 Re: socialní průjem24.11.2024
A co ti na něm vadí?
  Re: socialní průjem24.11.2024
No vidíš. Já se na to třeba podívám a tiše závidím a ještě o to víc jsem dojebaný, že nemůžu vyjet j
  Re: socialní průjem26.11.2024
jestli to nebude jen poněkud neohrabané vyjádření zklamání, které může pociťovat divák poté, co kdys
 Re: socialní průjem25.11.2024
Ať si dělá co chce, né?
 Re: socialní průjem25.11.2024
Ahoj, mně to příjde super...nikdo Tě nenutí Tě to konzumovat. Ale upřimně, co čekáš od tvého příspěv
 Re: Antisocialní průjem25.11.2024
A zmysel tohto tvojho antisocialneho prujmu je v cem? Nemas si s kym popovidat, vid?
 Re: socialní průjem25.11.2024
Lukáš je pro mě nejvíce inspirujícím tvůrcem nejen českých platforem. Kromě jiného se mi libí, že v
  Re: socialní průjem30.11.2024
Jedinné co Ti Radare z Tvého příspěvků věřím, je že se vyznáš v Arci kokotech. Vždyť jednoho vydáš k
   Re: socialní průjem30.11.2024
„vYdáš”? :-))) To je tak roztomilý, když se rádoby kritik takhle odkope. Hladíme tě po vláskách: ale
 Re: socialní průjem30.11.2024
Dobre, uznavam, ze muj dotaz vypovida hlavne o me vlastni nechapavosti a neschopnosti se s touto nec
  Re: socialní průjem06.12.2024
To je extrém :D
   Re: socialní průjem06.12.2024
holt projekce je projekce a když průjem, tak pořádnej

 Vítězslav Škorpík: (Nejen) Československé Himálajské dobrodružst22.11.2024
hoj,

treba by mohlo nekoho zajimat:

Vítězslav Škorpík: (Nejen) Československé Himálajské dobrodružství - pouze online!
 
 cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Pokud mám ve sportovce již zavěšené lano do expresky v prvním borháku, mohu vůbec uvažovat o vylezení cesty stylem OS, RP, apod.?
 Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Ne, je to top rope. Pokud sis ho tam cvakl při prvním pokusu sám, pak je to RK/AF
  Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Co je to RK/AF (ptám se bez ironie)? myslel jsem, že popisovaný styl by byl regulérní RK..
  Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Co je to RK/AF (ptám se bez ironie)? myslel jsem, že popisovaný styl by byl regulérní RK..
   Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
RK nebo AF, lomitko bylo mysleno jako nebo.
RK by to bylo, pokud sis ten prvni nenasahloval a
    Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
pokud by si jej sám cvakl, bez pádu či odsednutí slezl (na zem, či o pár kroků níž do lehčího terénu
    Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Nepiš o něčem, čemu nerozumíš. Případně před tím koukni do nějaké lezecké encyklopedie.
     Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
milá encyklopedie, RK styl znamená, že po pádu nebo odsednutí se lezec nechá spustit dolu na zem (ne
      Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Velice správně. Psal jsem v reakci na to, že se RK mělo tvářit, jako AF, což je blbost, že jo.
 Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Striktně podle definici platí, že už to není OS a ani RP, ale jedná se o styl RK.
Ale reálně
 Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Tvoje starosti na moji hlavu. Proč řešíte takové kraviny?
  Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Vpodstatě souhlas.Ono těch skutečně čistých přelezů by asi tolik nebylo. Vždy je to závislé na svědo
 Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Je to RK (bez sednutí, bez pádu, pouze 1 cvaknuté jištění). Pokud bys padal, dále seděl, je to jen A
  Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Pokud si ho sám cvakneš a vlastní silou slezeš, tak to není žádné RK, ale úplně regulérni RP, PP, OS
 Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Je to RK (bez sednutí, bez pádu, pouze 1 cvaknuté jištění). Pokud bys padal, dále seděl, je to jen A
 Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Pokud je první bh našáhlován/cvaknut někým jiným, je to nevylezeno nebo toprope. Můžete se utěšovat,
  Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
tyjo ale že se Adam s tím topropováním v silence docela nadřel :)))
   Re: cvaknuté první jištění - přelez22.11.2024
Nepochybuji o tom, ze se pri nacvicovani dost nadrel, nasahloval a drzel expresek. Ale pak stahnul l
 Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
Tady se zase sešlo vášnivých klasiků, kteří očividně neví co je to sportovka a jak se leze na limitu
  Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
PP je První Procvaklej a kusovka k tomu. Flash = PP na druhou = První Procvaklej První Pokus . OS je
   Re: cvaknuté první jištění - přelez20.11.2024
pěkný.
volejbalovou analogií, je to spíš jako počítání bez ztrát (bylo před pár desítkami let
    Re: cvaknuté první jištění - přelez21.11.2024
Ne, ta analogie nesedí. Přešlapovat při podání či si 3x přihrávat by odpovídalo v lezení třeba přidr
     Re: cvaknuté první jištění - přelez21.11.2024
To by pak volné lezení bylo i cvaklej slaňák...
Jak to vylezu tak si to napíšu, jen někdo to
      Re: cvaknuté první jištění - přelez21.11.2024
Řeč je o sportovkách. Tam asi slaňák nebude první jištění. Písek a třeba britské lezení po vlastním
       Re: cvaknuté první jištění - přelez22.11.2024
Spíš salámová metoda, nejdřív to byl vyjímečně šáhlej první když byl odskok fakt na piču, pak skoro
        Re: cvaknuté první jištění - přelez22.11.2024
V těžkých cestách se zpravidla dodržuje sty prvopřelezce. To smysl dává a hranice taky.
         Re: cvaknuté první jištění - přelez23.11.2024
Smysl to nedává, pokud prvoprelezece to dal top rope, vždycky může přijít někdo a dát to os/RP/pp
          Re: cvaknuté první jištění - přelez23.11.2024
Jakože pokud to ojebal prvoprelezce, tak můžou ojebat i všichni další a je to v poho?
           Re: cvaknuté první jištění - přelez24.11.2024
Právě, že máš pořád šanci na první čistý prelez.
       Re: Soudnost? 23.11.2024
Soudnost? Ale jdi ty brepto, když vidím jak se v cestách lepí jen aby ten ulomenej chyt náhodou něco
 Re: cvaknuté první jištění - přelez22.11.2024
Jo. Na závodech horosvazu a vůbec to tak mohou uvádět,neboť tam jde o zdraví závodníků a přípané pro

 zmizely cesty?17.11.2024
Zdarec, nebylo v databazi mnohem vice cest? Pres 250k a ted je tam necelych 180k? Nebo se mi to jen zda?
 Re: zmizely cesty?18.11.2024
za posledni rok co do toho koukam se to cislo moc nehybe
 Re: zmizely cesty?18.11.2024
Bylo vytlučeno
 Re: zmizely cesty?18.11.2024
Kamarád mi říkal že viděl Lezce zahlceného nesmysly. Snad je naspamoval nějaký robot a byly odstraně
  Re: zmizely cesty?18.11.2024
Jo jo, je to tak. Musíme to promazávat. Díky!

 rozhovor13.11.2024
https://youtu.be/LfyFw8E2fio?si=Rcza6fK8Q4ZtvAP4
 Re: rozhovor14.11.2024
"Nejde mi o to bejt nekde prvni, to se ani neda, bejt nekde prvni"

"Ch

 prsty prsty05.11.2024
Cau,
stala se mi takova, podle me neobvykla vec. Rad bych vedel, jestli to nekdo uz zazil a jestli se to obeslo bez zakroku, popr. jestli se to proste samo dalo dohromady. Lezu radu let a pred par dny jsem sel opet potrenovat na preklizku, kdyz jse
 Re: prsty prsty07.11.2024
to mi hodně připomíná zánět karpálního tunelu. Kámoška měla to samé - sice na čtyři prsty najednou,
 Re: prsty prsty07.11.2024
Zni to jako nerovvy zraneni, pravdepobodne utlak nervu. Malicek by znacil Ulnarni nerv, pokud si ned
 Re: prsty prsty07.11.2024
Diky za odpovedi

 Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování...31.10.2024
Při lezení na skalách je možno se občas setkat s lezci, jističi co používají ony přírodní kotevní body, převážně tedy stromy Někde řádné jisticí body vůbec neexistují či kvůli enormním zájmům jsou plně obsazeny a tak se využívá oněch stromů (viz např. ona
 Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování31.10.2024
Vaše starosti na naše ostny (rubrika stížností v dikobrazu). přírodní jištění je přírodní jištění, a
  Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování31.10.2024
aneb rozvoj umělé inteligence je pečlivě vyvažován setrvalým stavem přirozené blbosti. napoví už sam
   Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování31.10.2024
a teď pozitivně. když se (poměrně nesmyslně a chaoticky) motá do horoškol jakýsi "úvod do geolo
    Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování31.10.2024
ty mi soudruhu mluvíš úplně jako ze srdce, ty by si soudruhu hned mohl vést školení v naší stranické
     Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování02.11.2024
si děláme srandu, ale v mých černých paranoidních snech to skončí průkazem opravňujícím k pěší chůzi
      Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování03.11.2024
milý L., u tvých příspěvků ani není třeba dělat si srandu, stačí si je přečíst, aby čověk spad smích
       Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování03.11.2024
nn, ja mam Lukas.B prizpevky docela rada. Byva v nich dycky kousek pravdy, a kousek sarkasmu ale i k
     Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování09.11.2024
Že by si někdo ještě pamatoval ono stranické školení aktivních soudružek?
    Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování31.10.2024
Tyhle jemné nuance se učí už na, základní škole a pak že to nikdo nevyužije.
    Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování01.11.2024
Autory oné metodiky si na webu jistě najdete..
     Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování01.11.2024
Našel jsem pouze Hanz K.
 Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování31.10.2024
Prostě slaníš z toho, co máš k dispozici. Čím ovážeš strom níže, tím je to bezpečnější. Čím ovážeš v
  Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování04.11.2024
Další zajímavá nouzová možnost je přehodit lano přes vrchol věže a současné slanění každý na druhou
   Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování18.11.2024
Když ještě v Praze existoval Šárecký pilíř a vylezli jsme poprvé nahoru, tak jsem nahoře na louce ob
 Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování31.10.2024
Vážený HonzoK, jste opravdu Honza Kubíček nebo jde o pouhou shodu jmen? Předem děkuji za odpověď.
  Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování09.11.2024
ne to nejsu ja. ja mam zpravidla blbejsi dotazy. zdar aladin
   Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování12.11.2024
No, konečně něco normálního a na úrovni :D
 Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování02.11.2024
Vážení. Jak vidno, tak trochu k tematu se vyjádřili pouze 2 diskutující a to jen obecně. Ony nastole
  Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování02.11.2024
Honzo, neber si to zle, ale někdy méně znamená více. Zkus o tom popřemýšlet.
  Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování02.11.2024
Priteli, a co bys chtel vlastne slyset? Jde-li ti o nejake oficialni vyjadreni horosvazu, tak tam n
  Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování02.11.2024
Jestli to chceš slyšet takhle, tak ve dvou obskurních pískovcových oblastech, které dobře znám, se s
 Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování02.11.2024
Jo. Jestli ono nahodou nebude nepodstatny, ze horolezectvi je z principu rizikovej sport, a kdo ho c
  Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování03.11.2024
Když to berete takhle,tak potom skoro všechna současná jištění jsou zbytečná. Prostě lozit jen free
   Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování03.11.2024
Furt nechapu, o co ti jde. To chces fakt na vsech skalach a skalkach, kde neni slanak nebo dobirak a
    Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování03.11.2024
Teda nevím. Umíte číst?
     Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování04.11.2024
Myslim, ze cist umim. Ale taky jde o to, jestli ty se umis vyjadrit a predtim zamsylet. :)
<
      Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování04.11.2024
Tady znovu. Mě tu šlo jen o to,že někde místo stromů je možné přejištění borháky, jak jsem uvedl,tak
       Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování04.11.2024
Po brku :D
       Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování05.11.2024
Borhák se dá zavrtat prakticky všude, ale proč. Prvovýstupce tam slaňák nedal a tak tam není. Že je
       Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování08.11.2024
Ať se udělá... ? Vážně? existují správci oblastí. Oblastní vrcholové komise. Pokud máš pocit, že je
   Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování04.11.2024
Ten závěr ses teda rozjel, to má grády panečku... Ale vážně, seš ty normální? Neklepnul ses do hlavy
    Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování04.11.2024
Tak nevím, zda je dnes ještě možno se bez urážek normálně bavit, i když vím, že dnes je tento nálepk
     Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování04.11.2024
To není urážení, spíš konstatování. Pokud se cítíš dostatečně chytrej a vzdělanej co se týče bezpečn
   Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování05.11.2024
Aha,uz chapu. Chces dat jakysi namet horokomunite, potazmo rovnou spravcum skal, zda by na frekvento
   Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování07.11.2024
ne, současná jištění zbytečná nejsou, ale každej, kdo hodlá dělat nějakej, jakejkoli rizikovej sport
    Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování09.11.2024
Stále stejně. Vždyť to co jsem napsal to nijak nepopírá. Nebo nad chcete řící, že kde se jistí přes
 Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování05.11.2024
Milý Honzo,
abych Tě uspokojil, tak trochu z mých zkušeností... Stromy, ideálně borovice, al
  Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování06.11.2024
Vpodstatě souhlas. Nakonec by to mělo z mých diskuzí vyplynout. Pro ony správce skal, pár osamělých
   Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování06.11.2024
Vpodstatě souhlas, jen pořád nechápu, proč to řešíš tady a co od toho očekáváš? Pokud cítíš potřebu
   Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování06.11.2024
Akorát jak se tam objeví borhák, tak následně přileze i ten Václavák nezkušenejch borců a nehod je n
    Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování06.11.2024
Tak třeba té Vysočině by to prospělo. Pár štandů nahoře je, ale při těch návalech, co tam občas jsou
     Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování06.11.2024
To souhlasim, davy tam už jsou, tak slaňák typu "tlustej borhák" na dolezu by se hodil, as
      Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování07.11.2024
Rybařit můžeš i přes dlouhou smyčku (pokud teda nemáš v hlavě nas... a dáš do té smyce ještě karabin
       Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování08.11.2024
A pokud nemáš nas. tak snad chápeš že dát dvě presa do bh na konci je jednodušší než lízt přes hranu
       Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování08.11.2024
Vpodstatě souhlas. Tak se to běžně dělá. Mé připomínky se týkaj trochu něčeho jiného - viz vyjádření
       Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování10.11.2024
Jen dodám, že právě s takovými už jsem se setkal - a největší blb byl kdysi jeden na Kozelce, když s
       Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování10.11.2024
Jen dodám, že právě s takovými už jsem se setkal - a největší blb byl kdysi jeden na Kozelce, když s
       Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování10.11.2024
Jen dodám, že právě s takovými už jsem se setkal - a největší blb byl kdysi jeden na Kozelce, když s
    Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování11.11.2024
S tímto nesouhlasím... Pokud pomineme nekvalitně osazené, resp. staré shnilé kovové jištění, znám po
   Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování07.11.2024
Ahoj,
K tebou zmiňovaným Palicím a RáblU
Jezdíme ze Šumperka na Rabštejn i na palice v
    Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování10.11.2024
Opět jako vždy se zase vše hrne k o něm palicím. To byl pouze příklad k objasnění. Důležitá je totiž
     Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování10.11.2024
Honzo,
Opět k Palicím. Proč z toho dělat čistě sportovku po vzoru překližky? 20m od Palic je
      Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování10.11.2024
Tu mi šlo jen o tu borovičku, za kterou se jistí (tedy dřív, nevím jak nyní) i 3 jističi co jistili
 Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování07.11.2024
Tak je vidět, že abalak hodiny 45&#8304; toho nevydrží hodně..
  Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování08.11.2024
A i to je onen přírodní kotevní bod se vším všudy. Ono stále platí, že přírodu je třeba chápat a vní
   Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování23.11.2024
Myslím, že po posledních zkušenostech by se mělo trochu víc věnovat oněm přírodním kotevním prvkům.
 Re: Přírodní kotevní body a jejich použití pro jištěí, slanování08.11.2024
Hlavne prosim o respekt k tem borovicim ci jinym stromum: tam, kde se z nich musi slanit a stahnout

 Kalymnos vs Geyikbayiri29.10.2024
V prosinci si musim vybrat nějaký volno a zvažuju Kalymnos nebo Geyikbayiri. Budu vděčnej za jakýkoli postřehy a srovnání, který se pro podobný rozhodování hoděj. Lezu kolem 6c, ale to je asi fuk. Předem díky všem!
 Re: Kalymnos vs Geyikbayiri21.11.2024
hoj, byl jsem na kalymnosu nekolikrat a nejvetsim problemem je se dostat z ostrova kos (pokud tam pr
 Re: Kalymnos vs Geyikbayiri23.11.2024
V Geykbairi nepotřebuješ motorku, aby ses dostal pod stěnu a když budeš mít někdy slabší den, můžeš

1   ...   13   14   15   16   17   18   19   20   21   22   23   24   25   26   27   28   29   30   31   32   ...   2263    
Strana: z 2262
 
     
...nové příspěvky
 jistící brýle
Ahoj,
přemýšlím, jestli koupit jistící brýle. Máte někdo zkušenost? Jaká jsou pro a proti plus ev. nějaké doporučení na konkrétní typ?
Dík
Petr
petr10:24:57 26.11.2024
odpovědět 
 Re: jistící brýle
plusy: vyznamne min boli krcni pater, automaticky vic davas pozor na lezce
minusy: hur odhadnes nasledky potencialniho padu (vzdalenost k zemi/polici), je to trochu otrava bryle porad hledat a nekam ukladat
zaver: bryle doporucuju
znacka: myslim si ze drahe za 2k+ se nevyplati, ja mam asi za 20eur a spokojenost
11:08:36 26.11.2024
odpovědět 
  Re: jistící brýle
Jak pise tady predrecnik.
Je jedno jestli z dekace nebo nejakou fancy znacku, praci to udela stejnout. Je to jen plast + hranol.
11:10:41 26.11.2024
odpovědět 
   Re: jistící brýle
S brýlemi z Dekáče za 599 mám dobrou zkušenost, fungují velmi podobně jako drahé modely za X tis. které si občas půjčím od spolulezců.
Martin11:15:51 26.11.2024
odpovědět 
   Re: jistící brýle
Tady bych nesouhlasil. U levných modelů se mi při jištění motá hlava a nejsem schopný v nich fungovat. U dražších to je znatelně lepší. Přesto nepoužívám ani ty.
Kuba8611:17:27 26.11.2024
odpovědět 
    Re: jistící brýle
Jo, muze to nekdo mit, ale to je stejny jako kdyz nekdo nemuze koukat na 3D protoze to jeho mozek nedava a mota se z toho. Ty z dekace nemaji ty bocni krytky takze vidis trosku za roh a nekomu to muze vadit. Resi to izolacka.
11:40:17 26.11.2024
odpovědět 
    Re: jistící brýle
Díky za odpovědi. To s tím odhadem vzdálenosti mě taky napadlo. Měl jsem asi doplnit - myšleno na odjištěné sportovky. Na písek ne, tam v těch horších případech člověk kouká, kam skočit, pokud parťák nevybojuje další jištění/kruh. Pěkný den
Petr
Petr11:46:29 26.11.2024
odpovědět 
  Re: jistící brýle
automaticky vic davas pozor na lezce...
Myslím, že tohle je pěkná blbost. To vždy totiž záleží na jističi a ne brýlích.
HonzaK14:28:04 26.11.2024
odpovědět 
   Re: jistící brýle
popisoval jsem svou zkusennost. Bez bryli clovek vic kouka jinam a kdyz se nic nedeje tak se ti nechce mit porad zvedlou hlavu a koukat do nebe. S brylemi se hur kouka okolo zatimco koukat nahoru je the new default. Uvedomil jsem si aniz bych se na to soustredil ze na lezce koukam casteji. Ano, zalezi to na jistici, urcite jsou taci kteri na lezce nebudou koukat ani ani
16:00:17 27.11.2024
odpovědět 
 Re: jistící brýle
Je to fajn pomocník na dlouhé jištění (toprope, delší cesty). Na umělce to spíš otravuje je pořád někde hledat a dávat na ně pozor.
Někodo z toho bolí hlava. Chce to moc nehejbat hlavou ze strany na stranu.
Suma sumárum spíš doporčuju.
 patapufa20:13:53 26.11.2024
odpovědět 
  Re: jistící brýle
souhlasim, na stenu kde cesta trva dve tri minuty a stridani je caste mi to taky prijde zbytecne, na ven bryle povazuju za prinos
16:01:14 27.11.2024
odpovědět 
  Re: jistící brýle
Jsou to úrastě brýle se vším všudy. Ti co je nosí to vědí.(App. jak ti brejlatí? Už se prodávaj dioptrické?) Komu vadí zakloněná hlava, jde dále od stěny, pokud má lezce do 50kg tak to nevadí. Je to vidět poměrně běžně. A to i kvůli podávání...
Honza18:31:18 27.11.2024
odpovědět 
 Re: jistící brýle
Mám drahé, protože je to jenom hranol a žádnej plast okolo, takže se můžeš dívat buď přes brýle nebo normálně. A navíc se dají kombinovat s dioptrickejma, prostě mám oboje najednou a funguje to bezva. Jedním okem koukáš nahoru na lezce a druhým po holkach
Kodl05:13:35 29.11.2024
odpovědět 
  Re: jistící brýle
Díky za zkušenosti, možná to bude zajímat víc lidí než jen mě (možná i jako tip na dárek).
Jako "nebrejlovce" mě právě zajímaly zkušenosti lidí, co je používají.
Pěkný víkend
Petr
Petr18:28:27 29.11.2024
odpovědět 
  Re: jistící brýle
Taky mě ty decatlonovky vůbec nevyhovovaly.
13:06:30 03.12.2024
odpovědět 
  Re: jistící brýle
Dobrý jistič, obzvláště pokud jistí známého lezce nepotřebuje brýle žádné, ba mnohdy ani sledovat lezce. Na skalním lezení totiž mnohdy lezce opravdu nevidí a přesto musí dobře a bezpečně odjistit. Tak na tohle, signály, a t.d. se mnohdy zapomíná, přestože je to důležité. A sledovat cit v laně je totiž také třeba vnímat...
HonzaK06:49:03 05.12.2024
odpovědět 
 Re: jistící brýle
Jo, bryle jsou fajn venku, na stene je nepouzivam, clovek leze chvilku tak se mi nechce furt je nekde lovit. Dekac jsem mel 2x, 2x se rozlomily uprostred, ten plast stoji za starou belu. zkousel jsem slepit ale je to hrozne tenke tak to nevydrzelo. kovove obroucky jsou jistota.
ondra16:20:08 03.12.2024
odpovědět 
 Re: jistící brýle
hele.pokud jsi bouldrista tam si je nekupuj.
a pokud nejsi lanař tak taky ne. jinak si je kup, tvoje krcni pater ti podekuje. zejmena na vicedennich vyjezdech
honz18:25:00 04.12.2024
odpovědět 
  Re: jistící brýle
No, radši se nebudu definovat, co jsem - od všeho něco, nevalné výkonnosti. Ale právě na takové ty cesty řekněme 30m+, tam už chvíli nahoru koukáš a grif, jak koukat nahoru a mít v pohodě krční páteř jsem se nenaučil (viz. 5 díl skryté síly na Hanibalu).
Každopádně díky za reakce.
Petr
20:19:32 04.12.2024
odpovědět 
 Foto dne:
lezení na obtížnost kvalifikace
SP Praha 2026
 Databáze cest:
Všechny cesty (192432)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Nosferatu SD 7B+ Val Masino
La piada della formica 7C Val masino
Jedna Rodina Xa Adršpach
Pozdrav z Labáčku Xc/XIa Adršpach
Prodloužený Mauglí 7+ Helfštýn
Nově komentované:
Vpravo Od Hranické 6+ Helfštýn
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín
Jižní Pilíř VII Bezděčín

 Nově v diskusi:
Re: Spaní dolomity, arco | Re: Spaní dolomity, arco | brýle | Spaní dolomity, arco | nalezený ATC pilot Bohostice | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) | Re: Letné lezenie v okolí Brna (100 km) |

 Nové komentáře:
Re: paradocs | Re: žvanil | Re: žvanil | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs | Re: paradocs |

 Kde to vře:
Janja Garnbret přelezla cestu Bibliographie 9b+ (126)
Po pádu v rakouských Alpách zahynul český horolezec (40)
SP v lezení na obtížnost Praha (30)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (17)
Pepa Šindel si zapsal přelezy dalších cest za 9a: (16)
Alpy: sedm mrtvých horolezců během 24 hodin (15)
Pepa Šindel přelezl cestu obtížnosti 9b. (8)
Jakob Schubert zveřejnil film o prvovýstupu cesty B.I.G. 9c (8)
Světová lezecká elita míří do Prahy, na Štvanici začíná svěťák (7)
SP v bouldrech a v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
Nové lezečky La Sportiva Genius (aktuální model) | Hory | Nové lezečky Tenaya Mastia 10,5 UK, 45 EU | Picos de Europa | Horolezecký úvazek | Gryphon Ascender | boulder maglajz pytel La Sportiva | Statická a dynamická lana | Garmin Vivoactive 4 | Boulder hou |

 Anketa:
Posuzuješ bezpečnost jištění před nástupem do cesty?
 Ano – aktivně si zjišťuji informace  
 1166 
 Ano – spoléhám hlavně na vizuální kontrolu 
 1281 
 Kombinuji obojí (něco si zjistím + vizuálně posoudím) 
 1461 
 Řídím se doporučením ostatních 
 1432 
 Neřeším to – lezu vše 
 1135 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy © 2000–2026 Lezec.cz


Zobrazit desktopovou verzi